» »

Gostinec in bogatun

Gostinec in bogatun

Temo vidijo: vsi

Wazzaa ::

Verjetno ste že slišali za incindent v Albaniji, kjer premožni španec ni želel plačati (oderuškega?) kosila. Gostinec jim je odhod skušal preprečiti tako, da je skočil na havbo. Ne vem kdaj je voznik ustavil, nekateri pravijo da šele v Španiji.

Podoben zgodba prihaja iz Črne Gore. Družini so zaračunali 800 evrov za večerjo. Po negodovanju in prepiranju jim gostinec račun zniža na 600 evrov. Seveda so plačali račun, čeprav nimajo niti blizu 300 miljonov kapitala.

Kakšno je primerno obnašanje v takšnem primeru? Oz. Pri koliko milijonih je takšno obnašanje dovoljeno?

Enkrat se mi je zgodilo, da sem naročil coca-colo, dobil pa točen knock off. Takoj sem povedal, da tega nisem naročil. Natakar mi je razložil, da so takšna navodila šefa gostilne (Gala Lesce-Bled). Z gostilno sem zaključil, račun pa seveda plačal.

Jarno ::

Še video, ki je malce neprimeren "za otroke, mlajše od 12 let", pa vseeno.
https://www.liveleak.com/view?t=a7SYi_1...

Ne vem, verjetno bi se izogibal gostilne brez jedilnega lista s točno določenimi cenami.
#65W!

GupeM ::

Dovolj neumen si, če si plačal. Jaz ne bi. Če si naročil Coca-Colo, bi moral dobiti Coca-Colo. Če je nimajo, naj ti povejo. Ali pa bi plačal z monopoly denarjem.

Wazzaa ::

Jarno je izjavil:



Ne vem, verjetno bi se izogibal gostilne brez jedilnega lista s točno določenimi cenami.



Na morju so najbolj polne tiste restavracije, ki imajo cenik kar pred vrati.

GupeM je izjavil:

Dovolj neumen si, če si plačal. Jaz ne bi. Če si naročil Coca-Colo, bi moral dobiti Coca-Colo. Če je nimajo, naj ti povejo. Ali pa bi plačal z monopoly denarjem.


Kakšen je pravilen postopek, da plebejec kasneje ne najebe?Pokličeš policijo? Morda kakšen inšpektorat? Ali naj se pripravim, da dobim/dam kakšno na nos?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

IL_DIAVOLO ::

Ce si pojedel, potem tudi placaj. Ce pa je neuzitno, se pa to pove takoj. Tudi cene so verjetno javne.

Sem seveda na strani gostinca.

Miki N ::

Jarno je izjavil:

Še video, ki je malce neprimeren "za otroke, mlajše od 12 let", pa vseeno.
https://www.liveleak.com/view?t=a7SYi_1...


Napad zombi-gostincev! Še dobro, da se ni nihče spomnil malo pospešiti in na hitro zavreti ...

          ::

GupeM je izjavil:

Dovolj neumen si, če si plačal. Jaz ne bi. Če si naročil Coca-Colo, bi moral dobiti Coca-Colo. Če je nimajo, naj ti povejo. Ali pa bi plačal z monopoly denarjem.


Če naročiš kokakolo, vse kar je drugega zavrneš.

FrRoSt ::

Wazzaa je izjavil:


Kakšen je pravilen postopek, da plebejec kasneje ne najebe?Pokličeš policijo? Morda kakšen inšpektorat? Ali naj se pripravim, da dobim/dam kakšno na nos?

Pravilen postopek plebejca je, da jed izbere iz PREDLOŽENEGA JEDILNIKA, kjer so navedene zraven tudi CENE!

Cenik mora biti potrjen na občini ali kjerkoli že! Lastnik si ne more izmišljevati cen sproti in po debelini gostove denarnice....

Plačaš po RAČUNU, ki ti ga izda gostinec! Tam je/mora tudi vsa specifikacijanaročil in cen!

Niso računi samo neki nebodigatreba za plačilo davkov.... ;)

Podaš prijavo na tržno inšpekcijo, lahko pa tudi na policijo, če gre za sum (večjega) oškodovanja.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Miki N ::

No, saj drugače pri tistem videu zgoraj je tudi komentar, da je menda pobesnelega gostinca že obiskala policija... ker je imel neprijavljen lokal ali nekaj takega.
Tip je prekršil prvo pravilo črnega trga: ne zbujaj pozornosti.

Wazzaa ::

Podaš prijavo na tržno inšpekcijo, lahko pa tudi na policijo, če gre za sum (večjega) oškodovanja.


Prijavo podaš naslednji dan. Kaj narediti tisti trenutek, ko gostinec ne popušča? Bo policija sploh prišla zaradi konflikta glede fake cole? Kolikor sem seznanjen mora počit, da sploh reagirajo.


Cenik mora biti potrjen na občini ali kjerkoli že!

Prvič čujem.


Lastnik si ne more izmišljevati cen sproti

Kaj mu preprečuje?

No, saj drugače pri tistem videu zgoraj je tudi komentar, da je menda pobesnelega gostinca že obiskala policija... ker je imel neprijavljen lokal ali nekaj takega.
Tip je prekršil prvo pravilo črnega trga: ne zbujaj pozornosti.


