» »

medvedi in srnjad

medvedi in srnjad

««
4 / 14
»»

gruntfürmich ::

HappyPills je izjavil:

Hahaha :). Bom počasi na spisku za odstrel, vam grem že na živce ;).

nobeden te ne želi dati na odstrel, le ne razumemo zakaj daješ prednost živalim pred drugimi ljudmi (pred sabo očitno ne) ter zakaj imaš otroke ko pa uničujete okolje?

          je izjavil:

Samael je izjavil:

          je izjavil:

Lovce je mar samo ubijanje.


Predvidevam, da greš bolj malo ven med ljudi?


Preveč lovcev poznam ....

očitno premalo. ker potem bi vedel da je praktično edina zadolžitev lovcev izpolnitev plana odstrela, ki ga določi država, ter da ta plan izpolni cca 1/4 lovcev v LD. torej jih je 3/4 za število in družbo tam.
zato več kot očitno poznaš premalo lovcev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Folk daje na fb slike volkov na dvorišču podnevi že praktično dnevno. Pred 1h nova fotka dva mršava volka. Menda se gonijo že s psi. Če je vam normalno, da volkovi šetajo po vaseh že na dnevni bazi, potem ste nekompetentni za kakršnokoli mnenje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

          je izjavil:

Milijone let se je ravnovesje v naravi vzdrževalo samo, sedaj pa nujno potrebujemo lovce.

po takšni logiki nimamo problemov ne v slovenskih gozdovih, ne v global warmingom, ne z odpadki. ker je vse v ravnovesju in se vzdržuje samo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fritz ::

gruntfürmich je izjavil:


očitno premalo. ker potem bi vedel da je praktično edina zadolžitev lovcev izpolnitev plana odstrela, ki ga določi država, ter da ta plan izpolni cca 1/4 lovcev v LD. torej jih je 3/4 za število in družbo tam.
zato več kot očitno poznaš premalo lovcev.

Ne drži. Vsaj ne v naši lovski družini (LD). Dela s prežami, krmilnicami, popravo škode, urejanjem remiz, sečnjo lesa, krmnimi njivami, pobiranjem povožene divjadi, oddajanjem vzorcev na veterino, postavljanjem repelenta za divjad ob cestah itn. je precej. Sicer je res, da vsi ne izvajamo odstrela enako zagnano a če bi zelo zaostajali za letnim načrtom, bi nas vse poklicali naj opravimo dolžnost.

Če se dobro spomnim, je v preteklem letu v vseh LD skupaj bilo opravljenih 800.000ur prostovoljnega dela, v kar ni všteto izvajanje lova.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

          ::

Samael je izjavil:

@Fritz, moram pa priznati, da sem imel leta nazaj tudi sam takšno mnenje o lovcih kot stjan in kamikaze5.

Človek pač ne pozna neke zadeve in se zateka k preprostim razlagam in stereotipom. Če je pri tem še nek iracionalno vrasel odklon do nečesa, še toliko močneje. Danes pač to poznam nekoliko bolje, vem kako smešno naivne so takšne izjave ... in da je zadev okoli streljanja bolj malo, pa še to pogosto zgolj zato, ker je potrebno izpolniti od države predpisano kvoto, ne pa ker človek nujno uživa v tem.
Kot sem zgoraj napisal, oseba ki jo poznam, kot lovec več časa preživi z grabljami in motiko v rokah, kot pa s puško (če koga zanima zakaj, naj si prebere odebeljen del v objavi višje).


90% lovcev, ki jih sam poznam, bi po mestu pobijalo ljudi, če bi bilo to dovoljeno.

Daniel ::

Očitno se giblješ v čudni družbi.

Fritz ::

Samael je izjavil:

@Fritz, moram pa priznati, da sem imel leta nazaj tudi sam takšno mnenje o lovcih kot stjan in kamikaze5.

Človek pač ne pozna neke zadeve in se zateka k preprostim razlagam in stereotipom. Če je pri tem še nek iracionalno vrasel odklon do nečesa, še toliko močneje. Danes pač to poznam nekoliko bolje, vem kako smešno naivne so takšne izjave ... in da je zadev okoli streljanja bolj malo, pa še to pogosto zgolj zato, ker je potrebno izpolniti od države predpisano kvoto, ne pa ker človek nujno uživa v tem.
Kot sem zgoraj napisal, oseba ki jo poznam, kot lovec več časa preživi z grabljami in motiko v rokah, kot pa s puško (če koga zanima zakaj, naj si prebere odebeljen del v objavi višje).

