» »

Sivi lasje

Sivi lasje

«
1
2

Samo346 ::

Pozdravljeni,

star sem 30 let in pojavljati so se mi začeli sivi ali bali saje ob robu glave nad ušesi ter spodaj na bradi. Sprva jih je bilo le nekaj, jih je pa vsak dan več.
Jasno je, da je staranje neminoven proces, a ima kdo izkušnje ali se da ta proces upočasniti?

Imam sodelavca ki je star 50 let, nima enega sivega lasu, druga sodelavca stara 48 in 40 tudi nobenega sivega lasu. Vsi kadijo, niso pretirano debeli.
Vem da je nekaj tudi genetika, še posebej pa vpliva stres na proces staranja.

Ima kdo kakšne izkušnje kako upočasniti ta proces? Predvidevam da ga obrniti okoli ni možno in da ko enkrat začnejo lasje brada siveti.

P.S.
Ali sivi lasje pomenijo, da bodo sčasoma posivele tudi dlake na prsnem košu in trebuhu?

LP

Old Spice ::

Ne sekiraj se. Bodi vesel da imaš lase. Jest sem jih v zadnjem letu izgubil polovico :)

jype ::

Old Spice je izjavil:

Jest sem jih v zadnjem letu izgubil polovico :)
Preveri, če jih nisi samo založil kam. Jaz sem svoje našel v nosu.

IL_DIAVOLO ::

Ce pogledas obamo v zacetku mandata in ob koncu mandata, lahko vidis veliko razliko. Potem enako guardiola recimo.

Kaj imata skupnega? Stres.

Manj se sekiraj.

tikitoki ::

Manj stresa je koristno. Pravilna prehrana tudi. Proti genetskim predispozicajm nimas kaj za narediti.

BTW, kako pa ti ves, da ne puli vseh sivih las in/ali si jih barva?

kamiKaZaA ::

Dosti je v genetiki. V srednji šoli nisem poznal stresa. Ocene sem mel 5 po večini, 4 v manjšini in tu in tam kakšno 3. Srednjo šolo sem naredil z levo roko, brez kakšnega stresa, z dosti zabavami ob vikendih (takrat si še lahko šel v trgovino ali gostilno in ti ni bilo potrebno pokazati osebne) pa to kar sedaj opisuje OP, sem jaz doživel pri 16-tih letih. Moj ata je bil pri 22 letih, ko ga je moja mama spoznala, že kar konkretno sivi. To genetiko pa sem jaz tudi podedoval. In sedaj čeprav sem sivi, dejansko nisem, ker si bravam lase na 3-4 tedne in noben niti neve, da sem po naravi celi sivi. Imam pa na srečo še vse lase. Bolj bi se sekiral, če bi mi plešavost tolkla, kot da sem danes, ko se bližam 40. letom že celi sivi.

mojsterleo ::

Tukaj dosti igra dednost. Npr jaz sem tudi dobil kar nekaj sivih las okrog 30-h. Sprva sem mislil da gre za kakšno bolezen, potem pa po dolgem času srečam bratranca (istih let) in tudi on je bil konkretno siv. Pa tudi sestrična je priznala da jih ima, ampak si barva lase.
Moram rečt da je sivina trenutno omejena predvsem na lase. Na prsih in obrazu jih ni oz so manj opazni.
Se niti ni za sekirat okrog tega razen če je bolezen.

Samo346 ::

Verjetno ne obstaja, vsaj jaz še nisem slišal, mogoče pa je kdo imel kakšne izkušnje s tem:

Obstaja kdo ki je uspel, da so mu enkrat, ko je imel sive lase, ponovno začeli rasti temni ali v barvi kot so bili prej?

Sam sem zaradi družine, dela v relativno velikem kroničnem stresu, mogoče se da kaj narediti.

