» »

Začasno zaklenjeno. Več po pogovoru o politiki glede objave ref in aff povezav.

Začasno zaklenjeno. Več po pogovoru o politiki glede objave ref in aff povezav.

Temo vidijo: vsi
««
3 / 10
»»

SeMiNeSanja ::

@Ferdo - dostavi en sam dokaz, da oseba X utaja davke. Če dokaza nimaš, je tvoje početje čisto navadno zlonamerno obrekovanje!
Istočasno, pa tebe nič nima za brigat, kaj in koliko je Tompson prijavil na FURS-u. Če bi te imelo kaj za brigat, bi bile dohodninske napovedi javne. Pa niso. Očitno ti pojem davčna tajnost ne pomeni nič?
Za eventuelne davčne prekrške pa so pristojni razni davčni inšpektorji. Ne pa forum in vaške klevete po forumu.

Ja v isti sapi sem omenjal TopShop in Tompson-a - KER gre za isto stvar: kot kupec imaš sam odgovornost, da ne letiš kupiti čisto vsako reč, za katero nekdo reče da je dobra, cool ali poceni. Če te presoje nisi sposoben, potem pojdi na sodišče, da ti določijo skrbnika, ki bo upravljal z tvojimi financami! Ne pa da kriviš TopShop in/ali Tompsona!

Če ljudje pišejo kje so nekaj videl po ugodni ceni, to ni nobeno prikrito oglaševanje, temveč je popolnoma odkrita komercialna informacija.

Prikrito oglaševanje je za moje pojme popolnoma nekaj drugega.

Gagarin ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@Ferdo - dostavi en sam dokaz, da oseba X utaja davke. Če dokaza nimaš, je tvoje početje čisto navadno zlonamerno obrekovanje!
Istočasno, pa tebe nič nima za brigat, kaj in koliko je Tompson prijavil na FURS-u. Če bi te imelo kaj za brigat, bi bile dohodninske napovedi javne. Pa niso. Očitno ti pojem davčna tajnost ne pomeni nič?
Za eventuelne davčne prekrške pa so pristojni razni davčni inšpektorji. Ne pa forum in vaške klevete po forumu.

Ja v isti sapi sem omenjal TopShop in Tompson-a - KER gre za isto stvar: kot kupec imaš sam odgovornost, da ne letiš kupiti čisto vsako reč, za katero nekdo reče da je dobra, cool ali poceni. Če te presoje nisi sposoben, potem pojdi na sodišče, da ti določijo skrbnika, ki bo upravljal z tvojimi financami! Ne pa da kriviš TopShop in/ali Tompsona!

Če ljudje pišejo kje so nekaj videl po ugodni ceni, to ni nobeno prikrito oglaševanje, temveč je popolnoma odkrita komercialna informacija.

Prikrito oglaševanje je za moje pojme popolnoma nekaj drugega.


Človk, ti si funkcionalno popolnoma nepismen. Pa ne, javno vprašati nekoga na javnem forumu ali plačuje davke ni obrekovanje. Pa če nekaj vprašam, ne rabim nič dokazovati. Pa ja, tudi prijavim anonimno na Fursu lahko. Imajo celo spletno stran za to. Morebiti zaradi tega ker je tako zavrženo dejanje (foušija bla bla bla) v Sloveniji opozarjanje na zakonitost so to omogočili celo anonimno. Tema Ask Thompson je prikrito oglaševanje, tudi recenzije če nimajo jasno označene povezave s ponudnikom (glede Thompsonove spletne strani ne vem, nisem bral, me ne zanima) so prikrito oglaševanje pa me prav malo briga kaj zate je prikrito oglaševanje.

c3p0 ::

Raptor F16 je izjavil:


Jype v bistvu s svojimi izjavami razbija strujo debate, ki se lahko hitro konča s problematičnim sklepanjem. Predvsem to velja za teme kjer komentatorji odgovarjajo po čustvenem motivu oz. osebnem biasu.


A tako se po novem reče trolanju? Razbijanje struje debate? Izjave tipa "vse naciste pobiti" (ob tem pa so nacisti vsi, ki se ne strinjajo s skrajno levico), "nimaš pojma", res vrhunec debate.

mikhaair ::

Ferdo, pozabil si še omenit, da naj bi se goljufalo pri carinah, ker obstaja doplačilo za EU priority line. Vsaj mislim, da si ti to omenjal v eni drugi temi. To se je razrešilo, kaj pomeni?

