» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
612 / 708
»»

Utk ::

Sej pravim, seljačine prave.

In kakšna je kazen?

Pat_MaGroin ::

Ne vem, ker si noben na drzne :). Drugace pa se da fino zjebat take, na sreco zivimo v noro birokratski drzavi :).

Utk ::

To ti misliš. Če bi imeli not Damjana ali pa Jureta J, bi kratkoročno oddala še tvoje stanovanje, pa jim ne bi nič mogel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MadMen ::

Utk je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

A tako zgledajo nove visokakovostne nadstandardne soseske z visoko kvaliteto bivanja? Da rabiš ribiške škornje, če hočeš prit do avta ko malo dežja pade?

Parkirišča pod vodo niso del "elitne soseske", to so parkirišča od "terasastih" blokov v Kosezah. Očitno tega dela Ljubljani nisi videl drugje kot na zemljevidu...

johnnyyy ::

dronyx je izjavil:

Lastnina je pri nas sveta (po mnenju nekaterih) in z njo lahko počneš kar hočeš. Vse zgoraj so legitimne opcije, saj si stanovanje kupil z lastnim denarjem in pri tem plačal tudi davek državi. ne bo meni država nalagala, kaj lahko jaz počnem z mojo lastnino.

Večina ljudi, ki pravi, da lahko "kar koli počne s svojo lastnino" ima precej ozek nabor stvari, ki bi jih v nepremičnini počeli. Nihče nima v mislih da bo imel v stanovanju v 5 nadstropju prašiče, kure, jedrske odpadke, servis traktorjev, diskoteko, pekarno, bencinsko črpalko, ladjedelnico itd. pa tudi država to prepoveduje. Večina jih ima v mislih, da bodo tam ljudje spali/živeli. Ali so to stalni prebivalci, sezonski delavci, turisti, študenti itd. je praktično čisto nepomembno, če ne gre za neke ekstreme (od žurerjev, pijancev itd.),. Ekstremi pa so lahko tako študenti, turisti, kot tudi stalni prebivalci.

In če nekoga motijo turisti, se jaz z otroci tja ne upam niti preselit.

Utk ::

MadMen je izjavil:

Utk je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

A tako zgledajo nove visokakovostne nadstandardne soseske z visoko kvaliteto bivanja? Da rabiš ribiške škornje, če hočeš prit do avta ko malo dežja pade?

Parkirišča pod vodo niso del "elitne soseske", to so parkirišča od "terasastih" blokov v Kosezah. Očitno tega dela Ljubljani nisi videl drugje kot na zemljevidu...

Res je, in tako bo tudi ostalo. Imam veliko bolj zanimivih stvari za videt.

A tisti terarasti bloki pa niso nadstandardni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pat_MaGroin ::

Ne razumem, kako neandertalci ne razumete, da v bivalnih skupnostih si eni pač ne želijo imeti vrtiljaka turistov na vsake 3 dni :). Če se hočeš iti turizem, si pač kupi apartma na Krku in delaj biznis tam :).

Moram pa rečt, da so vsi lastniki v našem bloku letnik 2023 komunisti, ker želijo mir in spokojnost zase in za svoje družine :).

Utk ::

To kar si ti želiš je tvoja stvar, to kar dela sosed s stanovanjem pa njegova stvar. Ne vem kako neandertalci tega ne razumete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

dronyx je izjavil:

Občina bi morala podeliti koncesijo, koliko stanovanj se lahko uporabi za kratkoročno oddajanje in to se podeli za obdobje 5 let (petletka se lepo sliši). Ko je kvota zapolnjena, konec. Za koncesijo se pa tako kot za frekvence mobilne telefonije stepejo potencialni stanodajalci. To je to. Hitro rešen problem, pa še nekaj dodatnega denarja kapne občini v prazno blagajno. :D
To vidiš, bi peljalo v Sloveniji. Da župan podeli koncesije v omejenem številu.
What can go wrong?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Pat_MaGroin ::

Utk je izjavil:

To kar si ti želiš je tvoja stvar, to kar dela sosed s stanovanjem pa njegova stvar. Ne vem kako neandertalci tega ne razumete.