Ganon ::

Kakšno staranje, človek, sivenje je povsem odvisno od posameznika. Meni so se sivi lasje pojavili že v srednji šoli. Sodelavec je pri 27-ih popolnoma siv. Zakaj ste ljudje tako obremenjeni s takšnimi malenkostmi? Samo poglejte, koliko zakompleksancev na kupu je v temi o plešavosti. Groza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Apofis ::

jype je izjavil:

Old Spice je izjavil:

Jest sem jih v zadnjem letu izgubil polovico :)
Preveri, če jih nisi samo založil kam. Jaz sem svoje našel v nosu.

:D Dobra...oz. v tvojem primeru slaba
@OP Ne sekiri se...to je dandanes šarmantno ^_^

Alien123 ::

Jaz pa bi mel sivo brado :D

polde66 ::

Če te motijo sivi lasje ali dlake ali karkoli, zelo preprosta rešitev: https://www.mimovrste.com/strizniki-ure...
polde

Mato989 ::

Jaz še nisem niti 30, pa mam 20% sivih... =) Oz skorajda snežno belih dejansko... pričakujem da bom do 35-40 celoten sivo-bel... ampak mi je kul, ker paše ob goateeju =) šarmantnost pa to.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Samo346 ::

Ali kdo ki je siv opaža.

Ali se dlake, ko postajaš siv, obarvajo sivo tudi na drugih delih telesa: trebuhu, prsnem košu?

Vazelin ::

Mato989 je izjavil:

Jaz še nisem niti 30, pa mam 20% sivih... =) Oz skorajda snežno belih dejansko... pričakujem da bom do 35-40 celoten sivo-bel... ampak mi je kul, ker paše ob goateeju =) šarmantnost pa to.

jaz sem imel pri 30ih še vse lase in to v prvotni barvi:D Ko pogledam fotke iz 30. leta imam še vse lase kot Stalin lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Glugy ::

Seveda je glavni dedni dejavnik ampak genetika je v bistvu bolj kot ne samo podlaga znotraj katerih okvirjev lahko sigurno tud sam dost vplivaš.
Znotraj genetskega okvirja kjer deluješ pa sam najbolj vplivaš s tem da dobiš potrebne hranilne snovi. Glavno pri barvi las je da ne kadiš in da ti ne primanjkuje vitamina B12, bakra in pa antioksidantov. Predvsem pomankanje vitamina B12 je izredno pogosto ( in ne to ni vezano samo na vegeterijance, vegane ipd ) ; to je tipično skoraj kronično pomankanje ker ko se staraš se tud absorbcija tega izredno pomembnega vitamina slabša. Če imaš pa slabokrvnost - anemijo si pa že avtomatsko na slabšem za absorbcijo B12 in rabš potem še več železa v prehrani kot ostali.

"B12 Deficiency in 40% of US Population Proves Concern is Not Just for Vegans"
https://www.livekindly.co/b12-deficienc...

Vazelin ::

Glavno pri barvi las je da ne kadiš i

Škatla čikov dnevno več kot 10 let in lase so bili isti barve kot pri 20ih
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Glugy ::

Ja k ni odvisno od enega samega dejavnika ampak kombinacije večih dejavnikov. Jz govorim kaj naredit če želiš znižat tveganje znotraj tega kar genetski material omogoča. Ni pa to zdej neposredno odvisno; je posredno. Če se tvoje telo nadpovprečno dobro spopada z antioksidativnim stresom potem ti tud cigareta ne škodi toliko kot bi komu drugmu.

Vazelin ::

Če bi karkoli delovalo potem sedaj angleški princ William ne bi imel absurdne pleše ampak košato glavo:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

DamijanD ::

Tudi kakšnen v srednji šoli se je našel, ki je že imel nekaj sivih las...

Samo346 ::

Vazelin je izjavil:

Če bi karkoli delovalo potem sedaj angleški princ William ne bi imel absurdne pleše ampak košato glavo:D


Ne vem zakaj si ne pobrije glve. Ne izgleda posebej dobro.

