» »

Dobre in priznane nepremičninske agencije

Dobre in priznane nepremičninske agencije

FiReFTW ::

Pozdrav

Zanima me če se kdo tukaj spozna kaj na nepremičninske agencije pri nas, iščem namreč dobre in priznane in sicer v okolici Maribor.

Blond ::

Pozdravljen.

Dobre in priznane v okolici Maribora?
Bo pa potrebno več informacij podati.
Odvisno kaj želiš.

Lahko pa ti pomagam vsaj z nasveti. Ali tukaj ali pa na zasebno.

LP
Primož
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()

FiReFTW ::

Gre se za prodajo hise v mb.

Blond ::

V kolikor želiš me lahko kontaktiraš in bova pogledala zadevo.
Lp
Primož
041380146
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Lonsarg ::

Samo da ne bi leta 2019 prostovoljno nasedel kaki klasični provizijski agenciji z 2+2=4%.

Leta 2019 komot prideš na 1% ali celo manj (govorim o skupne proviziji, torej namesto 4%), naprimer Mezanin zdaj na veliko poslušam po radio oglašuje z fiksno ceno 1250EUR na deal. Veliko imaš tudi takih ki ponujajo 0+2% in 0+1.5%, kar je tudi dokaj ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

#000000 ::

Dej definiraj pojem DOBRE, a to misliš Dobre kao bodo prodale v 14 dneh za top ceno, ali Da so dobri ker vso papirologijo porihtajo v 10 dneh od prodaje, ali da so dobri ker ne vem kaj je una agentka top špica blondica 23 let z ritko za 10+ :)

Aja sej če hočeš zvedet katere niso kej preveč priznane in so samo nastavljalci pickerčka )provizija) daj en oglas da prodajaš kamorkoli, u tren oka te bodo začeli kontaktirat, enako kot švercarji če daš na avtonet oglas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Lonsarg ::

Dobra pomeni da pofotka lepe slike in objavi na popularnih oglasnikih. Slaba bo objavila samo na "svojem" oglasniku:)

#000000 ::

Lonsarg je izjavil:

Dobra pomeni da pofotka lepe slike in objavi na popularnih oglasnikih. Slaba bo objavila samo na "svojem" oglasniku:)


SVOJEM OGALSNIKU ??? WTF sej vsi tako firme kot individualci objavljavljajo oglase na ISTIH platformah, BOLHA, Nepremičnine pa ajde še kaka bi se našla, fotkaš lahko sam ali kolega ki zna, ni to neka znanost, oni samo pristavijo piskerček in to je to, sem prodajal in tudi prodal stanovanje pred kratkim, vsak dan me je neka agencija klicala, za ogled, potem pa pride pupa in en tip, kao kupec, ki bi rad zbil ceno kr za 30% v štartu, mislm da je bil še na hodniku, ko je zečel srat.

NAkar ona reče jah bom poslikala če se strinjate ter podpišite tukaj neko "pogodbico" po kateri tud če meni samemeu rata prodat oni kasirajo provizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Lonsarg ::

V osnovi sem seveda mislil kot šalo ampak ne boš verjel marsikatere agencije precej forsirajo svoje mini oglasnike in na koncu seveda slabše prodajo kot če bi si kupec vzel 5 minut in na nepremičnine objavil. Če nepremičnine ni na nepremičnine.net si pač izgubil cirka 80% morebitnih kupcev.

FiReFTW ::

#000000 je izjavil:

Dej definiraj pojem DOBRE, a to misliš Dobre kao bodo prodale v 14 dneh za top ceno, ali Da so dobri ker vso papirologijo porihtajo v 10 dneh od prodaje, ali da so dobri ker ne vem kaj je una agentka top špica blondica 23 let z ritko za 10+ :)

Aja sej če hočeš zvedet katere niso kej preveč priznane in so samo nastavljalci pickerčka )provizija) daj en oglas da prodajaš kamorkoli, u tren oka te bodo začeli kontaktirat, enako kot švercarji če daš na avtonet oglas.


Zanima me pač če ima tu kdo izkušnje z raznimi agencijami, ker iščem dobre in resne kot sem napisal.

Z tem pa mislim da je dosti takih na netu katere so šalabajzerske.

Z dobrimi pa resnimi pač mislim kakšne take ki imajo dosti "gužve" in dosti potencialnih kupcev, in pa pač da so kot agencija zanesljivi in imajo dober feedback.

