» »

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete.

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete.

1
2
»

St235 ::

Stari maček je izjavil:

St235 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?


To lepite tisti, kateri živite od sociale in se okoli vozite z Pasatom na lizing. Ko bo elektronsko cestninjenje se vam bo hlipalo po vinjetah.

Res si revček, če si to razlagaš tako. Vzrok je to, da imam tri osebne avtomobile. Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Ne, si samo trcen, ker imas tri avtomobile. Pa navaden goljufiv drek.
Pac tipicen izrodek moderne druzbe. Samo ker imas premahjna jajca in mozgane da bi kradel milijone, pac goljufas pri vinjetah

Stari maček je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Imaš pa 3 avtomobile, čeprav se istočasno ne voziš z vsemi....

Za katere plačujem uporabo cest. Še to v bistvu ni pošteno. V Avstriji recimo imaš tudi prenosljive registrske tablice.


Zdaj pa se pojasni kako v avstriji prenasas vinjeto, ce ze pamrtujes v tri dni?

Očitno si nepismen, ker ne ločiš med vinjeto in tablico. Sicer pa so vinjete v Avstriji glede na velikost avtocestnega omrežja in plače kakšne 10 krat cenejše kot pri nas....Zakaj imam jaz tri avtomobile, tebe en drek(če smo že na tem nivoju komunikacije, oćitno vas to zdaj po novem na pravni učijo) briga. Vsi so zavarovani in registrirani, na avtocesti ima vsak nameščeno vinjeto. Glede jajc in možgan se pa enkrat poglej v ogledalo. Mogoče boš kaj opazil, čeprav je možnost za to majhna...je okvara zaradi komunistične indokrinacije prehuda.


Tema je o vinjeti, če slučajno nisi opazil. Pa pelji se enkrat do Salzburga po tej vele Avstriji in poročaj koliko boš doplačal po poti za njihovo "poceni" vinjeto.

Aja, pa za dve vozili na eno tablico na vsako vozilo plačaš samo za registracijo več kot je pri nas vinjeta in letna uporabnina cest skupaj.

Drugače pa to ne spremeni, da si pač čisto majhen goljufek, ki nima jajc in možganov, da bi goljufal drugje kot pri vinjetah.

Samson ::

Lakotnik, kot pravis je pa res v AT drazje zavarovanje. Ker je zajeta cestnina in zavarovanje. Pride cca povprecno 100eur na mesec...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

juroz ::

Dajte admini pobrisat tole moraliziranje in žaljenje butthurtnega lakotnika. On je pač rad lačen kot pa da se kje znajde. In potem razne frustracije tukaj izliva na forumu.

@OP - tokrat si se nategnil, pogledal bi obrazec ki ga imajo (ali pa poklič številko) in bi vidu - razgradnja vozila ali pa menjava stekla. To mislim da sta edina pogoja da dobiš nazaj. Niti ni nič spremenjeno že leta.

St235 ::

Samson je izjavil:

Lakotnik, kot pravis je pa res v AT drazje zavarovanje. Ker je zajeta cestnina in zavarovanje. Pride cca povprecno 100eur na mesec...


Samo registracija (brez cestnine, zavarovanja...) ze za prenosljive tablice pride okrog 170EUR na vozilo.

juroz je izjavil:

Dajte admini pobrisat tole moraliziranje in žaljenje butthurtnega lakotnika. On je pač rad lačen kot pa da se kje znajde. In potem razne frustracije tukaj izliva na forumu.

@OP - tokrat si se nategnil, pogledal bi obrazec ki ga imajo (ali pa poklič številko) in bi vidu - razgradnja vozila ali pa menjava stekla. To mislim da sta edina pogoja da dobiš nazaj. Niti ni nič spremenjeno že leta.


ja, je jeba ko ti nekdo postavi ogledalo in vidiš kako pomilovanja vredno izpade goljufanje pri vinjetah. Če bi le imel možgane in jajca za kaj večjega... Tako pa lahko samo žalostno polira svoje avtomobile in vzdihuje, ko gleda nasmejane sosede.