Ne razumeš koncepta bloka, skupne lastnine in sožitja. Glede na no, da si iz rovt, kamor še medvedi ne zaidejo, razumem, da ne razumeš.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ne razumem, kako neandertalci ne razumete, da v bivalnih skupnostih si eni pač ne želijo imeti vrtiljaka turistov na vsake 3 dni :). Če se hočeš iti turizem, si pač kupi apartma na Krku in delaj biznis tam :).

Moram pa rečt, da so vsi lastniki v našem bloku letnik 2023 komunisti, ker želijo mir in spokojnost zase in za svoje družine :).


Pa daj ti meni povej, če glih ne delaš od doma, in se turisti izmenjajo ob 11:00 kako točno ti to občutiš? Vidiš jih ne, ker oni pridejo domov ob 21:00+ ko ti že spokojno počivaš... če pa je galama pa je lahko tudi od študentov ki so Slovenci in najemajo...

Eni res sanjate da NI GALAME če je najem za celo leto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ne razumem, kako neandertalci ne razumete, da v bivalnih skupnostih si eni pač ne želijo imeti vrtiljaka turistov na vsake 3 dni :). Če se hočeš iti turizem, si pač kupi apartma na Krku in delaj biznis tam :).

Moram pa rečt, da so vsi lastniki v našem bloku letnik 2023 komunisti, ker želijo mir in spokojnost zase in za svoje družine :).

Ne vem o kakšnem vrtiljaku turistov govoriš. Jaz 3/4 sosedov niti ne poznam, nekaj jih poznam na videz, novih obrazov pa je ogromno. Občasno na oglasni deski vidim, da nas je nekdo zapustil (je umrl), pa če ne bi pisalo ne bi niti vedel.

Sicer tudi na Krku obstajajo ljudje, ki jih turisti motijo. Jaz imam sosedo, ki jo motijo otroci - tako smo dobili tudi obisk socialne. Je precej zanimivo, ko greš ven, pa od nekaterih sosedov otroci dobijo sladkarije, od drugih pa prijave. Poznam enega modela, ki ga moti hrup, pa je neki familiji prepovedoval delati hišo popoldne in ob sobotah, da si boomer lahko spočije.

Pat_MaGroin ::

Fantje, upam da ne boste šli nikoli v Švico, kjer v svojem stanovanju po 22h niti prat ne smeš :). Ali pečt čevapov na balkonu :). Faking švicarski komunisti :D.

Ostanite v svojih vukojebinah :).

Zgodovina sprememb…

feryz ::

V blokih je hišni red. Če se ga ljudje držijo, ni nobenega problema.

Razen pri tistih, ki se gredo rasizma in jih moti kakšni ljudje hodijo v stanovanje ali kaj imajo v roki. Ali kakšne barvo kožo imajo. Ali kaj tretjega.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, upam da ne boste šli nikoli v Švico, kjer v svojem stanovanju po 22h niti prat ne smeš :). Ali pečt čevapov na balkonu :). Faking švicarski komunisti :D.

Ostanite v svojih vukojebinah :).


Saj pri nas tudi po 22 ne smeš delat galame... pranje sicer res ni prepovedano, ampak bom rekel tako, če je problem pranje je problem kosntrukcija bloka da se preveč sliši... recimo če jaz perem ponoči v čisti tišini se iz zaprte kopalnice komaj kaj sliši v spalnico... pa je samo 1 zid prepreka...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

johnnyyy je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Ne razumem, kako neandertalci ne razumete, da v bivalnih skupnostih si eni pač ne želijo imeti vrtiljaka turistov na vsake 3 dni :). Če se hočeš iti turizem, si pač kupi apartma na Krku in delaj biznis tam :).

Moram pa rečt, da so vsi lastniki v našem bloku letnik 2023 komunisti, ker želijo mir in spokojnost zase in za svoje družine :).

Ne vem o kakšnem vrtiljaku turistov govoriš. Jaz 3/4 sosedov niti ne poznam, nekaj jih poznam na videz, novih obrazov pa je ogromno. Občasno na oglasni deski vidim, da nas je nekdo zapustil (je umrl), pa če ne bi pisalo ne bi niti vedel.

Sicer tudi na Krku obstajajo ljudje, ki jih turisti motijo. Jaz imam sosedo, ki jo motijo otroci - tako smo dobili tudi obisk socialne. Je precej zanimivo, ko greš ven, pa od nekaterih sosedov otroci dobijo sladkarije, od drugih pa prijave. Poznam enega modela, ki ga moti hrup, pa je neki familiji prepovedoval delati hišo popoldne in ob sobotah, da si boomer lahko spočije.


