» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
152 / 595
»»

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Glih za polog sem dal sam, foter mi je dal 10k za opremo da nsiem skeširal kripta in lahko varčujem naprej =) Pač zamenjuješ pojme.

Ampak spet ste off topic, point ni to kaj sem jaz in kaj nisem, point teme je drugje... folk ki jamra in ma 0€ na računu in bi mel flet sredi LJ ker je len za šparanje...


Isti kurca. Skratka, stari so ti pomagali, tako da ne biti preveč pameten do ostalih.


Saj so mi stari pomagali tudi rit brisat ko sem bil mali, to pomeni da sem failal lajf tak kot ti ker nisi vse SAM? Jaz sem lahko pameten jaz IMAM... tako kot si ti pameten ker nekaj imaš... pa vesel sem za tebe, ti pa za mene nisi me hočeš ponižat, jaz pa tebi privoščim vse kar imaš in še več...

Utk je izjavil:

Ja, lahko obračamo kakor hočemo, če nekdo ne more našparat 30 jurjev pač realno ne more kupit stanovanja. Ali potem stane stanovanje 100 ali 150 jurjev niti ni strašno pomembno.


Točno to!!!


Nihče te ne želi ponižati. samo pametuješ, kot da si skeširal stanovanje v resnici si imel pa celo pomoč starih. To je vse.

Mato989 ::

Nihče te ne želi ponižati. samo pametuješ, kot da si skeširal stanovanje v resnici si imel pa celo pomoč starih. To je vse.


Ti tudi pametuješ po forumu kot da si milijarder pa ne derailamo vsake teme v off topic z tem pisanjem... Ampak bistvo je da jaz stanovanje IMAM in sem gak upil na SVOJE IME pred 30 letom starosti... tema pa ni o tem ampak o vzrokih za tako rast in kako do stanovanja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Nihče te ne želi ponižati. samo pametuješ, kot da si skeširal stanovanje v resnici si imel pa celo pomoč starih. To je vse.


Ti tudi pametuješ po forumu kot da si milijarder pa ne derailamo vsake teme v off topic z tem pisanjem... Ampak bistvo je da jaz stanovanje IMAM in sem gak upil na SVOJE IME pred 30 letom starosti... tema pa ni o tem ampak o vzrokih za tako rast in kako do stanovanja.


Bistvo je, da si ga lupil s pomočjo staršev, pametuješ pa kot da si ga kupil sam. Pika. S polno ritjo je lahko srat lahko rečemo temu ane?
Jaz ne pametujem kako morajo vsi do 30. našparati za stanovanje, čeprav sem pred 30. zgradil hišo. Brez pomoči starih.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nihče te ne želi ponižati. samo pametuješ, kot da si skeširal stanovanje v resnici si imel pa celo pomoč starih. To je vse.


Ti tudi pametuješ po forumu kot da si milijarder pa ne derailamo vsake teme v off topic z tem pisanjem... Ampak bistvo je da jaz stanovanje IMAM in sem gak upil na SVOJE IME pred 30 letom starosti... tema pa ni o tem ampak o vzrokih za tako rast in kako do stanovanja.


Bistvo je, da si ga lupil s pomočjo staršev, pametuješ pa kot da si ga kupil sam. Pika. S polno ritjo je lahko srat lahko rečemo temu ane?
Jaz ne pametujem kako morajo vsi do 30. našparati za stanovanje, čeprav sem pred 30. zgradil hišo. Brez pomoči starih.


Saj jaz tudi ne pametujem tega, jaz govorim da je treba šparat če hočeš sploh kupit karkoli... in se mi zdi smešno da nekdo jamra kako ne more kupit fleta kjerkoli želi hkrati pa ni sposoben nitii dokazat da ima na TRR vsaj 30k evrov... (ali pa vsaj v likvidni lasti)

Jaz ne pametujem kako morajo vsi do 30. našparati za stanovanje, čeprav sem pred 30. zgradil hišo. Brez pomoči starih.


Če ti starši ne bi pomagali ko si se rodil bi ti zgradil pol kurca od bajte... vsak je imel pomoč staršev da je sploh lahko nardil karkoli v lajfu tak čist btw...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nihče te ne želi ponižati. samo pametuješ, kot da si skeširal stanovanje v resnici si imel pa celo pomoč starih. To je vse.


