» »

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete.

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete.

«
1
2

Go-ahead ::

Nov biser naših monopolistov.

Razbito vozilo (razbito tudi vetrobransko steklo) sem prodal Bolgaru. Kupoprodajno pogodbo sem uredil na tehničnih pregledih, s stekla v večjem kosu odstranil vinjeto, misleč, da mi bo Dars izdal nadomestno. Imam tudi fotografije poškodovanega stekla - vozila z vinjeto.

Po pogovoru z Darsovci me vljudno zavrnejo, češ da nimajo zakonske podlage. Rabijo račun o menjavi stekla ?!!

Posledica Za novo vozilo moram kupiti novo vinjeto. Torej cestnine bom plačal dvakrat.


Zakaj že?

Kakšne zakonske podlage lahko uporabim, da pridem do vinjete?

tomaz- ::

nobene, ker vinjeta ni prenosljiva

RegulusDraco ::

zamenjaj vetrobransko steklo na starem avtu, pa boš dobil novo vinjeto.

Če kupiš nov avto, star avto pa daš na odpad pa nimaš razloga da bi bil "upravičen" do nove vinjete.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

zavajon ::

Najbrž bi šlo, če bi Bolgar zahteval nadomestno vinjeto.

RegulusDraco ::

samo če ima original račun o nakupu vinjete in račun menjave vetrobranskega stekla.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

starfotr ::

Jaz sem jo prestavil na drug avto. Moj čas je več vreden, kot birokracija z darsom.

Stari maček ::

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?

trako ::

Nasprotno stran stekla dobro segrevaj s fenom in z žiletko odstrani vinjeto ter jo nalepi na nov avto.

KAVINSKY ::

Stari maček je izjavil:

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?


To lepite tisti, kateri živite od sociale in se okoli vozite z Pasatom na lizing. Ko bo elektronsko cestninjenje se vam bo hlipalo po vinjetah.

starfotr ::

Jaz sem jo odstranil brez poškodb. In tudi nalepil kot, da je original. Vendar to ne gre v nedogled.

Gravža se mi, da ne more biti to prenosljivo. ABC si komot dal v drug avto.

S folijami se ne igram, ker ni potrebe.

jakan123 ::

Zato, ker ni prenosljiva...
Drugače pa ne rabiš nobene vmesne folije. S fenom se jo enostavno prestavi Ko sem kupil nov avto, sem jo samo prelepil.

Stari maček ::

KAVINSKY je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?


To lepite tisti, kateri živite od sociale in se okoli vozite z Pasatom na lizing. Ko bo elektronsko cestninjenje se vam bo hlipalo po vinjetah.

Res si revček, če si to razlagaš tako. Vzrok je to, da imam tri osebne avtomobile. Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

K0l1br1 ::

Stari maček je izjavil:

Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Imaš pa 3 avtomobile, čeprav se istočasno ne voziš z vsemi....

Stari maček ::

K0l1br1 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Imaš pa 3 avtomobile, čeprav se istočasno ne voziš z vsemi....

Za katere plačujem uporabo cest. Še to v bistvu ni pošteno. V Avstriji recimo imaš tudi prenosljive registrske tablice.

Miha 333 ::

Go-ahead je izjavil:

Nov biser naših monopolistov.

Razbito vozilo (razbito tudi vetrobransko steklo) sem prodal Bolgaru. Kupoprodajno pogodbo sem uredil na tehničnih pregledih, s stekla v večjem kosu odstranil vinjeto, misleč, da mi bo Dars izdal nadomestno. Imam tudi fotografije poškodovanega stekla - vozila z vinjeto.

Po pogovoru z Darsovci me vljudno zavrnejo, češ da nimajo zakonske podlage. Rabijo račun o menjavi stekla ?!!

Posledica Za novo vozilo moram kupiti novo vinjeto. Torej cestnine bom plačal dvakrat.


Zakaj že?

Kakšne zakonske podlage lahko uporabim, da pridem do vinjete?

