» »

Izsiljevalski mail

Izsiljevalski mail

nokia6310 ::

Pozdravljeni, včeraj popoldan sem na računalniku dobil izsiljevalski mail če ne bom plačal ne vem koliko v bit koin-ih, da se mi bodo v nasprotnem primeru v sedmih dneh zablokirali vsi servisi in da bo potem vsaki dan dražje. Mail je prišel iz faik mojega pravega naslova. Baje je že to dosti da sem mail odprl. Zdaj me pa zanima je res tako? Varnostno kopijo podatkov na zunanji disk že delam. Spletne banke na srečo nimam. Eni pravijo da ni strahu in da naj ta mail ignoriram. Drugi pa, da gre zares in da se mi lahko računalnik zaklene. Zahvaljujem se vam za kakršnokoli pomoč.

Tilen ::

Delete.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ToniT ::

Pozabi na to. Zbriši. Na poštni strežnik pride vsak dan polno takih mailov - gredo direktno v spam.

St235 ::

To je približno tako kot črnogorski virus, ki te prosi, da si sam formatiraš računalnik.

Ne klikaj nobenih linkov in zbriši. Če hočeš imet podatke res na varnem, naredi kopijo samo za branje.

Stari89 ::

Mejle lahko pošiljaš iz kateregakoli e-poštnega naslova. Recimo: LINK
Na podoben način nekdo na dan razpošlje 100000 takih mejlov in upa, da bo kak nesrečni naivnež zagrabil.
Ignore.

stjan ::

Je to ta mail v katerem te dobrodušni heker opozori, da je namestil opremo s katero je bral tvoja gesla in snemal kamero?
Jaz sem dobil račun za 650 dolarjev, ker je dobrodušnež snemal moje erotične pogovor preko kamere, ki je sploh nimam :)

S kakšnim programom bi lahko preveril, če kakšen virus, malware, itd. pošilja kaj v internet?
Drugače imam defender, pa občasno vklopim malwarebites, pa nič ne najdeta.
Ker nimam kamere ne morem izvajati striptiza po netu :) , uporabljam pa elektronsko banko in kaj kupim preko neta, pa bi me motilo če bi mi kdo ukradel gesla.

nokia6310 ::

stjan, ne niso mi napisali da so snemali kamero čeprav jo mam. Ampak da so namestili opremo in da čas sedmih dni začne teči od trenutka ko sem odprl ta mail. V mailu ni bilo nobene priponke. Je pa nekaj zelo zanimivega in sicer to, da ko izvozim vsa sporočila imam v infectet items en mail. Če grem gledat na računalniku v to mapi je pa prazna. Kako je to možno si ne znam razložit. Ampak vsekakor bom počakal še teh nekaj dni. Je pa dejstvo, da sem že pred leti slišal za podobno finto in da so se določenim osebam dajensko zaklenili računalniki. Zato sem malo prestrašen, da se nebi to zgodilo tudi meni. Kako naj pa dam vse datoteke ki jih spoh ni malo samo za branje? To lahko 30 let delam pa ne bom končal.

ToniT ::

Če ni bilo priponke in nisi ničesar klikal, se nimaš ničesar bati...
Backup pa ne škodi....

jero_no1 ::

stjan je izjavil:

S kakšnim programom bi lahko preveril, če kakšen virus, malware, itd. pošilja kaj v internet?


Da dobivaš take maile, ni potrebno, da tvoj PC kaj pošilja v internet.
Raznim stranem občasno pohekajo baze z maili uporabnikov in ti naslovi se potem naprej prodajajo tem izsiljevalcem. Če izsiljevalec kupi nekaj sto tisoč e-naslovov, se jih bo sigurno nekaj ustrašilo in bodo plačali...

zavtom ::

Wireshark, pa poglej kateri paketi letijo ven :)

ramiz?! ::

jero_no1 je izjavil:

stjan je izjavil:

S kakšnim programom bi lahko preveril, če kakšen virus, malware, itd. pošilja kaj v internet?


Da dobivaš take maile, ni potrebno, da tvoj PC kaj pošilja v internet.
Raznim stranem občasno pohekajo baze z maili uporabnikov in ti naslovi se potem naprej prodajajo tem izsiljevalcem. Če izsiljevalec kupi nekaj sto tisoč e-naslovov, se jih bo sigurno nekaj ustrašilo in bodo plačali...

Tako ... ne vem kdaj točno, ampak v spominu imam linkedin, ko so jim pohekal in dobil kup e-mailov ... pa seveda še mnogo drugih strani. Al pa sam kdaj objaviš na spletu itd. Pridobijo maile in razpošljejo spam maile ... če jim od nekej 10-100 tisoč pridobljenih mailov plača 1% ljudi par 100$, pa so zadovoljni...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

ToniT ::

Danes mi je spet prišel en tak mail mimo spam filtra. Potem sem šel gledat v spam in jih bilo tam kar nekaj. Preveril sem še denarnice bitcoina in nekateri so imeli kar nekaj nakazil po 0,2 bitcoina. Očitno se splača...

nokia6310 ::

Zihr je zihr pravijo. Boljše da sem backup naredu kot pa da me kaj preseneti. Lahko tudi npr disk crkne ali karkoli drugega.

stjan ::

Mail je od telekoma, tako da ga ni težko najti.
Osmešilo me je, ko je bilo napisano, da me je posnel pri "zabavi" preko kamere.
Sem ga hotel prilepiti sem, pa je kot slika.
Ni pa imel kakšnih priponk.
Zaščita me zanima tako na splošno, ne glede tega sporočila.

Hvala za odgovore

nokia6310 ::

Popoldan se mi je zgodilo, da mi je padel na tla ugasnjen prenosni zunanji disk na katerem imam backup. Nima nobenih vidnih poškodb. Ampak ali lahko to kakorkoli vpliva na delovanje? Padel je na tepih cca 120 cm od tal.

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Običajno odpovejo. Drugače pa za vsak slučaj naredi backup na še en drug disk.

Vsaj 2-3 kopije so minimum, če imaš kaj pomembnega.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

nokia6310 ::

Meni še ni odpovedal dela normalno. Mam kopijo dvakrat na računalniku na dveh diskih, pa še na tem zunanjem disku. Mislim da bi moralo bit za začetek dovolj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v računalnik?

Oddelek: Loža
232603 (1405) treker
»

spam mail in odpiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
91311 (1133) SeMiNeSanja
»

Je tole spam, virus morda (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5212006 (7174) operator88
»

Izsiljevalski virusi se gredo piramidni sistem

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3514964 (11978) Dieu
»

Nov kriptovirus Locky na pohodu, napada tudi bolnišnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7933575 (29561) misek

Več podobnih tem