» »

Si z odločitvijo za ženo (in otroke) zakompliciramo in zapečatimo življenje?

Si z odločitvijo za ženo (in otroke) zakompliciramo in zapečatimo življenje?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 8
»»

PreviousUser ::

Končaš faks, najdeš si službo... Spoznaš partnerico in imaš otroke... Se zapufaš in kupiš hišo in seveda večji avto, ker imaš otroke... In potem cele dneve delaš in imaš polno skrbi zgolj z namenom, da se preživi... Domov prideš utrujen, brez volje za karkoli, po možnosti se zaradi stresa bašeš z nezdravo hrano... Leta takega tempa pustijo posledice in potem slišimo o ljudeh malo čez trideset, ki jih pokosi infarkt...

Kakšno je vaše mnenje o tem? Je kariera-družina-odrekanje res najbolj idealna pot našega življenja? Otroci stanejo, delaš leta in leta, da plačuješ vse stroške, po možnosti še ženine in kaj imaš na koncu za pokazati? Otroke po končanem faksu, ki pa spet sužnji vsega skupaj in krog se ponovi... Zdi se mi, da se veliko ljudi počuti ujetih, ko je že prepozno... Na grbi imajo kredite, ogromne družinske stroške in živijo samo še za to, da delamo... Se za vse skupaj odločimo zaradi pritiska družbe ali norenja hormonov, ko spoznamo v tistem trenutku za nas idealnega partnerja. In nas potem nagon dobesedno stane življenja? V čem je smisel celega življenja odrekanja, na koncu pa pač umreš...Za kaj se truditi, ali ne bi bilo enostavneje in prijetneje imeti se čim bolje ta kratek čas, ki ga imamo na razpolago? Zakaj si tako zakompliciramo življenje?

Malo provokativno, pa vendar... Se nadejam zanimive debate. :D
  • zaklenilo: zee ()

jakan123 ::

Najdeš boljšo službo, da je skrbi manj :))

gdjv ::

Vsak naj živi kakor hoče. Če je to žena, otrok, hiša, pes in dober avto, me ne moti. Če je otrok zato, ker imaš sorodnikov dovolj, ko te sprašujejo "kaj pa ti čakaš?", si pač ovca in si sam kriv. Če želiš imeti otroke jih imej, nikakor pa jih ne vsiljuj ostalim.

Če si finančno nepismen (in celo življenje plačuješ prevelik kredit za hišo in avtomobile), kot velika večina, si si popolnoma sam kriv.

Moj moto je, živi in uživaj kolikor ti je dano na tem svetu. Potuj kolikor je le mogoče, spoznavaj ljudi in predvsem se ne obremenjuj in nikakor na zapravljaj več kot zaslužiš (beri: pozabi na hišo, če jo moraš odplačevati 30 let).

Cruz ::

Delo osvobaja. Jaz pa ne razumem teh novodobnih parov, recimo 26-40 let, ki se sprehaja s psom cele dneve, potuje po svetu in uživa v kulinariki v kateri je v ceno všteta tudi slika za Instagram. Ne me narobe razumeti, razumem te aktivnosti in jih tudi sam prakticiram, le ne zdi se mi kot life well-lived.

Sicer sem še v zgodnjih 20-ih, ampak me že zdaj privlači družinsko življenje in upam, da spoznam boljšo polovico, ki mi bo omogočila le-to. Seveda se zavedam, da ni sanjsko in si niti ne predstavljam kot tako, ampak se mi zdi veliko bolj zanimivo preživeti življenje z družino v katero se itak da vključiti dobesedno katerokoli aktivnost, le morda v malce omejeni količini in prilagojeno.

Poskusi si zamisliti tvojo opisano situacijo brez finančne pohabljenosti. To je problem v tvojem postu. Morda si odrasel v takšnem okolju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

nevone ::

Si z odločitvijo za ženo (in otroke) zakompliciramo in zapečatimo življenje?


Zaenkrat je to edini način ohranjanja človeštva. Seveda ni treba da si vi "zakomlicirajo" življenje na ta način, a če si ga nihče, je to pač pot v izumrtje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PreviousUser ::

nevone je izjavil:

Si z odločitvijo za ženo (in otroke) zakompliciramo in zapečatimo življenje?


