» »

medvedi in srnjad

medvedi in srnjad

««
6 / 14
»»

maco-maco ::

5J naj bi bilo proti medvedu dovolj, prodajajo tudi 7,5J in verjetno še močnejše. Se uporabljajo serijsko že sedaj, tako da ne razumem te problematike.
Kaj?

fikus_ ::

Razne ograje z električnim pastirjem proti lačnemu medvedu/volku niso 100% učinkovite! Za 100% učinkovitost mora biti kovinska žična ograja zakopana v zemljo, precej visoka in dodatno varovana z električnim pastirjem. In takšno ograjo ni poceni narediti (npr. 1m x 50 m mreže za električni pastir stane ~80€) in ne enostavno (razgiban teren)! Iz pisarne na ministrstvu v LJ (ali izpred monitorja) je enostavno pametovati, da je potrebno naredit ograjo ter ponujat subvencijo!

Nekaj dni nazaj, ko so volkovi pokončali konja, so bili ti zaprti v dobri ograji, tako da volkovi niso mogli priti zraven. Splašili so konje in ti so skočili čez ograjo, kjer so bili potem prepuščeni volkovom.

Živali niso tako neumne, kot nekateri mislite, še posebej, če je lakota prisotna!

maco-maco ::

So dovolj učinkovite. Se za te namene (proti medvedu) uporabljajo po svetu, nismo mi nič posebni glede tega. Tudi kakšna koza pobegne iz elektro ograje, pa ograjo ljudje še vedno uporabljajo, čeprav ni 100%.
Kaj?

gruntfürmich ::

vidim da imate radi da je vsak košček zemlje zagrajen in nedostopen.

kaj pa če si vsak tako zagradi svoj košček zemlje? kje pa bodo potem prebivale živali? a kar v posameznih ograjah pač kjer se bo takrat divjad nahajala ko jo bo lastnik zagradil?

brihtni mestni pobi, nimaš kaj!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

A ti imaš v sobi še 2 srni in 5 žab? Pa bajto na stežaj odprto, tudi ko vas ni doma? Pašne živali so že sedaj večinoma ograjene, a na žalost nekatere bolj s slabo ograjo. Glede na to, da se pašništvo spodbuja (da niso živali vse dni v hlevih), bo treba biti pozoren na kvaliteto ograj. Če pa v hosto spustiš trop ovac, pa si jih bo medved vzel. Lahko sicer dodaš tablo ''Medvedom najstrožje prepovedana pot'' in še klicaj, samo to ne bo pomagalo. Zato so elektro ograje tako učinkovite in bi bile kazni ali zapor za medveda neučinkovita metoda. Kot rečeno, če ti preventivni ukrepi ne pomagajo, je pač potreben odstrel.
Kaj?

Fritz ::

zmaugy je izjavil:

Fritz je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Karte so na strani medveda zaradi vladnih zakonov ki ne dovoljujejo nosnjo in posedovanje strelnega orozja... Medved je zgubil bitko po izumu repetirk... Ampak jim je drzava naredila uslugo ko je prepovedala ljudem uporabo sredstev tako da ja...

Idiotizem. Orožje lahko v Sloveniji dobiš brez težav in ravno tako ga brez težav prenašaš po gozdu, dokler z njim ne opletaš po nepotrebnem in ne strašiš drugih ljudi.


Orožje imaš lahko zgolj, ko po opravljenih izpitih in pregledih (kar je ok), predložiš, da si član lovske družine ali strelskega kluba (ok, pa če si zbiratelj, ampak to je irelevantno v tem primeru).
In za nošenje (prenašanje nekako ne bo učinkovito) po gozdu seveda šteje samo članstvo v lovski družini. Pa komu se da zajebavati s članstvom v lovski družini?

Aja, ne da se vam 'zajebavat' s tem. Orožje lahko dobiš tudi za posest ali za šport. Ko ga dobiš, ne dobiš policista zraven in nihče ves čas ne gleda kaj počneš z njim, dokler odkrito ne kršiš zakona.

Torej, če imaš doma .44 revoler za streljanje v tarčo, ga lahko prenašaš v toku na strelišče, od enega domovanja do drugega ipd. Če si pa ravno v gozdu in se počutiš ogroženega pa daš naboje notri in je to to. Če te medved preseneti, si itaq ne boš pomagal s tem, če boš pa po nesreči ustrelil kakšnega psa ali človeka pa boš za to odgovarjal, tako kot tudi lovci ali policisti. Če pa preprečiš napad medveda nase pa bo kršitev Zakona o orožju minorna zadeva. Je pa pri gibanju v območju medveda daleč najbolje biti glasen in bo medo sam odhlačal vstran, še preden ga boš zagledal.