To si pač naredil napako, da si se preselil v par desetletij star blok, kjer imaš vso možno golazen, ki se je nabrala v vseh teh desetletjih. Od socialcev do čudakov.

gort ::

Pat_MaGroin je izjavil:

kjer v svojem stanovanju po 22h niti prat ne smeš :)

Poleg novih tarif rabimo še to!

Mato989 ::

gort je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

kjer v svojem stanovanju po 22h niti prat ne smeš :)

Poleg novih tarif rabimo še to!


Ja tale bi bla kar dobra... poceni tarife ponoči za elektriko, prat pa nič pa ne smeš delat...

EPIC
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Likalnik ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Poznam enega modela, ki ga moti hrup, pa je neki familiji prepovedoval delati hišo popoldne in ob sobotah, da si boomer lahko spočije.


pa to dejansko se da prepovedati? da nekomu med tednom recimo ob 16ih prepoveš delati hišo, ker te moti hrup? gre to legalno skozi....oziroma, če pokličeš in prijaviš, se ti organi na drugi strani linije samo smejijo ali pač ne?

johnnyyy ::

Pat_MaGroin je izjavil:

To si pač naredil napako, da si se preselil v par desetletij star blok, kjer imaš vso možno golazen, ki se je nabrala v vseh teh desetletjih. Od socialcev do čudakov.

Kolega se je selil v novogradnjo, pa so neki Ukrajinci kupili sosednje stanovanje pa je čez noč sanjsko stanovanje postalo nevzdržno. Pač tega ne moreš predvidit.

Likalnik je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Poznam enega modela, ki ga moti hrup, pa je neki familiji prepovedoval delati hišo popoldne in ob sobotah, da si boomer lahko spočije.


pa to dejansko se da prepovedati? da nekomu med tednom recimo ob 16ih prepoveš delati hišo, ker te moti hrup? gre to legalno skozi....oziroma, če pokličeš in prijaviš, se ti organi na drugi strani linije samo smejijo ali pač ne?

Saj veš kako je pri tem, prepovedat ravno ne more, je pa lahko precej siten pri drugih stvareh. Drugače imamo kup enih inšpekcij in če/ko gradiš lahko kliče in prijavlja skoraj v nedogled. Inšpekcije pa se po zakonu morajo odzvati, tebi in izvajalcu pa to pobira čas pa tudi energijo.

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, upam da ne boste šli nikoli v Švico, kjer v svojem stanovanju po 22h niti prat ne smeš :). Ali pečt čevapov na balkonu :). Faking švicarski komunisti :D.

Ostanite v svojih vukojebinah :).


Saj pri nas tudi po 22 ne smeš delat galame... pranje sicer res ni prepovedano, ampak bom rekel tako, če je problem pranje je problem kosntrukcija bloka da se preveč sliši... recimo če jaz perem ponoči v čisti tišini se iz zaprte kopalnice komaj kaj sliši v spalnico... pa je samo 1 zid prepreka...

Ja, Švicarji so znani po tem, da ne znajo konstruirati blokov.

ginekk ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, upam da ne boste šli nikoli v Švico, kjer v svojem stanovanju po 22h niti prat ne smeš :). Ali pečt čevapov na balkonu :). Faking švicarski komunisti :D.

Ostanite v svojih vukojebinah :).


Da nisi ti tist biser, ki je včer na RTVSLO komentarje napisal kako v Švici pri sebi doma ne moreš gostiti več kot 12 gostov, da je potem prevelka konkurenca za lokalne gostilničarje.

Sicer pa nič novega da je Švica fašistična in zahojena, ženske so dobile volilno pravico šele v 70ih, en kanton pa celo šele v 90ih.

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, upam da ne boste šli nikoli v Švico, kjer v svojem stanovanju po 22h niti prat ne smeš :). Ali pečt čevapov na balkonu :). Faking švicarski komunisti :D.

Ostanite v svojih vukojebinah :).


