» »

Netflixu bežijo ameriški gledalci, drugod počasnejša rast novih

Netflixu bežijo ameriški gledalci, drugod počasnejša rast novih

vir: Max Pixel

vir: The Verge
The Verge - Popularni pretočni storitvi s TV vsebinami je v drugem četrtletju prvič v zgodovini upadlo število ameriških naročnikov. Še več, opaziti je tudi trend zaustavljanja rasti naročnikov drugod po svetu. Sicer je podjetje v tem času globalno pridobilo 2,83 milijona novih gledalcev, a v poročilu vlagateljem so se lahko pohvalili le s številko 2,7 milijona, 130.000 manjkajočih pa naj bi predstavljali Američani, ki so pogodbe prekinili. Takoj po objavi rezultatov je Netflixova delnica zdrsnila navzdol za približno desetino svoje vrednosti.

Ugibanja o razlogih za zdaj ostajajo ugibanja, a najverjetneje gre za posledico zadnje podražitve v ZDA, ki je ceno najbolj priljubljenega paketa dvignila z 10,99 na 12,99 dolarja. Kljub temu v podjetju niso pričakovali ta močnega negativnega odziva. Podobno so očitno preveč optimistično napovedovali, da se bo v Q2 število njihovih globalnih uporabnikov povzpelo za 5 milijonov, a se je izkazalo, da se je rast novih pristopnikov upočasnila precej bolj od njihovih načrtov. Drugi razlog stagnacije bi bila lahko konkurenca, a ta je obstajala še doslej, večina potencialnih novih konkurentov (Apple, Disney) pa je svoj prihod za zdaj samo napovedala, ne pa tudi že začela z dejanskim oddajanjem. Ko se bo to zgodilo, bo kriza Netflixa še za odtenek globlja, Disney bo namreč svoj mesečni paket zaračunal po 6,99 dolarja.

Vsemu navkljub je vodstvo Netflixa optimistično, nadejajo se, da bodo tekom poletja v svojo bazo naročnikov dodali 7 milijonov novih. Lani v tem obdobju so jih, za primerjavo, prepričali samo 6,1 milijona. Ta pozitivna naravnanost utegne izvirati iz dejstva, da bo Netflix v naslednjih tednih v Indiji zagnal za tamkajšnji trg prilagojeno zgolj mobilno različico, po seveda precej ugodnejši ceni.

Na kratko še o finančnih rezultatih drugega letošnjega kvartala: prihodki so glede na enako lansko obdobje s 3,91 narasli na 4,92 milijarde dolarjev. Je pa podjetju s 384 na 270 milijonov upadel čisti dobiček.

61 komentarjev

«
1
2

Furbo ::

Če se ne motim, jim nova konkurenca tudi odžira priljubljene serije, ki so jim jih prej posojali, zdaj jih pa rabijo za svoje kopije netflixa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrNighthawk ::

Netflix, HBO, Amazon prime, Apple TV, Hulu, Disney,... najbrž sem še kaj pozabil. Potem se pa odloči kaj boš gledal in plačeval.

tikitoki ::

Kapitalisticni mogulu niso v stiku z realnostjo. Vecina folka nima denarja za metat v kup placljivih storitev in seveda sladi racionalizacija stroskov.

Ti optimisti pa gredo storitev se draziti:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Izi ::

Podobno razmišljajo kot naši politiki. Dvignimo davke, pa bomo imeli več denarja. Na dolgi rok se vedno izkaže, da drži ravno obratno, ampak težko se je upreti skušnjavi. Celo največji kapitalisti kdaj naredijo napako kot jo je sedaj Netflix.
Le kdaj se bodo naučili? Podražitve vedno prej ali slej pripeljejo v propad podjetja, tako kot višanje davkov prej ali slej pripelje v bankrot države.

roCkY ::

Sem kot kaže v trendu. ??
Nedavno sem odjavil Netfliks in naročil 4k CuriosityStream za 1 leto.

Semafor ::

Če bi imeli kvalitetno vsebino ljudje ne bi šli proč. Samo v USA je netfliks izjemno progresivno politično usmerjen in so se ljudje naveličali gledat to pranje možganov.