Ti tudi pametuješ po forumu kot da si milijarder pa ne derailamo vsake teme v off topic z tem pisanjem... Ampak bistvo je da jaz stanovanje IMAM in sem gak upil na SVOJE IME pred 30 letom starosti... tema pa ni o tem ampak o vzrokih za tako rast in kako do stanovanja.


Bistvo je, da si ga lupil s pomočjo staršev, pametuješ pa kot da si ga kupil sam. Pika. S polno ritjo je lahko srat lahko rečemo temu ane?
Jaz ne pametujem kako morajo vsi do 30. našparati za stanovanje, čeprav sem pred 30. zgradil hišo. Brez pomoči starih.


Saj jaz tudi ne pametujem tega, jaz govorim da je treba šparat če hočeš sploh kupit karkoli... in se mi zdi smešno da nekdo jamra kako ne more kupit fleta kjerkoli želi hkrati pa ni sposoben nitii dokazat da ima na TRR vsaj 30k evrov... (ali pa vsaj v likvidni lasti)


Ja saj. pametuješ. In se obregaš v potovanja. Smartass

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nihče te ne želi ponižati. samo pametuješ, kot da si skeširal stanovanje v resnici si imel pa celo pomoč starih. To je vse.


Ti tudi pametuješ po forumu kot da si milijarder pa ne derailamo vsake teme v off topic z tem pisanjem... Ampak bistvo je da jaz stanovanje IMAM in sem gak upil na SVOJE IME pred 30 letom starosti... tema pa ni o tem ampak o vzrokih za tako rast in kako do stanovanja.


Bistvo je, da si ga lupil s pomočjo staršev, pametuješ pa kot da si ga kupil sam. Pika. S polno ritjo je lahko srat lahko rečemo temu ane?
Jaz ne pametujem kako morajo vsi do 30. našparati za stanovanje, čeprav sem pred 30. zgradil hišo. Brez pomoči starih.


Saj jaz tudi ne pametujem tega, jaz govorim da je treba šparat če hočeš sploh kupit karkoli... in se mi zdi smešno da nekdo jamra kako ne more kupit fleta kjerkoli želi hkrati pa ni sposoben nitii dokazat da ima na TRR vsaj 30k evrov... (ali pa vsaj v likvidni lasti)

Jaz ne pametujem kako morajo vsi do 30. našparati za stanovanje, čeprav sem pred 30. zgradil hišo. Brez pomoči starih.


Če ti starši ne bi pomagali ko si se rodil bi ti zgradil pol kurca od bajte... vsak je imel pomoč staršev da je sploh lahko nardil karkoli v lajfu tak čist btw...


Ok. Djmo govorit o finančni pomoči in pomoči v obliki šenkanja parcel itd. Ja? Zastopiš zdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Mato989 ::

Ok. Djmo govorit o finančni pomoči in pomoči v obliki šenkanja parcel itd. Ja? Zastopiš zdaj?


Ok, dajmo govorit o pomoči in financiranju prvih 15+ let lajfa... brez staršev smo vsi mi nič, to da pač enim dajo stari malo več, drugim manj, enim nič, eni naredijo sami več, drugi manj je pač dejstvo... Če pa ti ne dojameš da smo pač vsi različni, da enim starci v otroštvu več dajo, drugim pa kasneje, pa ti ne morem pomagat.

Ja saj. pametuješ. In se obregaš v potovanja. Smartass


Ne, obregujem se v LUKSUZ, potovanje je samo primer luksuza... Zastopiš zdaj? Če nekdo piči luksuz hkrati pa si ne more kupit fleta, je za moje pojme nekaj narobe... sploh ko je ta luksuz dragi (pustmo zdaj luksuz da greš v gostilno na 3 pive vsake kvatre)

Poznal sem tipa, starejši je bil od mene, jamral kako v MBju ne more kupit fleta a tip je vsak dan bil zunaj na kavici in kupil kosilo z dostavo... ampak krivi so pa kapitalisti ki kradejo nepremičnine pa država ki ne da dovoljnj da bi on gradil za 10k... čeprav on ni bil sposoben našparat niti 5k na TRR... pa je živel pri mamici v bajti pri 35tih!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ok. Djmo govorit o finančni pomoči in pomoči v obliki šenkanja parcel itd. Ja? Zastopiš zdaj?


