» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
151 / 606
»»

m0LN4r ::

endelin je izjavil:

Čisto insane je kupovati v tem pregretem ozračju. Jaz bi počakal. Seveda pa vsak zase najbolje ve kako pa kaj.

Čakte da zagrize strožja monetarna politika v cene ;)

Jaz to poslusam ze od 2002, vsake 2-3 nekdo pravi, zdaj pa bo pocilo.
Ne ne bo. Vsaj ne tolko, da bi karkoli zgubil.
Razen, ce v Sloveniji iz danes na jutri zraste 100k nepremicnin, ali umre cetrt prebivalstva ali se Ljubljani poveca kvadratura za x2.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

endelin ::

m0LN4r je izjavil:

endelin je izjavil:

Čisto insane je kupovati v tem pregretem ozračju. Jaz bi počakal. Seveda pa vsak zase najbolje ve kako pa kaj.

Čakte da zagrize strožja monetarna politika v cene ;)

Jaz to poslusam ze od 2002, vsake 2-3 nekdo pravi, zdaj pa bo pocilo.
Ne ne bo. Vsaj ne tolko, da bi karkoli zgubil.
Razen, ce v Sloveniji iz danes na jutri zraste 100k nepremicnin, ali umre cetrt prebivalstva ali se Ljubljani poveca kvadratura za x2.

Pa saj nepremičnine so padle deljeno 2 iz 2008 -> 2016. Ste bili pod skalo?

eventyrer ::

zgolj zaradi ekonomske krize ki je izdatno znižala kupno moč.

kriptobog ::

eventyrer je izjavil:

zgolj zaradi ekonomske krize ki je izdatno znižala kupno moč.


Ja zaradi česa drugega bi pa orale pasti?

tikitoki ::

OneYellow je izjavil:

Država naj poskrbi samo za to, da bom lahko npr. na svojem travniku gradil. Za vse ostalo pa poskrbi MasterCard. :) Dokler pa država drži monopol nad tem na čigavem travniku se lahko gradi in na čigavem ne, pa upravičeno kažemo s prstom na državo naj nekaj ukrene.


Tocno to. Sam nekaterim odgovarja, da lahko druge izkoriscajo, ker niso imeli pravega travnika.

endelin ::

kriptobog je izjavil:

eventyrer je izjavil:

zgolj zaradi ekonomske krize ki je izdatno znižala kupno moč.


Ja zaradi česa drugega bi pa orale pasti?

Trg ima cikle. 20% minusa lahko pride brez neke dolge krize

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

kriptobog ::

endelin je izjavil:

kriptobog je izjavil:

eventyrer je izjavil:

zgolj zaradi ekonomske krize ki je izdatno znižala kupno moč.


Ja zaradi česa drugega bi pa orale pasti?

Trg ima cikle. 20% minusa lahko pride brez neke dolge krize


Za 20% minusa bi morala biti kriza. Ali pa vsaj 1000 novih stanovanj čez noč.

endelin ::

Only time will tell:)

Malidelničar ::

Kaj pa španski/irski scenarij v SLO? To sem že enkrat spraševal, pa ni bilo dobrih argumentov, zakaj se pri nas ne more zgoditi ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

deleted ::

Nekateri ste zelo optimistični tukaj, da bodo cene šle le še v nebo. Enako sem videl tudi pred prejšnjo krizo.

Sem pa recimo bral danes tole:
https://www.ft.com/content/113d93fb-add...


v UK je indeks zaupanja potrošnikov v aprilu na rekordno nizki ravni (-38), to je najnižje po letu 2008 (takrat je bil -39). Nič kaj spodbudne novice v glavnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

Netrunner ::

In, kaj trendi kažejo na rast ali padec cen nepremičnin in materialov? Sledi kdo dovolj, da zna približno napovedati :) ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

matobeli ::

Sledim, vsaj za gorenjsko. Cene ne rastejo več, ampak ponudbe pa ni nič pametne, tako kot že nekaj časa.

Utk ::

Ne bo rastlo in rastlo. Lahko tudi pade. Ampak ne bo padlo za tolk, da bi zarad tega kdo lažje prišel do stanovanja, če kdo to čaka.

Mato989 ::

endelin je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

endelin je izjavil:

Čisto insane je kupovati v tem pregretem ozračju. Jaz bi počakal. Seveda pa vsak zase najbolje ve kako pa kaj.

Čakte da zagrize strožja monetarna politika v cene ;)

Jaz to poslusam ze od 2002, vsake 2-3 nekdo pravi, zdaj pa bo pocilo.
Ne ne bo. Vsaj ne tolko, da bi karkoli zgubil.
Razen, ce v Sloveniji iz danes na jutri zraste 100k nepremicnin, ali umre cetrt prebivalstva ali se Ljubljani poveca kvadratura za x2.