Tudi sam sem imel drugačen pogled, sicer ne ekstremnega. Potem sem pa rekel, da se hočem tega naučiti in sem se pridružil lovcem. 1-2 leti pripravništva, precej ur dela z mentorjem in dokaj zahteven lovski izpit so mi pokazali, da je v lovstvu zelo veliko stroke, zgodovine, biologije in tudi notranjega nadzora. Predvsem pa to, da gre za dejavnost, ki jo vodi država preko Zavoda za gozdove v okviru Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in zdravo prehrano.

Ne glede na to kaj si kdo misli o lovstvu (in predsodkov ne manjka), smo v Sloveniji ravno s pametnim upravljanjem z divjadjo in zvermi uspeli zagotoviti precejšnjo pestrost in število živali na relativno majhnem območju. Marsikatera večja zahodnoevropska država tega nima, ker so zaradi različnih interesov iztrebili posamezne vrste. Veliko ljudi si ne predstavlja koliko divjadi živi v npr. neposredni bližini Ljubljane. Precej, le ob pravih urah je treba gledati..tedaj, ko je aktivnost človeka majhna.

Omenjanje Yelowstona, kot je nekdo prej zapisal, je v našem kontekstu spet vrhunski fail. Gre za nacionalni naravni park velikosti skoraj pol Slovenije, v katerega ljudje zahajajo omejeno in na kontroliran način. Primerjati to s Kočevjem ali Cerknico kaže, da je znanje posameznika omejeno na Discovery medtem, ko o naravi nekaj km od njegovega doma nima pojma.

          je izjavil:


90% lovcev, ki jih sam poznam, bi po mestu pobijalo ljudi, če bi bilo to dovoljeno.

Ali lažeš ali pa poznaš samo nekaj pacientov, kar je statistično problematično, da bi od vseh lovcev spoznaval izključno bedake.

Ljudje, ki nimajo ustreznega odnosa do živali in ne spoštujejo pravil, ne zdržijo prav dolgo med lovci. Najsi gre za vzdrževanje reda ali fovšijo, kršitve se med lovci redno prijavljajo in ustrezno obravnavajo.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

fikus_ ::

V AT so gozdovi praktično izropani divjadi. Tam imajo sistem koncesij, ki se jih plača in zato da pokrijejo strošek pač to dobijo nazaj z lovom! Nekaj let nazaj se je en medved iz SLO sprehodil na AT Koroško. To je bil kratek in medvedov zadnji sprehod!

gruntfürmich ::

Fritz je izjavil:

Dela s prežami, krmilnicami, popravo škode, urejanjem remiz, sečnjo lesa, krmnimi njivami, pobiranjem povožene divjadi, oddajanjem vzorcev na veterino, postavljanjem repelenta za divjad ob cestah itn. je precej.

mislim da niti 10% tega kar delate(-mo) po zakonu ni obvezno. večina stvari se dela ker je folk bolan in skregan s familijo.

fikus_ je izjavil:

V AT so gozdovi praktično izropani divjadi. Tam imajo sistem koncesij, ki se jih plača in zato da pokrijejo strošek pač to dobijo nazaj z lovom! Nekaj let nazaj se je en medved iz SLO sprehodil na AT Koroško. To je bil kratek in medvedov zadnji sprehod!

mislim da je na zahodu to malce bolj kompleksno, ker so tu še veliki lastniki zemljišč, katera divjad je njihova last oz nekaj podobnega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Nekoliko poznam AT in tam imajo za prostoživečo divjad koncesije (verjetno so kakšne omejitve lova, da se ne iztrebi vsega), drugo je pa gojena divjad v oborah.

HappyPills ::

Machete je izjavil:

Folk daje na fb slike volkov na dvorišču podnevi že praktično dnevno. Pred 1h nova fotka dva mršava volka. Menda se gonijo že s psi. Če je vam normalno, da volkovi šetajo po vaseh že na dnevni bazi, potem ste nekompetentni za kakršnokoli mnenje.