Saj pri nas tudi po 22 ne smeš delat galame... pranje sicer res ni prepovedano, ampak bom rekel tako, če je problem pranje je problem kosntrukcija bloka da se preveč sliši... recimo če jaz perem ponoči v čisti tišini se iz zaprte kopalnice komaj kaj sliši v spalnico... pa je samo 1 zid prepreka...

Ja, Švicarji so znani po tem, da ne znajo konstruirati blokov.


Ja no če jih znajo in je neslišnost urejena potem tudi če je prepoved pranja te noben ne bo slišal xD

Ne gre oboje, prepovedat in dobro skostruirat stene da ni slišno kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Fantje, upam da ne boste šli nikoli v Švico, kjer v svojem stanovanju po 22h niti prat ne smeš :). Ali pečt čevapov na balkonu :). Faking švicarski komunisti :D.

Ostanite v svojih vukojebinah :).

Z veseljem. Raje v bosansko selo kot v tako Švico.

Kje živijo potem seljačine in kje je vukojebina se bi pa tudi dalo debatirat.

In btw, Švicarji niso komunisti, ampak fašisti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zavajon ::

Pri Švicarjih z logiko ne prideš daleč. To so rovtarji, podobno kot Ptujčani :))

miha98 ::

Da te nebom s kolom po glavi. Presss

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

megakamela ::

"Under New York City law, "Hosts (whether owners or tenants) cannot rent out an entire apartment or home to visitors for fewer than 30 days, even if the host owns or lives in the building".

Američani so tudi komunajzarji, ni kaj.

Mato989 ::

Mene samo zanima kdo to preveri in ugotovi kršitve
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Kaj pa vem, mogoce sosedi :).

matobeli ::

Mato že študira kako bi se tudi temu davku izognil če se kakšno tako stanovanje slučajno znajde med dedno maso.

megakamela ::

Mato989 je izjavil:

Mene samo zanima kdo to preveri in ugotovi kršitve


Preveri na AirBnB ponudnike v "New York City" - samo še hoteli. Skratka komunizem in pol.

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Mene samo zanima kdo to preveri in ugotovi kršitve

Imajo javne službe, ki to pregledujejo. Ker so kapitalisti in imajo njihovi podjetniki po drugih državah podjetja, se veliko denarja steka tja. K temu precej doda še turizem, saj je lokacija svetovno znana. Kaj misliš, da švicarji s helikopterji spravljajo seno iz njihovih planin ker se to "splača"? Ne, oni imajo toliko "dragega" turizma in izvoz znanja in intelektualne lastnine, da si to lahko privoščijo.

Utk ::

Nekateri bebci tu mislijo, da je v NYC tako kot je zarad koristi ljudi, ki tam živijo. Ne, dragi moji, tako je kot je, ker so hotelske verige zlobirale, da se odstrani konkurenco. To je edini razlog.
Sure, kmetavzarji, nikjer jih ne manjka, se pa veselijo tega, da ker so sami nesposobni se malo obrnit, da se ne smejo niti drugi. Tisti, ki se znajo obrnit, se bojo vseeno, oni ki ne, bojo pa vseeno ostali nesposobni kmetavzarji.

Pat_MaGroin ::

Utk je izjavil:

Nekateri bebci tu mislijo, da je v NYC tako kot je zarad koristi ljudi, ki tam živijo. Ne, dragi moji, tako je kot je, ker so hotelske verige zlobirale, da se odstrani konkurenco. To je edini razlog.
Sure, kmetavzarji, nikjer jih ne manjka, se pa veselijo tega, da ker so sami nesposobni se malo obrnit, da se ne smejo niti drugi. Tisti, ki se znajo obrnit, se bojo vseeno, oni ki ne, bojo pa vseeno ostali nesposobni kmetavzarji.


Je tebi v lajfu uspelo kupiti cegle kje, kjer niso absolutno rovte, pozabljene od vseh? :)

Z matotom se zaganjata v neke biznise, kot da bi imela nepremičnine na dejansko zanimivih lokacijah. Tako pa bevskata o neki podjetniški pobudi iz lokacij, kamor turist niti po pomoti ne zaide :).

Tudi z avtodomom si lahko 10+ let nazaj parkiral kjer koli. Danes je to skorajda misija nemogoče. Faking komunisti :D.

"Lastim si 4 stanovanja v Fukovcih". Uspelo ti je :D.

