» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
578 / 709
»»

Utk ::

enemon je izjavil:

Dve leti nazaj so se vse take vrstne v Zalogu prodale po okoli 120k, zdaj imajo na nepremicnine.net nastavljene cene 250k+

Ja, to je zato, ker je nekdo nastavil tak oglas, ne pa zato, ker bi ljudje imeli več denarja, za kupit pa manj stanovanj in hiš.

m0LN4r ::

PS: Fun fact, na divjem zahodu je ze tako, da ce imas potomce, brez problema dobis kredit za dlje, kot je povprecna zivljenjska doba tvoje generacije. Ce pa nimas potomcev, pa ti jo zelo radi zavrnejo - fun times ahead
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Malidelničar ::

Utk je izjavil:

Kaj se je pa takega zgodilo od recimo leta 2015 do danes, da so se cene podvojile? So se plače podvojile? Ne.

Plače se niso podvojile, čeprav so dost narastle, se je pa marsikomu podvojil in potrojil, pa še kaj več, kak drug zaslužek.

Kaj pa se je takega zgodilo v obdobju 2008-2014, da so cene padle? Je bila deflacija, so šle plače dol? Ne.

Evo, tule smo, ekonomist sprašuje kaj se je zgodilo leta 2008, da so cene padle.


Določenim kar velikim podskupinam mladih/malo manj mladih/delu starejših so kar rastle plače v povezavi tudi z zelo donosnimi side hustli.

Tule iz Reddita je en lep primer zelo uspešne (verjetno relativno mlajše) osebe:

r/SlovenijaFIRE: Kam z dobičkom?
https://www.reddit.com/r/SlovenijaFIRE/...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Določenim kar velikim podskupinam mladih/malo manj mladih/delu starejših so kar rastle plače v povezavi tudi z zelo donosnimi side hustli.

Ne samo to, tudi starejši ki imajo odrasle otroke so velikokrat "šparali za otroke". In ko začneš vrednotit pomoč staršev, svoje prihodke itd. se ti hitro zgodi, da če neke pomoči nimaš in nisi v najbolj perspektivni branži, da na trgu nepremičnin izvisiš.

Utk ::

Sej pravim, mladi danes štartajo z dost več denarja kot včasih. Če ima nekdo 1600 plače namesto 1300, tega tako zlahka ne nadoknadi.
Ok, so tudi taki, ki spičkajo večino tega v Aziji, pa pustimo te...

LeQuack ::

In zakaj bi mogli dati več za nepremičnine, a jim ni privoščite boljšega standarda kot ste ga imeli sami? A ni to merilo napredka? Vi pravite da vse kar mladi več zaslužijo morajo dati penzičem, ker so pred njimi pokupili vso zemljo in stanovanja. A se čudite če noben noče potem ostati tu.
Quack !

Utk ::

Ne rabijo. Komot si sami ceneje postavijo. Samo pravim, da imajo več denarja kot ga je blo včasih.

Alayne ::

vidko54 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ma pol raje kupiš 2x večjo stanovanje v MB za podoben denar


60m2 bivalne, slabih 8m2 balkona in shramba slabih 7m2 je 350k. Trisobno.


Ne ravno 2x vecje.

Sma ravno kupila v MB. 208k; 70m2 neto kvadrature. Cca 40m2 atrija. 2 zunanji parkirni mesti s predpripravo za elektricno polnilnico (dodatno 14k za dve).

So pa bili prilagodljivi glede postavitve ne-nosilnih sten in dodatnih vticnic. Niso dodatno racunali :)
Je pa na kljuc torej z vso sanitarno opremo.

mm&r ::

Invictus je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A obstaja statistika koliko % prebivalstva si lasti nepremicnino skozi leta?

Seveda, v Sloveniji je nad 90%.


Iz kje je podatek 90%, sem živel pod vtisem da je manj?

Na netu sem samo tega od eurostata našel

https://tradingeconomics.com/slovenia/h...

johnnyyy ::

LeQuack je izjavil:

In zakaj bi mogli dati več za nepremičnine, a jim ni privoščite boljšega standarda kot ste ga imeli sami? A ni to merilo napredka? Vi pravite da vse kar mladi več zaslužijo morajo dati penzičem, ker so pred njimi pokupili vso zemljo in stanovanja. A se čudite če noben noče potem ostati tu.

Zakaj?! Zato ker je naša mentaliteta, da imamo nepremičnin dovolj, poleg tega se gremo "butični turizem", kjer ne bomo dodatno gradili velikih turističnih kapacitet (ker lahko trenutne pokoristimo), ker hočemo, da vsi študirajo nimamo pa dovolj študentskih domov itd. Na koncu pač pridemo do tega da nekdo v zgodbi izvisi in to so pač mladi, ki nimajo nekega zaledja staršev ali/in sorazmerno dobrih služb.