Pa saj nepremičnine so padle deljeno 2 iz 2008 -> 2016. Ste bili pod skalo?


Ja in koliko teh revežev ki si danes ne morep rivoščit fleta si ga je lahko ko so padli? NIHČE! V tem je problem... če bodo cene nepremičnin šle dol 20-25% bodo vsi ti socialkarji brez šihta (ker bo kriza) in spet ne bodo kreditno sposobni in bodo spet čakali... videno že 1x v 2008-2016

ginekk je izjavil:

A ni tud demografija približno na istem - ni da bi prebivalstvo kaj posebej rastlo, je kar stabilno.

In če se gradi na polno, potem bo to pokrilo primankljaj na trgu oz. vsaj uravnotežilo cene staro vs novo. Ne pomnim kdaj so nazadnje podrli kakšen blok, tudi pri bajtah gredo 50 let stare še kako v promet.


Napaka ki jo delaš je to ker misliš da lahko kupi stanovanje ali nepremičnino v SLO samo državljan RS...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gojira ::

Izgleda da je še vedno vroče stanje na trgu. V začetku leta 2020 sem kupil v stanovanje v bloku za 200k. Včeraj je sosed povedal da prodaja stanovanje in poklical agencije za prodajo in nastavil ceno na 270k. Danes je bilo na ogledu najmanj 15 potencialnih kupcev. Agentka pravi, da zna iti še čez nastavljeno ceno glede na zanimanje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gojira ()

LeQuack ::

Seveda, baje se raja bori za stanovanja za 300k! Celo stepejo se, tako kot ko se nov Hofer odpre.
Quack !

gojira ::

LeQuack je izjavil:

Seveda, baje se raja bori za stanovanja za 300k! Celo stepejo se, tako kot ko se nov Hofer odpre.


Ne vem ali je sarkastično ali ne, ampak recimo sodelavka tudi kupuje in pravi da če bi danes našla 2,5 - 3 sobno stanovanje (to prodaja sosed) za 200, 220k in da je OK in novečje, bi ga kupila brez da bi šla na ogled. Ne spremljam več kako je točno na trgu ampak po pogovorih vidim, da bi ljudje pograbili vse kar je OK in do cca 250k. Pred leti je bila ta meja 200k (ko sem jaz kupoval). Ne vem pa koliko časa bo to še šlo. V nedogled najbrž ne.

maticb492 ::

Ja, tudi jaz poznam ljudi, ki noro iščejo. Enako za oddajo sob, jaz nisem dal oglasa pa sem imel zanimanje samo preko družinskih vezi za toliko da bi lahko 2 stanovanja napolnil z osebami.

Počlo bo ja, samo ne se tega želet, ker potem ne boste dobili kredita, kupit si pa ne boste upali "kaj pa če bo čez 3 mesce ceneje" vse dokler ne bo spet nazaj zrastlo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

mr_chai ::

Pa kaj stanovanja. Kličem eno teto k prodaja brunarco 40 min iz Ljubljane v dupah zravn ciganov. 310k! Ne, nič nižanja ne bo fanič mlad. Imamo že kupca. A daš več ?

gojira je izjavil:

Izgleda da je še vedno vroče stanje na trgu. V začetku leta 2020 sem kupil v stanovanje v bloku za 200k. Včeraj je sosed povedal da prodaja stanovanje in poklical agencije za prodajo in nastavil ceno na 270k. Danes je bilo na ogledu najmanj 15 potencialnih kupcev. Agentka pravi, da zna iti še čez nastavljeno ceno glede na zanimanje...



Si kupil to 1-sobno ? Danes so toliko 1- sobna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

gojira ::

mr_chai je izjavil:

Si kupil to 1-sobno ? Danes so toliko 1- sobna.


Manjše 2,5 sobno oz. dnevno bivalni prostor, otroška soba, spalnica, 2x balkon, 1x parkirno mesto.

maticb492 je izjavil:

Počlo bo ja, samo ne se tega želet, ker potem ne boste dobili kredita, kupit si pa ne boste upali "kaj pa če bo čez 3 mesce ceneje" vse dokler ne bo spet nazaj zrastlo.


