» »

Telekom omrezje vec ne lovi

Telekom omrezje vec ne lovi

Scorpy84 ::

Stvar je taka, v savudriji sem vedno lovil telekom 4g in 2g. Imam router + 5db lte anteno in se je vedno uredu lovilo. Zdaj pa ne z mobitelom, ne z routerjem ne pridem do telekoma. Mobitel se se uspe povezati v 2g je pa vse skupaj svoh in prekinja pogovor. Se mesec dni nazaj tega problema ni bilo in sem boljsi signal ter prenos dobil na telekomu kot pri a1. Recimo a1 se normalno lovi 4g kot tudi 2g in je tudi precej mocnejsi signal. Pa tudi na oba (telekom, a1) se povezem z istega stopla, ki se nahaja na Malijskem hribu. Je kdo tam iz izole, okolica kopra ki se povezuje prek postaje, ce sploh dela normalno preden zacnem teziti telekomu s svojo lokacijo :).

Miha 333 ::

Verjetno so prilagodili signal, saj morajo operaterji skrbeti za to, da signal ne nese predaleč čez mejo. Tako da je verjetno tisto prej bila anomalija.

Scorpy84 ::

Miha 333 je izjavil:

Verjetno so prilagodili signal, saj morajo operaterji skrbeti za to, da signal ne nese predaleč čez mejo. Tako da je verjetno tisto prej bila anomalija.


Dvomim da bi se po tolikih letih spomnili zmanjsat moc, pa ravno ta stolp pokriva luknje med baznimi postajami, ki so na nizki lokaciji in pokrivajo urbana naselja. Medtem ko v italiji se 50km od meje lovis na tisti njihovi ravnici slovensko omrezje odar je prisel gsm.

janezvalva ::

hrvati namenoma motijo signal
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Lonsarg ::

Če bi ugibal bi tudi jaz rekel da se je prižgalo neko lokalno bazo na istih frekvencah. Bolj verjetno kot pa sprememba na strani telekoma.

Scorpy84 ::

Lonsarg je izjavil:

Če bi ugibal bi tudi jaz rekel da se je prižgalo neko lokalno bazo na istih frekvencah. Bolj verjetno kot pa sprememba na strani telekoma.


Niti ne, ker hrvaski telekom se tudi zelo slabo lovi, pa se ta je obremenjen kot ne vem kaj. A1 hrvaski malenkost boljsi, tele2 pa najboljse. Ker se povezujem tudi na hrvaska omrezja, vidim da ni nobenih sprememb.

starfotr ::

Zanima me, kje je fora lovljenja domačega signala, ko pa je sedaj roaming đabe?

Miha 333 ::

starfotr je izjavil:

Zanima me, kje je fora lovljenja domačega signala, ko pa je sedaj roaming đabe?

Podatkov je ponavadi v roamingu manj.

FrRoSt ::

Ponavadi je tako, da si moral iti v Savudriji na konec pomola, da si dobil naš signal.... 8-)

Poskusi na kakšni drugi lokaciji, čez hribček bliže slo... ;) ali na hribčku.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Scorpy84 ::

FrRoSt je izjavil:

Ponavadi je tako, da si moral iti v Savudriji na konec pomola, da si dobil naš signal.... 8-)

Poskusi na kakšni drugi lokaciji, čez hribček bliže slo... ;) ali na hribčku.


Sem probal, tam kjer je najboljse delalo, pa je vse isto, kot na moji lokaciji. Sicer pa ta pomol imam skoraj pred nosom. :). Na hribcku pa dobim bazno postajo ki je pri hotelu belvedere, mi ne nuca ker ne morem testirat postajo s katero sicer od tukaj lovim.

starfotr ::

Za tiste stvari, ki jih rabim na dopustu, je tudi količina iz roaminga dovolj zame. Ne vem, kaj rabite toliko. Dopust imate.

Scorpy84 ::

starfotr je izjavil:

Za tiste stvari, ki jih rabim na dopustu, je tudi količina iz roaminga dovolj zame. Ne vem, kaj rabite toliko. Dopust imate.


Sej nisem na dopustu, pa tudi ce bi bil je moja stvar. Po celodnevnem druzenju z otroci in druzbo zelis mir in cas zase, pa si zvecer pozno v noc privoscim tv in sport, katero za doma nimam cas. Tv pa kr pozre nekaj podatkov.

Ahim ::

Scorpy84 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Verjetno so prilagodili signal, saj morajo operaterji skrbeti za to, da signal ne nese predaleč čez mejo. Tako da je verjetno tisto prej bila anomalija.


Dvomim da bi se po tolikih letih spomnili zmanjsat moc, pa ravno ta stolp pokriva luknje med baznimi postajami, ki so na nizki lokaciji in pokrivajo urbana naselja. Medtem ko v italiji se 50km od meje lovis na tisti njihovi ravnici slovensko omrezje odar je prisel gsm.

To je pa neka super zadevscina ... tehnicno ne bi smel delat vec kot 2/3 te razdalje od bazne postaje, le-ta je pa najbrz se na slovenskem ozemlju?

nsa_ag3nt ::

Lahko da so zmanjšali moč bazne postaje.


Na katero se poveže https://play.google.com/store/apps/deta... ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Ezoterik ::

Scorpy84 je izjavil:

Stvar je taka, v savudriji sem vedno lovil telekom 4g in 2g. Imam router + 5db lte anteno in se je vedno uredu lovilo. Zdaj pa ne z mobitelom, ne z routerjem ne pridem do telekoma. Mobitel se se uspe povezati v 2g je pa vse skupaj svoh in prekinja pogovor. Se mesec dni nazaj tega problema ni bilo in sem boljsi signal ter prenos dobil na telekomu kot pri a1. Recimo a1 se normalno lovi 4g kot tudi 2g in je tudi precej mocnejsi signal. Pa tudi na oba (telekom, a1) se povezem z istega stopla, ki se nahaja na Malijskem hribu. Je kdo tam iz izole, okolica kopra ki se povezuje prek postaje, ce sploh dela normalno preden zacnem teziti telekomu s svojo lokacijo :).


Težit ISPju glede delovanja LTEja v tujini je brezveze, ker načeloma po medoperaterskih dogovorih ne sme delati v drugih državah (seveda je realno stanje mal drugačno).

Scorpy84 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Lahko da so zmanjšali moč bazne postaje.


Na katero se poveže https://play.google.com/store/apps/deta... ?


Gor sem napisal.

Scorpy84 ::

Hrvati so se odlocili, da ne bojo vec motili, izklopili so bazno postajo al karkoli ze, telekom se odloci, da bo ojacal signal, kajti zdaj dobim signal tam kjer niti tele2/a1 ne dobim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava s signalom (razpisujem simbolično nagrado! :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5410138 (4998) Ahim
»

Telekom Slovenije mobilne storitve vzamem ali ne

Oddelek: Mobilne tehnologije
141979 (1476) TelemachSLO
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21053307 (28646) brez-imenko
»

T2 ali Telekom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6918947 (10949) PunkDude
»

Zanič Simobilovo omrežje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
305166 (4014) jusv

Več podobnih tem