» »

Box Office - zaslužek filmov

Box Office - zaslužek filmov

Temo vidijo: vsi
««
107 / 120
»»

2dark ::

BT52 je izjavil:

Hja že ta pisec scenarija Scarpa ni v življenju napisal kaj vrednega.



Scarpa je tudi scenarist za Gladitorja 2. :| Boste imeli še en prelep film.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

Moram pa enkrat pogledati še od Scotta prvi njegov film The Duellists iz leta 1977. Nisem še gledal čeprav se spomnim nekaj od nekje Harvija Kitla, ko se je nekaj mečeval.

brett ::

oo7 je izjavil:

Poleg klasik Alien, Gladiator in Blade runner sta mi dobra tudi Marsovec in Black Hawk Down pa tudi Prometej in Robin Hood mi nista bila slaba.


Glede na vse povedano, ga bom kot kaže izpustil v kinu in počakal na 4urno verzijo. Škoda>:D
Je pa res pri Scott-u vedno loterija ali bo vrhunski, povprečen ali katastrofa. Pa ker načeloma izbira zanimive teme in tudi ima možak smisle za epskost. Samo potem ga odnese...ne vem kam. Pa veliko je odvisno od scenaristov. ne vem koliko ima besede pri tem.

Njegovi naj filmi so meni: Alien, Blade Runner, 1492, Black Hawk Down (meni med top tri vojaških filmov), Kingdom of Heaven EE (najboljši srednjeveški film), pogojno The Last Duel.
Največja razočaranja pa Hannibal, Exodus: Gods and Kings, Alien: Covenant in Gladiator 2/2 filma.

oo7 je izjavil:

Moram pa enkrat pogledati še od Scotta prvi njegov film The Duellists iz leta 1977. Nisem še gledal čeprav se spomnim nekaj od nekje Harvija Kitla, ko se je nekaj mečeval.



Pogledal 3x. Ok zadeva, edino nepovezane scene, nenadni skoki scen ga naredijo mestoma težko gledljivega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

oo7 ::

brett je izjavil:

[ Kingdom of Heaven EE (najboljši srednjeveški film),


Kingdom of Hevaen mi je bil OK ampak meni osebno kar se tiče srednjeveških mi je še vedno najboljši Braveheart (1995) :)

brett je izjavil:



Pogledal 3x. Ok zadeva, edino nepovezane scene, nenadni skoki scen ga naredijo mestoma težko gledljivega.


Bom pogledal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

brett ::

oo7 je izjavil:

brett je izjavil:

[ Kingdom of Heaven EE (najboljši srednjeveški film),


Kingdom of Hevaen mi je bil OK ampak meni osebno kar se tiče srednjeveških mi je še vedno najboljši Braveheart (1995) :)

brett je izjavil:



Pogledal 3x. Ok zadeva, edino nepovezane scene, nenadni skoki scen ga naredijo mestoma težko gledljivega.


Bom pogledal :)


Kot razočaranje sem pozabil napisati Robin Hood.

Braveheart je tudi odličen, meni morda edino preveč geografsko lokaliziran, da bi bil na pedistalu naj. Pa epske širine ni imel v takem razponu kot Kingdom of Heaven.

D3m ::

Braveheart je tudi odličen


To je režisiral Mel Gibson.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Ta vikend 24-26 november najbolj uspešni filmi v BO ZDA/Kanada

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes $28.8M
Napoleon $20.4M
Wish $19.5M
Trolls Band Together $17.5M
Thanksgiving $7.3M

oo7 ::



The Marvels po 16 dneh $188,853,446.

Sploh vprašanje če bo filmu uspelo pokriti proračun filma kateri je 274 mio $.

Marvels film bi moral v BO prinesti vsaj 700 mio $, da bi bili na nič tako pa bo verjetno okoli pol milijarde $ minusa.

2dark ::

Sej napolen bo moral tud prinest najmanj kakšnih 600 mio $ glede kako so ga oglaševali na polno..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::



The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes po 9 dneh $154,609,238. Proračun filma 100 mio $.






Napoleon po 4 dneh po celem svetu $78,800,000. Proračun filma 200 mio $. Verjetno bodo pokrili proračun filma ampak film bo še vedno flopnil kajti prvi vikend ni dober.

oo7 ::

Disney kot kaže še en hud flop.



Animirani film Wish v 4 dneh po celem svetu $49,000,000. Proračun filma 200 mio $. Si skoraj upam trditi,da jim ne bo uspelo pokriti niti produkcijskega proračuna.

