» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
558 / 711
»»

Kanban ::

Boš podkrepil to s kakšnim svojim virom ali izračunom? Posledica kakšnih ukrepov točno in zakaj naj bi to vodilo do znižanja najemnin. Nek gut feeling ni kredibilen vir ali izračun.

Zanimivo da v krizi pa najemnine niso šle dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Tisti, ki tu ni sposoben dobiti neke lepe place, jo bo v tujini se tezje. Glede na slovensko bo ze dobil boljso, ampak kaksne so pa cene nepremicnin tam?


Imaš veliko držav/mest kjer je razmerje boljše, npr. vzemi Bruselj za primer. Pa imaš potem place kjer niti ne rabiš kupit ker imajo bolj ugoden sistem najemanja, npr. Dunaj. In še je več možnosti, ki so vse boljše.

Vedno se splača kupit, ker cene še vedno rastejo, pa tudi precej več svobode imaš pri urejanju samega bivalnega prostora...

Ne bo me noben prepričal, da se najem bolj splača. Tudi Dunaj ni poceni, ko greš v boljše soseske, ali izven tega dunajskega nepremičninskega balončka.

Najem samo v sledečih primerih:
- Zamenjaš državo, kjer imaš delo časovno omejeno.
- Plača podjetje, tvoje ali tisto, ki te najame.
- Nisi kreditno sposoben.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Boš podkrepil to s kakšnim svojim virom ali izračunom? Posledica kakšnih ukrepov točno in zakaj naj bi to vodilo do znižanja najemnin. Nek gut feeling ni kredibilen vir ali izračun.

Zanimivo da v krizi pa najemnine niso šle dol.


Kaj se zdaj še ti delaš bolj neumnega kot si. Imaš na prejšnjih straneh vse predlagane ukrepe in kaj se pričakuje, da bo rezultat teh ukrepov. Kaj ti je zdaj potrebno vsakič ponavljat celo temo, ker nimaš nič pametnega za napisat? Kaj bi rad zdaj analizo za koliko bo cena najemnin nižja, če se uvede delujoč davek na prazne nepremičnine? A misliš, da je kdo naredil analizo kako bo helikopterski denar med korono vplival na cene nepremičnin in inflacijo, preden so začeli razmetavati z denarjem, kot da jutri ne obstaja?

Kanban ::

Se strinjam, naj se še naprej uvaja "kar bo pa bo" ukrepe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

velikBrokoli ::

Invictus je izjavil:

LeQuack je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Tisti, ki tu ni sposoben dobiti neke lepe place, jo bo v tujini se tezje. Glede na slovensko bo ze dobil boljso, ampak kaksne so pa cene nepremicnin tam?


Imaš veliko držav/mest kjer je razmerje boljše, npr. vzemi Bruselj za primer. Pa imaš potem place kjer niti ne rabiš kupit ker imajo bolj ugoden sistem najemanja, npr. Dunaj. In še je več možnosti, ki so vse boljše.

Vedno se splača kupit, ker cene še vedno rastejo, pa tudi precej več svobode imaš pri urejanju samega bivalnega prostora...

Ne bo me noben prepričal, da se najem bolj splača. Tudi Dunaj ni poceni, ko greš v boljše soseske, ali izven tega dunajskega nepremičninskega balončka.

Najem samo v sledečih primerih:
- Zamenjaš državo, kjer imaš delo časovno omejeno.
- Plača podjetje, tvoje ali tisto, ki te najame.
- Nisi kreditno sposoben.


Eh, to ni čisto res. Najem je v Sloveniji dokaj pocen, lahko najemaš za nižjo ceno od kredita in ostalo investiraš, sem skoraj prepričan, da boš po 20 letih na boljšem.

Večina tega seveda ne naredi in ves ta denar spušijo sproti. Po mojih izračunih je bila finančna računica na strani najema, problem je le, če ne živiš v večjih mestih, ker drugje dobesedno ni nepremičnin za najem..

Zgodovina sprememb…

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Se strinjam, naj se še naprej predlaga "kar bo pa bo" ukrepe.


Seveda, slabše zarad teh ukrepov ne more bit. Tako da bo v najslabšem primeru samo neučinkovit ukrep. Pač gremo na naslednjega ASAP. Drugač pa so vsi podatki že bili deljeni. Vsi vemo koliko je praznih stanovanj. Spraviš vse na trg in bo najemnina nižja. Je pa res, da rabiš ti številke babe Vange al pa nekega ultra naprednega AI iz Sci-Fi filmov, ki bo upošteval vse spremenljivke v vesolju, da boš zadovoljen, ker si tako pomemben odločevalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Spraviš vse na trg in bo najemnina nižja.

True story, vse ostalo je irelevantno brat ker najemnine bodo takoj nižje že samo zato, ker bo Dončić oddal svoj penthouse, Janez pa kmetijo v Puconcih.