Zgodovina sprememb…

megakamela ::

Utk je izjavil:

Nekateri bebci tu mislijo, da je v NYC tako kot je zarad koristi ljudi, ki tam živijo. Ne, dragi moji, tako je kot je, ker so hotelske verige zlobirale, da se odstrani konkurenco. To je edini razlog.
Sure, kmetavzarji, nikjer jih ne manjka, se pa veselijo tega, da ker so sami nesposobni se malo obrnit, da se ne smejo niti drugi. Tisti, ki se znajo obrnit, se bojo vseeno, oni ki ne, bojo pa vseeno ostali nesposobni kmetavzarji.


Evo, točno tako zdaj ljudje, "ki nimamo v lasti ekstra nepremičnine", lobiramo, da se odstrani AirBnB konkurenca.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Z matotom se zaganjata v neke biznise, kot da bi imela nepremičnine na dejansko zanimivih lokacijah. Tako pa bevskata o neki podjetniški pobudi iz lokacij, kamor turist niti po pomoti ne zaide :).

Z matotom sva načelna. Čim nižji davki, čim manj birokracije in brigaj se zase. Ne vem za njega, ampak jaz vem do kod grejo moje parcele in od tam naprej me ne briga kaj kdo dela. Vi pa vtikate nos povsod kjer ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Utk je izjavil:

Nekateri bebci tu mislijo, da je v NYC tako kot je zarad koristi ljudi, ki tam živijo. Ne, dragi moji, tako je kot je, ker so hotelske verige zlobirale, da se odstrani konkurenco. To je edini razlog.
Sure, kmetavzarji, nikjer jih ne manjka, se pa veselijo tega, da ker so sami nesposobni se malo obrnit, da se ne smejo niti drugi. Tisti, ki se znajo obrnit, se bojo vseeno, oni ki ne, bojo pa vseeno ostali nesposobni kmetavzarji.


Je tebi v lajfu uspelo kupiti cegle kje, kjer niso absolutno rovte, pozabljene od vseh? :)

Z matotom se zaganjata v neke biznise, kot da bi imela nepremičnine na dejansko zanimivih lokacijah. Tako pa bevskata o neki podjetniški pobudi iz lokacij, kamor turist niti po pomoti ne zaide :).

Tudi z avtodomom si lahko 10+ let nazaj parkiral kjer koli. Danes je to skorajda misija nemogoče. Faking komunisti :D.

"Lastim si 4 stanovanja v Fukovcih". Uspelo ti je :D.



Briga mene za biznise... jaz se borim samo proti OMEJITVAM ki so predpisane... ker na koncu boš imel predpisano da lahko serjemo samo med 7 in 8 zjutraj če boš takrat v avtu pač drži do jutra drugače kazen!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ginekk ::

Utk je izjavil:

Nekateri bebci tu mislijo, da je v NYC tako kot je zarad koristi ljudi, ki tam živijo.


Ja, saj to je kar logično.

Pri nas pa nesposobni reveži lobirajo (poleg biznisa). Očitno v zelo slabem zavedanju, kajti na koncu bo zelo verjetno tudi za njih stanovanje še dražje. Če danes ustavimo AirBnb, to ne bo rešilo prav ničesar.

megakamela ::

Utk je izjavil:

Z matotom se zaganjata v neke biznise, kot da bi imela nepremičnine na dejansko zanimivih lokacijah. Tako pa bevskata o neki podjetniški pobudi iz lokacij, kamor turist niti po pomoti ne zaide :).

Z matotom sva načelna. Čim nižji davki, čim manj birokracije in brigaj se zase. Ne vem za njega, ampak jaz vem do kod grejo moje parcele in od tam naprej me ne briga kaj kdo dela. Vi pa vtikate nos povsod kjer ni treba.


Živimo v državi, ki jo tvori družba. In to družbo še kako briga, kaj njeni člani delajo v njej in kako s svojim delovanjem vplivajo na druge sodržavljane.

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

ginekk je izjavil:

Če danes ustavimo AirBnb, to ne bo rešilo prav ničesar.

To je res, ampak to je samo ena smer debate. AirBnB se je pač izrodil iz svoje osnove in nadomešča komercialne ponudbe ter ni primeren za večstanovanjske hiše.

