» »

Tefal kvaliteta

Tefal kvaliteta

Ganon ::

Ponovno sem šel na led in kupil dve Tefalovi ponvi, nekaj tednov po preteku garancije proti nastanku mehurjev in luščenju (24 mesecev), se je zgodilo točno to. Obe sta za v koš za smeti.



Nikoli se nista pregrevali prazni in vedno sem uporabljal samo plastične kuhinjske pripomočke. Imate tudi vi tako slabe izkušnje? Katero znamko priporočate? Tefala ne kupim nikoli več v življenju.

matobeli ::

Hmm, meni pa dve tefalki (niti ne tolk dragi) služita že več kot 5let, počas se pojavljajo kakšne pikice (pretežno user error, predvsem stroj) in ju bom počas_počas upokojil. Obe pa brez luščenja ali mehurjev, nismo pa nikol drsal po njih z kovino.

Mogoče so pa začel kaj šparat, kot je to danes navada.

starfotr ::

Kupi litoželezne. Investicija, katera se izplača. Če jih paziš in neguješ, so za več generacij.

mailer ::

Kupi emajlirane ali litoželezne, če želiš kvalitetno posodo. Emajlirane so dokaj poceni litoželezne pa "večne".
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

;-) ::

Seveda, tefal je drek odkar se izdeluje v sloveniji. Sloji odstopajo zaradi slabega materiala spodaj, kateri sigurno ni primeren za pripravo hrane. Tako da ko vidite take poskodbe v smeti brez razmislanja.





Kaj je "made in france" na teh rajglah da tole pisejo nevem...mogoce rocaj. Vse ostalo je iz stajerske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Tilen ::

Tefal naročam izključno iz Nemčije (Amazon) in sem zelo zadovoljen.

https://www.amazon.de/gp/product/B0045C...

Kupil sem točno ta model ponve in sem res zelo, zelo zadovoljen. Sedaj tudi vidim, da jih je Test Magazin pred kratkim testiral in dal omenjenemu modelu odlično oceno.

 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

starfotr ::

Tole litoželezno posodje je kul: https://www.staub-online.com/uk/en/home...

Alternativa teflonu cena identična, litoželezna:

https://www.amazon.de/Lodge-Bratpfanne-...

Tilen ::

Skratka, za kvaliteto se bo potrebno malo stegniti. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

matobeli ::

Torej pravte da sem pečen ko bi želel moje stare tefalke menjat? :8)

Tilen ::

Finančno zagotovo nekaj nanese, če želiš vse naenkrat menjati za neko normalno kvaliteto. Sicer pa niti ne. Jaz takim nakupom pravim investicija. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Naabo ::

Doma imam od tefala eno character in dve talent pro modela (prvo kake 5 let, druge dve 3) in ni nobenih opisanih problemov. Zaenkrat zelo zadovoljen. Jih pa ne perem v stroju ter seveda ne drsam po dnu s kovinskim priborom ipd.

 ZPS test ponev

ZPS test ponev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

MIHAc27 ::

Zakaj bi bil pa pralni stroj problem?

Jaz ponavadi poškodujem ponev, ko se kaj ful zapeče, potem pa z železno mal podrgnem....vem da ne bi smel.

So vse še kar ok, razen ena kupljena v merkurju, se je pa olupla kot opečena koža :S

jype ::

Tilen je izjavil:

Skratka, za kvaliteto se bo potrebno malo stegniti. :)
Ja, pa ne v Nemčijo. Ponvici za 5 evrov in 35 evrov sta res videti podobno, a le na prvi pogled.

Tilen ::

Jype, bodi raje koristen za OP in daj link ali povej, kje OP nabavi boljšo ponev za 5 EUR. Saj nihče ne pravi, da je to P/P izbira. OP sprašuje kaj priporočamo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

Tilen je izjavil:

kje OP nabavi boljšo ponev za 5 EUR.
Ne more je, je pa poleg nje običajno obešena še ena za 35 evrov.