Mato989 ::

velikBrokoli je izjavil:

Invictus je izjavil:

LeQuack je izjavil:

kriptobog je izjavil:


Tisti, ki tu ni sposoben dobiti neke lepe place, jo bo v tujini se tezje. Glede na slovensko bo ze dobil boljso, ampak kaksne so pa cene nepremicnin tam?


Imaš veliko držav/mest kjer je razmerje boljše, npr. vzemi Bruselj za primer. Pa imaš potem place kjer niti ne rabiš kupit ker imajo bolj ugoden sistem najemanja, npr. Dunaj. In še je več možnosti, ki so vse boljše.

Vedno se splača kupit, ker cene še vedno rastejo, pa tudi precej več svobode imaš pri urejanju samega bivalnega prostora...

Ne bo me noben prepričal, da se najem bolj splača. Tudi Dunaj ni poceni, ko greš v boljše soseske, ali izven tega dunajskega nepremičninskega balončka.

Najem samo v sledečih primerih:
- Zamenjaš državo, kjer imaš delo časovno omejeno.
- Plača podjetje, tvoje ali tisto, ki te najame.
- Nisi kreditno sposoben.


Eh, to ni čisto res. Najem je v Sloveniji dokaj pocen, lahko najemaš za nižjo ceno od kredita in ostalo investiraš, sem skoraj prepričan, da boš po 20 letih na boljšem.

Večina tega seveda ne naredi in ves ta denar spušijo sproti. Po mojih izračunih je bila finančna računica na strani najema, problem je le, če ne živiš v večjih mestih, ker drugje dobesedno ni nepremičnin za najem..


Lahko to podkrepiš s kakšno relevantno analizo... ali pa vsaj dobro self made matematično analizo?

Moje izkušnje so take, da to kar trdiš sicer drži ob parih predpostavkah:

1. Downgradaš quality of home ki ga želiš (tu se da največ prihranit, torej govorim v primeru da živiš v sobici v LJ in investiraš ker maš 300 EUR na mesec plačila, namesto za 2 sobno stanovanje 800 kredita recimo)
2. Imaš vsaj blizu povprečne plače (če si na minimalcu kakšni posebnih učinkov ne bo)
3. si po možnosti samski oz. brez otrok da to laufa


Čim pa prideva do primerjave enakovredne nepremičnine in razpotegneva najemnina vs lastništvo na 50 let, pa je običajno najemnina dražja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Spraviš vse na trg in bo najemnina nižja.

True story, vse ostalo je irelevantno brat ker najemnine bodo takoj nižje že samo zato, ker bo Dončić oddal svoj penthouse, Janez pa kmetijo v Puconcih.


Ja, Dončič ima 11k+ praznih penthousov v LJ in 5k+ penthousov v MB. Če jih Dončič odda, bodo cene nižje. True story.

Našel sem tud vir tvojih podatkov:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Torrent je rešitelj nepremičnin za vsakega na minimalcu, nov mandatar z visokletečimi obljubami v stilu komunizma ki bi jemal bogatim in dajal revnim... Robin Torrent Hood!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je rešitelj nepremičnin za vsakega na minimalcu, nov mandatar z visokletečimi obljubami v stilu komunizma ki bi jemal bogatim in dajal revnim... Robin Torrent Hood!


A si že sporočil avstrijski vladi, da imajo komunizem, kot sem ti predlagal? Kaj so rekli? Raus balkaner?

Utk ::

Kaj se zdaj še ti delaš bolj neumnega kot si. Imaš na prejšnjih straneh vse predlagane ukrepe in kaj se pričakuje, da bo rezultat teh ukrepov. Kaj ti je zdaj potrebno vsakič ponavljat celo temo, ker nimaš nič pametnega za napisat? Kaj bi rad zdaj analizo za koliko bo cena najemnin nižja, če se uvede delujoč davek na prazne nepremičnine? A misliš, da je kdo naredil analizo kako bo helikopterski denar med korono vplival na cene nepremičnin in inflacijo, preden so začeli razmetavati z denarjem, kot da jutri ne obstaja?

Šuštaršič pravi drugače od tvojih pričakovanj in brez zamere, ampak jaz bom glede tega bolj verjel njemu kot tebi, Mesecu ali Maljevcu.

Kanban ::

Kaj govoriš, če pa mu gut feeling pravi, da ima prav.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Kaj se zdaj še ti delaš bolj neumnega kot si. Imaš na prejšnjih straneh vse predlagane ukrepe in kaj se pričakuje, da bo rezultat teh ukrepov. Kaj ti je zdaj potrebno vsakič ponavljat celo temo, ker nimaš nič pametnega za napisat? Kaj bi rad zdaj analizo za koliko bo cena najemnin nižja, če se uvede delujoč davek na prazne nepremičnine? A misliš, da je kdo naredil analizo kako bo helikopterski denar med korono vplival na cene nepremičnin in inflacijo, preden so začeli razmetavati z denarjem, kot da jutri ne obstaja?

