» »

Vodni kamen in pritisk vroce vode

Vodni kamen in pritisk vroce vode

SmeskoSnezak ::

Obstaja kaksna tableta, za zmehcanje vode? Ali pa odstranitev vodnega kamna? Boiler dela, ampak pritisk izgublja, ko se zelis kopati z vroco vodo. Prav slisi se tezavno "potiskanje" od boilerja do stene, kjer je cev napeljana. Z dotokom mrzle vode boilerja ni tezav. Vodni kamen smo ze spucali pri vseh pipah, tusih, a pritisk se ni obcutno izboljsal. Hvala ze vnaprej.
Smesni
@ Pusti soncu v srce... @

Semafor ::

Navadna citronka ti bo spucala ves kamen.

starfotr ::

Problem je premajhen premer cevi. Oziroma, če ste uporabili aluplast, je šibka točka na kolenih. Napaka v načrtovanju, žal. Bojler ni nič kriv.

Sp3m ::

Semafor je izjavil:

Navadna citronka ti bo spucala ves kamen.



To naj bi nekak nalil v bojler?

Semafor ::

Sprazni bojler, v cev natresi citronko, priklopi nazaj in pusti da zavre.
Samo ko to profesionalci pucajo imajo pumpo da vroča voda teče skozi bojler. Jaz sem z eno navadno 4 bare pumpo to naredil.

Drugače vem da obstaja servis čiščenja bojlerjev.

Netrunner ::

Semafor je izjavil:

Drugače vem da obstaja servis čiščenja bojlerjev.


Imaš mojstre ki to naredijo za 30€ kar, uradni servisi pa računajo 100€. Je kar mučno iin tečno delo, tako da je strošek čiščenja kar visok. Tisti za 30€ naredi na pol.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

starfotr ::

Dajte nehat s tem čiščenjem, ker je brez veze.

Netrunner ::

starfotr je izjavil:

Dajte nehat s tem čiščenjem, ker je brez veze.


Slabši izkoristek in večja poraba elektrike ni zanemarljiva + večja možnost okvare grelca zaradi vodnega kamna. Meni se ne zdi brezveze.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Bizkit45 ::

Ni vedno problem samo bojler in pa zadnjih 2 cm pipe. Kaj pa vmes? tko kot je napisal starfotr, problem so lahko tudi cevi. cevi prav tako izgubljajo na pretoku, s tem ko se vodni kamen nabira okrog nje, premer postaja manjši.
Rešitev je na glavnem dovodu filter za vodni kamen (okrog 500eur investicija na palec). Ampak to ne bo rešilo trenutnega stanja, ker kamen je že v ceveh.
Kako pa to rešimo pa tudi mene zanima? Pod prisilo v cevi nekaj kar razredčuje kamen ala kis?

St235 ::

Netrunner je izjavil:

starfotr je izjavil:

Dajte nehat s tem čiščenjem, ker je brez veze.


Slabši izkoristek in večja poraba elektrike ni zanemarljiva + večja možnost okvare grelca zaradi vodnega kamna. Meni se ne zdi brezveze.


Kako točno ima lahko grelno telo slabši izkoristek? Kam pa gre toplota? Pa pustimo sedaj teoretične blodnje o 0,1 C toplješem ohišju. In kako točno poraba naraste? 2000w je 2000w kakorkoli obrneš.

M-XXXX ::

Je razlika če se voda greje, ali pa če se "greje" :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelika poraba električne energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5712465 (10783) feryz
»

Nakup aparata za kavo

Oddelek: Loža
3915842 (14364) cekr
»

nenormalno visok račun za elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9933666 (30545) Maestral
»

Koliko € me stane, da mi bojler segreje 60L vode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7328054 (27245) korenje3
»

Razkamenjevanje vode!?

Oddelek: Loža
4510962 (9131) Pyr0Beast

Več podobnih tem