» »

Aktivne povezave in počasna hitrost interneta pri A1

Aktivne povezave in počasna hitrost interneta pri A1

Ml33k ::

Pozdravljeni. Zadnje 2 tedna imam zvečer, in samo zvečer, močno upočasnjeno internetno hitrost. Ko kličem na tehnično podporo mi vedno govorijo da imam 500-600 aktivnih povezav, kar naj bi bilo krivo za počasno hitrost. Na internet so povezani TV in 2 računalnika. Ko so te naprave povezane čez dan ali bolje rečeno popoldne, je hitrost interneta taka kot mora biti (30/5). Mi lahko nekdo prosim razloži zakaj se te aktivne povezave pojavijo samo zvečer? Po 23. uri pa izginejo in se hitrost spet poveča.

Računalniki so pregledani z anti-virusom in ni pokazalo ničesar. En računalnik je večinoma na Twitchu, drugi YouTubu in Redditu. Torrenti so izklopljeni, Steam ni. TV ima (ponavadi) prižgan HD program Kanal A ali POP TV. Kaj poleg AV lahko še storim da pregledam računalnik?

Hvala za vse odgovore.
  • spremenilo: Ml33k ()

Xserces ::

tinywall al pa wireshark pa poglej kaj so te povezave.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Ml33k ::

Xserces je izjavil:

tinywall al pa wireshark pa poglej kaj so te povezave.



Ko pogledam pod Resource Monitor, zavihek Network (windows 7) mi na enem računalniku piše da porabi 3-5 mbps, na drugem pa 2-5, z občasnimi skoki na 7-10. Je to dovolj zanesljiv podatek ali moram uporabiti bolj "profesionalen" program?

Xserces ::

Računalnik v idle naj nebi požiral toliko bandwidtha. Poglej pod procese kateri ti žre toliko. V win10 imaš vrstico samo za network v tabu processes . V win 7 se pa ne spomnim točno.
Probaj še z tinywall programom. Je bolj enostaven od wiresharka. Instaleras in desno spodaj kliknes na njega in daš show connections

Lahko da je kakšen malware. Probaj še malwarebytes zagnat.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Ml33k ::

V idlu piše brez porabe.

Sem pa zdajle probal ugasnjen TV, brez povezave na obeh računalnikih, frišno resetiran modem in povezan samo en telefon, ki ima speedtest aplikacijo, ki pokaže hitrost 12/4. Ko ugasneš wi-fi temu telefonu in povežeš drugega sem še z drugim telefonom preveril hitrost in kaže isto. Z telefonoma sem stal 2 metra od modema. Kaj to lahko pomeni, da nisem kriv jaz ampak linija?

prowb ::

Kakšna navlaka na routerju? Čeprav je čudno, da bi samo zvečer "crknilo"... Mogoče kak sosed povezan na wifi in zvečer kaj torentira?

Xserces ::

Da ni res nekdo na tvojem wifiju z prižganim torrentom. Toliko aktivnih povezav ni malo... torrent ali pa nek malware. Hitrost pri resetiranem routerju probaj preko kabla in ne wifi.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Ml33k ::

Xserces je izjavil:

Da ni res nekdo na tvojem wifiju z prižganim torrentom. Toliko aktivnih povezav ni malo... torrent ali pa nek malware. Hitrost pri resetiranem routerju probaj preko kabla in ne wifi.

Zelo težko, saj pri najbližjemu sosedu še komaj kaj lovi wi-fi, pa tudi ko na modemu pogledam seznam naprav, ki so povezane na modem so samo domači mobiteli, prenosnik, stacionarni računalnik, TV vmesnik in stacionarni telefon.

Sem inštaliral tisti tinywall in na nobenem računalniku ne kaže več kot 30 aktivnih povezav. Večina so od chroma in mozzile, več kot 90%. Ostalo so samo programi, ki so inštalirani (dicord...). Ko pa kliknem opcijo show open ports, pa je naenkrat veliko (40-50) svchost.exe. Ampak povsod piše listen.

MrStein ::

Povezave glej na ruterju.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DeeCoy ::

Imaš statični ip? Ponujaš kake storitve? Kak privat server za kako igro, kaj takega?
Sem imel isti problem, razen da je hitrost padla random. Imel sem privat server za X igro in ker je bil uspešen, so me poskušal zddosat.. To je trajalo kar nekaj časa.. Res je pa, da so bili napadi random..
Sicer je 500-600 aktivnih povezav je kar veliko za domače omrežje, ampak to nebi smelo za več kot razpoloviti hitrosti.. Predvidevam, da si na bakru.. Zna biti, da je pač takrat bakreno omrežje zelo obremenjeno in to pri starih kablih pomeni veliko napak, kar zelo upočasni omrežje.. Sicer to support vidi, ampak tega ne bo priznal..

MTB ::

Ml33k je izjavil:

Pozdravljeni. Zadnje 2 tedna imam zvečer, in samo zvečer, močno upočasnjeno internetno hitrost.

To se dogaja tudi pri meni. Očitno imajo težave. Čez dan preko 30 Mb/s, zvečer niti 10. Včasih ustavi celo stimanje 720p videa preko kodija. Pa razen TV ni nobene druge naprave priključene.