Šuštaršič pravi drugače od tvojih pričakovanj in brez zamere, ampak jaz bom glede tega bolj verjel njemu kot tebi, Mesecu ali Maljevcu.


Prvo kot prvo, tip govori o višanju davka na premoženje v trenutni obliki, ne o davku na prazna stanovanja. Drugo kot drugo, je pa res šok da je Janšev človek, ki ima v lasti več nepremičnin, proti višjemu davku na premoženje. To more bit sveta resnica poslana od boga.

Kanban je izjavil:

Kaj govoriš, če pa mu gut feeling pravi, da ima prav.


Hahaha. A tu pa ne boš zahteval virov? Tip kr nekaj naklada v tri krasne brez ene same relevantne številke. Zanimivo kako nizko lahko padejo standardi v določenih primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Šuštaršič je Janšev človek? Si ti na kakih drogah?
Davek na prazna stanovanja je tudi neke vrste davka na premoženje. Lahko ga uvedejo zarad mene, ampak ne pričakuj, da bo kaj rešil.

velikBrokoli ::

Mato989 je izjavil:



Lahko to podkrepiš s kakšno relevantno analizo... ali pa vsaj dobro self made matematično analizo?

Moje izkušnje so take, da to kar trdiš sicer drži ob parih predpostavkah:

1. Downgradaš quality of home ki ga želiš (tu se da največ prihranit, torej govorim v primeru da živiš v sobici v LJ in investiraš ker maš 300 EUR na mesec plačila, namesto za 2 sobno stanovanje 800 kredita recimo)
2. Imaš vsaj blizu povprečne plače (če si na minimalcu kakšni posebnih učinkov ne bo)
3. si po možnosti samski oz. brez otrok da to laufa


Čim pa prideva do primerjave enakovredne nepremičnine in razpotegneva najemnina vs lastništvo na 50 let, pa je običajno najemnina dražja.


Nekaj časa nazaj sem imel to shranjeno v Excelu, sedaj pa ne najdem.

Jaz sem si analiziral hišo na Gorenjskem, oddajajo se za približno 800-1000e brez stroškov (ampak redko, zato sem sam tudi kupil hišo in vzel kredit). Za ekvivalentno hišo me kredit pride približno 1650e za 20 let + 100k pologa, najem pa recmo jurja na mesec. Če danes 100k lump sum investam v nek brainless SP500 ETF + investiram mesečno 650e notri, bo po 20 letih, pri konzervativnih 6% donosa, moj position vreden okoli 615k eur. Če pa to razpotegneš na 50 let, kot si ti omenil, bo moj position vreden 4.2M. Kupljena hiša, ki bi bila pa danes vredna 500k, pa po 50 letih ne bo vredna 4.2M, ampak mnogo manj.

To je seveda moja specifična situacija. Jaz bi bil raje v najemu, ampak v moji okolici ni dovolj hiš za najem, zato sem šel v nakup.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

velikBrokoli je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Lahko to podkrepiš s kakšno relevantno analizo... ali pa vsaj dobro self made matematično analizo?

Moje izkušnje so take, da to kar trdiš sicer drži ob parih predpostavkah:

1. Downgradaš quality of home ki ga želiš (tu se da največ prihranit, torej govorim v primeru da živiš v sobici v LJ in investiraš ker maš 300 EUR na mesec plačila, namesto za 2 sobno stanovanje 800 kredita recimo)
2. Imaš vsaj blizu povprečne plače (če si na minimalcu kakšni posebnih učinkov ne bo)
3. si po možnosti samski oz. brez otrok da to laufa


Čim pa prideva do primerjave enakovredne nepremičnine in razpotegneva najemnina vs lastništvo na 50 let, pa je običajno najemnina dražja.


Nekaj časa nazaj sem imel to shranjeno v Excelu, sedaj pa ne najdem.

Jaz sem si analiziral hišo na Gorenjskem, oddajajo se za približno 800-1000e brez stroškov (ampak redko, zato sem sam tudi kupil hišo in vzel kredit). Za ekvivalentno hišo me kredit pride približno 1650e za 20 let + 100k pologa, najem pa recmo jurja na mesec. Če danes 100k lump sum investam v nek brainless SP500 ETF + investiram mesečno 650e notri, bo po 20 letih, pri konzervativnih 6% donosa, moj position vreden okoli 615k eur. Če pa to razpotegneš na 50 let, kot si ti omenil, bo moj position vreden 4.2M. Kupljena hiša, ki bi bila pa danes vredna 500k, pa po 50 letih ne bo vredna 4.2M, ampak mnogo manj.

To je seveda moja specifična situacija. Jaz bi bil raje v najemu, ampak v moji okolici ni dovolj hiš za najem, zato sem šel v nakup.



