» »

Kako placati e-racun, ki je na mailu?

Kako placati e-racun, ki je na mailu?

vinkop ::

Pozdravljeni, ze nekaj dni ugibam kako bi najlaze placal e-racun, ki ga dobim na mail.Ko odprem e-racun vidim poloznico in kodo za sken, ampak ne vem kako bi to placal preko moje spletne banke....upam da ni resitev samo ta, da vse stevilke rocno pretipkam v mojo spletno banko...

Han ::

Rabiš mobilno spletno banko - aplikacijo tvoje banke za pametni telefon...

reeves ::

Več načinov je. Lahko s app-om skeniraš QR kodo. Lahko uvoziš xml datoteko v spletno banko. Najbrž odvisno od banke.

Samael ::

Ja, odvisno od banke.
SKBnet je uvoz xml datoteke ukinil kaksno leto nazaj. Zoprno.
Opcija je mobilna spletna banka - ce telefon ni rootan. Zoprno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

K0l1br1 ::

Če je v pdf, lahko kopiraš tekst

DeeCoy ::

Al pa pretipkaš, če maš enga? Je težko tistih 5 znakov?

St235 ::

Vedno lahko počakaš na izvršbo, če nočeš tipkat.

nsa_ag3nt ::

Če imaš v eračunu iban in št. reference za plačat, kje je težava ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

OracleDev ::

vinkop je izjavil:

Pozdravljeni, ze nekaj dni ugibam kako bi najlaze placal e-racun, ki ga dobim na mail.Ko odprem e-racun vidim poloznico in kodo za sken, ampak ne vem kako bi to placal preko moje spletne banke....upam da ni resitev samo ta, da vse stevilke rocno pretipkam v mojo spletno banko...

e-račun na mail je podobno kot da bi plačo dobival na mail. Ne naročajte se na te neumnosti. Kadar sklepate pogodbe zahtevajte e-račun na banko in teh problemov ne boš imel.

vinkop ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Če imaš v eračunu iban in št. reference za plačat, kje je težava ?

ja pretipkati moram pes vse to....ni avtomatike, da bi poslikal kodo s telefonom...

IL_DIAVOLO ::

Odpreš na racunalniku, zoom in, skeniras qr kodo v mobilni aplikaciji in placas.

ThinkPad ::

Na monitorju odprem pdf in s telefonom poskeniram QR kodo z monitorja. Par klikov. Sicer pa se v svoji e-banki naroči na e-račune, da ti letijo direkt v e-banko in jih tam samo potrdiš. Lahko daš tudi na trajnik...

Cr00k ::

Več časa bi sam porabil da odsurfam na slotech in objavim novo temo, kot pa da bi 4-5polj prenesel v spletno banko z uporabo kopirne-paste :)

AnjaNja ::

V prvo pretipkaš, potem pa shraniš in če se račun ponavlja vsak mesec, potem samo sklic spreminjaš in po potrebi znesek, pa vržeš uč na TRR če se je spremenil.

Pri delavski lahko še vedno uvoziš XML račun...Je pa res, da jaz ne uporabljam mobilne banke ampak vse to prek leptopa.

_Denny_ ::

Če že ni mobilne banke ali kake druge opcije plačila in copy/paste s pdf-ja tudi ne deluje:

1. Z appom (npr. Barcode Scanner) skeniraš qr in si vsebino prek "share" ali "send to email" opcije pošlješ sam sebi na email
2. Na pc-ju odpreš ta mail, ki izgleda nekako tako:
UPNQR

IME PRIIMEK
ULICA 999
9999 POŠTA
00000004510 --> znesek, zadnji dve mesti sta za cente (v tem primeru 45,10€)

INSU --> koda namena
Plačilo št. 1234567890 --> namen
15.07.2019
SI56111122223333444 --> iban
SI129999999999999 --> referenca
FIRMA D.D. --> naziv prejemnika
ULICA 333 --> naslov prejemnika
8888 POŠTA --> kraj prejemnika
555

3. Od tu skopiraš v upn obrazec in pred plačilom seveda še preveriš, če je vse pravilno.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Tomassi ::

Najbolj simpl varianta je, da si v spletni banki nastaviš (oz kontaktiraj firmo, ki ti pošilja e-račun), da ti pošiljajo e-račun direktno v spletno banko.

Invictus ::

vinkop je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

Če imaš v eračunu iban in št. reference za plačat, kje je težava ?

ja pretipkati moram pes vse to....ni avtomatike, da bi poslikal kodo s telefonom...

Temu se reče mobilna banka...

Tomassi je izjavil:

Najbolj simpl varianta je, da si v spletni banki nastaviš (oz kontaktiraj firmo, ki ti pošilja e-račun), da ti pošiljajo e-račun direktno v spletno banko.

To ni simple, ker imajo banke čudne vmesnike za to, vsaj moja.

Na koncu ne veš kaj si plačal in kaj ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

XLapse ::

Z androidom je enostavno pretipkat, ker imaš opcijo history screen pač in samo prepisuješ iz enega na drugega...

Mene pa zanima to... E-Račun dobivam recimo od A1, in ko hočem skenat QR kodo na ekranu, ni šans da jo prebere. A je edina opcija to sprintat ?
Ja pač tudi meni se ne da vedno prepisovat, pa je tudi možnost napake, QR koda pa točno vse izpolni dosti hitreje.

AnjaNja je izjavil:

V prvo pretipkaš, potem pa shraniš in če se račun ponavlja vsak mesec, potem samo sklic spreminjaš in po potrebi znesek, pa vržeš uč na TRR če se je spremenil.


to je dobra opcija, ampak kako že to.-.. Daš zanesljiv prejemnik al kako to naredim točno? (Banka Intesa San Paolo app)
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

_Denny_ ::

Pri A1 in Bobu imaš na njihovih straneh (moj.a1.si in moj.bob.si) tudi možnost plačila s kreditno kartico. Najbolj enostaven način plačila je seveda trajnik, ki ga lahko urediš na isti strani.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

weasel ::

XLapse, ce ti ne prebere, pozoomiraj tako, da bo qr koda cimvecja in potem poskusi.

zavajon ::

OracleDev je izjavil:

e-račun na mail je podobno kot da bi plačo dobival na mail. Ne naročajte se na te neumnosti. Kadar sklepate pogodbe zahtevajte e-račun na banko in teh problemov ne boš imel.

E-račun je xml datoteka po določeni shemi. Teh datotek nima smisla pošiljati na mail, ampak direktno banki, kjer jih njihov sistem obdela in podatke dostavi prejemniku, ki potem račun plača z enim klikom (ali tremi pri Sparkasse). Ampak žal vsi izdajatelji tega ne razumejo. Tisti bolj napredni, kot npr. Telemach, so že po kakih 5 letih poštekali, kaj je e-račun.

mm&r ::

Ena opcija je tudi kakšen RPA (Robotic Process Automation) sistem, ki ga skonfiguriraš, da namesto tebe klika in kopira podatke naokoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mBills v praksi (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
617120460 (9765) Karen
»

UJP Eracuni - B2B

Oddelek: Programiranje
142759 (1083) matmul
»

Petrol po novem zaračunal 70 centov za papirnato položnico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12818982 (16045) opeter
»

Elektronski računi 01.01.2015 (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6119167 (11672) prtenjam
»

Postopek eRačun

Oddelek: Programska oprema
123115 (2464) refaktor

Več podobnih tem