» »

Sprememba spola in upokojitev kot?

Sprememba spola in upokojitev kot?

«
1
2

urosh ::

Zdravo.

Včeraj smo med debato prišli do zanimive dileme, na katere nismo našli odgovora.
Primer:
Sem moški, star 55 let (recimo), vendar se ne počutim ok v mojem telesu in grem na operacijo za spremembo spola. Tako, sedaj sem ženska, kar imam tudi uradno zapisano v dokumentih. S katerimi leti, se bom sedaj lahko upokojil? Po ženski lestvici ali moški? Se mi bo upoštevalo služenje vojaškega roka?
Sedaj pa obraten primer:
Sem ženska, stara 55 let in mi ni ok, pa grem spremembo spola itd. Po kateri lestvici se lahko upokojim? Po moški ali ženski? Se mi upošteva rojstvo dveh otrok ali ne?

Me res zanima ali imamo to kje v kakem zakonu kaj zapisano kako se obravnava take osebe.

Lp
  • zaklenil: ahac ()

Semafor ::

Normalno da se lahko upokojiš pri starosti ki je določena glede na tvoj spol na osebnem dokumentu.
Karkoli drugega bi bilo diskriminacija.

Smrekar1 ::

urosh je izjavil:

Zdravo.

Včeraj smo med debato prišli do zanimive dileme, na katere nismo našli odgovora.
Primer:
Sem moški, star 55 let (recimo), vendar se ne počutim ok v mojem telesu in grem na operacijo za spremembo spola. Tako, sedaj sem ženska, kar imam tudi uradno zapisano v dokumentih. S katerimi leti, se bom sedaj lahko upokojil? Po ženski lestvici ali moški? Se mi bo upoštevalo služenje vojaškega roka?


Isto bo, kot da ne bi spremenil spola. Legalno si lahko ženska, ampak s temi karafekami ne prideš do večjih/manjših pravic.

Koliko so te neenake pravice v skladu z ustavo in DČP je drugo vprašanje.

14. člen ustave RS:
V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol, jezik, vero, politično ali drugo prepričanje, gmotno stanje, rojstvo, izobrazbo, družbeni položaj, invalidnost ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

2. člen DČP:
Vsakdo je upravičen do uživanja vseh pravic in svoboščin, zapisanih v tej deklaraciji, brez vsakršnega razlikovanja, zlasti glede na raso, barvo kože, spol, jezik, vero, politični ali drugi nazor, narodno ali družbeno poreklo, premoženje, rojstvo ali katerokoli drugo okoliščino.

Shegevara ::

Isto bo, kot da ne bi spremenil spola. Legalno si lahko ženska, ampak s temi karafekami ne prideš do večjih/manjših pravic.


Zanimivo
Kako pa to veš, kje je to zapisano?

m0LN4r ::

Po 55 letih ugotovis, da se ne pocutis OK :)) in se sekiras glede penzije ;((
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

urosh ::

@m0LN4r: Zadeva je hipoteticna. Lako je pri 30 ali 62 ;)

Semafor ::

Shegevara je izjavil:

Isto bo, kot da ne bi spremenil spola. Legalno si lahko ženska, ampak s temi karafekami ne prideš do večjih/manjših pravic.


Zanimivo
Kako pa to veš, kje je to zapisano?


Povlekel je iz riti.

Trans ženske so ženske in kot take imajo pravico da se do njih ne diskriminira.

Utk ::

Mislim da ni potrebe, da greš za to na kakšno operacijo.

urosh ::

@Utk: v mojih primerih gre za "celotno preobrazbo", ne transseksualce/ke. Se pravi (da bo nekaterim jasno) pimpek pa jajcka bek, pa luknja namesto tega. In obratno pri zenskem spolu. :)

FormerUser ::

@semafor

Trans ženske so trans ženske.

@OP

Glede na to, da se bodo pogoji upokojitve kmalu izenačili, se bo dilema rešila sama od sebe. Bolj relevantno je vprašanje, ali se bo v prihodnje mogoče tudi poljubno identificirati glede na starost in kako odgovoriti na zahtevo 20-letnika, ki trdi, da se počuti kot 70-letnik in zahteva državno penzijo, sicer bo tožil zaradi diskriminacije.