Z vidika DARSa si avto pač prodal. Njih ne zanima ali celega ali razbitega. In prodaja avta res ni zakonska podlaga za zamenjavo vinjete.

lukamagic ::

starfotr je izjavil:



Gravža se mi, da ne more biti to prenosljivo. ABC si komot dal v drug avto.



Daj pomisli - zakaj je temu tako? ABC in vinjeta pač nista primerljiva sistema, doh.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Stari maček je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?


To lepite tisti, kateri živite od sociale in se okoli vozite z Pasatom na lizing. Ko bo elektronsko cestninjenje se vam bo hlipalo po vinjetah.

Res si revček, če si to razlagaš tako. Vzrok je to, da imam tri osebne avtomobile. Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Ne, si samo trcen, ker imas tri avtomobile. Pa navaden goljufiv drek.
Pac tipicen izrodek moderne druzbe. Samo ker imas premahjna jajca in mozgane da bi kradel milijone, pac goljufas pri vinjetah

Stari maček je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Imaš pa 3 avtomobile, čeprav se istočasno ne voziš z vsemi....

Za katere plačujem uporabo cest. Še to v bistvu ni pošteno. V Avstriji recimo imaš tudi prenosljive registrske tablice.


Zdaj pa se pojasni kako v avstriji prenasas vinjeto, ce ze pamrtujes v tri dni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Sgt. Lipnikar ::

St235 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?


To lepite tisti, kateri živite od sociale in se okoli vozite z Pasatom na lizing. Ko bo elektronsko cestninjenje se vam bo hlipalo po vinjetah.

Res si revček, če si to razlagaš tako. Vzrok je to, da imam tri osebne avtomobile. Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Ne, si samo trcen, ker imas tri avtomobile. Pa navaden goljufiv drek.
Pac tipicen izrodek moderne druzbe. Samo ker imas premahjna jajca in mozgane da bi kradel milijone, pac goljufas pri vinjetah

Stari maček je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Imaš pa 3 avtomobile, čeprav se istočasno ne voziš z vsemi....

Za katere plačujem uporabo cest. Še to v bistvu ni pošteno. V Avstriji recimo imaš tudi prenosljive registrske tablice.




Zdaj pa se pojasni kako v avstriji prenasas vinjeto, ce ze pamrtujes v tri dni?


Lakotnik, od tebe bi pricakoval malo vec klase. :)

goljufanje z vinjetami je meni tudi malo mimo, ampak ce ima 3 avte in se vozi vedno samo z enim ne vem zakaj bi moral kupiti 3 vinjete. Pa ni vazno ce je avto golf 2 diesel, passat na leasing al pa katrca.

V AT obstaja e-vinjeta, ki je vezana na (prenosljivo) tablico....prestavis tisto modro tablico iz enga avta na drugega, pa imas zraven se vinjeto.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

daš kak link na to avstrijsko pogruntavščino?

Me zanima kako je s stroški pri zadevi.

Ker če govorimo o ti. dealer plates to niti pod razno ni to kar stari maček prodaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Sgt. Lipnikar ::

https://www.asfinag.at/toll/vignette/di...

Greater convenience for holders of transferable number plates
Because the Digital Vignette is linked to the number plate, holders of transferable number plates no longer need a separate toll sticker for each vehicle - all they need is a single Digital Vignette for up to three vehicles.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Samo kot jaz poznam zadevo so transferable number plates omejene na trgovce z vozili, servise, testiranja in podobno, torej ni nekaj kar bi bilo v splošno dostopno samo zato, ker imaš za tri avtomobile, potem pa za gume in vinjete zmanjka.

Tako, da kot ponavadi imamo spet prodajanje pravljicc, ko ljudje iščejo izgovore za idiotizme, ki jih počnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Sgt. Lipnikar ::

St235 je izjavil:

Samo kot jaz poznam zadevo so transferable number plates omejene na trgovce z vozili in podobno, torej ni nekaj kar bi bilo v splošno dostopno samo zato, ker imaš za tri avtomobile, potem pa za gume in vinjete zmanjka.


