» »

IP naslov

IP naslov

Digibyte ::

Preko FB sem od osebe ki ima lažno ime prejel določene nesprejemljive omembe. Stvar je zrela za na sodišče a ker osebe ni v CRP enostavno ni mogoče poslati-vložiti tožbe. Kako bi našel IP te osebe?
  • poskusilo klonirati: Digibyte ()

starfotr ::

Prijava na uradne inštitucije v Sloveniji, pa bodo oni ukrepali.

Digibyte ::

starfotr je izjavil:

Prijava na uradne inštitucije v Sloveniji, pa bodo oni ukrepali.


Uradne? Hm, nevem če je kaznivo dejanje in policija odpade. sodba bi bila civilna.

hojnikb ::

In kaj točno ti rabi IP v tem primeru? IP je praviloma dinamične narave, tako da ti v tem primeru ne more ravno indetificirat osebe.
#brezpodpisa

win64 ::

hojnikb je izjavil:

In kaj točno ti rabi IP v tem primeru? IP je praviloma dinamične narave, tako da ti v tem primeru ne more ravno indetificirat osebe.

Na podlagi samega IP-ja ne. Če pa se zadeva premakne v uradni postopek, lahko organ pridobi dovoljenje za vpogled v prometne podatke ISP-ja. Tako potem prideš do osebe.

hojnikb ::

Če je ta oseba neumna. Lahko se pa jaz priklopim na soseda z kriptiranim vpnjem, bo pa stvar precej bolj komplicirana.
#brezpodpisa

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

In kaj točno ti rabi IP v tem primeru? IP je praviloma dinamične narave, tako da ti v tem primeru ne more ravno indetificirat osebe.

CDR direktiva in implementacija resuje take probleme...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gslo ::

Digibyte je izjavil:

Preko FB sem od osebe ki ima lažno ime prejel določene nesprejemljive omembe. Stvar je zrela za na sodišče a ker osebe ni v CRP enostavno ni mogoče poslati-vložiti tožbe. Kako bi našel IP te osebe?


In kdo je zate naredil poizvedbo v CRP?

Če zadeva ni zrela za policijo, pol si zelo blizu temu, da kaznivo dejanje izvajaš ti. Na lastno pest nepooblaščena oseba brez potrebne dokumentacije (npr. kakšna sodba sodišča, ipd.) ne more kar pridobivat podatkov iz CRP ali IP naslovov random socialnih računov. Facebook ti ga ne bo dal, če se ne pišeš MNZ, tako, da ti ostanejo za pridobivanje IP-ja samo "nelegalne" poti.

Tudi, če v teoriji dobiš IP naslov, ti ne bo _noben_ operater izdal informacije, kater naročnik je IP naslov v tistem obdobju uporabljal. Again, ker nisi policija.

Ali vpleteš organe pregona, ali pa pozabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

zavajon ::

Ja, nekdo ga je žalil na fb, zdaj pa bo skočil v zrak ves slovenski represivni aparat, od policije, Sove, do sodišč ...:))

c3p0 ::

Ne, na dom bi verjetno šel malo zagrozit, torej naredit kaznivo dejanje. Zob za zob.

mihagr ::

Največji problem je naredil Digibyte sam sebi, ker je šel brskat po CRP in zato naredil prekršek in potem to celo javno objavil na forunu. Če je pa to za njega storila pooblaščena oseba, je pa ta oseba celo kazensko odgovorna.

Raptor F16 ::

IP naslov ti nič ne koristi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Digibyte ::

zavajon je izjavil:

Ja, nekdo ga je žalil na fb, zdaj pa bo skočil v zrak ves slovenski represivni aparat, od policije, Sove, do sodišč ...:))


Vprašanje je bilo smiselno odgovor pač ne.

c3p0 je izjavil:

Ne, na dom bi verjetno šel malo zagrozit, torej naredit kaznivo dejanje. Zob za zob.