Glugy je izjavil:

Ja k ni odvisno od enega samega dejavnika ampak kombinacije večih dejavnikov. Jz govorim kaj naredit če želiš znižat tveganje znotraj tega kar genetski material omogoča. Ni pa to zdej neposredno odvisno; je posredno. Če se tvoje telo nadpovprečno dobro spopada z antioksidativnim stresom potem ti tud cigareta ne škodi toliko kot bi komu drugmu.



Ali je kdo slišal, ali lahko izogibanje stresu, cigaretom in zdrava prehrana povzroči, da se proces obrne in da sivi lasje izginejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

Aquafriend ::

Samo346 je izjavil:



Ima kdo kakšne izkušnje kako upočasniti ta proces? Predvidevam da ga obrniti okoli ni možno in da ko enkrat začnejo lasje brada siveti.

P.S.
Ali sivi lasje pomenijo, da bodo sčasoma posivele tudi dlake na prsnem košu in trebuhu?

LP


Biotin oziroma Vitamin H zavira proces sivenja. Iz mojih 15 letnih izkusenj lahk potrdim. Pred 15 leti opazil prvi sivi las. Zdaj imam mogoce 3. S tem, da je del druzine pri mojih letih bil kar dost siv.
Sivenje nastane tudi zaradi soncnega sevanja in tudi drugih vrst sevanj, kar so potrdili japonski znanstveniki. Torej obraz in lase zakrit, ko si na plazi ali na mocnem soncu. Sivi lasje na prsnem kosu so predvsem zarad soncnega sevanja ali drugih vrst sevanj. Solarij je se bolj skodljiv. Dost je odvisno tudi od genetike. Se pa da zavirat proces. Hrana z veliko biotina (mandlji, lesniki, orehi, rumenjak). To redno jest, skor vsak dan. Izogibat alkoholu, ki ropa telo in crpa vitamine in minerale iz telesa. Pomaga tudi element baker, recimo slive. Pa lubenica. Najvec pa orescki, po moznosti ekolosko pridelani. Ne pij gaziranih pijac. Na soncu nosi kaksno kapo, ki zakrije lase in obraz.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Po moje se glede tega nimaš kaj dosti sekirati. Pretirano ukvarjanje z zunanjim videzom je pač bolezen sodobne družbe. Če te pa moti, se pa začni priti po glavi na 3 mm ali manj. ;)
sudo poweroff

Glugy ::

Kolikor je men znano sam po sebi ne moreš okol obrnt zadeve in nazaj dobit "normalno" pigmentirane lase če se izogibaš stresu; cigaretom in ješ zdravo; to je možnost samo pri preventivi pa še to lahko samo znižaš tveganje ne pa popolnoma preprečiš.

Sam sicer konnkretno ne poznam nobenega primera da bi si kdo povrnil barvo las po tem ko so mu le ti osiveli. Je pa tukaj obšiern in kvaliteten članek podkrepljen z znanstvenimi viri o nekaterih možnostih: https://blog.bulletproof.com/gray-hair-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

polde66 ::

Proti sivenju pomaga tudi moja soseda frizerka, barvo las pa lahko izbiraš.
polde

jakapaka ::

Vem da ni bitno, ampak ne sekiraj se, sivi lasi niso tako grozni, so celo šarmantni al pa si jih barvaš...
mogoče ti pomaga če si postaviš prioritete, js sem aprila ratal 30 mam polno glavo las in v orginal barvi, v medenici pa imam 15 CM tumor, ki ga bodo sicer odstranili, ampak so možne naslednje posledice operacije :
-permanentna izguba kontrole mehurja
-delna ali popolna izguba spolnosti
-delna izguba motorike v nogah
-smrt med operacijo

in zapomni si ... vedno bi lahko bilo slabše ;)

shadeX ::

Sive dlake so drgači kul in trend danes.



Sebastian Cavazza s sivimi sploh ne zgleda slab.