Tudi sam pričakujem podobno. Ampak glede na trenutne cene tudi konkreten pok ne bo postavil efektivno cen na 2018-2020 za tiste ki čakajo. Ker to, vsaj za naš blok, pomeni 40% popusta :) Pa če prištejemo, da bodo krediti višji in da si starejši ter imaš posledično manj let časa za odplačat kredit... ne bo tako ceneje kot se zdi na prvo žogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gojira ()

jabe ::

Mah, takrat bodo krede drage, ljudje se bolj kreditno nesposobni, ce pa že, bodo službe nezanesljive. v glavnem boš bil nor, če boš šel takrat kupovat. Vsaka podobnost je zgolj naključna...

IgorCardanof ::

m0LN4r je izjavil:

endelin je izjavil:

Cene nepremicnin so nerealne trenutno.
Jaz bi počakal z nakupom ker tole gre -30% v treh letih

Ja +50-30=20


8-)8-)

Nisem ziher a si resen ali ne.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Malidelničar ::

endelin je izjavil:

kriptobog je izjavil:

eventyrer je izjavil:

zgolj zaradi ekonomske krize ki je izdatno znižala kupno moč.


Ja zaradi česa drugega bi pa orale pasti?

Trg ima cikle. 20% minusa lahko pride brez neke dolge krize


To tudi mene bega. Teza, ki jo podajate je, da cene radikalno padejo zaradi krize, a nato logično zaradi izgubljanja služb in dohodka ljudje zopet ne morejo kupiti po nižjih cenah. In zopet ni rešitve, ker takoj ko se gospodarstvo malce ogreje pa cene skočijo brutalno nazaj v luft.
Se pravi ni scenarija, kjer zaradi vsebovanih neskladnosti na tggu določen del nepremičninskih assetov pada za daljši del časa in na ta način vseeno večji del ljudi lahko vstopi na trg kot kupci (seveda ne 10% cenejših penthouseov v LJ)?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

IgorCardanof ::

Ja cene grejo lahko samo gor.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Utk ::

Normalno, ker če grejo cene dol imaš v vrsti 10,000 ljudi, ki bi lahko tudi danes kupili, torej z več denarja od tistih 10,000, ki si jih po današnjih cenah ne morejo privoščit. Tisti, ki se s tem ukvarjajo kot investicijo imajo zmeraj več denarja od tistih, ki kupujejo zase. Je pa res, da tisti, ki kupujejo zase, so pripravljeni neko stanovanje več plačat, ker so vmes še čustva, pritisk, da nekje pač moraš živet itd.
Morda bi pa država več naredila s tem, če bi znižala davek na dobiček pri delnicah in spustila tuje sklade da se normalno tržijo pri nas (ne samo prek zavarovanj) kot pa višala nek davek na nepremičnine, ki se ga bo zmeraj dalo izigrat ali bo pa visok za vse.
Če imajo ljudje denar, in hvala bogu da imajo, ga hočejo nekam vtaknit.

kriptobog ::

jabe je izjavil:

Mah, takrat bodo krede drage, ljudje se bolj kreditno nesposobni, ce pa že, bodo službe nezanesljive. v glavnem boš bil nor, če boš šel takrat kupovat. Vsaka podobnost je zgolj naključna...


Takrat se kupuje s kešom :)

Malidelničar ::

Utk je izjavil:

Normalno, ker če grejo cene dol imaš v vrsti 10,000 ljudi, ki bi lahko tudi danes kupili, torej z več denarja od tistih 10,000, ki si jih po današnjih cenah ne morejo privoščit. Tisti, ki se s tem ukvarjajo kot investicijo imajo zmeraj več denarja od tistih, ki kupujejo zase. Je pa res, da tisti, ki kupujejo zase, so pripravljeni neko stanovanje več plačat, ker so vmes še čustva, pritisk, da nekje pač moraš živet itd.
Morda bi pa država več naredila s tem, če bi znižala davek na dobiček pri delnicah in spustila tuje sklade da se normalno tržijo pri nas (ne samo prek zavarovanj) kot pa višala nek davek na nepremičnine, ki se ga bo zmeraj dalo izigrat ali bo pa visok za vse.
Če imajo ljudje denar, in hvala bogu da imajo, ga hočejo nekam vtaknit.