2dark je izjavil:

Sej napolen bo moral tud prinest najmanj kakšnih 600 mio $ glede kako so ga oglaševali na polno..



Tam nekje ja ampak to bo misija nemogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

2dark ::

oo7 je izjavil:

Disney kot kaže še en hud flop.






Zlobni belec. Evo vam .. sredinca.. to lahko dobi disney od mene.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

delavec44 ::

Za koji k rabi risanka proračun 200 mio. To znajo samo z lopato denar metati notri nič drugega.

2dark ::

delavec44 je izjavil:

Za koji k rabi risanka proračun 200 mio. To znajo samo z lopato denar metati notri nič drugega.


Saj ne rabi. AMpak.. disney ima plan.. Delat izjemne izgube, da bodo lahko na koncu rekli: "poglejte, enostavno ljudje ne gredo več v kino. Ne splača se. Tako bodo filme predvajali zgolj na njihovi platformi. Ob enem se bodo znebili vseh posrednikov, ki jim odžirajo pogačo. In ta pogača je zelo velika.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

dronyx ::

oo7 je izjavil:

Napoleon po 4 dneh po celem svetu $78,800,000. Proračun filma 200 mio $. Verjetno bodo pokrili proračun filma ampak film bo še vedno flopnil kajti prvi vikend ni dober.

Napoleona so kakor vem producirali Apple studios in se bo po kinu predvajal na njihovem stream-u. Tudi če v kinu ne bo povrnil stroškov produkcije in reklame (kar verjetno ne bo, saj bi moral zaslužiti 400 MIO), bo dobra reklama za njihovo TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

opeter ::

Prejšnjič sem pogledal ruski film Cosmoball iz leta 2020.
https://www.imdb.com/title/tt7176054/

Zaradi kovida in drugih razlogov je bil v kinih samo v Rusiji in v nekaterih baltskih državah.



Kar v redu za en filmski večer. Tu pa tam se malo vleče, ampak tako je danes itak norma pri novejših filmih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

delavec44 je izjavil:

Za koji k rabi risanka proračun 200 mio. To znajo samo z lopato denar metati notri nič drugega.


Animirani filmi so dragi zato verjetno ,ker je z njimi več dela kot s live action filmi.

delavec44 ::

Ne vem no, Japoncem kar uspeva.

DejchSLO ::

BT52 je izjavil:

Hja že ta pisec scenarija Scarpa ni v življenju napisal kaj vrednega. In še za konec imaš še malce nadutega "get a life quote, ki ga je zabrusil zgodovinarjem" direktorja. Katerega že emšo preganja pač dobiš tole ven.

Martian je bil napisan z strani pisca knjige Andya Weir-a.
Alien je bila ujeta iskrica v steklenički mladega vizinarja.
Enako velja za BladeRunner.

Gladiator pa verjetno njegov magnus opus. Tako po nominacijah in moji osebni kritiki, kot kreativni film. Tako zvočno, zgodovinsko nadihjen pa vendarle okusno hollywoodsko napumpan. O izvrstni igralski zasedbi in scenariju tudi nebi izgubljal besed.

Ostalo razen bojda Gucci filma je bilo vse flop. Alien Prometheos je celo ubil franšizo, ker je bil tako nenavdahjen in slab.


sam kok je pa men bil gucci zanič film.

2dark ::

Gucci je bil pa men dober :).

Sam gledam na te biografske filme takole. Če me določena tematika zanima, potem mi zna film bit všeč. Tisto, kar me ne zanima, je velika vrednost, da ne bom gledal.


Mene recimo Oppenhaimer , Lamborghini, Napoleno in prihajajoči Ferriri ne zanimajo.

na drugi strani so mi bili pa odlični Ford vs Ferrari, Gucci , Air..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

DejchSLO ::

Sicer jaz sem včasih bolj fanal biografske filme, zdaj jih pa pogledam poredko. Nazadnje sem gledal Foremana in mi je bil zelo dobr, Gucci pa totalno bedn, sploh mi je pa tista baba k nej bi bla pevka šla ekstremno na jetra. Oppenhaimer me zanima, to verjetno bom pogledu.

brett ::

2dark je izjavil:

Gucci je bil pa men dober :).

Sam gledam na te biografske filme takole. Če me določena tematika zanima, potem mi zna film bit všeč. Tisto, kar me ne zanima, je velika vrednost, da ne bom gledal.
...