Utk ::

Po eni strani pravijo, da nepremičnine so brez veze in brez veze jih kopičit za otroke, ko pa pride tist čas, pa pravijo da bi vsak moral prit do stanovanja. Zakaj, če to itak ni pomembno?
Takih, ki bi imeli 2 otroka in 10 stanovanj, pa v resnici ni spet tolk. Sploh pa da bi imeli 10 stanovanj praznih.
Tist, ki bo imel bolj pametne starše, bo v prednosti, zmeraj je bilo in zmeraj bo. Tudi če šenkamo vsakemu stanovanje, bo to rešeno, se bo pa pokazal kater drug problem, kjer bo revež in bedak spet ostal zadaj. Tak je svet zmeraj bil in zmeraj bo.

Dokler je znotraj obvoznice prostora za vsaj 20,000 stanovanj, je brez veze govorit o kakem drugem problemu glede tega. Zakaj se tam ne gradi, to je edino vprašanje. Ki ga novi in višji davki ne bojo rešli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jernejl ::

m0LN4r je izjavil:

A obstaja statistika koliko % prebivalstva si lasti nepremicnino skozi leta?

vir
Delež nepremičnin, v katerih živijo lastniki, se na dolgi rok (vsaj v sloveniji) zmanjšuje, torej se povečuje koncentracija.

Utk je izjavil:

Sej pravim, mladi danes štartajo z dost več denarja kot včasih. Če ima nekdo 1600 plače namesto 1300, tega tako zlahka ne nadoknadi.
Seveda, denarja je v obtoku vedno več, včasih so bile plače 50.000 sit, danes so preko 1000 evrov. Ampak to nič ne pomaga, če je treba kljub več denarja za nepremičnino nameniti večji delež te višje plače, ker se nepremičnine dražijo hitreje kot rastejo plače.

Po eni strani pravijo, da nepremičnine so brez veze
Da so nepremičnine brez veze, lahko trdi samo nekdo, ki bi na svetovnem prvenstvu za idiota leta zasedel najvišja tri mesta hkrati. Ne samo, da niso brez veze, streha nad glavo je primarna človekova potreba, brez tega še klošarji ne morejo preživeti. To je enako, kot bi trdil, da je voda ali hrana ali zrak brez veze. Je pa družbeno škodljivo kopičenje teh dobrin preko meja tega, kar nekdo rabi, še posebej če je na drugi strani zaradi tega nekdo lačen / žejen / nima strehe nad glavo. In pri nepremičninskem "trgu" se država z regulacijo aktivno trudi, da se dogaja natanko to. Tistim, ki imajo grunt in zdrave roke, država zmeče pod noge na tone polen, da si čim težje postavijo svojo streho nad glavo, lastnikom pa na drugi strani subvencionira varovanje in praktično vse javne servise, ki povečujejo vrednost premoženja.

Dokler je znotraj obvoznice prostora za vsaj 20,000 stanovanj, je brez veze govorit o kakem drugem problemu glede tega.
Z gradnjo sicer ne bi bilo kaj veliko narobe, ker se nepremičninski fond na dolgi rok mora obnavljati; res je tudi, da je Ljubljana ena izmed najredkeje poseljenih evropskih prestolnic in je prostora za dodatne nepremičnine več kot dovolj. Vseeno pa je butasto delati se francoza, da drugih problemov ni, ko pa je nekje v tem velikostnem razredu tudi število stanovanj, ki so že danes zgrajena in so prazna.

Mato989 ::

Pizda eni se sprasujete kako so lahko nepremicnine sle gor 100 in vec procentov ampak se ppgledam sebe jaz sem leta 2015 dobil na mesec 600 eur danes pa skor 3.000 eur cistega... Torej skor 5x vec...

Nepremicnine pa so pac sle gor za 150 postov jebiga
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Mato989 je izjavil:

Pizda eni se sprasujete kako so lahko nepremicnine sle gor 100 in vec procentov ampak se ppgledam sebe jaz sem leta 2015 dobil na mesec 600 eur danes pa skor 3.000 eur cistega... Torej skor 5x vec...

Nepremicnine pa so pac sle gor za 150 postov jebiga


Me me me... Zakaj misliš, da lahko tebe vzamemo kot referenco za celo državo?

Malidelničar ::

jernejl, mm&r: drži, to sem tudi sam opazil, delež lastniških nepremičnin se v Sloveniji že kar nekaj časa sicer počasi a vztrajno zmanjšuje. To sem opazil že nekaj časa nazaj - zanimivo, da tega še niso pograbili mainstream mediji.

johnnyyy: to si ZELO dobro napisal, nepremičnine so samo del širše slike. Po mojem se dogaja nekakšna stratifikacija mladih, le da se številni tega ne zavedajo in imajo zato napačne predpostavke in vlečejo napačne poteze.

Danes je glede reševanja nepremičninskega vprašanja ful pomembno, da kod mlad človek pravilno oceniš svojo pozicijo v družbi in trende - ki pa so jasni in mi je čudno, da je toliko mladih slepih, da jh ne opazi.