Ja po mojem bi morali ljudem pustiti večji del njihovih neto zaslužkov, s čimer bi si lahko pomagali pri varčevanju in investiranju in tako lažje prišli vsaj do nekih normalnih pologov za kredit.
Po mojem mnenju bodo Slovenci zadeve glede nepremičnin vedno izigravali. Kot sem rekel, vidim morda samo kar nekaj zanimivih deal-ov v prihodnjem desetletju na podeželju in preko tega bi se kaj dalo rešit. Oz. mogoče fleksibilnost mladih da kupijo res nekaj majhnega na nepriljubljenem geografskem področju in potem kasneje kakšno hišo na podeželju. Kar nekaj mladim je dejansko v obdobju med 2010-2019 v času najtežje krize tako uspelo obrniti eno nepremičnino in imajo sedaj v pozni mladosti rešeno zadevo. Takšni seveda potem pišejo, da se vedno 'da' in iz njihovega stališča centralnoplanski posegi na trg nepremičnin niso ok (podobno stališče kot pri frankih in umetno ščitenje varčevalcev za nazaj). Kontra argument takšnim uspešnim mladim, ki pa ga je potrebno upoštevati je, da je vmes prišla korona in je to nek 'black swan event' ki je še dodatno zapletel zadeve preko situacije tam okoli 2014 ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Večina folka nima toliko da bi kupovala s kešom, razen če padejo cene 90%...

Investitorji pa bodo ja s kešom kupovali. Samo pol se bodo pa spet Mesečniki pritoževali ko bo padlo in spet ne bo nič na voljo...

Padec cen nepremičnin za 20,30% pomeni da bodo vsi jokovalci in mesečniki ali brez šihtov ali pa v strahu za šiht in ne bodo kupili ker bog ve kaj se lahko zgodi... in spet ne bodo kupli in čakali 5 let ko bo prepozno, skratka videno 2008-2016

Malidelničar je izjavil:

Utk je izjavil:

Normalno, ker če grejo cene dol imaš v vrsti 10,000 ljudi, ki bi lahko tudi danes kupili, torej z več denarja od tistih 10,000, ki si jih po današnjih cenah ne morejo privoščit. Tisti, ki se s tem ukvarjajo kot investicijo imajo zmeraj več denarja od tistih, ki kupujejo zase. Je pa res, da tisti, ki kupujejo zase, so pripravljeni neko stanovanje več plačat, ker so vmes še čustva, pritisk, da nekje pač moraš živet itd.
Morda bi pa država več naredila s tem, če bi znižala davek na dobiček pri delnicah in spustila tuje sklade da se normalno tržijo pri nas (ne samo prek zavarovanj) kot pa višala nek davek na nepremičnine, ki se ga bo zmeraj dalo izigrat ali bo pa visok za vse.
Če imajo ljudje denar, in hvala bogu da imajo, ga hočejo nekam vtaknit.


Ja po mojem bi morali ljudem pustiti večji del njihovih neto zaslužkov, s čimer bi si lahko pomagali pri varčevanju in investiranju in tako lažje prišli vsaj do nekih normalnih pologov za kredit.
Po mojem mnenju bodo Slovenci zadeve glede nepremičnin vedno izigravali. Kot sem rekel, vidim morda samo kar nekaj zanimivih deal-ov v prihodnjem desetletju na podeželju in preko tega bi se kaj dalo rešit. Oz. mogoče fleksibilnost mladih da kupijo res nekaj majhnega na nepriljubljenem geografskem področju in potem kasneje kakšno hišo na podeželju. Kar nekaj mladim je dejansko v obdobju med 2010-2019 v času najtežje krize tako uspelo obrniti eno nepremičnino in imajo sedaj v pozni mladosti rešeno zadevo. Takšni seveda potem pišejo, da se vedno 'da' in iz njihovega stališča centralnoplanski posegi na trg nepremičnin niso ok (podobno stališče kot pri frankih in umetno ščitenje varčevalcev za nazaj). Kontra argument takšnim uspešnim mladim, ki pa ga je potrebno upoštevati je, da je vmes prišla korona in je to nek 'black swan event' ki je še dodatno zapletel zadeve preko situacije tam okoli 2014 ....


Ja in če je Black Swan event? To ne spremeni dejstva da se da, samo korigirat je potrebno pričakovanja, zahteve, glede na situacijo in prihodke... Ampak jaz še zmeraj trdim da ni bistven problem CENA nepremičnin, bistven problem je nevarčevalne narave mlajših generacij... Marsikateri mladi do 28/29 ne uspe prihranit niti 10-15k, kaj šele 25k... kar bi MORAL če želi blizu 30tim kupit stanovanje... Vsi ki jamrajo kako ne dobijo fleta, bi jih jaz samo vprašal, da pokažejo likvidnih 30k€, če tega nimaš je brezveze... imaš pa sliko z Maldivov lani za 1.500e potovanje... samo jebiga, potovanja je konec, flet pa ostane 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Večina folka nima toliko da bi kupovala s kešom, razen če padejo cene 90%...

Investitorji pa bodo ja s kešom kupovali. Samo pol se bodo pa spet Mesečniki pritoževali ko bo padlo in spet ne bo nič na voljo...