Saj vem, da bi nekateri najraje kupovali AK-47 v Mercatorju a na srečo velja v naši državi takšna ureditev, ki od bodočega lastnika orožja terja nekaj usposabljanja in seznanjanja z odgovornostjo za nevarne posledice nepravilne uporabe strelnega orožja. Ko to opraviš pa si lahko komot kupiš civilno izvedenko AK-47.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

fikus_ ::

" . . . Orožje lahko dobiš tudi za posest ali za šport. . . .
. . . če imaš doma .44 revoler za streljanje v tarčo, ga lahko prenašaš v toku na strelišče, od enega domovanja do drugega . . . "


Ne poznaš zakonodaje!!!!! Ne piši na pamet!!!! Eno je dovoljenje za posest, kar pomeni, da ga ne nosiš za pasom okrog, ampak ustrezni torbi/kovčku ločeno od streliva, drugo je nošnja orožja!

Fritz ::

fikus_ je izjavil:

" . . . Orožje lahko dobiš tudi za posest ali za šport. . . .
. . . če imaš doma .44 revoler za streljanje v tarčo, ga lahko prenašaš v toku na strelišče, od enega domovanja do drugega . . . "


Ne poznaš zakonodaje!!!!! Ne piši na pamet!!!! Eno je dovoljenje za posest, kar pomeni, da ga ne nosiš za pasom okrog, ampak ustrezni torbi/kovčku ločeno od streliva, drugo je nošnja orožja!

Tok za orožje je embalaža, zakon ne predpisuje kakšna ta mora biti. In če je strelivo ločeno od orožja (npr. v toku na drugi strani pasu), gre za prenašanje. Tako pri nošenju kot prenašanju pa orožje ne sme biti vidno (izven domovanja, strelišč, lovišč - za lovce ipd.). Bo to dovolj?

Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

maco-maco je izjavil:

A ti imaš v sobi še 2 srni in 5 žab? Pa bajto na stežaj odprto, tudi ko vas ni doma? Pašne živali so že sedaj večinoma ograjene, a na žalost nekatere bolj s slabo ograjo. Glede na to, da se pašništvo spodbuja (da niso živali vse dni v hlevih), bo treba biti pozoren na kvaliteto ograj. Če pa v hosto spustiš trop ovac, pa si jih bo medved vzel. Lahko sicer dodaš tablo ''Medvedom najstrožje prepovedana pot'' in še klicaj, samo to ne bo pomagalo. Zato so elektro ograje tako učinkovite in bi bile kazni ali zapor za medveda neučinkovita metoda. Kot rečeno, če ti preventivni ukrepi ne pomagajo, je pač potreben odstrel.

ne dojameš.
če lahko zagradim ssvojo parcelo, lahko to stori vsak. in če to stori vsak, ne bo placa za nobeno divjad.
ti razmišljaš da jih to naredi samo par, ampak ne bi to naredili vsi?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

Gozdnih površin se ne sme zagradit. Pašniki ponavadi so ograjeni (a na območju medveda bi morali biti bolj kakovostno), tako da očino imaš probleme z dojemanjem ti. A sedaj ti pa prepovedujejo, da si ogradiš vrt, parcelo? In sedaj naj bi bilo zaradi neznanega vzroka vse zagrajeno?
Kaj?

gruntfürmich ::

v gozdu je bolj malo hrane za rastlinojede divjadi, ki naj bi bili hrana zverem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

maco-maco ::

In sedaj bodo zaradi medveda začeli ograjevat parcele, kjer se pase rastlinojeda divjad? Potem bi morali biti medveda veseli, da jim zmanjša populacijo te divjadi. Kr neki. V glavnem, gozda in selitvenih poti živali se ne sme ograjevat, travnikov tudi noben ne bo šel ograjevat zaradi živali, mogoče zaradi človeka. Pašniki so že sedaj večinoma ograjeni, samo malo bolj kvalitetno izvedeno bi moralo biti na območju medveda.
Aja, medvedja prehrana ni tako zelo divjačinska, kot si mogoče kdo predstavlja.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

zmaugy ::

Fritz je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Fritz je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Karte so na strani medveda zaradi vladnih zakonov ki ne dovoljujejo nosnjo in posedovanje strelnega orozja... Medved je zgubil bitko po izumu repetirk... Ampak jim je drzava naredila uslugo ko je prepovedala ljudem uporabo sredstev tako da ja...