Ne sklepaj po sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Digibyte ()

Digibyte ::

Skratka če sem pravilno razumel identifikacija prek IP ni prava pot. Se pravi da facebook na nek način omogoča ljudem da pod lažnimi imeni delajo kar hočejo.

GupeM ::

Digibyte je izjavil:

Skratka če sem pravilno razumel identifikacija prek IP ni prava pot. Se pravi da facebook na nek način omogoča ljudem da pod lažnimi imeni delajo kar hočejo.

Seveda. Tako kot Pošta Slovenije.

joggi79 ::

Digibyte je izjavil:

Skratka če sem pravilno razumel identifikacija prek IP ni prava pot. Se pravi da facebook na nek način omogoča ljudem da pod lažnimi imeni delajo kar hočejo.

Mocno dvomim, da ti na osebni pod imenom ali priimkom pise Digibyte, tako da ja. Facebook, pa Slotech, pa dobesedno cel internet ;) Ce pa delas sranje, pa se te se vedno da izslediti, samo ta opcija ne obstaja za vsakega kljukca, ki je uzaljen, ker mu je nekdo nekaj napisal.
Kot so ti povedali ze ostali... ce je stvar kazniva, prijavi na policijo drugace pa se pac nauci zivet s tem, da ima lahko kdo drug drugacno mnenje kot ti.

Digibyte ::

joggi79 je izjavil:

Digibyte je izjavil:

Skratka če sem pravilno razumel identifikacija prek IP ni prava pot. Se pravi da facebook na nek način omogoča ljudem da pod lažnimi imeni delajo kar hočejo.

Mocno dvomim, da ti na osebni pod imenom ali priimkom pise Digibyte, tako da ja. Facebook, pa Slotech, pa dobesedno cel internet ;) Ce pa delas sranje, pa se te se vedno da izslediti, samo ta opcija ne obstaja za vsakega kljukca, ki je uzaljen, ker mu je nekdo nekaj napisal.
Kot so ti povedali ze ostali... ce je stvar kazniva, prijavi na policijo drugace pa se pac nauci zivet s tem, da ima lahko kdo drug drugacno mnenje kot ti.


Ne gre se za drugačno mnenje. Gre se za večletno krivo obtoževanje, klevete, hude žalitve. Pa ne na privat temveč javno. Vsak človek lahko prenese kolikor pač more. Stvar posameznika. V mojem primeru je pa to precej nadležno in tega tudi nisem dolžan prenašati. Nekateri si privoščijo preveč in take je treba utišati. Ne mislim nikogar utišati na roke temveč bi ga prek sodišča. In nisem tu odprl vprašanja zato da bom prebiral špikanja ampak ker sem smatral, da se na tem forumu lahko dobi tudi kako poučno info. Ni letelo nate ampak na pisce višje.

MrStein ::

Digibyte je izjavil:

Skratka če sem pravilno razumel identifikacija prek IP ni prava pot. Se pravi da facebook na nek način omogoča ljudem da pod lažnimi imeni delajo kar hočejo.

FB baje nima rad fejk računov, tako da lahko prijaviš in bodo mogoče(?) brisali.

Če misliš, da je prekoračil mejo, pa imaš na voljo policijo ali pa odvetnika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

gslo ::

Digibyte je izjavil:

joggi79 je izjavil:

Digibyte je izjavil:

Skratka če sem pravilno razumel identifikacija prek IP ni prava pot. Se pravi da facebook na nek način omogoča ljudem da pod lažnimi imeni delajo kar hočejo.

Mocno dvomim, da ti na osebni pod imenom ali priimkom pise Digibyte, tako da ja. Facebook, pa Slotech, pa dobesedno cel internet ;) Ce pa delas sranje, pa se te se vedno da izslediti, samo ta opcija ne obstaja za vsakega kljukca, ki je uzaljen, ker mu je nekdo nekaj napisal.
Kot so ti povedali ze ostali... ce je stvar kazniva, prijavi na policijo drugace pa se pac nauci zivet s tem, da ima lahko kdo drug drugacno mnenje kot ti.


