» »

Denarno nadomestilo

Denarno nadomestilo

KakoSiDelaš ::

Zdravo

podjetje kjer sem delal je zaprlo vrata in sem ostal brez službe. a lahko dobim kakšno pomoč države dokler sem brez službe ali mogoče nadomestilo?
iščem novo službo in tudi razmišljam v nemčijo (sem dipl. inženir). ampak takole nimam niti za vlak v nemčijo.
  • polepsal: Mavrik ()

The Player ::

v vsakem primeru, se moraš prijavit na zavod, tam pa se lahko pozanimaš kako je z nadomestilom.

ahac ::

Če se nisi prijavil na zavod v treh dneh od takrat, ki si dobil odpoved, si že naredil prvo napako. Kasneje lahko to še vedno narediš v 30 dneh, ampak boš dobil manj denarja...
Tukaj vse piše: https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

val46 ::

Oprosti, ampak diplomiran inžinir praviš da si, pa ne poznaš osnovnih pravic in postopkov ob izgubi službe? Ob vsakem šanku bilokaterega lokala v sloveniji, ti bi znali povedat, kaj morš naredit. Ampak ok, pustmo to zdej...Prvo kot prvo se pejdi prijavit na najbližji zavod za zaposlovanje in ti bodo oni sami povedali kaj ti in kaj ti ne pripada, pa kaj lahko dobiš. Če zaradi druzga ne, pejdi to naredit že zaradi zavarovanja, da ne boš še kakega zdravnika moral plačevat, če se ti kej slučajno zgodi.

Evolve ::

val46 je izjavil:

Oprosti, ampak diplomiran inžinir praviš da si, pa ne poznaš osnovnih pravic in postopkov ob izgubi službe? Ob vsakem šanku bilokaterega lokala v sloveniji, ti bi znali povedat, kaj morš naredit. Ampak ok, pustmo to zdej...Prvo kot prvo se pejdi prijavit na najbližji zavod za zaposlovanje in ti bodo oni sami povedali kaj ti in kaj ti ne pripada, pa kaj lahko dobiš. Če zaradi druzga ne, pejdi to naredit že zaradi zavarovanja, da ne boš še kakega zdravnika moral plačevat, če se ti kej slučajno zgodi.


we have a bad ass over here.. zihr doktor al neki

Ganon ::

val46 je izjavil:

Oprosti, ampak diplomiran inžinir praviš da si, pa ne poznaš osnovnih pravic in postopkov ob izgubi službe?


Čas prve prijave 16.08.2019 11:31:31


Smrdi, smrdi, kako smrdi.

KakoSiDelaš ::

ahac je izjavil:

Če se nisi prijavil na zavod v treh dneh od takrat, ki si dobil odpoved, si že naredil prvo napako. Kasneje lahko to še vedno narediš v 30 dneh, ampak boš dobil manj denarja...
Tukaj vse piše: https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...

hvala




Dobil sem ponudbo iz Nemčije... 3.600€ bruto začetna plača. Je to dobra plača za inženirja tam?

FrRoSt ::

KakoSiDelaš je izjavil:


Dobil sem ponudbo iz Nemčije... 3.600€ bruto začetna plača. Je to dobra plača za inženirja tam?

To je odličn plača tam.... greš na zavad pa rečes, da rabiš za put za Nemčijo, da imaš tam dobro službo,.... pa greš!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Invictus ::

KakoSiDelaš je izjavil:


Dobil sem ponudbo iz Nemčije... 3.600EUR bruto začetna plača. Je to dobra plača za inženirja tam?

Odvisno za kakega inženirja in v katerem mestu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

KakoSiDelaš ::

hamburg, elektro inženir ... razmišljam pa še naprej študirat, če pa grem v nemčijo pa konec z študijem.

Bom še probal v slo kaj dobit preden spokat švabom, mal prezgodaj zapustit domovino.

Magic1 ::

A potem ko boš imel družino bo lažje?!? Med 20-30 je idealno za tujino, dobiš izkušnje, finance so konkretne, ne potrebuješ veliko. Idelano da zaslušiš za kakšno konkretno stanovanje pri nas in nato še dobiš kakšno dobro zaposlitev v Slo.
Magic

Anney ::

Tukaj bo socialna pela, in najebali mi davkoplačevalci, pika. Zaklenit temo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

solatko ::

KakoSiDelaš - Tako bruto plačo ima hlevski delavec na posestvu, dokler ne ugotovijo kaj sploh zna. Dela z drekom so odlično plačana, zato fantje ne takoj udart po meni - kolega, ki je strojni ing in je šel na slepo, je to počel nekaj mesecev, potem pa je imel prvo službo s svojo kvalifikacijo, kar precej nižjo. Po dveh letih pa je že precej bolje.
Kolegu ni nerodno, da je to delal in bi še, pa je žena dobila za medicinsko sestro, on pa v isti bolnici za vodjo vzdrževanja. Oba sta že tukaj tekoče govorila nemško.
Delo krepa človeka

Invictus ::

KakoSiDelaš je izjavil:

hamburg, elektro inženir ... razmišljam pa še naprej študirat, če pa grem v nemčijo pa konec z študijem.

Bom še probal v slo kaj dobit preden spokat švabom, mal prezgodaj zapustit domovino.

Dokler si samski, spokaj.

Kasneje je ful omejitev (kot jih imam sam)...

Poleg tega, če boš v službi v tujini še pripravljen potovat na lokacijo stranke, bo plača še višja.

Namreč, Nemci imajo ravno tako probleme z mladino, ki bi samo hodili za 8 ur v službo in se jim ne ljubi nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KakoSiDelaš ::

Pač tako je, punco mam ampak iskreno povedano bi jo pustil tukaj (že nekaj časa razmišljam končat zvezo) ker ne čutim več nič.
Ona misli da bova meli otroke, najboljše pač da grem in ne povem nič. Ji bom dal konec preko telefona (sm to že naredil 1x nekoč)
Fora je v tem , ker tukaj nikjer ne bom dobil take plače takoj.
Odgovorit mam čas do Srede, ampak približno že vem da bom sprejel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

plača začetnika inžinerja elektrotehnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9618237 (3428) jure116
»

Mi pripada nadomestilo za brezposlenost?

Oddelek: Loža
132398 (1887) opeter
»

Denarno nadomestilo po poteku pogodbe

Oddelek: Loža
82645 (2336) val46
»

Zaposlitev za polovični delovni čas in razlika do minimalne plače

Oddelek: Loža
159631 (8886) Blinder
»

Sedmerica ameriških IT-velikanov bo tožena zaradi dogovarjanja o plačah

Oddelek: Novice / Tožbe
4617901 (15296) Invictus

Več podobnih tem