» »

Kaj pravite, se splača narediti spletni oglasnik?

Kaj pravite, se splača narediti spletni oglasnik?

1
2
»

doctorM ::

če je še vedno kdo zainterisiran bi se lahko namreč povezali skupaj, (več glav več ve) vidim, da je kar nekaj interesentov ,ki bi probali narediti nekaj drugače, boljše kaj pravite.

Ales ::

Koliko kapitala imaš v proračunu za projekt?

ejresnevem ::

po mojem mnenju ima v mislih partnerstvo pri startupu, verjetno brez kaksnih formalizacij dogovora. bazo (oracle, sql server, postgresql, mysql), vertikale (java, .net) za mvc/rest|soap in to nikakor ni problem narediti, oglasnik je precej direktna zadeva. mene bolj zanima bolj estetika front enda in (ustrezen) responsive design. za mean stack ne morem kaj posebej prevzemati, lahko pa sledim. ne vem, kako dalec ste s tem, ampak dobro bi bilo dobiti skupaj ekipo in zaceti dolocati prioritete; od najema prostora do uporabljenih tehnologij.

shadeX ::

mene bolj zanima bolj estetika front enda in (ustrezen) responsive design.


na tej točki niti nima veze.

ampak dobro bi bilo dobiti skupaj ekipo in zaceti dolocati prioritete;


Absolutno.

Daleč največja prioriteta pri vseh teh zadevah je marketinška strategija in plan kako vstopiti na slovenski trg oglasnikov, kar pomeni da je treba raziskat potrebe strank, kaj konkurenca ponuja in kako zadevo izboljšati ter predstaviti strankam na dolgi rok. Brez tega bo vsak oglasnik, ki prihaja lepo "popušil". Lep dokaz je to da sedaj se ni še noben niti malo približal Bolhi (po številu obiskovalcev strani)

Bolha enstavno zavzema večino slovenskega trga.


od najema prostora do uporabljenih tehnologij.


Dokler nimaš plana kako zadevo prodat, je najem prostora še najmanjša prioriteta na listu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

ejresnevem ::

shadeX je izjavil:

Dokler nimaš plana kako zadevo prodat, je najem prostora še najmanjša prioriteta na listu.

nima še kupca, domnevam, da najprej želi produkt približno delujoč, z neko perspektivo...
prodaja googlu (ali tistim mimovrste skladu) šele čez čas, ko zadeva dobi krila.
izgleda se malo razlikujemo glede tveganj pri startupih...
kar se mene osebno tiče, je to s tehničnega vidika dosti trivialna zadeva
(smo eni že (pre)dolgo v it industriji, da bi se ustavljali na kodi)...
poslovni del? tjah, upam, da je naštudirano, sicer pač input lost.
nihče ti ne bo investiral denarja v to kar tako.
očitno.

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

shadeX je izjavil:

Daleč največja prioriteta pri vseh teh zadevah je marketinška strategija in plan kako vstopiti na slovenski trg oglasnikov, kar pomeni da je treba raziskat potrebe strank, kaj konkurenca ponuja in kako zadevo izboljšati ter predstaviti strankam na dolgi rok. Brez tega bo vsak oglasnik, ki prihaja lepo "popušil".

well, good luck with that, zagotovo se potem nikdar ne boš lotil.
kot pravim, tehnološke kapacitete so zagotovo na voljo.

shadeX ::

well, good luck with that, zagotovo se potem nikdar ne boš lotil.


Po isti poti je šlo že veliko alternativ bolhi in nobena ni uspela. Go figure why.

doctorM ::

Ales je izjavil:

Koliko kapitala imaš v proračunu za projekt?

Odvisno od vizije kako bi vse skupaj potekalo oz idej. Vrjamem pa da za zagon ne potrebuješ dosti investicije.

ejresnevem je izjavil:

po mojem mnenju ima v mislih partnerstvo pri startupu, verjetno brez kaksnih formalizacij dogovora. bazo (oracle, sql server, postgresql, mysql), vertikale (java, .net) za mvc/rest|soap in to nikakor ni problem narediti, oglasnik je precej direktna zadeva. mene bolj zanima bolj estetika front enda in (ustrezen) responsive design. za mean stack ne morem kaj posebej prevzemati, lahko pa sledim. ne vem, kako dalec ste s tem, ampak dobro bi bilo dobiti skupaj ekipo in zaceti dolocati prioritete; od najema prostora do uporabljenih tehnologij.