Je pa zanimivo, kako sprevrženo imate nekateri moralo in namerna kazniva dejanja (ne govorim samo za konkretno temo) klasificirate kot znajti se... žalostno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Samson ::

Lakotnik....Ocitno ne govoriva o navadnih tablicah. Ti mislis na modre?
Lahko recem iz lastnega primera. Imel Corollo 1.4 90 konjev. Mesecno cca 78eur za oboje, ker posebej cestnine oni ne poznajo.
Kupil mercedesa b, 109 konjev. Obrok se povecal ca celih 2.50 eur na mesec. Istocasno imel oba do prodaje Corolle. Edino kar je je potrebno delat tehnicnega za vsak avto posebej seveda. Strosek cca 56eur po avtomobilu. Vozil en cas enega, en cas drugega. Brez vsakih problemov seveda...
So pa to cene z mogoce 55% popusta v slovenskem primeru. Oni imajo stufe, ki jih ne razumem najbolje, a ok :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

St235 ::

Glede cenika sem izhajal iz linka od včeraj, kjer je navedeno, da je registracija za vsako vozilo 110€ + 60€ lokalnih dajatev. Lahko pa da v praksi priznajo kak popust.

Za modre tablice smo ugotovili, da niso za fizične osebe.

Samson ::

To so potemtakem cene ko nimas popusta, kar je skoraj neverjetno. Razen ce si frisen sofer. Drugace pa komot preneses popust iz slovenije v avstrijo.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

St235 ::

Možno, samo mi ne gre skupaj, ker popusti so vezani na zavarovanje. Praviloma pa ne na same postopke registracije. Sam tolk v podrobnosti pa ne poznam avstrijskih pravil.

Samson ::

V zavarovanju je zajeto samo zavarovanje, dajatve za cesto in pa se nekaj. Ne vem pa kaj. Cestnino kot posamezen strosek ne poznajo tako kot pri nas. Je pa vsaka prva prijava avtomobila cca 230eur. Zajete tudi tablice v to ceno. Za drugi avto na iste tablice je cca 170eur. Odjava se ne placa.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

AnjaNja ::

starfotr je izjavil:

AnjaNja je izjavil:

Korošcem so tire za vlak pobrali že pred desetletji. Poleg tega so karte za vlak kar drage, če pogledaš koliko časa se voziš do želene točke.Avtobuse imamo, pa vozijo redko in še psa ne moreš s sabo vzet. Veliko jih dela tudi v CE, LJ in se vozijo dnevno. Ja, rabimo AC. Do Celja se voziš 1 uro, nič manj, če upoštevaš omejitve in če je gužva na cesti še dalj.


Že štajerce bi morali spravit na vlake. Ker to, kar se dogaja vsak dan na štajerki, je polom. Če se že vozijo v LJ, naj delajo na vlaku tiste 2 uri, pridejo v službo, naredijo par ur in nato gredo nazaj in lahko spet delajo na vlaku. Pol šihta komot na poti. Ob predpostavki, da so vlaki udobni, hitri in z internetom ter vsem, kar je potrebno za delo. Torej, denar v tire, ap ne bo gužve v Lj in ne bo potrebe po novih cestah.

In potem te 12 ur ni. Otrok pozabi kako izgleda njegov starš. Bodi realen, no. Je soseda najela garsonjero v LJ. Pa je delala samo za golo preživetje (dohodek toliko nižji, stroški najema pa toliko višji). Zdaj se vozi SG-LJ skoraj vsak dan.

Ne, na vlaku, avtobusu in v avtu kot sopotnik ne moreš delat. Nekaterim postane prec slabo, če beremo in tipkamo takrat. U bistvu na meji bruhanja.


Sicer pa je tema tako skrenila od prvotnega vprašanja, da se jo komot zaklene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AnjaNja ()

Go-ahead ::

Invictus je izjavil:

Saj je DARS ravnal pravilno.

Vinjeta je bila še vedno na avtu, ki ga lahko Bolgar popravi in se vozi po naših avtocestah.

Je pač OP butast, ker ima v glavi neke svoje ideje, ki ne pijejo vode.

St235 je izjavil:


Za razne stare macke z 10 let starimi bmwji na leasing in na rabljenih kitajskih gumah to ocitno ni malenkost.

Glede na debate že samo tukaj, bi rekel, da letna vinjeta s stroškom 4 pirov na mesec bistveno, skoraj življenjsko ogroženo, poseže v finančno dobrobit posameznika >:D.



Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.



Nov biser naših monopolistov.

Razbito vozilo (razbito tudi vetrobransko steklo) sem prodal Bolgaru. Kupoprodajno pogodbo sem uredil na tehničnih pregledih, s stekla v večjem kosu odstranil vinjeto, misleč, da mi bo Dars izdal nadomestno. Imam tudi fotografije poškodovanega stekla - vozila z vinjeto.

Po pogovoru z Darsovci me vljudno zavrnejo, češ da nimajo zakonske podlage. Rabijo račun o menjavi stekla ?!!

Posledica Za novo vozilo moram kupiti novo vinjeto. Torej cestnine bom plačal dvakrat.


Stari maček ::

Go-ahead je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj je DARS ravnal pravilno.

Vinjeta je bila še vedno na avtu, ki ga lahko Bolgar popravi in se vozi po naših avtocestah.

Je pač OP butast, ker ima v glavi neke svoje ideje, ki ne pijejo vode.

St235 je izjavil:


Za razne stare macke z 10 let starimi bmwji na leasing in na rabljenih kitajskih gumah to ocitno ni malenkost.

Glede na debate že samo tukaj, bi rekel, da letna vinjeta s stroškom 4 pirov na mesec bistveno, skoraj življenjsko ogroženo, poseže v finančno dobrobit posameznika >:D.



Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.



Nov biser naših monopolistov.

Razbito vozilo (razbito tudi vetrobransko steklo) sem prodal Bolgaru. Kupoprodajno pogodbo sem uredil na tehničnih pregledih, s stekla v večjem kosu odstranil vinjeto, misleč, da mi bo Dars izdal nadomestno. Imam tudi fotografije poškodovanega stekla - vozila z vinjeto.

Po pogovoru z Darsovci me vljudno zavrnejo, češ da nimajo zakonske podlage. Rabijo račun o menjavi stekla ?!!

Posledica Za novo vozilo moram kupiti novo vinjeto. Torej cestnine bom plačal dvakrat.



Če si tako lesen, da si ne moreš zrihtat enega računa o menjavi stekla ti pa bog pomagaj...

Invictus ::

Go-ahead je izjavil:


Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.

In seveda je to dovolj za brez kakšnega suma dokažeš, da je bila vinjeta odstranjena ?

Ravno zaradi tega hočejo na DARSu račun o menjavi stekla...

Sicer je bilo pa o tem dovolj govora že leta, pa bi lahko preveril.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miha 333 ::

Stari maček je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj je DARS ravnal pravilno.

Vinjeta je bila še vedno na avtu, ki ga lahko Bolgar popravi in se vozi po naših avtocestah.

Je pač OP butast, ker ima v glavi neke svoje ideje, ki ne pijejo vode.

St235 je izjavil:


Za razne stare macke z 10 let starimi bmwji na leasing in na rabljenih kitajskih gumah to ocitno ni malenkost.

Glede na debate že samo tukaj, bi rekel, da letna vinjeta s stroškom 4 pirov na mesec bistveno, skoraj življenjsko ogroženo, poseže v finančno dobrobit posameznika >:D.



Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.



Nov biser naših monopolistov.

Razbito vozilo (razbito tudi vetrobransko steklo) sem prodal Bolgaru. Kupoprodajno pogodbo sem uredil na tehničnih pregledih, s stekla v večjem kosu odstranil vinjeto, misleč, da mi bo Dars izdal nadomestno. Imam tudi fotografije poškodovanega stekla - vozila z vinjeto.

Po pogovoru z Darsovci me vljudno zavrnejo, češ da nimajo zakonske podlage. Rabijo račun o menjavi stekla ?!!

Posledica Za novo vozilo moram kupiti novo vinjeto. Torej cestnine bom plačal dvakrat.



Če si tako lesen, da si ne moreš zrihtat enega računa o menjavi stekla ti pa bog pomagaj...


No, zaradi takih pa DARS zahteva poleg računa o menjavi stekla in vseh podatkov iz osebne izkaznice in prometnega dovoljenja malodane še prstni odtis in rojstne podatke matere. Sem dal skozi menjavo stekla in na DARSU se obnašajo, kot da si jim nekaj ukradel, trije morajo iti čez papirje, da ti na koncu odobrijo, seveda pa zabeležijo še serijske številke stare in nove vinjete. Tako je bilo junija lani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

St235 ::

Stari maček je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj je DARS ravnal pravilno.

