» »

Kako preverit, da je e-mail preusmerjen tudi k delodajalcu

Kako preverit, da je e-mail preusmerjen tudi k delodajalcu

mikhaair ::

Na službenem računalniku imam za email klienta Thunderbird, na telefonu pa Bluemail.
Na računalniku nisem opazil nič, kar bi me navedlo k sumnji, da so mail posredovani tudi na delodajalcev email.
Na telefonu pa se ob re: na moje sporočilo pojavi tudi ime delodajalca. Nekako tako:

POŠILJATELJ
Ime Priimek delodajalca Vsebina emajla, ki mi jo je poslala stranka....

Meni edina logična razlaga je, da je narejen fwd moje pošte. Kako bi lahko to preveril?

HotBurek ::

Se pravi za tvoj služben email misliš, da je original prejeto sporočilo poslano še nekom drugem?

Za 100% je edino, da vprašaš sysadmina, kako je server nastavljen in še sam pogledaš.

Sicer pa si pošlji email v HTML obliki, kjer si nekje dodaš 1x1 bel pixel, ki ga loudaš iz svojega serverja, in potem gledaš log fajl. Tako marketingarji gledajo, če si email pogledal/odprl.

{img src="https://tvoj-server.cum/pixel.png" style="display: none;"}
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

SeMiNeSanja ::

Če ne zna nastaviti mail na telefonu, da v From: ni zraven še 'delodajalca', pa od njega pričakuješ, da bo postavil lastni web server in hackal mail, da bi vgradil en pixel vanj?

OP: Odpri nastavitve mail računa na telefonu in poglej, kako imaš skonfiguriran svoj naslov. Videl boš, da si najbrž sam vpisal tisti Ime Priimek delodajalca....(zakaj za vraga?)

starfotr ::

Je je mail preusmerjen brez tvoj vednosti, potem je to v nasprotju s predpisi.

Magic1 ::

To bi bil res velik poseg v tvojo zasebnost, dvomim da se igrajo na tak način.
Magic

SeMiNeSanja ::

Pa kaj blodite?

Op maile pošilja s svojega telefona v svet kot
Janez Novak s.p.<miha@nekimail.si>


Ko potem prejme odgovor, je jasno, da vse skupaj butasto izgleda. Ampak butec je bil tisti, ki mu je mail nastavil (sam?).
Nima pa to nobene veze s kakim forwardiranjem in nepooblaščenim branjem maila.

Baja ::

@magic1: no ja, sem že doživel, da je direktor hotel imeti remote dostop do nadzornih kamer, da bi on malo od doma spremljo kaj se dogaja :)

shadeX ::

Baja je izjavil:

@magic1: no ja, sem že doživel, da je direktor hotel imeti remote dostop do nadzornih kamer, da bi on malo od doma spremljo kaj se dogaja :)


Kakšna pa je razlika če nadzorne kamere spremlja v službenem času ali pa od doma? Torej, čemu se tukaj čudimo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Baja ::

mogoče nisem bil najbolj jasen, hotel je nadzirati delovna mesta.

shadeX ::

Razumem. Ampak mene zanima kakšna je razlika če on to počne iz službe ali od doma, če so že kamere tam postavljene?

Delavci v nobenem primeru ne vejo, kdaj jih nekdo nadzira. Sploh pa so kamere tam, snemajo in če ne drugega lahko direktor preveri kaj so delavci delali kadar pride v službo naslednji dan tako da ne naredi popolnoma nobene razlike a on to dela iz službe ali od doma ob 18h zvečer.

Mene bolj zanima zakaj so kamere sploh tam postavljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

starfotr ::

Je razlika. Bolj je varno, če so kamere ofline, kot, če so priključene na internet. Manj časa lahko spremlja zadeve, če lahko to dela samo iz službe.

Delavci morajo biti seznanjeni z nadzorom, preden se jih začne nadzirat in ne da ne vedo.

Baja ::

kamere niso usmerjene na delovna mesta, ker ne smejo biti. so namenjene varovanju. v službi ne gleda kamer, ker se lahko sprehodi od pisarne do pisarne. hotel pa je obrniti kamere pa remote dostop. no go.

profii ::

Kako je pa z tem če ima šef skonfiguriran tvoj mail v svojem outlooku?

Baja ::

če ima skonfiguriran email s tvojim imenom in priimkom je vsekakor v nasprotju s pravili.

profii ::

Ja, ime.priimek@firma.si, ne samo info@firma.si. Kaj pa v takem primeru lahko narediš?

shadeX ::

starfotr je izjavil:


Delavci morajo biti seznanjeni z nadzorom, preden se jih začne nadzirat in ne da ne vedo.


Poznam vsaj 3 podjetja v mojem okolišu kjer delavce redno nadzirajo s kamerami, ki so sicer namenjene varovanju. To šef dela največ od doma. Prijave o tem so v enem izmed teh podjetij že padle, inšpektorji pa kršitev niso zaznali (kako le bi, kamere so tam samo za "varovanje").

jukoz ::

shadeX je izjavil:

starfotr je izjavil:


Delavci morajo biti seznanjeni z nadzorom, preden se jih začne nadzirat in ne da ne vedo.