A mnenje ostaja enako. To obnašanje "volkov" ni zato ker bi oni pač taki postali čez noč ampak je za to poskrbel kr sam človek. Lahko tudi s smetmi ki jih mečemo v naravo in s katerimi se potem zver futra pa do tega da posegamo vedno bolj v njihov prostor kupuje se pse za božič, ki so za novo leto že na cesti in postanejo divji psi, katere stara mamca hitro zamenja za krvoločnega volka. Za nastalo situacijo je krivda zgolj v ljudeh. Tega večina tu ne želi dojeti. Zdaj bodo pač "sanirali" nastalo situacijo ampak to je tko kot z migranti, dokler se ne bo uredilo vzroka do takrat bo to problem ne glede na zid in št vojakov. Ok teh 10 pravih volkov ki jih še imamo pač lahko postrelimo in "rešimo" problem. Bomo volk free dežela in bodo kmetje spet veseli, no dokler jim škode ne začne delat nekaj drugega, ki se bo razpaslo zaradi pomankanja volka oz. ko bodo ugotovili da v resnici škode niti niso delali volkovi, potem bomo pač postrelili še tisto itd.
Nekdo je omenil da mi je vseeno za ljudi. Ne mi ni. Seveda sem proti temu da bi ljudje kakorkoli nastradali a vseeno sem mnenja da se da zadeve rešiti drugače, prepričan sem da je kar nekaj organizacij ali držav po svetu ki bi te volkove sprejelo ampak to košta, metek je precej cenejši sploh pa je trofeja vredna kar nekaj €. Najlažja in ponavadi najbolj krvoločna rešitev ni vedno najboljša ne za nas sploh pa ne za naše potomce. Včasih je potrebno storiti več in to kljub krikom množice na grmado z njimi.

BigBoss ::

HappyPills je izjavil:

prepričan sem da je kar nekaj organizacij ali držav po svetu ki bi te volkove sprejelo


na primer ?

HappyPills ::

WolfWatch bi bila že ena taka za kontaktirat npr. UK tudi razmišlja da bi medvede in volkove nazaj vpeljala v naravo. Italija bi želela vpeljat medveda itd. Imaš rewilding europe projekt...

Zgodovina sprememb…

BigBoss ::

HappyPills je izjavil:

WolfWatch bi bila že ena taka za kontaktirat npr.


"The Wolf Watch Centre is located in approximately one hundred acres of remote wooded valley in Shropshire and is staffed by a team of dedicated volunteers."

Uau ! Imajo celega pol kvadratnega kilometra gozda na voljo ....

HappyPills ::

Ja pač kšnega bi že vzeli. Sej jih nimamo 1000 lol bolj 10. Drugače pa je takih organizacij kot je wolfwatch kar nekaj morda bi vzela vsaka 1ga pa je. Ja ni enostavo je potrebo dejansko telefon dvignt. Pač to much hassle i get it. Pač nekaj držav po svetu razmišlja v smeri repopulacije treba se pozanimat. Je pa tudi z repopulacijo kar problem, ko so na Irskem nazaj pripeljali orla so ljudje z vilami jih čakali na letališču (dejansko) in zahtevali takojšen pokol. Orli naj bi namreč pobijali ovce in otroke. Orle so vseeno spustili pa so jih "lovci" kar nekaj postrelili saj je bil "strah" kar hud. No vseeno je bila zadeva uspešna in če imaš srečo kšnega lahko opaziš zdaj in ja so lepi.

gruntfürmich ::

seveda. aktivisti so povsod zelo veseli, lokalci pač manj... https://www.rtvslo.si/svet/evropa/franc...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fritz ::

HappyPills je izjavil:

WolfWatch bi bila že ena taka za kontaktirat npr. UK tudi razmišlja da bi medvede in volkove nazaj vpeljala v naravo. Italija bi želela vpeljat medveda itd. Imaš rewilding europe projekt...

Se vidi, da ne poznaš zadev. Z veseljem izvozimo zveri, da jih ne bi bilo potrebno odstreljevati a so 'potrebe' minimalne v primerjavi s prirastkom populacije.

Poleg tega so skoraj vse medvede, ki smo jih do sedaj izvozili v Italijo, Francijo in Španijo, domačini pobili. Tudi tako, da so jim nastavljali meso s koščki stekla.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

HappyPills je izjavil:

rešitev ni vedno najboljša ne za nas sploh pa ne za naše potomce...
še vedno nočeš dojeti da če se ne bi razmnoževal bi bilo manj problemov
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Jure, pridi po kakšnega. Na ZS ti zrihtam vse podatke za skoraj gotovo srečanje. Samo kak povodec imej sabo in ga lahko odpelješ v lepšo prihodnost.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Daniel ::

HappyPills je izjavil:

Machete je izjavil:

Folk daje na fb slike volkov na dvorišču podnevi že praktično dnevno. Pred 1h nova fotka dva mršava volka. Menda se gonijo že s psi. Če je vam normalno, da volkovi šetajo po vaseh že na dnevni bazi, potem ste nekompetentni za kakršnokoli mnenje.


