» »

Nova Revija ELEKTRONIKA- iscem pisce clankov

Nova Revija ELEKTRONIKA- iscem pisce clankov

Brane2 ::

V glavnem, odlocili smo se, da na sejmu elektronike splavimo prvo cifro nove revije "Elektronika"
Stvar bo na kakovostnem papirju, s plastificiranimi platnicami, imela bo 100 strani in izhajala bo dvomesecno.

Prva stevilka "Elektronike" bo zastonj razdeljena na sejmu elektronike v celotni nakladi- cca 5.000 kosov

Iscem interesente, ki so pripravljeni napisat kak prispevek o svojih projektih. Ne iscem "raketne znanosti" (je pa dobrodosla), lahko opsisujete cisto simpl zadeve.
Ce kdo hoce "izpast frajer" in se pojavit v reviji, tole je priloznost.

Clankov zaenkrat ne morem honorirat (glede na to, da se talamo zastonj, tisk pa je treba krvavo placat), je pa to mogoce opcija za v bodoce.


Torej, je kak interesent ?

PS: Z zbiranjem materialov se mi precej mudi.
Ce ste za stvar ali ce poznate koga, ki je primeren, kar na plan z besedo.
Materiale za to cifro rabim do 15-20.9.2003.


Aja, moj mail je v profilu,ga pa dajem se tu: brankob@avtomatika.com

Ce ma kdo kaka vprasanja o reviji, so dobrodosla na mail.
Tehnicna vprasanja lahko postavite tudi tu...
  • spremenil: Brane2 ()

16F84 ::

Na File mangager -ju lahko free snameš, če se ti zdi kaj primernega. Poglej mapo "Vezja načrti" (datoteke pod katerimi sem podpisan) Stari bi za objavo moral še dodelat a zaradi kroničnega pomanjkanaja časa ne utegnem :(. Če bo revija zanimiva pripravim kak članek v zimskem času.
Priporočam se za en izvod revije. "Skrij" en izvod pod pult ;) vas bom poiskal na sejmu.

lp
Silvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 16F84 ()

16F84 ::

Žal vas takrat na sejmu nisem uspel najti. So me pa na vašo revijo spomnili, da sem poiskal tale post.
Pa me zanima, če se ta FREE izvod mogoče da dobiti v elektronski obliki (PDF)

lp
S.

Brane2 ::

16F84 ::

Hvala za povezavo. Zanima me, če je revija v redni prodaji v trafikah.
Končno konkurenca SE :)

lp
S.

Brane2 ::

Mislim, da na s v maloproadaji ne bo, razenk kakih brezplačnih primerkov v vzorčnih količinah.

Torej jo lahko dobiš samo kot brezplačni vozrec ali si nanjo naročen.

Tisto o avtorjih pa še vedno velja. Če bi rad kaj pokazal, sedaj je čas. :)

Brane2 ::

In BTW: zanimiv portal, tale maxi.si iz tvojga linka.

Škoda le, da me noče registrirat (naslov zaseden itd) oziroma po registraciji mi pošilja prazne "maile z navodili"...

asPeteR ::

Evo Brane2. Jaz sem se spomnil, da morda imam nekaj zanimivega. Svoj cas sem delal za seminarsko in to se v SS, napravo, za komunikacijo po električnem omrežju. Npr. racunalnik-racunalnik. Toda nisem je nikoli dokoncal oz. je stvar obstaja nekje na sredi. Vezja pa so ze narejena, tako, da se da "napravo" tudi slikat. Pa tudi seminarsko imam napisano, tako, da jo samo skrajsam na primerno dolzino in, clanek je tu.:)

No, kaj pravis? Ceprav sem zdele neki iskal seminarsko pa je ne najdem.:| Nc, bi moral pogledati po stari backup cdjih ce je morda kje ...

