» »

iPhone baterija

iPhone baterija

tikitoki ::

Je kaksen simpl nacin za preverjanje ali je baterija originalna ali ne?
Baterija v telefonu je imela gor napisano apple japan/thailand na parih mestih, kupljena tega nima.
Trgovec trdi, da je dovolj, da gor pise, for authorised resellers only. Kar se meni slisi, k eno navadno nalaganje.
Sem izbral drazjo opcijo, ker so mi zatrdili, da je orginalna. Sam se mi zdi, da je v tem primeru to navadna goljufija.

hojnikb ::

kje si narocil ?
lahko prlepis kako fotko?
#brezpodpisa

shadeX ::

Sam se mi zdi, da je v tem primeru to navadna goljufija.


Tudi resnično originalne varirajo po kvaliteti. iPhone 6s, baterija zamenjana zaradi brezplačnega programa, ki ga je Apple ponujal zaradi defektnih baterij (torej na uradnem servisu). Danes, po kakem letu zamenjave battery health javlja 91% prvotne kapacitete, baterija pa ne zdrži niti pol toliko kot na začetku in že praktično potrebna menjave.

Apple se tukaj dela norca iz strank, njihove baterije so podn od podna, ker je idiotu jasno, da je tukaj Apple podtaknil baterije slabše kvalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

d4vid ::

Heh, na sedmici original baterija na 83% po dveh letih, komaj zdrzi cez dan, drugace povedano: med sihtom skoraj ne slatam telefona, razen pol ure med malico, pa pridem domov s 60-70%, potem pa se malo dopisovanja, pa je prazen..

Sem ga zaradi tega in ostalih tezav zamenjal za P30 in evo, sedajle mam se 87%, pod 50% ga se nisem spravil v enem dnevu...
Aja, ob nakupu iphona sem bil navdusen nad baterijo, ker je drzala super. sedaj pac ne vec.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

pebi preverte ce nimate se kj druga defektno. na svoji sedmici mi je sel tristar ic. na videz vse dela tipitopi, sam baterija ni zdrzala nic (v idle pobralo like 5% na uro)...

on the other hand mi je na 6ki sele po 4.5 letih izdahnala.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Furbo ::

S čem jo pa polniš? Imaš ljudi, ki imajo iphone za jurja, filajo pa s polnilci iz alija za 1€.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

hojnikb ::

z original polnilcem in kablom.
#brezpodpisa

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

kje si narocil ?
lahko prlepis kako fotko?


OutletShop.si

Zal nimam slike, bi moral spet odpreti telefon. Sigurno pa nima jabolka gor al pa napisa apple.

hojnikb ::

potem je fake. Reklamiraj!

Glede na cene baterij, skor nemorejo bit originali.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

OutletShop nima originalnih baterij.

mat xxl ::

Ne vem, zakaj te to tako skrbi, če dela dobro, drugič pa na original pooblaščen servis.....

hojnikb ::

fake baterija lahk nardi vec skode k koristi..
#brezpodpisa

tikitoki ::

mat xxl je izjavil:

Ne vem, zakaj te to tako skrbi, če dela dobro, drugič pa na original pooblaščen servis.....


Ker so oglasevali originalno baterijo za visjo ceno in se mi zdi zamalo.

mat xxl ::

Potem nesi nazaj, samo, želiš original pa greš na fake servis...

tikitoki ::

Ja, to je problem. Ko kupis nekaj, kjer pise original in dobis fake. To itak, da pricakujes od kitajca, sam pri slovenski trgovini bi pricakoval, da imajo malce vec pameti, ker jih prijava lahko precej stane.

Sicer pa njihov odgovor.
v naprave iPhone se vgrajujejo različne verzije baterije, ki nosijo APN oznake. Za iPhone 5C sta primerni bateriji 616-0730 in 616-0669. Trenutno imamo na zalogi 606-0669. Baterije različnih kataloških številk so lahko tudi nekoliko vizualno različne - nekatere novejše so brez logotipa oz. oznake Apple. Imajo pa vse baterije odtisnjen napis -Authorized Service Provider Only-, kar pomeni, da so samo za vgradnjo na pooblaščenih servisih Apple.

Starejši tip baterije 616-0730 z omenjeno oznako smo imeli v preteklosti na zalogi, vendar jo je dobavitelj že lansko leto zamenjal z novejšo oznako, katero ste zdaj tudi vi prejeli.

MrStein ::

Baterija se lahko hitreje prazni tudi zaradi določenih aplikacij. Recimo Grandstream Wave, pa večina Uber klonov itd... (ni nujno da se v applet-u o porabi baterije vidijo!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple v Franciji kaznovan zaradi upočasnjevanja iPhona

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
389233 (5940) Jarno
»

Menjava stekla - steklo.mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
232782 (1660) Scorpy84
»

IPhone SE ( baterija)

Oddelek: Mobilne tehnologije
121376 (1048) shadeX
»

Apple zaradi škandala pocenil zamenjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9920952 (15714) MrStein
»

ali je iphone ki ga nameravam kupiti ponaredek??

Oddelek: Kaj kupiti
335676 (4548) Turboslav

Več podobnih tem