Ne gre se za drugačno mnenje. Gre se za večletno krivo obtoževanje, klevete, hude žalitve. Pa ne na privat temveč javno. Vsak človek lahko prenese kolikor pač more. Stvar posameznika. V mojem primeru je pa to precej nadležno in tega tudi nisem dolžan prenašati. Nekateri si privoščijo preveč in take je treba utišati. Ne mislim nikogar utišati na roke temveč bi ga prek sodišča. In nisem tu odprl vprašanja zato da bom prebiral špikanja ampak ker sem smatral, da se na tem forumu lahko dobi tudi kako poučno info. Ni letelo nate ampak na pisce višje.


digi, pišeš protislovja. praviš, da gre za večletno krivo obtoževanje, hude klevete in žalitve. vse to so dejanja, ki jih policija preganja. Praviš tudi, da bojda ni dovolj za policijo. To pač ni res. Če ste žrtev večletnih in javnih psihičnih zlorab, pač zbereš dokaze, se po potrebi opremiš s pravno pomočjo in prijaviš na policiji. Če anonimnež ni pretirano spreten, bodo njegovo identiteto hitro odkrili in se začeli z njim ukvarjati.

To, da si pa očitno že izkoristil "veze" in kolega na upravni enoti prosil, da zate pogleda v CRP oz. si dostop do baze zlorabil sam, je pa huda jeba. kako lahko upravičiš brskanje po centralnem registru prebivalstva, je jasno samo tebi.

Če nimaš pojma kako rešit zadeve, pokliči in se dogovori za sestanek pri kakšnem detektivu. Se ukvarjajo tudi s takimi primeri in ti za prvi posvet / mnenje ti ponavadi ne računajo nič. Z reševanjem na lastno pest samo bredeš v vprašljive situacije, ki te lahko na koncu "usekajo po piskru".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()

Digibyte ::

Sem poklical detektiva in je rekel da ne more najti nekoga z lažnim profilom. Na policijo pravzaprav nisem šel. Ja poskušam najti neko pravo pot zato sem odprl temo.

DeeCoy ::

Digibyte je izjavil:

Sem poklical detektiva in je rekel da ne more najti nekoga z lažnim profilom. Na policijo pravzaprav nisem šel. Ja poskušam najti neko pravo pot zato sem odprl temo.

Prava pot je policija. Ampak če je bil zlikovec vsaj malo pameten, mu živ bog ne bo mogel dokazat, da je bil res on.
Blokiraš profil, pozabiš in je problem rešen. Ali pa zbrišeš kr fejsbuk. Problemi so rešeni. Ti pustiš da te nekdo nadleguje 1 leto brez da bi ga blokiral? In pol bi ga civilno tožil, ker pač rabiš dnar od odškodnine? Svašta p..........

Kurzweil ::

Že zaradi CRPja si sam storil kaznivo dejanje! Zaradi kakšnega "chicken fighta" sodišče niti ne bo dal naloga in vsega potrebnega, da se ISPja zagrabi za jajca in da gre čez dolg postopek, da pride do tebe, pa še tu moraš vedet, da danes ogromno ljudi uporablja razne VPNje, kriptiranje, ogromno imajo to po defaultu še na modemu/routerju. Včasih sem hodil na te security konference in slišal za 3-4 primere, ko je šlo za prijavo. Policija niti ni vedela kako postopat, tistih par ljudi, ki se v Sloveniji ukvarjajo s tem imajo toliko dela z RESNIMI stvarmi, da tvoj primer zastara, velikokrat niti sodišče ne da naloga za poizvedbe, slišal pa sem že tudi, da je obremenjena stranka rekla, da je imela odprt modem/router in v času, ki so mu ga dali na voljo, ko ni dokazal nič, je bilo postopka konec. V vseh primerih je tisti, ki je začel postopek plačal vse stroške, ker nobenemu niso naredili nič! Jaz bi na tvojem mestu odigral malce moškega, počakal malce da se ohladi glava in zgolj ugibam, da si tudi ti se užigal ali pa kaj pametoval, da se je on tako odzval.