V AT lahko imas 3 avte na te modre tablice.
Znanec ima 2 avta, enga manjsega za po mestu in en family van kadar gre cela familija na pocitnice. Zamenja tablice in to je to.


P.S. Seveda se lahko istocasno vozis samo z enmu avtu.

St235 ::

Sgt. Lipnikar je izjavil:

St235 je izjavil:

Samo kot jaz poznam zadevo so transferable number plates omejene na trgovce z vozili in podobno, torej ni nekaj kar bi bilo v splošno dostopno samo zato, ker imaš za tri avtomobile, potem pa za gume in vinjete zmanjka.


V AT lahko imas 3 avte na te modre tablice.
Znanec ima 2 avta, enga manjsega za po mestu in en family van kadar gre cela familija na pocitnice. Zamenja tablice in to je to.


P.S. Seveda se lahko istocasno vozis samo z enmu avtu.


Je tvoj kolega mehanik? Ker drugače je pač v isti kategoriji kot naš stari maček in pač goljufa sistem. Balkance najdeš kjerkoli hočeš.

še link, da bomo vedli o čem govorimo: https://easykfz.com/blaue-kennzeichen-p...
uradno: https://www.oesterreich.gv.at/themen/fr...
pa še pojasnilo avstrijske policije:
https://www.polizei.gv.at/wien/buergers...

mislim, da so omejitve zelo jasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Sgt. Lipnikar ::

Ni :) Ga bom vprasal kako on to dela.

Obstajajo pa v AT "Wechselkennzeichen"

https://www.oesterreich.gv.at/themen/fr...

gozdar1 ::

Meah cena vinjete je malenkost proti stroškom avtomobila.

starfotr ::

lukamagic je izjavil:

starfotr je izjavil:



Gravža se mi, da ne more biti to prenosljivo. ABC si komot dal v drug avto.



Daj pomisli - zakaj je temu tako? ABC in vinjeta pač nista primerljiva sistema, doh.


Ja, se strinjam, nista. Ker eden sistem je bil bolj pravičen. Plačilo po porabi. Zaradi vinjet imamo tudi več prometa in s tem več onesnaževanja ter sedaj želijo delat nove pasove, kar je bedarija. Avte s cest, ne pa na ceste. V času ABC ni bilo gužve, tako kot je sedaj.

In, da bo vse še bolj pravično, če se pelješ z avtom skozi Karavanke, plačaš več, kot, s kamionom.

Korošci bodo prišli na AC. To si želijo. Namesto, da bi jim zgradili železnico, jim bodo raje cesto. Bravo, država, super strategija.

St235 ::

Seveda je bila guzva in obcutno vec mrtvih, ko se je folk cjazil po regionalih cestah, da je prihranil par centov.

Se strinjam s tvojo ugotovitvijo, da se prevec vlaga v cestni promet, namesto zelezniskega, samo z vinjetami si pa brcnil v temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

gozdar1 je izjavil:

Meah cena vinjete je malenkost proti stroškom avtomobila.

Za razne stare macke z 10 let starimi bmwji na leasing in na rabljenih kitajskih gumah to ocitno ni malenkost.

lukamagic ::

Vinjeta je bila super pogruntavščina za 50€, jajotov predvolilni bombonček, trenutna cena je pa res pretirana za občasnega uporabnika, se strinjam. Po drugi strani pa tisti, ki so vsak dan na AC še vedno lepo profitirajo. Beden sistem, čimprej nazaj na plačilo po dejanski uporabi.

Ampak to še vedno ni razlog za kakršnekoli mahinacije s temi nalepkami.

zobnik ::

sem kupil drug avto pa je letna gor, pa jo ne rabim.

Invictus ::

Saj je DARS ravnal pravilno.

Vinjeta je bila še vedno na avtu, ki ga lahko Bolgar popravi in se vozi po naših avtocestah.

Je pač OP butast, ker ima v glavi neke svoje ideje, ki ne pijejo vode.

St235 je izjavil:


Za razne stare macke z 10 let starimi bmwji na leasing in na rabljenih kitajskih gumah to ocitno ni malenkost.