Cruz ::

MrNighthawk je izjavil:

Netflix, HBO, Amazon prime, Apple TV, Hulu, Disney,... najbrž sem še kaj pozabil. Potem se pa odloči kaj boš gledal in plačeval.
Na vsakem eno serijo. :)) Malce žalostno v kakšne ekstreme moraš iti, če hočeš "etično" gledati serije. Bodo na koncu dali možnost spremljanja določene serije za 50%(več ne, because they can) cene. Pomoje bi šlo. :)

All in all, mislim da bomo vsi šli na Disney, ker se bo najbolj splačalo.

Vazelin ::

Disney bo imel zagotovo navečjo zbirko (Marvel, SW, Avatar...). Kako bo netflix tekmoval proti Disneyu? Čedalje več studiev bo selilo robo iz NEtflixa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

tikitoki ::

Men ni jasno kako mislijo, da se jim bo racunica z Indijo izsla. Kot prvo je nizka kupna moc, kot drugo. Data mobilni podatkovni prenosi so dragi. Spet en optimist ni izracunal kako drago je gledanje TVja preko mobilne povezave.

Jarno ::

IMO bi morali bolje regulirati ekskluzive ne-lastne produkcije na določeno obdobje.
Sicer bo klasična TV še propadla...>:D
#65W!

FTad ::

Cruz je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Netflix, HBO, Amazon prime, Apple TV, Hulu, Disney,... najbrž sem še kaj pozabil. Potem se pa odloči kaj boš gledal in plačeval.
Na vsakem eno serijo. :)) Malce žalostno v kakšne ekstreme moraš iti, če hočeš "etično" gledati serije. Bodo na koncu dali možnost spremljanja določene serije za 50%(več ne, because they can) cene. Pomoje bi šlo. :)

All in all, mislim da bomo vsi šli na Disney, ker se bo najbolj splačalo.


Ja kaj, spet bomo pirati ;)

filip007 ::

Klasična TV je že propadla, gledam samo še History pa še to samo občasno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

mihec87 ::

roCkY je izjavil:

Sem kot kaže v trendu. ??
Nedavno sem odjavil Netfliks in naročil 4k CuriosityStream za 1 leto.


wow..hvala za tole stran...

7982884e ::

njihov lasten content je porazno slab. poln SJW tem (bohnedaj da bi imel 2-3 bele moske na kupu, sploh pa ne kot glavno vlogo, vse se mora vrtet okoli teh tematik), ostalega pa nimajo dost. ce hoces gledat nek dolocen film, ga verjetno na netflixu ne bo. placujem 2 EUR na mesec v sharanem accountu, ampak se to se sprasujem, ce je vredno.

XLapse ::

probal met par dni... katastroflano slabo. Izklopil in čau. Bv. Ni čudno da bežijo in da ni novih
alien technology

Vazelin ::

Pa še njihovi filmi so posneti v neki čudni tehniki, da deluje malo cheap (sorry Shintaro za angleški izraz!1):) Na ameriškem netflixu imaš sicer več izbire

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

          ::

Kar je mainstream produkcije tone vse globje. Še 007 bo v najnovejšem filmu temnopolta ženeka. Še dobro da imamo evropeko in azijsko produkcijo filmov.

stara mama ::

7982884e je izjavil:

njihov lasten content je porazno slab. poln SJW tem (bohnedaj da bi imel 2-3 bele moske na kupu, sploh pa ne kot glavno vlogo, vse se mora vrtet okoli teh tematik)

No tu lahko ljudje glasujejo z denarnico in očitno je, da jim že to posiljevanje najeda.

Master_Yoda ::

Dokler ne postimajo kakovost streama na Linux hostih ne vidijo mojega denarja. Da bi placeval za to da gledam nek 480p zmazek ? Yaaarrr me mateys.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zmajc ::

Osebno imam HBO Go in Amazon Prime, če nebi drugi v familiji gledali bi že zdavnaj odjavil klasične TV kanale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

MrNighthawk ::

          je izjavil:

Kar je mainstream produkcije tone vse globje. Še 007 bo v najnovejšem filmu temnopolta ženeka. Še dobro da imamo evropeko in azijsko produkcijo filmov.

ja...barka ja res potonila :))

Invictus ::

Folk ima dovolj streaming vsebin.

Rabiš cel kup naročnin, kvaliteta šepa, filmi in serije se non stop ponavljajo.

Denarno glasovanje je res najboljše...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Imam zastonj dostop do tega sranja, pa ne gledam.