Gagarin ::

mikhaair je izjavil:

Ferdo, pozabil si še omenit, da naj bi se goljufalo pri carinah, ker obstaja doplačilo za EU priority line. Vsaj mislim, da si ti to omenjal v eni drugi temi. To se je razrešilo, kaj pomeni?


To sem pa omenil da sam menim da je zelo verjetno da se trgovine kot so Gearbest in Goldway na nek način izogibaju plačilu DDV. To nima nobene zveze z njihovim pospeševalcem prodaje, in ne IMO se ni nič razrešilo. Naj me Gearbest toži, če misli da ga s tem mnenjem obrekujem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

SeMiNeSanja ::

@Ferdo - kaj tebi pri pojmu zasebnost ni jasno?

Od kje ti ideja, da je kdorkoli TEBI dolžan pojasnjevati če / koliko zasluži, če / koliko je prijavil FURS-u, itd. itd.

TEBE se to ne tiče popolnoma nič in prav NIHČE tebi ni dolžan polagati računov.

Samo zato, ker ti nekdo reče, da FURS-u ni nič dolžan, pa ti potem to interpretiraš, da utaja davke?
TO JE ZLONAMERNO OBREKOVANJE. Upam da fašeš prijavo!

Kaj ko bi malo pred lastnim pragom preveril, kako imaš pometeno? Aja, ti tudi nisi nič dolžan FURS-u.... ampak zanimivo - če ti nisi dolžan, je to nekaj drugega, kot če oseba X ni nič dolžna?

Kaj mogoče tudi hodiš po soseščini in kontroliraš, če je kateri od sosedov morda v kakšnem prekršku? Ob 10.05 kličeš policijo zaradi kaljenja nočnega miru?
Hodiš tudi po soseščini in preverjaš. če imajo sosedje dovolj profila na gumah in potem kličeš policijo?

So imeli nemci enega pacienta, ki je redarstvu neprestano podajal ovadbe. Nazadnje je fasal uradno prepoved s sodišča. Nagobčnik za špeckahlo.

Kar mene najbolj moti pri takem početju, je to, da se zatikate ob bagatelne zadeve, pa še to brez dokaza - istočasno pa sami delate prekrške levodesno, pa ni nič narobe.

Če hočeš dokazat, da si boljši, brezmadežen, potem prosim podaj samoovadbo zaradi zlonamernega klevetanja.

Raptor F16 ::

c3p0 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Jype v bistvu s svojimi izjavami razbija strujo debate, ki se lahko hitro konča s problematičnim sklepanjem. Predvsem to velja za teme kjer komentatorji odgovarjajo po čustvenem motivu oz. osebnem biasu.


A tako se po novem reče trolanju? Razbijanje struje debate? Izjave tipa "vse naciste pobiti" (ob tem pa so nacisti vsi, ki se ne strinjajo s skrajno levico), "nimaš pojma", res vrhunec debate.


Cunningham's Law
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Cr00k ::

Gagarin je izjavil:

Tema Ask Thompson je prikrito oglaševanje, tudi recenzije če nimajo jasno označene povezave s ponudnikom (glede Thompsonove spletne strani ne vem, nisem bral, me ne zanima) so prikrito oglaševanje pa me prav malo briga kaj zate je prikrito oglaševanje.


Se pravi obstajajo različne definicije prikritega oglaševanja in tvoja je edina pravilna, ostali imajo narobe, ker? Kje je pa napisano, da so aff.linki prikrito oglaševanje? Po moji definiciji niso, kaj so po tvoji je meni povsem irelevantno, ker zaenkrat še nisi zakonodajalec ali vsaj kakšen kompetenten tolmač zakonov. Agresiven vsiljevalec mnenja pa...

Kot sem že napisal, zaključit to brezplodno debato, ST vodstvo naj se posvetuje z tistimi ki imajo kaj pojma o tem in odločitev zapišejo v pravilnik in javijo uporabnikom.

Gagarin ::

Še en ki ne zna brati... Sem kje omenjal aff. linke? Omenjal sem temo Ask Thompson in recenzije brez jasne oznake o povezavi z ponudnikom izdelka.

47. clen

(1) Prepovedano je prikrito oglaševanje, ki naj bi prepričalo bralca, poslušalca oziroma gledalca, da v primeru objave posameznega oglasa ne gre za oglaševalske vsebine. Za prikrito oglaševanje odgovarjata naročnik objave in odgovorni urednik. V primeru prikritega oglaševanja velja domneva, da je bilo storjeno z namenom.