Ok, dajmo govorit o pomoči in financiranju prvih 15+ let lajfa... brez staršev smo vsi mi nič, to da pač enim dajo stari malo več, drugim manj, enim nič, eni naredijo sami več, drugi manj je pač dejstvo... Če pa ti ne dojameš da smo pač vsi različni, da enim starci v otroštvu več dajo, drugim pa kasneje, pa ti ne morem pomagat.

Ja saj. pametuješ. In se obregaš v potovanja. Smartass


Ne, obregujem se v LUKSUZ, potovanje je samo primer luksuza... Zastopiš zdaj? Če nekdo piči luksuz hkrati pa si ne more kupit fleta, je za moje pojme nekaj narobe... sploh ko je ta luksuz dragi (pustmo zdaj luksuz da greš v gostilno na 3 pive vsake kvatre)

Poznal sem tipa, starejši je bil od mene, jamral kako v MBju ne more kupit fleta a tip je vsak dan bil zunaj na kavici in kupil kosilo z dostavo... ampak krivi so pa kapitalisti ki kradejo nepremičnine pa država ki ne da dovoljnj da bi on gradil za 10k... čeprav on ni bil sposoben našparat niti 5k na TRR... pa je živel pri mamici v bajti pri 35tih!


Ne preveč nabijat. Pač prenehaj pametovati kako treba šparati, medtem ko si ti imel pomoč. Fertik konc. Tudi če potuješ 1x letno to ni noben luksuz, ampak letni dopust, če želimo iti v detajle. Se lahko prerekamo v nedogled, ampak na koncu boš še vedno ti s polno ritjo pametoval o šparanju. Pač ne gre tako.

velikBrokoli ::

Ta tema ima najbrž 50 strani napolnjenih s kreganjem okoli Matove situacije. Jebiga, tip je v vukojebini kupu socialno stanovanje za 70k in so mu starši priložili denar za polog kredita. Niso pa vsi v taki situaciji, veliko težje kupiš stanovanje v delu Slovenije, kjer bi ljudje dejansko želeli živeti, sploh, če ti starši ne pomagajo.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

Ta tema ima najbrž 50 strani napolnjenih s kreganjem okoli Matove situacije. Jebiga, tip je v vukojebini kupu socialno stanovanje za 70k in so mu starši priložili denar za polog kredita. Niso pa vsi v taki situaciji, veliko težje kupiš stanovanje v delu Slovenije, kjer ljudje dejansko želijo živeti, sploh pa, če ti starši ne pomagajo.


Ne no. Jej kruh in vodo, ne potovati, nič kavic, nič piva pa boš lahko kupil. Aja, pa stari to morajo dati nekaj zraven

velikBrokoli ::

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Če ima kdo kakšen milijonček ekstra, ravnokar so po 1 mesecu spustili ceno za 200k :)) V Kranju kar super priložnost, da notri naseliš 20 Albancev in jim fajn računaš.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

velikBrokoli je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Če ima kdo kakšen milijonček ekstra, ravnokar so po 1 mesecu spustili ceno za 200k :)) V Kranju kar super priložnost, da notri naseliš 20 Albancev in jim fajn računaš.


Sploh ni draga, samo 2490€ na kvadrat, dejansko super cena :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kriptobog ::

velikBrokoli je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Če ima kdo kakšen milijonček ekstra, ravnokar so po 1 mesecu spustili ceno za 200k :)) V Kranju kar super priložnost, da notri naseliš 20 Albancev in jim fajn računaš.


Pizda ne razumem kako lahko kombinirajo vzorec lesa s temi marmornatimi vzorci

user4683 ::

A bi kaj spremenilo to prerekanje, ce napisem, da sem tudi sam kupil stanovanje (ne v vukojebini), brez kakrsnekoli pomoci starsev in se strinjam z matotom, da za nepremicnino je treba malo stisniti in se kdaj cemu tudi odpovedati?