Zaenkrat je to edini način ohranjanja človeštva. Seveda ni treba da si vi "zakomlicirajo" življenje na ta način, a če si ga nihče, je to pač pot v izumrtje.

o+ nevone


Kaj pa imamo sploh od tega, da preživimo kot vrsta, zakaj bi nas to moralo skrbeti? Razen elite nima nihče česa izgubiti.

PrihajaNodi ::

PreviousUser je izjavil:

Končaš faks, najdeš si službo... Spoznaš partnerico in imaš otroke... Se zapufaš in kupiš hišo in seveda večji avto, ker imaš otroke... In potem cele dneve delaš in imaš polno skrbi zgolj z namenom, da se preživi... Domov prideš utrujen, brez volje za karkoli, po možnosti se zaradi stresa bašeš z nezdravo hrano... Leta takega tempa pustijo posledice in potem slišimo o ljudeh malo čez trideset, ki jih pokosi infarkt...

Kakšno je vaše mnenje o tem? Je kariera-družina-odrekanje res najbolj idealna pot našega življenja? Otroci stanejo, delaš leta in leta, da plačuješ vse stroške, po možnosti še ženine in kaj imaš na koncu za pokazati? Otroke po končanem faksu, ki pa spet sužnji vsega skupaj in krog se ponovi... Zdi se mi, da se veliko ljudi počuti ujetih, ko je že prepozno... Na grbi imajo kredite, ogromne družinske stroške in živijo samo še za to, da delamo... Se za vse skupaj odločimo zaradi pritiska družbe ali norenja hormonov, ko spoznamo v tistem trenutku za nas idealnega partnerja. In nas potem nagon dobesedno stane življenja? V čem je smisel celega življenja odrekanja, na koncu pa pač umreš...Za kaj se truditi, ali ne bi bilo enostavneje in prijetneje imeti se čim bolje ta kratek čas, ki ga imamo na razpolago? Zakaj si tako zakompliciramo življenje?

Malo provokativno, pa vendar... Se nadejam zanimive debate. :D


Se popolnoma strinjam z napisanim. Druzba ti vceplja da si manjvreden brez ottok in partnerja, egoist...po drugi strani pa niso vsi v itju z remote sluzbami, 700 ali 800e je dovolj da prezuvis sebe s taksnim zneskom pa o cem drugem niti ne mores razmisljati. Ker leta tecejo in je pritisk druzbe vse vecji dobis po moznosti se partnerja, ki je, samo da je in potem se zakomplicira. Sex ni vreden, da si z nekom, ki ni primeren za tebe.

PreviousUser je izjavil:

nevone je izjavil:

Si z odločitvijo za ženo (in otroke) zakompliciramo in zapečatimo življenje?


Zaenkrat je to edini način ohranjanja človeštva. Seveda ni treba da si vi "zakomlicirajo" življenje na ta način, a če si ga nihče, je to pač pot v izumrtje.

o+ nevone


Kaj pa imamo sploh od tega, da preživimo kot vrsta, zakaj bi nas to moralo skrbeti? Razen elite nima nihče česa izgubiti.


Tocno tako. Se sanja se ti ne koliko je locitev po moznosti z otroci. Ce ni res primernega partnerja za druzino tace proc od bejb ki stalno visijo na fb in objavljajo slikce s ego tripov...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Seveda druzina je tista ki te osrecuje, ampak vse ob svojem casu. Obcudujem pare, ki so po 20 let skupaj, ampak se zaradi kariere ne odlocajo za otroke pred 40. letom. To je tisto, kar mislim da vsi iscemo v zivljenju, vsaj jaz tako vidim. Da si tako rekoc v penziji in se vedno imas za nekaj ziveti oz. so otroci se vedno dokaj mladi, da potrebujejo tvoje nasvete in financno pomoc.

Tam do 40. leta pa imas cas za potovanja, raziskovanje samega sebe, ustvarjanje financne brezskrbnosti, sportanja, iskanja ravnovesja med zdravo in malo manj zdrave hrane. Meni je v interesu, da sem tudi po 40. letu v top formi, res nocem biti se en zavaljen 40 letnik, ki ga bo vsak cas zadel infarkt zaradi premalo gibanja. Tega res ne bi rad.