In če imaš dva mlada, ki sta približno glede backgrounda pomoči staršem na istem (recimo nič, manjša, omejena pomoč, torej ni tako da en dobi 10k EUR ali nič, en pa 80k/podarjeno parcelo itd.) in če je en dipomiran humanist/družboslovec en pa STEM/inženirski/IT/ kader, prvi realno ne more tekmovati z drugim za nepremičnino v LJ/okolici LJ. In ta razlika se bo še povečevala. Prvi mora štartati na Haloze/Črnomelj/Pivko, medtem ko drugi, če mu gre ok (je še kakšen normiranec) morda lahko realno celo štarta na Domžale, Kamnik, Trzin, Vrhniko, whatever itd.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

enemon je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pizda eni se sprasujete kako so lahko nepremicnine sle gor 100 in vec procentov ampak se ppgledam sebe jaz sem leta 2015 dobil na mesec 600 eur danes pa skor 3.000 eur cistega... Torej skor 5x vec...

Nepremicnine pa so pac sle gor za 150 postov jebiga


Me me me... Zakaj misliš, da lahko tebe vzamemo kot referenco za celo državo?


Zato ker ko kupuješ nepremičnino kupuješ nepremičnino kot TI en, ne pa kot cela država... kaj misliš da v povprečju 50% države kupuje nepremičnino?

Baš te boli K koliko je povprečna plača... pomembno je koliko zaslužiš ti in če premalo zaslužiš ni krivo povprečje države in povprečna cena ampak je kriva tvoja plača in tvoja izbrana lokacija...

Malidelničar je izjavil:

jernejl, mm&r: drži, to sem tudi sam opazil, delež lastniških nepremičnin se v Sloveniji že kar nekaj časa sicer počasi a vztrajno zmanjšuje. To sem opazil že nekaj časa nazaj - zanimivo, da tega še niso pograbili mainstream mediji.

johnnyyy: to si ZELO dobro napisal, nepremičnine so samo del širše slike. Po mojem se dogaja nekakšna stratifikacija mladih, le da se številni tega ne zavedajo in imajo zato napačne predpostavke in vlečejo napačne poteze.

Danes je glede reševanja nepremičninskega vprašanja ful pomembno, da kod mlad človek pravilno oceniš svojo pozicijo v družbi in trende - ki pa so jasni in mi je čudno, da je toliko mladih slepih, da jh ne opazi.

In če imaš dva mlada, ki sta približno glede backgrounda pomoči staršem na istem (recimo nič, manjša, omejena pomoč, torej ni tako da en dobi 10k EUR ali nič, en pa 80k/podarjeno parcelo itd.) in če je en dipomiran humanist/družboslovec en pa STEM/inženirski/IT/ kader, prvi realno ne more tekmovati z drugim za nepremičnino v LJ/okolici LJ. In ta razlika se bo še povečevala. Prvi mora štartati na Haloze/Črnomelj/Pivko, medtem ko drugi, če mu gre ok (je še kakšen normiranec) morda lahko realno celo štarta na Domžale, Kamnik, Trzin, Vrhniko, whatever itd.



Jaz bi glede deleža lastniških nepremičnin in tega famoznega 76% rad prvo zvedel točno metodologijo izračuna

Kaj točno pomeni teh 76% je to glede na VSE prebivalce v držav tudi otroke itd... ali je to samo glede na državljane 18+ ali je to kako? Ker to je pomemben podatek. Se tuji delavci v državi štejejo ali ne, ker pol je logično da pada ker oni ne kupijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

johnnyyy ::

Malidelničar je izjavil:

Prvi mora štartati na Haloze/Črnomelj/Pivko, medtem ko drugi, če mu gre ok (je še kakšen normiranec) morda lahko realno celo štarta na Domžale, Kamnik, Trzin, Vrhniko, whatever itd.

No če si nek ITjevec lahko delaš povsod, kjer imaš internet. Če si v neki uporabni branži (mehanik, štromar, vodovodar, maler itd.) ti je praktično vseeno kje boš živel, saj lahko delaš kot sp in so ti poklici uporabni tako v mestu kot na podeželju. Če si nek filozof, humanist zgodovinar pa se pojavi problem, saj na podeželju ne boš mogel razviti svojega potenciala, saj tam takšnega "kadra" ne rabijo (s tem tudi visokih prihodkov ne moreš pričakovati), v mestu pa so nepremičnine za tvojo plačo predrage.

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Prvi mora štartati na Haloze/Črnomelj/Pivko, medtem ko drugi, če mu gre ok (je še kakšen normiranec) morda lahko realno celo štarta na Domžale, Kamnik, Trzin, Vrhniko, whatever itd.

No če si nek ITjevec lahko delaš povsod, kjer imaš internet. Če si v neki uporabni branži (mehanik, štromar, vodovodar, maler itd.) ti je praktično vseeno kje boš živel, saj lahko delaš kot sp in so ti poklici uporabni tako v mestu kot na podeželju. Če si nek filozof, humanist zgodovinar pa se pojavi problem, saj na podeželju ne boš mogel razviti svojega potenciala, saj tam takšnega "kadra" ne rabijo (s tem tudi visokih prihodkov ne moreš pričakovati), v mestu pa so nepremičnine za tvojo plačo predrage.


In kaj ta resničen odstavek ki si ga spisal pove?