Torej če tvojim primerom verjamemo se Torrent in jenrj in ostali brezveze usajajo ker folk samo naj najema in daje razliko v ETF in problem solved?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

velikBrokoli ::

To je zelo preprost zaključek, ker je situacija malce bolj kompleksna. Jaz samo želim prikazati situacije, ko se nakup ne izplača, čeprav skoraj vsak Slovenec nenehno sanja o teh jebenih ceglih.. najem ima svoje slabosti, ima pa tudi prednosti.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Šuštaršič je Janšev človek? Si ti na kakih drogah?
Davek na prazna stanovanja je tudi neke vrste davka na premoženje. Lahko ga uvedejo zarad mene, ampak ne pričakuj, da bo kaj rešil.


A ni postal minister za finance v Janševi vladi, kot del kvote Državljanske liste (instant stranke lopovov in nesposobnežev). Eni še danes prav lepo sodelujejo z SDS.

Ja seveda. Nič ne bo rešil, zato se ga vsi bojijo kot hudič križa. Ne samo da bo pomagal pri dostopnosti nepremičnin, manj bo tud oddajanja na črno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

A če si minister iz stranke, ki je zrušila Janšo, to pomeni, da je Janšev človek? Erjavec recimo je bil dlje Janšev minister, pa bi mu težko reku Janšev človek. Čigav je Lahovnik, Janšev ali Golobov? Za oboje dela.
DL je bila Amerika proti vsem današnjim strankam. Ne spomnem se kakega lopova iz tam, je bilo pa par naivnežev, ki so mislili, da res lahko kaj naredijo, pa tudi so zares kaj naredili. V nasprotju z vsemi instant levimi strankami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kanban ::

Torrent je izjavil:


Hahaha. A tu pa ne boš zahteval virov? Tip kr nekaj naklada v tri krasne brez ene same relevantne številke. Zanimivo kako nizko lahko padejo standardi v določenih primerih.

"Tip" je precej izkušenj (makro)ekonomist. Kdo točno je tvoj vir niti ne vemo, upam da ne uspešni manager Boštjančič ali pa ekonomista Mesec in Maljavec.

Mato989 ::

Državljanska lista je bila top ja, oni bi morali prevzet tako SDS kot SD in vse te majmune... Virant je bil vseeno sposoben človek in se je tudi obdal z večinoma sposobnimi ljudmi... Takrat sem glasoval za njih in nikoli mi ni bilo žal
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Utk je izjavil:

A če si minister iz stranke, ki je zrušila Janšo, to pomeni, da je Janšev človek? Erjavec recimo je bil dlje Janšev minister, pa bi mu težko reku Janšev človek. Čigav je Lahovnik, Janšev ali Golobov? Za oboje dela.
DL je bila Amerika proti vsem današnjim strankam. Ne spomnem se kakega lopova iz tam, je bilo pa par naivnežev, ki so mislili, da res lahko kaj naredijo, pa tudi so zares kaj naredili. V nasprotju z vsemi instant levimi strankami.


Pličanič? Še vedno lepo sodeluje z Vizjakom. To je že offtopic. V glavnem, logično da Šušteršič ne bo pljuval v lastno skledo, tud če ne omenja davka na prazne nepremičnine. A ne?

Kanban je izjavil:

Torrent je izjavil:


Hahaha. A tu pa ne boš zahteval virov? Tip kr nekaj naklada v tri krasne brez ene same relevantne številke. Zanimivo kako nizko lahko padejo standardi v določenih primerih.

"Tip" je precej izkušenj (makro)ekonomist. Kdo točno je tvoj vir niti ne vemo, upam da ne uspešni manager Boštjančič ali pa ekonomista Mesec in Maljavec.


Eni očitno zelo spoštujete Mesca in Maljevca, če mislite, da vodita politiko v mnogih EU državah, ne samo v Sloveniji. Clap, clap...

Ampak ok. Šušteršič ima prav o tem, kar sploh ni bila debata tu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Kaj zdaj se pogovarjamo že o Evropi? Še malo nazaj graf za Evropo ni bil pravi.

Utk ::

Šuštaršič je znan po tem, da ima 10 stanovanj? Ne vem, jaz ga bolj poznam po tem, da ima nekaj pojma o ekonomiji, v nasprotju s tabo, jernejem in celo to vlado.

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Kaj zdaj se pogovarjamo že o Evropi? Še malo nazaj graf za Evropo ni bil pravi.


Sej ni. Govorimo o ukrepih v Sloveniji. Ideje za te ukrepe seveda nista izumila Mesec in Maljevac. Neumni pač mislite, da je to zrastlo na njihovem zeljniku. To seveda ne preseneča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Ukrepe za nagrajevanje zaposlenih (ESOP) so tudi "izumili" v tujini, tudi zelo dobro deluejo po Evropi, pa bi jih ti tvoji ministri radi izmaličili do neprepoznavnosti, tako, da bi podjetja ustanavljala zadruge. Si upam trditi, da bi tudi iz nekih nepremičninskih davkov padel ven podoben drek. Kot je padel recimo pri štempljanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Torrent ::

Utk je izjavil:

Šuštaršič je znan po tem, da ima 10 stanovanj? Ne vem, jaz ga bolj poznam po tem, da ima nekaj pojma o ekonomiji, v nasprotju s tabo, jernejem in celo to vlado.


