» »

PCV VENTIL

PCV VENTIL

xrotek ::

Pozdravljeni,

imam VW Eos 2008 2.0 TFSI 147kW. Problem imam z PCV ventilom. Ventil je zapacan in mi avto cuka ob pritisku na gas.
Imam dve možnosti, da PCV ventil zamenjam ali pa da PCV blindiram.

Nimam pojma kaj je boljše, ima kdo kakšne izkušnje ali pa če kdo ve kako to deluje in zakaj ga nekateri kar blindirajo.

Pri PCV delete nastavku dobim poleg tudi TUV papirje.

Mašina je ista kot pri golf 5 GTI.

Lp
Gigabyte GA-990FXA-UD3 | AMD FX-6200 6 CPUs~3.8GHz
Palit NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB DUAL | G.Skill 2x4GB & Ballistix 2x8GB
800W CORSAIR GAMING SERIES GS800 | Grand Kama Cross 2

3dpt ::

Kako pa veš da je hin pcv ventil? Pokaze napako?
Ti v tem predelu kaj pušča olje? Je 2.0 tfsi enako kot novejsi 2.0 TSI kar se tega pcv ventila tiče?

profii ::

PCV zamenjaj, znana hiba tega motorja je to. 3je vijaki in imaš mir. Ko boš kupil novega bo updatana verzija in več ne crkne.
Ko boš imel ravno izvijač v roki poglej še stanje cam folowerja od bencinske pumpe.

xrotek ::

Ja menda je res hiba, cam folower mi je mehanik na servisu menjal. Lučka od motorja mi sveti in ko pritisnem na gas mi začne avto cukati.

Lahko morda razložiš zakaj ni dober PCV delete?
Gigabyte GA-990FXA-UD3 | AMD FX-6200 6 CPUs~3.8GHz
Palit NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB DUAL | G.Skill 2x4GB & Ballistix 2x8GB
800W CORSAIR GAMING SERIES GS800 | Grand Kama Cross 2

profii ::

Nevem zakaj ni dober, je že dolgo tega kar sem raziskoval to področje, vem da sem se na koncu odločil za original nov PCV. Po 2x 100k km še vedno brez napake.
(mogoče je bila cena, ker dobiš 2x pcv za ceno enega delete kita)

Pac-Man ::

xrotek je izjavil:

Ja menda je res hiba, cam folower mi je mehanik na servisu menjal. Lučka od motorja mi sveti in ko pritisnem na gas mi začne avto cukati.

Lahko morda razložiš zakaj ni dober PCV delete?


Smo prepričani, da ni govora o EGR?

Ventilacijo bloka rabiš, sicer ti bo spustilo na najšibkejši točki, verjetno pri kakem tesnilu. Najbolj pogosta varianta je, da se z oljnimi hlapi bogate pline šiba v sesalni kolektor, alternativa so inštalacije z lovilci olja ali pa da zadevo spustiš direkt na asfalt. Ob dovolj pogosti frekvenci slednje rešitve se zgodi, da je po sredini voznega pasu dobro podmazano - temnejše črte na posnetku. Ekologija - kaj je to?

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Buggy ::

Avto ima verjetno ze kar nekaj kilometrov. Direct injection motorji (sploh starejsi) imajo kar veliko problemov z oglikovim garezom (carbon buildup) na sesalnih ventilih. Zapacan PCV je dosti dober indikator, simplomi so pa povecana poraba, slabsi odziv na gasu in pomanjkanje moci. Ko stvari eskalirajo in so obloge vecje so prisotne tudi razlicne kode za napake. Ciscenje v pozni fazi s spreji nima ucinka in je bolje peljat na mehansko ciscenje (peskanje z orehovimi lupinami).

Jaz bi predlagal menjavo PCV ventila in obvezno preveril stanje sesalnih ventilov. Blizu Celja je nekdo, ki se s tem tudi ukvarja...cena na valj je pa (bila) cca 60€ + tesnila.

xrotek ::

ja ok hvala.
Avto ima 133000km.
Ne cuka avto vedno ko pritisnem na gas ampak samo občasno, prvo bi zamenjal pcv ventil potem bi pa reševal naprej.

kaj predlagate? je vredno naročiti na ebay-u ki je okoli 32eur, ali da naročim v lokalni trgovini katera mi ga ponuja za 52eur?
Gigabyte GA-990FXA-UD3 | AMD FX-6200 6 CPUs~3.8GHz
Palit NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB DUAL | G.Skill 2x4GB & Ballistix 2x8GB
800W CORSAIR GAMING SERIES GS800 | Grand Kama Cross 2

profii ::

Poglej katero verzijo prodajata en ni drugi. Zadnja črka naj bo čim bližje z-ju. Lahko tudi prepises sem številko dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje saj na ventilih - motorji z direktnim vbrizgom (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5512687 (6616) MadMax
»

Motor z notranjim izgorevanjem, sila na bat

Oddelek: Znanost in tehnologija
293598 (2908) Brane22
»

Lian LI PC-V800, HTPC

Oddelek: Novice / Modifikacije
124144 (3053) bluefish
»

Težave z avtomobilsko elektroniko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
259611 (8921) mevden
»

Sony predstavil dva posebneža

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
72278 (2278) pirx

Več podobnih tem