» »

Sivi lasje

Sivi lasje

1
2
»

bambam20 ::

ginekk je izjavil:



Za OP: ta "hiba" ni bistvena za zdravjen, razen če služiš denar z izgledom


je še kako pomembna za lastno počutje. je pa res, če si v osnovi vizuelno grd je vseeno ali imaš lase ali jih nimaš.

Janša bi bil tudi z lasmi grd. Pahor na drugi strani bi bil brez las grd, z lasmi je pa simpatičen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Aquafriend ::

blackbfm je izjavil:

Moji geni kazejo, da bi mogel bit siv pa nisem. Nekdo drug ima starse, ki se niso sivi, on pa je ze siv. Torej ni genetika vse


Genetika ni omejena samo na starše + lahko pride do mutacije. Ce imas v genih zapisano da ne bos siv, pac ne bos, ne glede na okolje in hrano.


Jaz mislim, da zame osebno ni tako. Zato, ker sem prvi siv las dobil relativno zgodaj. Priblizno pri istih letih kot moja starsa. Od enega starsa celo zgodnejsa leta. Ampak mislim, da sem v 15 letih to zavrl s primerno prehrano in okoljem. Sem pa bil pri tem zelo strikten. Se res drzal tega.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Lej lahko ti manjka vitamin, imas neko akutno stanje in je to vzrok ne recem..

Ampak splosno gledano, ce bi slo za dejavnike na katere enostavno lahko vplivas potem milijonarji, miljarderji, ali magari športniki ne bi bili sivi in plešasti ker si komot lahko privoscjo 100x kvalitetnejsi nacin zivljenja kot navaden človek.

Aquafriend ::

ja koliko od milijonarjev pa kaj ve o biotinu, o vplivu sevanja na sivenje? Verjetno manj kot 1%? Vecina ko se omeni sivenje, pomisli samo na stres ali pa na staranje. So se pripravljeni zrtvovati, odpovedat marsicem, zato da bodo podaljsali barvilo las za nekaj let? Mnogim pravzaprav ni niti mar za to.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Saj če so lasje sivi ni nobenih težav. Če te to moti si lahko pobarvaš.
Večja težava je, če las ni. Pa še takrat ni težava, če imaš dobro oblikovano glavo za britje las.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

blackbfm ::

Saj če so lasje sivi ni nobenih težav. Če te to moti si lahko pobarvaš.


*ce so samo sivi

Ponavadi pa pride v kompletu še redčenje in tanjšanje las.. Kaj bos barval neki puh:)) oz ce ti pomiri dušo potem kar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

BCSman ::

To je dober znak, če se nekdo sekira zaradi sivih las ali pleše (in to pri 30ih). Pomeni namreč, da nima nobenih resnih problemov in se lahko sekira za brezveznosti.

chacha ::

Dej dej ne se sekirat. Šarmantnost pa to. :) Če te zelo moti si jih pobarvaj. Čeprav jaz bi jih na tvojem mestu pustila na miru, ker verjetno zgeda vse skupaj lušno pisano.

Avenger ::

Vazelin je izjavil:

Ja, cca 25 let je višek metabolizma pri človeki. Potem človek počasi zahaja. Najprej počasi, po 30em se vsako leto pozna... poglejte športnike kako hitro jih vzame megla po 30em.


Dej ne nabiji, ni tko tragično, to kar se pozna pri fizičnih performansih se opazno pozna le pri pravih športnikih in to le zato, ker tu odločajo najmanjše prednosti ali slabosti - če imaš na progi 10 vrhunskih tekačev, se 0,1% prednosti ogromno pozna. Mlajši imajo definitivno hitrejšo regeneracijo, več za šport ugodnih hormonov, prenesejo večje pregrehe in napake... Slehernik bo upad občutil veliko bolj v smislu, da mu želodec določene hrane ne prenaša najbolje, ali pa večja utrujenost po noči s premalo spanja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jype ::

BCSman je izjavil:

To je dober znak, če se nekdo sekira zaradi sivih las ali pleše (in to pri 30ih). Pomeni namreč, da nima nobenih resnih problemov in se lahko sekira za brezveznosti.
Tako je. Čist preveč si dajete dela s tem, kaj mate na glavi, namesto da bi se ukvarjali z rečmi, ki so v njej.

crcfail ::

Sivi lasje so problem le ko še teh ni več. :))

nevone ::

Plesavost oz. osivelost pred 40 letom ni normalna.