Vse kar je, moraš samo look priredit tej barvi (mogoče pomaga brada, brki, krajša, daljša frizura,..). Vsekakor si na boljšem kot jaz, glede na to da se mi v sredini (pri vrtincu - krona), lasje že počasi redčijo.

Ampak za vse obstaja rešitev. Obrita glava s kombinacijo brade tudi ni slaba, je pa res da na videz izpade bolj "bad" look, kar nekako ne ustreza mojemu trenutnemu profilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Samo346 ::

jakapaka je izjavil:

Vem da ni bitno, ampak ne sekiraj se, sivi lasi niso tako grozni, so celo šarmantni al pa si jih barvaš...
mogoče ti pomaga če si postaviš prioritete, js sem aprila ratal 30 mam polno glavo las in v orginal barvi, v medenici pa imam 15 CM tumor, ki ga bodo sicer odstranili, ampak so možne naslednje posledice operacije :
-permanentna izguba kontrole mehurja
-delna ali popolna izguba spolnosti
-delna izguba motorike v nogah
-smrt med operacijo

in zapomni si ... vedno bi lahko bilo slabše ;)


Vem, na koncu koncev te stvari niso tako pomembne, a če se da kaj narediti potem je smiselno vprašati.
Nekaj sem se mimogrede naučil v vsem tem času. Sprašuj. Objavljaj. Po moje zelo pomembno. Četudi gre za stvari, ki se zdijo neumne nekomu.In takšen forum kot je slo-tech kjer je toliko odziviv v kratkem času je dragocen.

Srečno na operaciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

DarwiN ::

Ne se sekirat.. Oh, wait: Klinična povezava med sivimi lasmi in srčno žilnimi boleznimi.

Tko da, dajte si jih prebarvat. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pegasus ::

Želimo si to, česar nimamo ... evo, jaz bi rad že od nekdaj imel bele lase, a sodeč po fotru me čaka še najmanj 20 let, da se to zgodi ...

Aquafriend ::

Se nekaj bi dodal. Cigarete in stres. Vse to ropa telo in jim crpa vitamine, minerale in sposobnost regeneracije. To je samo en del vzroka. Lahk si popolnoma brez stresa in brez cigaret ampak ce telo ne bo imelo dovolj biotina in ostalih pomembnih vitaminov je vse zaman.

pegasus je izjavil:

Želimo si to, česar nimamo ... evo, jaz bi rad že od nekdaj imel bele lase, a sodeč po fotru me čaka še najmanj 20 let, da se to zgodi ...

Kaj pa ce bo po mami ali po dedku, babici? Kaj pa ce ne zivis v enakih pogojih kot je tvoj oce? Kaj pa ce je hrana vcasih bila bolj bogata z vitamini kot danes? Kaj pa ce fotr ni bil delezen toliksnega soncnega sevanja kot si ga ti? Jaz sicer tebe ne poznam ampak sklepat zgolj na podlagi fotrovih sivih laseh ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

Webmojster ::

Samo, če te bolj bolj podrobno zanima glede sivih las, si preberi to:

https://www.hairlosscure2020.com/the-cu...

Samo346 ::

Aquafriend je izjavil:

Se nekaj bi dodal. Cigarete in stres. Vse to ropa telo in jim crpa vitamine, minerale in sposobnost regeneracije. To je samo en del vzroka. Lahk si popolnoma brez stresa in brez cigaret ampak ce telo ne bo imelo dovolj biotina in ostalih pomembnih vitaminov je vse zaman.

pegasus je izjavil:

Želimo si to, česar nimamo ... evo, jaz bi rad že od nekdaj imel bele lase, a sodeč po fotru me čaka še najmanj 20 let, da se to zgodi ...

Kaj pa ce bo po mami ali po dedku, babici? Kaj pa ce ne zivis v enakih pogojih kot je tvoj oce? Kaj pa ce je hrana vcasih bila bolj bogata z vitamini kot danes? Kaj pa ce fotr ni bil delezen toliksnega soncnega sevanja kot si ga ti? Jaz sicer tebe ne poznam ampak sklepat zgolj na podlagi fotrovih sivih laseh ni dovolj.