Meni predvsem sledeče:

1. Izobražuj se v smeri ki ti pomaga doseči tvoje cilje
2. Izobražuj se v smeri ki prinaša dovolj prihodka za uresničitev želja (delamo namreč zato da izpolnimo svoje želje ne pa zato ker nam je dolgčas doma)
3. Težavo z nepremičninami imajo večinoma kadri ki so manj iskani in niso nujni za življenje povprečnih ljudi... (filozofa pač ne rabiš, avtomehanika pa načeloma ja)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Ja verjetno, bo nekdo ponudil 15-20% manj in mu bo rekel, ajd naj ti bo. Pa bosta oba srecna.
Marketingske fore tudi pri nepremicninah.

Tole preprodajanje bo treba ustavt, oz. se bo ustavilo od samega sebe, ko se folk vec ne bo mogel zapufat oz. ne bo potomcev, ki bi podedovali kredit.
Najemnine pa bodo tako visoke, da si bo folk kupil avtodome in zivel rajsi tako.

Saj avtodome že kupujejo in ta, živijo. Bruselj je že eno od takih mest. Mi je zadnjič kolega, ki dela v Bruslju, povedal da tako živi njegova sodelavka.

Pa ena mesečna karta za fitnes, da imaš zastonj tuš :).

Welcome to american style living...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Kdo jo sili da dela v Bruslju, naj gre v SLO za kelnarco za 2k neto bo lahko tu kupila nepremičnino 30 min stran
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Malidelničar ::

Invictus: mi o volku volk iz gozda ;)

https://www.finance.si/nepremicnine/min...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

In kaj ta resničen odstavek ki si ga spisal pove?

To pove samo, da če se pozicioniraš na rep boš na repu verjetno tudi ostal. In tam lahko čakaš miloščino države v obliki socialne pomoči, službe, stanovanja itd. Da pa to preprečiš se moraš izobraževati in delati tudi v uporabnih smereh.

stara mama ::

Pol pa pristaneš nekje pri riti, kjer ga realno še najbolj najebeš.
Oni na repu ga ponavadi manj.
Ekologija™ in Trajnost™

Utk ::

Ja, izobraževanje, cilji in vse to je super. Ampak preklemano redkim je cilj "živeti v Ljubljani", sigurno tudi komu je, super, naj to doseže. Ampak ostali...se bi morali fokusirat na to kaj ti je ZARES cilj. Je cilj, da postaneš nek pomemben CEO? Je cilj, da zaslužiš dovolj za neko hišo z vrtom in imaš čim več prostega časa? Je cilj prepotovat svet? Je cilj neka kombinacija vsega tega, da si "pomemben", ampak da ti ni treba preveč delat za to, bi imel hišo z vrtom, ampak nisi pripravljen ravno delat cele dneve za to, itd., itd.,
Vse to so čist legit cilji, ampak ljudje v resnici slabo ocenjujejo pot do tega. Za 90% teh ciljev ni pogoj, da živiš znotraj obvoznice. Niti da imaš job v Ljubljani. Prej je Ljubljana ovira kot pa pogoj.

Mato989 ::

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In kaj ta resničen odstavek ki si ga spisal pove?

To pove samo, da če se pozicioniraš na rep boš na repu verjetno tudi ostal. In tam lahko čakaš miloščino države v obliki socialne pomoči, službe, stanovanja itd. Da pa to preprečiš se moraš izobraževati in delati tudi v uporabnih smereh.


Predvsem pove da moraš razmišljati kaj boš delal kar ljudje rabijo ne kar ti želiš... če se prekriva toliko lepše ampak v osnovi je služba delati nekaj kar ti ni nekaj kar bi z veseljem delal vsak dan 8 ur ob neki preddoločeni uri če bi imel na TRR 1 milijardico...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pri nas v vukojebini dobesedno šlosarji živijo v trosobnih stanovanjih ali svojih hišah. Ki so jih kupili, zgradili ali so pa v (prekleto poceni) najemu. In potem pride nek bigshot IT-jevec, ali še huje, "marketinger", ki ful dobro služi v Ljubljani, in pravi, da bi morala država njemu tudi omogočit ne vem kaj. Ja lej sinko, očitno nisi spet tako pomemben, dober in dobro plačan, če te nek varilec ali pa monter oken na Ptuju naščije in živi realno bolje od tebe. Zdaj pa, če je njemu bolj pomembno kot stanovanje da lahko zvečer žveči burger za 12 evrov ob Ljubljanici, tudi prav, jaz nimam čisto nič proti, tako se je odločil, ampak kdo mu je zdaj nekaj dolžen zarad tega?

Kaj naj tu država naredi, če so ljudje sami tako neumni, da si ne znajo izračunat kaj je pomembno in kaj ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Pri nas v vukojebini dobesedno šlosarji živijo v trosobnih stanovanjih ali svojih hišah. Ki so jih kupili, zgradili ali so pa v (prekleto poceni) najemu. In potem pride nek bigshot IT-jevec, ali še huje, "marketinger", ki ful dobro služi v Ljubljani, in pravi, da bi morala država njemu tudi omogočit ne vem kaj. Ja lej sinko, očitno nisi spet tako pomemben, dober in dobro plačan, če te nek varilec ali pa monter oken na Ptuju naščije in živi realno bolje od tebe.