Se strinjam z kaksnim startup bi bilo vse veliko lažje.
Koncept oglasnika sploh ni tako tezek po zgledu ebay,amazon,ali etc. Vprašanje je če je vsak pripravljen reskirati svoj čas in vložiti v smislu znanja in časa nekaj v ta projekt in videti kako bo šlo. Saj vsi večji iskalniki oz oglasniki so začeli iz nule kajne oz v nekih wana bi garažah?

Furbo ::

SaXsIm je izjavil:

FB marketplace bo pokopal tudi bolho. Samo vprašanje časa.

Zdaj si pa zamisli svoje tastare na fb marketplace.
Ali kako tam enostavno najti neko stvar.
Oziroma brati oglase polpismenih kretenov.
Ne vem, ne vem. Se ne strinjam.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

doctorM ::

Furbo je izjavil:

SaXsIm je izjavil:

FB marketplace bo pokopal tudi bolho. Samo vprašanje časa.

Zdaj si pa zamisli svoje tastare na fb marketplace.
Ali kako tam enostavno najti neko stvar.
Oziroma brati oglase polpismenih kretenov.
Ne vem, ne vem. Se ne strinjam.


Se strinjam populacija 50+ in več ne znajo uporabljati fb. oz ga niti ne želijo imeti. Ne pravim, da vsi obstajajo izjeme ampak večina.
Kolikor sem imel kontakta v zadnjih letih z prodajalci na fb,bolhi in letgo doben ni bil zadovoljen z ponujeno platformo ampak smo to pač sprejeli ker druge bolše ni. Večina je bila žalostna ko so ukinali letgo ker so lahko objvlali kar preko telefona kljub poraznemu umesniko in hitrosti. Je pa utopično pričakovati ,da pri novem projektu uspes čen noč kar je pri ljudeh zasidrano desetletja. Zato pa je potrebna volja in malo prostega časa in vrjamem, da bi lahko z novo platformu bili trn v peti marikateremu zdajšnemu ponudniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: doctorM ()

ejresnevem ::

shadeX je izjavil:

Po isti poti je šlo že veliko alternativ bolhi in nobena ni uspela. Go figure why.

razumem tvoje pomisleke in te pri tem celo podpiram, ker so v celoti upravičeni.
ampak včasih na začetku potrebuješ malo sreče.
meni je db+vertikala dosti direktna zadeva, sploh mi ni potrebno razmisljati veliko o tem.
glede na to, da nisem ravno n00b in imam tudi druge posle, mi ne bi bilo problem investirati nekaj časa v to...
seveda, odvisno od ekipe in kaj se bo uporabljalo (mean stack zame osebno ne pride v poštev)...
če imamo nek dogovor, mogoče (10% verjetnosti!) lahko celo uspe.
jaz nisem več rosno mlad, menda pa tveganje malo pomlajuje :-)

Vazelin ::

Precej 'full retard' zadeva delat nek oglasnik. Verjetno na ravni izdelave novega računovodskega programa.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Megalodon ::

Pozdravljeni,
počasi že zaključujem z izdelavo novega portala, ki bo vseboval vse od malih oglasov (avtomobilizem, nepremičnine, mobilna telefonija, itd), dogodkov, spletnih trgovcev, restavracij, prostih delovnih mest, storitev, itd. Zanima me, če ima kdo od vas kakšen koristen predlog za izboljšavo (funkcija, ki jo pogrešate pri trenutnih ponudnikih podobnih storitev).

Nekaj funkcij, ki so trenutno že implementirane:

- Mobilna aplikacija z možnostjo nakupovanja (izdelki spletnih trgovcev) in direktne rezervacije nastanitve

- Objava in pregled oglasov

- Komunikacija preko vgrajenega klepetalnika

- Možnost ocenjevanja ponudnikov storitev (trenutno je v Slo iskanje kvalitetnih ponudnikov zelo oteženo)

- Možnost prijave oglasa (vsak oglas bo pred objavo pregledan)

- Mnogo različnih filtrov za iskanje

- Push obvestila

- Enostavna uporaba, itd.