Glede na debate že samo tukaj, bi rekel, da letna vinjeta s stroškom 4 pirov na mesec bistveno, skoraj življenjsko ogroženo, poseže v finančno dobrobit posameznika >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krucymucy ::

Stari maček je izjavil:

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?

V prekrsku si.

Invictus ::

lukamagic je izjavil:

Vinjeta je bila super pogruntavščina za 50€, jajotov predvolilni bombonček, trenutna cena je pa res pretirana za občasnega uporabnika, se strinjam. Po drugi strani pa tisti, ki so vsak dan na AC še vedno lepo profitirajo. Beden sistem, čimprej nazaj na plačilo po dejanski uporabi.

Plačevanje po prabi je bilo šele bedno. Non stop neko stanje v koloni, kar ni preveč EKO, daljši čas vožnje po avtocestah, da ne govorimo o dražjih avtocestah.

In seveda ne gre omenit, da je število mrtvih na cestah po uvedbi vinjet drastično upadlo. To je čisto nepomembno, saj prometne nesreče nič ne stanejo. Čeprav so Američani izračunali, da vsak mrtev v prometni nesreči stane državo cirka milijon dolarjev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnjaNja ::

Korošcem so tire za vlak pobrali že pred desetletji. Poleg tega so karte za vlak kar drage, če pogledaš koliko časa se voziš do želene točke.Avtobuse imamo, pa vozijo redko in še psa ne moreš s sabo vzet. Veliko jih dela tudi v CE, LJ in se vozijo dnevno. Ja, rabimo AC. Do Celja se voziš 1 uro, nič manj, če upoštevaš omejitve in če je gužva na cesti še dalj.

zobnik ::

sam veste zakaj Dars komplicira, ker je tolk barab okol teh vinjet, od folije, prenašanja, če bi bli vsi pošteni bi se lažje prišlo do druge vinjete.
Piše, da ni prenosljiva ali je v Avstriji, Švici tud, NI.

St235 ::

lukamagic je izjavil:

Vinjeta je bila super pogruntavščina za 50€, jajotov predvolilni bombonček, trenutna cena je pa res pretirana za občasnega uporabnika, se strinjam. Po drugi strani pa tisti, ki so vsak dan na AC še vedno lepo profitirajo. Beden sistem, čimprej nazaj na plačilo po dejanski uporabi.

Ampak to še vedno ni razlog za kakršnekoli mahinacije s temi nalepkami.


Dejansko so vinjete pridobitev za veliko večino voznikov (tudi tiste, ki se enkrat na leto peljejo na morje), ker so bistveno pripomogle k pretočnosti prometa in predvsem prometni varnosti. Sistem po porabi bi moral dejansko zajemat popolnoma vse prevožene kilometre, da bi bil "pravičen" (tudi nadomestilo za porabo cest se zaračunava pavšalno) kar v praksi pomeni GPS tracking za ceno "pravičnosti". Ne hvala. Da o strošku vzpostavitve sistema ne govorimo. Tak sistem bi seveda zahteval tudi "pravično" delitev sredstev, ker če je pravično da vsi plačajo točno toliko kot prevozijo, je tudi pravično da gre denar za točno tiste ceste po katerih vozijo.

Predvsem pa je absurdno, da nekdo, ki ima tri avtomobile (in brez vprašanja plača registracijo, zavarovanje, gorivo, gume, itd., ker tam pač ni sposoben goljufat) bluzi o tem, da je pravilno in zaželeno goljufat za 200€ na leto.

lukamagic ::

Invictus je izjavil:

lukamagic je izjavil:

Vinjeta je bila super pogruntavščina za 50€, jajotov predvolilni bombonček, trenutna cena je pa res pretirana za občasnega uporabnika, se strinjam. Po drugi strani pa tisti, ki so vsak dan na AC še vedno lepo profitirajo. Beden sistem, čimprej nazaj na plačilo po dejanski uporabi.

Plačevanje po prabi je bilo šele bedno. Non stop neko stanje v koloni, kar ni preveč EKO, daljši čas vožnje po avtocestah, da ne govorimo o dražjih avtocestah.