A mnenje ostaja enako. To obnašanje "volkov" ni zato ker bi oni pač taki postali čez noč ampak je za to poskrbel kr sam človek. Lahko tudi s smetmi ki jih mečemo v naravo in s katerimi se potem zver futra pa do tega da posegamo vedno bolj v njihov prostor kupuje se pse za božič, ki so za novo leto že na cesti in postanejo divji psi, katere stara mamca hitro zamenja za krvoločnega volka. Za nastalo situacijo je krivda zgolj v ljudeh. Tega večina tu ne želi dojeti. Zdaj bodo pač "sanirali" nastalo situacijo ampak to je tko kot z migranti, dokler se ne bo uredilo vzroka do takrat bo to problem ne glede na zid in št vojakov. Ok teh 10 pravih volkov ki jih še imamo pač lahko postrelimo in "rešimo" problem. Bomo volk free dežela in bodo kmetje spet veseli, no dokler jim škode ne začne delat nekaj drugega, ki se bo razpaslo zaradi pomankanja volka oz. ko bodo ugotovili da v resnici škode niti niso delali volkovi, potem bomo pač postrelili še tisto itd.
Nekdo je omenil da mi je vseeno za ljudi. Ne mi ni. Seveda sem proti temu da bi ljudje kakorkoli nastradali a vseeno sem mnenja da se da zadeve rešiti drugače, prepričan sem da je kar nekaj organizacij ali držav po svetu ki bi te volkove sprejelo ampak to košta, metek je precej cenejši sploh pa je trofeja vredna kar nekaj EUR. Najlažja in ponavadi najbolj krvoločna rešitev ni vedno najboljša ne za nas sploh pa ne za naše potomce. Včasih je potrebno storiti več in to kljub krikom množice na grmado z njimi.


Kje posegamo v njihov prostor? Napiši mi samo eno slovensko naselje na območjih volkov, kjer se je porušil gozd, da so lahko razširili naselje? Samo eno prosim, če jih imaš več, pa še toliko bolje, da lahko utemeljiš to kar pišeš.

Ja, samo stare mamce videvajo volkove, ostali pač ne kajne.

Ti si prepričan, da obstaja to in ono ampak veš pa vseeno ne kajne? Verjetno res vsi komaj čakajo, da dobijo plenilce v svoje okolje (izvzemši organizacije, ki za te projekte vlečejo denar iz EU, dokler je le ta tako radodarna.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

HappyPills ::

Fritz je izjavil:

HappyPills je izjavil:

WolfWatch bi bila že ena taka za kontaktirat npr. UK tudi razmišlja da bi medvede in volkove nazaj vpeljala v naravo. Italija bi želela vpeljat medveda itd. Imaš rewilding europe projekt...

Se vidi, da ne poznaš zadev. Z veseljem izvozimo zveri, da jih ne bi bilo potrebno odstreljevati a so 'potrebe' minimalne v primerjavi s prirastkom populacije.

Poleg tega so skoraj vse medvede, ki smo jih do sedaj izvozili v Italijo, Francijo in Španijo, domačini pobili. Tudi tako, da so jim nastavljali meso s koščki stekla.


Itak sej nisem naiven, da bi pričakoval da so ljudje čez mejo manj krvoločni kot pri nas. Steklo nastavljajo tudi psom. Na hrvaškem v počitniškem naselju je eden lastnoročno pomoril vse mačke. V enem tednu jih je uspel zastrupit 10, en teden prej so jih steralizirali. V hosti nastavljajo žice da se rešijo še človeške golazni na kolesih itd. Pač ta mentaliteta prevladuje. Zunaj in tudi na tem forumu.

gruntfürmich je izjavil:

HappyPills je izjavil:

rešitev ni vedno najboljša ne za nas sploh pa ne za naše potomce...
še vedno nočeš dojeti da če se ne bi razmnoževal bi bilo manj problemov


Seveda tudi če jih nebi bilo nebi bilo problemov. Final Solution pa te fore.

Zgodovina sprememb…

          ::

Fritz je izjavil:

precej ur dela z mentorjem in dokaj zahteven lovski izpit so mi pokazali, da je v lovstvu zelo veliko stroke, zgodovine, biologije in tudi notranjega nadzora. Predvsem pa to, da gre za dejavnost, ki jo vodi država preko Zavoda za gozdove v okviru Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in zdravo prehrano.


Ali si bolj trde sorte ali pa lažeš. Večina lovcev v moji okolici ima težave že s štetjem do 10, kaj šele da bi se učili (in znali) kaj drugega.

HappyPills ::

Machete je izjavil:

Jure, pridi po kakšnega. Na ZS ti zrihtam vse podatke za skoraj gotovo srečanje. Samo kak povodec imej sabo in ga lahko odpelješ v lepšo prihodnost.


Rešitev ni v več kontakta z ljudmi ampak manj. Pri volku je ravno to dajanje na povodec ponavadi povod za kak ugriz in napad.