Kje v hrani ta biotin, po tvoje? Berem različne opise, naj bi bil v : gobah, tuni, avokadu, cvetači...
Je tudi v prehrambenih dodatkih.

B 12 tudi nekaj kar naj bi primanjkovalo

Aquafriend ::

Sej sem napisal. Najvec v mandljih, lesnikih. (ne prazenih) Srednje v orehih in jajcnem rumenjaku.

bambam20 ::

Zanimivo je, da je danađnja generaicja bližajočih 40 letnikov ali pa malo čez sivih in to pretirano sivih. To po moje ni normlano, da si močno siv pri 40-ih ali pri 45-ih.

Tega še 10 let nazaj ni bilo toliko kot je prisotno danes.

Siva je sicer šarmantna, a ne pri premladme moškemu, ki izgleda kot dedek, čeprav je mlad.

Po moje je povezano strest in čedalje slabša oz. osiromašena hrana, ker drugače si težo predstavljam, da je toliko 40--45 letnikov, ki so danes sivi.

Ne si želet prehitro sivih las in sive brade, ker će si premlad izgledaš mal čudno. SIva je za starostnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Aquafriend ::

bambam20 je izjavil:

Zanimivo je, da je danađnja generaicja bližajočih 40 letnikov ali pa malo čez sivih in to pretirano sivih. To po moje ni normlano, da si močno siv pri 40-ih ali pri 45-ih.

Tega še 10 let nazaj ni bilo toliko kot je prisotno danes.

Siva je sicer šarmantna, a ne pri premladme moškemu, ki izgleda kot dedek, čeprav je mlad.

Po moje je povezano strest in čedalje slabša oz. osiromašena hrana, ker drugače si težo predstavljam, da je toliko 40--45 letnikov, ki so danes sivi.

Verjetno je vzrok to, da so nove generacije bistveno bolj podvrzene soncnemu sevanju (nasi dedki niso hodili na morje vsako leto. vsaj vecina) vec stresa, ki crpa vitamine. Vec sevanja, brezzicne povezave. Manj hranil v hrani. Clovestvo je dalo poudarek na kvantiteto hrane, na skodo kvalitete.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

nasi dedki niso hodili na morje vsako leto

So bili pa po poljih poleti 8 ur dnevno direktno na soncu lol

Itak je jasno, da sončenje poleti ni zdravo, kot ga prakticira veliko ljudi. Ko se sončijo skoraj do opeklin, no velikokrat celo do opeklin.;) Potem pa jok in stok, ko je koža 5 let starejša pri 40em letu, kot sicer:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Aquafriend ::

Vazelin je izjavil:

nasi dedki niso hodili na morje vsako leto

So bili pa po poljih poleti 8 ur dnevno direktno na soncu lol


moj dedek recimo je bil poleti na polju zjutraj in v poznih popoldanskih urah s cepico na glavi. Se prav takrat ko ni mocno sonce. Tudi v kopalkah ni bil. lol

bambam20 ::

Vazelin je izjavil:

nasi dedki niso hodili na morje vsako leto

So bili pa po poljih poleti 8 ur dnevno direktno na soncu lol



Niso bili direktno, ker so bili pokriti s klobuki, kapami.

Jaz opazujem tko mal okoli sebe in tisti, ki pri 40-ih še nima sivih las ali brade je to že dosežek. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Aquafriend ::

Zanimivo, babica, ki za razliko od dedka nikoli ni nosila kape med delom na kmetiji. Je prej osivela. Sicer ne vem kaksno genetiko ima ampak verjetno sevanje pospesi proces.

IL_DIAVOLO ::

Plesavost oz. osivelost pred 40 letom ni normalna.

bambam20 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Plesavost oz. osivelost pred 40 letom ni normalna.