Zivite polno in zdravo prvo polovico zivljenja, da boste lahko ziveli enako kvalitetno drugo polovico zivljenja.

Zivljenje je maraton, ne pa sprint :)

My 2 cents

kr3ten ::

Recept za solidno življenje:
- končaš faks
- imaš partnerja, ki se lahko preživlja s svojo plačo
- nimaš otrok (otroke narediš šele v primeru, ko ne veš več kako bi zapravil svoj denar)
- ne vzameš kredita (bolje plačevati najemnino, kot kredit - pri kreditu bo bajta tvoja po 20ih letih, čez 5 let se boš pa stegnil + bankirjem omogočaš zastonj in luksuzno življenje)
- ne bereš novic (politika, rumeni tisk)
- brigaš se za svoj lajf

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

nevone ::

Kaj pa imamo sploh od tega, da preživimo kot vrsta, zakaj bi nas to moralo skrbeti?


Ne da bi nas moralo skrbeti, ampak nas skrbi, ker če nas ne bi, danes ne bi bili tukaj. Je pa hec v tem, da doker se tega nismo zavedali, je bila pač ta skrb skrita v nezavednem, ko smo se začeli spraševati o smiselnosti svojega obstoja in o obstoju sploh, se je pa ta avtomatika začela rahlo ustavljati.

Ko se sprašuješ takšne stvari, kot je smiselnost nadaljevanja vrste, si že ujet v zanko izumrtja.

Ampak, da se bolj omejim na osnovno vprašanje, če si z odločitvijo za družino zakompliciramo in zapečatimo življenje. Do neke mere da, vendar v dovolj razumni družbi so skoraj vse te komplikacije v bistvu rešljive, problem je edino v našem dojemanju, ki gre po inerciji, namesto da bi se prilagajalo trenutnim razmeram.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

blackbfm ::

In potem cele dneve delaš in imaš polno skrbi zgolj z namenom, da se preživi... Domov prideš utrujen, brez volje za karkoli


Realnost je da utrujenost, burnoute, eksistencialne krize in podobna jajca imas lahko tut samski, brez otrok in z viskom denarja :)) clovek ni nikol zadovoljen s tem kar ima, vedno zeli nekaj več ali drugače .. Sem preprican da večina ce bi zadela nek mega loto, bi bila po parih tednih na skoraj istem baseline-u zadovoljstva z življenjem in z enakovrednimi problemi kot pred dobitkom

scipascapa ::

jakan123 je izjavil:

Najdeš boljšo službo, da je skrbi manj :))


ko jih toliko v slo, a ne?

Aquafriend ::

PreviousUser je izjavil:

V čem je smisel celega življenja odrekanja, na koncu pa pač umreš...Za kaj se truditi, ali ne bi bilo enostavneje in prijetneje imeti se čim bolje ta kratek čas, ki ga imamo na razpolago? Zakaj si tako zakompliciramo življenje? :D

Smisel zivljenja je evolucija tako telesa kot zavesti. Ce bi zivel enostavno in prijetno kot v raju potem evolucije nebi bilo. Negativna sila nas potiska k boljsemu. K iskanju resitev, k izboljsanju. Tudi ti zdaj pises, kako te negativna sila potiska in zdaj isces resitve. Iskanje resitev je prvi korak k napredku.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Alien123 ::

zapečatiš si življenje s kreditom ki je večji od 15 let.. Če si kupiš hišo, stanovanje z odplačevanjem v roku 10ih let še gre.. Več pa me ne dobijo. Rajši v najemu celo življenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

PreviousUser ::

Aquafriend je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

V čem je smisel celega življenja odrekanja, na koncu pa pač umreš...Za kaj se truditi, ali ne bi bilo enostavneje in prijetneje imeti se čim bolje ta kratek čas, ki ga imamo na razpolago? Zakaj si tako zakompliciramo življenje? :D

Smisel zivljenja je evolucija tako telesa kot zavesti. Ce bi zivel enostavno in prijetno kot v raju potem evolucije nebi bilo. Negativna sila nas potiska k boljsemu. K iskanju resitev, k izboljsanju. Tudi ti zdaj pises, kako te negativna sila potiska in zdaj isces resitve. Iskanje resitev je prvi korak k napredku.