Kaj naj tu država naredi, če so ljudje sami tako neumni, da si ne znajo izračunat kaj je pomembno in kaj ne?



Zdaj bo uletel Torrent in jernej ki ti bosta povedala da če je nekdo rodil v LJ ali 5km ven mora imeti PRAVICO živeti tam ker ustava (kje sicer noben ne more pokazat)

Zdaj pa, če je njemu bolj pomembno kot stanovanje da lahko zvečer žveči burger za 12 evrov ob Ljubljanici, tudi prav, jaz nimam čisto nič proti, tako se je odločil, ampak kdo mu je zdaj nekaj dolžen zarad tega?


Evo točno to je tisto kar jaz govorim, popolnoma se strinjam Utk... ni nobenega razloga da bi cela država (proračun) financiral lažjo dostopnost elitam do stanovanja v LJ ker si oni to bojda zaslužijo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Država naj omogoči gradnjo znotraj obvoznice (kjer ni park itd), prostora je dost. Drugega ni treba. Pa niti to ni v pristojnosti države, ampak občine.
Ljubljančani so hoteli (vsaj takega župana so volili) disneyland namesto Ljubljane, zdaj ga imajo. Kup turistov, ki dvigujejo cene. Vsega, ne samo stanovanj.

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Ja, izobraževanje, cilji in vse to je super. Ampak preklemano redkim je cilj "živeti v Ljubljani", sigurno tudi komu je, super, naj to doseže. Ampak ostali...se bi morali fokusirat na to kaj ti je ZARES cilj. Je cilj, da postaneš nek pomemben CEO? Je cilj, da zaslužiš dovolj za neko hišo z vrtom in imaš čim več prostega časa? Je cilj prepotovat svet? Je cilj neka kombinacija vsega tega, da si "pomemben", ampak da ti ni treba preveč delat za to, bi imel hišo z vrtom, ampak nisi pripravljen ravno delat cele dneve za to, itd., itd.,
Vse to so čist legit cilji, ampak ljudje v resnici slabo ocenjujejo pot do tega. Za 90% teh ciljev ni pogoj, da živiš znotraj obvoznice. Niti da imaš job v Ljubljani. Prej je Ljubljana ovira kot pa pogoj.

Meni so takšni in drugačni cilji precej mimo. Bolje je da se fokusiraš na pot ter da poizkušaš vmesnem času spoznavat stvari in se prilagajaš. Jaz pač nisem tak "stručko" ki bi pri 10 letih poznal vse poklice in bi vedel kateri je zame optimalen in kakšno življenje bo najbolje zame. Zato tudi delam v smeri, da je moje področje - tako zasebno kot profesionalno, precej široko.

In kar se tiče nepremičnin je moja "želja" bolj v smislu, da jih imamo toliko in toliko različnih, da se tudi če hočeš "doživeti Ljubljano, Celje, Maribor itd", da se najde nekaj zate, pa da za to ne daš ledvice in si zabiješ žebelj v krsto do konca življenja. Ker naš nepremičninski trg je precej brutalen. Ko sem na zadnje klical za najem stanovanja, da bi se selili zaradi izgradnje hiše, so me spraševali od zaposlitve/otrok/če imam redne prihodke, če bom zmožen plačevati najemnino itd. in to do nivoja, da so nekateri hoteli celo izpiske plač.

Mato989 je izjavil:

Predvsem pove da moraš razmišljati kaj boš delal kar ljudje rabijo ne kar ti želiš... če se prekriva toliko lepše ampak v osnovi je služba delati nekaj kar ti ni nekaj kar bi z veseljem delal vsak dan 8 ur ob neki preddoločeni uri če bi imel na TRR 1 milijardico...

Na svetu imaš ogromno poklicev in različnih del. Iz tega vidika, mi je precej levo, da od vse palete ne moreš najti nekaj kaj se na določeni lokaciji rabi in ti je vsaj malo všeč.

Mato989 ::

Na svetu imaš ogromno poklicev in različnih del. Iz tega vidika, mi je precej levo, da od vse palete ne moreš najti nekaj kaj se na določeni lokaciji rabi in ti je vsaj malo všeč.


To drži ampak samo dokler nimaš nekih osebnih zahtev ki ti zožijo krog.

Lahko ti rečeš da ti je super šiht delat na naftni ploščadi ampak če hočeš bivat v SLO in delat v SLO je pač to nekompatibilno kajne?

In ko večina ljudi v enačbo vnese svoje personalne zahteve se število poklicev zoži na nekaj 10 max.
Ko pa dodamo še zahteve po plačah in delovnem času pa jih odpade verjetno še 90% in prideš na odločitve med 1-3 poklici v tvoji okolici ki vsaj na široko ustrezajo tvojih osebnim pogojem.


Tvoja logika je pravilna ampak samo dokler ti je poklic = lajf in boš VSE prilagodil za poklic tako lokacijo dela, kot lokacijo lajfa, kot lajfstyle (zaradi plače) itd... Čim greš v drugo smer je pa kot pravim jaz in tako gre večina
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ja, lahk se ti prilagajaš, ampak če si se odločil, da zdaj bi pa imel svoje stanovanje ali hišo, moraš v to nekaj "vložit". Pa tudi razmislit kje.