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

urosh je izjavil:

@m0LN4r: Zadeva je hipoteticna. Lako je pri 30 ali 62 ;)


Torej po operaciji se upokojim po ženski lestvici, potem pa si premislim in želim čez 10 let bit nazaj moški. Moram potem spet na operacijo, al samo zamenjamo dokumente? Moram potem nazaj delat ali še vedno dobivam pokojnino?

Semafor ::

Shegevara je izjavil:

urosh je izjavil:

@m0LN4r: Zadeva je hipoteticna. Lako je pri 30 ali 62 ;)


Torej po operaciji se upokojim po ženski lestvici, potem pa si premislim in želim čez 10 let bit nazaj moški. Moram potem spet na operacijo, al samo zamenjamo dokumente? Moram potem nazaj delat ali še vedno dobivam pokojnino?


Ni treba operacije. Ne morejo zahtevati posega v tvoje telo.

Tudi sam sem že razmišljal o temu. Sicer ne iz finančnih razlogov, bolj iz vidika drugih ugodnosti ki so jih ženske deležne v sistemu enakopravnosti.

Shegevara ::

FormerUser je izjavil:

@semafor

Trans ženske so trans ženske.

@OP

Glede na to, da se bodo pogoji upokojitve kmalu izenačili, se bo dilema rešila sama od sebe. Bolj relevantno je vprašanje, ali se bo v prihodnje mogoče tudi poljubno identificirati glede na starost in kako odgovoriti na zahtevo 20-letnika, ki trdi, da se počuti kot 70-letnik in zahteva državno penzijo, sicer bo tožil zaradi diskriminacije.


Ah, saj če bo tako šlo naprej pokojnin sploh ne bo več pa bo še ta problem rešen.

Sicer je pa to še en razlog več za UTD

Utk ::

urosh je izjavil:

@Utk: v mojih primerih gre za "celotno preobrazbo", ne transseksualce/ke. Se pravi (da bo nekaterim jasno) pimpek pa jajcka bek, pa luknja namesto tega. In obratno pri zenskem spolu. :)

Sej je vseeno. Pomembno je kaj piše na dokumentih, nihče ti ne bo gledal v gate.

FormerUser ::

Pokojnine bodo še dolgo, UTD bi pomenil, da ga tudi bogati dobijo, kar je brezveze, tudi sicer se mi talanje denarja brez kakršnih koli obveznosti ne zdi ravno smiselno.

Utk je izjavil:

urosh je izjavil:

@Utk: v mojih primerih gre za "celotno preobrazbo", ne transseksualce/ke. Se pravi (da bo nekaterim jasno) pimpek pa jajcka bek, pa luknja namesto tega. In obratno pri zenskem spolu. :)

Sej je vseeno. Pomembno je kaj piše na dokumentih, nihče ti ne bo gledal v gate.

Pogledajo pa preden zapišejo v dokument, saj morali bi.

Zgodovina sprememb…

Semafor ::

FormerUser je izjavil:

Pokojnine bodo še dolgo, UTD bi pomenil, da ga tudi bogati dobijo, kar je brezveze, tudi sicer se mi talanje denarja brez kakršnih koli obveznosti ne zdi ravno smiselno.



UTD bi pomenil da trans osebe lahko živijo spodobno življenje brez straha da jih odpustijo na podlagi njihove spolne identitete.

FrRoSt ::

FormerUser je izjavil:

@semafor

Trans ženske so trans ženske.

@OP

Glede na to, da se bodo pogoji upokojitve kmalu izenačili, se bo dilema rešila sama od sebe. Bolj relevantno je vprašanje, ali se bo v prihodnje mogoče tudi poljubno identificirati glede na starost in kako odgovoriti na zahtevo 20-letnika, ki trdi, da se počuti kot 70-letnik in zahteva državno penzijo, sicer bo tožil zaradi diskriminacije.

NO, tole tudi danes ne bo problem, ker bo dobil samo socialno pomoč, pokojnina mu po zakonu ne pripada. In tu ni dileme!

