» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
653 / 715
»»

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če imata skupaj 4,3k DOHODKA torej na račun + regres... je prvi korak da preihranita na mesec cca 1,5k-1,8k keša... ko to delata 3 leta se pa lahko začnemo pogovarjat o opcijah.

Prej je vse skup brezveze... in tu je problem jamračev, ker ne zmorejo 3 leta skup šparat.


No lahko jima stari dajo kot tebi


Lahko jima, čeprav njima 10k kot so meni dali ne bi pomagalo prav dosti meni pa je bilo to 10%+ kupnine... ker pač nisem požrešn in ne rabim bit v LJ in imeti bajte s prve.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Če jima stari ne morejo dat, vsakemu 20, 30 jurjev, se zelo verjetno nista imela kje naučit kako hendlat denar, kupit kaj večjega, itd. V šoli tega ne učijo, da se sam naučiš pa pač traja.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Če imata skupaj 4,3k DOHODKA torej na račun + regres... je prvi korak da preihranita na mesec cca 1,5k-1,8k keša... ko to delata 3 leta se pa lahko začnemo pogovarjat o opcijah.

Prej je vse skup brezveze... in tu je problem jamračev, ker ne zmorejo 3 leta skup šparat.


No lahko jima stari dajo kot tebi


Lahko jima, čeprav njima 10k kot so meni dali ne bi pomagalo prav dosti meni pa je bilo to 10%+ kupnine... ker pač nisem požrešn in ne rabim bit v LJ in imeti bajte s prve.


Ce jima dajo 10% bi bilo pa ok ane. Pa se pametovala bi kako je easy prit do nepremicnine :))

nejc_nejc ::

dronyx je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Ja ce reces placa je zame samo placa. Prevoz je prevoz, malica je malica, placa pa placa.

S to prakso bi morali tu prenehat. Del neto plače je tudi prevoz in prehrana. Potem si lahko recimo izmislimo še 300€ mesečnega dodatka, da smo sploh pripravljeni v službo hodit in ni del neto plače. To je neumnost. Vem pa da dostikrat ko pišejo o neto plačah izpustijo tudi vse živo dodatke in izgleda mizerija, potem pa ko vidiš nakazilo na TRR pa čisto nekaj drugega. Tu smo med drugim tudi vrhunski mojstri sprenevedanja.

Tukaj se vidi da si mulo in pojma nimaš.
Neto je neto dodatki so pa dodatki, kakorkoli.

Če si že pameten govori o bruto.

dronyx ::

nejc_nejc je izjavil:

Tukaj se vidi da si mulo in pojma nimaš.

LOL, jaz imam 83 let. :D

nejc_nejc ::

Pol si pa cist zmeden.
Kako lahko sploh primerjas place ,recimo politikov z ostalimi.
Bruto, neto, izplacilo ali kaj...

johnnyyy ::

Lonsarg je izjavil:

Če imata skupaj 4.3k neto sta v vsaj top 30% Slovencev če ne višje. Če je to zate malo ali veliko je irelavantno, je več kot večina drugih, to je edino relavantno.

Za Slovenijo je to veliko za LJ pa niti ne. Poleg tega ima precej visoke želje - samostojno hišo, novogradnjo pa še v LJ. Pomoči staršev pa nobene.

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Če imata skupaj 4.3k neto sta v vsaj top 30% Slovencev če ne višje. Če je to zate malo ali veliko je irelavantno, je več kot večina drugih, to je edino relavantno.

Za Slovenijo je to veliko za LJ pa niti ne. Poleg tega ima precej visoke želje - samostojno hišo, novogradnjo pa še v LJ. Pomoči staršev pa nobene.



Točno to...

Onadva imata prihranjeno verjetno 0 EUR (efektivnih 0 oz. manj kot 10k) želje pa so nerealne

1. hišo (novogradnjo)
2. v okolici LJ (najdražja lokacija zraven drugih 3 ala center LJ, Bled in Obala)

In za take Torrent in jernej mislijo (pa zavajon) da si zaslužijo da jim zdaj mi financiramo to preko davkov... WTF.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

johnnyyy je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Če imata skupaj 4.3k neto sta v vsaj top 30% Slovencev če ne višje. Če je to zate malo ali veliko je irelavantno, je več kot večina drugih, to je edino relavantno.