Ali ta (moj) nasvet ne velja nic, ker mato ima pa flat, ki so mu ga pomagali kupit starsi?

kriptobog ::

user4683 je izjavil:

A bi kaj spremenilo to prerekanje, ce napisem, da sem tudi sam kupil stanovanje (ne v vukojebini), brez kakrsnekoli pomoci starsev in se strinjam z matotom, da za nepremicnino je treba malo stisniti in se kdaj cemu tudi odpovedati?

Ali ta (moj) nasvet ne velja nic, ker mato ima pa flat, ki so mu ga pomagali kupit starsi?


No, če vprašaš Matota, so ti starši pomagali. Od brisanja riti naprej :)) Je treba stisnit ja. Pa našparati. Ne pa kupiti v vukojebini s pomočjo starih in pametovati, kako je treba šparati do 30. leta :D

velikBrokoli ::

user4683 je izjavil:

A bi kaj spremenilo to prerekanje, ce napisem, da sem tudi sam kupil stanovanje (ne v vukojebini), brez kakrsnekoli pomoci starsev in se strinjam z matotom, da za nepremicnino je treba malo stisniti in se kdaj cemu tudi odpovedati?

Ali ta (moj) nasvet ne velja nic, ker mato ima pa flat, ki so mu ga pomagali kupit starsi?


Itak mislim, da se nas večina tukaj strinja, da je potrebno šparat in si najti dobro plačano službo. Dejstvo pa je, da smo na slo-techu, kjer imamo najbrž večinoma vsi preplačane tech službe in živimo v svojem balončku :)) Furam normiranca in služim tist max. 150k na leto, torej nepremičninskega problema osebno ne bom imel. Je pa res, da niso vsi v taki branži in si res težje prislužijo toliko denarja, čeprav niso neki lenuhi.

user4683 ::

Tudi s preplacano sluzbo se lahko okrog vozis vsako leto z drugim Lamborghinijem... Ali pa si racionalen in zivis v okviru svojih zelja - ne pa da po 10 letih dobro placanega normiranstva jamras zakaj ti ni ostalo nic za kupit bajto, ali pa jahto.

Isto sranje, drugacna skala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Malidelničar ::

velikBrokoli je izjavil:

user4683 je izjavil:

A bi kaj spremenilo to prerekanje, ce napisem, da sem tudi sam kupil stanovanje (ne v vukojebini), brez kakrsnekoli pomoci starsev in se strinjam z matotom, da za nepremicnino je treba malo stisniti in se kdaj cemu tudi odpovedati?

Ali ta (moj) nasvet ne velja nic, ker mato ima pa flat, ki so mu ga pomagali kupit starsi?


Itak mislim, da se nas večina tukaj strinja, da je potrebno šparat in si najti dobro plačano službo. Dejstvo pa je, da smo na slo-techu, kjer imamo najbrž večinoma vsi preplačane tech službe in živimo v svojem balončku :)) Furam normiranca in služim tist max. 150k na leto, torej nepremičninskega problema osebno ne bom imel. Je pa res, da niso vsi v taki branži in si res težje prislužijo toliko denarja, čeprav niso neki lenuhi.


Nasvet nedvomno velja, škoda ker mi tega ni noben povedal 10-15 let nazaj. Največja napaka v mojem življenju in najdražja šola mojega življenja. Po tem nisem in nikoli ne bom več isti. Tega se premalo govori, preveč se pavšalno s tem naokoli opleta. Recimo tudi kakšne oddaje ne pokažejo pozitivnih zgodb mladih parov, ki so si pa uspeli rešiti nepremičninski problem, pa bi recimo novinarka pohvalila npr. Jureta in Špelo, ki sta na svojem že relativno zgodaj.

P.S. A to imate drgač ful lambotov na Slo-Techu? Čist sem vam fouš.

Jebat ga falil faks.
FDV. No flat. No money. No lambo.

8-)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Itak mislim, da se nas večina tukaj strinja, da je potrebno šparat in si najti dobro plačano službo. Dejstvo pa je, da smo na slo-techu, kjer imamo najbrž večinoma vsi preplačane tech službe in živimo v svojem balončku :)) Furam normiranca in služim tist max. 150k na leto, torej nepremičninskega problema osebno ne bom imel. Je pa res, da niso vsi v taki branži in si res težje prislužijo toliko denarja, čeprav niso neki lenuhi.


