» »

Nakup domene in hosting pri isti firmi?

Nakup domene in hosting pri isti firmi?

MrStein ::

Je smiselno to kupiti ločeno, ali "all in one"?

Zanima me za Slovenijo, torej .si domena, pretežno slovenski obiskovalci. Mali/srednji promet.
SW je custom (spletna aplikacija). Teoretično lahko tudi standardni web server, odvisno od omejitev.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Saul Goodman ::

v tem primeru je smiselno imeti skupaj. malo prometa, .si domena. torej nisi fortune 500, da bi se rabil pretirano obremenjevati z domain hijackingom, prav tako kupuješ .si domeno, torej jo pri popularnih globalnih ponudnikih, kot je npr. namecheap sploh ne moreš kupiti ali pa so dražje.

izbereš enega izmed kvalitetnih ponudnikov hostinga v sloveniji in imaš mir - top 3 po vrstnem redu (moje mnenje):

1. si-shell
2. zabec
3. neoserv

Netrunner ::

Najbolj komot je če imaš skupaj. Nič ne pridobiš če imaš ločeno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Saul Goodman ::

o ja, nekaj pridobiš. domena je k registrska tablica za tvoj avto (hosting). kupiš jo lahko pa pr najcenejšem ponudniku, ki ni nujno tvoj ponudnik gostovanja. in prišparaš lahko konkretne denarje. na .si so razlike med ponudniki minimalne, pri kakšnih ekotičnih domenah pa lahko razlike že narastejo za kakšno malco ali 5. tudi klasične .net.com.org so pri globalnih ponudnikih načeloma cenejše kot pri slovenskih. če ponudnik gostovanja ni tudi uraden domain registrar (kar ogromno teh manjših resellerjev in lokalnih mojstrov NI in za smbje kupujejo domene na svoje ime, ipd.) pogosto nimaš direktnega dostopa do nastavitev za urejanje, nemalokrat se tudi zaplete pri prenosih domene, ko ti šalabajzer, pri katerem si trenutno, končno dopizdi. videl in bral o takih neprijetnostih že veliko. pogosto rezultira v izpadu prometa, če bazira na dostopnosti strani.

potem je tle že sama varnostna higiena (če pohekajo hosting providerja in ti frdirbajo stran, ne morejo ukrast še domene), zato ločevanje teh dveh storitev ni nemiselno. kraje domen so sicer targetirane za donosne tarče in niso tako zelo pogoste, se pa dogaja vse več.

mzakelj ::

Kako ti pa lahko ukradejo domeno če je nate pisana ? Ta je malo butasta.Saj domena ni kos programske opreme, ampak samo zapis v DNS strežnikih.

Samael ::

V tem primeru se povsem strinjam s Saulom zgoraj. Gostiti domeno neodvisno od hostinga je primer dobre prakse.
Z webhostingom se lahko tudi kaj zaplete in takrat si ne zelis, da za "talca" zadrzi tvojo domeno.
Precej webhostinov je drobnih resellerjev, kjer moras za vsako spremembo poslati ticket in cakati... namesto da zadeve uredis sam znotaj control panela.
Kdaj pa kdaj se zgodi, da kateri drobni reseller izgine s povrsja zemlje, kateri vecji hosting ne cuti, kot da bi odgovoril na tvoj support ticket po cel teden in takrat je lazje migrirati, ce domena ni vezana na ta tvoj webhosting account.
Absolutno nicesar ne pridobis, ce tako domeno, kot tudi web gostovanje gostis pri istem ponudniku. Je pa lahko to vir komplikacij in zapletov (kar lahko recem iz osebnih izkusenj, ceprav ne neposredno s slovenskim ponudnikom).

Netrunner ::

Jaz ne vidm težav. Kjerkoli vzameš gostovanje moraš preverit, da ti omogočajo spreminjanje DNS zapisov domene, sj če tega nimajo potem iščeš drugje. Imam pogostoma opravka z domenami, gostovanji in registrarji in do sedaj nisem še imel težav. Res pa da sem delal izključno preko ponudnikov v Sloveniji.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

knesz ::

mzakelj je izjavil:

Kako ti pa lahko ukradejo domeno če je nate pisana ? Ta je malo butasta.Saj domena ni kos programske opreme, ampak samo zapis v DNS strežnikih.