Za Slovenijo je to veliko za LJ pa niti ne. Poleg tega ima precej visoke želje - samostojno hišo, novogradnjo pa še v LJ. Pomoči staršev pa nobene.
Kot sem že zgoraj napisal z 4.3k neto prideš do 500k nepremičnine komot z 10% lastnim deležem (do katerega tudi na izi prideš v par letih).

Tak da čisto dovolj je 4.3k neto za LJ. Sam ne smeš bit pussy pa se ustrašit 40-45% obremenitve plače z kreditom pa bo. Če si pa pussy pa pač ne bo nepremičnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Malidelničar ::

Torej tista Reddit debata, relevantna za SLO situacijo?
Ker zadeva očitno je katastrofalna, če omenjena avtorja z 4,3k neto ne moreta sebi rešiti nepremičninske situacije? Potem je game over?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

johnnyyy ::

Lonsarg je izjavil:

Tak da čisto dovolj je 4.3k neto za LJ. Sam ne smeš bit pussy pa se ustrašit 40-45% obremenitve plače z kreditom pa bo. Če si pa pussy pa pač ne bo nepremičnine.

Odisno kaj. Za stanovanje ja, tudi kakšna stara vrstna hiša bi lahko šla, za samostojno novogradnjo pa pozabi.

Malidelničar je izjavil:

Ker zadeva očitno je katastrofalna, če omenjena avtorja z 4,3k neto ne moreta sebi rešiti nepremičninske situacije? Potem je game over?

Ni game over. Samo za samostojno novogradnjo v LJ je prekratek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: johnnyyy ()

matobeli ::

Mato989 je izjavil:

mislijo da si zaslužijo da jim zdaj mi financiramo to preko davkov... WTF.


Za nekoga ki plača davkov za dva pira od svojega normiranca in partnerko v javnem sektorju imaš kar velika usta.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Torej tista Reddit debata, relevantna za SLO situacijo?
Ker zadeva očitno je katastrofalna, če omenjena avtorja z 4,3k neto ne moreta sebi rešiti nepremičninske situacije? Potem je game over?


Ne ni, samo pač 2 osebi z 4,3k na mesec si več kot očitno pač ne moreta kupit BAJTE in še novogradnje v okolici LJ...

Ampak glavni problem je da ne vemo

1. koliko sta stara
2. koliko imata keša prihranjenega

Če gresta kupit v Celje ali MB si bosta lahko komot kupila 3 sobn flet...

Edino prihranit morata prvo tam vsaj 40k... če hočeta bit na safe side.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Baja ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:

mislijo da si zaslužijo da jim zdaj mi financiramo to preko davkov... WTF.


Za nekoga ki plača davkov za dva pira od svojega normiranca in partnerko v javnem sektorju imaš kar velika usta.


:D

Malidelničar ::

johnnyyy je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tak da čisto dovolj je 4.3k neto za LJ. Sam ne smeš bit pussy pa se ustrašit 40-45% obremenitve plače z kreditom pa bo. Če si pa pussy pa pač ne bo nepremičnine.

Odisno kaj. Za stanovanje ja, tudi kakšna stara vrstna hiša bi lahko šla, za samostojno novogradnjo pa pozabi.

Malidelničar je izjavil:

Ker zadeva očitno je katastrofalna, če omenjena avtorja z 4,3k neto ne moreta sebi rešiti nepremičninske situacije? Potem je game over?

Ni game over. Samo za samostojno novogradnjo v LJ je prekratek.


Hm te razumem, ampak, številni iz tega izpeljejo dejstvo, da so takšni prekratki za karkoli, prekratki za Domžale, prekratki za Maribor, prekratki za Celje, prekratki za Vipavsko dolino itd.
In poanta je, da to, da se lahko stegnejo za Kočevje, Pivko, Ilirsko, Mursko Soboto, Ptuj, Goričko, Slovenj Gradec - to NE šteje. Ker to niso lokacije vredne mladega človeka.
To je nekako poanta.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tak da čisto dovolj je 4.3k neto za LJ. Sam ne smeš bit pussy pa se ustrašit 40-45% obremenitve plače z kreditom pa bo. Če si pa pussy pa pač ne bo nepremičnine.

Odisno kaj. Za stanovanje ja, tudi kakšna stara vrstna hiša bi lahko šla, za samostojno novogradnjo pa pozabi.

Malidelničar je izjavil:

Ker zadeva očitno je katastrofalna, če omenjena avtorja z 4,3k neto ne moreta sebi rešiti nepremičninske situacije? Potem je game over?

Ni game over. Samo za samostojno novogradnjo v LJ je prekratek.