Idiotizem. Orožje lahko v Sloveniji dobiš brez težav in ravno tako ga brez težav prenašaš po gozdu, dokler z njim ne opletaš po nepotrebnem in ne strašiš drugih ljudi.


Orožje imaš lahko zgolj, ko po opravljenih izpitih in pregledih (kar je ok), predložiš, da si član lovske družine ali strelskega kluba (ok, pa če si zbiratelj, ampak to je irelevantno v tem primeru).
In za nošenje (prenašanje nekako ne bo učinkovito) po gozdu seveda šteje samo članstvo v lovski družini. Pa komu se da zajebavati s članstvom v lovski družini?

Aja, ne da se vam 'zajebavat' s tem. Orožje lahko dobiš tudi za posest ali za šport. Ko ga dobiš, ne dobiš policista zraven in nihče ves čas ne gleda kaj počneš z njim, dokler odkrito ne kršiš zakona.

Torej, če imaš doma .44 revoler za streljanje v tarčo, ga lahko prenašaš v toku na strelišče, od enega domovanja do drugega ipd. Če si pa ravno v gozdu in se počutiš ogroženega pa daš naboje notri in je to to. Če te medved preseneti, si itaq ne boš pomagal s tem, če boš pa po nesreči ustrelil kakšnega psa ali človeka pa boš za to odgovarjal, tako kot tudi lovci ali policisti. Če pa preprečiš napad medveda nase pa bo kršitev Zakona o orožju minorna zadeva. Je pa pri gibanju v območju medveda daleč najbolje biti glasen in bo medo sam odhlačal vstran, še preden ga boš zagledal.

Saj vem, da bi nekateri najraje kupovali AK-47 v Mercatorju a na srečo velja v naši državi takšna ureditev, ki od bodočega lastnika orožja terja nekaj usposabljanja in seznanjanja z odgovornostjo za nevarne posledice nepravilne uporabe strelnega orožja. Ko to opraviš pa si lahko komot kupiš civilno izvedenko AK-47.


.44 revolver ti ne bo pomagal proti medvedu, tako da je to brezveze. Lovska puška s primernim strelivom. Pa dodatno usposabljanje, ampak ne komplet lovska vsebina.

xxxul ::

Fritz je izjavil:

Tok za orožje je embalaža, zakon ne predpisuje kakšna ta mora biti. In če je strelivo ločeno od orožja (npr. v toku na drugi strani pasu), gre za prenašanje. Tako pri nošenju kot prenašanju pa orožje ne sme biti vidno (izven domovanja, strelišč, lovišč - za lovce ipd.). Bo to dovolj?

Za prenos orožja po tem zakonu se šteje, če orožje ni pripravljeno za uporabo in je zaprto v embalaži, pri čemer mora biti strelivo ločeno od orožja, prenos pa je potreben iz upravičenih razlogov.

Ti si pa zelo ... nenavadno ... to interpretiraš. Pištolski tok kot “zaprto v embalaži”?
Dej please kak vir za to, po možnosti sodišče.

@zmaugy - v ZDA je kr par primerov k so v samoobrambi z .44 ubil grizlija, ni hudič da ne bi tud našega medota, če ga seveda zadaneš.

zmaugy ::

Jaz sem streljal pred časom v okviru usposabljanja za ravnanje z orožjem z 7,62 mm in sem sicer zadostil kriterijem za opravljanje izpita, ne bi se pa ravno zanašal, da bom z .44 v hosti zadel medveda med oči.

Mato989 ::

zmaugy je izjavil:

Jaz sem streljal pred časom v okviru usposabljanja za ravnanje z orožjem z 7,62 mm in sem sicer zadostil kriterijem za opravljanje izpita, ne bi se pa ravno zanašal, da bom z .44 v hosti zadel medveda med oči.


Saj nimaš samo 1 poskusa =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

xxxul ::

zmaugy je izjavil:

Jaz sem streljal pred časom v okviru usposabljanja za ravnanje z orožjem z 7,62 mm in sem sicer zadostil kriterijem za opravljanje izpita, ne bi se pa ravno zanašal, da bom z .44 v hosti zadel medveda med oči.

ce medveda k laufa nate ne bos zadel z .44 pol ga tud z lovsko pusko ne boš;
pa .44 HP ga glih ni treba izmedu oči...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxul ()

Fritz ::

xxxul je izjavil:


Ti si pa zelo ... nenavadno ... to interpretiraš. Pištolski tok kot “zaprto v embalaži”?
Dej please kak vir za to, po možnosti sodišče.