(2) Pri oglaševanju je prepovedano uporabljati tehnične postopke, ki bralcem, poslušalcem oziroma gledalcem ne omogočajo zavestnega zaznavanja oglaševanih vsebin.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Gagarin ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@Ferdo - kaj tebi pri pojmu zasebnost ni jasno?

Od kje ti ideja, da je kdorkoli TEBI dolžan pojasnjevati če / koliko zasluži, če / koliko je prijavil FURS-u, itd. itd.

TEBE se to ne tiče popolnoma nič in prav NIHČE tebi ni dolžan polagati računov.

Samo zato, ker ti nekdo reče, da FURS-u ni nič dolžan, pa ti potem to interpretiraš, da utaja davke?
TO JE ZLONAMERNO OBREKOVANJE. Upam da fašeš prijavo!

Kaj ko bi malo pred lastnim pragom preveril, kako imaš pometeno? Aja, ti tudi nisi nič dolžan FURS-u.... ampak zanimivo - če ti nisi dolžan, je to nekaj drugega, kot če oseba X ni nič dolžna?

Kaj mogoče tudi hodiš po soseščini in kontroliraš, če je kateri od sosedov morda v kakšnem prekršku? Ob 10.05 kličeš policijo zaradi kaljenja nočnega miru?
Hodiš tudi po soseščini in preverjaš. če imajo sosedje dovolj profila na gumah in potem kličeš policijo?

So imeli nemci enega pacienta, ki je redarstvu neprestano podajal ovadbe. Nazadnje je fasal uradno prepoved s sodišča. Nagobčnik za špeckahlo.

Kar mene najbolj moti pri takem početju, je to, da se zatikate ob bagatelne zadeve, pa še to brez dokaza - istočasno pa sami delate prekrške levodesno, pa ni nič narobe.

Če hočeš dokazat, da si boljši, brezmadežen, potem prosim podaj samoovadbo zaradi zlonamernega klevetanja.


Eh, obupal sem nad tabo, ti bereš stvari, ki jih ni. Kje sem napisal da Thompsonov odgovor pomeni da utaja davke? Pa kje sem napisal da mi Thompson mora odgovoriti oziroma polagati račune? Po tvoji logiki bi zdaj moraj jaz tebe tožiti za obrekovanje ; "Kar mene najbolj moti pri takem početju, je to, da se zatikate ob bagatelne zadeve, pa še to brez dokaza - istočasno pa sami delate prekrške levodesno, pa ni nič narobe." Fak, daj Thompson daj me toži pa da dokažem temi sanjaču da to kar sem sam napisal na forumu ni obrekovanje. Podatki na ZS.

jype ::

Gagarin je izjavil:

Človk, ti si funkcionalno popolnoma nepismen.
Prav imaš, ampak to ni smisel te teme.

Smisel pravil je, da so smiselno uporabljana. Če početje nekoga, ki naj bi bilo v nasprotju s pravili, nikomur ne škoduje, je toleriranje takšnega početja dovolj smiselno, da se pravila upogne, da se tako početje omogoči. Če komurkoli koristi, pa še toliko bolj.

Razumem, da ti verjameš, da tako početje oškoduje slehernega davkoplačevalca in morda celo slehernega državljana, a to ne drži: Pragovi so pomembni in njihovo doseganje je ključno za smiselno uporabo pravil.

Gagarin ::

@jype, saj glede tega se strinjam s tabo, samo ti pragovi so pri tebi (samooklicanemu bitcoin milijonarju) in meni (ubogi pari delovni) očitno na različnih mestih.

Cr00k ::

Gagarin je izjavil:

Še en ki ne zna brati... Sem kje omenjal aff. linke? Omenjal sem temo Ask Thompson in recenzije brez jasne oznake o povezavi z ponudnikom izdelka.

47. clen

(1) Prepovedano je prikrito oglaševanje, ki naj bi prepričalo bralca, poslušalca oziroma gledalca, da v primeru objave posameznega oglasa ne gre za oglaševalske vsebine. Za prikrito oglaševanje odgovarjata naročnik objave in odgovorni urednik. V primeru prikritega oglaševanja velja domneva, da je bilo storjeno z namenom.

(2) Pri oglaševanju je prepovedano uporabljati tehnične postopke, ki bralcem, poslušalcem oziroma gledalcem ne omogočajo zavestnega zaznavanja oglaševanih vsebin.