Hm te razumem, ampak, številni iz tega izpeljejo dejstvo, da so takšni prekratki za karkoli, prekratki za Domžale, prekratki za Maribor, prekratki za Celje, prekratki za Vipavsko dolino itd.
In poanta je, da to, da se lahko stegnejo za Kočevje, Pivko, Ilirsko, Mursko Soboto, Ptuj, Goričko, Slovenj Gradec - to NE šteje. Ker to niso lokacije vredne mladega človeka.
To je nekako poanta.



Poanta je da bodo morali sestopit s pragov prestola in pogledat realnosti v oči... in realnost je to kar mi pišemo ne kar oni sanjajo in si domišljajo...

Če ne zmorejo kupit niso krivi drugi ampak oni sami.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Onadva imata prihranjeno verjetno 0 EUR (efektivnih 0 oz. manj kot 10k) želje pa so nerealne

1. hišo (novogradnjo)
2. v okolici LJ (najdražja lokacija zraven drugih 3 ala center LJ, Bled in Obala)

In za take Torrent in jernej mislijo (pa zavajon) da si zaslužijo da jim zdaj mi financiramo to preko davkov... WTF.
Ravno nasprotno, treba je prenehat financirat lastnike nepremičnin preko davkov. Mato in njemu podobni pa menijo, da morajo mladi še naprej od plače plačevati previsoke davke, da s tem še naprej financirajo premoženje bogatih, ki za svoje premoženje plačujejo bistveno premalo davkov... WTF.

Malidelničar je izjavil:

Hm te razumem, ampak, številni iz tega izpeljejo dejstvo, da so takšni prekratki za karkoli, prekratki za Domžale, prekratki za Maribor, prekratki za Celje, prekratki za Vipavsko dolino itd.
In poanta je, da to, da se lahko stegnejo za Kočevje, Pivko, Ilirsko, Mursko Soboto, Ptuj, Goričko, Slovenj Gradec - to NE šteje. Ker to niso lokacije vredne mladega človeka.
To je nekako poanta.
V resnici je poanta v tem, da če se mora nekdo ločit od staršev, družine, prijateljev, službe,... in oditi na drugi konec slovenije v vukojebino, potem pač ni nekega pametnega razloga, da ne bi šel preko meje. Čemu bi nekdo iz LJ šel v Kočevje ali Slovenj Gradec ali na Goričko, če pa lahko gre v Avstrijo in bo tam zanj precej bolje poskrbljeno? Iz LJ do Avstrije je bližje/hitreje kot do SG ali Goričkega, plače višje, nepremičninski trg bolje urejen.
S tem, ko se mlade odganja na "Goričko", se jih v resnici odganja v tujino.

NuMaN ::

Daj ne bluzi.

Si verjetno eden od tistih, ki bi Prekmurje prodal Madžarom.

slon4 ::

Sej tak ni haska od njega. Razen paradajza pa moravskih...

NuMaN ::

Ja ta prave stvari si našel ...

Pustimo to ... Živiš na Goričkem, kamor si se preselil iz LJ.

In greš recimo delat v Avstrijo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

jernejl ::

NuMaN je izjavil:

Daj ne bluzi.

Si verjetno eden od tistih, ki bi Prekmurje prodal Madžarom.
Ti in tebi podobni mlade slovence izganjate v tujino, potem pa se namesto njih uvaža visoko izobražene kosovarje in afričane. Toliko o tem, kdo bi to državo komu prodal... nekdo od naju dveh prav gotovo in to nisem jaz.

Pustimo to ... Živiš na Goričkem, kamor si se preselil iz LJ.

In greš recimo delat v Avstrijo ...
Odlična zamisel! Boš FURS-u od avstrijske plače plačeval še davek, da ti bo ostalo manj, in da bo država s tem lahko subvencionirala premoženje bogatih, ki plačujejo prenizke davke.
In to, da nekdo - namesto da bi delal pri nas - hodi ustvarjat dodano vrednost v tujino in dela za dobičke tujih podjetij in tam plačuje davke, je tudi za našo državo izjemno pozitivno, pravi recept za to, da postanemo Švica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

NuMaN ::

Ah ja, očitno bom res moral spet začeti pisati /s na koncu povedi, da bom vsaj za silo razumljen,

Sicer pa nikogar ne odganjam,

Kot kaže, verjetno tudi na volitve ne bom hodil več, tako da ne odločam o ničemer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

slon4 ::

jernejl je izjavil:

NuMaN je izjavil:

Daj ne bluzi.