In seveda ne gre omenit, da je število mrtvih na cestah po uvedbi vinjet drastično upadlo. To je čisto nepomembno, saj prometne nesreče nič ne stanejo. Čeprav so Američani izračunali, da vsak mrtev v prometni nesreči stane državo cirka milijon dolarjev.


Satelitsko cestninjenje bo rešilo probleme s kolonami, plačeval boš pa kljub temu glede na uporabo. In ne, ne govorimo o dražjih cestninah, mogoče bo za tebe dražje, za koga, ki manj uporablja AC pa ne bo dražje. Pošteno.

Glede nesreč se strinjam, a to še ne pomeni, da sprejemam dodatno finančno obremenitev s tega naslova. Vinjeta za zmerno ceno je super, to kar se gremo pa zdaj, pa ne hvala.

KAVINSKY ::

lukamagic je izjavil:

trenutna cena je pa res pretirana za občasnega uporabnika, se strinjam. Po drugi strani pa tisti, ki so vsak dan na AC še vedno lepo profitirajo.


Če bi šel po stari cestnini 5x ali 6x letno od ljubljane do kopra in nazaj bi že prinesel notri ceno letne vinjete. Če pa dejansko si na taki relaciji 5x letno, potem ni neka huda težava, če greš po stari cesti. So dokaj prazne z občasnimi motoristi. Je pa res precej poceni, če si vsak dan na avtocesti.


Raznim "v avstriji lahko preneseš registerske". Kako pa je z tehničnimi in zavarovanjem in okoljsko dajatvijo?

St235 ::

Glede nesreč se strinjam, a to še ne pomeni, da sprejemam dodatno finančno obremenitev s tega naslova.

a si resno domišljaš, da mrtvi in težje poškodovani na cestah niso dodatna finančna obremenitev?

Vinjeta za zmerno ceno je super, to kar se gremo pa zdaj, pa ne hvala.

100EUR je pljunek v morje stroškov lastništva avtomobila. Kot že napisano to je 5x na leto od ljubljane do kopra (pri čemer lahko kupiš tudi tedenske vinjete). Dejansko so vinjete bistveno dražje samo za res specifičen profil ljudi, ki se je 1x na mesec peljal od logatca do vrnike po avtocesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

lukamagic ::

St235 je izjavil:

lukamagic je izjavil:

Vinjeta je bila super pogruntavščina za 50€, jajotov predvolilni bombonček, trenutna cena je pa res pretirana za občasnega uporabnika, se strinjam. Po drugi strani pa tisti, ki so vsak dan na AC še vedno lepo profitirajo. Beden sistem, čimprej nazaj na plačilo po dejanski uporabi.

Ampak to še vedno ni razlog za kakršnekoli mahinacije s temi nalepkami.


Dejansko so vinjete pridobitev za veliko večino voznikov (tudi tiste, ki se enkrat na leto peljejo na morje), ker so bistveno pripomogle k pretočnosti prometa in predvsem prometni varnosti.


Odvisno s katerega vidika gledaš. S finančnega vsekakor ne. In pazi to, še enkrat na leto, ko greš na morje, ponavadi praktično stojiš od Ljubljane do Kopra. Ja, super, vozim se 20km/h po AC, za kar sem kupil drago vinjeto, je pa res, da sem statistično gledano na najbolj varen način prišel do tiste mlakuže.

Še enkrat ponavljam, vinjeta je super. Številno nesreč in poškodovanih se je zmanjšalo, a del tega bremena bi lahko prevzela državna blagajna. (p.s. sam vozim kombi in za parkrat na mesec, ko bi mogoče uporabil AC, se mi pač ne splača kupiti zlate vinjete). Seveda pa ne podpiram goljufij.

St235 ::

Odvisno s katerega vidika gledaš. S finančnega vsekakor ne.

sure, mogoče boš nekoč ko zrasteš ugotovil kako neumnost si ravnokar izjavil.