Aja, pa koliko strokovno mora biti to napisano? Nekako poljudno-strokovno? Strokovno? Poljudno?
http://blog.stegnar.com

16F84 ::

citat:
Tisto o avtorjih pa še vedno velja.



Če bo v zimskih časih kaj več časa mogoče res kaj pripravim. Imam sicer dosti stvari narejenih a za njih ni izdelane dokumentacije :(.
Kako je z naročnino? Kaka je cena? Revije še nisem downloadal - na tej lokaciji podjetja kjer to pišem imam le ISDN, grem pa ravno sedaj na drugo z ADSL. Ko jo bom "prelistal" napišem svoje mnenje.

lp
S.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 16F84 ()

frenki ::

Škoda le, da me noče registrirat (naslov zaseden itd) oziroma po registraciji mi pošilja prazne "maile z navodili"...


Tukaj se bom vmešal malo. Po mailu dobiš link namenjen aktiviranju novega uporabnika. Kolikor sem sam poskušal stvar dela b.p. Sicer pa ni problema, si aktiven tako da s prijavo ne bi smelo biti problema.

Lp

16F84 ::

Brane2,

Pohvale glede revije. Ravno sem jo downloadal ter jo bežno prelistal - jo moram jutri v službi sprintat ;). Vsebinsko je narejena na zelo visokem strokovnem nivoju. Pa tudi sama oblika je zanimiva. Osebno mi je bistveno bolj všeč kot "konkurenca". Mogoče kaj pogrešam; Kak preprosti članek o težavah na katere najpogosteje naletijo začetniki. Glej koliko spremljam razne elektro usmerjene forume... zelo velikokrat sem zasledil začetnik bi rad priklopil nekam LED diodo ne ve kak upor dati ... rad bi da bi utripala ...nekdo bi rad prilopil LCD zaslonček na PC ...
nekdo bi naredil enostaven programator za mikrokontrolerje (to sem zasledil v reviji)
drug bi rad reguliral ventilator
torej kup enostavnih stvari katere bi v reviji bil vesel začetnik.
Zanimiv bi bil tudi kak članek o sami preiferiji PC-ja. Primer - marsikdo ne ve kaj je serijski kaj je paralelni port na PC-ju.

lp
S.

CaqKa ::

žeže.. samo tega ti ne moreš vsakič znova pisat v revijo...
to lahko daš na en pejdž kjer se vsebina lahko vedno znova nazaj prikliče...
pomojem je takšna revija bolj namenjena aktualnim člankom, ter publiki ki ni tako poljudna ter že kar močno strokovna.
se motim brane?

reber ::

In zakaj jaz ne morem to shranit, mislim ta pdf ? pri vseh drugih pdf kjerkoli iz neta se mi v ie pojavi plugin acrobat reader, tukaj pa ne. Kako naj si ogledam revijo, če ne morem do nje. Btw, tudi jaz imam na voljo kar nekaj člankov, ki jih lahko odstopim.

PS: Šele ob natančnem ogledu sem opazil da so datumu močno narazen, več kot dve leti 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reber ()

Brane2 ::

To je navaden PDF. Ne vedim, zakaj ga ne bi mogel shranit. Probaj z desnim klikom na link in "save target as"...

Kar se revije tieč, res ciljamo bolj na strokovno ali recimo raje zagnano publiko. O LEDici in preduporu je blo že tolio napisanega, da je res že škoda papirja.

Je pa milijon drugih stvari o katerih bi se splačalo kaj napisati. Nekatere ste omenili sami.

Kar se materialov tiče, kar na dan z njimi. Nič ni treba vnaprej pripravljat- pošljite mi pač tisto kar imate ali nek draft in potem bomo videli kako dalje...

Čeprav bolj ciljamo na profije, nam tudi domači projekti niso tuji, le solidno morajo biti narejeni in dobro prikazani. Koneckoncev večina zagnanih hardverašev ne loči bistveno med službenim in domačim delom...

