» »

WLAN in ping

WLAN in ping

plavko61 ::

Zanima me vpliv razdalje na ping .Fajn bi bilo če lahko gdo navede ping za arnes in siol, kakšno vztopno točko ima (kabel, adsl) in razdaljo njegove WLAN povezave. Ter opremo ki jo uporablja..

lp

Sergio ::

žal tega še nisem uporabljal, ti pa lahko povem, da je ping od WLAN notebooka do routerja pri razdalji 5 metrov nekje 2 milisekundi
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BigWhale ::

Vpliv razdalje? A ce si od AccessPointa oddaljen 10 metrov, 20 metrov ali pa 300 metrov?

Ah, jaz se na tvojem mestu ne bi prevec sekiral. ;)

No ja, ce je vmes precej zelezobetona je stvar lahko drugacna... ampak ob ravni crti... ;>

plavko61 ::

Jaz imam bolj v mislih razdalje 2-3 km.

SasoS ::

WLAN ti nikoli ne nese tolk daleč. Vsaj ne z navadno opremo (kakšne usmerjene antene mogoče, pa da bi bil nekje zunaj brez ovir). Z navadnim access pointom pokriješ stanovanje, v flat v višjem nadstropju in na drugi strani stopnišča pa že ne nese več. Zunaj morebiti dobiš kakšnih 100m, kaj več pa ne.

MUC ::

Ping na WLANu na 7 km od routerja je takle:

round-trip min/avg/max = 3.0/3.2/3.9 ms

Radzalja tukej ne igra skorej nobene vloge. Radijski signal pride na luno v 1 sekundi pribljižno.. zdej razdalja 10m alpa 10 km je za radijski signal sorej nezaznavna.

BTW, ping zgorej je tut manjši, če bi pingal ponoč, ko je manj prometa -> okol 2.5 ms.

BigWhale ::

> WLAN ti nikoli ne nese tolk daleč. Vsaj ne z navadno opremo (kakšne
> usmerjene antene mogoče, pa da bi bil nekje zunaj brez ovir).

A potem pa ni vec WLAN al kaj? :P

Iz Brda na Rudnik gre za salo ;> Pri usmerjanju antene je pa pomagala busola, pa 'mau feelinga'...

;>

plavko61 ::

Ping na WLANu na 7 km od routerja je takle:

MUC kakšno opremo pa uporablajš? Fajn bi bil en opis z cenami.

lp

MUC ::

Nimam pojma, ker je to internet preko www.flycom.si (bivši lastnik g-kabla, predn je Telemach use zafurou) se mi zdi in uporabljajo Edimax pomoje... ekskluzivni uvoznik za Slovenijo je Robas.si, ki so tudi montiral antene itd.

Gre pa za internet preko Perftech omrežja, jest sem na serverju neke firme samo administrator.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118644 (6453) Robert
»

WIFI signal do 5km

Oddelek: Omrežja in internet
415123 (4157) korenje3
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6010097 (9013) lebang1
»

Ojačanje dometa in kakovosti Wi-Fi signala

Oddelek: Omrežja in internet
2013703 (13076) 123_meni
»

Volja.net: brezžično omrežje v LJ

Oddelek: Omrežja in internet
332417 (1480) Paramedic

Več podobnih tem