» »

Nizke cene nepremičnin na portalu Prostor

Nizke cene nepremičnin na portalu Prostor

PreviousUser ::

Na portalu Prostor, kjer je evidenca prodanih nepremičnin (http://prostor3.gov.si/ETN-JV/) se mi zdijo pogodbene prodajne cene nekaterih nepremičnin presenetljivo nizke glede na oglaševane cene na tem območju. Ali se dejansko v pogodbo napišejo nižje cene, da se plača manj davka? Mogoče kupci toliko zbijejo ceno? Pojma nimam, zakaj taka razlika (tudi 30-40%).

Magic1 ::

To so ocenjevali na uč v prejšnjem desetletju. V krizi so bile cene previsoke (in so jih popravili navzdol). Sedaj so prenizke in jih bodo enkrat popravili navzgor. Nimamo nekoga delovne sile, ki hodi naokoli in konstantno popravlja cene.
Magic

PreviousUser ::

Magic1 je izjavil:

To so ocenjevali na uč v prejšnjem desetletju. V krizi so bile cene previsoke (in so jih popravili navzdol). Sedaj so prenizke in jih bodo enkrat popravili navzgor. Nimamo nekoga delovne sile, ki hodi naokoli in konstantno popravlja cene.


Ne gre se za ocenjeno vrednost, gre se za dejansko pogodbeno vrednost prodajnih poslov.

Magic1 ::

Ahh sorry, narobe razbral kontekst. To je verjetno realnost, oglašuje se lahko po poljubni ceni, proda se pa lahko le po ceni, ki jo je kupec pripravljen plačat.
Cene so trenutno poletele v nebo, kar pa ne pomeni, da se kaj po tej ceni sploh proda. Kdor mora prodat, pač spusti ceno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Daliborg ::

Se kar proda bi jaz rekel. Namreč imel sem ogledane 3 nepremičnine (gorenjska) nižje vrednosti ampak meni so se zdele ugodne pa čeprav bi bilo potrebno vse podreti in na novo zgraditi. Pač jaz cenim bolj lokacijo in urejenost zemljišča kot pa kako izgleda bajta. Žal so se vse 3 prodale pred mojim nosam v roku meseca dni.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

kixs ::

PreviousUser je izjavil:

Na portalu Prostor, kjer je evidenca prodanih nepremičnin (http://prostor3.gov.si/ETN-JV/) se mi zdijo pogodbene prodajne cene nekaterih nepremičnin presenetljivo nizke glede na oglaševane cene na tem območju. Ali se dejansko v pogodbo napišejo nižje cene, da se plača manj davka? Mogoče kupci toliko zbijejo ceno? Pojma nimam, zakaj taka razlika (tudi 30-40%).


Kako pa ves da so cene dejansko 30-40% nizje? Imas kaksen stari oglas, da lahko primerjas?

PreviousUser ::

kixs je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Na portalu Prostor, kjer je evidenca prodanih nepremičnin (http://prostor3.gov.si/ETN-JV/) se mi zdijo pogodbene prodajne cene nekaterih nepremičnin presenetljivo nizke glede na oglaševane cene na tem območju. Ali se dejansko v pogodbo napišejo nižje cene, da se plača manj davka? Mogoče kupci toliko zbijejo ceno? Pojma nimam, zakaj taka razlika (tudi 30-40%).


Kako pa ves da so cene dejansko 30-40% nizje? Imas kaksen stari oglas, da lahko primerjas?


Ja, po oglasih vidim. Pa nekaj od teh hiš sem šel tudi gledat, potem ko ni bilo več oglasa, kar pomeni, da se je prodalo, pa sem šel gledat na portal.

So pa res ogromne razlike, res pa je, da so bili oglasi kar nekaj časa gor.

Zgodovina sprememb…

Killermode ::

Mene bolj zanima kje se vidi pogodbeno prodajno vrednost nepremičnin?

kixs ::

thramos ::

Saj najdeš tudi v drugo smer odstopajoče zneske - zelo visoke cene.

Nekatere cene so nižje, ker niso "tržne" (prodaja med sorodniki, znanci), stanovanja so bistveno drugače ohranjenja, položaj v istem bloku bistveno vpliva na ceno, poleg tega moraš pazit, da spustiš transakcije kjer se je prodal le del nepremičnine ... nekaj pa je definitivno goljufanja pri davkih (ampak tukaj FURS ne pusti kaj dosti odstopanja od povprečij).

Tako da so v povprečju številke kar realne, verjetno je potrebno prištet le nekaj procentov zaradi goljufij.

kixs ::

Morda kaksna cena ni enaka placani. Vendar zakaj bi kupec soglasal z nizjo navedeno ceno v pogodbi kot dejansko placano? Ko/ce bo kupec enkrat prodal to nepremicnino, bo ta cena osnova za davek.

Matek ::

kixs je izjavil:

Morda kaksna cena ni enaka placani. Vendar zakaj bi kupec soglasal z nizjo navedeno ceno v pogodbi kot dejansko placano? Ko/ce bo kupec enkrat prodal to nepremicnino, bo ta cena osnova za davek.
Ugibam, da zato, ker mu je prodajalec predlagal, da si razliko v utajenih davkih razdelita. Če kupec kupuje nepremičnino za namen lastnega bivanja in ne preprodaje, ga prenizka navedena cena tako ne skrbi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

dope1337 ::

Matek je izjavil:

kixs je izjavil:

Morda kaksna cena ni enaka placani. Vendar zakaj bi kupec soglasal z nizjo navedeno ceno v pogodbi kot dejansko placano? Ko/ce bo kupec enkrat prodal to nepremicnino, bo ta cena osnova za davek.
Ugibam, da zato, ker mu je prodajalec predlagal, da si razliko v utajenih davkih razdelita. Če kupec kupuje nepremičnino za namen lastnega bivanja in ne preprodaje, ga prenizka navedena cena tako ne skrbi.


Meni se zdi ta scenarij najverjetnejsi
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

PreviousUser ::

thramos je izjavil:

Saj najdeš tudi v drugo smer odstopajoče zneske - zelo visoke cene.

Nekatere cene so nižje, ker niso "tržne" (prodaja med sorodniki, znanci), stanovanja so bistveno drugače ohranjenja, položaj v istem bloku bistveno vpliva na ceno, poleg tega moraš pazit, da spustiš transakcije kjer se je prodal le del nepremičnine ... nekaj pa je definitivno goljufanja pri davkih (ampak tukaj FURS ne pusti kaj dosti odstopanja od povprečij).

Tako da so v povprečju številke kar realne, verjetno je potrebno prištet le nekaj procentov zaradi goljufij.


Sem pogledal v zemljiško knjigo zdaj in ugotovil, zakaj so bile hiše, ki sem si jih ogledal tako poceni prodane - večinoma gre za odkup deležev od sodedičev in pa nekaj prodaj med sosedi, tam so tudi mogoče kakšne kompenzacije verjetno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako določit pravo ceno stanovanja, hiše ipd. ?

Oddelek: Loža
445843 (2900) techuser
»

a so te GURS ocene nepremičnin realne

Oddelek: Loža
255080 (3975) shintaro
»

Cene nepremičnin

Oddelek: Loža
3610492 (8697) Machete
»

Ocenitev nepremičnine

Oddelek: Loža
121600 (1455) Invictus
»

Odpoved najemne pogodbe

Oddelek: Loža
3212768 (12074) EC9

Več podobnih tem