Mato989 ::

so me spraševali od zaposlitve/otrok/če imam redne prihodke, če bom zmožen plačevati najemnino itd. in to do nivoja, da so nekateri hoteli celo izpiske plač.


To je nekaj povsem normalnega v USA in nič brutalnega... mislim da ste preveč razvajeni zaradi socializma Tam hočejo recimo še dobre reviewe tebe od prejšnjega ki ti je rental.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Mato989 je izjavil:

so me spraševali od zaposlitve/otrok/če imam redne prihodke, če bom zmožen plačevati najemnino itd. in to do nivoja, da so nekateri hoteli celo izpiske plač.


To je nekaj povsem normalnega v USA in nič brutalnega... mislim da ste preveč razvajeni zaradi socializma Tam hočejo recimo še dobre reviewe tebe od prejšnjega ki ti je rental.

Meni je prvi filter facebook. Ne moreš verjet kake vse neumnosti objavljajo ljudje.
Tega potem sicer seveda ne omenjam, ampak taki ne pridejo niti do ogleda. Mislim, če hočeš, da te kdo vzame v stanovanje, ali pa v službo, se pač ne slikaj z orožjem, ne objavljaj live streamov pijanih zabav in podobno. Morda je to kul v neki družbi, ampak izven nje...NI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Lahko ti rečeš da ti je super šiht delat na naftni ploščadi ampak če hočeš bivat v SLO in delat v SLO je pač to nekompatibilno kajne?

Pa saj na naftni ploščadi nisi zaposlen za "gledanje valov", ampak imaš neko delo, ki ga tudi na celini lahko najdeš. Boš pač vrtal vrtine za TČ :). Kot bi rekel, da si štromar, pa te veseli le štrom v rudnikih črnega premoga.

Mato989 je izjavil:

To je nekaj povsem normalnega v USA in nič brutalnega... mislim da ste preveč razvajeni zaradi socializma Tam hočejo recimo še dobre reviewe tebe od prejšnjega ki ti je rental.

Saj ne bi rekel, da je neka posebnost - a če se pogovarjaš in poveš da gradiš hišo (najbrž nisi brez denarja), poveš da stalnega naslova ne boš menjal in bo ostalo na Ljubljanskem naslovu (ker imaš stanovanje), mislim da sem dal dovolj informacij da je nekdo na varni strani in lahko stvari "neodvisno preveri". To da takšne stvari niso dovolj, ker si "danes 20 ki je klical", je pač posledica prevelikega povpraševanja glede na ponudbo.

Mato989 ::

Pa saj na naftni ploščadi nisi zaposlen za "gledanje valov", ampak imaš neko delo, ki ga tudi na celini lahko najdeš. Boš pač vrtal vrtine za TČ


Ja ampak tebe osrečuje na naftni ploščadi... in hkrati življenje v SLO in delo v SLO... pač ne gre skupaj ne? Primer je banalen ampak point je to da nekaj kar imaš rad glede dela ne pomeni da je tudi to kar je možno ali to kar ti prinaša uresničitev ostalih želja... in praviloma so ostale želje pomembnejše (ali bi vsaj naj bile) od dela...

Recimo če ti nekdo ponudi 10.000 na mesec za pobiranje smeti jaz takoj vzamem to... če pa mi nekdo ponudi 1,6k za to in 2k za sedenje doma in delanje preko PCja pa logično da bom raje vzel to... Ampak bottom line je, da delaš tisto kar je p/p najboljše razmerje med tem kako rad nekaj počneš in kako težaško delo je in tem koliko dobiš plačano.

Saj ne bi rekel, da je neka posebnost - a če se pogovarjaš in poveš da gradiš hišo (najbrž nisi brez denarja), poveš da stalnega naslova ne boš menjal in bo ostalo na Ljubljanskem naslovu (ker imaš stanovanje), mislim da sem dal dovolj informacij da je nekdo na varni strani in lahko stvari "neodvisno preveri". To da takšne stvari niso dovolj, ker si "danes 20 ki je klical", je pač posledica prevelikega povpraševanja glede na ponudbo.


Običajno če gradiš bajto si glih brez denarja ker "vse" mečeš v gradnjo bajte recimo... Torej ti hočeš povedat da bi morali najemodajalci ponižno vzeti tebe zato ekr si jim ti dal dovolj podatkov... narobe, ti hočeš nekaj od njih oni pa od tebe hočejo to in to in to preden ti to namenijo... Ko pridete skup, pridete skup.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Pizda eni se sprasujete kako so lahko nepremicnine sle gor 100 in vec procentov ampak se ppgledam sebe jaz sem leta 2015 dobil na mesec 600 eur danes pa skor 3.000 eur cistega... Torej skor 5x vec...

