» »

CNPS7000A AlCu/Cu

CNPS7000A AlCu/Cu

boštjan ::

Torej pri mlacomu so dobili omenjen cooler ,ki sedaj paše tudi na socketA matične plošče. Cena bakrenega je 10k(kar sem tudi pričakoval), cena AlCu pa 8k.toda do problema pride ker ta cooler ne gre na vsako socket A matično ploščo. Najvažnejši pogoj, da se instalira cooler je, da ma matična plošča luknje okoli podnožja. Mene zdaj samo zanima,če ta cooler paše na ABIT NF7-S? Kr po testih ,ki sem jih prebral in videl slike ,ta abitka ma luknje,a v razpredelnici ma rdeč križec pri luknjah.

Zheegec ::

Ravno takšno temo sem hotel odpreti, Boštjan :D
Anyway, kolikor vem NF7-S V1.0 nima lukenj okoli socketa (oz ima 2), na V1.2 pa že gre 7000A gor. Za V1.1 nisem ziher. V glavnem - na Abit NF7-S V2.0 MORA pasat Zalman 7000A Cu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

he,he sem te prehito:P :D
ja to vem za različne verzije nf7-s,toda ni vse fora v luknjah,treba je še neki klip odstranit(na kerih platah to) in ne sme priti do fizičnega kontakta z PSU (upam da sem prav razumel),razumljivo.
Pol pa je tu vprašanje ali se splača dat dodatnih 2k (za ta denar se doi tudi dober vent za ohišje)za bakreno verzijo,sploh če bodo T razlike MAX 2 stopinji?

Zheegec ::

Križec je pri no holes (or whatever), tako da najbrž to velja za V1.0, na V2.0 pa ziher gre.
Po mojem se kar splača, glede na to, da je relatvino tih in dobro hladi. Seveda lahko vzameš tudi SK7, ali kaj podobnega.
Tisti klip je recimo pri moji 8Rda treba odstranit, moram še pogledat kaj točno je to na ventu treba dol dat.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Sam dajem ta kuler v razred V7+. Če ti odleti vent. si pečen. Je morda kdo gledal oz. našel podatek, da se da kupiti samo vent.? Samo v tem primeru je zame zanimiv. Drugače pa SK-7.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

SK-7 pride 7600 sit,torej keri 80mm vent za 2500-3000,ki lahko opravi isto ali celo bolje kot ta 7000A Cu?
Kuglvinkl,kako to misliš da moraš pazit da ti ne odleti?

kuglvinkl ::

Če imaš dosti airflowa, ti zadeva škripne zaradi prahu.

Kot rečeno, super HSF, ampak, ko gre vent.. (pri V7+ je enako), moraš menjat vse.

Zato raje pogledam po malce manj zmogljivem SK-7 + Paps/YS-tech kot pa po tem Zalmanu.
Your focus determines your reallity

pingo76 ::

Saj se da kupit 92mm vent ga oskubit in nato zalepit (povrtat in zašraufat). Nebi jaz kupil drugega zaradi venta:D. Sem že preštudiral kako ko ga vrag vzame.8-)

P.S. Crknil zaradi praha pri dobrem airflow-u? A vi nič ne čistite svoje abake?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

mihhec ::

Tak ta zalman na abitko rev 2.0. ne pase zakaj ne vem ker je nimam.Sam koker vem so tam v blizini eni kondici zato.

kuglvinkl ::

Prah pride v ležaj...

Kul, če hočeš sam zamenjat vent..
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Pravkar sem montiral Zalmana 7000A-Cu na kolegovo Abitko KD7-Raid in montaža je potekala dokaj vredu le en kondenzator je bil napoti. Ta problem sam rašla tako, da je oni nasilec, ko je za pritegnit malo zbrusila. Ventilator je nato sedel brez težav>:D . Haldi super pa še zelo tih je:D
Ga je morda kdo od vas probal že namestit na Abitko NF7-S rev 2.0?

Thanatos ::

sprobavam zdele 7000A na NF7-S spravt. Kondenzatorji so preblizu belemu supprt clipu. Se brez problemov resi z brusenje clipa, kaksen milimeter ali dva.

Thanatos ::

rev 2.0, 7000 je CU

Thanatos ::

se nekaj sem ugotovil tokrat nekaj zelo slabega. ce bom hotel stvar gor dat bom moral odzagat odpilt na eni strani ono od lukenj. Kaj natancno je to ne bom razlagal vendar kot kaze ga bom moral poahabit tako da ga ne bom moral na AMD64ki nucat.

boštjan ::

mislim da je SK7+YSTECH 80MM VENT za nf7-s boljša alternativa

frenk ::

thanatos: raj prespajkej kondenzatorje:)

Thanatos ::

pohabit 10K al s svojo spretnostjo tvegat na 32K :8) ? pohabit 10K vedno :)

megane ::

A mogoče kdo ve ali gre ta HSF na Epox 8RDA+ rev. 1.1? Ker sem nekaj slišal, da moraš odrezati en clip ali nekaj podobnega. A mi lahko kdo prosim razloži kateri clip ali je to na plošči ali an HSF-ju??
Skratka če ima kdo izkušnje z tem HSF-jem in to ploščo naj mi prosim razloži kako naj ta HSF montiram.

Odpadnik ::

Sej je na Zalmanovi strani lepo napisan, da se da tisti clip odščipniti/odpiliti. Model je tak kuler uspešno dal na NF7-S. Ne vem točno al je bla 2.0?:\
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladnilnik za navitega Bartona na Abit NF7-S

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262215 (1490) Grimlord
»

Kateri cooler naj vzamem? ALX800, SK7 ali 7000A AlCu

Oddelek: Kaj kupiti
121253 (1086) BaRtMaN
»

Katero mamaplato,proc in grafo!?!?

Oddelek: Kaj kupiti
221163 (979) boštjan
»

Kiri ventilator za Barton 2500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
381787 (1292) Dead_Eye

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373444 (2862) boštjan

Več podobnih tem