Ne morem razumeti, zakaj bi nekdo za dostop plačal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WhiteAngel ::

Jah nič, verjetno bodo pirati krivi.

Cr00k ::

Jaz pa brez problema plačujem za to sranje in nam je super vsebina :)

Semafor ::

Cr00k je izjavil:

Jaz pa brez problema plačujem za to sranje in nam je super vsebina :)


Saj maš tudi družine kjer noben od staršev ne zna nič skuhat in je otrokom super ker vsak dan jejo McDonalds s Kokakolo.

Cr00k ::

Semafor je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Jaz pa brez problema plačujem za to sranje in nam je super vsebina :)


Saj maš tudi družine kjer noben od staršev ne zna nič skuhat in je otrokom super ker vsak dan jejo McDonalds s Kokakolo.


Imaš pa tudi starše, kateri utajujejo davke in kradejo sendviče, ker mislijo da lahko, če jih noben ne more dobit... vsega imaš.

link_up ::

Mogoce naj pogledajo svojo produkcijo pa bo vec jasno.
In and Out

mAXTER ::

S kolegom sva vzela Amazon Prime v akciji za 18€ za pol leta...torej 1.5€ na mesec na posameznika in imajo vsaj neke filme še gor za pogledat. Netflix sem skenslal ker, razen kot že prej omenjeno novega ekskluzivno SJW naravnanega materiala, dobesedno ni kej za gledat.

jlpktnst ::

Če se ne motim pri nas itak ni konkurence? Tudi Netflix ima kaj, polovico ponudbe iz ZDA?

mAXTER je izjavil:

S kolegom sva vzela Amazon Prime v akciji za 18€ za pol leta...torej 1.5€ na mesec na posameznika in imajo vsaj neke filme še gor za pogledat. Netflix sem skenslal ker, razen kot že prej omenjeno novega ekskluzivno SJW naravnanega materiala, dobesedno ni kej za gledat.

Dela zadeva pri nas? Sem želel preverit Hulu ne gre.

Vem da je opcija VPN, samo kar se mene tiče to ni opcija, preveč dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Glugy ::

eh rast je še vedno rast; kaj zdej jamrate. kdo z malim zadovoljen ni velikega vreden ni.

Nikonja ::

Na ta način bodo propadli in Netflix, Hulu, Amazon prime..... ker nobeden ni idiot da za gledat 5 različnih nadaljevank boš plačal mesečno naročnino na 5 različnih streaming servisev.... zakaj ne gre to v isti smeri kot muzika. Tam imajo Spotify, gogle play music, apple music... skoro vsi isto veliko kolekcijo, in zadeva funkcionira.

Na ta način bodo spet folk pritisnili na piratiziranje!

tikitoki ::

Kaj je narobe s piratiziranjem v trenutnem sistemu?

jlpktnst ::

tikitoki je izjavil:

Kaj je narobe s piratiziranjem v trenutnem sistemu?

Očitno postaja to spet bolj atraktivna izbira. Nekaj časa je izgledalo, da ne bo več zanimivo.

sivistol ::

rešitev plačuješ na sekundo gledanja via some kripto

Cr00k ::

tikitoki je izjavil:

Kaj je narobe s piratiziranjem v trenutnem sistemu?


Kar se mene tice, glih tolk kot kot spizdit iz restavracije, ko je treba placat...

Ganon ::

MrNighthawk je izjavil:

Netflix, HBO, Amazon prime, Apple TV, Hulu, Disney,... najbrž sem še kaj pozabil. Potem se pa odloči kaj boš gledal in plačeval.


Preveč se jih je nabralo, se strinjam. Zanimajo me vsebine večih ponudnikov, ampak za to nisem pripravljen plačevati toliko naročnin. In potem se sprašujejo, zakaj obiskujemo travnike.

tikitoki ::

Cr00k je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj je narobe s piratiziranjem v trenutnem sistemu?


Kar se mene tice, glih tolk kot kot spizdit iz restavracije, ko je treba placat...


Ti kar misli to:)

roCkY ::

tikitoki je izjavil:

Cr00k je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kaj je narobe s piratiziranjem v trenutnem sistemu?


Kar se mene tice, glih tolk kot kot spizdit iz restavracije, ko je treba placat...