Digibyte ::

DeeCoy je izjavil:

Digibyte je izjavil:

Sem poklical detektiva in je rekel da ne more najti nekoga z lažnim profilom. Na policijo pravzaprav nisem šel. Ja poskušam najti neko pravo pot zato sem odprl temo.

Prava pot je policija. Ampak če je bil zlikovec vsaj malo pameten, mu živ bog ne bo mogel dokazat, da je bil res on.
Blokiraš profil, pozabiš in je problem rešen. Ali pa zbrišeš kr fejsbuk. Problemi so rešeni. Ti pustiš da te nekdo nadleguje 1 leto brez da bi ga blokiral? In pol bi ga civilno tožil, ker pač rabiš dnar od odškodnine? Svašta p..........


Svašta p..... in potem prideš ti z besedo na dan. Ne gre se za odškodnino!! Gre se za javno opravičilo!

Kurzweil ::

Možnost, da prideš do človeka za tem lažnim profilom je res minimalna, tudi če ga dobijo bo njegova kazen minimalna, največja možnost pa je, da bodo stroški celotnega postopka, če ne bodo uspešni VELIK strošek zate. Po mojem skromnem mnenju imaš zares minimalne možnosti, da boš kaj dosegel!

secops ::

Na webserver objavi sliko in mu po FB pošlji link. Ta oseba bo edina z linkom in če bo kliknila nanj bo njen IP naslov zabeležen v log datotekah tvojega webserverja. Samo z IPjem še vedno ne boš vedel kdo se skriva za njim. To ve samo operater, ki ve kateri škatli je v tem času dodeljen ta dotični IP naslov.

Digibyte ::

secops je izjavil:

Na webserver objavi sliko in mu po FB pošlji link. Ta oseba bo edina z linkom in če bo kliknila nanj bo njen IP naslov zabeležen v log datotekah tvojega webserverja. Samo z IPjem še vedno ne boš vedel kdo se skriva za njim. To ve samo operater, ki ve kateri škatli je v tem času dodeljen ta dotični IP naslov.


Nekaj podobnega mi je že svetoval prijatelj. Tnx.

dexterboy ::

Khm... kaj pa naj bi bila ta žaljiva vsebina?
Ne rabimo citata, lahko prispodobe...
Ker jest sem enega na fejsiču okrcal, da je drekec pekec.
Pa mi je lajkal sceno. Pa sem še drugo napisal. Pa spet lajk.
Zdej bi pa vsi njegovi frendi bili udi moji frendi :(((
Nikakor se ga ne morem znebiti... šmrc šmrc
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Glede na to da si brez uradnih postopkov dobil vpogled v CRP si nesprejemljiva oseba ti. Imamo res banano republiko če se lahko kr tko hojla dri hojla dro pogleda v CRP kadarkoli komu kdo stopi na žulj. Totalno neresna država.

Če ti je nekdo resno grozil za to obstajajo uradni postopki. Če ne veš kdo je storilec vložiš kazenski postopek proti neznani osebi. Oseba ne rabi biti znana da postopek začneš.

Če je ta oseba tako trapasta da ti bo nasledla in odprla link potem pomen da v resnici ni pametna in ne bi bila sposobna resnih groženj uresničit; je bolj tak ko psi; manjši k so bolj lajajo. Mislm jz če bi kdaj komu bognedej grozil; jz bi takoj po napisani grožnji šel stran od VPN-a in nikoli veš se logiral na uporabljen račun. Da bi me zanimal kaj ima žrtev za povedat? zakaj že? da bi kr en link klikal k ga žrtev pošilja? Zakaj že? Mislm v glavi bi imel da se bo žrtev sigurno hotla ( v tem primeru upravičeno ) maščevat in da ne glede na to kaj je na linku meni ne koristi in bi zlahka radovednosti rekel ne ker bi čutil da je neumnost ala virus na linku.

