» »

Slab upload preko Telekoma

Slab upload preko Telekoma

purgas ::

Pozdravljeni,
imam paket pri Telekomu, internet je na optiki in sicer 100/40...upload na Youtube kanal, drive, dropbox, partis...je katastrofalen in to kljub temu, da speedtest kaže normalno hitrost gor in dol.
Pred kakšnim mesecem sem zaradi tega dokupil upload iz 100/20 na 100/40, vendar ni praktično nobene razlike....kontaktiral njihovo tehnično pomoč, prišel je tehnik, ki je od daleč pogledal računalnik in rekel, da je vse videl na njihovem grafu...da je pri meni največji upload okrog 12 mb/s, v povprečju pa okrog 3 mb/s....da bo javil in dal zadevo naprej, da se signal nekje izgublja itd in da me obvestijo...dobil sem klic od njihovega drugega tehnika, ki je ves čas pogovora deloval posmehljivo, skorajda žaljivo, ter zatrjeval, da pač to tako je, da je pri njih vse v redu, da speedtest kaže hitrost, da naj pišem na Youtube, Partis, Google itd...da vsi omenjeni zmanjšujejo moj upload...na koncu mi je prekipelo, predvsem zaradi njegove arogance in sva končala s tem, kot je rekel, da mi pisno pošljejo odgovor...dobil sem odgovor in sicer:

Pozdravljeni,
kot smo vam že razložili prek telefonskega pogovora, prenosnih hitrosti izven omrežja Telekoma Slovenije ne moremo zagotavljati. Česa takšnega ne more zagotoviti noben internetni ponudnik.
Več o hitrostih interneta si lahko ogledate na povezavi: https://www.telekom.si/Documents/Inform...
Če takšno delovanje za vas ni zadovoljivo, predlagamo odpoved naročniškega razmerja.
Prijazen pozdrav,

Zanima me vaše mnenje o tej zadevi...naj še omenim, če se povežem na tuj strežnik preko private VPN mi upload dela normalno... torej okrog 40mb/s....
  • spremenilo: purgas ()

shadeX ::

Si poskusil s kakšno drugo napravo?

purgas ::

Seveda...s prenisnikom...telefonom...ista zadeva...:'(

SaXsIm ::

Kakšno zadevo, ki ni bila povezana preko wirelessa?
SaXsIm

purgas ::

Ne uploadam preko wifija, razen za test...drugace pa racunalnik_kabel_modem...

Dr_M ::

Koliko ti speedtest pokaze?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ThinkPad ::

Testiraj še upload znotraj Telekom omrežja, če se dobil kje kak plac.

_Sajmon_ ::

Hm, tehnik je videl dokaj majhno hitrost upload-a - je to bilo začasno? Ker potem omenjaš speedtest, da ti kaže prave hitrosti. A takrat je speedtest kazal majhno hitrost, pa kasneje pravo? Si morda poskusil speedtest še s kakega drugega strežnika? Kaj pa pa test pri Akos-u?

Seveda je možno, da upload zelo varira glede na ciljni strežnik. Sam imam 40MB uploada pri Telemachu, pa imam občutek, da ne gre vedno s to hitrostjo. Sploh se mi zdi (lahko da me občutek vara), da rabi upload par sekund, da pride na deklarirano hitrost, kar posledično pomeni, da če uploadaš posamezne datoteke (npr. jpg slike), bo povprečna hitrost kar precej nižja kot da bi nalagal npr. video datoteko, ki je velikosti kot vsota vseh slik.

Morda pa poskusiš različne upload-e, pa primerjamo čase med seboj? Recimo nekaj GB fajl na wetransfer, ali kako hitro dropbox sinhronizira nek velik fajl ali n slik. Skratka, primerjava z drugimi bi ti dala neko realno oceno, koliko slab je upload.

DeeCoy ::

Če imaš preko vpnja upload 40Mbit/s, potem telekom ni nič kriv, saj ti fizično zagotavlja 40Mbit/s uploada in se delaš norca iz samega sebe ko se kregaš z njimi.

purgas ::

Ok...kaksno resitev torej predlagate...res nvm kaj naj naredim...

DeeCoy ::

purgas je izjavil:

Ok...kaksno resitev torej predlagate...res nvm kaj naj naredim...

Res je vprašanje, kje se zatika, na fizičnem nivoju sigurno ne. Lahko da imajo strani, kamor uploadaš res Slovenijo na low priority, če gre vse preko telekoma, poskusi na routerju primary dns nastavit na googlovega, da se izogneš telekomu.. sicer pa tracert do googla/fbja, pa boš videl, kje gre tvoj promet. Na eni od teh točk je ozko grlo.

Je upload odvisen od ure?

purgas ::

Upload ni odvisen od ure...najvec in to prakticno dnevno nalagam na youtube...routerja nimam, racunalnik je s kablom prklopljen direkt na telekomov modem...recimo...posnetek 5gb nalaga na YT konstantno slabih 5 ur, neodvisno od ure....

purgas ::

DeeCoy je izjavil:

purgas je izjavil:

Ok...kaksno resitev torej predlagate...res nvm kaj naj naredim...

Res je vprašanje, kje se zatika, na fizičnem nivoju sigurno ne. Lahko da imajo strani, kamor uploadaš res Slovenijo na low priority, če gre vse preko telekoma, poskusi na routerju primary dns nastavit na googlovega, da se izogneš telekomu.. sicer pa tracert do googla/fbja, pa boš videl, kje gre tvoj promet. Na eni od teh točk je ozko grlo.

Je upload odvisen od ure?


Zadeva je urejena...naredil tako kot svetuje DeeCoy...8gb prenese v 30 minutah...najbrž bi mi tudi telekomovci lahko svetovali na takšen način, ali celo uredili...vseeno hvala vsem za mnenje ter pozornost okrog te težave, še posebej pa hvala tebi DeeCoy:D.

Monika2 ::

pozdravljeni

jaz imam tudi probleme glede lovdanja filmov iz partisa, namreč niti zaceti noce lovdati filmov in prav tako je moj operater telekom. ali bi tudi jaz morala narediti kot pravi DeeCoy? Mi lahko meni kot laiku za take stvari poveste kako spremenim ta primary dns na googlovega. hvala

Ezoterik ::

dns nima s torrenti nobene veze.

Monika2 ::

prek telekoma wifija mi noce lovdati, telefon imam pri telemachu in ce si naredim hotspot torent normalno lovda. nisem pametna

DeeCoy ::

Monika2 je izjavil:

prek telekoma wifija mi noce lovdati, telefon imam pri telemachu in ce si naredim hotspot torent normalno lovda. nisem pametna

Če nisi pametna, potem se pač povezuj preko hotspota, v čem je problem? Ali pa kupi netflix.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa Skrillu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71433 (1091) hamez66
»

SSD in HDD disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
101303 (961) rogerg
»

Vosek od sveče po vezju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
292957 (1309) filip007
»

Samsung S3 poškodovan pomnilnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
302044 (1167) harmony

Hitrost interneta

Oddelek: Omrežja in internet
61434 (1356) KoMar-

Več podobnih tem