Vinjeta je bila še vedno na avtu, ki ga lahko Bolgar popravi in se vozi po naših avtocestah.

Je pač OP butast, ker ima v glavi neke svoje ideje, ki ne pijejo vode.

St235 je izjavil:


Za razne stare macke z 10 let starimi bmwji na leasing in na rabljenih kitajskih gumah to ocitno ni malenkost.

Glede na debate že samo tukaj, bi rekel, da letna vinjeta s stroškom 4 pirov na mesec bistveno, skoraj življenjsko ogroženo, poseže v finančno dobrobit posameznika >:D.



Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.



Nov biser naših monopolistov.

Razbito vozilo (razbito tudi vetrobransko steklo) sem prodal Bolgaru. Kupoprodajno pogodbo sem uredil na tehničnih pregledih, s stekla v večjem kosu odstranil vinjeto, misleč, da mi bo Dars izdal nadomestno. Imam tudi fotografije poškodovanega stekla - vozila z vinjeto.

Po pogovoru z Darsovci me vljudno zavrnejo, češ da nimajo zakonske podlage. Rabijo račun o menjavi stekla ?!!

Posledica Za novo vozilo moram kupiti novo vinjeto. Torej cestnine bom plačal dvakrat.



Če si tako lesen, da si ne moreš zrihtat enega računa o menjavi stekla ti pa bog pomagaj...


zakaj bedak ne predlagaš, naj kar banko oropa, pa se ne bo tako kot ti rabil ukvarjat z goljufanjem za 100€?

jero_no1 ::

Miha 333 je izjavil:

No, zaradi takih pa DARS zahteva poleg računa o menjavi stekla in vseh podatkov iz osebne izkaznice in prometnega dovoljenja malodane še prstni odtis in rojstne podatke matere. Sem dal skozi menjavo stekla in na DARSU se obnašajo, kot da si jim nekaj ukradel, trije morajo iti čez papirje, da ti na koncu odobrijo, seveda pa zabeležijo še serijske številke stare in nove vinjete. Tako je bilo junija lani.


Sam poznam tudi bolj pozitivno izkušnjo. Tip nalima novo vinjeto poleg stare in se šele čez nekaj dni loti odstranjevanje stare, ampak se je zafrknu in začel dol lupit novo vinjeto :) Je šel na DARS (z napol odtrgano novo vinjeto), vse lepo razložil in so mu brez težav dali novo vinjeto...

Pac-Man ::

Go-ahead je izjavil:

Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.


No vidiš. Kar se DARSa tiče si prodal rabljen avto. Bolgaru, Špancu, sosedu, to njih bolj malo briga. Vinjeta pač ni prenosljiva.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Go-ahead ::

Invictus je izjavil:

Go-ahead je izjavil:


Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.

In seveda je to dovolj za brez kakšnega suma dokažeš, da je bila vinjeta odstranjena ?

Ravno zaradi tega hočejo na DARSu račun o menjavi stekla...

Sicer je bilo pa o tem dovolj govora že leta, pa bi lahko preveril.



Imam kar velik košček stare vinjete.

Pac-Man je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.


No vidiš. Kar se DARSa tiče si prodal rabljen avto. Bolgaru, Špancu, sosedu, to njih bolj malo briga. Vinjeta pač ni prenosljiva.



S poškodovanim steklom, kar praktično pomeni s poškodovano vinjeto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Pac-Man ::

In?

Vinjeto si prodal z avtom.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

WizzardOfOZ ::

Stari maček je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?


To lepite tisti, kateri živite od sociale in se okoli vozite z Pasatom na lizing. Ko bo elektronsko cestninjenje se vam bo hlipalo po vinjetah.

Res si revček, če si to razlagaš tako. Vzrok je to, da imam tri osebne avtomobile. Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.


Tudi jaz imam 3 avtomobile, pa na vsakem je vinjeta, ker se mi brezveze zdi zapravljat čas po nepotrebnem zato, da bom iskal ceste, kjer vinjeta ni zahtevana.