Kaj pa je najvišja stopnja evolucije zavesti?

Aquafriend ::

Pomoje ni omejitve, saj se celo najboljsi programer vesolja (lahk mu reces bog) uci in napreduje celo zivljenje.

IL_DIAVOLO ::

In nor umre :D

Anney ::

gdjv je izjavil:



Moj moto je, živi in uživaj kolikor ti je dano na tem svetu. Potuj kolikor je le mogoče, spoznavaj ljudi in predvsem se ne obremenjuj in nikakor na zapravljaj več kot zaslužiš (beri: pozabi na hišo, če jo moraš odplačevati 30 let).


Verjetno si hišo/stanovanje dobil podedovano, skoraj ne verjamem da je šlo to skozi s privarčevanim, če pa ja pa svaka čast.

Alien123 je izjavil:

zapečatiš si življenje s kreditom ki je večji od 15 let.. Če si kupiš hišo, stanovanje z odplačevanjem v roku 10ih let še gre.. Več pa me ne dobijo. Rajši v najemu celo življenje


Kaj imaš od najema? Nisi nihče in nič nimaš, zgolj životariš. Najemnine so skoraj slične kreditom, žal je tako dandanes.

Otroci so naša prihodnost, deliš gene, ustvarjaš življenje.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Aquafriend ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

In nor umre :D

Zavest je energija. Energija nikoli ne umre.

PrihajaNodi ::

Otroci so naša prihodnost, deliš gene, ustvarjaš življenje.


Dajte nehat to z geni, no. Otroka lahko tudi posvojis. Kaj ti pomaga ce si sperm donor pa ne vzgajas mladicev? Nic.

Jst sm svojga psa bols vzgoju kot marsikdo svoje otroke...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Ce gledam the big picture vseh podrocij, ki sem jih v knjiznicah bral, mi zgleda nase zivljenje kot program.
Moja teorija je, da so planeti/zvezde in vse v vesolju del programa in vsak ima svoj namen in vpliv na dolocene pojave. Najbolj blizu so bila starodavna ljudstva, ki niso imela tv in so zvecer iz dolgocasja tisocletja opazovali zvezde na nebu. In zapisovali svoje ugotovitve naslednjim rodovom, ki so to preucevanje nadaljevali iz generacije v generacijo. Iz radovednosti sem malo raziskal vse te tematike in jih povezal z novimi znanstvenimi dokazi o subatomskih delcih. Ti nam pokazejo, da so najmanjsi delci atoma v bistvu svetlobna energija in je vse kar obstaja v bistvu celota enosti z navideznimi mejami. Ker cloveski cuti niso popolni, vidimo le 1% vsega kar obstaja. Znanstveni pripomocki lahko odkrijejo nekoliko visji procent, a ne bistveno visji. Se dolga pot nas caka do znanstvenih odkritij vesolja.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Kaj imaš od najema? Nisi nihče in nič nimaš, zgolj životariš. Najemnine so skoraj slične kreditom, žal je tako dandanes.


Od najema mas manj brige. Ce ti karkol ni vsec gres drugam. Lastna hisa se pa po 20 letih tut ne vzdrzuje sama in zastonj.

Anney ::

PrihajaNodi je izjavil:

Otroci so naša prihodnost, deliš gene, ustvarjaš življenje.


Dajte nehat to z geni, no. Otroka lahko tudi posvojis. Kaj ti pomaga ce si sperm donor pa ne vzgajas mladicev? Nic.

Jst sm svojga psa bols vzgoju kot marsikdo svoje otroke...


Lepo ga vzgajaj, da ne bo napadalen.

blackbfm je izjavil:

Kaj imaš od najema? Nisi nihče in nič nimaš, zgolj životariš. Najemnine so skoraj slične kreditom, žal je tako dandanes.


Od najema mas manj brige. Ce ti karkol ni vsec gres drugam. Lastna hisa se pa po 20 letih tut ne vzdrzuje sama in zastonj.