Ima več nepremičnin. Zakaj bi moral bit znan po tem? Pa si ti sploh prebral članek?

To je njegov predlog. Enak kot moj na vseh teh straneh. :))

Za začetek lahko spremenimo sedanjo absurdno ureditev davka na premoženje. Da, ta davek že imamo. Z njim so obdavčene druga, tretja, četrta in tako naprej nepremičnina, razen če v njej živijo družinski člani lastnika. Obdavčitev je enaka ne glede na to, ali je to dodatno stanovanje ali je hiša prazna ali pa v njej živijo najemniki, ki s tem rešujejo svoj stanovanjski problem.

To ureditev se da precej preprosto spremeniti tako, da bo spodbujala oddajanje praznih stanovanj. Obdavčitev najemnin znižamo s sedanjih efektivnih 22,5 odstotka na kakšnih 10, prazna stanovanja pa obdavčimo po precej višji stopnji, in to glede na tržno najemnino, ki bi jo lahko dosegla.


A bo od zdaj naprej to sveta resnica? Sej to je predlagal "največji genij" na svetu s področja ekonomije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Napisal je tudi to:
Hkrati ukinemo davek na druga, tretja in ostala stanovanja, v katerih živijo najemniki.


Vi vidite samo "obdavčit obdavčit", ne vidite pa tega, da predlaga tudi zmanjšanje davka pri oddajanju, in predvsem, da se obdavči vsa stanovanja v katerih nihče ne živi, ne samo "prazna" - v čem je razlika, boš vprašal. V tem, da za vsako stanovanje plačaš približno enako davka, ali tistega na oddajanje ali pa tistega na prazno stanovanje. Kar efektivno pomeni, da se vsa podobna stanovanja podobno obdavči, ti pa delaj z njim kar češ. Prazno je lahko tudi stanovanje v katerem je nekdo prijavljen, in če je to slučajno lastnikov sin, se ne plača nobenga davka. Niti danes, niti jutri. Razen če obdavčimo vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Torrent pa saj tega nihče ne oporeka... davek na nepremičnine je lahko komot višji oz. ne. napačno sem se izrazil, davek je čisto ok samo FURS vrednotenje je off za cca FAKTOR 2-5X.... recimo moja nepremičnina za katero sem dobil davek na premoženje ker nimam tu prijavljenega bivališča, je ovrednotena na 43.360 EUR, medtem ko se je zadnja podobna prodala za 125.000 EUR na isti lokaciji z enakim tlorisom...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Utk je izjavil:

Napisal je tudi to:
Hkrati ukinemo davek na druga, tretja in ostala stanovanja, v katerih živijo najemniki.


Vi vidite samo "obdavčit obdavčit", ne vidite pa tega, da predlaga tudi zmanjšanje davka pri oddajanju, in predvsem, da se obdavči vsa stanovanja v katerih nihče ne živi, ne samo "prazna" - v čem je razlika, boš vprašal. V tem, da za vsako stanovanje plačaš približno enako davka, ali tistega na oddajanje ali pa tistega na prazno stanovanje. Kar efektivno pomeni, da se vsa podobna stanovanja podobno obdavči, ti pa delaj z njim kar češ.


O čem zdaj spet bluziš. Konstantno govorim (tud drugi), da se davek na prazno stanovanje ne bi plačal, če imaš prijavljene najemnike (hence manj črne ekonomije). Prav tako sem pisal (tud drugi), da bi lahko obenem znižali davek na oddajanje. Sej te ne rabi bit sram, da si dal zelo lep intervju osebe, ki si jo pred tem dvignil v zvezde, brez da si prebral članek do konca. To izmotavanje se zdaj že bere patetično. :(

Mato989 je izjavil:

Torrent pa saj tega nihče ne oporeka... davek na nepremičnine je lahko komot višji oz. ne. napačno sem se izrazil, davek je čisto ok samo FURS vrednotenje je off za cca FAKTOR 2-5X.... recimo moja nepremičnina za katero sem dobil davek na premoženje ker nimam tu prijavljenega bivališča, je ovrednotena na 43.360 EUR, medtem ko se je zadnja podobna prodala za 125.000 EUR na isti lokaciji z enakim tlorisom...


Seveda. Zdaj nihče ne oporeka davku na prazne nepremičnine. Super. Končno. Potem se vsi strinjamo, da je to prava pot. Zdaj pa moremo počakat, da še plesalce sreča pamet, preden slučajno plešasti spet pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Meni je članek zanimiv, ker pravi, da davek na premoženje ne bo rešil niti proračuna, niti prevelike obdavčitve dela niti cen stanovanj niti ne bo zmanjšal "neenakost" (tudi če bi to res bil problem v Sloveniji). Kar trdimo tudi vsi ostali normalni.
Obdavčitev praznih stanovanj, kakorkoli se jih definira, se pa lahko izvede jutri (kar pravi tudi Šušteršič), ampak se tudi to očitno noče. Niti pod levo vlado, kaj šele desno.