Machete ::

Aha ok. Hvala za razlago. Bi pa vseeno prosil, da se ne vtikaš tja kjer ne živiš in se te v bistvu ne tiče, niti se ne boriš za zaščiteno vrsto, pač pa za zverjad, ki se množi preko zdravik in mogočih okvirjev.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

          ::

gruntfürmich je izjavil:

seveda. aktivisti so povsod zelo veseli, lokalci pač manj... https://www.rtvslo.si/svet/evropa/franc...


Aktivisti so kul, ko je treba s tujim tičem po koprivah opletati.

HappyPills ::

Volk je v Sloveniji zaščitena vrsta. Zato pa je bil potrebni izsiliti zakon za odstrel. In seveda se bom boril za kar mi je v življenju pomembno. 39 člen ustave ter moja zdrava pamet mi zagotavljata pravico do svobode govora in mi en Machete ne more niti s prošnjami ali pa grožnjami tega preprečit.

Daniel ::

Kako se boš boril? Si že poklical tiste organizacije če rabijo kakšnega in dejansko naredil kaj koristnega iz tega področja? Se boš postavil pred puško? Ali boš v centru LJ mahal s plišastimi volkovi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Fritz ::

          je izjavil:

Fritz je izjavil:

precej ur dela z mentorjem in dokaj zahteven lovski izpit so mi pokazali, da je v lovstvu zelo veliko stroke, zgodovine, biologije in tudi notranjega nadzora. Predvsem pa to, da gre za dejavnost, ki jo vodi država preko Zavoda za gozdove v okviru Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in zdravo prehrano.


Ali si bolj trde sorte ali pa lažeš. Večina lovcev v moji okolici ima težave že s štetjem do 10, kaj šele da bi se učili (in znali) kaj drugega.

Glede na to, da sem doštudiral, verjetno nisem med bolj neumnimi a sem se moral za izpit kar učiti. Nekoč so bili ti izpiti bistveno lažji kot so danes. Ne gre za kvantno fiziko a nikakor ne bi rekel, da je to nekaj kar opraviš z levo roko.

Tole je pa snov:
https://www.worldcat.org/title/divjad-i...
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Fritz ::

HappyPills je izjavil:

Volk je v Sloveniji zaščitena vrsta. Zato pa je bil potrebni izsiliti zakon za odstrel. In seveda se bom boril za kar mi je v življenju pomembno. 39 člen ustave ter moja zdrava pamet mi zagotavljata pravico do svobode govora in mi en Machete ne more niti s prošnjami ali pa grožnjami tega preprečit.

Za volka in medveda se vsako leto sprejme interventni odlok o odstrelu, ker jih je preveč, kljub temu, da so zaščitena vrsta, kar je ostalo iz časov, ko jih je bilo malo (zato se z medvedi ni načrtno služilo, kot trdijo nekateri). A ker so wannabe ekologi brez resne strokovne podlage temu oporekali, bo potreben zakon.

Morda bo na koncu rezultat delovanja teh snežinkinc ta, da bosta medved in volk zaradi številčnosti umaknjena iz seznama zaščitenih vrst, če bo pa v napadu kakšne zveri resno poškodovan človek pa bo javnost zahtevala še ostrejše ukrepe, katerim bo politična raven sledila (recimo bistveno večji poseg v populacijo).

Skratka, s svojo nestrokovnostjo in zaletavanjem z glavo v steno delate volkovom in medvedom 'medvedjo uslugo'. In vem, da vas to ne skrbi, ker bodo ceno za te idiotizme na koncu plačale živali in kak človek, ki živi blizu teh zveri.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

          ::

Fritz je izjavil:

Glede na to, da sem doštudiral, verjetno nisem med bolj neumnimi a sem se moral za izpit kar učiti. Nekoč so bili ti izpiti bistveno lažji kot so danes. Ne gre za kvantno fiziko a nikakor ne bi rekel, da je to nekaj kar opraviš z levo roko.


Hmm. Moj sosed, ki je tiste sorte, da že na zunaj spominja na neandertalca in ki mu v več poizkusih nikakor ni uspelo narediti izpita za traktor, je tega lovskega položil z levo roko. Ker je bil neučakan in mu je bila nova puška prevelika skušnjava, jo je že pred opravljenim izpitom preizkusil na svojih mačkih.

          ::

Fritz je izjavil:

Skratka, s svojo nestrokovnostjo in zaletavanjem z glavo v steno delate volkovom in medvedom 'medvedjo uslugo'. In vem, da vas to ne skrbi, ker bodo ceno za te idiotizme na koncu plačale živali in kak človek, ki živi blizu teh zveri.