To je res, ampak imaš dodano vrednost. In nekaj imaš.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

WhiteAngel ::

PreviousUser je izjavil:

Končaš faks, najdeš si službo... Spoznaš partnerico in imaš otroke... Se zapufaš in kupiš hišo in seveda večji avto, ker imaš otroke... In potem cele dneve delaš in imaš polno skrbi zgolj z namenom, da se preživi... Domov prideš utrujen, brez volje za karkoli, po možnosti se zaradi stresa bašeš z nezdravo hrano... Leta takega tempa pustijo posledice in potem slišimo o ljudeh malo čez trideset, ki jih pokosi infarkt...


Če si vrgel 20 let življenja stran za šolanje, si moraš najti službo, ki te ne izčrpava, in ti da dovolj visoko plačo, da nimaš eksistencialnih težav. Če izgorevaš, si bedak, in te bo infarkt pri 35-ih.

Glede partnerice, otrok, avta, hiše... to je zame vse luksuz, v katerem moraš uživati in moraš biti hvaležen zanje. Pač partnerica, ki želi biti z mano; otroci, ki so zdravi; zdravo okolje, v katerem živim; avto, ki mi daje svobodo... Te reči niso same po sebi umevne. Torej, edino kariera/služba je v moji domeni in tu sem pasji in se ne pustim je*at. Jo zamenjam, če ostale reči trpijo zaradi tega. In ne razumem ljudi, ki nimajo toliko špeha, da lahko, ne vem, preživijo pol leta brez prihodka in se raje pustijo je*at 8 ur na dan. In potem sledi tvoj scenarij zgoraj, ja.

Zeitgeist ::

baba, froc, bajta, avto so pac zahodna druzbena norma. zato vecina gre po tej poti. deviacija od teh druzbenih norm pomeni nenormalno stanje in nerazumevanje s strani povprecnezev v nasi druzbi.

IL_DIAVOLO ::

Najemnina je stran vrzen dnar, od kredita imas vsaj nekaj.

WhiteAngel ::

Alien123 je izjavil:

zapečatiš si življenje s kreditom ki je večji od 15 let.. Če si kupiš hišo, stanovanje z odplačevanjem v roku 10ih let še gre.. Več pa me ne dobijo. Rajši v najemu celo življenje


Zakaj 15 let? Zakaj 10 let? Jaz sem vzel kredit na 25 let, četudi bi ga lahko vzel na 15. Če mi bo čez 10 let nekaj zagustilo, sem v riti s tako visokim obrokom. Tudi obrestne mere so nizke in obrestno-obrestni račun ni tako krut kot včasih.

Ne pozabit, da najemnina ne more biti poceni. Če ne, nihče ne bi oddajal stanovanj...

PreviousUser ::

Aquafriend je izjavil:

Ce gledam the big picture vseh podrocij, ki sem jih v knjiznicah bral, mi zgleda nase zivljenje kot program.
Moja teorija je, da so planeti/zvezde in vse v vesolju del programa in vsak ima svoj namen in vpliv na dolocene pojave. Najbolj blizu so bila starodavna ljudstva, ki niso imela tv in so zvecer iz dolgocasja tisocletja opazovali zvezde na nebu. In zapisovali svoje ugotovitve naslednjim rodovom, ki so to preucevanje nadaljevali iz generacije v generacijo. Iz radovednosti sem malo raziskal vse te tematike in jih povezal z novimi znanstvenimi dokazi o subatomskih delcih. Ti nam pokazejo, da so najmanjsi delci atoma v bistvu svetlobna energija in je vse kar obstaja v bistvu celota enosti z navideznimi mejami. Ker cloveski cuti niso popolni, vidimo le 1% vsega kar obstaja. Znanstveni pripomocki lahko odkrijejo nekoliko visji procent, a ne bistveno visji. Se dolga pot nas caka do znanstvenih odkritij vesolja.


To je tudi meni ful zanimivo, česa vsega ne vidimo... Kako bi zgledal svet, če bi videli vse... Ne vem, zadnje čase ne spremljam več toliko, kaj se dogaja v Cernu, so potem kaj odkrili, ali so razmere na Zemlji ena izmed obstoječih kombinacij in torej zgolj naključje, ali je kaj drugega na tem, da je vse tako uravnoteženo, da Zemlja omogoča vse to?