Še en ki ne zna brati... v moji definiciji, če prilepim link na produkt z ali brez referrala je to (odkrito) oglaševanje...

jype ::

Gagarin je izjavil:

@jype, saj glede tega se strinjam s tabo, samo ti pragovi so pri tebi (samooklicanemu bitcoin milijonarju) in meni (ubogi pari delovni) očitno na različnih mestih.
Zelo verjetno. Kljub vsemu mislim, da skupnost lahko kolektivno odloča o tem, kje bodo pragovi postavljeni in trenutno kaže, da je skupnost na strani tistih, ki uporabljajo affiliate žetone v povezavah. Jaz jim nikoli ne sledim zaradi osnovne paranoične higiene, nimam pa nič proti, če obstajajo. Po drugi strani se mi zdi pošteno, da so takšne povezave vedno jasno označene, pa v tem primeru baje niso ("ne skriva" je prenizek prag, IMO).

Za bitcoin milijonarja se nisem oklical sam, ampak me je Nodi, ki prihaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SeMiNeSanja ::

Whatever Ferdo-nergač: uradno dajem na znanje, da karkoli bom napisal na forumu velja kot oglasno sporočilo, četudi ne izgleda tako.

Le tako se očitno lahko ognem, da ne bom jutri obsojen prikritega oglaševanja....pa čeprav bom zgolj napisal da imam neke teme poven kufer.

Gagarin ::

Cr00k je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Še en ki ne zna brati... Sem kje omenjal aff. linke? Omenjal sem temo Ask Thompson in recenzije brez jasne oznake o povezavi z ponudnikom izdelka.

47. clen

(1) Prepovedano je prikrito oglaševanje, ki naj bi prepričalo bralca, poslušalca oziroma gledalca, da v primeru objave posameznega oglasa ne gre za oglaševalske vsebine. Za prikrito oglaševanje odgovarjata naročnik objave in odgovorni urednik. V primeru prikritega oglaševanja velja domneva, da je bilo storjeno z namenom.

(2) Pri oglaševanju je prepovedano uporabljati tehnične postopke, ki bralcem, poslušalcem oziroma gledalcem ne omogočajo zavestnega zaznavanja oglaševanih vsebin.


Še en ki ne zna brati... v moji definiciji, če prilepim link na produkt z ali brez referrala je to (odkrito) oglaševanje...


a ok, se pravi, ti si v odgovor na moj post pisal o nečem povsem drugem, kul in zanimivo...

Okapi ::

Gagarin je izjavil:

@jype, saj glede tega se strinjam s tabo, samo ti pragovi so pri tebi (samooklicanemu bitcoin milijonarju) in meni (ubogi pari delovni) očitno na različnih mestih.
LOL, a si res moral potrditi, da je za vse tvoje nerganje v resnici kriva nevoščljivost, ker ti nimaš, za druge pa misliš, da imajo nezasluženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Cr00k ::

Gagarin je izjavil:

a ok, se pravi, ti si v odgovor na moj post pisal o nečem povsem drugem, kul in zanimivo...

Ne, pisal sem o različnih definicijah, kjer je tvoja najboljša, za ostale te pa briga, ker so napačne ker ti tako praviš. Kot argument pa potem (zopet) prilepiš zakon iz katerega se lahko tolmači na 100 načinov in sočasno še zmerjaš o nepismenosti... zelo kul in zelo zanimivo :)

Gagarin ::

Okapi je izjavil:

Gagarin je izjavil:

@jype, saj glede tega se strinjam s tabo, samo ti pragovi so pri tebi (samooklicanemu bitcoin milijonarju) in meni (ubogi pari delovni) očitno na različnih mestih.
LOL, a si res moral potrditi, da je za vse tvoje nerganje v resnici kriva nevoščljivost, ker ti nimaš, za druge pa misliš, da imajo nezasluženo.


Čestitam za branje mimo napisanega. Okapi, stalen predlagatelj izbrisa kjerkoli se Thompson omeni, res si car. Ti prebereš tudi tisto kar ne napišem in celo tisto kar niti ne mislim. Projecting much?

PunkDude ::

Tomson drugače. A bo šlo? Nepismenost je huda reč.

Gagarin ::

Cr00k je izjavil:

Gagarin je izjavil:

a ok, se pravi, ti si v odgovor na moj post pisal o nečem povsem drugem, kul in zanimivo...