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Napisal je tudi to:
Hkrati ukinemo davek na druga, tretja in ostala stanovanja, v katerih živijo najemniki.


Vi vidite samo "obdavčit obdavčit", ne vidite pa tega, da predlaga tudi zmanjšanje davka pri oddajanju, in predvsem, da se obdavči vsa stanovanja v katerih nihče ne živi, ne samo "prazna" - v čem je razlika, boš vprašal. V tem, da za vsako stanovanje plačaš približno enako davka, ali tistega na oddajanje ali pa tistega na prazno stanovanje. Kar efektivno pomeni, da se vsa podobna stanovanja podobno obdavči, ti pa delaj z njim kar češ.


O čem zdaj spet bluziš. Konstantno govorim (tud drugi), da se davek na prazno stanovanje ne bi plačal, če imaš prijavljene najemnike (hence manj črne ekonomije). Prav tako sem pisal (tud drugi), da bi lahko obenem znižali davek na oddajanje. Sej te ne rabi bit sram, da si dal zelo lep članek osebe, ki si jo pred tem dvignil v zvezde, brez da si prebral članek do konca. To izmotavanje se zdaj že bere patetično. :(


Pol boš pa oddal kolegu za 1 EUR

zakaj kompliciramo

Flat rate davek ne glede na to kaj imaš koga imaš, samo od vrednosti povprečne prodajnih pogodb zadnjih X mesecev v občini ali zraven sosednjih in je to to

Davek od najemnin in vsega ostalerga pa skenslat

Pa obdavčit enako cerkev, proizvodne hale, trgovske centre, poslovne prostore in nepremičnine in vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Utk je izjavil:

Meni je članek zanimiv, ker pravi, da davek na premoženje ne bo rešil niti proračuna, niti prevelike obdavčitve dela niti cen stanovanj niti ne bo zmanjšal "neenakost" (tudi če bi to res bil problem v Sloveniji). Kar trdimo tudi vsi ostali normalni.
Obdavčitev praznih stanovanj, kakorkoli se jih definira, se pa lahko izvede jutri (kar pravi tudi Šušteršič), ampak se tudi to očitno noče. Niti pod levo vlado, kaj šele desno.


Kako, če Šušteršič trdi, da bo ravno davek na prazne nepremičnine povečal ponudbo najemnih stanovanj? A nismo včasih govorili, da so cene visoke zarad pomanjkanja ponudbe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Ti najprej loči davek na premoženje od davka na prazna stanovanja. Če obdavčiš vse, in še zmeraj tudi stanovanja, ki se oddajajo, pa še samo oddajanje, boš pač povečal davke, ampak razmerja bojo ostala enaka. Ni nekega razloga, da prodaš, ker boš isti davek plačal tudi od drugega premoženja, pa tudi če prodaš, bojo to kupile firme, ki tega itak ne plačujejo.
Če obdavčiš samo prazna, in zmanjšaš obdavčitev oddajanja, boš pa res spravil nekaj stanovanj v promet. Ampak tega noče nobena vlada naredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Napisal je tudi to:
Hkrati ukinemo davek na druga, tretja in ostala stanovanja, v katerih živijo najemniki.


Vi vidite samo "obdavčit obdavčit", ne vidite pa tega, da predlaga tudi zmanjšanje davka pri oddajanju, in predvsem, da se obdavči vsa stanovanja v katerih nihče ne živi, ne samo "prazna" - v čem je razlika, boš vprašal. V tem, da za vsako stanovanje plačaš približno enako davka, ali tistega na oddajanje ali pa tistega na prazno stanovanje. Kar efektivno pomeni, da se vsa podobna stanovanja podobno obdavči, ti pa delaj z njim kar češ.


O čem zdaj spet bluziš. Konstantno govorim (tud drugi), da se davek na prazno stanovanje ne bi plačal, če imaš prijavljene najemnike (hence manj črne ekonomije). Prav tako sem pisal (tud drugi), da bi lahko obenem znižali davek na oddajanje. Sej te ne rabi bit sram, da si dal zelo lep članek osebe, ki si jo pred tem dvignil v zvezde, brez da si prebral članek do konca. To izmotavanje se zdaj že bere patetično. :(


Pol boš pa oddal kolegu za 1 EUR

zakaj kompliciramo

Flat rate davek ne glede na to kaj imaš koga imaš, samo od vrednosti povprečne prodajnih pogodb zadnjih X mesecev v občini ali zraven sosednjih in je to to

Davek od najemnin in vsega ostalerga pa skenslat

Pa obdavčit enako cerkev, proizvodne hale, trgovske centre, poslovne prostore in nepremičnine in vse


Ne boš oddal kolegu za 1 EUR, ker se bo FURS hitro oglasil. Če boš pa res oddal kolegu za 1 EUR, pa tud prav. Zakaj ne bi tvoj kolega za 1 € živel v tvojem stanovanju. Si mu pač zastonj rešil stanovanjski problem. Boš pa prvi pod lupo glede plačila na roko.