Nepremicnine pa so pac sle gor za 150 postov jebiga


Kaki nakladač si ti. Ti maš vsako leto za 100% višjo plačo. Sigurno bo nekdo test monkey-a plačeval 3k neto na mesec (cca. 5,5k bruto). Kr grebejo se. Zadrži svoje sanje za sebe. :))

Invictus ::

Torrent je izjavil:


Kaki nakladač si ti. Ti maš vsako leto za 100% višjo plačo. Sigurno bo nekdo test monkey-a plačeval 3k neto na mesec (cca. 5,5k bruto). Kr grebejo se. Zadrži svoje sanje za sebe. :))

3k na mesec je za tujino poceni test monkey. Saj si ponavadi na B2B pogodbi.

V Sloveniji za test monkeya ne bo nihče dal niti 3k bruto.

Kdo pa še išče job v Sloveniji?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pizda eni se sprasujete kako so lahko nepremicnine sle gor 100 in vec procentov ampak se ppgledam sebe jaz sem leta 2015 dobil na mesec 600 eur danes pa skor 3.000 eur cistega... Torej skor 5x vec...

Nepremicnine pa so pac sle gor za 150 postov jebiga


Kaki nakladač si ti. Ti maš vsako leto za 100% višjo plačo. Sigurno bo nekdo test monkey-a plačeval 3k neto na mesec (cca. 5,5k bruto). Kr grebejo se. Zadrži svoje sanje za sebe. :))



Nakladač si edino ti, kdo pa je rekel da imam 3k neto na redni zaposlitvi?

3.200 bruto na 1 pogodbo in 450 EUR na drugo pogodbo zdaj pa zračunaj koliko je to ko odbiješ 4% davka in cca 550 EUR prispevkov...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Še malo pa boš na moji tedenski plači :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Še malo pa boš na moji tedenski plači :D.


;((
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ja ampak tebe osrečuje na naftni ploščadi... in hkrati življenje v SLO in delo v SLO... pač ne gre skupaj ne? Primer je banalen ampak point je to da nekaj kar imaš rad glede dela ne pomeni da je tudi to kar je možno ali to kar ti prinaša uresničitev ostalih želja... in praviloma so ostale želje pomembnejše (ali bi vsaj naj bile) od dela...

Ja samo to je potem tvoj osebni problem. Kot bi rekel, da hočeš biti programer, pa nočeš sedeti za računalnikom. :)

Mato989 je izjavil:

Običajno če gradiš bajto si glih brez denarja ker "vse" mečeš v gradnjo bajte recimo... Torej ti hočeš povedat da bi morali najemodajalci ponižno vzeti tebe zato ekr si jim ti dal dovolj podatkov... narobe, ti hočeš nekaj od njih oni pa od tebe hočejo to in to in to preden ti to namenijo... Ko pridete skup, pridete skup.

Ne gre se da se ponižno vzame, ampak da si pri poslu nekako "enakovreden". Ker če tega razmerja nimaš, pride do "izsiljevanja". Pač meni je dok** ker se mi res ne ljubi razlagat vseh dohodkov, premoženja in ostalih zadev iti na kolena pa ga še nekomu potegniti, da ti s težkim srcem odda 50m² za slabega jurja. Se bom pač drugače organiziral pa bo.

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Pizda eni se sprasujete kako so lahko nepremicnine sle gor 100 in vec procentov ampak se ppgledam sebe jaz sem leta 2015 dobil na mesec 600 eur danes pa skor 3.000 eur cistega... Torej skor 5x vec...

Nepremicnine pa so pac sle gor za 150 postov jebiga


Kaki nakladač si ti. Ti maš vsako leto za 100% višjo plačo. Sigurno bo nekdo test monkey-a plačeval 3k neto na mesec (cca. 5,5k bruto). Kr grebejo se. Zadrži svoje sanje za sebe. :))



Nakladač si edino ti, kdo pa je rekel da imam 3k neto na redni zaposlitvi?

3.200 bruto na 1 pogodbo in 450 EUR na drugo pogodbo zdaj pa zračunaj koliko je to ko odbiješ 4% davka in cca 550 EUR prispevkov...


Na ta tvoj s.p. ne boš dobil kredita, pa če se na glavo postaviš. Kako točno bi potem kupil brez mamine zize stanovanje s tem denarjem, medtem ko živiš v najemu recimo?

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Pri nas v vukojebini dobesedno šlosarji živijo v trosobnih stanovanjih ali svojih hišah. Ki so jih kupili, zgradili ali so pa v (prekleto poceni) najemu. In potem pride nek bigshot IT-jevec, ali še huje, "marketinger", ki ful dobro služi v Ljubljani, in pravi, da bi morala država njemu tudi omogočit ne vem kaj. Ja lej sinko, očitno nisi spet tako pomemben, dober in dobro plačan, če te nek varilec ali pa monter oken na Ptuju naščije in živi realno bolje od tebe.

Kaj naj tu država naredi, če so ljudje sami tako neumni, da si ne znajo izračunat kaj je pomembno in kaj ne?



Zdaj bo uletel Torrent in jernej ki ti bosta povedala da če je nekdo rodil v LJ ali 5km ven mora imeti PRAVICO živeti tam ker ustava (kje sicer noben ne more pokazat)

Zdaj pa, če je njemu bolj pomembno kot stanovanje da lahko zvečer žveči burger za 12 evrov ob Ljubljanici, tudi prav, jaz nimam čisto nič proti, tako se je odločil, ampak kdo mu je zdaj nekaj dolžen zarad tega?