Tukaj se pa strinjam s tabo: za zaščito zveri so najbolj glasni tisti razvajeni meščani, ki hosto vidijo samo na družbenih omrežjih. Na koncu bo tako, kot npr. v sosednji Hrvaški, ko so nekateri živinorejci vzeli pravico v svoje roke in sami, na črno, razredčili populacijo volkov. Takrat se niso ozirali na kvote, stanje, starost volkov in podobno.

Pika na i ::

"Lovci danes nadomeščajo zveri, katere smo skoraj iztrebili in z odvzemom divjadi zagotavljajo stabilno populacijo glede na nosilnost okolja. Prevelika populacija divjadi bi za seboj potegnila več konflikta s človekom (škode na poljščinah in na drevesih, povozi ipd.) ter bolezni in parazite" - Fritz avgust 2017

Kako je zdaj s tem, dragi lovec?


ne bi bilo napačno, če bi se našel kak lovec in lepo povedal, da si še sami lovci niso enotni.

Pred letom al dvema, se spomnim, da so bili proti hudo povišanemu odstrelu jelenjadi in srnjadi na Kočevskem, pa jih (lovcev) niso poslušali. - jst, v pogovoru s Kočevcem, junij 2019


Meni seveda vse skupaj deluje tako - nihče, poudarjam NIHČE, več ne ve kaj dela.

Fritz ::

          je izjavil:

Fritz je izjavil:

Skratka, s svojo nestrokovnostjo in zaletavanjem z glavo v steno delate volkovom in medvedom 'medvedjo uslugo'. In vem, da vas to ne skrbi, ker bodo ceno za te idiotizme na koncu plačale živali in kak človek, ki živi blizu teh zveri.


Tukaj se pa strinjam s tabo: za zaščito zveri so najbolj glasni tisti razvajeni meščani, ki hosto vidijo samo na družbenih omrežjih. Na koncu bo tako, kot npr. v sosednji Hrvaški, ko so nekateri živinorejci vzeli pravico v svoje roke in sami, na črno, razredčili populacijo volkov. Takrat se niso ozirali na kvote, stanje, starost volkov in podobno.

Saj to govorim...če se zadeva dela strokovno, na ravni države in v dobro ljudi in živali, bo za vse najbolje tudi, če to pomeni uravnavanje populacije z odstrelom. Če pride do večjih težav z zvermi ali divjadjo itaq prevaga interes ljudi in tedaj se živali legalno in/ali ilegalno pobijejo v bistveno večjem obsegu.

Pika na i je izjavil:

"Lovci danes nadomeščajo zveri, katere smo skoraj iztrebili in z odvzemom divjadi zagotavljajo stabilno populacijo glede na nosilnost okolja. Prevelika populacija divjadi bi za seboj potegnila več konflikta s človekom (škode na poljščinah in na drevesih, povozi ipd.) ter bolezni in parazite" - Fritz avgust 2017

Kako je zdaj s tem, dragi lovec?


ne bi bilo napačno, če bi se našel kak lovec in lepo povedal, da si še sami lovci niso enotni.

Pred letom al dvema, se spomnim, da so bili proti hudo povišanemu odstrelu jelenjadi in srnjadi na Kočevskem, pa jih (lovcev) niso poslušali. - jst, v pogovoru s Kočevcem, junij 2019


Meni seveda vse skupaj deluje tako - nihče, poudarjam NIHČE, več ne ve kaj dela.

Lovci izvajajo odvzem (odstrel) divjadi, število živali za odvzem (po spolu in starosti) pa določa zavod za gozdove. Ne spomnim se, da bi tedaj bil nek velik kreg med lovci, čeprav je jasno, da so v tako veliki organizaciji mnenja deljena o marsikateri zadevi. Šlo je bolj za spor med Lovsko zvezo Slovenije in Zavodom za gozdove, ki je bistveno povečal številke za odstrel jelenjadi. V LZS so menili, da je to zaradi interesa in pritiska gozdarjev, ki so želeli, da bi po žledolomu manj divjadi uničevalo drevesa in da gre za prehud poseg v populacijo, ker se ta zaradi dosedanjega uravnavanja ni bistveno povečala.

Tako pride v tej zgodbi do tega, da so lovci proti povečanemu odstrelu, drugi pa za povečan odstrel. V vsakem primeru pa LD morajo izpolniti načrte, ki jim jih naloži ZGS, sicer jih kaznujejo ali pa jim vzamejo koncesijo za upravljanje lovišča. Zadeva je precej načrtovana in v marsičem ZGS in lovci sodelujejo z Biotehniško fakulteto, Zavodom za veterinarstvo in drugimi. Tudi pri prej omenjenem projektu Slo-wolf sodeluje LZS.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

Pika na i je izjavil:

Meni seveda vse skupaj deluje tako - nihče, poudarjam NIHČE, več ne ve kaj dela.

ti pričakuješ da bodo vsi vpleteni točno vedeli in bili enotnega mnenja kolikšen naj bo odstrel divjadi? in ti vpleteni so tako strokovna javnost (zavod za gozdove, lovci, inštituti...) kot laična (lastniki gozdov, aktivisti, ostali uporabniki gozda (sprehajalci, gobarji, turisti...)?
walda da se ne morejo zmeniti ko pa vsak gleda iz svojega kota in na svojo korist!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Tisti stari dobri izvor vsega zla pa tukaj nima nic zraven? Se mi zdi, da bo tu nekdo spet dobro zasluzil...