Ne, pisal sem o različnih definicijah, kjer je tvoja najboljša, za ostale te pa briga, ker so napačne ker ti tako praviš. Kot argument pa potem (zopet) prilepiš zakon iz katerega se lahko tolmači na 100 načinov in sočasno še zmerjaš o nepismenosti... zelo kul in zelo zanimivo :)


ne, sam sem pisal o temi Ask Thompson in o recenzijah, ti pa aff. linkih... Kul in zanimivo. Še enkrat in počasi : sami aff. linki tudi po mojem mnenju niso neprikrito oglaševanje.

PunkDude je izjavil:

Tomson drugače. A bo šlo? Nepismenost je huda reč.


Nepismenost = nepoznavanje pravilnega imena uporabnika foruma, ja OK, če ti tko prauš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Cr00k ::

Potem je treba youtube zapret, ker je polovico recenzij, druga polovica pa mački :)

PunkDude ::

Vsem nam gre, le tebi ne. Kaj drugega kot nepismenost. Sicer pa glede na tvoje poste, nič čudnega.
Saj bo.

Gagarin ::

A jebiga, je le težko, na alter ima spet mal drugačen nick, pa verjetn še kje, ampak pozanimaj se septembra pri svoji učiteljici. Nepoznavanje imena nima zveze z nepismenostjo. Pa čeprav oboževatelji lika in dela Tomsona (je prav, je prav???) njegovega nicka nikoli ne napišete drugače.

P.s.: Pa ti si se glih na ime obesu, saj imam ja tolk drugih napak v mojih postih no...

SeMiNeSanja ::

Zdaj pa res ne vem....

če napišem "Na WC sem si obrisal zadnjico"....

ali je to prikrito oglaševanje WC-ja (sanitarne keramike? podjetja VOKA?)?
ali je to prikrito oglaševanje izdelkov za intimno nego (WC papir,...)?
ali je to prikrito oglaševanje moje zadnjice? (ups! prisežem, da nisem hotel!)

ali je to prikrito oglaševanje mila za roke s katerim si po opravljenem 'dejanju' iz prvotne izjave umijem roke?

Ali je vse skupaj zgolj neokusna informacija, ki nikogar ne zanima?

Po moje je zadnje.
Za Ferdo&Co pa nisem prepričan.....

radmannsdorf ::

Tomson, mi te imamo radi!

Gagarin ::

@SeMiNeSanja, Ne sekiraj se, če si kaj v tem threadu uspešno dokazal je tvoj prvi stavek in tvoj nick...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

Hermit Bob ::

jype je izjavil:

Po drugi strani se mi zdi pošteno, da so takšne povezave vedno jasno označene, pa v tem primeru baje niso ("ne skriva" je prenizek prag, IMO).


In s tem sem tudi sam cisto zadovoljen, pa zakonodaja tudi. Pac, ce doda kdo svojemu besedilu affiliate link, potem naj besedilo, ki se nanasa na affiliate link oznaci kot reklamo. Problem resen.

Racionala: kdor link obisce, se zaveda, da ima avtor besedila namen sluziti preko linka in je vnaprej opozorjen, da je besedilo potencialno biased, kar je ekvivalentno sponzoriranim clankom v drugih medijih.

Za se malo boljso resitev, ki je imho tudi sicer smiselna, se prepove link shortnerje, kjer ne ves kam te bo link odnesel.

Seveda pa lahko kdorkoli hoce, obisce vse linke, ki mu jih srce zazeli.

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Ste se pa razpisali. Nisem bral vsega ker sem svoje mnenje že podal, bi pa dodal še na spodaj citirano objavo ker ste se trije spotaknili ob to.

Gagarin je izjavil:

DePalmo je izjavil:


Bolj se mi zdi da gre nekomu v nos da nekdo zasluži tistih par evrov brez plačevanja davkov, ker je sam moral plačati kazen FURSu. Sklepam ker je hotel utajiti davke in mi je spodletelo, in sedaj je jezen na vse.


To leti verjetno name, ki sem odprl post o Utajevanju davkov v Sloveniji. Kaj ti bluziš, kakšno kazen?? Nisem plačal nobeno kazen, zgolj plačujem redne davke. In ja me jezi da sam plačujem redno davke, nekaterim pa se zdi plačevanje davkov pač neumno. Glede davkov in Tompsona - sem ga javno vprašal ali ima prijavljeno dejavnost - njegov odgovor je bil, "da državi ni nič dolžan" (karkoli naj bi to že pomenilo). Po tem postu Tompsona se sam z njim in njegovimi davki nisem več ukvarjal.

