» »

Program za dimenzije objektov iz slike

Program za dimenzije objektov iz slike

B-king ::

Pozdravljeni,

Že dalj časa iščem program s katerim bi lahko pridobil dimenzije objektov iz slike. Če obrazložim. Predstavljate si, da imate na A3 listu sprintan nek načrt, ki je bil narisan npr. v AutoCADu. Veliko stvari je kotiranih in posledično so zdraven tudi dimenzije v mm. Nekaj ključnih dimenzij pa ni kotiranih oziroma dimenzij ni poznanih. Obstaja kakšen program, da bi npr. neko 2D sliko skeniral določil poznane razdalje in bi lahko s tem programom nato določil manjkajoče dimenzije.

Že v naprej se vsem zahvaljujem za pomoč
  • spremenil: B-king ()

pegasus ::

Zbrcaš avtorja načrta ali pa greš piksle štet na skenu?

bluefish ::

https://helpx.adobe.com/photoshop/using...

Rabiš seveda referenčno mero, ki pa jo lahko dobiš iz drugih elementov skice. Verjetno je kaj podobnega tudi za GIMP ipd.

B-king ::

Pozdravljeni,

Zahvaljujem se obema za pomoč. Dobil sem dosti boljšo in hitrejšo rešitev. Sliko, na kateri je neka referencna dolzina preprosto uvorimo v AutoCAD program in nato neko znano dolžino črte vzamemo kot referenčno in jo pomanjšamo z ukazom "scale"...

lep dan vsem

bluefish ::

Fino.

V prihodnje ni slabo povedat, da imaš na voljo AutoCAD ;)

i Z ! ::

Jaz bi se javil, da napisem program, ki bi avtomatiziral/poenostavil zadevo. Pisal sem namrec ze uporabniske vmesnike za AutoCAD(sicer starejse verzije ampak mi je znano, da je to se vedno mogoce v novejsih verzijah).
Znal pa bi tudi izdelati program, ki bi bral direktno iz slike, s popolnoma prilagojenim uporabniskim vmesnikom.
Ce vas zanima, me lahko kontaktirate, za ceno se lahko dogovoriva.
http://izi.gear.host


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za pridobivanje dimenzij iz fotografije

Oddelek: Programska oprema
193258 (2597) chort
»

Pomoč pri AutoCadu ali ArchiCad

Oddelek: Programska oprema
127050 (6254) Lenc
»

SketchUp zastonj! (potem, ko je proizvajalca, @last software, kupil Google) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8515203 (11530) Company
»

Autocad ali Pro/Engineer, kaj izbrati za začetnika?

Oddelek: Programska oprema
164766 (4450) Loki
»

Prenosnik za študij?

Oddelek: Kaj kupiti
373713 (2517) drejc

Več podobnih tem