Problem je da se večina vas tukaj strinja(ali pač nas) ampak ne strinjajo se pa tisti ki bi radi meli stanovanje oz. nepremičnino...

Težava je da je pač šparanje navzdol omejeno, hkrati pa za nekatere oz. praktično vse je tudi služenje navzgor omejeno... razlika je samo ta, da eni lahko bistveno višje pridejo po zaslužku kot drugi... Najlažje je kot ITjevec ki ma na normirancu 100k letno rečt nekomu da naj zasluži več kot 1.200 neto pa bo lahko kupil flet kjerkoli želi... to je sicer popolnoma legitimen komentar ampak je samo želja ki brez realnega pogleda na njegovo situacijo je brezveze govorit... kaj če je to oseba stara 28 let, ki je pred 2 letoma končno zaključla faks in ima izobrazbo družboslovne smeri in dela nekje za pač 1.150 NETO. In pač trenutno ne more pridobit višjih prihodkov brez da

1. se gre izobraževat za nekaj bolj iskanega
2. gre delat kot fizičar v tujino za +75% plače
3. se ji userje kje :D

No taka oseba ne more na enostaven način pridobit več prihodkov, torej mora prihodke uravnati tako da skupaj s partnerjem (če ga ima) skupaj efektivno varčujeta tako da se odpoveta kar največ luksuza kar lahko da končno prihranita tistih 10, 20, 30k... in zdaj preden nekdo skoči v luft, tudi če gredo pol fleti gor 30k, sta še vedno procentualno na boljšem, kot če ne bi varčevala in bi imela 0% pologa... hkrati pa imata še vedno možnost se odločit it živet na lokacijo kjer je ceneje in so cene nižje, jebiga tak je cruel lajf, jaz nisem vesel da je tak, ampak nekdo pri 28, 30, 32 pač mora gledat bolj praktično ne pa se dret kako mora nanny state urejat medtem ko sam niti nisi sposoben prihranit 10, 15k v 3-5 letih...

Drugi problem pa je, da bi ves folk rad živel na nekem koncu, ok, to je legitimna pravica, ampak pač posledica pa so višje cene... simple ponudba in povpraševanje... tako je in tako bo ostalo, Zemlja je omejena dobrina.

user4683 je izjavil:

Tudi s preplacano sluzbo se lahko okrog vozis vsako leto z drugim Lamborghinijem... Ali pa si racionalen in zivis v okviru svojih zelja - ne pa da po 10 letih dobro placanega normiranstva jamras zakaj ti ni ostalo nic za kupit bajto, ali pa jahto.

Isto sranje, drugacna skala.


Točno to... Bistvo ni samo koliko zaslužiš ampak kako živiš in koliko porabiš! Eni imajo pač to srečo da lahko služijo toliko več, da težko toliko več porabijo glede na njihove želje to je super in sem vesel za njih, ampak večina ljudi na Svetu in tudi v SLO pa pač mora prilagodit želje svojemu zaslužku ker obratno pač večina ne zmore.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

maticb492 ::

Jamrajo vedno tisti, ki jim ne uspe in imajo probleme. Tudi na avtomoboilski forum napišeš samo ko ti avto crkne, vseh ostalih 90% pa se niti ne javi.
Tako da verodostojna debata je težko, dejstvo je da so cene šle gor, so pa očtino tudi plače, ker ljudje še kar kupujejo. Poznam veliko first-time kupcev v zadnjih 12 mesecih, tako da obstajajo tudi takšni.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Okapi ::

user4683 je izjavil:

A bi kaj spremenilo to prerekanje, ce napisem, da sem tudi sam kupil stanovanje (ne v vukojebini), brez kakrsnekoli pomoci starsev in se strinjam z matotom, da za nepremicnino je treba malo stisniti in se kdaj cemu tudi odpovedati?

Ali ta (moj) nasvet ne velja nic, ker mato ima pa flat, ki so mu ga pomagali kupit starsi?
To "brez kakršnekoli pomoči" zelo verjetno ni res. A so te pri 18 letih vrgli na cesto? Najbrž te niso. Financirali so tvoje izobraževanje. In ali si s prvo plačo začel plačevati najemnino in stroške, ali pa si živel še naprej nekaj časa doma, in so tvoje bivanje vsaj deloma pokrivali starši?