Poznam vsaj 3 podjetja v mojem okolišu kjer delavce redno nadzirajo s kamerami, ki so sicer namenjene varovanju. To šef dela največ od doma. Prijave o tem so v enem izmed teh podjetij že padle, inšpektorji pa kršitev niso zaznali (kako le bi, kamere so tam samo za "varovanje").


http://www.insecam.org/en/view/788165/

Kot kaže delajo samo do 14:00 =)

Nisem dal prijave na IP, lahko pa kdo da =)

Baja ::

profii je izjavil:

Ja, ime.priimek@firma.si, ne samo info@firma.si. Kaj pa v takem primeru lahko narediš?


za začetek email uporabljaj izključno v službene namene. kako ukrepati in kakšen je postopek v takšem primeru se lahko pozanimaš pri IP.

lahko pa mu tudi omeniš, da to ni v skladu z zakoni, bla bla bla ...

verjetno pa ne bo navdušen, kakršenkoli pristop boš ubral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

profii ::

Baja je izjavil:

profii je izjavil:

Ja, ime.priimek@firma.si, ne samo info@firma.si. Kaj pa v takem primeru lahko narediš?


za začetek email uporabljaj izključno v službene namene. kako ukrepati in kakšen je postopek v takšem primeru se lahko pozanimaš pri IP.

lahko pa mu tudi omeniš, da to ni v skladu z zakoni, bla bla bla ...

verjetno pa ne bo navdušen, kakršenkoli pristop boš ubral.


To mi je sicer jasno, in jasno sem mu povedal da se ne strinjam s tem, vendar je bilo za "dobro podjetja". Da slučajno, če sem bolan, da kakšna stranka ne uide. Je bil pa striktno poslovni mail. Sicer gre za bivšega delodajalca. Vrjetno je ta mail še vedno aktiven na njegovem računalniku.

Baja ::

lahko pošlješ kakšen mejl z random accounta. ce so ga zbrisali, bi moral dobiti nazaj sporocilo da email ne obstaja. ce ne dobis nic lahko probas kot pravi @hotburek s kakšnim 1x1 pixlom.

edit: lahko pa se vedno posljes kaksen fejk mejl, pa če ti odgovorijo nazaj mas dokaz(?) da je v uporabi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

starfotr ::

Delodajalec ne sme gledat mailov. Niti jih preusmeriti. Niti po tem, ko že zapustiš podjetje.

Baja ::

ja, saj to vemo, ampak zgleda da je praksa drugačna :/

profii ::

Pošljem "povpraševanje" in vrjetno dobim odgovor... Potem pa do IP?

Baja ::

ja, jaz bi probal v tej smeri. če dobiš odgovor se informativno pozanimaš pri IP kakšen je postopek in kaj rabiš. jaz bi jih pred dejansko prijavo verjetno še enkrat opozorjo naj email izbrišejo.

profii ::

Kaj pa bi si potencialno lahko obetal kot zaključek vsega? Načeloma, se mi ne da zajebavati z njimi zaradi dolgčasa.

Baja ::

ne vem ce kaj vec kot izbris mejla :) ja, zaradi dolgčasa se jaz tudi nebi s tem preveč ukvarjo, hehe.

mikhaair ::

Mail uporabljam le službeno. Nastavljal sem ga sam. Tako na PC kot telefon. UIn seveda nisem pisal nikakršnih podatkov delodajalca. Delodajalec ve moj password oz. mi ga je on dal. Ne delam nič narobe, le prav se mi to ne zdi. Bom pa še preveril, če je kakšen razlog se drugje da se njegovo ime pojavlja. Kaj pa bi sploh bilo možno?

b3D_950 ::

Mogoče se je stranka zmotila in poslala mail šefu, ta je pa tebi forwardiral nazaj. Ni ravno logično, da bi imel različno vsebino mailov na računalniku in telefonu, če se oba povezujeta na isti server oz. mailbox. Moraš pa gledat email naslove (tisto z afno), da boš videl kaj se dogaja.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

jero_no1 ::

mikhaair je izjavil:

Delodajalec ve moj password oz. mi ga je on dal.


Tole ni OK, spremeni si geslo za dostop do maila!

profii ::

jero_no1 je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Delodajalec ve moj password oz. mi ga je on dal.


Tole ni OK, spremeni si geslo za dostop do maila!


Tudi moj bivši delodajalec je želel znano geslo za moj mail. :)

johanblond ::

starfotr je izjavil:

Delodajalec ne sme gledat mailov. Niti jih preusmeriti. Niti po tem, ko že zapustiš podjetje.


s tem da je pomembna razlika ali je to mail ime.priimek@firma.si ali pa za servis@firma.si
in s tem kaj je v internih aktih določeno (in vnaprej povedano).
Splošen bonton je, da se z/na službene maile (ime.priimek@firma.si) ne pošilja privat zadev (zagotovo ne takih, če bi povzročale zadrego, če jih še kdo vidi)

profii ::

johanblond je izjavil:

starfotr je izjavil:

Delodajalec ne sme gledat mailov. Niti jih preusmeriti. Niti po tem, ko že zapustiš podjetje.


s tem da je pomembna razlika ali je to mail ime.priimek@firma.si ali pa za servis@firma.si
in s tem kaj je v internih aktih določeno (in vnaprej povedano).
Splošen bonton je, da se z/na službene maile (ime.priimek@firma.si) ne pošilja privat zadev (zagotovo ne takih, če bi povzročale zadrego, če jih še kdo vidi)


Mail:
Ime.priimek@firma.si
Internih aktov ni - Novo ustanovljeno podjetje, kakšen S.P.
Splošen bonton ja, kaj pa princip delodajalca?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mejli, spam,... od kje email

Oddelek: Loža
4711479 (7935) japol
»

ESČP: nadzor elektronskih komunikacij zaposlenih nedopusten

Oddelek: Novice / Zasebnost
309530 (7964) SeMiNeSanja
»

Službeni e-mail naslov

Oddelek: Loža
172491 (1818) harmony
»

Uporaba mail naslova nič več zaposlenega v podjetju

Oddelek: Loža
172515 (1980) NeMeTko

Več podobnih tem