Ker pa je tale tema odprta, mi stanje glede tega na slo tech nikakor ni všeč. Če pogledaš število postov in tem z linki, ki jih je samo Tompson objavil (Gearbest, Goldway, Ask Tompson, pojavlja pa se tudi na drugih slo forumih), sam osebno dvomin da gre tu za dobrodelnost in hobi. Glede davkov sem povedal in je odgovoril kakor je. Je pa še stvar pravil slo-tech in pa tudi spletnega oglaševanja. Po IMO bi morale biti Tompsonove teme jasno označene da gre za oglaševanje.

Ne, nisem mislil tebe ampak OP-a. Sedajle ne najdem teme, je pa nekje vmes zapisal da je ravno plačal kazen FURSu, Tomson pa živi od aff. linkov in se prosto oglašuje.

SeMiNeSanja ::

Zdaj smo prišli že do trditve, da Tomson (sicer nimam pojma, kdo je to) ŽIVI od affiliate linkov.

Ko stare babe ste.
Če nekaj ne veste, si pa izmislite. Glavno da se fovšijo zganja.

Gregex ::

Zakaj je potem tema o n26 še odprta, kjer je polno referal linkov?

Gagarin ::

Gregex je izjavil:

Zakaj je potem tema o n26 še odprta, kjer je polno referal linkov?


Jao, saj se ponavljamo, pa ok (mi je dolgcajt). Od ene in iste osebe? Te iste, ki je odprla thread? Ta oseba vsakodnevno doda 10-20 referalov?

Gregex ::

Dodajmo na ta seznam še temo o revolutu, kjer je danes prava poplava referalov.

kalorijagr ::

Ferdo

Pravkar sem izkoristil bob aff kodo objavljeno na slo techu. Upam, da nisi preveč vznemirjen.

Zgodovina sprememb…

Gagarin ::

Sori, mi je dolgcajt, tako pa spet ne, da bi se šel še en krog. Če vidva sama nista zmožna videti razlike med referali za bob, n26, revolut (praktično po en ali dva na eno osebo) in Tomsonovimi linki, ki gredo v tisoče (verjetno, nisem štel) pa naj bo tako...

kalorijagr ::

Sem vesel, da te nisem prekomerno vznemiril.

facepalm ::

Gagarin je izjavil:

Sori, mi je dolgcajt, tako pa spet ne, da bi se šel še en krog. Če vidva sama nista zmožna videti razlike med referali za bob, n26, revolut (praktično po en ali dva na eno osebo) in Tomsonovimi linki, ki gredo v tisoče (verjetno, nisem štel) pa naj bo tako...

Zdej bomo ze delali razliko glede na stevilo linkov/postov?
Pravila naj bodo jasna za vse. Ce mora Tomson dodati 5 stavkov na vsak post, ki vsebuje ref link, naj velja isto za ostale (N26, booking, bob, a1, whatever).
Me pa zanima dejansko kdo od vas ni ze od zacetka vedel, da so Tomsonovi linki, aff linki?
Ce zelite brati nek random disclaimer na zacetku vsakega posta, pa naj bo. Jaz ne vidim nobene prednosti.

tomazic89 ::

facepalm je izjavil:


Zdej bomo ze delali razliko glede na stevilo linkov/postov?
Pravila naj bodo jasna za vse. Ce mora Tomson dodati 5 stavkov na vsak post, ki vsebuje ref link, naj velja isto za ostale (N26, booking, bob, a1, whatever).
Me pa zanima dejansko kdo od vas ni ze od zacetka vedel, da so Tomsonovi linki, aff linki?
Ce zelite brati nek random disclaimer na zacetku vsakega posta, pa naj bo. Jaz ne vidim nobene prednosti.

What this guy said. +1

Mislim resno obstaja tale tema? Zmenite se admini kaj zelite, ne pa da se folk prepucava na ravni 7-letnikov. Tomson in podobni vam vecajo traffic, obrnite to v svoj prid.
Moj predlog je, da naredite novo rubriko "oglasevanje", kjer bo ta disclaimer pinned objava in velja za vse teme in linke spodaj. Ce vam traffic ni dovolj, se ponavadi do osebe pristopi drugace kot pa z javnim lincem. Ni hudic, da se ne najde resitve, ki je vsem v korist.