In bo lahko 10 let in več na bolniški in vlekel bolniško. To je možno samo pri nas in še nekje! V Bolgariji ali Romuniji!??? Zdaj pa res ne vem točno. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

darkolord ::

Torej po operaciji se upokojim po ženski lestvici, potem pa si premislim in želim čez 10 let bit nazaj moški. Moram potem spet na operacijo, al samo zamenjamo dokumente? Moram potem nazaj delat ali še vedno dobivam pokojnino?
Če bi se upokojil po ženski lestvici, bi po morebitnem prehodu nazaj bilo edino prav, da se pokojnina ukine (in vrne?), ker ne dosegaš pogojev zanjo.

FormerUser ::

@semafor
Najbolj ogrožena skupina zaradi revščine so še vedno ženske, pa kljub temu ne podpiram UTD-ja ampak sistem socialnih transferov, ki bi ga še izboljšali.

@FrRoST

Kaj pri nas ne obstaja starostna pokojnina, ki jo dobi vsak, ki dopolni določeno starost?

Shegevara ::

Hipatija, bomo vidli. Na japonskem hodijo staroste spet nazaj v službo pri 70. letih, pa so 2x bolj razviti. Demografska slika ni ravno na naši strani.
UTD je pa offtopic, ki sem ga omenil samo zato, ker je color/status/age/sex nevtrealen. Tud jaz mislim da je do tega še daleč. Nam še ne kaže tako slabo.

Semafor ::

FormerUser je izjavil:

@semafor
Najbolj ogrožena skupina zaradi revščine so še vedno trans ženske, pa kljub temu ne podpiram UTD-ja ampak sistem socialnih transferov, ki bi ga še izboljšali.


Sem ti popravil, ker vem da je šlo le za napako ne za transfobijo.

FormerUser ::

Happy to be TellEveryoneRealFacts!

Daliborg ::

Seveda obstajajo starostne omejitve:
ŽENSKE:
Starost Pokojninska doba
59 let in 8 mesecev 40 let brez dokupa
64 let najmanj 20 let
65 let najmanj 15 let zavarovalne dobe

MOŠKI
Starost Pokojninska doba
60 let 40 let brez dokupa
65 let najmanj 15 let zavarovalne dobe
Vir: https://e-uprava.gov.si/podrocja/delo-u...
Se pravi razlike so majhne.

Ampak v Sloveniji je praksa, da potem tistega ki bi naj upokojili še malo potegne za kakšno leto dve posebej ženskam.
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Shegevara ::

darkolord je izjavil:

Torej po operaciji se upokojim po ženski lestvici, potem pa si premislim in želim čez 10 let bit nazaj moški. Moram potem spet na operacijo, al samo zamenjamo dokumente? Moram potem nazaj delat ali še vedno dobivam pokojnino?
Če bi se upokojil po ženski lestvici, bi po morebitnem prehodu nazaj bilo edino prav, da se pokojnina ukine (in vrne?), ker ne dosegaš pogojev zanjo.


Zakaj bi jo pa vračal? V obdobju, ko jo je dobival je zakonsko dosegal vse pogoje za prejemanje pokojnine. Bil je ženskega spola, dobival je temu primerno pokojnino. Ko si pri 65 letih spremeni spol v moškega, ne pomeni, da je bil samo "pod prikrinko" ženska.

stara mama ::

Enakopravnost pa taka....

Zaradi pritiskov feminizma in takih transgender mahinacij se bo pokojninska doba prej ali slej morala izenačit. So pa dve možnosti:

A: Moškim se zniža doba na nivo ženske
B: Ženskam se zviša na nivo moške

Feministke uganite, kaj se bo zgodilo prej :))

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

FormerUser je izjavil:


@FrRoST

Kaj pri nas ne obstaja starostna pokojnina, ki jo dobi vsak, ki dopolni določeno starost?

Obstaja. Samo je tam čez 60 let!

AHA. Ti misliš, da bi mu s sodno odločbo priznali 70 let!?

In potem si bo lahko dal na nagrobnik vklesati: Tu počiva človek, rojen 200 in je živel 350 let. :D

Zamenjal 3 spole in ni imel otrok. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Gaius ::

No razlike in nepravičnost v pokojninskem sistemu so enormne.