In pazi to, še enkrat na leto, ko greš na morje, ponavadi praktično stojiš od Ljubljane do Kopra. Ja, super, vozim se 20km/h po AC, za kar sem kupil drago vinjeto, je pa res, da sem statistično gledano na najbolj varen način prišel do tiste mlakuže.

A če bi moral potem 4 ure stati na izhodu, da plačaš cestnino bi bil kaj prej na morju?

p.s. sam vozim kombi in za parkrat na mesec, ko bi mogoče uporabil AC, se mi pač ne splača kupiti zlate vinjete

in pač ostaneš na stari cesti, kot bi ostal tudi, če bi moral plačat kakršnokoli cestnino.

lukamagic ::

St235 je izjavil:

Glede nesreč se strinjam, a to še ne pomeni, da sprejemam dodatno finančno obremenitev s tega naslova.

a si resno domišljaš, da mrtvi in težje poškodovani na cestah niso dodatna finančna obremenitev?

Vinjeta za zmerno ceno je super, to kar se gremo pa zdaj, pa ne hvala.

100EUR je pljunek v morje stroškov lastništva avtomobila. Kot že napisano to je 5x na leto od ljubljane do kopra (pri čemer lahko kupiš tudi tedenske vinjete). Dejansko so vinjete bistveno dražje samo za res specifičen profil ljudi, ki se je 1x na mesec peljal od logatca do vrnike po avtocesti.


Seveda so dodatna finančna obremenitev. Za državo in zavarovalnice. Ne za posameznika. Vem, zdaj boš rekel, da v končni fazi itak vse plača posameznik.. Pa res? Se je zavarovanje pocenilo na račun manj nesreč? Se se davki znižali? Ne? Fck it then.

V mojem primeru pride vinjeta 220€. Ne hvala. Ne, da si je ne bi mogel privoščiti. Pač za moje potrebe ni vredna tega denarja. In ne, 220 ali pa 110€ v Sloveniji ni majhna vsota denarja.

St235 ::

Seveda so dodatna finančna obremenitev. Za državo in zavarovalnice. Ne za posameznika. Vem, zdaj boš rekel, da v končni fazi itak vse plača posameznik.. Pa res? Se je zavarovanje pocenilo na račun manj nesreč? Se se davki znižali? Ne? Fck it then.


ja, če je to domet tvojega razmišljanja potem je lahko razumet zakaj vidiš vinjete kot nateg stoletja.

Invictus ::

Edino kar manjka vinjetam je, da jih ne bi bilo treba lepiti.

Madžarski ali avstrijski način, vezan na registrsko avta, bi bil almost perfect.

Potem bi lahko tudi po porabi računali za tistih par revežev, ki rabijo avtocesto parkrat na leto...

Satelitsko cestninjenje je no-go. Preveč si odvisen od zunanjih dejavnikov za zanesljivo delovanje. Kar je na srečo ugotovila tudi EU in zato imaš zdaj te kamere na avtocestah, ki snemajo vozila in berejo registrske.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

Se vozil 2x/mesec po stari cesti Kranj-Jesenice....za 30km AC v tej dolžini pa še poletni zastoji v Lescah....
pa bolj varno se mi je zdela regionalna
A proti Kobaridu je avtocesta, ni
Edin proti morju se mi stara cesta ne dopade.

lukamagic ::

St235 je izjavil:

Seveda so dodatna finančna obremenitev. Za državo in zavarovalnice. Ne za posameznika. Vem, zdaj boš rekel, da v končni fazi itak vse plača posameznik.. Pa res? Se je zavarovanje pocenilo na račun manj nesreč? Se se davki znižali? Ne? Fck it then.


ja, če je to domet tvojega razmišljanja potem je lahko razumet zakaj vidiš vinjete kot nateg stoletja.


Ok, pametnjakovič. Uživaj.

Samson ::

Zdaj pa se pojasni kako v avstriji prenasas vinjeto, ce ze pamrtujes v tri dni?


