» »

Galaxy Fold zdaj menda nared za trg

Galaxy Fold zdaj menda nared za trg

vir: CNet
CNet - Potem, ko so morali pri Samsungu aprila letos preložiti izid svojega prepogljivega telefona, je eden od šefov Samsung Display pred dnevi napovedal, da so na napravi končno odpravili vse probleme in bo kmalu v prodaji. Gre za hčerinsko podjetje Samsung Electronics, ki je obenem glavni dobavitelj upogljivih zaslonov za Galaxy Fold.

Kot je znano, so bili prav ti najbolj zaslužni za spomladansko preložitev, saj so na primerkih, razdeljenih med preizkuševalce in novinarje pojavile poškodbe in okvare posameznih delov zaslona, zlasti ob osi prepogibanja. Odpoved je bila za največjega ponudnika pametnih telefonov precejšen fiasko, toliko bolj, ker gre za napravo, ki bo stala 2000 dolarjev. Po dogodku so sicer napovedali, da bo telefon popravljen in na poti k kupcem že v nekaj tednih. Mediji zdaj ugibajo, da bo ponovna splovitev najverjetneje potekala v juliju, tik preden bodo razkrili svojega drugega paradnega konja, Galaxy Note 10, a so pri Samsungu to že zanikali.

Mimogrede, novinarji so te dni odkrili patent za prepogljivi pametni telefon, ki ga je sredi lanskega leta vložil Huawei. Telefon je videti kot Mate X, le da se pri slednjem zaslon prepogiba navzven, pri neznanem modelu iz patenta pa navznoter, podobno kot Galaxyju Fold. Najdba je zanimiva zato, ker kaže, da sta obe podjetji v določenem trenutku razmišljali podobno, vendarle pa se zdi, da ni šlo za industrijsko špijonažo, saj sredi lanskega leta o Foldu še ni bilo prav veliko znanega.

14 komentarjev

MrStein ::

Zakaj bi šlo za špijonažo?

Za prepognit sta v glavnem dve možnosti in zakaj ne bi raziskal obe?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matevz96 ::

MrStein je izjavil:

Zakaj bi šlo za špijonažo?

Za prepognit sta v glavnem dve možnosti in zakaj ne bi raziskal obe?


Sploh ni pomembno, da jih podrobno preiščeš. Glavno je, da postaviš dovolj širok patent in s tem čim bolj omejiš konkurenco.
#hooldthedoor

Netrunner ::

Me prav zanima prihodnost teh igračk saj osebno ne pričakujem uspeha oz. mogoče bo bum nekaj časa ki bo hitro zamru.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

perci ::

Sem prebral Galaxy Ford :).

MrStein ::

Tožba Ford-a v 3... 2... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GrX ::

Netrunner je izjavil:

Me prav zanima prihodnost teh igračk saj osebno ne pričakujem uspeha oz. mogoče bo bum nekaj časa ki bo hitro zamru.

Jaz verjamem, da je v foldih prihodnost. Bo pa potrebno poćakati še kakšno leto, da se tehnologija izpopolni. Bomo videli..

Poldy ::

Kako preprečijo pri telefonu, kjer se ekran prepogiba navznoter, da med ekrana ne pride prah? Ker sicer bo vse spraskano. Po drugi strani si ne predstavljam ekrana, ki se prepogiba navzven, kaj se bo naredilo če pade na tla, na prepognjeno stranico.

gddr85 ::

gorilla glass bo vse zaščitil :))

Mato989 ::

Hočejo nardit multipraktik tablico fon ven ampak tole bo fail... me zanima kako to sploh razšraufaš kot serviser :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Enako kot druge?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Enako kot druge?


Ja, samo da bo tu menjava zaslona bistveno bolj zahtevna ipd... pa mehanizmi pa te fore... bo zabavno tole videt.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

Poldy je izjavil:

Kako preprečijo pri telefonu, kjer se ekran prepogiba navznoter, da med ekrana ne pride prah? Ker sicer bo vse spraskano.

A tako kot na vseh dozdajšnjih prepogljivih telefonih, ter seveda absolutno vseh laptopih? No, nekako preživijo...

Po drugi strani si ne predstavljam ekrana, ki se prepogiba navzven, kaj se bo naredilo če pade na tla, na prepognjeno stranico.

Isto, kot se zgodi, če ti navaden telefon pade na ekran?
Razen če misliš sam rob.
Bo pač malo močneje narejen.
(ali pa bo folk hodil okoli s "pajčevino", kot že danes počnejo z navadnimi ekrani.


Govoriš, kot da bi šlo neke neslutene težave, nikoli videne in nerešljive. Ni nič od tega.

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Enako kot druge?


Ja, samo da bo tu menjava zaslona bistveno bolj zahtevna ipd... pa mehanizmi pa te fore... bo zabavno tole videt.

Ja, in?

Vsaka naprava iz leta X je bolj zahtevna za servis, kot naprava iz leta X-10. A ustavimo napredek?

Saj "navadni telefoni" imajo tudi zlepljen ekran s touch senzorjem, z ohišjem, z ne vem čim, in... sveta ni konec. Razen tu in tak kaki redki domači mojster, se o tem ne pritožuje noben.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Mato989 je izjavil:


Ja, samo da bo tu menjava zaslona bistveno bolj zahtevna ipd... pa mehanizmi pa te fore... bo zabavno tole videt.

Pojdi k kakemu urarju in mu povej o mehanizmih. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja, samo da bo tu menjava zaslona bistveno bolj zahtevna ipd... pa mehanizmi pa te fore... bo zabavno tole videt.

Pojdi k kakemu urarju in mu povej o mehanizmih. ;)


Zato pa jih skorajda več ni =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung najavil telefone Galaxy S20, s poudarkom na fotografiranju, in svoj drugi pre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5915323 (9854) FlyingBee
»

Tudi novi Razrji imajo probleme z vzdržljivostjo

Oddelek: Novice / Android
328134 (4308) FireSnake
»

Huaweijev prepogljivi telefon je tu

Oddelek: Novice / Android
196973 (5424) opeter
»

Microsoft predstavil osvežitve družine Surface, vključno z novimi slušalkami in Andro

Oddelek: Novice / Ostale najave
2411845 (9954) Mavrik

Več podobnih tem