Tisti ki se je upokojil 20 let nazaj je zadel loto. Tisti ki se bo upokojil za 20 let, se ne bo upokojil. Kje je tukej pravičnost in enakopravnost?
Ne med spoloma, ampak časovno gledano med istimi ljudmi.
Zakaj so se lahko naši dedki upokojili pr 50-55 letih, mi pa bomo delali do 70 leta ko bomo šli v penzijo? No sej vem zakaj, ampak ni pravično.

FormerUser ::

FrRoSt je izjavil:



AHA. Ti misliš, da bi mu s sodno odločbo priznali 70 let!?


Absolutno tako mislim. Če gre skozi to, da je biološki spol le konstrukt in si lahko vsak izbere svojega, potem ne vem zakaj to ne bi veljalo tudi za starost. Saj leta so zgolj številka, kajne, in star si toliko kot se počutiš, če izpostavim le dve najbolj zlajnani mantri.

Utk ::

Brez skrbi, tudi pri njihovem minimalnem delu v službi so naredili do 40. leta več kot boš ti do 99.

KAVINSKY ::

Zanimiva tema, sam sem čas nazaj podobno razmišljal:

Predpostavimo, da si moški kateri dela tranzicijo v žensko. Naveden kot ženska v dokumentih. Imaš partnerico (torej si trans lezbika) z katero imaš otroka. Ali v temu primeru kot druga mama (oče) otroku, si deležen leta porodniške?

Obratno, si trans moški, kateri rodi. Si deleen dva tedna porodniške?

FormerUser ::

KAVINSKY je izjavil:

Zanimiva tema, sam sem čas nazaj podobno razmišljal:

Predpostavimo, da si moški kateri dela tranzicijo v žensko. Naveden kot ženska v dokumentih. Imaš partnerico (torej si trans lezbika) z katero imaš otroka. Ali v temu primeru kot druga mama (oče) otroku, si deležen leta porodniške?

Obratno, si trans moški, kateri rodi. Si deleen dva tedna porodniške?

Če donosiš in rodiš otroka, prav gotovo.

Glugy ::

Ime in priimek lahko spremeniš samo enkrat. Dvomim da lahko spol uradno spremeniš več kot enkrat. Sploh pa transgender (tisti ki ne spremenijo reproduktivnih organov) ne morejo šteti za uradno spremembo spola; samo transexuals lahko spremenijo uradni spol. In po navad je operacija v drug spol nereverzibilna; ne morš kr pol nazaj spet spreminjat ko se naveličaš. Nisi več isti. Zato pa morš preden ti sploh dovolijo spremenit spol večkrat obiskovat psihiatra. To je zapleten dolg postopek ki ni lahek. Jemat morš tud hormonske tablete kar te tud zlo spremeni. So tud že marskoga zavrnil ker niso bili zihr da bo za skoz hotu/la spremenit spol.

Stvar je preprosta če si uradno ženska se šteje zakon ki velja za ženske; če pa uradno moški pa za moške. Nima veze kaj si bil prej; veze ma sam to kaj si takrat v tistem trenutko v tistem dogodku ko se zakon nanaša nate. Ne morš pa spreminjat večkrat spola kokr ti paše; to je največja neumnost ki sem jo slišal. Dobro če si bogataš lahko počneš kar hočeš ker si sam plačaš ampak to je že druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

c3p0 ::

> Ime in priimek lahko spremeniš samo enkrat.

Who said?

> Dvomim da lahko spol uradno spremeniš več kot enkrat.

Obstajajo ljudje, ki so šli nazaj na biološki spol. Kako uspešno, je pa drugo.

49106 ::

Glugy je izjavil:

Ime in priimek lahko spremeniš samo enkrat


Ne drži.

FormerUser je izjavil:

TellEveryoneRealFacts!


dejstvo -a s (e)
kar dejansko obstaja ali se je dejansko zgodilo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Semafor ::

Utk je izjavil:

Brez skrbi, tudi pri njihovem minimalnem delu v službi so naredili do 40. leta več kot boš ti do 99.