Gor sem dal citat iz zakona. Pištolski tok je vrsta torbe na pasu. Če ti zakon tolmačiš bolj konservativno, te nihče ne sili to početi.

Varnostno orožje nosim čez 20 let in nikoli nisem imel nobenih težav. Če bi z njim opletal okrog ali ga nosil vidno pa ga verjetno že dolgo ne bi imel več.

Sicer gremo v offtopic...dejstvo je, če se kdo res počuti ogroženega, lahko pride popolnoma legalno do orožja in ga lahko na pameten način ima v gozdu za samoobrambo. A če te medo preseneti, ti nič ne bo pomagalo, tudi top ali mitraljez ne. Bistveno boljše je, če gozd poznaš in si glasen ter se z medotom sploh ne srečaš, kot pa da ti orožje da nek lažen pogum. Verjemi mi, da se počutiš prekleto nebogljenega, ko se z oči v oči srečaš s 300kg zverjo, ki skoči nekaj metrov daleč, teče 50km na uro in ti zlomi vrat z enim poštenim udarcem s šapo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pika na i ::

maco-maco je izjavil:

So dovolj učinkovite. .

Sploh če ne varčujejo z elektriko. :)
Poznam nekoga, ki ima osle, ograjene z el. pastirjem. Ko so osli ugotovili, da žice niso pod elektriko, so se kmalu začeli sprehajati po zelo prometni cesti. Precej nevsakdanje je bilo slišat - vozniki pozor, po cesti se sprehajajo osli.

Kakor ne maram Američanov, so pa pri upravljanju z medvedi, carji.
Ne vem, če si bral, spremljam zdaj 2 meseca tole avanturo. Imajo ograjene kampe, medovarne posode za shranjevanje hrane na nekaterih delih obvezne, če ne nimaš tam kaj hodit. Ornk nadzor nad medvedi in obvestila, opozorila, priporočila, vsem ki se tam nahajajo.
/ Da so letos medvedi zaradi dolge zime kasneje zapustili brloge in bodo bolj aktivni ravno v času, ko ljudje radi pohajkujejo, da se lahko "skrivajo" med borovnicami, da naj se ljudje ne zadržujejo ob kaki poginuli živali, da naj ne puščajo smeti, da jih naj ne hranijo - ker bo to vodilo samo v odstrel medveda, ki se bo tega navadil in iskal lažjo varianto kako priti do hrane....) vse to in še več.
In problematične medvede res zelo hitro odstrelijo.

Ampak me je pa vseeno zelo stisnilo, ko sem včeraj dobila kratko sporočilo - srečal sem medvedko z dvema mladičema. umaknili so se.

Mogoče so se tam medvedje in ljudje skozi leta navadili sobivati....in hoditi drug drugemu s poti. In se tega držijo, ker vedo, da je tako bolje za vse.

Fritz ::

Pika na i je izjavil:


Mogoče so se tam medvedje in ljudje skozi leta navadili sobivati....in hoditi drug drugemu s poti. In se tega držijo, ker vedo, da je tako bolje za vse.

Ehm, na Aljaski imajo skoraj vsako leto kakšno smrtno žrtev z Grizliji. Ti so tudi bistveno večji od naših Rjavih medvedov. Naš medved človeka že dolgo ni napadel kot plen, zaradi hrane, ampak najbolj pogosto to stori medvedka, ker meni, da ogrožaš njene mladiče, lahko pa to stori vsak medved, če ga presenetiš oz. prestrašiš ali motiš med prehranjevanjem. Ni nujno, se pa lahko zgodi, zato se je temu bolje izogniti.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pika na i ::

Fritz je izjavil:

Pika na i je izjavil:


Mogoče so se tam medvedje in ljudje skozi leta navadili sobivati....in hoditi drug drugemu s poti. In se tega držijo, ker vedo, da je tako bolje za vse.

Ehm, na Aljaski imajo skoraj vsako leto kakšno smrtno žrtev z Grizliji. Ti so tudi bistveno večji od naših Rjavih medvedov. Naš medved človeka že dolgo ni napadel kot plen, zaradi hrane, ampak najbolj pogosto to stori medvedka, ker meni, da ogrožaš njene mladiče, lahko pa to stori vsak medved, če ga presenetiš oz. prestrašiš ali motiš med prehranjevanjem. Ni nujno, se pa lahko zgodi, zato se je temu bolje izogniti.