Nonsense. Cela Albanija je črni trg. Še v KFC-ju(KS) včasih ne dobiš računa. Bajto so zrušili samo zato, ker je lastnik državi naredil negativno reklamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wazzaa ()

Utk ::

Za Albanijo nič ne rečem, ampak pri nas lahko gostinec spreminja cene vsak dan če hoče, seveda brez vsake kontrole, ampak cena na ceniku mora držat, tist ki naroči karkoli za kar ne ve koliko stane, razen če mu je vseeno, je pa bedak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FrRoSt ::

Wazzaa je izjavil:


Kaj mu preprečuje?

Preprečuje mu potrjeni cenik, registrirana dejavnost in vse te stvari.... To je v za silo urejenih državah.

Kako je pa v Albaniji in Kongu, pa ne vem.... ;)

Verjetno tudi prvo čuješ, da mora imeti šnicel, po domače: zrezek v oštariji predpisano težo pa normativu!? ;)

No, vsaj včasih je bilo tako. ALi ti lahko danes prodajo 5 dek posebne kot zrezek, pa tudi jaz točno ne vem.... :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bluefish ::

Boš dal kak konkreten link, kjer je zapisano, da mora biti cenik potrjen na občini?

Aquafriend ::

Wazzaa je izjavil:

Jarno je izjavil:



Ne vem, verjetno bi se izogibal gostilne brez jedilnega lista s točno določenimi cenami.



Na morju so najbolj polne tiste restavracije, ki imajo cenik kar pred vrati.

GupeM je izjavil:

Dovolj neumen si, če si plačal. Jaz ne bi. Če si naročil Coca-Colo, bi moral dobiti Coca-Colo. Če je nimajo, naj ti povejo. Ali pa bi plačal z monopoly denarjem.


Kakšen je pravilen postopek, da plebejec kasneje ne najebe?Pokličeš policijo? Morda kakšen inšpektorat? Ali naj se pripravim, da dobim/dam kakšno na nos?


Odvisno v kateri drzavi si. Nekateri celo sodelujejo pri tem.

FrRoSt ::

Utk je izjavil:

Za Albanijo nič ne rečem, ampak pri nas lahko gostinec spreminja cene vsak dan če hoče, seveda brez vsake kontrole, ampak cena na ceniku mora držat, tist ki naroči karkoli za kar ne ve koliko stane, razen če mu je vseeno, je pa bedak.

Kaj ti si tole poznavalec domačih razmer? Pišeš iz izkušenj, vsakdanje prakse in si celo morda sam gostinec, ali je to takole od oka po občutku zraslo kar na tvojem zelniku!??? :))

bluefish je izjavil:

Boš dal kak konkreten link, kjer je zapisano, da mora biti cenik potrjen na občini?

Čarobna Krogla mi pravi, da modraribica nagovarja mene! :)):)):))

NE bom dal nobenega linka, sami pojdite tauhat, če vas je volja in imate čas... 8-) kako so stvari urejene... ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

reeves ::

FrRoSt je izjavil:

Kaj ti si tole poznavalec domačih razmer? Pišeš iz izkušenj, vsakdanje prakse in si celo morda sam gostinec, ali je to takole od oka po občutku zraslo kar na tvojem zelniku!??? :))

Gostinec lahko cene spreminja kakor želi. Pogoj je, da je stranka s cenami seznanjena in kaj za to dobi. Seveda mora dobiti tudi račun. Cenika ni treba nikjer prijavljati.

Predpisane normative imajo samo pri nas zaščitene jedi. Npr. prekmurska gibanica. Šnicl ni med njimi. Je pa mogoče v Avstriji, to pa ne vem.

Oboje govorim iz prve roke.

Utk ::

FrRoSt je izjavil:

Utk je izjavil:

Za Albanijo nič ne rečem, ampak pri nas lahko gostinec spreminja cene vsak dan če hoče, seveda brez vsake kontrole, ampak cena na ceniku mora držat, tist ki naroči karkoli za kar ne ve koliko stane, razen če mu je vseeno, je pa bedak.

Kaj ti si tole poznavalec domačih razmer? Pišeš iz izkušenj, vsakdanje prakse in si celo morda sam gostinec, ali je to takole od oka po občutku zraslo kar na tvojem zelniku!??? :))

bluefish je izjavil:

Boš dal kak konkreten link, kjer je zapisano, da mora biti cenik potrjen na občini?

Čarobna Krogla mi pravi, da modraribica nagovarja mene! :)):)):))

NE bom dal nobenega linka, sami pojdite tauhat, če vas je volja in imate čas... 8-) kako so stvari urejene... ;)

Kako ti naj damo link na nekaj kar ne obstaja? In potrjevanje cenikov NE OBSTAJA.

GupeM ::

Wazzaa je izjavil:

Kakšen je pravilen postopek, da plebejec kasneje ne najebe?Pokličeš policijo? Morda kakšen inšpektorat? Ali naj se pripravim, da dobim/dam kakšno na nos?

Ko ti prinese Pepsi namesto Coca-Cole, mu poveš, da si naročil Coca-Colo in Pepsija ne boš niti pil, niti plačal. Če te razlika ne moti, spiješ Pepsi in plačaš. Seveda mora tudi na računu biti Pepsi, ne Coca-Cola.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Coca-Cola Life

Oddelek: Loža
143967 (3097) BuDi79
»

Coca Cola - sprememba okusa? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16623516 (17183) RejZoR
»

Inšpekcija

Oddelek: Loža
152279 (1352) Šimpanz
»

Cocacola vs. pivo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318631 (16146) Smurf

Več podobnih tem