Raptor F16 ::

Zakompliciraš si ga sam. Meni bi družinsko življenje zelo sedlo, če si bom prej dobro postlal. Načelno je namenjano, da imamo potomce in za njih poskrbimo. Materinska ali pa želja po očetovstvu sta recimo prisotna pri marsikomu. Pri ženskah je mogoče želja po otroku bolj izrazita.

PreviousUser ::

Raptor F16 je izjavil:

Zakompliciraš si ga sam. Meni bi družinsko življenje zelo sedlo, če si bom prej dobro postlal. Načelno je namenjano, da imamo potomce in za njih poskrbimo. Materinska ali pa želja po očetovstvu sta recimo prisotna pri marsikomu. Pri ženskah je mogoče želja po otroku bolj izrazita.


Lahko si dobro postelješ, pa se ti še vedno zgodi izguba službe... In si pod stresom ves čas, ko si v službi in še zraven se sekiraš, da ne izgubiš službe, ker so od tebe odvisni še drugi...

PrihajaNodi ::

Zeitgeist je izjavil:

baba, froc, bajta, avto so pac zahodna druzbena norma. zato vecina gre po tej poti. deviacija od teh druzbenih norm pomeni nenormalno stanje in nerazumevanje s strani povprecnezev v nasi druzbi.


Dokler ne dobis partnerja s katerim se ujames in je mentalno stabilen brez nekih novodobnih odprtih razmerij, zuranja pri 35, zivljenja v hotelu mama niti pomoslit ne smes na potomce. Vzhodne kulture imho imajo vseeno malo bolj poslihtano kar se druzine tice. Zahodna druzba kljub temu, da smo "enakopravni" pritiska na moskega ce zgubi sluzbo se tako sooca se z babo doma poleg same izgube sluzbe. In ket je sedaj "enakopravnost" morata oba delat za prezuvetje, medtem pa je v preteklosti moski dobil dovolj za oba.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Unilseptij ::

Človek (in pravzaprav vsako živo bitje) je vedno pod stresom, ker mora pač najti hrano, bivališče in morda še kaj zraven. Še zmeraj je danes lažje hoditi v službo, kot je bilo pred 20.000 leti loviti mamute.
Otroci, družina in ostalo pa življenju povprečnega človeka dajo nek smisel... brez tega je vsaj zame vse skupaj dokaj brez veze in ko človek enkrat odraste, rabi nekaj, da se sploh žene in trudi. Če najdeš kaj drugega, je čisto OK, ampak v splošnem velja, da vse ostalo slej ko prej zgubi čar, otroci in soliden partner pa lahko za nekaj 10 let dajo človeku tisti notranji mir in zavedanje, da v življenju nekaj ima... nekaj, kar močno prekaša dober avto ali dolga potovanja, itd.

PreviousUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Zeitgeist je izjavil:

baba, froc, bajta, avto so pac zahodna druzbena norma. zato vecina gre po tej poti. deviacija od teh druzbenih norm pomeni nenormalno stanje in nerazumevanje s strani povprecnezev v nasi druzbi.


Dokler ne dobis partnerja s katerim se ujames in je mentalno stabilen brez nekih novodobnih odprtih razmerij, zuranja pri 35, zivljenja v hotelu mama niti pomoslit ne smes na potomce. Vzhodne kulture imho imajo vseeno malo bolj poslihtano kar se druzine tice. Zahodna druzba kljub temu, da smo "enakopravni" pritiska na moskega ce zgubi sluzbo se tako sooca se z babo doma poleg same izgube sluzbe. In ket je sedaj "enakopravnost" morata oba delat za prezuvetje, medtem pa je v preteklosti moski dobil dovolj za oba.


Zraven tega pa moški, vsaj v Sloveniji, tudi če ne marajo žene, ostajajo z njo, da so lahko vsakodnevno z otroki. Ker ve, da tudi če zveza propade zaradi žene, bo on izgubil otroke, vsaj del imetja, pa še rento bo moral ženi plačevati. Tu so moški v absolutno podrejenem položaju in se resno sprašujem, kaj imajo moški od vsega tega? Ženske noben ne bo gledal postrani, če bo doma, na moškega bodo pa vsi gledali kot na največjega luzerja.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Zraven tega pa moški, vsaj v Sloveniji, tudi če ne marajo žene, ostajajo z njo, da so lahko vsakodnevno z otroki. Ker ve, da tudi če zveza propade zaradi žene, bo on izgubil otroke
Samo nasilni kreteni izgubijo otroke, moški jih ne.