Padec cen nepremičnin za 20,30% pomeni da bodo vsi jokovalci in mesečniki ali brez šihtov ali pa v strahu za šiht in ne bodo kupili ker bog ve kaj se lahko zgodi... in spet ne bodo kupli in čakali 5 let ko bo prepozno, skratka videno 2008-2016

Malidelničar je izjavil:

Utk je izjavil:

Normalno, ker če grejo cene dol imaš v vrsti 10,000 ljudi, ki bi lahko tudi danes kupili, torej z več denarja od tistih 10,000, ki si jih po današnjih cenah ne morejo privoščit. Tisti, ki se s tem ukvarjajo kot investicijo imajo zmeraj več denarja od tistih, ki kupujejo zase. Je pa res, da tisti, ki kupujejo zase, so pripravljeni neko stanovanje več plačat, ker so vmes še čustva, pritisk, da nekje pač moraš živet itd.
Morda bi pa država več naredila s tem, če bi znižala davek na dobiček pri delnicah in spustila tuje sklade da se normalno tržijo pri nas (ne samo prek zavarovanj) kot pa višala nek davek na nepremičnine, ki se ga bo zmeraj dalo izigrat ali bo pa visok za vse.
Če imajo ljudje denar, in hvala bogu da imajo, ga hočejo nekam vtaknit.


Ja po mojem bi morali ljudem pustiti večji del njihovih neto zaslužkov, s čimer bi si lahko pomagali pri varčevanju in investiranju in tako lažje prišli vsaj do nekih normalnih pologov za kredit.
Po mojem mnenju bodo Slovenci zadeve glede nepremičnin vedno izigravali. Kot sem rekel, vidim morda samo kar nekaj zanimivih deal-ov v prihodnjem desetletju na podeželju in preko tega bi se kaj dalo rešit. Oz. mogoče fleksibilnost mladih da kupijo res nekaj majhnega na nepriljubljenem geografskem področju in potem kasneje kakšno hišo na podeželju. Kar nekaj mladim je dejansko v obdobju med 2010-2019 v času najtežje krize tako uspelo obrniti eno nepremičnino in imajo sedaj v pozni mladosti rešeno zadevo. Takšni seveda potem pišejo, da se vedno 'da' in iz njihovega stališča centralnoplanski posegi na trg nepremičnin niso ok (podobno stališče kot pri frankih in umetno ščitenje varčevalcev za nazaj). Kontra argument takšnim uspešnim mladim, ki pa ga je potrebno upoštevati je, da je vmes prišla korona in je to nek 'black swan event' ki je še dodatno zapletel zadeve preko situacije tam okoli 2014 ....


Ja in če je Black Swan event? To ne spremeni dejstva da se da, samo korigirat je potrebno pričakovanja, zahteve, glede na situacijo in prihodke... Ampak jaz še zmeraj trdim da ni bistven problem CENA nepremičnin, bistven problem je nevarčevalne narave mlajših generacij... Marsikateri mladi do 28/29 ne uspe prihranit niti 10-15k, kaj šele 25k... kar bi MORAL če želi blizu 30tim kupit stanovanje... Vsi ki jamrajo kako ne dobijo fleta, bi jih jaz samo vprašal, da pokažejo likvidnih 30k€, če tega nimaš je brezveze... imaš pa sliko z Maldivov lani za 1.500e potovanje... samo jebiga, potovanja je konec, flet pa ostane 8-)


Ti spet s tujim kurcem po koprivah opletaš? Vedno si glasen kako je treba varčevati in imeti privarčevano a sam si prišel do jstanovanja s pomočjo staršev :))

Malidelničar ::

Evo kolegi forumaši, če kdo želi živeti v raju:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Ti spet s tujim kurcem po koprivah opletaš? Vedno si glasen kako je treba varčevati in imeti privarčevano a sam si prišel do jstanovanja s pomočjo staršev


A oni pol niso rabli varčevat... point je enak... POTREBNO JE VARČEVAT...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gregor P ::

OneYellow je izjavil:

Več kot očitno nimaš pojma, ker niti ne gre tako preprosto, niti postopki niso kratkotrajni, OPN pa to, pa še kakšen OPPN kje. :)
… in to z dobrim razlogom; če ne bi bilo vsepovsod po domače zabetonirano, bi vsi imeli hiše okoli jezer in se pol pritoževali, zakaj država nič ne naredi ob poplavah ipd.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Ja, to ni narobe, tudi ni narobe, da sprejemanje OPN traja magari 15 let, je pa narobe to, da neko mesto nima vnaprej pripravljenega prostora, kjer se lahko gradi. Sej ni treba sprejemat novega OPN, niti spreminjat nobene namembnosti, če imaš na voljo 100 parcel kadarkoli, za stanovanja, hiše, obrt, karkoli.