Nimam nič proti obdavčitvi vseh nepremičnin, ampak bo to po moje dost težje izvedljivo, kot davek na prazna stanovanja.

Utk je izjavil:

Ti najprej loči davek na premoženje od davka na prazna stanovanja. Če obdavčiš vse, in še zmeraj tudi stanovanja, ki se oddajajo, pa še samo oddajanje, boš pač povečal davke, ampak razmerja bojo ostala enaka. Ni nekega razloga, da prodaš, ker boš isti davek plačal tudi od drugega premoženja, pa tudi če prodaš, bojo to kupile firme, ki tega itak ne plačujejo.
Če obdavčiš samo prazna, in zmanjšaš obdavčitev oddajanja, boš pa res spravil nekaj stanovanj v promet. Ampak tega noče nobena vlada naredit.


Jaz pravim, da je treba davek na prazna stanovanja nabit vsem, tud za podjetja. Brez tega ni nič narejeno. Če imaš tak davek, potem ni potrebno obdavčevat nepremičnine prek davka na premoženje. No, mogoče se lahko skopira še on del o velikosti nepremičnine. Seveda noče nobena vlada naredit, ker z lahkoto vsak, ki ima 5m napizdi razne Matote, da to ni dobro za družbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Sej Mato, in jaz, pravi, da naj obdavčijo vse nepremičnine, brez izjem. Pa ti spet ni prav.

Mato989 ::

Nimam nič proti obdavčitvi vseh nepremičnin, ampak bo to po moje dost težje izvedljivo, kot davek na prazna stanovanja.


Problem zakonov je da jih KOMPLICIRAMO, da imajo vrsto nekih loopholes, razlik in pogojevanj... to je kapitalni problem SLO, ker vsaka zadeva, vsak davek (razen DDVja) je odvisen od nekih čudnih spremenljivk ki jih lahko prilagajamo...

maš nepremičnino vredno 200k? Prav, plačaj 1k davka
Maš 3 nepremičnine vredne 600k? Prav plačaj 3k davka

Maš šiht z osnovo 2.400? Prav, dobiš na mesec 150 neto več (1.800 na leto)
Maš šiht z osnovo minimalec? Prav dobiš 150 neto več (1.800 na leto)

Maš 2 nepremičnini vredni 400k in si brezposeln? Prav jebiga, plačuješ 2k letno od zdaj naprej... če ne morš plačevat ti eno prodamo na dražbi, na drugo pa plombo, ko umreš če dediči ne plačajo vseg davkov + zamudnih obresti se nepremičnina proda na dražbi z izklicno ceno 1.000 EUR in višanjem po 1.000 EUR recimo...

Ta moj predlog bi obdavčil VSE ki NE DELAJO in IMAJO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Utk je izjavil:

Sej Mato, in jaz, pravi, da naj obdavčijo vse nepremičnine, brez izjem. Pa ti spet ni prav.


Ni res. Ampak samo iz radovednosti, zakaj ne bi raje poslušal genija Šušteršiča? Menda ja ti ne veš več kot on? Ali pač?

Z Matotom se nisem strinjal samo glede delitve pobranega denarja. Jaz bi obstoječo dohodninsko lestvico znižal proporcionalno, tako kot je sedaj urejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Kaj bi pa naši naredili? Oni bi pa obdavčili nepremičnine malo bolj tak da bi dobili par 10 mIL zraven, hkrati plač ne bi razbremenili KER jih je JJ že za 35 EUR ostalo so skenslali, in kaj bi bil rezultat za povprečnega državljana? NIČ samo še malo več davkov bi plačal... socialci itak ne oni nimajo nič od tega razen še več nanny state sociale, srednji razred bi bil še bolj v depresiji, bogataši bi pa še bolj Snežičovali v Bosni...

Rezultat? par 10 mil več v proračunu ki izgine v aferah po sodniških stavbah in maketah in tovornjakih z maskami, par 10 tisoč več depresivnega srednjega sloja ki ma občutek da se jim skoz jemlje in jim ne pustijo dihat, in socialci ki nimajo nič rešeno in še več sive ekonomije
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej Mato, in jaz, pravi, da naj obdavčijo vse nepremičnine, brez izjem. Pa ti spet ni prav.


Ni res. Ampak samo iz radovednosti, zakaj ne bi raje poslušal genija Šušteršiča? Menda ja ti ne veš več kot on? Ali pač?

