» »

Slackware linux userji - podprite projekt

Slackware linux userji - podprite projekt

MUC ::

tony1 ::

Ga res še kdo uporablja?

Mene je prijelo, da bi vzel kreditno iz tošla že samo za voljo starih časov :)

Ales ::

Seveda se uporablja Slackware, zakaj se ne bi...

Če bo kdo v dvomih glede Patreona: potrditev.

MUC ::

tony1 je izjavil:

Ga res še kdo uporablja?

Mene je prijelo, da bi vzel kreditno iz tošla že samo za voljo starih časov :)


Jaz ga vedno uporabim če gre za resne serverje, kar mora delovat dalj časa in stabilno. Tam tudi marsikaj skompajlam ročno oziroma si naredim svoje pakete.

Vse ostale distribucije uporabim za hitra testiranja, desktop namestitve, da se ne ukvarjam z dependency-ji.

Na kakšnem zaresnem serverju ne bi upal nikoli narest apt-get update ali yum update .. ker enostavno ne zaupam, kaj vse se bo zgodilo in kaj vse lahko ne bo več delovalo.. sicer ne zelo verjetno, ampak .. :)

Podprite, je tip v dokaj nezavidljivem finančnem stanju, nekaj so ga prevarali v preteklosti pri trženju slackware v tisti njihovi trgovini, nekaj časa niti ni imel za zdravstveno zavarovanje, avta, ... če ne drugače vzemite to kot človekoljubno pomoč.

Poldi112 ::

>Na kakšnem zaresnem serverju ne bi upal nikoli narest apt-get update

Tole se sliši precej za lase privlečeno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MUC ::

Ni, res tega ne bi upal narest , ker sem že videl marsikaj.

Je res včasih mukotrpno, ampak dependencije razrešujem ročno in vmes razmišljam, naj kaj vse to lahko vpliva, če gre za kaj resnega seveda.

Sicer pa tudi jaz uporabljam mnogo distribucij, kot sem rekel, odvisno, kaj je cilj, ki ga hočem dosečt.

Poldi112 ::

Če so stvari kritične, imaš scenarije, kako popraviti zajeb, oz. nadgrajuješ postopoma, da nimaš izpada. Pa prej testiraš na identičnem sistemu. Tako da če to imaš, potem itak ni panike, če pa nimaš, si pa itak kaskader.

Pa čisto iz firbca, kaj ti je naredil apt, da se ga tako bojiš?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

hojnikb ::

no, ce si na unstable repotum, ni cudno, da gredo stvari narobe. Debian stable je pa cist ok, za resne stvari pa tako uporabis clon sistem, kot omenja poldi....


sicer pa, a res potrebujemo mižljon razlicnih distrotov te dni?
#brezpodpisa

Poldi112 ::

Seveda. Za vsako nišo enega. MUC je ziher vesel, da Patrik še miga, tako kot sem jaz vesel, da imam svoj omiljen distro.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ales ::

Lepota linuxa je ravno v tem, da nihče ne more omejevati nikogar pri tem, ali bo nastala še ena distribucija ali ne...

To zmožnost potrebujemo. Ali je distribucij 7218 ali 7219 je pa v bistvu vseeno, razen za tistega, ki je naredil to eno, 7219-to po vrsti. Zanj (in po možnosti še za koga) pa definitivno ni vseeno...

hojnikb ::

sem takoj za izbiro, ampak 5000 variacij iste debian osnove pa svet res ne rabi. bi se ta koncentracija casa bolj kje drugje obrestovala.
#brezpodpisa

LeQuack ::

MUC je izjavil:

https://www.patreon.com/slackwarelinux


Ljudje imajo radi open source dokler ni treba plačati zanj. Nekje sem bral ene bloge teh open source projektov in baje da od donacij skoraj nobeden ne dobi nič oz. tako malo da ni vredno omembe. Tako da jih potem večina hitro vidi da se z donacijami ne bo dalo preživeti. Že te appe na telefonu ki so po 1 ali 2 EUR folk noče kupiti, medtem pa ni nobenemu čudno dati recimo 10EUR za pico ali 2EUR za pivo ali pa 50EUR za tank bencina ki bo trajal 1 teden, in podobno.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

hojnikb ::

Enter Freemium model.
#brezpodpisa

Ales ::

hojnikb je izjavil:

sem takoj za izbiro, ampak 5000 variacij iste debian osnove pa svet res ne rabi. bi se ta koncentracija casa bolj kje drugje obrestovala.

Kdo smo mi, da bi nekemu x človeku določali, s čim naj se v življenju ukvarja?

Eni visijo v gostilni ali na Fejscrapu ali kje že, eni so v konjeniškem klubu, eni spet hekljajo, drugi se gredo S&M, četrti se pa ukvarjajo s svojim distrotom... Live and let live... :D

Poldi112 ::

hojnikb je izjavil:

sem takoj za izbiro, ampak 5000 variacij iste debian osnove pa svet res ne rabi. bi se ta koncentracija casa bolj kje drugje obrestovala.


Če jih ne bi potrebovali, jih ne bi bilo. Kako se koncentracija časa obnese pa lepo vidimo na primeru MS os-ov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

c3p0 ::

MUC je izjavil:


Jaz ga vedno uporabim če gre za resne serverje, kar mora delovat dalj časa in stabilno. Tam tudi marsikaj skompajlam ročno oziroma si naredim svoje pakete.

Na kakšnem zaresnem serverju ne bi upal nikoli narest apt-get update ali yum update .. ker enostavno ne zaupam, kaj vse se bo zgodilo in kaj vse lahko ne bo več delovalo.. sicer ne zelo verjetno, ampak .. :)


Ti si pa old-skool. Kaj pa testni strežnik, na katerem se vse dodobra pretestira, preden se da na produkcijo? Kaj pa varnostni popravki?

MUC ::

Nisem rekel, da sistema ne vzdržujem, ampak da delam ključne stvari ročno in vmes razmišljam - slackware way

Ni samo, da se vse updejta vredu, ampak potem lahko po nekaj dneh ugotoviš kakšne dodatne težave, i niso očitne na prvo žogo.

Backupi, snapshoti, kloni, .. seveda jih tudi uporabljam, kako pa?

BTW, a je že kdo kaj nakazal? :)

c3p0 ::

OK, razmišljaš lahko pri vsakem distroju in delaš svoje deb/rpm pakete. Testni sistem lahko vzporedno laufa tudi daljše obdobje in primerja rezultate. Sicer smo pa že specifični, zelo odvisno od projekta kaj se da in kaj ne.

Slackware ne uporabljam že vsaj 15 let, tako da ne bom nakazoval. So pa prijetni spomini na začetke linuxa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VPN in Kitajska

Oddelek: Omrežja in internet
91682 (1262) neooo
»

Izšel je Debian "Stretch" 9.0

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
258481 (6126) mojster_joni
»

Prihaja BQ Aquaris E4.5

Oddelek: Novice / Android
218272 (6173) Zvezdica27
»

Updating linux - seminarska - prosim za pomoč

Oddelek: Šola
161513 (1293) technolog
»

Katero distribucijo uporabljate

Oddelek: Operacijski sistemi
412847 (2066) hanibal

Več podobnih tem