Stari maček ::

St235 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj je DARS ravnal pravilno.

Vinjeta je bila še vedno na avtu, ki ga lahko Bolgar popravi in se vozi po naših avtocestah.

Je pač OP butast, ker ima v glavi neke svoje ideje, ki ne pijejo vode.

St235 je izjavil:


Za razne stare macke z 10 let starimi bmwji na leasing in na rabljenih kitajskih gumah to ocitno ni malenkost.

Glede na debate že samo tukaj, bi rekel, da letna vinjeta s stroškom 4 pirov na mesec bistveno, skoraj življenjsko ogroženo, poseže v finančno dobrobit posameznika >:D.



Če bi prebral vse, bi bil tvoj komentrar pil vodo.

Vinjeto sem odstranil iz razbitega vetrobranskega stekla. Bolgar je nima.



Nov biser naših monopolistov.

Razbito vozilo (razbito tudi vetrobransko steklo) sem prodal Bolgaru. Kupoprodajno pogodbo sem uredil na tehničnih pregledih, s stekla v večjem kosu odstranil vinjeto, misleč, da mi bo Dars izdal nadomestno. Imam tudi fotografije poškodovanega stekla - vozila z vinjeto.

Po pogovoru z Darsovci me vljudno zavrnejo, češ da nimajo zakonske podlage. Rabijo račun o menjavi stekla ?!!

Posledica Za novo vozilo moram kupiti novo vinjeto. Torej cestnine bom plačal dvakrat.



Če si tako lesen, da si ne moreš zrihtat enega računa o menjavi stekla ti pa bog pomagaj...


zakaj bedak ne predlagaš, naj kar banko oropa, pa se ne bo tako kot ti rabil ukvarjat z goljufanjem za 100€?

Če ima človek staro vinjeto ni to nobeno goljufanje. Ker ne spadam med ovce tvojega kalibra, ki kljub pravni izobrazbi ne ločiš med kaznivim dejanjem, prekrškom in legalnim dejanjem smo ostali kar kriminalci ali kaj?

Pac-Man ::

Koliko Zdravih Marij je treba zmolit se ne bi šel, ampak tehnično gre za goljufijo.

Vinjeta ni prenosljiva.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

AngelOfDeath ::

Go-ahead je izjavil:

Nov biser naših monopolistov.

Razbito vozilo (razbito tudi vetrobransko steklo) sem prodal Bolgaru. Kupoprodajno pogodbo sem uredil na tehničnih pregledih, s stekla v večjem kosu odstranil vinjeto, misleč, da mi bo Dars izdal nadomestno. Imam tudi fotografije poškodovanega stekla - vozila z vinjeto.

Po pogovoru z Darsovci me vljudno zavrnejo, češ da nimajo zakonske podlage. Rabijo račun o menjavi stekla ?!!

Posledica Za novo vozilo moram kupiti novo vinjeto. Torej cestnine bom plačal dvakrat.


Zakaj že?

Kakšne zakonske podlage lahko uporabim, da pridem do vinjete?


To ni biser monopolistov. Ampak nepismenost ljudi. V tem primeru tebe. Če bi znal brat nebi imel težav.

Pravilen postopek je takšen:

Ker imaš zavarovana stekla na avtu greš preko zavarovalnice menjat steklo na avtu.
Tako imaš račun za menjavo stekla in staro vinjeto.
Greš na Dars in zahtevaš novo vinjeto.
To vinjeto potem nalepiš na novo vozilo.
Bolgaru pa rečeš za več denarja, saj ima avto novo steklo.

Evo problem rešen.

Lp
edit: Slovnica

fikus_ ::

Kaj pa varianta z odjavo vozila iz prometa in potem zahteva za novo vinjeto? Bi šlo to skoz?

smacker ::

Ne, ker lahko vozilo naslednji dan prijaviš nazaj. Velja le potrdilo o uničenju vozila ali menjavi prednjega stekla.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjeta

Oddelek: Na cesti
385119 (1967) Furbo
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348976 (32573) Mare2
»

Odstranitev letne vinjete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5010780 (9280) steklo

Nadomestna vinjeta

Oddelek: Na cesti
458477 (7347) Mavrik
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635644 (32806) pegaso

Več podobnih tem