Si verjetno eden od tistih, ki bi Prekmurje prodal Madžarom.
Ti in tebi podobni mlade slovence izganjate v tujino, potem pa se namesto njih uvaža visoko izobražene kosovarje in afričane. Toliko o tem, kdo bi to državo komu prodal... nekdo od naju dveh prav gotovo in to nisem jaz.

Pustimo to ... Živiš na Goričkem, kamor si se preselil iz LJ.

In greš recimo delat v Avstrijo ...
Odlična zamisel! Boš FURS-u od avstrijske plače plačeval še davek, da ti bo ostalo manj, in da bo država s tem lahko subvencionirala premoženje bogatih, ki plačujejo prenizke davke.
In to, da nekdo - namesto da bi delal pri nas - hodi ustvarjat dodano vrednost v tujino in dela za dobičke tujih podjetij in tam plačuje davke, je tudi za našo državo izjemno pozitivno, pravi recept za to, da postanemo Švica.


Tako kot smo si postlali, tako bomo spali. ČE je vse za en k pri nas težko potem nekaj narediš in uspeš v Sloveniji. Danes sem se recimo peljal skozi Stuttgart v Nemčiji in naštel vsaj 6 mercedes werkov naokrog Stuttgarta. In dokler ne bomo imeli nekih močnih podjetij in notranjega trga bomo težko se pogovarjali o neki Švici ali kakorkoli že. Brez tega ni varijante , da lahko sploh kaj izumimo. Potem recimo neko manjše mesto južno od Stuttgarta ( Ptuj) ima po celem mestu 4 Metabo obrate - oz. werke. Kar smo imeli smo zapravili in zdaj nimamo. Ni primerjave z Nemčijo sploh...

LeQuack ::

Ne rabimo podjetij, imamo 250 milijard v nepremičninah.
Quack !

slon4 ::

Aja? In od kod pa bo kruh in penzija potem? Od najemnin???

LeQuack ::

Tako ja, od izkoriščanja naslednjih generacij.
Quack !

slon4 ::

Lol. Ne vem , če se bodo vsi strinjali z to tvojo varianto....

ViperR ::

Gledam mal novogradnje LJ. Za 4 člansko družino, torej 3 spalnice, pa je vse 500k+. A se da dobit kej ceneje? Kaj folk ki ima druzino sploh kupi?

jabe ::

Ne, ceneje od novogradnje v LJ žal ne bo šlo...

LeQuack ::

In pa najbolj je zdaj kupit na višku, ker to pomeni da gre lahko samo gor, kot Bitcoin.
Quack !

kriptobog ::

Malidelničar je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Tak da čisto dovolj je 4.3k neto za LJ. Sam ne smeš bit pussy pa se ustrašit 40-45% obremenitve plače z kreditom pa bo. Če si pa pussy pa pač ne bo nepremičnine.

Odisno kaj. Za stanovanje ja, tudi kakšna stara vrstna hiša bi lahko šla, za samostojno novogradnjo pa pozabi.

Malidelničar je izjavil:

Ker zadeva očitno je katastrofalna, če omenjena avtorja z 4,3k neto ne moreta sebi rešiti nepremičninske situacije? Potem je game over?

Ni game over. Samo za samostojno novogradnjo v LJ je prekratek.


Hm te razumem, ampak, številni iz tega izpeljejo dejstvo, da so takšni prekratki za karkoli, prekratki za Domžale, prekratki za Maribor, prekratki za Celje, prekratki za Vipavsko dolino itd.
In poanta je, da to, da se lahko stegnejo za Kočevje, Pivko, Ilirsko, Mursko Soboto, Ptuj, Goričko, Slovenj Gradec - to NE šteje. Ker to niso lokacije vredne mladega človeka.
To je nekako poanta.


Poanta je da se s takimi prihodki lahko stegnejo tudi v Ljubljani, Domzalah in se marsikje drugje. Treba je uredit prioritete in nekaj let stisnit, da se privarcuje vsaj za polog.
400k krede na 30 let fix obrestna 3.98% nanese obrok 1880eur. Torej bi jima po obroku ostalo od prihodka se 2420eur. S tem se cisto lepo da ziveti, place pa itak rastejo ali pa bo kdaj se na kaksnem boljsem delovnem mestu ppa bo vec in bo lahko se kak obrok prej odplacal.
Problem je ker ne znajo proivarcevat vsaj za polog in ker bi imeli vse brez kreditov in je pac najlazje jamrat kako se ne da.