Financiranje 5 let visoke šole je vredno kakšnih 50.000 evrov (in v to ne štejem šolnine, ker je pri nas brezplačna, ampak bivanje, hrano, žepnino...). In če si potem še 5 let živel doma, ko si bil v službi in varčeval za nakup stanovanja, je to še nadaljnih 50.000 evrov. Pa smo že pri 100 jurjih pomoči staršev, ali pol stanovanja.;)

maticb492 ::

Kaj ma sploh smisel prerekanje o tem, bi rekel da je veliko več ljudi z normalnimi starši oz. odnosi z starši, kot pa je tistih, ki jih starši vržejo ven na 18 rojstni dan.

Mene bi starši kadarkoli nazaj vzeli v sobo v kleti če mi zarusta, kaj naj zdaj to štejem kot bonus v dohodnini konec leta?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Utk ::

Kako je nekdo prišel do tega sploh ni pomembno. Nekomu dajo stari 500,000 jurjev ko je star 20 let, in res ni potrebe, da bi bil na kruhu in vodi, da pride do stanovanja, samo da bi nekomu nekaj dokazal. Tisti, ki ne dobijo tega, in če želijo do stanovanja, bojo morali pa pač malo bolj stisnit, da bojo prišli do pologa.
A je kdo kdaj reku, da imajo vsi enake možnosti? Rekli smo samo, da imajo vsi možnost - ampak pač ne na lokaciji, ki jo lahko samo sanjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mr_chai ::

user4683 je izjavil:

A bi kaj spremenilo to prerekanje, ce napisem, da sem tudi sam kupil stanovanje (ne v vukojebini), brez kakrsnekoli pomoci starsev in se strinjam z matotom, da za nepremicnino je treba malo stisniti in se kdaj cemu tudi odpovedati?

Ali ta (moj) nasvet ne velja nic, ker mato ima pa flat, ki so mu ga pomagali kupit starsi?


Že res, da je treba stisnit, samo nekdo, ki ima plače 1700 bruto pa se odpove dnevni kavici si vseeno ne more privoščiti stanovanja DANES. Kaj ste vi dobili VČERAJ nima več veze z realnostjo. Danes se lahko en tak človek še tako na trepalnice postavi. Tudi če naslednjih 15 let na dan poje samo en krompir, ima za prevozno sredstvo raztrgane čevlje, si nikoli več ne kupi obleke, živi v faking gozdu v šotoru... NI ŠANS!

Brez kredita ne gre. En tak bo danes težko dobil kredit sam. Misija nemogoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

Okapi ::

maticb492 je izjavil:


Mene bi starši kadarkoli nazaj vzeli v sobo v kleti če mi zarusta, kaj naj zdaj to štejem kot bonus v dohodnini konec leta?

Ni treba, samo ne se pretvarjati, da ti niso pomagali pri nakupu stanovanja, če ti niso konkretno posodili nekega denarja, ko si se za to odločil.

In ja, kar nekaj je tudi takih, ki jim starši niso pomagali čisto nič (ali pa res zelo malo). Ni bilo denarja za šolanje, in je moral po osnovni (ali srednji) šoli takoj v službo, za minimalca. Doma so se kregali, fotr pijanc (ali pa so morda starši zgodaj umrli), in je bilo treba čimprej od doma, v najeto garsonjero ali samski dom. Kar ob minimalcu pomeni, da tudi kaj privarčevati ni mogoče.

Takih primerov ni tako zelo malo, kot si morda kdo predstavlja.

maticb492 ::

mr_chai je izjavil:



Že res, da je treba stisnit, samo nekdo, ki ima plače 1700 bruto pa se odpove dnevni kavici si vseeno ne more privoščiti stanovanja DANES. Kaj ste vi dobili VČERAJ nima več veze z realnostjo. Danes se lahko en tak človek še tako na trepalnice postavi. Tudi če naslednjih 15 let na dan poje samo en krompir, ima za prevozno sredstvo raztrgane čevlje, si nikoli več ne kupi obleke, živi v faking gozdu v šotoru... NI ŠANS!

Brez kredita ne gre. En tak bo danes težko dobil kredit sam. Misija nemogoče.



Ni res, ravno sam prej dobiš kredit, preden imaš otroke.

