» »

Nakup wifi varnostnih kamer

Nakup wifi varnostnih kamer

SL4FKO ::

Torej, sem v nabavi varnostnih kamer za mojo hišo. Ker ethernet kablov ne morem (oz. ne bom) vleči ven iz hiše in čez stene gledam WiFi kamere. Dopade se mi Arlo Pro 2 sistem, a me moti mesečna naročnina. Sicer nisem prepričan kaj vse pokriva, videov ne rabim samo slike na sprožilec gibanja bi bile dovolj...

Mnenja? Alternative? Še enkrat, vlečenje kablov odpade...

Hvala za odgovore!
  • spremenil: bluefish ()

MTB ::

Kaj pa dahua in podobne? Poglej digitklikovo stran. WiFi, IR za nočno, snemalnik za 4 kamere z diskom.

bauci ::

Jst imam Reolink Argus 2 kamere. Wifi, napajanje je baterija, ki zdrzi cca 4 mesece, lahko pa dokupis solarne celice za polnjenje baterije. Ni najceneje ampak deluje. Kamera cca 100€, solarne celice za polnjenje cca 25€. Ni nobene naročnine. Ob premiku dobiš mail s fotografijo, posname pa tudi film na micro sd kartico. Imaš live pogled preko android, ios in pc aplikacije. Glavno pa je, da ne rabiš nobenih kablov.

WhiteAngel ::

Ampak saj elektriko moraš tako ali tako potegniti? Zamenjaš potem 220v kabel z UTP in power over ethernet in voila? Wifi za 24/7 je... meh. Še posebej, če jih bo več.

Edit: Sorry, šele zdaj videl solarne celice.. nevermind.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Solarne celice je omenil šele zadnji komentator.

WiFi za kamere se meni zdi sprejemljiv le za 'fun' kamero (npr. live stream vremena), ne pa tudi za varovanje objekta. Preveč enostavno je motiti brezžični signal (10€ investicija...). Ko je signal enkrat moten, pa še pobereš SD kartico iz kamere (ali pa jo kar celo odneseš?). Tako ne ostane nobena sled...

Ravno zato se za resno rabo uporabljajo kamere, ki so s snemalnikom povezane z kablom (UTP ali Coax), snemalnik pa je nekje, kjer ne moreš kar tako pobrisati posnetke.

UTP pa ima še to prednost, da preko njega lahko spelješ tudi napajanje kamere. To moraš rešiti tako ali drugače....razen če se zanašaš na neke foto celice in kaj vem kaj še.

Skratka, če rabiš kamero postaviti, da vidiš, ali ima pes še dovolj vode v skledi, ni noben problem, če je to brezžična kamera.
Če pa imaš v garaži ferarija....potem pa nikar ne skopari z brezžično kamero za nadzor garaže.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Saul Goodman ::

vsak, ki bo želel, da ti kamere crknejo, ti jih bo na daljavo deauthenticiral iz wifi omrežja in bodo le še za okras. sam da veš. če rabš za varnost, kabel.

Zgodovina sprememb…

Ribič ::

Jaz za kakšno bolj resno oz. spodobno varovanje tudi priporočam kamere na UTP s PoE napajanjem.
Vse ribe so mi pobegnile!

Sanches000 ::

Kako pa se obnesejo spy kamere iz ali-ja...ali je kdo to sprobal

bauci ::

Vse je odvisno od tega zakaj rabiš nadzorne kamere. Če jih rabiš zato, da boš zavaroval 1M € vredno hišo sredi Ljubljane potem wifi kamere res niso ok. Če bi pa rad videl kaj se dogaja okoli tvoje hiše/vikenda npr. na Dolenjskem ko te ni doma, da ti "domorodci" ne pokradejo vsega kar ni pribito, so pa wifi kamere super še posebej, če nisi tega prej načrtoval in nimaš že pripravljenih kablov za napajanje in LAN.

OK.d ::

Za dobrih 30€ deluje zelo solidno.
https://www.amazon.co.uk/Neos-SmartCam-...
LPOK.d


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724613 (5116) refosk
»

Videonadzor kako in kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012841 (9192) starfotr
»

IP Kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
163197 (2063) Vanich
»

Kitajske IP kamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5011021 (8034) okica11
»

Spletna kamera prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
213984 (3230) Egii

Več podobnih tem