Mato989 ::

Tako folk ne zna varcevat in bi kr vse zagonil ker ni discipline
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

https://www.zurnal24.si/slovenija/tu-bi...

Tolk o tem kar se lahko pričakuje od levičarjev...

feryz ::

Vidim da so tudi na tem forumu ljudje, ki mislijo, da mladi pri nas ne morejo do nepremičnine, če pa spizdijo na Dunaj, bodo v par letih zgradili novogradnjo sredi Dunaja. In to brez kreditov, samo s plačo.

Dobra, priznam. Kar ni dobro, pa je to, da kar nekaj mladih dejansko nategnejo s takimi floskulami in jim zraven uničijo življenje.
Razen če kdo smatra, da je suženjstvo v tujini sinonim za višek kvalitete.
Btw, večina, če ne kar vsi, ki gredo ven, gredo z mislijo, da bodo zunaj garali XXX let, škrtarili, potem pa prišli nazaj in sredi Ljubljane zgradili bilo z bazenom. Kolikim to uspe, vemo, zelo redkim. Pove pa to zelo dosti o kvaliteti življenja zunaj.

Invictus ::

Malidelničar je izjavil:


Meni ni več nobena računica jasna... Skupaj z ženo imava relativno veliko dohodka 4.3k+ neto na mesec in delava kalkulacijo kako kupiti/graditi hišo v okolici LJ glede na cene. V današnjem času želijo za zemljo skor 200k, pol ti pa ostane še vse od temeljne plošče do urejanaja okolice. Ko skupaj sešteješ okvirne stroške prideš na 500 za hišo/dom.

Torej, kako za vraga naj ljudje kupimo karkoli. Kljub visoki plači se mi računica ne izide, če mi z neba ne pade 200k.

Kaj kurac 4,3+k neto na mesec no dovolj za bajto? Kaj se kupuje bajta za 2 milijona?

Vsak dobi 1000 EUR obroka, skupaj 2k/mesec. Če si za ta denar nisi sposoben kupiti nič, pomeni samo, da živiš na veliki nogi, nič nisi prihranil, in se nisi ničemur pripravljen odpovedati.

ViperR je izjavil:

Gledam mal novogradnje LJ. Za 4 člansko družino, torej 3 spalnice, pa je vse 500k+. A se da dobit kej ceneje? Kaj folk ki ima druzino sploh kupi?

Tukaj na Brodu se prodaja samostojna hiša, 390k. Ja, je za uredit, to bi stalo tam 150k. Mogoče še kaj manj, če znaš kaj sam narediti.

Že to, da znaš sam vse razbiti in odstranit, ti prihrani polovico investicije. Orodje in delovna oprema so pa danes poceni, če ravno nisi fen delavskih modnih znamk >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

denabiker ::

en, ki se ukvarja z nepremičninami, je razlagal, da je največji problem sedaj, ker veliko GD stoji, nič se kaj ne izdaja, veliko projektov stoji, zato novih nepremičnih ni na trgu, cene starih lukenj pa gredo v nebo, ker je pač močno povpraševanje. Potem je še očital sedanji vladi, ker je totalno pasivna in da so na to problematiko opozarjali in nobenih povratnih informacij. Da je v prejšnji vladi veliko bolj šlo, pa čeprav je bil še covid.

Mato989 ::

denabiker je izjavil:

en, ki se ukvarja z nepremičninami, je razlagal, da je največji problem sedaj, ker veliko GD stoji, nič se kaj ne izdaja, veliko projektov stoji, zato novih nepremičnih ni na trgu, cene starih lukenj pa gredo v nebo, ker je pač močno povpraševanje. Potem je še očital sedanji vladi, ker je totalno pasivna in da so na to problematiko opozarjali in nobenih povratnih informacij. Da je v prejšnji vladi veliko bolj šlo, pa čeprav je bil še covid.


Največji problem je ker se folk ni pripravljen preselit 50, 100km stran in jamra kako mora dobit vse pred nosom, niti pa ni sposoben prihranit 50k kaj šele 100k, in hkrati pričakuje novogradnjo v okolici LJ...

Tu so glavne težave, to kar ti pišeš je pa pol sekundarna
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kamiKaZaA ::

Malidelničar je izjavil:

Zanimiva debata iz Reddita:

https://www.reddit.com/r/Slovenia/comme...