Enako, tudi jaz jih "spremljam" glede na temo.
Včeraj sem se po več letih ponovno "lotil" JFK-ja (letos 22.11. ravno 60 let) specialen director`s cut od O. Stone. 4:22h mine ko šus, vsebina in sam film kot izdelek pa prava mojstrovina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brett ()

oo7 ::

delavec44 je izjavil:

Ne vem no, Japoncem kar uspeva.


Zato, ker Japonci delajo kvalitetno in ne woke greznico :)

oo7 ::



Zgodnje projekcije kažejo na to, da naj bi film Aquaman 2 še huje bombardiral v BO kot film Marvels na domačem trgu se pravi Amerika/Kanada.

oo7 ::

8 decembra se v nekatere kino dvorane vrača eden najboljših akcijskih in tudi božičnih filmov vseh časov Die Hard iz leta 1988 :D



Budget $25-35 mio
Box office $141.5 mio


Die Hard in Sam doma to gledam čisto vsako leto v decembru čim sta filma na televiziji :)

oo7 ::

Struggling Disney hints its woke politics 'present risks to our reputation and brands'

The Walt Disney Company acknowledged that its left-leaning politics may have alienated a segment of the population -- putting a dent in the House of Mouse's bottom line.

https://nypost.com/2023/11/28/business/...


Dolgo časa so potrebovali, da so to ugotovili...

oo7 ::



Budget $15 mio
Box office $20 mio


Godzilla Minus One film je na Japonskem izšel 3 novembra. Od jutri naprej pa ga bo možno gledati še v drugih državah...
nisem pa nikjer zasledil, da ga bodo predvajali tudi v Sloveniji ?

oo7 ::

Disnijev šef Bob Iger krivi COVID za slab box office filma The Marvels :))

2dark ::

Kaj ma Covid veze 1 dan pred decembrom? ;((
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

2dark je izjavil:

Kaj ma Covid veze 1 dan pred decembrom? ;((



Disney CEO Bob Iger Attempts To Blame ‘The Marvels’ Abysmal Quality On COVID, Lack Of Executive Oversight On-Set

https://boundingintocomics.com/2023/11/...

2dark ::

Covid blokade ni več že več k 1 leto..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

2dark ::

It s all about Vanessa Kirby.. Tole ji bo ubilo kariero. Nekdo v ozadju je rekel, damo 200 milijonvo, samo mora biti Josephina the whore osrednji lik.. To je tako, kot da bi posnel film o hitlerju, pa bi polovico filma sprmeljali Evo Braun. GTF..

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

ahac ::

oo7 je izjavil:

2dark je izjavil:

Kaj ma Covid veze 1 dan pred decembrom? ;((



Disney CEO Bob Iger Attempts To Blame ‘The Marvels’ Abysmal Quality On COVID, Lack Of Executive Oversight On-Set

https://boundingintocomics.com/2023/11/...


Tukaj se lepo vidi zakaj Marvel ne bo več imel dobrih filmov...
Če se hočejo šefi še bolj vmešavat, potem bodo vsi filmi narejeni po istem receptu: kar kažejo statistike, da je popularno. To je pa ravno tisto, česar smo se gledalci naveličali.
Če je to že razlog za "absimal quality" (kar sploh ni res) za Marvels, je ravno preveč vmešavanja. Zakaj je bilo treba naredit film, za katerega moraš gledat 2 ali 3 Disney+ serije, da sploh veš kdo je kdo? Ker so to želeli Disney šefi...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

DejchSLO ::

Marvel oz. Disney prav pretiravajo z receptom štepaj vroče žemlje dokler so vroče. Enostavno se folk prenasiti vsake par mescev film novga heroja, nadaljevanja in spin offov, ali še huje remakov po samo 10letju ipd. Folk začne pol nehat gledat ker je prenasit in pol majo zatišje leta. Predn je disney kupil marvel, je bilo zmerno in sm/smo gledal praktično vsak film, pol so pa dal v 8. prestavo pa zasral vse skupaj.

oo7 ::

ahac je izjavil:

oo7 je izjavil:

2dark je izjavil:

Kaj ma Covid veze 1 dan pred decembrom? ;((



Disney CEO Bob Iger Attempts To Blame ‘The Marvels’ Abysmal Quality On COVID, Lack Of Executive Oversight On-Set

https://boundingintocomics.com/2023/11/...