Tilen je izjavil:

OP sprašuje kaj priporočamo.
Da če kupuje Tefal, naj vzame s seboj telefon in zgugla točen model, ki ga kupuje, ter se prepriča, če je res ugoden, ali zgolj cenena krš roba.

(Kupil sem že dovolj tefal ponev, da vem, da Tefal dela izdelke v zelo različnih razredih cen in kvalitet.)

OZZY ::

Ganon je izjavil:

Ponovno sem šel na led in kupil dve Tefalovi ponvi, nekaj tednov po preteku garancije proti nastanku mehurjev in luščenju (24 mesecev), se je zgodilo točno to. Obe sta za v koš za smeti.



Nikoli se nista pregrevali prazni in vedno sem uporabljal samo plastične kuhinjske pripomočke. Imate tudi vi tako slabe izkušnje? Katero znamko priporočate? Tefala ne kupim nikoli več v življenju.


Jaz sem enkrat shranil embalažo, kjer je pisalo koliko je garancije in sem jo uveljavljal, saj se mi je zgodilo podobno. Šlo je za interšpar in so menjali brez problema. Mel pa sem tud račun.
Go with the flow.

ThinkPad ::

Lahke Tefal posode/ponve lahko hitro propadejo. Imam pa ponev, ki tehta 1550g in je po 10-ih letih še vedno odlična. Kupljena v FRA in ni bila poceni. Pri nas bi dobil vsaj 3 za enako ceno.

Ganon ::

OZZY je izjavil:

Jaz sem enkrat shranil embalažo, kjer je pisalo koliko je garancije in sem jo uveljavljal, saj se mi je zgodilo podobno. Šlo je za interšpar in so menjali brez problema. Mel pa sem tud račun.


Imam račun, ampak sta se ponvi začeli razpadati kmalu po preteku garancije.

;-) je izjavil:

Seveda, tefal je drek odkar se izdeluje v sloveniji.


Sem jo imel tudi že iz Müllerja, pa se je začela luščiti. Ceneni materiali, očitno.

Naabo ::

MIHAc27 je izjavil:

Zakaj bi bil pa pralni stroj problem?

Samo enkrat sem opral s pralnim strojem tefalovo ponev, ki si jo dobil v mercatorju verjetno še na pike, niti ni primerna za indukcijo. Funkcijsko niti ni opaziti razlike, je pa zunanja barva povsem pobledela, že po enem pranju (imam za primerjavo druge ponve/kozice iz seta).

matobeli ::

Ja, meni je tudi pobledela una najcenejša za palačinke (aluminij pa to), ampak teflon se pa dobro drži. Ena bolj globoka ima pa premaz po zunanji strani malo bolj orenk in je ostala OK.

Če se tvoje luščijo jih probaj za foro enkraz pomivat v pomivalnem stroju.
Just sain :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Tilen ::

jype je izjavil:


Da če kupuje Tefal, naj vzame s seboj telefon in zgugla točen model, ki ga kupuje, ter se prepriča, če je res ugoden, ali zgolj cenena krš roba.
(Kupil sem že dovolj tefal ponev, da vem, da Tefal dela izdelke v zelo različnih razredih cen in kvalitet.)

Točno tako. Se strinjam. Zato sem tudi dal sliko tega modela (E43506), ki se mi zdi dober.

Na žalost ravnokar ugotavljam, da tega pri nas ni. Niti novejšega modela E85606.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero ponev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12853119 (10176) nejcek74
»

Kakšno posodo, teflon, emajl, litoželezna, jeklena, ... ?

Oddelek: Loža
4610929 (8430) lonewolf_
»

Kuhanje na plinski ĹĄtedilnik

Oddelek: Loža
182414 (1986) Unknown_001
»

Delimano - Mercator - Top Shop

Oddelek: Loža
167160 (6350) ...:TOMI:...
»

Električni žar

Oddelek: Loža
3118667 (18190) roko11111

Več podobnih tem