Osebno, ko najdem zadevo na GB za katero Tomson nima linka, ga prosim za aff link. Kolk so njegovi reviewi realni ni moja stvar, meni je vredno to, da ko na pol leta rabim en gadget z x, y in z lastnostjo vem kje prasati, da dobim hiter odgovor.. Ne vem no.. a v 2019 to ni vec namen forumov? Hvala bogu za aff linke, da ima dec kaj od tega.. sicer se nebi s tem ukvarjal in jaz bi bil na slabsem, ker bi moral sam obrniti pol interneta za en glup gadget.

louser ::

Tilen je izjavil:

Tompson gre nekaterim v nos, ker dejansko mnogim zastonj pomaga, istočasno pa tudi nekaj zasluži.

Vprašanje je, ali ima registrirano dejavnost.

Sam menim, da to ni razprava za cel forum, ampak za ožjo ekipo s-t, saj je forum njihov in se morajo sami odločiti kaj bi radi. Očitno je da večino uporabnikov zadeva ne moti, so pač pripravljeni svojo zasebnost prodati za nekaj EUR, ni pa to stvar, kjer bi lahko odločala množica.

Saj nima veze. Moderatorji si za moderiranje in ne za odločanje.
Forum smo vsi.
Je pa sporno za SloTech, če pot do strani vodi čez še 10 drugih no more privacy strani.

S tistim prvim se lahko ukvarja davkarija, s tem glede zasebnosti se pa naj kar Šlo Tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

tomazic89 ::

louser je izjavil:


Vprašanje je, ali ima registrirano dejavnost.

Mislim, da to nam ni treba skrbeti. Ce dobiva prilive jih bo prej ali slej moral upraviciti FURSU. Nekako dvomim, da mu kitajci denar posiljajo v kuverti.

louser ::

Saj se pogleda na Bolho in se vidi, kdo prodaja ogromno kitajske robe.

tomazic89 je izjavil:

louser je izjavil:


Vprašanje je, ali ima registrirano dejavnost.

Mislim, da to nam ni treba skrbeti. Ce dobiva prilive jih bo prej ali slej moral upraviciti FURSU. Nekako dvomim, da mu kitajci denar posiljajo v kuverti.

To ni debata samo za FURS.
Če se ne pusti prodaje licenc za uporabo storitev, kar je mimogrede povsem legalno, potem je prav, da se tudi tega ne tolerira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

tomazic89 ::

V bistvu se ne spoznam na te zadeve in ne bom govoril kako naj bi moralo biti. Pravim le, da mi je vsec, da na tehnicnem forumu pridem do zame vrednih informacij o tehniki/gadgetih. Osebno sem pripravljen taksno storitev tudi placati, zal pa sem najbrz eden redkih in zato najbrz tudi poplava aff linkov.

AndrejO ::

Okapi je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Izhodišče je bilo, da dokler si posamezniki med seboj podajajo namige in informacije o akcijah, tudi če vmes pade kakšen referral link, to še ni konec sveta. Kar se gre Tomson pa se mi zdi, da več ni isto.
Se pravi, dokler nekdo malo pomaga in nima od tega nobebe koristi, je v redu, ko pa nekdo zelo pomaga, in ima od tega nekaj malega koristi, je pa narobe?

Morda.

Recimo tako: ali obstaja kakšna razlika med tem, da Tomson to počne na S-T in tem, da bi Tomson imel lastno spletno stran preko katere bi to počel? Mislim, da razlika obstaja in reče se ji "publika". Tomson bi moral vložiti lastne sile in lasten čas, da bi prišel do publike preko katere bi lahko tržil svojo storitev - kakršnakoli že je in za kakršnokoli ceno bi to pač želel početi. Z objavo na S-T, mu je praktično zagotovljena minimalna publika in, kakor ve vsakdo, ki si je že namestil ad blocker, na spletu se oglede plačuje.

Ali je torej pravično, da nekdo plača za oglasno pasico na desni strani (in mimogrede res iščem spodoben stol, torej mi je ta informacija še kako relevantna), nekdo drug, ki ne služi s prodajo stolov, temveč z usmerjanjem prometa, pa za ta kanal do svojih potencialnih strank, ne plača nič.

Okapi je izjavil:

Slo-tech "živi" od "prometa", se pravi obiska, in teme, kot so tiste, v katerih sodeluje Tomson, mu promet zvišujejo.

Slo-tech živi predvsem od tega, da se tukaj najde cela vrsta različnih ljudi, ki svojega sodelovanja ne združujejo s pospeševanjem prodaje.