Kako do nepremičnine? 2024 edition

"Podobne teme so bile že pred dvemi leti in že takrat so vsi jokali kako le kupiti pri takih cenah, No mene zanima enako vendar v 2024. Videti, je da so šle nepremičnine in zemljišča še gor in sicer počasneje, vendar se še kr prodaja.

Meni ni več nobena računica jasna... Skupaj z ženo imava relativno veliko dohodka 4.3k+ neto na mesec in delava kalkulacijo kako kupiti/graditi hišo v okolici LJ glede na cene. V današnjem času želijo za zemljo skor 200k, pol ti pa ostane še vse od temeljne plošče do urejanaja okolice. Ko skupaj sešteješ okvirne stroške prideš na 500 za hišo/dom.

Torej, kako za vraga naj ljudje kupimo karkoli. Kljub visoki plači se mi računica ne izide, če mi z neba ne pade 200k.

Resno. Koji k**** se mučim z neko službo, ko pa neki vzdrževalec ki je podedoval zemljo prodaja to isto za 200k ala neki veleposestnik."

Zanimivo mi je predvsem v tem komentarju iz Reddita, da tako finančno nepismeni ljudje služijo takšne denarje (razen, če sta preko vez in poznanstev dobila službo v neki samo sebi namenski agenciji iz JS, no potem to gre skozi, da si lahko tudi totalno nesposoben, finančno nepismen in mastno služiš).

Preprost izračun. Z 2,3k na mesec z lahkoto preživita v najemu. 5 let si da vsak 1k na mesec na stran in prišparata 120k. To je dovolj za 500k kredita na 20 let. Torej 5 let najem in imaš 120k privarčevanega in potem vzameš razliko do 500k kredita to je 380k kredita. Mesečni obrok na 20 let/fiksna obrestna je 2200 eurov, torej vsak ima 1100 eurov obroka, kar gres skozi, če služita 2150 eur/mesečno vsak. Če ne gre, pa še šparata 1 leto ali par mesecev, da vzameta manj kredita. Ne vem zakaj jamrata in pišeta, da si 500k nepremičnine ne moreta privoščiti ob prihodkih 4300 eur/mesečno?

Zgodovina sprememb…

CiClon ::

Evo ena nepremičnina za 4,3k neto na mesec. Da pomagamo revežem

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CiClon ()

Mato989 ::

Evo Delničar

Tole je pravilen odgovor tisti temi na Redditu... tip je povedal bistvo

Prvo - Če se boš pr 35 zbudu z 0€ na računu, potem tut s tvojo plačo ne boš mogu pridt do hiše (v prvo) - v okolici Lj te bo ta sedaj prišla, kot si sam ocenil, okoli 500k€.

Drugo - začne se s stanovanjem in tam naprej, ne z bajto. Nevem od kje prepričanje, da greš v prvo na bajto za 500k ampak v Sloveniji je takega razmišljanja OGROMNO. Po možnosti z 0€ prihranka, in potem jok kok je vse drago. Če gledaš (mojo, vse ne poznam) okolico Lj ti povem, da hiše povečini kupijo osebe, ki že imajo nek kapital ali v svojem stanovanju brez kredita, posesti, kar koli, in to potem uporabijo ter za razliko vzamejo kredit, kar nas pripelje do tretje točke.

Tretje - mogu boš vzet kredit. Povsem normalno je v svetu, da za NAJVEČJO investicijo življenja vzameš kredit na 30let. Pri nas pa je to bogokletno dejanje, ampak boš mogu vzet.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Če imata skupaj 4.3k neto sta v vsaj top 30% Slovencev če ne višje. Če je to zate malo ali veliko je irelavantno, je več kot večina drugih, to je edino relavantno.

Za Slovenijo je to veliko za LJ pa niti ne. Poleg tega ima precej visoke želje - samostojno hišo, novogradnjo pa še v LJ. Pomoči staršev pa nobene.



Točno to...

Onadva imata prihranjeno verjetno 0 EUR (efektivnih 0 oz. manj kot 10k) želje pa so nerealne

1. hišo (novogradnjo)
2. v okolici LJ (najdražja lokacija zraven drugih 3 ala center LJ, Bled in Obala)

In za take Torrent in jernej mislijo (pa zavajon) da si zaslužijo da jim zdaj mi financiramo to preko davkov... WTF.