PreviousUser je izjavil:

vsaj del imetja, pa še rento bo moral ženi plačevati.
Neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PreviousUser ::

Unilseptij je izjavil:

Človek (in pravzaprav vsako živo bitje) je vedno pod stresom, ker mora pač najti hrano, bivališče in morda še kaj zraven. Še zmeraj je danes lažje hoditi v službo, kot je bilo pred 20.000 leti loviti mamute.
Otroci, družina in ostalo pa življenju povprečnega človeka dajo nek smisel... brez tega je vsaj zame vse skupaj dokaj brez veze in ko človek enkrat odraste, rabi nekaj, da se sploh žene in trudi. Če najdeš kaj drugega, je čisto OK, ampak v splošnem velja, da vse ostalo slej ko prej zgubi čar, otroci in soliden partner pa lahko za nekaj 10 let dajo človeku tisti notranji mir in zavedanje, da v življenju nekaj ima... nekaj, kar močno prekaša dober avto ali dolga potovanja, itd.


Žena in otroci so nekaj, za kar se je treba po mojem mnenju pretirano gnati... In zato tudi to izgubi čar. Nenormalni tempo, ki ga imaš, da omogočaš vse skupaj kaj hitro vodi v apatijo, pa tudi hujše oblike depresije. Ne moreš pa ven iz tega, ker si obvezan za vse to skrbeti in se lahko potem kdo čuti ujetega...

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Tu so moški v absolutno podrejenem položaju
Idiotizem.

PreviousUser je izjavil:

se resno sprašujem, kaj imajo moški od vsega tega?
Moški s tem nimajo nič, samo rumeni tisk, ki ti te idiotizme prodaja, dobro služi s tabo.

PreviousUser je izjavil:

Ženske noben ne bo gledal postrani, če bo doma, na moškega bodo pa vsi gledali kot na največjega luzerja.
Predsodek, ki ga očitno gojiš, nikakor ni univerzalen.

PreviousUser je izjavil:

Žena in otroci so nekaj, za kar se je treba po mojem mnenju pretirano gnati...
Očitno si luzer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Zraven tega pa moški, vsaj v Sloveniji, tudi če ne marajo žene, ostajajo z njo, da so lahko vsakodnevno z otroki. Ker ve, da tudi če zveza propade zaradi žene, bo on izgubil otroke
Samo nasilni kreteni izgubijo otroke, moški jih ne.

PreviousUser je izjavil:

vsaj del imetja, pa še rento bo moral ženi plačevati.
Neumnost.


Se strinjam, to je neumnost, da mora moški to početi.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Se strinjam, to je neumnost, da mora moški to početi.
Neumnost je, da katerikoli moški to mora. Nobenemu ni treba. Nasilni kreteni pa morajo, drži (ampak to itak niso moški).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PrihajaNodi ::

Unilseptij je izjavil:

Človek (in pravzaprav vsako živo bitje) je vedno pod stresom, ker mora pač najti hrano, bivališče in morda še kaj zraven. Še zmeraj je danes lažje hoditi v službo, kot je bilo pred 20.000 leti loviti mamute.
Otroci, družina in ostalo pa življenju povprečnega človeka dajo nek smisel... brez tega je vsaj zame vse skupaj dokaj brez veze in ko človek enkrat odraste, rabi nekaj, da se sploh žene in trudi. Če najdeš kaj drugega, je čisto OK, ampak v splošnem velja, da vse ostalo slej ko prej zgubi čar, otroci in soliden partner pa lahko za nekaj 10 let dajo človeku tisti notranji mir in zavedanje, da v življenju nekaj ima... nekaj, kar močno prekaša dober avto ali dolga potovanja, itd.