Evo točno to je tisto kar jaz govorim, popolnoma se strinjam Utk... ni nobenega razloga da bi cela država (proračun) financiral lažjo dostopnost elitam do stanovanja v LJ ker si oni to bojda zaslužijo...


To ne piše nikjer v ustavi, ampak ti pove zdrava pamet, če jo imaš seveda. Od tega, da so nepremičnine precenjene splošno prebivalstvo nima nič. Povzroča samo škodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Invictus ::

Seveda bo dobil kredit.

Sam prava banka in referent.

Meni so na normiranca izračunali 400k/10 let...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Na ta tvoj s.p. ne boš dobil kredita, pa če se na glavo postaviš. Kako točno bi potem kupil brez mamine zize stanovanje s tem denarjem, medtem ko živiš v najemu recimo?


Ne drži

https://www.zps.si/aktualne-vsebine/trz...

Je pa res da prve 2 leti ne boš dobil načelona
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Na ta tvoj s.p. ne boš dobil kredita, pa če se na glavo postaviš. Kako točno bi potem kupil brez mamine zize stanovanje s tem denarjem, medtem ko živiš v najemu recimo?


Ne drži

https://www.zps.si/aktualne-vsebine/trz...


Drži, drži. Videno v praksi. Kolega je normiranec in zasluži malo manj kot 100k. Kredita za nepremičnino mu niso odobrili na nobeni banki. Ne vem pa na koliko bank je šel.

Mato989 ::

Ja samo to je potem tvoj osebni problem. Kot bi rekel, da hočeš biti programer, pa nočeš sedeti za računalnikom.


Seveda je, ampak a ni potem tudi tvoj osebni problem da hočeš tako in tako kvaliteto nepremičnine (velikost, starost itd...) na taki lokaciji ki si je ne moreš privoščit? Je to problem mene na Ptuju ali pa Francija v Ljutomeru ali pa Fredija v Kopru?

Ne gre se da se ponižno vzame, ampak da si pri poslu nekako "enakovreden". Ker če tega razmerja nimaš, pride do "izsiljevanja". Pač meni je dok** ker se mi res ne ljubi razlagat vseh dohodkov, premoženja in ostalih zadev iti na kolena pa ga še nekomu potegniti, da ti s težkim srcem odda 50m2 za slabega jurja. Se bom pač drugače organiziral pa bo.


Saj si, oba imata možnost postaviti zahteve in oba imata možnost zavrniti izpolnitev zahtev... ne moreš pa bit enakopraven če je tebi večja sila nekaj dobiti kot njemu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

Invictus je izjavil:

Seveda bo dobil kredit.

Sam prava banka in referent.

Meni so na normiranca izračunali 400k/10 let...


Torej si dobil tak kredit, al je to samo informacija? Kolegu so tud marsikaj naračunali in je na koncu kreditni odbor zavrnil.

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Na ta tvoj s.p. ne boš dobil kredita, pa če se na glavo postaviš. Kako točno bi potem kupil brez mamine zize stanovanje s tem denarjem, medtem ko živiš v najemu recimo?


Ne drži

https://www.zps.si/aktualne-vsebine/trz...


Drži, drži. Videno v praksi. Kolega je normiranec in zasluži malo manj kot 100k. Kredita za nepremičnino mu niso odobrili na nobeni banki. Ne vem pa na koliko bank je šel.



Ker je pač tip nesposoben čeprav zasluži 100k... povej mu da če mi da 5k mu jaz zrihtam kredit na vsaj 1 banki fix... višina pa bomo še vidli pogoj je da ima sp odprt vsaj 2 polni koledarski leti in da morebiti naredi še ono poročilo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Na ta tvoj s.p. ne boš dobil kredita, pa če se na glavo postaviš. Kako točno bi potem kupil brez mamine zize stanovanje s tem denarjem, medtem ko živiš v najemu recimo?


Ne drži

https://www.zps.si/aktualne-vsebine/trz...


Drži, drži. Videno v praksi. Kolega je normiranec in zasluži malo manj kot 100k. Kredita za nepremičnino mu niso odobrili na nobeni banki. Ne vem pa na koliko bank je šel.



Ker je pač tip nesposoben čeprav zasluži 100k... povej mu da če mi da 5k mu jaz zrihtam kredit na vsaj 1 banki fix... višina pa bomo še vidli pogoj je da ima sp odprt vsaj 2 polni koledarski leti in da morebiti naredi še ono poročilo.


Je bolj sposoben od tebe, ampak to sploh ni težko. Nabijaš v prazno, ker nimaš pojma. 200k kredita ni dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Je bolj sposoben od tebe, ampak to sploh ni težko. Nabijaš v prazno, ker nimaš pojma.


prav pa naj bo po tvoje jaz pa poznam tipa ki ma na normirancu 55k letnega prometa že tretje leto in je dobil odobreno 70k kredita ki ga je rabil na 20 let...

200k kredita ni dobil.


Ja 200k je pa druga pesmica... 200k pa ni tako enostavno dobiti, 100k bi pa ziher dobil.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
578 / 709
»»