Kdo ste to vi? Kako si si to financiranje predstavljal? Da se zbere z davki na nepremičnine en kup denarja in potem vsak, ki bi imel nepremičnino gre do CSD, zahteva poljuben znesek in mu ga CSD nakaže na račun?

zavajon ::

Malidelničar je izjavil:

Zanimiva debata iz Reddita:

https://www.reddit.com/r/Slovenia/comme...

Kako do nepremičnine? 2024 edition

"Podobne teme so bile že pred dvemi leti in že takrat so vsi jokali kako le kupiti pri takih cenah, No mene zanima enako vendar v 2024. Videti, je da so šle nepremičnine in zemljišča še gor in sicer počasneje, vendar se še kr prodaja.

Meni ni več nobena računica jasna... Skupaj z ženo imava relativno veliko dohodka 4.3k+ neto na mesec in delava kalkulacijo kako kupiti/graditi hišo v okolici LJ glede na cene. V današnjem času želijo za zemljo skor 200k, pol ti pa ostane še vse od temeljne plošče do urejanaja okolice. Ko skupaj sešteješ okvirne stroške prideš na 500 za hišo/dom.

Torej, kako za vraga naj ljudje kupimo karkoli. Kljub visoki plači se mi računica ne izide, če mi z neba ne pade 200k.

Resno. Koji k**** se mučim z neko službo, ko pa neki vzdrževalec ki je podedoval zemljo prodaja to isto za 200k ala neki veleposestnik."

Človek naj pač zasluži več. Zakaj nekateri mislijo, da jim kar pripada hiša v okolici Ljubljane, če par zasluži povprečno plačo?
Sicer pa bi mu jaz zaračunal za zemljišče milijon, ker bo hiša na tem zemljišču za vedno degradirala to zemljišče. Naj kupi stanovanje v Kolizeju.


Mato989 je izjavil:

In za take Torrent in jernej mislijo (pa zavajon) da si zaslužijo da jim zdaj mi financiramo to preko davkov... WTF.

Jaz nisem nikoli zagovarjal tega, da naj se nakup nepremičnin financira preko davkov ampak to, da naj se financira gradnja javnih najemnih stanovanj.
Opaziš razliko? Se mi je zdelo, da ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Hm te razumem, ampak, številni iz tega izpeljejo dejstvo, da so takšni prekratki za karkoli, prekratki za Domžale, prekratki za Maribor, prekratki za Celje, prekratki za Vipavsko dolino itd.
In poanta je, da to, da se lahko stegnejo za Kočevje, Pivko, Ilirsko, Mursko Soboto, Ptuj, Goričko, Slovenj Gradec - to NE šteje. Ker to niso lokacije vredne mladega človeka.
To je nekako poanta.

Pa saj nista prekratka za karkoli. Lahko kupita 3 sobno v LJ, novograjeno stanovanje v LJ, tudi kakšno vrstno hišo v LJ bi lahko. Samo za neko samostojno hišo znotraj AC obroča sta pa prekratka.

Treba se je zavedati, da pri vsem jamranju morajo biti nekje meje. Če ne lahko pride nek milionar in jamra, da nepremičnin ni, ker v LJ ni na prodaj nobene vile z heliodromom na strehi.

Mato989 ::

Kako si si to financiranje predstavljal? Da se zbere z davki na nepremičnine en kup denarja in potem vsak, ki bi imel nepremičnino gre do CSD, zahteva poljuben znesek in mu ga CSD nakaže na račun?


Nič si nisem predstavljal, point je tem da bi takim jamračem ti preko davkov od ostalih rad OLAJŠAL dobiti to tam kjer želijo na elitnih lokacijah, medtem ko bi tisti ki davke plačujejo bili večinsko izven elitnih lokacij...

Jaz nisem nikoli zagovarjal tega, da naj se nakup nepremičnin financira preko davkov ampak to, da naj se financira gradnja javnih najemnih stanovanj.
Opaziš razliko? Se mi je zdelo, da ne.


Ker nisi pomislil ravno to sem povedal.... z pobranimi davki iz CELE države tudi NEELITNIH lokacij, bi ti potem rad gradil nepremičnine na stroške vseh državljanov oz davkoplačevalcev z lastnino, za take primerke kot je to, ki bi potem LAŽJE kupila nepremičnino bližje bajti ker bi več folka bilo v državnih najemnih nepremičninah in bi cene padle...