Utk ::

Živimo v državi, ki jo tvori družba. In to družbo še kako briga, kaj njeni člani delajo v njej in kako s svojim delovanjem vplivajo na druge sodržavljane.

No dej povej kako nekdo, ki oddaja stanovanje, vpliva nate. Nate vplivajo konkretni dogodki, ropot, dretje, itd., ne pa samo oddajanje. A ni tako?

Pat_MaGroin ::

Ko bodo država/občine odmaknile svoj monopol, kje kdaj in kako se lahko zida, bom pa tudi jaz za odprti trg :).

So se pa airbnbja seveda lotili zaradi napačnih razlogov :).

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

megakamela je izjavil:

Utk je izjavil:

Z matotom se zaganjata v neke biznise, kot da bi imela nepremičnine na dejansko zanimivih lokacijah. Tako pa bevskata o neki podjetniški pobudi iz lokacij, kamor turist niti po pomoti ne zaide :).

Z matotom sva načelna. Čim nižji davki, čim manj birokracije in brigaj se zase. Ne vem za njega, ampak jaz vem do kod grejo moje parcele in od tam naprej me ne briga kaj kdo dela. Vi pa vtikate nos povsod kjer ni treba.


Živimo v državi, ki jo tvori družba. In to družbo še kako briga, kaj njeni člani delajo v njej in kako s svojim delovanjem vplivajo na druge sodržavljane.



Seveeeda, tako zelo jih briga da dopuščajo prodajo in uporabo cigaret in alkohola ki imatap osledico večje obremenitve za zdravstvo, enako velja za ekstremne športe in za hribolazenje itd...

Tako zelo skrbi državljane kaj se dogaja da je samo AirBnb problem in Janša...

Daj ne ga srat no
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

megakamela ::

Utk je izjavil:

Živimo v državi, ki jo tvori družba. In to družbo še kako briga, kaj njeni člani delajo v njej in kako s svojim delovanjem vplivajo na druge sodržavljane.

No dej povej kako nekdo, ki oddaja stanovanje, vpliva nate. Nate vplivajo konkretni dogodki, ropot, dretje, itd., ne pa samo oddajanje. A ni tako?


Eden izmed vplivov turističnega oddajanja so posledično podivjane cene stanovanj/najemnin - vpliv na stanovanjski trg.
Zakaj bi gradil stanovanja za lokalno prebivalstvo, če jih lahko gradiš za turiste, saj je to bolj dobičkonosno.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Aha, se pravi, da v resnici nimajo nič s tem sosedi, ki jih turisti kao motijo, ampak so sosedi samo izgovor.

Zakaj bi gradil stanovanja za lokalno prebivalstvo, če jih lahko gradiš za turiste, saj je to bolj dobičkonosno.

Ja, za dobičkonosnost smo pa že zdavnaj ugotovili, da je ful slaba stvar....

Mato989 ::

megakamela je izjavil:

Utk je izjavil:

Živimo v državi, ki jo tvori družba. In to družbo še kako briga, kaj njeni člani delajo v njej in kako s svojim delovanjem vplivajo na druge sodržavljane.

No dej povej kako nekdo, ki oddaja stanovanje, vpliva nate. Nate vplivajo konkretni dogodki, ropot, dretje, itd., ne pa samo oddajanje. A ni tako?


Eden izmed vplivov turističnega oddajanja so posledično podivjane cene stanovanj/najemnin - vpliv na stanovanjski trg.
Zakaj bi gradil stanovanja za lokalno prebivalstvo, če jih lahko gradiš za turiste, saj je to bolj dobičkonosno.


Torej naj domačini ponudijo več kot turisti pa ne bo noben hotel več oddajat turistom...

Free market pa to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

megakamela ::

Mato989 je izjavil:

megakamela je izjavil:

Utk je izjavil:

Z matotom se zaganjata v neke biznise, kot da bi imela nepremičnine na dejansko zanimivih lokacijah. Tako pa bevskata o neki podjetniški pobudi iz lokacij, kamor turist niti po pomoti ne zaide :).

Z matotom sva načelna. Čim nižji davki, čim manj birokracije in brigaj se zase. Ne vem za njega, ampak jaz vem do kod grejo moje parcele in od tam naprej me ne briga kaj kdo dela. Vi pa vtikate nos povsod kjer ni treba.