OneYellow ::

To je drug ekstrem. Tega seveda nisem imel v mislih in je prav, da država pazi na to. S prosto gradnjo nisem imel v mislih, da vsak gradi kjer želi, ampak da bi se lahko gradnji namenilo več zemljišč kot se jih. Potenciala je precej, že če samo zgostimo obstoječo razpršeno gradnjo, kjer imaš kup neuporabljenih zemljišč v okviru obstoječih naselij.

Lonsarg ::

OPNji so ok, ampak morali bi biti spisani dokoncno in finalno VNPAPREJ, da ti samo kupis in isti dan zacnes gradit.

Vsi pa vemo da vsa vecja lukrativna zemljisca cakajo investotorja da najprej kupi, nato pa 5 let podkupuje zupana na kavicah da koncno OPPN gre skozi, nato pa sele zacne graditi, TO je problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ti spet s tujim kurcem po koprivah opletaš? Vedno si glasen kako je treba varčevati in imeti privarčevano a sam si prišel do jstanovanja s pomočjo staršev


A oni pol niso rabli varčevat... point je enak... POTREBNO JE VARČEVAT...


Ti nisi rabil. Pameten si pa kot, da si privarčeval za pol naselja. Če rabiš kaj takega kupit je potrebno varčevati, ni pa treba, da jep kruh in vodo in nikamor ne greš. Bolje se je usmeriti k višjim prihodkom. Se potem lažje varčuje, ker ni potrebno nekih hudih odrekanj. Vedno omenjaš potovanja. Kdaj boš potoval, če ne ko si mlad in brez otrok? takrat je to najlažje. z otroki težje, ko si star in bolehen je pa sploh težje. Valda potuješ potem ko si mlad.

Pat_MaGroin ::

Caki, toliko je gobec, pa teh 30k pologa za flat ni sam prisparal, je mogu ati dat?

In, pol drugim, da morjo imet do 30 leta nasparano 30k? Kako, ce tebi ni uspelo, pa si mega skrtuh, ki si ne privosci nic? rofl ahahahaha

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Caki, toliko je gobec, pa teh 30k pologa za flat ni sam prisparal, je mogu ati dat?

In, pol drugim, da morjo imet do 30 leta nasparano 30k? Kako, ce tebi ni uspelo, pa si mega skrtuh, ki si ne privosci nic? rofl ahahahaha


Tako ja.

Pat_MaGroin ::

hahahaha, gniloba lena nesposobna.

gleda na vsak cent, pa ni spravil skupaj za 70k flat na 30 let krede.

Pameten pa za popizdit.

LUZER

Zgodovina sprememb…

Malidelničar ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Caki, toliko je gobec, pa teh 30k pologa za flat ni sam prisparal, je mogu ati dat?

In, pol drugim, da morjo imet do 30 leta nasparano 30k? Kako, ce tebi ni uspelo, pa si mega skrtuh, ki si ne privosci nic? rofl ahahahaha


Sej lahko da je prišparal, Mato si prišparal sam?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Caki, toliko je gobec, pa teh 30k pologa za flat ni sam prisparal, je mogu ati dat?

In, pol drugim, da morjo imet do 30 leta nasparano 30k? Kako, ce tebi ni uspelo, pa si mega skrtuh, ki si ne privosci nic? rofl


Preveč se obremenjujete z mano, jaz sem porihtal, in ne, nihče mi ni dal pologa ker ga sam ne bi mogel dat, jaz sem dobil dobrih 10k predčasno dediščine ki bi jo pač dobil čez 20 let pa kaj... lahko bi pa prodal kripto in skeširal flet, pa je foter rekel da naj ne prodajam naj tisto varčujem naprej za več kasneje in mi je dal 10k s svojega računa... to nima nobene veze, jaz bi LAHKO skeširal cel flet s kripta pa nisem želel, ker sem lepo poslušal kriptobogov nasvet tukaj ki ga je modro danesp ovedal, bolje kot varčevat je iskat načine za več prihodka in to mi crypto prinaša, vsak mesec 500€ dodatno, ampak hej, problem je 10k ki bi jih ITAK DOBIL ko bi umrla, ker sem pa jih dobil 20 let "prehitro" se pa kriptobogec obeša na to socialkar kot je =)

Malidelničar je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Caki, toliko je gobec, pa teh 30k pologa za flat ni sam prisparal, je mogu ati dat?

In, pol drugim, da morjo imet do 30 leta nasparano 30k? Kako, ce tebi ni uspelo, pa si mega skrtuh, ki si ne privosci nic? rofl ahahahaha


Sej lahko da je prišparal, Mato si prišparal sam?


