» »

LED luči za avto namesto H7

LED luči za avto namesto H7

a_borlak ::

Je kdo že preizkusil, je to dovoljeno, kako je z odvajanjem toplote ...? Gledam na kitajskih trgovinah (BG, GB) in so zadeve postale dokaj poceni, ampak imam kar nekaj pomislekov, verjamem pa, da je kdo že preizkusil, kaj se splača in kaj ne.

Dag ::

O tem je bilo že ogromno napisanega. Ni dovoljeno. LEDic v navadnih žarometih se ne da homologirati.

starfotr ::

Pa tudi, kaj bi pridobil s tem? H7 žarnice povsem dovolj svetijo.

edi45 ::

če imaš lečo na luči, lahko daš led, bo tak kot xenon. drugače je preveč moteče za ostale udeležence v prometu

a_borlak ::

Dag je izjavil:

O tem je bilo že ogromno napisanega. Ni dovoljeno. LEDic v navadnih žarometih se ne da homologirati.


Sem iskal, pa nisem našel, hvala. Se mi je zdelo zanimivo, nisem bil pa prepričan, kako to gre.

Cash ::

Kolikor sem na več krajih zasledil, zadeva izredno slabo sveti v dežju oz. v dežju ne vidiš nič.

darkolord ::

starfotr je izjavil:

Pa tudi, kaj bi pridobil s tem? H7 žarnice povsem dovolj svetijo.
HID (Xenon) imajo vsaj 2x višjo svetilnost od H7, zaradi česar so tudi boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

starfotr ::

In spet "ksenonk", ne moreš montirat v navadno H7 grlo.

V avtih sicer ni ksenon žarnic, so samo metal halogenidne, če smo že natančni.

edi45 ::

Če ima žaromet projektor oz lečo, lahko daš LED ali xenon kit, sicer je še vedno prepovedano, ampak nisi tako očiten saj ne motiš tako hudo ostalih udeležencev v prometu, saj lepše razprši svetlobo. Poznam bedaka, ki je dal H7 LED v navadno luč brez leče, katastrofa, kako to blešči ko pride nasproti in poznam enega, ki ima lečo in je vgradil LED naknadno in ni tako moteče, sprva pomisliš da gre za serijski xenon, res da sveti slabše kot moj bixenon ampak vseeno ni moteče, kot npr brez leče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815988 (14582) Scorpy84
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7118588 (16706) tomaz-
»

XENON HID KIT za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5820151 (18719) Clubraider
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7016641 (15011) Olórin

Več podobnih tem