» »

Telefon nenehno pošilja DHCP zahtevke na router

Telefon nenehno pošilja DHCP zahtevke na router

IcyFox ::

Živjo, pred kratkim sem nabavil TP-Link TL-WR940N, ki ga uporabljam v standard router modu, saj potrebujem bandwith control (čeprav je sama funkcija routerja bolj access point). Ker se nanj povezujem tudi s telefonom, sem opazil čudno težavo, ki je ne znam sam rešiti. Pojavlja se predvsem v povezavi z aplikacijo Youtube. Sam uporabljam Youtube Premium, ki ima možnost predvajanja v ozadju (torej ko je ekran telefona ugasnjen), ampak se napaka pojavi tudi pri navadni verziji. Torej, ko ugasnem zaslon telefona med tem ko se glasba predvaja, se le ta še naprej normalno predvaja (torej je povezava z routerjem še vedno vzpostavljenja). Ampak, takoj ko ponovno odklenem telefon, le ta izgubi povezavo z internetom. Še vedno je povezan na Wi-Fi, a mi deluje kot da mu ta ne da dostopa do interneta. V logih routerja sem preveril, kaj se zgodi, in vedno se pojavita dve vrstici: DHCPS:Recv REQUEST from MAC adress telefona in nato DHCPS:Send ACK to IP naslov telefona. Čez 5 - 10 sekund telefon nato znova dobi povezavo z internetom in vse deluje normalno, a se težava ponovi, če se ekran ponovno ugasne. Se mogoče komu sanja kaj bi lahko bila v tem primeru težava?
Hvala in lp

SeMiNeSanja ::

Na koliko pa imaš DHCP lease time nastavljenna routerju?
Nastavi ga na 10 dni, pa vidi, če to prinese kakšno razliko.

IcyFox ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Na koliko pa imaš DHCP lease time nastavljenna routerju?
Nastavi ga na 10 dni, pa vidi, če to prinese kakšno razliko.

Lease time je 120 min, ga pa ne morem spremenit (pravzaprav nobene DHCP nastavitve)

SeMiNeSanja ::

120 min je že tako hudo nizek lease time. Jaz imam npr. 8 ur default na mojem strežniku.

Toda kaj pomeni, da ne moreš spreminjati DHCP nastavitev?
Imaš vse 'posivelo', kot na spodnji sliki?
 DHCP nastavitve posivele

DHCP nastavitve posivele



Vidim to težavo večkrat omenjeno, če iščeš z googlom, vendar nobenega pametnega napotka nisem videl, kako jo odpraviti, oz. kaj jo povzroča.

V večini primerov je govora o uporabi dveh routerjev, kjer je TP-Link sekundarni router. Tu se potem sprašuješ, če je morda router preveč pameten in zazna, da je še kje drugje vključen DHCP ter se posledično obnaša malo čudaško (nekaj se hvalijo z nekakšnim 'smart DHCP', kar potem že samo po sebi ne vzbuja preveč zaupanja).

Poskusi vse odklopiti od routerja (tudi WAN) in se preko enega od LAN portov priklopi nanj. Preveri, če še vedno ne dovoljuje spreminjati DHCP parametrov.
Lahko poskusiš izklopiti DHCP in ga ponovno zagnati ter nato na novo vklopiti (bo treba PC ročno nastaviti IP naslov in GW).

Na koncu ti potem še preostane reset routerja in vse skupaj na novo skonfigurirat. Morda pred tem še preveriš, če je kakšen novejši firmware na voljo in zadevo posodobiš.

Ker ni znano, kaj je vzrok posivenju, ni druge, kot eksperimentiranje. Kot sem rekel, tudi na internetu ni neke razlage oz. rešitve za ta problem. Vsi so neke povsem druge stranpoti ubrali, samega problema pa niso reševali.

Mogoče se še kdo javi, ki se mu zdi težava znana in ti lahko ponudi kakšno boljšo razlago in/ali rešitev.

IcyFox ::

Sem poskusil par teh rešitev, pa mi zaenkrat ni uspelo, bom še poskušal... sicer pa ne bi rekel da je težava v lease timu. Prvič zato, ker tudi ko sem nastavil fixed IP za telefon (kar naredi lease time permanent) težava ni izginila, prav tako ni izginila ko sem router nastavil v access point mode, kar izklopi DHCP. Router sveže nastavljam, zato factory reset ne bo naredil nič, ker je trenutno v skoraj enakem stanju kot po resetu...

Bakunin ::

a ni nekje v opcijah wifi na androidu, da naj bo vedno prizgan - torej da ga ne ugasne ob power saving...

zee ::

Zdi se, da se ti tepeta dva DHCP strežnika. Eden na tplinku, ki deluje kot access point, in drugi na glavnem routerju. Sam bi predlagal, nastaviš tplinka kot bridge in na njem izklopiš DHCP. Dodatno bi še predlagal, da na tplinka namestiš alternativni firmware kot je denimo dd-wrt ali open-wrt.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

Probaj na drugem omrežju isti telefon.
Če tam enako nagaja je problem v telefonu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IcyFox ::

Bakunin je izjavil:

a ni nekje v opcijah wifi na androidu, da naj bo vedno prizgan - torej da ga ne ugasne ob power saving...

Bila včasih, ampak so jo par verzij nazaj odstranili... Pa tudi ni to težava, ker telefon dejansko ne izgubj wi fi povezave, samo router mu onemogoča povezavo z internetom

zee je izjavil:

Zdi se, da se ti tepeta dva DHCP strežnika. Eden na tplinku, ki deluje kot access point, in drugi na glavnem routerju. Sam bi predlagal, nastaviš tplinka kot bridge in na njem izklopiš DHCP. Dodatno bi še predlagal, da na tplinka namestiš alternativni firmware kot je denimo dd-wrt ali open-wrt.

Bom poskusil omogočiti bridge, a je problem, da ne vem če lahko potem uporabljam bandwith control na tp linku, drugi router pa ga nima...

MrStein je izjavil:

Probaj na drugem omrežju isti telefon.
Če tam enako nagaja je problem v telefonu.

Na drugih omrežjih deluje normalno, težava je le pri tem specifičnem routerju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IcyFox ()

MrStein ::

Verjetno se kaj v DW control zmeša.

Če imaš res dva DHCP potem je to še toliko bolj verjetno.

IcyFox je izjavil:

prav tako ni izginila ko sem router nastavil v access point mode, kar izklopi DHCP.

A BW control ostane?

Mimogrede: imaš zadnjo verzijo firmware?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931610 (10518) Lonsarg
»

Router ne spusti čez prometa

Oddelek: Omrežja in internet
291853 (1444) s6c-gEL
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315153 (3834) Mikec17
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184487 (3153) barocco
»

router asus WL550ge, ARP tabela in WOL

Oddelek: Omrežja in internet
101597 (1451) mNeRo

Več podobnih tem