Dogajalo se je (in se še), da so kvazimojstri za lokalnega s.p. registrirali domeno na svoje ime, ko je pa prišel čas za zamenjavo ponudnika, mu pa ni pustil narediti menjave registrarja. Videno večkrat.

Miha 333 ::

Samael je izjavil:

V tem primeru se povsem strinjam s Saulom zgoraj. Gostiti domeno neodvisno od hostinga je primer dobre prakse.
Z webhostingom se lahko tudi kaj zaplete in takrat si ne zelis, da za "talca" zadrzi tvojo domeno.
Precej webhostinov je drobnih resellerjev, kjer moras za vsako spremembo poslati ticket in cakati... namesto da zadeve uredis sam znotaj control panela.
Kdaj pa kdaj se zgodi, da kateri drobni reseller izgine s povrsja zemlje, kateri vecji hosting ne cuti, kot da bi odgovoril na tvoj support ticket po cel teden in takrat je lazje migrirati, ce domena ni vezana na ta tvoj webhosting account.
Absolutno nicesar ne pridobis, ce tako domeno, kot tudi web gostovanje gostis pri istem ponudniku. Je pa lahko to vir komplikacij in zapletov (kar lahko recem iz osebnih izkusenj, ceprav ne neposredno s slovenskim ponudnikom).

Še vedno je zadaj registrar (za .si domene je to Arnes), na katerega se lahko obrneš v primeru težav. Nad njimi pa je še ICANN. Je bil ravno letos primer, ko je registrar poniknil (Alpnames). Sem imel nekaj domen pri njih. Je ICANN vse lepo uredil in določil novega registrarja, kamor so se prenesle domene. Pri domenah je kar nekaj varovalk, tako da mogoče malo preveč paničarite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

jype ::

Miha 333 je izjavil:

Še vedno je zadaj registrar
Register. Registrar je tisti, ki registrira, register je pa tisti, pri kateremu je registrirano. Od Arnesa sicer še ni ločen, a eventuelno najbrž bo.

Miha 333 je izjavil:

Pri domenah je kar nekaj varovalk, tako da mogoče malo preveč paničarite.
Nič ne pomaga, če nekdo domeno registrira v svojem imenu, namesto za stranko, ker je pravno gledano njegova in ne register, ne registrar ne moreta ničesar pametnega storiti brez dejanske tožbe.

Saul Goodman ::

prav tako obstaja izraz "domain hijacking", ki ga v sloveniji verjetno ne boš doživel, ampak to pač špekuliramo glede na to, v katerih preimerih se je hijackanje uporabljalo. to pomeni, da so napadalci uspeli narediti transfer domene na drugega ponudnika.

pri nas so tavelki hostingi vsi tudi domain registrarji, tako da je malo lažje imet vse na istem mestu.

@miha_333 ne pravim, da je zadeve nemogoče urediti. zagotovo pa od trenutka, ko se stran neha resolvat, do prenosa domene na drugega registrarja z vpletanjem arnesa/icanna traja min. vsaj nekaj dni, mar ne? dokler je par dni offline tvoj blog, je ok, ko je par dni offline mimovrste.com (karikiram), je pa že druga zgodba.

srus ::

Miha 333 je izjavil:

Samael je izjavil:

V tem primeru se povsem strinjam s Saulom zgoraj. Gostiti domeno neodvisno od hostinga je primer dobre prakse.
Z webhostingom se lahko tudi kaj zaplete in takrat si ne zelis, da za "talca" zadrzi tvojo domeno.
Precej webhostinov je drobnih resellerjev, kjer moras za vsako spremembo poslati ticket in cakati... namesto da zadeve uredis sam znotaj control panela.
Kdaj pa kdaj se zgodi, da kateri drobni reseller izgine s povrsja zemlje, kateri vecji hosting ne cuti, kot da bi odgovoril na tvoj support ticket po cel teden in takrat je lazje migrirati, ce domena ni vezana na ta tvoj webhosting account.
Absolutno nicesar ne pridobis, ce tako domeno, kot tudi web gostovanje gostis pri istem ponudniku. Je pa lahko to vir komplikacij in zapletov (kar lahko recem iz osebnih izkusenj, ceprav ne neposredno s slovenskim ponudnikom).