Za medveda, težkega do 100 kilogramov, mora lovec tako odšteti 2500 evrov, če žival tehta več kot 150 kilogramov pa tudi 6000 evrov ali več. Plačati morajo tudi če medveda zadanejo, a ga strel ne ubije in ta zbeži (1500 evrov), za vsak zgrešen strel pa 600 evrov.


https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

Samael ::

c3p0 je izjavil:

Tisti stari dobri izvor vsega zla pa tukaj nima nic zraven?

Ja, če se odločiš zanemariti/ignorirati prav vse ostalo povedano v tej temi ima lahko - seveda, zakaj pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Fritz ::

c3p0 je izjavil:

Tisti stari dobri izvor vsega zla pa tukaj nima nic zraven? Se mi zdi, da bo tu nekdo spet dobro zasluzil...

Za medveda, težkega do 100 kilogramov, mora lovec tako odšteti 2500 evrov, če žival tehta več kot 150 kilogramov pa tudi 6000 evrov ali več. Plačati morajo tudi če medveda zadanejo, a ga strel ne ubije in ta zbeži (1500 evrov), za vsak zgrešen strel pa 600 evrov.


https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

Ne, ker ne gre v zasebne žepe temveč ga LD porabi za plačevanje odškodnin in kopico drugih reči. V naši LD nimamo medvedov, zato za lovski turizem namenimo nekaj srnjakov, s čimer si letni proračun povečamo za kakšnega tisočaka ali dva, kar nam veliko pomeni saj bi v določenih letih zaradi plačevanja škod, ki jih povzroči divjad, pristali v minusu.

Drugače pa največ teh prihodkov ustvarijo v Loviščih posebnega namena, s katerimi upravlja ZGS oz. 'država' in gre denar v državno malho.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

c3p0 je izjavil:

Plačati morajo tudi če medveda zadanejo, a ga strel ne ubije in ta zbeži (1500 evrov), za vsak zgrešen strel pa 600 evrov.

prvič slišim
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mulc007 ::

Včasih ko je človek evolucijsko živel v sožitju z naravo, je bilo življenje flore in favne optimalno na neki ravni kvalitete pri kateri nihče ni životaril ampak je bil močan in je lovil hrano. Človek je živel v skupnosti, in ni mu bilo treba tretjino življenja preživeti v fabriki ali pisarni in čakati na petek. Bil je v naravi, z družino, skupino. Če je zbolel, postal šibek, ga je narava hitro odstranila tako ali drugače in ga rešila trpljenja. Ni živel 80 let ampak zdrav in v naravi, kvalitetnih 30 ali še manj.
Danes vsak misli da mora živet čim dlje. Nihče pa ne ve kako bi se morali počutiti. Zmeda, razočaranje, jeza, strah, stres vsepovsod. Stres je recept za uspeh celo pravijo. V resnici bi se morali celo življenje počutiti podobno kot otrok, ki na začetku živi skladno v naravo, pa ga sistem počasi odtuji od nje. Kako bi ga ne če ga že pri 6 letih ko še niti ne zna dobro razmišljat s svojo glavo, perejo pred šolsko tablo in strašijo kaj bo če se ne bo učil. Pa ga bodo v prihodnosti v imenu svetovne konkurence še prej.
Psihične bolezni in alergije med mladimi naraščajo a nihče se ne vpraša zakaj in še kar naprej rinemo v isto smer in tudi bomo.

dice7 ::

Vcasih, ko je clovek evolucijsko zivel v sozitju z naravo je cel dan delal na polju, pa je nekega dne prisla pozeba in pokoncala polovico pridelka ter posledicno plemena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

mulc007 ::

dice7 je izjavil:

Vcasih, ko je clovek evolucijsko zivel v sozitju z naravo je cel dan delal na polju, pa je nekega dne prisla pozeba in pokoncala polovico pridelka ter posledicno plemena.