Verjemi, da sem postala že skoraj strokovnjakinja za medvede :)
Presenečenja res ne marajo.
Jaz tudi ne maram, če me kdo prestraši.
Tudi medved je lahko zamišljen, ko je borovnice.

Brala sem pred kratkim o Treadwellu in njegovi punci - kako sta končala v narodnem parku na Aljaski.
Imam zelo rada živali. Ampak to kar je počel on. Ne moreš, ne gre to tako, to je bilo resno izzivanje medvedov in iskanje smrti.

Razumem medvedko, boji se za mladiče, kot vsaka mama za svoje otroke, jih poskusi zaščitit.

HappyPills ::

k4vz0024 ::

Ljudi v človeške vrtove, medvede, volkove pa v vasi in mesta. Problem rešen.

Pika na i ::

HappyPills je izjavil:

Zanimivo branje.
https://www.primorske.si/2015/01/03/bio...

Sem že brala, ja.
On je zagotovo od volkov plačan da take govori. :)

Upam, da ima večina lovcev, ki sodelujejo pri odstrelu, dovolj pameti da vedo kaj morajo odstreliti, da ne povzročijo še več težav.

Fritz ::

Pika na i je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Zanimivo branje.
https://www.primorske.si/2015/01/03/bio...

Sem že brala, ja.
On je zagotovo od volkov plačan da take govori. :)

Upam, da ima večina lovcev, ki sodelujejo pri odstrelu, dovolj pameti da vedo kaj morajo odstreliti, da ne povzročijo še več težav.

Lovci poznajo divjad in zveri bistveno bolje od povprečnega državljana, saj se o tem učijo in se z živalmi redno srečujejo. Ni pa vedno lahko določiti kaj je kaj. Lovska etika pravi, če nisi res prepričan, da je to žival, ki jo je treba odstreliti, ne streljaj. To velja za vso divjad, ne samo za posebne vrste zveri kot so volkovi. Pri divjih prašičih se npr. tako ne strelja na vodečo samico, ker bi s tem prizadel ves trop. Ravno tako obstajajo omejitve glede na vrsto, spol in starost divjadi itn.
http://www.lovska-zveza.si/lzs/prostozi...

Skratka, če si v dvomu, se prožilca ne dotikaš.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pika na i ::

Ja Fritz, tudi to, kar si prilepil, poznam. ;)
In zato tudi vem, da je naravni sovražnik divjega prašiča, volk.

In ker nisem povprečna državljanka, ti lahko povem, po mnogo letih, prvič letos, nisem videla niti ene srne na skoraj domačem travniku.

Odstrel drugega volka kljub veljavnosti odločbe o izrednem odstrelu ne bo izveden, saj je volkulja starejša od dveh let, pogoj za odstrel drugega volka pa je, da mora biti prvi odstreljeni mlajši od dveh let

A je potem logično, da se vprašaš, kaj se gredo?

zmaugy ::

HappyPills je izjavil:

Zanimivo branje.
https://www.primorske.si/2015/01/03/bio...


Sem prebral in je res zanimivo. Itak pa nikjer nisem napisal, da bi bilo treba streljat volkove.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Fritz ::

Seveda je naravni sovražnik večine divjadi volk, saj je na vrhu prehranske verige. Težava je v tem, da se lahko na njegovem jedilniku znajde tudi človek in ker je človek to vedel, ga je vedno skušal iztrebiti, sedaj smo pa prišli vsaj tako daleč, da toleriramo njegovo prisotnost če ne zadira preveč v človeka in njegove dejavnosti z vzrejo domačih živali.

In ker smo zveri zavoljo nas samih omejili, moramo sedaj sami delati selekcijo (odstrel) divjadi. Recimo, tiste omejitve glede na vrsto, spol in starost divjadi ne veljajo za bolne živali, te se prioritetno odstrelijo tako kot bi jih zelo hitro pojedla zver in tako je prav sicer ogrožajo druge posameznike njihove vrste.