Problem je ponavadi da imajo ljudje že druge obveznosti, predvsem leasing/kredit za avto nasplošno poje preveč budgeta.

1700 bruto = 1300EUR neto z malico + regres jurja, dobiš kredit za maksimalno 160 tisoč/30 let, sicer to bi bil obrok 600EUR, kar ni ravno pametno. Tako da ja, za 1700 bruto odpade stanovanje v ljubljani. Lahko pa brez problema najdeš na perfierijah za tako vsoto (oz. manj ker vzet maksimalno kar lahko na 30 let ni pametno)

Okapi je izjavil:

maticb492 je izjavil:


Mene bi starši kadarkoli nazaj vzeli v sobo v kleti če mi zarusta, kaj naj zdaj to štejem kot bonus v dohodnini konec leta?

Ni treba, samo ne se pretvarjati, da ti niso pomagali pri nakupu stanovanja, če ti niso konkretno posodili nekega denarja, ko si se za to odločil.

In ja, kar nekaj je tudi takih, ki jim starši niso pomagali čisto nič (ali pa res zelo malo). Ni bilo denarja za šolanje, in je moral po osnovni (ali srednji) šoli takoj v službo, za minimalca. Doma so se kregali, fotr pijanc (ali pa so morda starši zgodaj umrli), in je bilo treba čimprej od doma, v najeto garsonjero ali samski dom. Kar ob minimalcu pomeni, da tudi kaj privarčevati ni mogoče.

Takih primerov ni tako zelo malo, kot si morda kdo predstavlja.


Seveda so mi pomagali, saj to je jasno da imam čisto drugačen pogled na svet, kot nekateri. Že moja punca prihaja iz bolj "kmečke" družine (mislim nekako po bolj tradicionalnem mišljenju) in njeni starši imajo itak tisto mentaliteto, da imaš dobro službo samo preko vez, drugače pa trpiš po krščansko celo življenje. Kako boš to kvantificiral? Pač nima smisla nekako o tem debatirat.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

Mato989 ::

mr_chai je izjavil:

user4683 je izjavil:

A bi kaj spremenilo to prerekanje, ce napisem, da sem tudi sam kupil stanovanje (ne v vukojebini), brez kakrsnekoli pomoci starsev in se strinjam z matotom, da za nepremicnino je treba malo stisniti in se kdaj cemu tudi odpovedati?

Ali ta (moj) nasvet ne velja nic, ker mato ima pa flat, ki so mu ga pomagali kupit starsi?


Že res, da je treba stisnit, samo nekdo, ki ima plače 1700 bruto pa se odpove dnevni kavici si vseeno ne more privoščiti stanovanja DANES. Kaj ste vi dobili VČERAJ nima več veze z realnostjo. Danes se lahko en tak človek še tako na trepalnice postavi. Tudi če naslednjih 15 let na dan poje samo en krompir, ima za prevozno sredstvo raztrgane čevlje, si nikoli več ne kupi obleke, živi v faking gozdu v šotoru... NI ŠANS!

Brez kredita ne gre. En tak bo danes težko dobil kredit sam. Misija nemogoče.


Seveda, se strinjam s tabo, ne strinjam se samo tam naprej... če pač oceniš da ne gre, razmisliš o 2 opcijah ki sta na voljo:

1. Spremeniš želje in zahteve po nepremičnini(torej lokacija velikost itd...)
2. Spremeniš službo in kariero (tujina, izobraževanje)

Mene samo moti ker bi radi nekateri tukaj in po SLoveniji da jim Država uredi, da ne bi rabili it po eni izmed zgornjih 2 opcij, ker se njim to ne ljubi ali ker ne bi, bi pa imeli nepremičnino...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Okapi je izjavil:

user4683 je izjavil:

A bi kaj spremenilo to prerekanje, ce napisem, da sem tudi sam kupil stanovanje (ne v vukojebini), brez kakrsnekoli pomoci starsev in se strinjam z matotom, da za nepremicnino je treba malo stisniti in se kdaj cemu tudi odpovedati?