Mislm če si res žrtev glej vso srečo; upam da imaš debilnega kriminalca. Če je pa nesprejemljivo to da ti je en aktivist stopil na prste medtem ko se ti greš umazane posle ; zganjaš korupcijo ipd potem je pa to druga pesem. Na sploh si mi sumljiv ker si dobil vpogled v CRP; to ponavad samo kakšni priviligiranci dobijo vpogled ( izven uradnih postopkov ) ; priviligiranci pa so po navad tisti ki držijo stebre umazanega/nepotističnega/koruptivnega dela sistema skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

49106 ::

Glugy je izjavil:



Če je ta oseba tako trapasta da ti bo nasledla in odprla link potem pomen da v resnici ni pametna in ne bi bila sposobna resnih groženj uresničit


Zakaj naj takšna oseba ne bi bila sposobna groženj uresničit? Obratno je, biti moraš precej nespameten, da grožnje uresničiš.

Kurzweil ::

Saj pa vemo, kdo ima vpogled v CRP... in upam, da dotična oseba tudi za to odgovarja, vključno z OPjem. Danes o varstvu osebnih podatkov/GDPRju in podobnem vedo že otroci marsikaj povedat, tako da... tudi mene zanima, kaj tako strašnega se je zgodilo, da se plačuje zasebnega detektiva (who knows, mogoče pa ima on vpogled v CRP). Dajem pa natanko 1-2% možnosti, da bo tale zgodba dobila epilog, ki si ga želi OP, ko bo na koncu potegnil črto bi bilo še bolj zanimivo videt, ali mu je bilo to opravičilo vredno tega, kolikor ga bo stalo vse skupaj, ko v postopku ne bo našel krivca in bo seveda sam kril celotne stroške. Včasih je pametno malce premislit, edino če ti to plačata ati, mami, dededk in babi.

Mislim, takole brskat po CRP, to je tako, kot da bi zdravnik na tržnici razlagal katero bolezen ima neka tretja oseba,... dejansko ne morem verjet... to je kar hudo kriminalno dejanje in prav je, da se tistemu, ki brska tudi odvzame licenca za opravljanje njegovega dela. Dejansko njega pa je dosti lažje izslediti, saj se je vendarle moral logirat z nekim uporabniškim imenom in geslom. Digibyte, verjetno se nisi zavedal, ampak si naredil veliko napako, da si to objavil...

49106 ::

Kurzweil je izjavil:


Mislim, takole brskat po CRP, to je tako, kot da bi zdravnik na tržnici razlagal katero bolezen ima neka tretja oseba,... dejansko ne morem verjet... to je kar hudo kriminalno dejanje


To ni nič nenavadnega v dolini šentflorjanski.

https://siol.net/novice/slovenija/minis...

Če bi šlo za plebejca, verjetno sploh čuli ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

secops ::

49106 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


Mislim, takole brskat po CRP, to je tako, kot da bi zdravnik na tržnici razlagal katero bolezen ima neka tretja oseba,... dejansko ne morem verjet... to je kar hudo kriminalno dejanje


To ni nič nenavadnega v dolini šentflorjanski.

https://siol.net/novice/slovenija/minis...

Če bi šlo za plebejca, verjetno sploh čuli ne bi.


Če študentka med med malico odpre tvojo zdravniško mapco ne bo tega živ bog vedell. Enako je z dodeljevanjem IP naslovov in vpogledu v CRP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AJPES kot najbolj transparentni državni organ javno objavil vse svoje registre (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Varnost
369128456 (93689) AndrejO
»

Prijava TRR v tujini?

Oddelek: Loža
256251 (5171) BlaY0
»

Nateg preko bolhe. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9417173 (13076) Blum

zaseg računalnika s strani kriminalistov

Oddelek: Pomoč in nasveti
151635 (1418) Ziga Dolhar

Več podobnih tem