Pri volku je težava v tem, da ima velik radij gibanja in lahko pride na področja kjer ga res že dolgo ni bilo in so ljudje vajeni puščati domače živali nezaščitene. Vsaka zver je tudi oportunist in raje požre tisto za kar porabi najmanj energije oz. napora. Ovca je pač precej počasnejša od srne ali košute. Meni se nekaj drobnice ne zdi pretirana cena za to, da imamo volka v naravi a je treba poskrbeti za ustrezne mehanizme, da se tem ljudem povrne gospodarska škoda.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

zmaugy ::

Mislim da je tveganje za to, da bi volk napadel človeka, res zanemarljivo. Mislim da se to ne dogaja niti v Severni Ameriki, kjer je teh živali veliko več in so menda večje kot v Evropi.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Fritz ::

Zanemarljivo je zato, ker se volk človeku nagonsko umika, saj ga je ta skoraj iztrebil.

Lačnemu volku pa se jaz v gozdu ne bi nič prida nastavljal, ker je v njegovem habitatu precej močnejši od mene. Spoštujem volka a zver je zver. Tudi z večjimi morskimi psi ne bi šel plavati, če ne bi vedel kako zagotoviti lastno varnost.

Mimogrede, lovci so samostojno zaščitili medveda in volka leta preden je to s predpisi storila država, ker sta bili populaciji majhni in neproblematični. Lahko smo ponosni, da imamo pri nas prostoživeče velike zveri, ker jih večina evropskih držav že dolgo nima.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

HappyPills ::

Še en ki se boji zlobnega volka :). Če volkulja z mladiči ni napadla obiskovalca, kje bo šele tebe gobarja :). Te bo pa precej bolj verjetno (cca 400 zabeleženih ugrizov letno v Sloveniji, 10 smrtnih žrtev na leto v EU od tega 2/3 otrok) raztrgal sosedov rotwiler (najbolj pogost v EU v slo Nemški ovčar) ali pa doberman, pitbul in to pred Merkatorjem ko boš šel po sendvič s poli salamo.
A ljudje se bojijo zlobnega volka, ki ga bodo v živo vidli le v ZOO :).

Fritz ::

Še en, ki je funkcionalno nepismen in ne razume prebranega 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pika na i ::

Odstrelili že 62 medvedov

Kar zanimivo, da tako hitijo z medvedi, več škode (in težav) pa zadnje čase povzroča volk.
Ja, vem, volka je težje izslediti.

@Fritz, a je kje javno dostopno, katere medvede ustrelijo?

Pika na i ::

Pa še tole
Če poslušaš medveda ali risa, je oglašanje slednjega precej bolj grozljivo.

k4vz0024 ::

Celotno Slovenijo spremenimo v rezervat. Ljudem damo orožje za samoobrambo. Ti ga bodo itak uparabili drugi proti drugemu. Dežela bo postala svobodna dežela medvedov in volkov.

Fritz ::

Pika na i je izjavil:


@Fritz, a je kje javno dostopno, katere medvede ustrelijo?

Kolikor vem, žal ne. Obstaja podatkovna baza Lisjak, v kateri se vse to hrani a je namenjena članom LZS, dostop pa imajo tudi nekateri državni organi. Morda ti bodo dali dostop, če zaprosiš zanj, vsekakor pa bi ti te podatke moral dati Zavod za gozdove, ki tudi načrtuje odvzem divjadi, če boš za podatke zaprosila po Zakonu o dostopu do informacij javnega značaja.

Če osebno poznaš kakšnega lovca oz. lovko, ti lahko omogočijo dostop do Lisjaka z njihovimi vpisnimi podatki.

k4vz0024 je izjavil:

Celotno Slovenijo spremenimo v rezervat. Ljudem damo orožje za samoobrambo. Ti ga bodo itak uparabili drugi proti drugemu. Dežela bo postala svobodna dežela medvedov in volkov.

A ne bi raje ljudi kar zaprl v taborišča in jih pomoril s ciklonom-B, ker bi bilo to bistveno hitreje? ;(( Čudno, da se ne vržeš s kakšne višje zgradbe, ker si itaq škodljiv in uničevalen Homo Sapiens, ki si zasluži samo konec.

Zeh.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Pika na i ::

Trop volkov.....

Po prebranem končnem poročilu SLowolf projekta, me zgornje ne čudi več.

@Fritz poznam jih, pa tudi če jih ne bi. So primer lovcev, ki jih ne želim blizu.

Sem pa prebrala, da je večina odstreljenih (odvzetih?) medvedov (v prejšnjih letih) bila težka do 150 kg, ostalih je bilo pa bolj za vzorec.