Ml33k ::

DeeCoy je izjavil:

Imaš statični ip? Ponujaš kake storitve? Kak privat server za kako igro, kaj takega?
Sem imel isti problem, razen da je hitrost padla random. Imel sem privat server za X igro in ker je bil uspešen, so me poskušal zddosat.. To je trajalo kar nekaj časa.. Res je pa, da so bili napadi random..
Sicer je 500-600 aktivnih povezav je kar veliko za domače omrežje, ampak to nebi smelo za več kot razpoloviti hitrosti.. Predvidevam, da si na bakru.. Zna biti, da je pač takrat bakreno omrežje zelo obremenjeno in to pri starih kablih pomeni veliko napak, kar zelo upočasni omrežje.. Sicer to support vidi, ampak tega ne bo priznal..

Ne, definitivno nimam.


MTB je izjavil:

Ml33k je izjavil:

Pozdravljeni. Zadnje 2 tedna imam zvečer, in samo zvečer, močno upočasnjeno internetno hitrost.

To se dogaja tudi pri meni. Očitno imajo težave. Čez dan preko 30 Mb/s, zvečer niti 10. Včasih ustavi celo stimanje 720p videa preko kodija. Pa razen TV ni nobene druge naprave priključene.

Isti problem pri meni. Twitch sem moral gledati na 360p da je sploh delal. YT je tudi moral biti na nižji kvaliteti.

Včeraj sem na modemu izklopil wi-fi. Na modem je bil povezan samo TV in stacionarni računalnik preko kabla. Hitrost na speedtestu je bila 6-9Mbps. Z ugasnjenim TV vmesnikom je šla na 10-12. Ko sem poklical na podporo, so videli da imam veliko manj kot 100 aktivnih povezav in so rekli da bodo poslali nov modem. Da je morda problem zaradi tega. Bomo videli. Mi pa je bilo smešno, saj so zadnje 2 tedna krivili mene in te moje "aktivne povezave", me prepričevali da sem gotovo dobil viruse in nekakšne piggy backerje (ali nekaj takega) na koncu pa so oni izpadli kot nesposobni bedaki.

DePalmo ::

Koliko naprav pa imaš povezanih hkrati ko se ti to dogaja? Pri nas imamo tudi A1 (oz. takrat še Amis, ko sem jim težil zaradi iste napake) in se je isto dogajalo če je bilo povezanih 5+ naprav hkrati.

Ml33k ::

DePalmo je izjavil:

Koliko naprav pa imaš povezanih hkrati ko se ti to dogaja? Pri nas imamo tudi A1 (oz. takrat še Amis, ko sem jim težil zaradi iste napake) in se je isto dogajalo če je bilo povezanih 5+ naprav hkrati.

Včeraj sem na modemu izklopil wi-fi. Na modem je bil povezan samo TV in stacionarni računalnik preko kabla.


Sem napisal že vse.

DePalmo ::

Sem spregledal. Potem si pač odvisen koliko je zasedeno omrežje, torej koliko sosedje vlečejo dol ali gledajo digitalne TVje. Isto se dogaja tudi pri nas, ampak ni tako opazno kot pri tebi. Pri nas je špica v nedeljo popoldne oz. zvečer, med tednom tega ne opazim.

Ml33k ::

DePalmo je izjavil:

Sem spregledal. Potem si pač odvisen koliko je zasedeno omrežje, torej koliko sosedje vlečejo dol ali gledajo digitalne TVje. Isto se dogaja tudi pri nas, ampak ni tako opazno kot pri tebi. Pri nas je špica v nedeljo popoldne oz. zvečer, med tednom tega ne opazim.

Marsikaj spregledaš.

Ml33k je izjavil:

Zadnje 2 tedna imam zvečer, in samo zvečer, močno upočasnjeno internetno hitrost.

Xserces ::

Odklopi vse naprave pa poklici na a1 da imas ta problem. Pa da vidmo kaj bojo rekl. Potem pa priklapljaj eno pa po eno nazaj in mogoce vidis katera je problem. Pa še enkrat hitrost meri ko si na utpju in ne wifiju
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

DePalmo ::

Ml33k je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Sem spregledal. Potem si pač odvisen koliko je zasedeno omrežje, torej koliko sosedje vlečejo dol ali gledajo digitalne TVje. Isto se dogaja tudi pri nas, ampak ni tako opazno kot pri tebi. Pri nas je špica v nedeljo popoldne oz. zvečer, med tednom tega ne opazim.

Marsikaj spregledaš.

Ml33k je izjavil:

Zadnje 2 tedna imam zvečer, in samo zvečer, močno upočasnjeno internetno hitrost.

Nisi me razumel. Zasedeno omrežje ni odvisno samo od tebe ampak tudi od tvojih sosedov, bližnih in daljnih. Na hitrost interneta je odvisnih veliko dejavnikov, med drugim tudi če se tvoji sosedje obesijo na internet na polno (na svoji povezavi, ne preko tvojega wifija). Par takih, in bo vsem trpela povezava. Kabli zmorejo samo toliko, več pač ne gre.

Ti je pa @Xserces podal opcijo katero tudi lahko probaš in boš mogoče našel krivca pri sebi. Če obstaja, ampak dvomim.

Lahko pa tja pokličeš ko se ti to dogaja in naj testirajo hitrost linije.

Sicer pa, zakupil si hitrost DO X Mb, tako da verjetno neboš nič dosegel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aktivne povezave

Oddelek: Omrežja in internet
61692 (1585) JebatGa
»

Internetna povezava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
575425 (4396) BK5
»

Telemach internet prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
107828 (6806) seba-beba
»

Amis random disconect

Oddelek: Omrežja in internet
182244 (1823) misek
»

Internet v EU: dobimo le tri četrtine tega, kar plačamo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7523656 (18772) Silck

Več podobnih tem