Živimo v državi, ki jo tvori družba. In to družbo še kako briga, kaj njeni člani delajo v njej in kako s svojim delovanjem vplivajo na druge sodržavljane.



Seveeeda, tako zelo jih briga da dopuščajo prodajo in uporabo cigaret in alkohola ki imatap osledico večje obremenitve za zdravstvo, enako velja za ekstremne športe in za hribolazenje itd...

Tako zelo skrbi državljane kaj se dogaja da je samo AirBnb problem in Janša...

Daj ne ga srat no


Gonja proti AirBnB je prišla iz civilne družbe in tega problema se ne izpostavlja le v Sloveniji. Če te motijo cigareti in alkohol, se zorganiziraj, si poišči ekipo in začni zbirat podpise in pritiskati na odločevalce.

ginekk ::

MadMen je izjavil:

ginekk je izjavil:

Če danes ustavimo AirBnb, to ne bo rešilo prav ničesar.

To je res, ampak to je samo ena smer debate. AirBnB se je pač izrodil iz svoje osnove in nadomešča komercialne ponudbe ter ni primeren za večstanovanjske hiše.


Saj to neke mere se strinjam. Prav tako imam nepremičnine na AirBnb lokacijah in jih nimam namena oddajat.

Ampak po isti logiki lahko ukineš Uber, Wolt, navsezadnje prevozi.org. Vsi ti izkoriščajo delovna sredstva (stanovanje/avto), katerim očitno prvotni namen ni bil komercialna storitev nastanitve/prevoza in se na ta način zažirajo oz. konkurirajo namenskim ponudnikom (hotelirjem/prevoznikom).

Isto tako lahko prepoveš medsebojno izposojo orodja ali pa fušanje doma, če bi si kdo rad prepleskal sam. Prav tako vrtičkanje - slednje je neučinkovito v primerjavi z komercialnim gojenjem zelenjave. Ni konca te logike in težko povsem razmejiš med zasebnim/poslovnim delovanjem.

Če bi jaz imel recimo nove goste dvakrat na teden bi izgledalo identično AirBnbju, ampak še vedno so samo moji privat gosti in tega mi nihče nikoli ne more prepovedat, ker bi sam sebi v skledo pljunil.

Mato989 ::

Gonja proti AirBnB je prišla iz civilne družbe in tega problema se ne izpostavlja le v Sloveniji. Če te motijo cigareti in alkohol, se zorganiziraj, si poišči ekipo in začni zbirat podpise in pritiskati na odločevalce.


Govorim ti da je ta kvazi briga družbe ena PR puhlica...

Ti ki so proti AirBNB naj za začetek zberejo 100k podpisov da vidimo če se nek odstotek družbe sploh strinja z njimi

Ja se pravi če ne smeš več airbnb ne smeš tudi za 1 dan posodit avta... ker ni NAMENJEN temu da bi ga vsak dan drug vozil ali vsake 5 dni... kot baje stanovanje ni namenjeno temu da bi vsake 4 dni drug spal

TROLOLOL
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

megakamela ::

Mato989 je izjavil:

megakamela je izjavil:

Utk je izjavil:

Živimo v državi, ki jo tvori družba. In to družbo še kako briga, kaj njeni člani delajo v njej in kako s svojim delovanjem vplivajo na druge sodržavljane.

No dej povej kako nekdo, ki oddaja stanovanje, vpliva nate. Nate vplivajo konkretni dogodki, ropot, dretje, itd., ne pa samo oddajanje. A ni tako?


Eden izmed vplivov turističnega oddajanja so posledično podivjane cene stanovanj/najemnin - vpliv na stanovanjski trg.
Zakaj bi gradil stanovanja za lokalno prebivalstvo, če jih lahko gradiš za turiste, saj je to bolj dobičkonosno.


Torej naj domačini ponudijo več kot turisti pa ne bo noben hotel več oddajat turistom...

Free market pa to...


Si že bil kdaj na počitnicah? Če si bil, potem veš, da si za dopust pripravljen zapraviti več kot, če počivaš doma. Ljudje varčujejo celo leto za dopust ali pa dobijo regres, da ga zapravijo v enem tednu. Free market je pravljica za lahko noč. Ne obstaja nikjer, niti v najbolj kapitalističnih državah ne.
««
612 / 708
»»