#000000 ::

Recimo STOJA je pro zadeva, ga osebno poznam, vem da je profi u nulo, samo on vodi igro v segmentu kjer je drago, za info samo, mislm da je vsem ambasadam vsaj v LJ, on našel place.

AJA recimo energoplan, oni so mi pred leti našli nekaj kar sem iskal in smo tudi speljali zadevo, če pa še delajo pa nebi vedu.

edit: hočem povedat samo to, da v bistvu agencije ne rabiš, razen če imaš keš in kupuješ, če pa prodajaš ti je pa vsak prisklednik odveč, ker dejansko v 89% pomojem ne naredijo drugega kot poberejo provizijo, razen če si kupec ki si je zaželel nekaj in je pripravljen plačat in se mu ne da jebat in gledat oglase, ampak to so redki, no pa pri papirologiji tam pa agencije zmagajao, ker imajo zakone v malem prstu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Aquafriend ::

#000000 je izjavil:



edit: hočem povedat samo to, da v bistvu agencije ne rabiš, razen če imaš keš in kupuješ, če pa prodajaš ti je pa vsak prisklednik odveč


Samo ce prodajas poceni oziroma hitro najdes stranke.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Če imaš čas, prodajaj bajto sam.

Agencija te sicer da v svojo listo, ampak za prodajo naredijo pa samo toliko, da objavijo oglas...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blond ::

Odvisno od agencije in posrednika
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Invictus ::

To si ti misliš...

Ko hočeš najeti agencijo, da bi ti za provizijo našla nepremičnino, jih pa ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

OP: Daj mi več informacij o hiši na privat. Bi bil zainteresiran, če ne zahtevaš ravno 300 jurjev za kako podrtijo z 20m2 trave naokoli, kot je to v navadi v MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

otago ::

Mora imeti nepremicninska agencija kaksno bancno garancijo? Agenti bi naj imeli licenco oz. npk.

Pred leti je ena od vecjih mariborskih agencij prodajala stanovanje... nikjer niso omenili, da je se hipoteka gor, parking pred blokom pa na gradbinca v stecaju v ZK... To ni naloga kupca. Toliko o profesionalnosti in upravicenosti %.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Big_Al ::

https://www.insa.si/

Dobra lokacija poslovalnice v MB je zagotovo njen plus, sam pa sem z njimi do sedaj posloval 2x, obakrat so me prepričali s strokovno in korektno obravnavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Big_Al ()

Blond ::

otago je izjavil:

Mora imeti nepremicninska agencija kaksno bancno garancijo? Agenti bi naj imeli licenco oz. npk.

Pred leti je ena od vecjih mariborskih agencij prodajala stanovanje... nikjer niso omenili, da je se hipoteka gor, parking pred blokom pa na gradbinca v stecaju v ZK... To ni naloga kupca. Toliko o profesionalnosti in upravicenosti %.


Agencija mora po zakonu imeti zavarovano odgovornost. Polico (veljavno) so ti dolžni pokazat.
Na zavarovalni polici so posredniki poimensko navedeni.
Vsak posrednik mora imeti opravljen NPK in pri MOP zapisan v javni register nepremičninskih posrednikov.
In tudi tam lahko preveriš ali je posrednik vpisan v imenik ali ne.

Agencija in posrednik so dolžni po zakonu o nepremičninskem posredovanju preveriti dejansko in pravno stanje nepremičnine in o tem obvestiti stranko/kupca/naročnika.

V praksi pa zna biti vse živo. Zato preverite s kom se spuščate v posle in jim zaupate svojo nepremičnino ali pa denar za željeno nepremičnino.

Lp
P

Invictus je izjavil:

To si ti misliš...

Ko hočeš najeti agencijo, da bi ti za provizijo našla nepremičnino, jih pa ni...


So ;)
Javi na zs kaj iščeš in bova kakšno rekla.
Lp
P
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blond ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogled nepremičnine in oddaja podatkov

Oddelek: Loža
374416 (3385) Invictus
»

Kje oglaševati posest za tuji trg?

Oddelek: Loža
233403 (2785) Netrunner
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710316 (7793) Telbanc
»

katera nepremičninska agencija/agent?

Oddelek: Loža
135627 (5134) Melanholija

Več podobnih tem