Še vedno je zadaj registrar (za .si domene je to Arnes), na katerega se lahko obrneš v primeru težav. Nad njimi pa je še ICANN. Je bil ravno letos primer, ko je registrar poniknil (Alpnames). Sem imel nekaj domen pri njih. Je ICANN vse lepo uredil in določil novega registrarja, kamor so se prenesle domene. Pri domenah je kar nekaj varovalk, tako da mogoče malo preveč paničarite.


Zanimivo. Kaj se pa zgodi, če ponikne hosting firma? Gledam letna poročila naših hosting providerjev na ajpesu, pa me malo skrbi ker moj provider stagnira, nabira izgubo, ostali ga pa prehitevajo. Ali smo uporabniki in naši podatki sploh zaščiteni, recimo podobno kot je do 100.000 EUR solidarno zaščiten naš denar v bankah? Seveda se delajo backupi, ampak ti se spet shranjujejo pri hosting providerju ;-(

Poldi112 ::

Sam si pa ne delaš backup-a?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

knesz ::

srus je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

Samael je izjavil:

V tem primeru se povsem strinjam s Saulom zgoraj. Gostiti domeno neodvisno od hostinga je primer dobre prakse.
Z webhostingom se lahko tudi kaj zaplete in takrat si ne zelis, da za "talca" zadrzi tvojo domeno.
Precej webhostinov je drobnih resellerjev, kjer moras za vsako spremembo poslati ticket in cakati... namesto da zadeve uredis sam znotaj control panela.
Kdaj pa kdaj se zgodi, da kateri drobni reseller izgine s povrsja zemlje, kateri vecji hosting ne cuti, kot da bi odgovoril na tvoj support ticket po cel teden in takrat je lazje migrirati, ce domena ni vezana na ta tvoj webhosting account.
Absolutno nicesar ne pridobis, ce tako domeno, kot tudi web gostovanje gostis pri istem ponudniku. Je pa lahko to vir komplikacij in zapletov (kar lahko recem iz osebnih izkusenj, ceprav ne neposredno s slovenskim ponudnikom).

Še vedno je zadaj registrar (za .si domene je to Arnes), na katerega se lahko obrneš v primeru težav. Nad njimi pa je še ICANN. Je bil ravno letos primer, ko je registrar poniknil (Alpnames). Sem imel nekaj domen pri njih. Je ICANN vse lepo uredil in določil novega registrarja, kamor so se prenesle domene. Pri domenah je kar nekaj varovalk, tako da mogoče malo preveč paničarite.


Zanimivo. Kaj se pa zgodi, če ponikne hosting firma? Gledam letna poročila naših hosting providerjev na ajpesu, pa me malo skrbi ker moj provider stagnira, nabira izgubo, ostali ga pa prehitevajo. Ali smo uporabniki in naši podatki sploh zaščiteni, recimo podobno kot je do 100.000 EUR solidarno zaščiten naš denar v bankah? Seveda se delajo backupi, ampak ti se spet shranjujejo pri hosting providerju ;-(

Potem nastane jeba. Priporočam da si sam delaš backup, če imaš kakšno WP stran, to ne bi smelo biti problema.
Podoben primer sem imel lani, ko se je sošolcu iz osnovne šole provider nehal odzivati. Domeno smo z muko prenesli na drugega registrarja (mene) s pomočjo Arnesa, strežnik jim je pa načeloma še delal. Backupov niso imeli, dostopa do nadzorne plošče pa tudi ne. Končni rezultat je bil naročilo izdelave nove spletne strani na drugem hostingu. Da bi bili zaščiteni, tega ni. Izbira je na vaši strani, edino kar je je to, da so v primeru težav na Arnesu zelo odzivni. Predvsem pazite, da ste nosilec domene vi in ne tisti, ki vam postavlja spletno stran ali celo sam registrar.

ron_g ::

Če mene vprašaš, je bistveno lažje imet vse na enem mestu. Ja, lahko te hosting zeza, lahko prodade, lahko lahko lahko ... lahko se marsikaj zgodi. Jaz imam vse moje stvari že leta na domovanje.com in nikoli težav, tudi pri podpori oz. če je bilo karkoli narobe, smo rešili v no-time.
.si domene boš drugje (v tujini) itak dobil zlo težko ceneje, domovanje pa ima zdaj še neke akcije za gostovanja.

njyngs ::

Kaj pa pravite na Hitrost.com? Tam mam domeno, iščem pa še gostovanje.

