» »

Če kdo ve... glede navijanja...

Če kdo ve... glede navijanja...

bajsibajsi ::

Imam plato Lucky Star 6VBX2 in procesor Intel Celeron 433MHz (codename Mendocino). Ze nekaj casa se "zafrkavam" z navijanjem. Procesor originalno deluje z zaklenjenim faktorjem 6.5 in FSB 66MHz.
Imam Awardov BIOS... ponudi mi nastavitve za razne hitrosti procesorja vse do 433MHz (npr. 2 x 66, 2.5 x 66,..... vse do 6.5 x 66=433MHz, ki je originalna), ampak mi to ne koristi, ce je faktor mnozenja zaklenjen.
Poleg tega imam pa se nastavitev "manual" kjer so spet razni faktorji mnozenja (ki ne delujejo tudi ce jih spremenim) in pa frekvenca FSB 66 in 75.
Torej sem nastavil na frekvenco 75 in dobil hitrost 6.5 x 75= 488Mhz na kateri deluje stabilno.
Zanima pa me, ce je kaksna moznost, da bi dobil frekvence FSB 83, 92, 100MHz...itd, ker sem na netu prebral, celeron mendocino 433MHz skoraj 100% deluje na 6.5 x 83=540MHz in vcasih tudi na 6.5 x 92=598 oz. 600MHz ??? Lahko pridem do teh frekvenc? Aja se to, tist trik s prekrivanjem pina B21, da bi dobil FSB 100 pri meni ne deluje!

(p.s. Imam tudi plato PCchip BXcel... bi na njej dobil te frekvence?)

Vas Bajsi >:D

OwcA ::

Če si pripravljen precej obširno modificirati ploščo, potem se da.
Kateri nabor imaš?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

bajsibajsi ::

Huh, ne vem na pamet.... mislm da je VIA Apollo VT82C691 in VT82C596 ... sam nisem sigurn, plate pa nimam pred sabo trenutno, ker nisem doma (bom preveril)!

Bajsi >:D

bajsibajsi ::

Tuki je stran, kjer je Motherboard specification:

http://island.formoza.ru/cgi-bin/getdat...

Je en Jumper za FSB 66 (Closed) in FSB 100 (Opened) sam ce ga dam dol nc ne dela.Sej 100 je itak verjetn prevec, sam npr. 83 pa ne bi blo .... se mi zdi :)

bajsibajsi ::

V specifikaciji med drugi pise FAQ:

Why can’t the CPU frequency be adjusted to 100 MHz ?
A: The BIOS will automatically detect the CPU frequency (66MHz or 100 MHz).
Therefore, if your CPU frequency cannot be adjusted to 100 MHz, then your CPU
may be 66 MHz. In BIOS Ťspeed setup,ť there are other frequencies, like 75
MHz, 83 MHz, 103 MHz, 102 MHz, 112 MHz, 133MHz. These are for internal
test only. No guarantee is provided since this is not included in chipset
specification.

Ce pise, da so se druge frekvence, zakaj imam jaz samo 66 in 75?

jest10 ::

Zamenjaj bios če ga še nisi

bajsibajsi ::

Se mi je zdel, a je to :)

>:D Thanx


p.s. sam tezava je, da ne najdem uradne strani Lucky Star.... mimogrede a dobim visjo razlicico BIOSa na strani firme od plate(ki jo ne najdem) ali na Awardovi strani?
Npr. doma mam se eno kisto z Intelovo plato in na njihovi strani tocno pise katero verzijo BIOSa rabim, ce hocem imet pac npr. hitrejsi procesor not...itd?


p.s.p.s. Sej itak ce oz. ko bom menjal BIOS bom verjetn vse zaj..u ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elite K7S5A

Oddelek: Navijanje
311568 (1267) _Dejan_
»

FSB ne gre cez 83

Oddelek: Navijanje
201414 (1153) migič
»

Navijanje Celerona 400?

Oddelek: Navijanje
211309 (1004) McWolf
»

Se da odklenit Celerona ?

Oddelek: Navijanje
6869 (669) tedybear
»

katero plato mam?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6826 (731) sirotka

Več podobnih tem