V jugi so bili res pridni. Vsak mesec so tiskali nove bankovce z dodano 0. To je znak dobrega gospodarstva in marljivih rok :))

FrRoSt ::

@Glugy
Da ni tebe čas povozil, slučajno! :)) Menda je spolov vsaj 6 (z besedo: šest) nekateri pa govorijo, da jih je nekje priznanih veliko več.

So čisto pravno priznani in te lahko obsodijo, če jih ne spoštuješ!

Vsaj tako sem slišal! Kje drugje kot v USA. :)) Ne pravijo zastonj, da so najbolj inovativni. :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Semafor ::

FrRoSt je izjavil:

@Glugy
Da ni tebe čas povozil, slučajno! :)) Menda je spolov vsaj 6 (z besedo: šest) nekateri pa govorijo, da jih je nekje priznanih veliko več.

So čisto pravno priznani in te lahko obsodijo, če jih ne spoštuješ!

Vsaj tako sem slišal! Kje drugje kot v USA. :)) Ne pravijo zastonj, da so najbolj inovativni. :)):)):))


Počasi se svet premika naprej. Eni ste še zmeraj v kameni dobi.

UK Woman Thrown in Jail for ‘Deadnaming’ a Transgender Online

KAVINSKY ::

Glugy je izjavil:

Sploh pa transgender (tisti ki ne spremenijo reproduktivnih organov) ne morejo šteti za uradno spremembo spola;


Ni res, dovolj je diagnosticirana disforija in zdravljenje z hormoni. Potem lahko že spreminjaš papirje. Operacija ni nujna, država je ne krije, moraš samoplačniško.

stara mama ::

Evo sprememba spola v praksi:
https://www.removeddit.com/r/asktransge...

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:


Pogledajo pa preden zapišejo v dokument, saj morali bi.

Ježešna kakšna neumnost. Niti slučajno ne gledajo kaj je med nogami. Za to nimajo pravne in ustavne podlage.

Semafor je izjavil:

Karkoli drugega bi bilo diskriminacija.

Diskriminacija je, da moraš sploh razmišljat o menjavi spola, ker je odstotek izplačila pokojnine določen glede na spol. Moški dobijo izplačan manjši odstotek kot ženske. Tako da je diskriminacija že prisotna. Desetletja. Še nobena feministka se ni pritožila glede tega.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

xmetallic je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Pogledajo pa preden zapišejo v dokument, saj morali bi.

Ježešna kakšna neumnost. Niti slučajno ne gledajo kaj je med nogami. Za to nimajo pravne in ustavne podlage.


Kaj je med nogami je precej pomembno za definicijo spola: Se ti ne zdi, da ženska ne more imet med nogami penis. Kdor spremeni spol ni moški, ženska pač pa trenseksualec in tretiran kot čudak.

Lohk pogledaš Nenada oz. Salome. Zagotovo v njemu vidiš žensko. Že nekaj je od tega, ko so mu iz penisa rekonstruirali vagino, samo to je daleč od prave naraven vagine, kot ne morejo ženski naredit pravega tiča. Zdaj je srečen in si je omislil psa. Za vsakega normalnega bo vedno moški, kar ga seveda blazno mori in obtožuje, da smo normlani nestrpni do mentalnih posebnežev.

Drugi primer je tisto , ki se kliče po imenu Pija, profesionalno se ukvarja s prostitizucijo, saj drugo ne zna in se ima za žensko, čeprav ji med nogami binglja penis.

Tako Salome kot Piji je skupno, da nimata vseh "koleščkov" v betici. verjetno je to posledica preveč pomešanih hormonov.

Admin mi bo seveda resnico pobrisal, ker resnica ni vedno prijetna, če si poseben.

xmetallic ::

2dark je izjavil:


Kdor spremeni spol ni moški, ženska pač pa trenseksualec in tretiran kot čudak.

Se strinjam. Vendar to ne spremeni dejstva, da uradnik ne more zahtevat, da se slečeš pred njim. Še zdravnik te ne more in ne sme prisliti, da se slečeš.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

#brezpodpisa

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Phantomeye ::

Mene pa zanima od Hipatije pogled na temo ljudi, ki so transgender, ker imam določen sum.