Poljedelstvo spada v novejše čase. Govorim o času ko človek ni cel dan delal na polju kot praviš.
Mogoče se je takrat vse začelčo. Ko je bil pridelek dober se je zarod množil, ko je bila pozeba pa je nastalo trpljenje ker je bilo hrane manj. Poseg človeka pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

          ::

Seveda, enkrat na teden je šel za eno uro na lov in nalovil hrane za celotno pleme.

gruntfürmich ::

še en mulc ki misli kako je bilo učasih lepo...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mulc007 ::

gruntfürmich je izjavil:

še en mulc ki misli kako je bilo učasih lepo...;((


Daj kakšen argument ki kaže na to da takrat posamezniku ni bilo lepše kot danes. Misliš da je bila lakota?
Seveda danes po vodo ni treba naredit sprehoda do studenca in velik del dneva hodit po naravi in iskat hrano. Samo dvigneš rit od kavča, pod pipo podstaviš kozarec, odpreš hladilnik in dobiš kar rabiš. Ampak kaj si moral za to naredit? Tretjino življenja moraš zapraviti da si nekje kjer ti ni lepo.
Nekoč je šel človek na lov, in verjetno je večino dneva delal pohode in iskal hrano. Po evoluciji je človek lovec pa mu to ni težko in poznal je svoje naravno okolje. Kljub temu da smo pomehkuženi gremo še vedno radi v naravo kajne? Zdaj samo še takrat ko je lepo vreme.
Način pipa in hladilnik ima še druge slabe strani. Premalo gibanja in nezdrava prehrana zahteva razne bolezni. Sladkorna, holesterol, prekomerna teža, okvara hrbtenice....pa smo spet pri trpljenju. Ne ta način nam po naravi ni namenjen, zbolevamo.
Gotovo so bile tudi takrat suše ko je bilo v naravi manj hrane. Ampak če ni bilo za človeka tudi za živali ni bilo in so bile šibke pa jih je človek lažje ujel in se nahranil. Poleg tega so bile v tistem času poseljena samo območja kjer človeku ni bilo težko. Okoli ekvatorja so bile vedno banane in pomaranče. Nobena opica ni tolk neumna da bi šla iz tistega raja prostovoljno živet v evropo kajne? Živo bitje vedno išče način način da bi mu bilo lažje. Ampak če pogledaš opico ki na ekvatorju sedi in ima v roki banano, za katero je samo splezala na drevo in ni rabila vložit posebnega napora da je prišla do nje, s tem kako danes živi človek da pride do hrane in ostalih stvari ki jih niti ne potrebuje, se mi zdi da je človek nekoliko zašel. Tebi ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

r3dkv1c4 ::

bluefish je izjavil:

Skratka, pobijmo vse, kar ni človek, uporabno pa strpajmo v ograde. Zmaga.

/s

Rad bi te videl pametovat v hosti med medvedi, šakali in divjimi svinjami.

Pojdi z menoj, za jest in pit ti preskrbim jaz, vrečke za sranje(ker za seboj boš počistil sam) pa si preskrbiš sam.
Potem pa pričakujem nov prispevek na to temo.

gruntfürmich je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Plačati morajo tudi če medveda zadanejo, a ga strel ne ubije in ta zbeži (1500 evrov), za vsak zgrešen strel pa 600 evrov.

prvič slišim

Tale je pa svetovna izjava ja...tip misli, da v mestih štejejo odmeve strelov in potem izstavijo položnico.

Dejstvo je, da lovcev malo poslušajo, še manj pa domačinov, ki so vpleteni v konflikte z omenjenimi živalmi.
Strokovnjaki pač pametujejo iz pisarn....tako pač je bananastanu.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

gruntfürmich ::

plačajo lahko recimo za usluge krvosledca in zasledovanje ranjene živali, pri nas trenutno nimamo krvosledca in ga pokličemo iz druge LD in računa kakih 20€. da bi se pa šlo za takšne cifre za uplen trofeje za par 1000€ in to brez obrazložitve je pa totalno lovska :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T743 ::

Bi kar verjel, že močnejši srnjak ali gams je hitro jurja, če ima trofeja dovolj točk za kakšno medaljo pa še več. Torej je par jurjev za medveda povsem realnih.

gruntfürmich ::

srnjak je zelo daleč od jurja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Machete ::

Okol 4 jurje plačajo pri nas za uplen medota.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

gruntfürmich ::

http://www.ldpoljcane.si/cenik.pdf
to bi lahko še držalo dandanes...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17030595 (26682) FrRoSt
»

Obubožan zapit lovec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611390 (7356) Heavy
»

Zadnji človekov plenilec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
546790 (5220) Matako

POMOČ NUJNO! [Zavetišče Horjul] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15541982 (39599) Gandalfar
»

Prijava škode- 12 piščancev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
969686 (7217) jan01

Več podobnih tem