» »

PCB matična plošča - tovarniške nastavitve

PCB matična plošča - tovarniške nastavitve

drejc87 ::

Pozdravljeni,

imam PCB ploščo oz. osnovno ploščo (za masažni bazen), katera si je shranila v spomin, da je zaklenjena (oz zaklenjen je ekran na bazenu). Zanima me na koga se naj obrnem, da bi jo "povrnil" na tovarniške nastavitve oz. ali se to sploh da kako preprogramirati?

Gre pa za nekaj takega:
 Plošča

Plošča



Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav!

#000000 ::

Teško, če proizvajelec nima na voljo za download firmwara, če ima potem ni problem, se dobi določem hardware da se priklopiš na plato in na novo naloži, kot vidim ima ethernet port, tako da bi moglo it nekako.

Najboljše pa da napišeš TOČNO kateri model je in kaj se je presd tem zgodilo, fajn bi bila slika obstoječe plate iz obeh strani.

drejc87 ::

To je slika moje plošče (zgornja je bila za primer) - moja nima ethernet porta, čeprav se mi na sliki zdi, da je že vnaprej pripravljen - bilo bi ga verjetno potrebno samo zalotat na ploščo.

Model plošče je SUNDANCE 6600-163. Naenkrat se je ekran samo zaklenil - vzrok je neznan. Firmware verjetno firma ne bo poslala, saj jim je v interesu, da raje "prodajo" novo ploščo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

mailer ::

Tukaj je nekaj rešitev. Na lastno odgovornost.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q...
Še tole sem našel:
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

drejc87 ::

mailer je izjavil:

Tukaj je nekaj rešitev. Na lastno odgovornost.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q...
Še tole sem našel:


Sem pregledal že in sprobal, žal vse enako! Hvala vseeno!

mailer ::

Testiraj vseh 5 varovalk in preveri kondenzatorje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

#000000 ::

Glej danes garant pa verjetno še nekaj dni ne boš uporabljal pritiklin kadi :) ampak čez čas se bo kdo našel ki pozna kakšen forum ipd kjer fantje vedo kako se stvari streže, tako da potrpežljivost je božja mast. NOVO PLATO lahko kupiš kadarkoli.

Za štart preveri ta forum https://www.poolspaforum.com/forum/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

drejc87 ::

mailer je izjavil:

Testiraj vseh 5 varovalk in preveri kondenzatorje.


Preverjeno vse ok!

#000000 je izjavil:

Glej danes garant pa verjetno še nekaj dni ne boš uporabljal pritiklin kadi :) ampak čez čas se bo kdo našel ki pozna kakšen forum ipd kjer fantje vedo kako se stvari streže, tako da potrpežljivost je božja mast. NOVO PLATO lahko kupiš kadarkoli.


Zato sem se tudi obrnil na tale forum, namreč preguglal sem vse :) in nisem našel nič podobnega...

Nova plata je cca. 800€, zato bi raje prej "izrabil" vse ostale opcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc87 ()

#000000 ::

Ma sigurno obstaja solucija da se to zrihta, recimo odneseš platko premerit na nek servis kjer POPRAVLJAJO elektroniko, ne samo MENJAJO platke, En Od njih je v šentvidu ČAdež servis al neki takega, tam dejensko menjajo kar je crknilo po elementih, večina ostalih menja module (to je plate) Ni on poceni ampak roko na srce je en redkih ki se poglobi v zadevo, res pa ni pocen.

Drugo je kupiš plato nekje na netu, kjer je past da dobiš isto ali še slabšo kot jo imaš (kinezi vole da zajebu bolj kot vsi jugosi skupaj)

Išči po italiji, španiji, franciji ipd. njihovi oglasniki so polni robe ki pri nas ne dobiš vijaka tam pa vse za nek normalen denar.

ko kaj stauham ti sporočim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

drejc87 ::

#000000 je izjavil:

Ma sigurno obstaja solucija da se to zrihta, recimo odneseš platko premerit na nek servis kjer POPRAVLJAJO elektroniko, ne samo MENJAJO platke, En Od njih je v šentvidu ČAdež servis al neki takega, tam dejensko menjajo kar je crknilo po elementih, večina ostalih menja module (to je plate) Ni on poceni ampak roko na srce je en redkih ki se poglobi v zadevo, res pa ni pocen.

Drugo je kupiš plato nekje na netu, kjer je past da dobiš isto ali še slabšo kot jo imaš (kinezi vole da zajebu bolj kot vsi jugosi skupaj)

Išči po italiji, španiji, franciji ipd. njihovi oglasniki so polni robe ki pri nas ne dobiš vijaka tam pa vse za nek normalen denar.

ko kaj stauham ti sporočim


Bom v ponedeljek poklical na servis in povprašal...saj plate sem gledal itak po Evropi (v ZDA je cca. 200€ ceneje).

Hvala!

drejc87 ::

#000000 je izjavil:

Ma sigurno obstaja solucija da se to zrihta, recimo odneseš platko premerit na nek servis kjer POPRAVLJAJO elektroniko, ne samo MENJAJO platke, En Od njih je v šentvidu ČAdež servis al neki takega, tam dejensko menjajo kar je crknilo po elementih, večina ostalih menja module (to je plate) Ni on poceni ampak roko na srce je en redkih ki se poglobi v zadevo, res pa ni pocen.

Drugo je kupiš plato nekje na netu, kjer je past da dobiš isto ali še slabšo kot jo imaš (kinezi vole da zajebu bolj kot vsi jugosi skupaj)

Išči po italiji, španiji, franciji ipd. njihovi oglasniki so polni robe ki pri nas ne dobiš vijaka tam pa vse za nek normalen denar.

ko kaj stauham ti sporočim


Plošča je prispela s servisa (Čadež), kjer so jo "zresetirali". Ekran se je odklenil, vendar je prišlo do druge težave saj so sedaj odklenjene vse opcije, vendar ko pritisnem na npr. zagon pumpe, se ne zgodi nič...ikono kaže, kot da je pumpa prižgana, vendar pumpa fizično ne deluje...enostavno nevem kaj bi lahko bilo narobe...varovalke so ok...

Ima mogoče kdo kakšno idejo?

Hvala in lp!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis elektronike

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82595 (1400) DeeCoy
»

Menjava kondenzatorja na maticni plosci

Oddelek: Pomoč in nasveti
71001 (693) jero_no1
»

Reflow - dela kdo to za € ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182539 (1638) fujtajksel
»

Laptop servis - čiščenje, SSD,... kje v LJ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131771 (1197) Mare2
»

Bga Reballing (Ps3)

Oddelek: Pomoč in nasveti
173050 (2807) #000000

Več podobnih tem