Tukaj se lepo vidi zakaj Marvel ne bo več imel dobrih filmov...
Če se hočejo šefi še bolj vmešavat, potem bodo vsi filmi narejeni po istem receptu: kar kažejo statistike, da je popularno. To je pa ravno tisto, česar smo se gledalci naveličali.
Če je to že razlog za "absimal quality" (kar sploh ni res) za Marvels, je ravno preveč vmešavanja. Zakaj je bilo treba naredit film, za katerega moraš gledat 2 ali 3 Disney+ serije, da sploh veš kdo je kdo? Ker so to želeli Disney šefi...



Ja filmi in TV serije bi morale biti ločene.

oo7 ::

Elon Musk je dal porcijo Dizniju :D:))

Fact Check: Disney+ Lost 23M Subscribers in One Night After Trying to 'Cancel' Elon Musk?

https://www.yahoo.com/entertainment/fac...


People are cancelling Disney subscriptions according to Google search trends.

BT52 ::

LOL ja "Hi Bob" potem ko jih je poslal v 3pm... LMAO

delavec44 ::

oo7 je izjavil:

Elon Musk je dal porcijo Dizniju :D:))

Fact Check: Disney+ Lost 23M Subscribers in One Night After Trying to 'Cancel' Elon Musk?

https://www.yahoo.com/entertainment/fac...


People are cancelling Disney subscriptions according to Google search trends.


Bi lahko napisal zraven, da je fake news.

The Dunning-Kruger Times is under the umbrella of America's Last Line of Defense, a network of content that is described by the website as containing "parody, satire and tomfoolery."

Had readers kept reading the article until the end, they would have found plenty of hints that the story was not genuine (or serious).

kow ::

Gledal Napoleona. Delovalo je bolj kot komedija, kot "historical drama". Da posnames tak film in je potrebnih pol milijarde dolarjev prihodkov, da si v profitu. To je norost.

2dark ::

kow je izjavil:

Gledal Napoleona. Delovalo je bolj kot komedija, kot "historical drama". Da posnames tak film in je potrebnih pol milijarde dolarjev prihodkov, da si v profitu. To je norost.


Bodo Kitajci zadevo rešili.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

oo7 ::

Najbolj uspešni filmi ta vikend 1-3 december 2023 v ZDA/Kanada

Renaissance: A Film by Beyoncé $21.0M
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes $14.5M
Godzilla Minus One $11.0M
Trolls Band Together $7.6M
Wish $7.4M


Napoleon že po 1 tednu ven iz top 5. Slabo slabo.

D3m ::

Napoleon že po 1 tednu ven iz top 5. Slabo slabo.


Razumljivo, če je pa pol filma o kurbetini.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oo7 ::

Tri BO bombe

Wish v 11 dneh 81 mio $ - proračun 200 mio $

Napoleon v 11 dneh 136 mio $ - proračun 200 mio $

The Marvels v 23 denh 189 mio $ - proračun 274 mio $

2dark ::

oo7 je izjavil:




Napoleon že po 1 tednu ven iz top 5. Slabo slabo.


Ne. TO je odlično.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

BaTeMaN ::

Včasih smo se vsak teden veselili kakega filma, potem je bilo to mesečno če smo mel srečo... a zdaj pa počasi prihaja obdobje ko če bo en dober letno je to to...? Napoleon sem žal gledal v kinu.
less then zero

meho7 ::

2dark je izjavil:

It s all about Vanessa Kirby.. Tole ji bo ubilo kariero. Nekdo v ozadju je rekel, damo 200 milijonvo, samo mora biti Josephina the whore osrednji lik.. To je tako, kot da bi posnel film o hitlerju, pa bi polovico filma sprmeljali Evo Braun. GTF..


Se zna kaj takega zgoditi v prihodnosti. :))
V zadnjih 10 letih je bilo toliko forsiranja zensk v ospredje tako v filmih kot videoigrah. In skoraj vedno je izpadlo neumno. ;((

oo7 ::

2dark je izjavil:

oo7 je izjavil:




Napoleon že po 1 tednu ven iz top 5. Slabo slabo.


Ne. TO je odlično.



Jaz sem mislil slabo v BO ne glede na to ali je film dober ali slab.

oo7 ::




Nicolas Cage pravi, da se bo počasi upokojil. Pravi, da bo mogoče posnel še 3 ali 4 filme in gre v pokoj. Star je 59 let.

delavec44 ::

To kvoto on doseže v pol leta :D

oo7 ::

delavec44 je izjavil:

To kvoto on doseže v pol leta :D


V bistvu ja saj je samo letos posnel 6 filmov.
««
107 / 120
»»