V avstriji das vinjeto na registersko tablico in prenasas med do 4 avtomobili kolikor imas moznost registriranja na ene tablice. Vedel sem da se dasta komot 2 avtomobila na ene tablice, nisem pa vedel do par mesecev nazaj da gre tudi do 4. Seveda odrobnosti ne poznam. Lahko pa vprasam ob priliki mojega zavarovalnicarja.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Samson ::

Glede 2 avtov na ene tablice v Avstriji pa je tako, da to naredis brez problema. Si lastnik dveh avtomobilov, ki jih ne vozis istocasno, ker so samo 2 tablice. Spredaj in zadaj. Zavarovanje placas za mocnejse vozilo. Drugo vozilo je brez placila dodatnega zavarovanja. Vozilo ki ga ne vozis, ne sme biti parkirano na javnem mestu. Torej dvorisce ali garaza. Menjava tablic na cesti ni dovoljena naceloma. Vinjeto das elektronsko na tablice in vozis oba avtomobila po AC. Seveda ne istocasno :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Stari maček ::

St235 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Pametni vsako vinjeto nalepimo na vmesno folijo. Zakaj bi se bodel z bedaki?


To lepite tisti, kateri živite od sociale in se okoli vozite z Pasatom na lizing. Ko bo elektronsko cestninjenje se vam bo hlipalo po vinjetah.

Res si revček, če si to razlagaš tako. Vzrok je to, da imam tri osebne avtomobile. Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Ne, si samo trcen, ker imas tri avtomobile. Pa navaden goljufiv drek.
Pac tipicen izrodek moderne druzbe. Samo ker imas premahjna jajca in mozgane da bi kradel milijone, pac goljufas pri vinjetah

Stari maček je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Nisem nor, da bi kupoval tri vinjete, če se istočasno vozim le z enim.

Imaš pa 3 avtomobile, čeprav se istočasno ne voziš z vsemi....

Za katere plačujem uporabo cest. Še to v bistvu ni pošteno. V Avstriji recimo imaš tudi prenosljive registrske tablice.


Zdaj pa se pojasni kako v avstriji prenasas vinjeto, ce ze pamrtujes v tri dni?

Očitno si nepismen, ker ne ločiš med vinjeto in tablico. Sicer pa so vinjete v Avstriji glede na velikost avtocestnega omrežja in plače kakšne 10 krat cenejše kot pri nas....Zakaj imam jaz tri avtomobile, tebe en drek(če smo že na tem nivoju komunikacije, oćitno vas to zdaj po novem na pravni učijo) briga. Vsi so zavarovani in registrirani, na avtocesti ima vsak nameščeno vinjeto. Glede jajc in možgan se pa enkrat poglej v ogledalo. Mogoče boš kaj opazil, čeprav je možnost za to majhna...je okvara zaradi komunistične indokrinacije prehuda.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

AnjaNja je izjavil:

Korošcem so tire za vlak pobrali že pred desetletji. Poleg tega so karte za vlak kar drage, če pogledaš koliko časa se voziš do želene točke.Avtobuse imamo, pa vozijo redko in še psa ne moreš s sabo vzet. Veliko jih dela tudi v CE, LJ in se vozijo dnevno. Ja, rabimo AC. Do Celja se voziš 1 uro, nič manj, če upoštevaš omejitve in če je gužva na cesti še dalj.


Že štajerce bi morali spravit na vlake. Ker to, kar se dogaja vsak dan na štajerki, je polom. Če se že vozijo v LJ, naj delajo na vlaku tiste 2 uri, pridejo v službo, naredijo par ur in nato gredo nazaj in lahko spet delajo na vlaku. Pol šihta komot na poti. Ob predpostavki, da so vlaki udobni, hitri in z internetom ter vsem, kar je potrebno za delo. Torej, denar v tire, ap ne bo gužve v Lj in ne bo potrebe po novih cestah.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjeta

Oddelek: Na cesti
385119 (1967) Furbo
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22348979 (32576) Mare2
»

Odstranitev letne vinjete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5010781 (9281) steklo

Nadomestna vinjeta

Oddelek: Na cesti
458477 (7347) Mavrik
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635648 (32810) pegaso

Več podobnih tem