Zavod za gozdove pa - kar zanimivo je, da imajo za vsa LD napisana poročila še o srakah, volka in medveda pa skrivajo ko kača noge.

zmaugy ::

A poleg ograje so imeli tudi pse?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Pika na i ::

zmaugy je izjavil:

A poleg ograje so imeli tudi pse?

Ne vem, to bi ti znali povedat iz Civilne iniciative Aktivna Kočevska.

Ali pač tisti, ki (so) rejcem ponujali zastonj ograje, pa je ti niso želeli.

Jaz pač ne verjamem (več), da je volkov kar naenkrat preveč.

zmaugy ::

Se mi zdi da ograja, če ni res zelo dobra, ne bo ustavila volka. Ene štirje kangali bi pa morda odgnali trop volkov (ne prevelik)? Sploh če jim bo v pomoč ograja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Fritz ::

Pika na i je izjavil:

.
Sem pa prebrala, da je večina odstreljenih (odvzetih?) medvedov (v prejšnjih letih) bila težka do 150 kg, ostalih je bilo pa bolj za vzorec.

Zavod za gozdove pa - kar zanimivo je, da imajo za vsa LD napisana poročila še o srakah, volka in medveda pa skrivajo ko kača noge.

V Lisjaku (bazi) bi naj bili vpisani vsi odvzemi divjadi, vključno s časom odvzema, lokacijo, spolom, starostjo itn.

Volk in medved sta zaščitena in se odvzemata samo po posebnih odredbah. Ne spadata pod divjad, za katero so določena lovna obdobja. Vsi povozi, pogini iz različnih razlogov ipd. se štejejo pod načrtovan odvzem.

Pri načrtih za odvzem je običajno načrtovan precejšen odvzem mladičev, zato se mi ne zdi čudno, če so odstrelili več mlajših medvedov. Pomembno je, da se populacijo medveda omeji na število, ki ga lahko prenese naravno okolje tako, da se medvedu ni treba približevati človeku, ker se umika iz območja drugega medveda.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Pika na i ::

zmaugy je izjavil:

Se mi zdi da ograja, če ni res zelo dobra, ne bo ustavila volka. Ene štirje kangali bi pa morda odgnali trop volkov (ne prevelik)? Sploh če jim bo v pomoč ograja.

Družinska kmetija ki že od nekdaj živi med medvedi in volkovi
To mi je pred časom FrRoSt dal v branje.


V poročilu Slowolf projekta sem prebrala, največji vpliv na
verjetnost prehranjevanja volkov z drobnico, je relativna gostota jelenjadi.

Pika na i ::

Fritz je izjavil:

Vsi povozi, pogini iz različnih razlogov ipd. se štejejo pod načrtovan odvzem.


A brejo povoženo samico s sedmimi popolnoma razvitimi plodovi(ki bi se morda skotili še isti dan) štejejo za en primerek ali za osem?
Ne zameri.

Pa to kar se dogaja, ni več normalno.

Fritz ::

Pika na i je izjavil:

Fritz je izjavil:

Vsi povozi, pogini iz različnih razlogov ipd. se štejejo pod načrtovan odvzem.


A brejo povoženo samico s sedmimi popolnoma razvitimi plodovi(ki bi se morda skotili še isti dan) štejejo za en primerek ali za osem?
Ne zameri.

Pa to kar se dogaja, ni več normalno.

Iskreno povedano, ne vem.

Kaj naj bi bilo nenormalno?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Machete ::

Verjetno to, da narod terorizirajo aktivisti iz kavarn z iphoni v rokah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Tu nekateri kar nekaj na pamet bluzite in pametujete o nekih ograjah in psih za varovanje domačih živali. Jaz imam okrog 3500-4000 m ograje električni pastir, dve žici. Na srečo volkov in medvedov ni, se je pa priselil šakal, ki še ne dela probleme. Edino lovci se razburjajo, da bo lovil srnjad in zajce ter ne bo ostalo kaj za odstrel. Medved je nekaj let nazaj šel skozi ta del (Koroška) v AT, tam so ga hitro pospravili.