CaqKa ::

zadeva dela...
verjetno pri tebi rabi nekaj časa da podownloada začetek da sploh odpre.
datoteka je namreč velika 33 mega
predlagam da desno klikneš na link ter daš save target as ter zadevo nato lokalno odpreš.

Brane2 ::

Še nekaj o preenostavnih člankih a'la LEDica+upor, ventilatorji itd:

Papir je drag, v nasprotju z denimo HTMLom, zato mora informacija na njemu imeti neko vrednost. Enostavne stvari itak najdeš z Googlom v 3 sekundah, zakaj bi jih torej še tiskal ?

Vsak, ki ga to zanima, si bo odgovor poiskal itak sam...

Zato je revija usmerjena v lokalni prikaz dogajanja. Z drugimi besedami, kažemo s čim se kdo v Sloveniji trenutno ukvarja. To velja za proizvodnjo, prodajo, razvoj itd in tudi za avtorje samogradenj.
Če si doma kaj zlotal, ti je verjetno v korist da drugi zvedo za tvoje delo. Kdo ve, mogoče tako najdeš delodajalca, prideš do naročila stranke itd.

Ravno kolega mi je razlagal, da si je našel razvojnika za risanje tiskanin skozi prvo cifro Elektronike. Nekdo je dobil izvod na sejmu in enostavno poklical vse oglaševalce in vprašal, če bi ga zaposlili.

Zaenkrat sta baje obe strani zadovoljni z dealom...

reber ::

Ja, zdaj pa gre, shrani cilj kot, začel je bolj počasi, nekaj kb/s, počasi je prilezel čez 20kb/s no saj bo hitro tistih 33Mb
Btw, kaj pa je s stranjo avtomatika.com, ali še ni čisto do konca konstruirana ?

Brane2 ::

avtomatika.com bo predelan enkrat, ko bo čas za to. Po moje v začetku naslednjega leta. Zdaj so druge prioritete...

zlabo ::

rečem lahko le: BRAVO! Čestitam fantje kr tko naprej! Upam da boste revijo še naprej razvijali, da bo zdrava konkurenca SE, ker imajo res zasoljene cene revij. Mogoče se celo naročim na vašo revijo:)
Aja BTW, kakšne bodo kaj cene? Ker za dobro revijo sem pripravljen odšteti tudi 800 SIT. Sam da ne boste tko k SE, k je pol revije sam reklam;((

Brane2 ::

Bojim se,d a so naše cene še bolj "zasoljene" ... :8)

Je*at ga, že samo tisk + poštnina take revije prideta več kot tistih 800 SIT, kot jih ti omenjaš.

Sicer revije ne prodajamo po kioskih in se da nanjo samo naročit, tako da posamezen primerek nima realne cene, vendar je tako, da je naročnina malo manj kot 15 kSIT (11 stevilk).

Je pač tako, da je revija namenjena predvsem profijem, ki bodo brez težav odšteli $$$. Pri tako majhnih serijah na slovenskem trgu ne moremo imeti zelo nizkih cen, sploh pri 100 straneh, barvnem tisku, kakovostnem papirju, plastifikaciji platnic itd.

Ostali bodo lahko kje dobili kak zastonj izvod (sejmi, prireditve itd) ali pa dostopali vsebini revij preko našega strežnika v PDF obliki, ker je zaenkrat zastonj in bo predvidoma tudi v bodoče...


Avtorji člankov imajo seveda naročnino na revijo zastonj...

zlabo ::

OK, bi dal tud več, sam da ni pol polovica reklam not tko kukr v SE


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tretja cifra "Elektronike" za dolpoteg...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101322 (1047) hruske
»

Nova številka revije za elektronike zastonj na spletu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
162726 (2726) overlord_tm
»

Profesionalna tiskana vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
225452 (4901) Brane2
»

Sodobna elektronika 2003 - poročilo

Oddelek: Novice / Nova vsebina
252650 (2650) Jeebs

Več podobnih tem