Eni tukaj pač ne razumejo da mam še zdaj cca 45k keša v cryptu ki ga lahko jutri dvignem, pa nočem... problem je ker mi je foter dal 10k ki bi jih itak dobil saj dejansko mi je žal da sem napisal ker hijene kot so se obešajo na to, pozabljajo pa da mam jaz skeširan flet v rokah in načrtno raje delam keš z cryptom... za razliko od socialkarjev ki jih branijo kako so ubogi ker ne morjo nič kupit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Caki, toliko je gobec, pa teh 30k pologa za flat ni sam prisparal, je mogu ati dat?

In, pol drugim, da morjo imet do 30 leta nasparano 30k? Kako, ce tebi ni uspelo, pa si mega skrtuh, ki si ne privosci nic? rofl


Preveč se obremenjujete z mano, jaz sem porihtal, in ne, nihče mi ni dal pologa ker ga sam ne bi mogel dat, jaz sem dobil dobrih 10k predčasno dediščine ki bi jo pač dobil čez 20 let pa kaj... lahko bi pa prodal kripto in skeširal flet, pa je foter rekel da naj ne prodajam naj tisto varčujem naprej za več kasneje in mi je dal 10k s svojega računa... to nima nobene veze, jaz bi LAHKO skeširal cel flet s kripta pa nisem želel, ker sem lepo poslušal kriptobogov nasvet tukaj ki ga je modro danesp ovedal, bolje kot varčevat je iskat načine za več prihodka in to mi crypto prinaša, vsak mesec 500€ dodatno, ampak hej, problem je 10k ki bi jih ITAK DOBIL ko bi umrla, ker sem pa jih dobil 20 let "prehitro" se pa kriptobogec obeša na to socialkar kot je =)

Malidelničar je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Caki, toliko je gobec, pa teh 30k pologa za flat ni sam prisparal, je mogu ati dat?

In, pol drugim, da morjo imet do 30 leta nasparano 30k? Kako, ce tebi ni uspelo, pa si mega skrtuh, ki si ne privosci nic? rofl ahahahaha


Sej lahko da je prišparal, Mato si prišparal sam?


Eni tukaj pač ne razumejo da mam še zdaj cca 45k keša v cryptu ki ga lahko jutri dvignem, pa nočem... problem je ker mi je foter dal 10k ki bi jih itak dobil saj dejansko mi je žal da sem napisal ker hijene kot so se obešajo na to, pozabljajo pa da mam jaz skeširan flet v rokah in načrtno raje delam keš z cryptom... za razliko od socialkarjev ki jih branijo kako so ubogi ker ne morjo nič kupit.



Lahko, lahko, imam, imam, če, če, če. Pač ne pametuj, ko da si skeširal flet. Niti za polog nisi dal sam. Pika.

Mato989 ::

Glih za polog sem dal sam, foter mi je dal 10k za opremo da nsiem skeširal kripta in lahko varčujem naprej =) Pač zamenjuješ pojme.

Ampak spet ste off topic, point ni to kaj sem jaz in kaj nisem, point teme je drugje... folk ki jamra in ma 0€ na računu in bi mel flet sredi LJ ker je len za šparanje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pat_MaGroin ::

Kripto ni nekaj, kaj lahko apliciraš na celotno populacijo.

Skratka, nisi sam kupil flata. PIka. V bistvu se raje nehaj oglašat v tej temi, ker nisi relevanten.

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Kripto ni nekaj, kaj lahko apliciraš na celotno populacijo.

Skratka, nisi sam kupil flata. PIka. V bistvu se raje nehaj oglašat v tej temi, ker nisi relevanten.


Kdo pa ga je kupil, TOČNO SAM sem ga kupil, sam sem dal VES denar za flet, foter mi je dal za OPREMO... in to samo zato da nisem rabil prodat kriptovalut...

Pika...

Evo samo za tebe mu zdaj na njegovo kripto denarnico nakažem 10kEUR pa sem sam vse kupil... to da bom to dobil nazaj čez X časa kot darilo je nepomembno bistveno je da mu vrnem njegovo "posojilo" kot kaže lol...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Malidelničar ::

PIC - no mogoče si malo prestrog do Matota, njegovi uvidi so vseeno pronicljivi in ima veliko prav, to mu moraš priznati.