Zakaj se potem kregate že 5 strani?
Sej genij Šuštaršič ne pravi nič v nasprotju s tem. Ampak je pač realen in je v tem članku napisal, kaj bi bilo, če bi bilo to kar oni pravijo, da naj bi bilo. Kdaj drugič bo pa napisal kako bi on vse skupaj obdavčil.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej Mato, in jaz, pravi, da naj obdavčijo vse nepremičnine, brez izjem. Pa ti spet ni prav.


Ni res. Ampak samo iz radovednosti, zakaj ne bi raje poslušal genija Šušteršiča? Menda ja ti ne veš več kot on? Ali pač?

Zakaj se potem kregate že 5 strani?
Sej genij Šuštaršič ne pravi nič v nasprotju s tem. Ampak je pač realen in je v tem članku napisal, kaj bi bilo, če bi bilo to kar oni pravijo, da naj bi bilo. Kdaj drugič bo pa napisal kako bi on vse skupaj obdavčil.


Zato, ker je še pred člankom Šušteršiča bil davek na prazne nepremičnine tabu ukrep Meseca in Maljevca, če ga je nekdo tu omenil kot opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Mato989 ::

Saj je še zmeraj... ker verjemi tudi če se obdavčijo PRAZNE nepremičnine se NIKOLI ne bodo obdavčile prazne nepremičnine podjetja... to je DEFAKTO... torej bomo spet nardili na pol.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Tu piše Šušteršič malo več o davkih pri nas:
https://demokracija.si/fokus/janez-sust...

Zato, ker je še pred člankom Šušteršiča bil davek na prazne nepremičnine tabu ukrep Meseca in Maljevca, če ga je nekdo tu omenil kot opcijo.

Kje si lahko preberem njihov zakon?

Baja ::

@Mato, zakaj hudiča nisi prijavljen v svojem fletu? a ti je fetiš plačevat davek?

Mato989 ::

Baja je izjavil:

@Mato, zakaj hudiča nisi prijavljen v svojem fletu? a ti je fetiš plačevat davek?


Imam svoje razloge...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Utk je izjavil:

Tu piše Šušteršič malo več o davkih pri nas:
https://demokracija.si/fokus/janez-sust...

Zato, ker je še pred člankom Šušteršiča bil davek na prazne nepremičnine tabu ukrep Meseca in Maljevca, če ga je nekdo tu omenil kot opcijo.

Kje si lahko preberem njihov zakon?


Ne vem. Ne gre se za njihov zakon. Ampak sama omemba davka na prazne nepremičnine je bil tukaj čisti komunizem, pa tud če je nekdo napisal znižanje davka na oddajanje in seveda, da uradno oddano stanovanje ni prazna nepremičnina.

Utk ::

Se pravi po dveh letih najbolj leve vlade ever, ni niti od daleč vidnega zakona o tem? Misliš da jih Mato in jaz ovirava pri tem? Kaj točno ti pričakuješ zdaj od nekoga, in koga?

m0LN4r ::

Malidelničar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Malidelnicar bi jih spokal v vukojebine, sam da potem z rabljenimi dizli furajo po tisoce kilometrov na mesec (krat dva if two) pa zanj ni problem.

Moja teza je, da se bo morebiten novi stanovanjski fond preko Stanovanjskega sklada poznal šele čez 10 let. To je zaradi dejavnikov korupcije, omejevanja gradnje itd. Navsezadnje se mora najprej obrniti zeleni-eko trend da se malce sprostijo birokratsko-davčne ovire za kaj takega.
Zato bo za veliko trenutnih mladih vse skupaj prepozno, preden se premakne.
Obenem pa zaradi napačne študijsko-zaposlovalne politike velik del mladih ne more konkurirati za nepremičninsko srebrnino v mestih in v Osrednjeslovenski regiji.
Jaz sem zato "vukojebine" predlagal kot racionalno in realno rešitev za številne mlade. Ker v nasprotnem primeru samo izgubljajo leta. Samo to.

Ja ampak nevem kok realno ceneje je to, ce potem rabis dva avta in 50-150km dnevno, da prides do sluzbe. Jih moras zavarovat, tankat, vzdrzevat in se denar na stran devat za novega.
150km na dan pac ni isto, kot fijakanje po LJ 15km na dan, je dosti drazje.
Konc koncev pa stane gorivo, elektrika, hrana v merkatorju v vukojebini isto kot v srediscu nase kure.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Torrent ::

Utk je izjavil:

Se pravi po dveh letih najbolj leve vlade ever, ni niti od daleč vidnega zakona o tem? Misliš da jih Mato in jaz ovirava pri tem? Kaj točno ti pričakuješ zdaj od nekoga, in koga?


Od vaju (še posebej od Matota) samo to, da nehata pisat bedarije, ampak raje kaj pametnega napišeta. Od vlade pa pričakujem, da nekaj naredi, pa ne samo na tem področju. Slabo kaže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()
««
558 / 711
»»