Kar hočem napisati, če želim jaz zaščititi govedo samo z mrežo pod električnim pastirjem se začnejo cene pri 1,2 €/m mreže 1 m visoke, kar me stane čez 4000 €, kje so pa še koli, delo, . . . . Pa še nisem naredil učinkovito zaščito (prenizka, ni zakopana v zemljo, . . .).
Potem pastirski psi; cena mladiča je okrog 1000 €, potem ga moraš še naučiti, kar je pa največji izziv, ne veš, ali bo dejansko primeren za čuvaja! In eden pes je premalo!
Da pa utegneš vse to narediti (ograje) in učiti psa, prestavljanje živali iz ene paše na drugo, . . . je pa potreben čas, torej se moraš ukvarjati samo s kmetijstvom. Da lahko živiš od kmetijstva, moraš imeti ustrezen obseg kmetovanja. Skratka sedaj se dela z minimalnimi vložki v kmetijstvo, ker so mnoge kmetije razdrobljene po hribih in niso možne večje kmetije, ki lažje prenesejo večje stroške. V preteklosti so se oblikovale družinske kmetije in ta oblika ostaja še sedaj. V ravninskih predelih, kjer je mogoče intenzivno kmetijstvo, je čisto drugo kmetovanje (živali v hlevih, na njivah/travnikih pa maksimalna proizvodnja krme). V hribih se pa pokosi samo manj strme dele, ostalo se pase. In če paša z minimalnimi stroški ne bo več mogoča, kmetij ne bo, se bo zaraslo. Potem ne bo več pomagalo jamranje, da SLO v proizvodnji hrane ne bo samozadostna, da smo odvisni od nakupa v tujini.
Eni pišejo, da ni kaj takšnega, če volk/medved pokonča eno ovco, jagnje, tele, konja, . . . Ste mogoče pomislili, da je pokončana žival trpela?! Da je morala najprej bežati, da bi zaščitila svoje življenje?! In da jo je volk/medved začel trgati pri živem truplu?! In da so bile vse živali v ogradi pod stresom?! Tukaj okrog jih ima kar nekaj ovce in se je v preteklosti dogajalo, da so psi preplašili ovce in kakšno pokončali. Ti rejci vedo povedati, da marsikatera ovca zaradi tega povrže mrtvo jagnje, ali izgubi mleko za jagnje, so prestrašene in takoj bežijo, tudi pred srnjadjo.

Da pa ne bom samo jamral, napišem še to, da sedaj s subvencijami se kmetovanje izide. In dokler bodo subvencije, bom imel kmetijo oz. bom prodajal viške na trg. Ko subvencij ne bo več, bom prideloval še samo za sebe in svoje veselje.

HappyPills ::

Tudi za ograje so subvencije. SloWolf je celo doniral celotne ograje tam kjer je bil problem. Največkrat se izkaže da kmetje nočejo ograj. Je pa zanimivo da si omenil, da škodo so v preteklosti povzročali škodo tudi psi. No sej počasi bo jasno, da je volk v resnici postal dežurni krivec.
Kar se kmetovanja tiče imaš prav, če to ni primarni posel, kateremu se posvetiš 100%, je to zgolj vrtičkarstvo.

Smrekar1 ::

zmaugy je izjavil:


.44 revolver ti ne bo pomagal proti medvedu, tako da je to brezveze. Lovska puška s primernim strelivom. Pa dodatno usposabljanje, ampak ne komplet lovska vsebina.


V Evropi ti bo proti medvedu najbolj pomagal glasen pogovor ali glasba. Naši medvedi ljudi vidijo kot plenilce in bodo pred tabo zbežali, če te slišijo na daleč je to povsem v redu.

V ZDA priporočajo sprej proti medvedom, v običajnem svetu mu rečemo tudi solzivec

Machete ::

Smrekar1 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


.44 revolver ti ne bo pomagal proti medvedu, tako da je to brezveze. Lovska puška s primernim strelivom. Pa dodatno usposabljanje, ampak ne komplet lovska vsebina.


V Evropi ti bo proti medvedu najbolj pomagal glasen pogovor ali glasba. Naši medvedi ljudi vidijo kot plenilce in bodo pred tabo zbežali, če te slišijo na daleč je to povsem v redu.



Ja in ne. Videl sem medvede se hitro umikati (predvsem mlajši), videl sem jih radovedno opazovari, videl sem jih jebivetersko šteti promet in kolesarje (par, sedeč na zadnjih tacah ob gozdni cesti 100 m za naslejem). Povedali so mi sosedje in sodelavci enako. Se umikajo in se tudi ne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17030616 (26703) FrRoSt
»

Obubožan zapit lovec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611394 (7360) Heavy
»

Zadnji človekov plenilec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546792 (5222) Matako

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541991 (39608) Gandalfar
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969689 (7220) jan01

Več podobnih tem