Ne drzi. Psihicni stres je danes prisoten 24 ur, prej je bilo to samo dolocen del dneva ali pa sploh ne.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Tu so moški v absolutno podrejenem položaju
Idiotizem.

PreviousUser je izjavil:

se resno sprašujem, kaj imajo moški od vsega tega?
Moški s tem nimajo nič, samo rumeni tisk, ki ti te idiotizme prodaja, dobro služi s tabo.

PreviousUser je izjavil:

Ženske noben ne bo gledal postrani, če bo doma, na moškega bodo pa vsi gledali kot na največjega luzerja.
Predsodek, ki ga očitno gojiš, nikakor ni univerzalen.

PreviousUser je izjavil:

Žena in otroci so nekaj, za kar se je treba po mojem mnenju pretirano gnati...
Očitno si luzer.


Si mogoče pomislil, da pa je tebi družba oprala možgane in si podlegel družbeni definiciji normalnosti?

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Si mogoče pomislil, da pa je tebi družba oprala možgane in si podlegel družbeni definiciji normalnosti?
Le eden od naju si domišlja, da je žrtev - in to nisem jaz.

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Se strinjam, to je neumnost, da mora moški to početi.
Neumnost je, da katerikoli moški to mora. Nobenemu ni treba. Nasilni kreteni pa morajo, drži (ampak to itak niso moški).


In kaj boš, če te žena vara? In se ločiš, otroke pa bo praviloma dobila žena?

jype ::

PreviousUser je izjavil:

In kaj boš, če te žena vara?
Nimam žene.

PreviousUser je izjavil:

In se ločiš, otroke pa bo praviloma dobila žena?
Žena bo otroke dobila zato, ker si nasilen kreten, ne pa zato, ker si se ločil.

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Si mogoče pomislil, da pa je tebi družba oprala možgane in si podlegel družbeni definiciji normalnosti?
Le eden od naju si domišlja, da je žrtev - in to nisem jaz.


Pranje možganov je bilo očitno precej učinkovito?

PrihajaNodi ::

Samo nasilni kreteni izgubijo otroke, moški jih ne.


Ni res Jure. Sem bil z zensko, ki je znala cloveka verbalno in psihicno mucit.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Pranje možganov je bilo očitno precej učinkovito?
Očitno. Tako so ti jih oprali, da sploh ne preverjaš več, kaj je res, samo še histerično cepetaš.

PrihajaNodi je izjavil:

Ni res Jure. Sem bil z zensko, ki je znala cloveka verbalno in psihicno mucit.
Pa nisi več in zdaj veljaš za luzerja? In ji moraš plačevati rento, pa otroke ti je pobrala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PreviousUser ::

PrihajaNodi je izjavil:

Samo nasilni kreteni izgubijo otroke, moški jih ne.


Ni res Jure. Sem bil z zensko, ki je znala cloveka verbalno in psihicno mucit.


Uf, poznam nebroj takih... Še nisem spoznal moškega, ki bi bil sposoben takega psihičnega nasilja, kot ga obvladajo ženske.

Vazelin ::

včasih ko sem žalosten ker nimam mainstream lajfa z ženo in otroci, kot večina mojih vrstnikov, se spomnim na svojga frenda, ki ima najbolj leno osebo za ženo, ki sem jo srečal v lajfu:)) Delomrznež v pravem pomenu besede. Ne samo da je non stop doma, tudi v trgovino peš se ji ne da. Tko da potem on nosi špecerijo dnevno domov (seveda ona bi jedla vsak dan sveže žemlje). Sedaj ga še za otroke priganja. Potem je res passe. ;((

Vsakomur svoje :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

PreviousUser je izjavil:

Uf, poznam nebroj takih... Še nisem spoznal moškega, ki bi bil sposoben takega psihičnega nasilja, kot ga obvladajo ženske.
Ah, se ti opravičujem. Moral bi napisat, da si neizkušen luzer.

PrihajaNodi ::

Pa nisi več in zdaj veljaš za luzerja? In ji moraš plačevati rento, pa otroke ti je pobrala?


Ce recem ja kaj bos odgovoril? Da sem bil neumen da sem sploh sel v zvezo?;)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samsko življenje brez resne zveze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35068933 (11375) BigWhale

Več podobnih tem