Ni normalna tam, kjer so takšne norme. Med normalnimi ljudmi je povsem normalna.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

blackbfm ::

Dej ne nabiji, ni tko tragično, to kar se pozna pri fizičnih performansih se opazno pozna le pri pravih športnikih in to le zato, ker tu odločajo najmanjše prednosti ali slabosti - če imaš na progi 10 vrhunskih tekačev, se 0,1% prednosti ogromno pozna.


Pri ne-sportnikih se mnogo bolj pozna... Dovolj je nekaj let, mal se zredis, mal zaspi koordinacija, misice. Potem pri 30-35 seveda mas feeling da si se nevem kako mlad, gres igrat kosarko ali karkoli, nerodno skocis in ti odleti koleno. Poznam primere in tut meni se dogajajo stvari ki se mi pri 20 sigurno ne bi. Potem se zamisliš da je nekaj na tem:))

3p ::

Samo346 je izjavil:

Jasno je, da je staranje neminoven proces, a ima kdo izkušnje ali se da ta proces upočasniti?

Imam sodelavca ki je star 50 let, nima enega sivega lasu, druga sodelavca stara 48 in 40 tudi nobenega sivega lasu.


Nobenega sivega lasu pri 50-tih? Precej verjetno barva za lase? Ni drago.

Druga rešitev: strojček za britje glave.

IL_DIAVOLO ::

To pomeni, da si se zapustil, ne pa da je splosno znano, da po 30 letu telo ne funkcionira 100%.

FiReFTW ::

Dandanes z novim znanjem glede prehrane in zdravstva tudi vrhunski sportniki se pri 35tih delujejo zelo vrhunsko.

Je pa tudi vredno omenit da za razliko pri navadnih ljudjeh je en od vzrokov zaradi padec vrhunskih sportnikov ne ravno v glavni meri staranje ampak dosti vecji vpliv ima dejstvo da od malega trenirajo in igrajo nenormalne kolicine na visokih intenzivnostih dan za dnem in pride do tako imenovanega "wear and tear" oziroma obrabe misic, sklepov itd..

3p ::

FiReFTW je izjavil:

Dandanes z novim znanjem glede prehrane in zdravstva tudi vrhunski sportniki se pri 35tih delujejo zelo vrhunsko.


Predvsem v reklamah za gate. :))

Ok, malo provociram. Precej je odvisno od športa. Ne vem, športnoritmične gimnastičarke se ne strinjajo. Tudi Garnbretova najbrž ne bo tako letela po balvanih pri 35-tih. Itd.

Avenger ::

blackbfm je izjavil:

Dej ne nabiji, ni tko tragično, to kar se pozna pri fizičnih performansih se opazno pozna le pri pravih športnikih in to le zato, ker tu odločajo najmanjše prednosti ali slabosti - če imaš na progi 10 vrhunskih tekačev, se 0,1% prednosti ogromno pozna.


Pri ne-sportnikih se mnogo bolj pozna... Dovolj je nekaj let, mal se zredis, mal zaspi koordinacija, misice. Potem pri 30-35 seveda mas feeling da si se nevem kako mlad, gres igrat kosarko ali karkoli, nerodno skocis in ti odleti koleno. Poznam primere in tut meni se dogajajo stvari ki se mi pri 20 sigurno ne bi. Potem se zamisliš da je nekaj na tem:))


No, mislil sem za primer, da se človek kolikor toliko zdravo prehranjuje in se dovolj giblje. To o poškodbah, ki se zgodijo prej, pa prejkone drži, tkiva postajajo manj prožna, ampak spet je vprašanje ali zaradi starosti ali zaradi desetletij napačne prehrane, napačnega gibanja (recimo zvračanje stopal pri teku, ali pretirano pristajanje na peti ob teku po trdi površini) in, ja, telo pri višji starosti ni sposobno tolerirat tako visokega seštevka grehov kot prej, mislim pa, da se ob khm.. spoštljivem odnosu do telesa praktično ne bi poznala razlika med 25 in 50 letnikom.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Moški, Ženske

Oddelek: Loža
121856 (1654) Cr00k

Sivi lasje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
777642 (6075) Semafor
»

Zakaj ljudje osivijo?

Oddelek: Loža
426395 (5093) Massacra
»

Začetki sivih las (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112287 (10971) jype
»

Je možno da gel za lase škoduje lasjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513487 (10546) Blinder

Več podobnih tem