Zgodovina sprememb…

          ::

FormerUser je izjavil:

Pokojnine bodo še dolgo, UTD bi pomenil, da ga tudi bogati dobijo, kar je brezveze, tudi sicer se mi talanje denarja brez kakršnih koli obveznosti ne zdi ravno smiselno.


Zakaj naj bogati ne bi prejemali UTDja?

FormerUser ::

Phantomeye je izjavil:

Mene pa zanima od Hipatije pogled na temo ljudi, ki so transgender, ker imam določen sum.

Ja? Si morda iz komisariata za wrongthink? Sem že na vrsti za prevzgojo?

          je izjavil:



Zakaj naj bogati ne bi prejemali UTDja?

Zato ker ga ne rabijo.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

Phantomeye je izjavil:

Mene pa zanima od Hipatije pogled na temo ljudi, ki so transgender, ker imam določen sum.

Meni je tudi marsikaj sumljivo!! :O In sploh mi ne dopustijo izražanja tukaj!! To je pa višek!

Tale post iz teme o slačeči umetni inteligenci mi pra nekako zaudarja!!:

xmetallic :: danes, 17:14:30

Hipatija je včeraj ob 16:55:29 izjavil:


Slačenje ljudi proti njihovi volji ni legalno, upskirting ni legalen, zakaj bi bila torej legalna aplikacija, ki je namenjena izključno temu, pa čeprav v virtualni resničnosti. Pravica ženske do dostojanstva je pomembnejša od želje perverznežev, da jo vidijo golo.


Pravice, pravice, pravice. Ne vrti se svet okoli pravic žensk. Aplikacija je legalna. Dostopna je tudi ženskam, uporabljajo jo lahko tudi ženske. Zlorabiti je možno marsikaj pa zato ni prepovedano. Dejmo prepovedat kamere, ker se paranoične snežinkice bojijo, da bi kakšen perverznež snemal neprivlačno feministično ***. Dejmo ukinit photoshop, ker je z njim možno fejkat slike. Dejmo kar prepovedat videe in slike, tko preventivno, da se ne bi kakšna snežinkica znašla na posnetku. Potem pa še barvice in svinčnike, da se ne bi kdo spomnil narisat nagega ženskega telesa. Pa tisočletja stare jamske poslikave moramo uničit, kaj so se pa šli te naši predniki, da so kar po stenskih jamah risali nage ljudi. Vso literaturo in umetnost, kjer se pojavljajo ženske uničit! Da se ne bo kakšna snežinkica našla užaljeno. :)) Ti feministični izpadi mejijo na paranojo in resne psihične težave.
Feminizem je nacizem 21. stoletja.
Hipatija je mladoletna oseba - srednješolka.
Feminazis: jype, Hipatija

Zgodovina sprememb…

spremenilo: xmetallic (danes ob 17:16:07)


Pa dobr!? Kdo je ženskam dal volilno pravico!?? Kdo jih je sploh poslal v šolo!??? Zakaj morajo sploh znati brat in pisat!???

Kdo si je vse to spomnil!?? Kaj pa mislijo, da so!??? Da se svet vrti okoli njih, ali kako!?? Kot da nebi imeli drugaga za delat, kot se znjimi ukvarjat!?

Čakte mal! A je to normalno!??? 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

          ::

FormerUser je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Mene pa zanima od Hipatije pogled na temo ljudi, ki so transgender, ker imam določen sum.

Ja? Si morda iz komisariata za wrongthink? Sem že na vrsti za prevzgojo?

          je izjavil:



Zakaj naj bogati ne bi prejemali UTDja?

Zato ker ga ne rabijo.


Kako to veš? A si jih vprašala?

GRT ::

urosh je izjavil:

...
Sem moški, star 55 let (recimo),... Se mi bo upoštevalo služenje vojaškega roka?

Kot prvo služenje vojaškega roka se ne upošteva.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64071648 (62637) vostok_1
»

Dr. Phil: My African-American Daughter Believes She is Caucasian (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214501 (12761) KAVINSKY

Več podobnih tem