S tem se popolnoma strinjam.

Pri 40-ih je človek še relativno mlad, s sivimi lasmi in sivo brado pa izgleda tako malo smešno. Edini plus je, če imaš že precej sivo brado, da lahko imaš mičkeno daljšo, pa ne zgleda slabo. je ni potrebno na vsake 3-4 dni prirezovat, jo lahko na 7 dni .

ginekk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Plesavost oz. osivelost pred 40 letom ni normalna.


Pa nizek IQ in kratek organ, tudi ne.

Za OP: ta "hiba" ni bistvena za zdravjen, razen če služiš denar z izgledom in bi rad podaljšal kariero.
Opciji sta dve, da se ne sekiraš ali da posežeš po barvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

mancini ::

Probaj s cem takim kot je Schwarzkopf Re-Nature ali kaj podobnega. To vem da so delali v Mb v Henklu

blackbfm ::

Stres in vitamini ne igrajo bistvene vloge, tu je 99% genetika in evolucija. Clovek doseze vrhunec okoli 25 leta.. Sivi lasje in ostale nadloge staranja so pa produkt narave da se (pre)stari dedi ne bi parli z godnimi zdravimi mladimi samicami. Velja tut kontra. Enostavno :))

Vazelin ::

Ja, cca 25 let je višek metabolizma pri človeki. Potem človek počasi zahaja. Najprej počasi, po 30em se vsako leto pozna... poglejte športnike kako hitro jih vzame megla po 30em.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Aquafriend ::

blackbfm je izjavil:

Stres in vitamini ne igrajo bistvene vloge, tu je 99% genetika in evolucija. Clovek doseze vrhunec okoli 25 leta.. Sivi lasje in ostale nadloge staranja so pa produkt narave da se (pre)stari dedi ne bi parli z godnimi zdravimi mladimi samicami. Velja tut kontra. Enostavno :))

genetika ja, okolje tudi. Hrana tudi. Moji geni kazejo, da bi mogel bit siv pa nisem. Nekdo drug ima starse, ki se niso sivi, on pa je ze siv. Torej ni genetika vse. Dost je tudi okolje. Zarad danasnjega okolja in tudi hrane danes praviloma hitreje osivijo kot njihovi stari starsi.

IL_DIAVOLO ::

Zdrava prehrana, redna telovadba, veliko vode in watermans, pa boste imeli lase do konca zivljenja.

blackbfm ::

Moji geni kazejo, da bi mogel bit siv pa nisem. Nekdo drug ima starse, ki se niso sivi, on pa je ze siv. Torej ni genetika vse


Genetika ni omejena samo na starše + lahko pride do mutacije. Ce imas v genih zapisano da ne bos siv, pac ne bos, ne glede na okolje in hrano.

ginekk ::

blackbfm je izjavil:

Moji geni kazejo, da bi mogel bit siv pa nisem. Nekdo drug ima starse, ki se niso sivi, on pa je ze siv. Torej ni genetika vse


Genetika ni omejena samo na starše + lahko pride do mutacije. Ce imas v genih zapisano da ne bos siv, pac ne bos, ne glede na okolje in hrano.


Čak mal, kako ni omejena na starše, kdo pa še prispeva genskemu zapisu potomca? Vsak starš polovico. Verjetno si mislil, da ne moreš sklepat po izgledu starša. To je res, ker starši nosijo tudi gene svojih staršev in ti svojih, itd. Kako in kje se bo izrazil kakšen gen, pa ne moreš zanesljivo določit.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Moški, Ženske

Oddelek: Loža
121835 (1633) Cr00k

Sivi lasje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
777573 (6006) Semafor
»

Zakaj ljudje osivijo?

Oddelek: Loža
426382 (5080) Massacra
»

Začetki sivih las (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5112216 (10900) jype
»

Je možno da gel za lase škoduje lasjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513450 (10509) Blinder

Več podobnih tem