» »

Vse skupaj zmedeno...

Vse skupaj zmedeno...

root987 ::

Pozdrav.

Zadnje čase mi nikakor ne uspe spraviti CD-roma in CD-pekača v delujoče stanje.

Ko se računalnik zažene, prikaže CD-pekač kot Secondary Master(kar je tudi prav), vendar namesto da bi prikazalo njegovo ime, naredi neke nenavadne znake, katerih se niti ne da opisati. Za CD-rom(Secondary Slave) pa ne prikaže nič - kot da ne bi obstajal(None).

Ko v CD-pekač vstavim kakšen cd za zagon npr. Slo-Tech Linux, to nima kakšnega efekta, saj se mi, kot da ne bi bilo nič naloži operacijski sistem. Po vsej logiki verjetno tu ni kaj narobe z operacijskim sistem, saj se ta zažene šele ko se IDE pogoni zaznajo in računalnik preveri CD-pogone za CD-ji.

Moja konfiguracija: Abit KR7A-133, AMD Athlon 2000+ XP, 256mb PC3200, Geforce 2 MX, Liteon 52/24/52 in LG 52x, Gentoo Linux 1.4 RC4.

Problem pa se je(če se prav spomnim) pojavil kar iz nenada, brez da bi jaz kar koli resnega naredil. Vendar vseeno ne dam roke za to prejšnjo izjavo - nekaj dni pred tem problemom sem namreč nekaj delal v BIOSu, vendar je bilo ob tistem zagoni vse v redu.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Wad@ ::

Hm..iste težave imam z trdim diskom(kr neki čudni znaki), občasno pa ga sploh ne najde.
Pomaga mi le če kaj kable premikam(menjam kabel, druga reža v plati...ali pa noro (8x in več) resetiranje.;((
LOL!
Poizkusi en cd-rom sklopit, skratke poizkušaj..(mogoče reset bios-a?)

root987 ::

Ne vem kaj je bilo, in ne vem kaj je to povzročilo. Ko sem odklopil CD-rom pogon, je vse delalo normalno. Če kdo ve razlago za ta misterij, naj spregovori. :)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z NEC DVD-RW ND-2510A

Oddelek: Strojna oprema
323074 (1626) kurjač
»

Cudne tezave z CD-ROM-om pod WIN XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
151588 (1382) Buggy
»

AMD 2000+ vs. P4 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
331427 (916) Boky
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452281 (1652) BlackHole
»

instaliranje win brez zag.diskete

Oddelek: Pomoč in nasveti
181906 (1713) cekr

Več podobnih tem