Mato989 (in ostali) - lej fora je, da ok ti imaš srečo s kriptom. In ja bodimo realni, tudi v svetovnem povprečju smo se Slovenci kar masovno vrgli v kripto in jih je kar nekaj uspelo, kar nekaj kapitala je prišlo v državo po tej poti. Ampak veliko folka nima znanja z kaj takega - jaz recimo sem tudi med njimi. Velika verjetnost je, da ena dvojna diplomantka filozofije in primerjalne književnosti z ne ravno bogatimi in podpornimi starši, ne bo mogla rešiti svoje nepremičninske situacije preko kripta. Za njo je edino rešitev, da če kot diplomantka vztraja v LJ, dobi službo, zmanjša stroške bivanja tako da živi z več kolegi skupaj, ali pa dobi službo blizu doma in živi pri starših in perdvsem špara in pametno vlaga in dobi enega podobnega dragega, ki prav tako dela. Potem pa sta z dragim pripravljena sprejeti odločitev in se recimo preseliti na cenejši konec države ali pa celo obnoviti hiško na podeželju, sploh če je njen dragi strojnik, tehnik itd. Ne more pa ona sanjati lajfa v Rožni ......
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Glih za polog sem dal sam, foter mi je dal 10k za opremo da nsiem skeširal kripta in lahko varčujem naprej =) Pač zamenjuješ pojme.

Ampak spet ste off topic, point ni to kaj sem jaz in kaj nisem, point teme je drugje... folk ki jamra in ma 0€ na računu in bi mel flet sredi LJ ker je len za šparanje...


Isti kurca. Skratka, stari so ti pomagali, tako da ne biti preveč pameten do ostalih.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

PIC - no mogoče si malo prestrog do Matota, njegovi uvidi so vseeno pronicljivi in ima veliko prav, to mu moraš priznati.

Mato989 (in ostali) - lej fora je, da ok ti imaš srečo s kriptom. In ja bodimo realni, tudi v svetovnem povprečju smo se Slovenci kar masovno vrgli v kripto in jih je kar nekaj uspelo, kar nekaj kapitala je prišlo v državo po tej poti. Ampak veliko folka nima znanja z kaj takega - jaz recimo sem tudi med njimi. Velika verjetnost je, da ena dvojna diplomantka filozofije in primerjalne književnosti z ne ravno bogatimi in podpornimi starši, ne bo mogla rešiti svoje nepremičninske situacije preko kripta. Za njo je edino rešitev, da če kot diplomantka vztraja v LJ, dobi službo, zmanjša stroške bivanja tako da živi z več kolegi skupaj, ali pa dobi službo blizu doma in živi pri starših in perdvsem špara in pametno vlaga in dobi enega podobnega dragega, ki prav tako dela. Potem pa sta z dragim pripravljena sprejeti odločitev in se recimo preseliti na cenejši konec države ali pa celo obnoviti hiško na podeželju, sploh če je njen dragi strojnik, tehnik itd. Ne more pa ona sanjati lajfa v Rožni ......


Saj kripto in jaz nismo pomembni... to je samo zato ker nekateri tu radi to vlečejo naprej namesto da bi se pogovarjali o temi, se pogovarjamo o meni in kaj sem jaz, jaz stanovanje imam, pa še 2 nepremičnini dobim gratis v 10 letih, ker so pač moji predniki varčevali, to je nepomembno.

Bistvo je kaj naj naredijo mladi ki rabijo stanovanje in ali imajo previsoka pričakovanja glede na lasten trud in situacijo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ja, lahko obračamo kakor hočemo, če nekdo ne more našparat 30 jurjev pač realno ne more kupit stanovanja. Ali potem stane stanovanje 100 ali 150 jurjev niti ni strašno pomembno.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Glih za polog sem dal sam, foter mi je dal 10k za opremo da nsiem skeširal kripta in lahko varčujem naprej =) Pač zamenjuješ pojme.

Ampak spet ste off topic, point ni to kaj sem jaz in kaj nisem, point teme je drugje... folk ki jamra in ma 0€ na računu in bi mel flet sredi LJ ker je len za šparanje...


Isti kurca. Skratka, stari so ti pomagali, tako da ne biti preveč pameten do ostalih.


Saj so mi stari pomagali tudi rit brisat ko sem bil mali, to pomeni da sem failal lajf tak kot ti ker nisi vse SAM? Jaz sem lahko pameten jaz IMAM... tako kot si ti pameten ker nekaj imaš... pa vesel sem za tebe, ti pa za mene nisi me hočeš ponižat, jaz pa tebi privoščim vse kar imaš in še več...

Utk je izjavil:

Ja, lahko obračamo kakor hočemo, če nekdo ne more našparat 30 jurjev pač realno ne more kupit stanovanja. Ali potem stane stanovanje 100 ali 150 jurjev niti ni strašno pomembno.


Točno to!!!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
151 / 606
»»