Posredno pomagaš z logiko najemnih stanovanj ravno takim osebkom kot sta opisana tukaj... zdaj ne zmoreta kupit nepremičnine kot jo želita in MENITA da jima PRIPADA (novogradnja max 30km iz LJ) potem bi pa lahko ker če bi 30k družin šlo iz najema v državne flete bi cene padle verjetno kakih 15% morda 20% in bi si ona kupla kar želita...

Da bi pa onadva se odrekala za to pa je vam nepredstavljivo, moramo se odrekat mi ki plačujemo davke onadva pa na easy.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Nič si nisem predstavljal


Do tukaj ima komentar še popoln smisel. Ostalo žal ne.

z pobranimi davki iz CELE države tudi NEELITNIH lokacij, bi ti potem rad gradil nepremičnine na stroške vseh državljanov oz davkoplačevalcev z lastnino, za take primerke kot je to, ki bi potem LAŽJE kupila nepremičnino bližje bajti ker bi več folka bilo v državnih najemnih nepremičninah in bi cene padle


Cilj davkov ni, da se točno temu paru izpolnijo sanje, ampak, da se uredi bolan nepremičninski trg. Zdaj pa če bota ta dva lahko za 400k kupila neko hišo, namesto za 500k, pa tud prav. Tisti iz "neelitnih" lokacij bodo logično tud plačevali "neelitne" davke. Cilj davka ni samo financiranje neprofitnih stanovanj ampak tud odvračanje uporabe praznih nepremičnin za investicije. Pa še stotič. Davek je samo en izmed ostalih potrebnih ukrepov. Definitivno bi morali biti olajšanje gradnje med top prioritetami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Invictus ::

Torrent je izjavil:


Cilj davkov ni, da se točno temu paru izpolnijo sanje, ampak, da se uredi bolan nepremičninski trg.

Trg ni bolan, sam folk bi rad nepremičnino za 10% svojih dohodkov na 10 let. Zraven pa sploh ne ve, koliko stane gradbeni material, in koliko stane financiranje bank...

Bolani so kupci, ki mislijo, da jim karkoli pripada...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Torrent ::

Invictus je izjavil:

Torrent je izjavil:


Cilj davkov ni, da se točno temu paru izpolnijo sanje, ampak, da se uredi bolan nepremičninski trg.

Trg ni bolan, sam folk bi rad nepremičnino za 10% svojih dohodkov na 10 let. Zraven pa sploh ne ve, koliko stane gradbeni material, in koliko stane financiranje bank...

Bolani so kupci, ki mislijo, da jim karkoli pripada...


A ti misliš, da če si tud ti bolan, da si strokovnjak za ocenjavanje zdravja trga? Tako to ne gre kolega. Folk bi mogoče rad nepremičnino za 1% svojih prihodkov na 1 leto, drugo pa je realnost, s katero si tud ti skregan, samo v drug ekstrem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Ker nisi pomislil ravno to sem povedal.... z pobranimi davki iz CELE države tudi NEELITNIH lokacij, bi ti potem rad gradil nepremičnine na stroške vseh državljanov oz davkoplačevalcev z lastnino, za take primerke kot je to, ki bi potem LAŽJE kupila nepremičnino bližje bajti ker bi več folka bilo v državnih najemnih nepremičninah in bi cene padle...

Ja, točno to. A še huje, jaz ne bi le gradil stanovanja z davkoplačevalskim denarjem, jaz bi celo obdavčil stanovanja, še posebej tista prazna. Tako bi prišlo še tisoče od teh praznih stanovanj na trg,a kar bi še znižalo cene.
Skratka, prava nočna mora za Matota :))

Mato989 ::

Cilj davkov ni, da se točno temu paru izpolnijo sanje, ampak, da se uredi bolan nepremičninski trg.


Seveda cilj davkov ni to, ampak to je večinski outcome davka...

Si kdaj videl kje koga jamrat v Halozah da si ne more kupit nepremičnine? Ne jamrajo samo oni na Obali v LJ in okolici(Bled, Kranj, Domžale)... pa morda še kdo v Celju, pol se pa konča...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Cilj davkov ni, da se točno temu paru izpolnijo sanje, ampak, da se uredi bolan nepremičninski trg.


Seveda cilj davkov ni to, ampak to je večinski outcome davka...

Si kdaj videl kje koga jamrat v Halozah da si ne more kupit nepremičnine? Ne jamrajo samo oni na Obali v LJ in okolici(Bled, Kranj, Domžale)... pa morda še kdo v Celju, pol se pa konča...


Jamrajo vsepovprek.
««
653 / 715
»»