Samael ::

ron_g je izjavil:

Če mene vprašaš, je bistveno lažje imet vse na enem mestu. Ja, lahko te hosting zeza, lahko prodade, lahko lahko lahko ... lahko se marsikaj zgodi.


Kako bistveno lažje? A to, da dobiš mesec pred iztekom domene na mail opozorilo, da je treba podaljšati in da enkrat na leto podaljšaš domeno pri (namenskem) domain registrarju ne pa webhostingu naredi zadevo bistveno težje?

Jaz imam domene registrirane pri nekih desetih registrarjih zgolj zato, ker mi je pri številu domen faktor tudi cena, pa ker vsi nimajo na voljo željen ccTLD extension, pa s stališča lažje/težje, kot tudi časovnega ... ne naredi prav nobene razlike. Pač nastaviš tiste DNS recordse, kot bi jih kjerkoli in enkrat na leto podaljšaš domeno - ali pa še to ne, če imaš autobilling.
Minuta časa na leto, ki jo porabiš, ne glede kje gostiš domeno. Ni težje, ni lažje, še manj pa bistveno.

Mogoče bi edino poudaril razliko med slovenijo in tujino, ki so jo nekateri zgoraj že bežno omenili. V sloveniji je teh par poznanih hostingov, deklic za vse in tu mogoče res ni tako jasno začrtnane meje, medtem, ko če zadeve gostiš v tujini imaš en milijon hostingov, resellerjev itd na eni strani in en kup namenskih domain registrarjev na drugi. Jasno, da boš domeno gostil pri enemu slednjih, poleg tega pa ti pazljiva izbira slednjega lahko prepreči marsikateri glavobol, pa tudi cena je faktor.

srus je izjavil:

Kaj se pa zgodi, če ponikne hosting firma? Gledam letna poročila naših hosting providerjev na ajpesu, pa me malo skrbi ker moj provider stagnira, nabira izgubo, ostali ga pa prehitevajo. Ali smo uporabniki in naši podatki sploh zaščiteni, recimo podobno kot je do 100.000 EUR solidarno zaščiten naš denar v bankah? Seveda se delajo backupi, ampak ti se spet shranjujejo pri hosting providerju ;-(

Backup! Vedno, vedno, vedno je shranjevanje backupov na tebi. Če tega ni, ti živa duša ne more pomagati, ko gredo stvari k vragu. Ne zanesi se na ponudnika in še manj tega, kjer že tako gostiš stran. To je kot bi vsa jajca nosil v isti košari in upal, da se ne razbijejo prav vsa, če ti košara pade iz rok. Dandanes je en kup avtomatiziranih opcij, kjer ti samodejno prenaša backupe na drugo lokacijo. Kdaj je miselno tudi vse skupaj ročno shraniti na lokalni disk. Predvsem pa paziti, da so backupi narejeni res v smislu, ki omogoča celoten restore (torej z databazami itd...).

m1h4 ::

zdravo,

kje se splača registrirat .de domeno?

hvala

blackbfm ::

Na amazonu/route53

Samael ::

Od bolj znanih/zanesljivih bi glede na ceno predlagal sledeče:

https://internetbs.net €4.04/leto
https://www.dynadot.com €5.00/leto
https://www.namecheap.com €6.15/leto

To je cena registracije. Podaljševanje je 2 do 3 eur dražje (preberi pri vsakemu posebej za točno vsoto), kar je še vedno dobra cena. Če v letu kje pride boljši deal in imaš več domen (kjer se kakšen eur razlike na domeno pozna) lahko še vedno narediš transfer k ugodnejšem registrarju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletno gostovanje - delovanje

Oddelek: Loža
61645 (1502) wini
»

Domena registrirana na registrarja

Oddelek: Omrežja in internet
5795 (700) gslo
»

Preprodaja domen.

Oddelek: Izdelava spletišč
214618 (3696) technolog
»

Nakup domene

Oddelek: Omrežja in internet
122764 (2630) knesz
»

Išče se nov registrar domen .net

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
204431 (2833) Mare2

Več podobnih tem