Morda se bo to bralo za lase privlečeno, vendar pa se marsikdo pritožuje nad FB zato, ker količina sponzoriranih vsebin že moti tisto, zaradi česar so se ljudje sploh registrirali: vzdrževanje kontakta z znanci in prijatelji ter morda tudi navezovanje stikov. Ne pa, da ti Anja pove kako zelo je zadovoljna z brisačami, ki jih je včeraj kupila v trgovini najbrisace.com. Morda je zgodba z referral linki podobna, morda pa ni. Vsekakor pa je vredna razmisleka, še preden mimo pridejo Jonson, Bronson, A1 in Džirlo ter zahtevajo enakopravno obravnavo.

Okapi je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Mnenje je mnenje, pa tudi, če ga poda nekdo, ki se je registriral 5min nazaj.
Ni res. Vrednost mnenja ali kakršnekoli trditve je zelo odvisna od tistega, ki ga poda. In mnenje tistega, ki se je registriral samo zato, da hujska, in ga nihče ne pozna, je vredno bore malo.

Ne morem se strinjati, ker je to, kar si opisal, definicija "Ad Hominem" logične napake. Namesto s trditvijo se ukvarjaš z osebo, ki je nekaj zatrdila.

Okapi ::

Ne, to je razlika med znanstveno revijo in rumenim tiskom. V prvi verodostojnost prispevkom dajejo uredniki in recenzenti (ne vsebina sama po sebi), oziroma njihov ugled. V drugi lahko vsakdo objavi poljubno blodnjo.

To je tudi razlika med tistim, kar ti pove diplomiran zdravnik, in kar pove šarlatan.

Verodostojnost trditve v prvem koraku določa oseba, ki jo je izrekla, ne trditev. Potem se šele lotiš trditve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gagarin ::

Ja in ti odločiš da se je "nekdo registriral samo da hujska" in njegovo mnenje ne velja nič, pa čeprav ima povsem prav ampak to te ne zanima. Napada pospesevalca prodaje od katerega imaš korist ali pa ti je samo všeč in zato ga je potrebno diskreditirati.

Okapi ::

Diskreditira(š) se kar sam, ni treba nobenemu se dodatno trudit.:))

dexterboy ::

Čudi me samo ena stvar; kako to, da Admini niso že ZAKLENILI to temo? Čista izguba elektrike. 110%!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Daniel ::

Ker so ostale teme zaklenjene in bojo odklenjene, če bo v tej temi dosežen nek konsenz.

Dandanes je pač moderno, da gre nekaterim že vse v nos, tudi to, da nekdo drug komu pomaga in svetuje.

bauci ::

Ko sem se prijavil na ta forum sem bil prepričan, da je to tehnični forum. Če rabim kakšno informacijo o tehnologiji ali izdelku, ki ga rabim, naj bi tukaj vprašal in dobil odgovor oz. link do najcenejše variante kje ga lahko kupim. In ravno to je Tomson delal. Preko njega sem dobil informacije in popuste ne da bi se sam trudil in iskal po internetu. Če je zraven kaj zaslužil super, saj mu je to plačal Kitajec in ne jaz, ki brez njega ne bi dobil takšne cene v par minutah.
Ko berem tole temo vidim, da smo/ste Slovenci res čist zblojeni in hočete sesuti vsako zadevo, ki štrli iz povprečja.
Tomson hvala za vse kar si naredil za nekatere od nas, administratorji Slo-techa pa se čimprej odločite kaj želite da postane ta forum - zakaj mi je uplahnil libido ali kje lahko dobim test neke naprave ali kje lahko to napravo najceneje kupim.

louser ::

Okapi je izjavil:

Diskreditira(š) se kar sam, ni treba nobenemu se dodatno trudit.:))

V bistvu je smešno to, da Tomsonova mnenja nihče ne preverja. Gre pa v splošnem pri njem za neko vsesplošno znanje, ki ga poseduje na tem forumu skorja vsak tehnološki vedež.
Ti si torej tisti, ki slepo verjame "avtoriteti".
Diskreditiraš se torej sam.
A veš, ni potrebno verjeti nekomu z modro ikono. Znanje je splošno dosegljivo in lahko trditve preveriš sam. Enako je pri Tomsonu. Preverja kdo njegove trditve? Menda ne, ker ogromno posta v svojih temah.
««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Nov forum glede Gearbesta in ostalih nakupov (TOMSON)

Oddelek: Kaj kupiti
81595 (1015) bluefish
»

kitajske trgovine - kode za nižje cene

Oddelek: Loža
223157 (1892) jernej1987
»

Britanski "influencerji" pod drobnogledom regulatorja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
317882 (5493) msjr
»

Prikriti spletni prodajalci na forumih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
698381 (5711) Ziga Dolhar

Več podobnih tem