Release date: January 2020 :D
V kolikor ima kdo naprednejše znanje iz tega področja in nekaj začetnega vložka se lahko pridruži, v nasprotnem primeru grem solo.

masevc ::

Ko bos rabil marketin, me klikni :)

doctorM ::

Megalodon je izjavil:

Pozdravljeni,
počasi že zaključujem z izdelavo novega portala, ki bo vseboval vse od malih oglasov (avtomobilizem, nepremičnine, mobilna telefonija, itd), dogodkov, spletnih trgovcev, restavracij, prostih delovnih mest, storitev, itd. Zanima me, če ima kdo od vas kakšen koristen predlog za izboljšavo (funkcija, ki jo pogrešate pri trenutnih ponudnikih podobnih storitev).

Nekaj funkcij, ki so trenutno že implementirane:

- Mobilna aplikacija z možnostjo nakupovanja (izdelki spletnih trgovcev) in direktne rezervacije nastanitve

- Objava in pregled oglasov

- Komunikacija preko vgrajenega klepetalnika

- Možnost ocenjevanja ponudnikov storitev (trenutno je v Slo iskanje kvalitetnih ponudnikov zelo oteženo)

- Možnost prijave oglasa (vsak oglas bo pred objavo pregledan)

- Mnogo različnih filtrov za iskanje

- Push obvestila

- Enostavna uporaba, itd.

Release date: January 2020 :D
V kolikor ima kdo naprednejše znanje iz tega področja in nekaj začetnega vložka se lahko pridruži, v nasprotnem primeru grem solo.


Super, pošlji kontakt na privat.

masevc je izjavil:

Ko bos rabil marketin, me klikni :)


Enako zate, da se povežemo. lp

Ales ::

Ne vidim, da bi tukaj kdorkoli imel narejen poslovni načrt in kako dejansko raziskavo trga.

Nimam pojma, zakaj se misli, da je konkuriranje Bolhi tehničen problem. Niti zakaj mislite, da začetni vložek ne bi bil kar konkreten.

ejresnevem ::

Meni se zdi, da eni veliko preveč pričakujete na javnem forumu in na drugi strani. Četudi bi pn bil pripravljen po nekajdnevnem forumskem razmisljanju, bi verjetno bil premalo podroben. Očitno ni nikakršnega budgeta, nobenega plana in je zadeva čisto prostovoljna. Zdaj, rečeno po vsem tem, ker očitno niso bile nekaterim jasno, pričakujem, da bo tema zaključena in pozabljena v treh dnevih. Kdor pa vendarle meni drugače, naj zadevo prenese v bolj zaprto skupnost in povabi zraven tiste, od katerih morda pričakuje kakšen konstruktiven input.

doctorM ::

ejresnevem je izjavil:

Meni se zdi, da eni veliko preveč pričakujete na javnem forumu in na drugi strani. Četudi bi pn bil pripravljen po nekajdnevnem forumskem razmisljanju, bi verjetno bil premalo podroben. Očitno ni nikakršnega budgeta, nobenega plana in je zadeva čisto prostovoljna. Zdaj, rečeno po vsem tem, ker očitno niso bile nekaterim jasno, pričakujem, da bo tema zaključena in pozabljena v treh dnevih. Kdor pa vendarle meni drugače, naj zadevo prenese v bolj zaprto skupnost in povabi zraven tiste, od katerih morda pričakuje kakšen konstruktiven input.

Se strinjam po vsej vrjetnosti bo šlo v večna lovišča. No ni vse tako črnogledo nekteri so se že povezali med seboj, tudi sam sem dobil kontakt bomo videli. Je pa res da doben ni dejansko "izrazil" zelje po napredovanju kontruktivnega inputa. oz nisem sam zasledil v javni debati:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: doctorM ()

-valvoline- ::

Ce bi letgo vztrajal se leto dve bi 100% pokopal bolho. Ne vem zakaj so odnehal. Prodajko je pa tak tak, ni se v redu postiman.

2dark ::

Bolj se mi zdi, da FB-jev Marketplace prevzema funkcijo pri prodaji prodmetov. Pa ne pobira provizije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bolha plačljiva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14935586 (12939) kamiKaZaA
»

Letgo zapira Slovensko spletno stran in aplikacijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11034404 (9376) fikus_
»

Je Bolha poginila med operacijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8016583 (6345) FTad
»

letgo vs bolha oglasniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18534767 (14346) shadeX

Več podobnih tem