Ti kar misli to:)

No pa s črpalke, ko napolniš rezervoar če občasno niti ne veš kako si iz gostilne prišel.

mAXTER ::

jlpktnst je izjavil:

Če se ne motim pri nas itak ni konkurence? Tudi Netflix ima kaj, polovico ponudbe iz ZDA?

mAXTER je izjavil:

S kolegom sva vzela Amazon Prime v akciji za 18€ za pol leta...torej 1.5€ na mesec na posameznika in imajo vsaj neke filme še gor za pogledat. Netflix sem skenslal ker, razen kot že prej omenjeno novega ekskluzivno SJW naravnanega materiala, dobesedno ni kej za gledat.

Dela zadeva pri nas? Sem želel preverit Hulu ne gre.

Vem da je opcija VPN, samo kar se mene tiče to ni opcija, preveč dela.


Dela dela, jst gledam vsebine na samsungovem smart tvu letnik 2014, je gor nalozen tudi Prime video app

Mehmed ::

Nikonja je izjavil:

Na ta način bodo propadli in Netflix, Hulu, Amazon prime..... ker nobeden ni idiot da za gledat 5 različnih nadaljevank boš plačal mesečno naročnino na 5 različnih streaming servisev....


Mogoce se bo pa 5 ljudi narocilo vsak na eno pa si razdelili med seboj.

Glugy ::

Jah tole ne pride v upoštev za introvertne osebe k imajo vgrajen v seb da nočejo "težit" "drugim" ( tudi prijateljem ) .

zez ::

Na začetku je Netflix res izgledal dobra rešitev, podobno kot trenutno deluje trg glasbe. Vendar je sedaj daleč tega, ker je res ogromno nekih ponudnikov, še več jih prihaja, recimo Disney, zaradi česar bodo iz drugih ponudnikov izginila njihova vsebina, The Office recimo tudi odhaja iz Netflixa na začetku 2020, ker NBC začenja svojo storitev, prihaja tudi Applova... na konc boš moral imeti 10 različnih storitev če boš želel gledati vse, tako da so trenutne klasične TV storitve še poceni.

Utk ::

Cela stvar se bo izrodila nazaj v plačljive tv kanale, samo da bojo ti kanali tudi producenti, ne samo preprodajalci. Na splošno je to slabo, ker se boš moral odločit za eno produkcijo, ker 5 jih bo plačeval malokdo. Dokler se ne bo nekdo spomnil in boš plačeval vsak ogled posebej.

2dark ::

FireSnake je izjavil:

Imam zastonj dostop do tega sranja, pa ne gledam.

Ne morem razumeti, zakaj bi nekdo za dostop plačal.



Nekdo mora biti ovca in plačat, da lahko midva to sranje gledava brezplačno. Bodi vesel, da je tako.

zmaugy ::

Netflix je nateg. Najbolj so produktivni v spreminjanju ikon za filme, tako da se ti zdi, da je vedno kaj novega, v resnici je pa vse postano in usmrajeno.

Mehmed ::

Glugy je izjavil:

Jah tole ne pride v upoštev za introvertne osebe k imajo vgrajen v seb da nočejo "težit" "drugim" ( tudi prijateljem ) .

Tole drugace ne leti zgolj na netflix pa hbo. Danes ima verjetno ze vsak tv paket zraven moznost ogleda na napravah, tvji so pa vse pametnejsi. Ce se najde taprav folk pa se odlocijo potalati viske dostopov med sabo se da hitro narediti en krog, kjer vsi pridejo skozi ceneje. Ni pa to za vsakogar se strinjam.

bbbbbb2015 ::

Po objavljenih številkah so se jim dvignili stroški, kar pomeni, da jim za filme zaračunavajo več. Kljub temu, da so dvignili cene (in prihodke dvignili za miljardo), so zaslužili manj.
Ni to nekaj, kar so si Netflixovci izbrali sami. Če ne bi dvignili cen, bi bili v minusu.

Vazelin ::

Apple s svojimi par 100 milijard gotovine lahko naredi čudeže.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney+ utegne močno spremeniti trg pretočnih TV storitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5414796 (11148) stajerckozu
»

Netflix razočaral delničarje

Oddelek: Novice / Rezultati
3613672 (10920) Truga
»

Netflix gre po novo milijardo

Oddelek: Novice / Rezultati
3411849 (10126) Glugy
»

Acer zaradi upada prodaje menja direktorja

Oddelek: Novice / Ostale najave
186788 (4957) DomenV

Več podobnih tem