Ali ta (moj) nasvet ne velja nic, ker mato ima pa flat, ki so mu ga pomagali kupit starsi?
To "brez kakršnekoli pomoči" zelo verjetno ni res. A so te pri 18 letih vrgli na cesto? Najbrž te niso. Financirali so tvoje izobraževanje. In ali si s prvo plačo začel plačevati najemnino in stroške, ali pa si živel še naprej nekaj časa doma, in so tvoje bivanje vsaj deloma pokrivali starši?

Financiranje 5 let visoke šole je vredno kakšnih 50.000 evrov (in v to ne štejem šolnine, ker je pri nas brezplačna, ampak bivanje, hrano, žepnino...). In če si potem še 5 let živel doma, ko si bil v službi in varčeval za nakup stanovanja, je to še nadaljnih 50.000 evrov. Pa smo že pri 100 jurjih pomoči staršev, ali pol stanovanja.;)


Veš, da dejansko so me. Oz. mati so rekli toliko € mesečno pa si lahko tu. Ker sama ni mogla pokriti vseh storškov itd. In sem šel od doma, na privat faks, poleg pa delal, da sm lahko pokril stroške. Štukal iz meseca v mesec. Dva letnika je šlo, potem pa ne več in sem faks dokončal čez nekaj let ob redni službi. Če bi ostal doma, ne bi od študiju delal in bi po končanem faksu jamral kako ne morem nič kupiti, ker imam neko začetniško plačo, tako sem pa lepo že od 18. leta pridobival izkušnje in znanja. Zdaj mi je sploh žal, da sem sploh delal faks. Bi brez faksa sigurno hitreje napredoval.

user4683 ::

Okapi, kot vedno, v debato rad privleče vse mogoče ekstreme in na njih dela posplošitev in utrjuje svoj "prav". Nima smisla sploh razpravljati z njim. Prihodki mojih staršev so bili podpovprečni, premoženja praktično nič, odselil sem se med faksom in od takrat naprej svoje življenje financiram s svojim delom. So me pa starši in njihova situacija (nič premoženja, nizki prihodki) vsaj uspeli naučiti finančne discipline in življenja znotraj svojih zmožnosti in želja. Sedaj mi bo Okapi verjetno očital še to njihovo "pomoč" :)

Nazaj na malo bolj plodno debato... ja, s (pod)povprečno plačo je težko priti do pologa za kredit, ali celo kredita. Še težje pa je polog napraskati brez (finančne) discipline - kar Mato govori že par let, pa se vsi samo obešate na njegovo "nepošteno" prednost pred povprečnim Janezom, ki z njegovim osnovnim sporočilom nima nobene veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Mene samo moti ker bi radi nekateri tukaj in po SLoveniji da jim Država uredi


Večina si želi da se država sploh ne bi vmešavala, ali pa vsaj bistveno manj kot se.
Sploh ni problem naklamfat 250k, problem je ker moraš potem celo življenje odplačevat premajhno socialistično luknjo, ker država pač ne dovoli da bi si postavil eno lepo majhno pasivno hišico na parceli po želji.

Oziroma problem je ker smo v nepremičninski tranziciji, 30let nazaj se je pipca začela zapirat in trg bo korigiral šele na dolgi rok, ko vpliv zastonj stanovanj in parcel ne bo več občuten.

zobnik ::

Kdaj bo pa država nredila red po tistih kočah nad Pokljuko oz.pod ko se pelješ proti Bohinjski Bistrici, tisti kurniki so bile včasih nebivalne, zdaj pa so kar bivalne in še oddajajo jih poleti.

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Mene samo moti ker bi radi nekateri tukaj in po SLoveniji da jim Država uredi


Večina si želi da se država sploh ne bi vmešavala, ali pa vsaj bistveno manj kot se.
Sploh ni problem naklamfat 250k, problem je ker moraš potem celo življenje odplačevat premajhno socialistično luknjo, ker država pač ne dovoli da bi si postavil eno lepo majhno pasivno hišico na parceli po želji.

Oziroma problem je ker smo v nepremičninski tranziciji, 30let nazaj se je pipca začela zapirat in trg bo korigiral šele na dolgi rok, ko vpliv zastonj stanovanj in parcel ne bo več občuten.


Saj ti dovoli. Ne dovoli ti zidati na parceli, kjer nimaš dostopa. Če imaš do parcele dostop z javne ceste, v bližini infrastrukturo, potem ni problem spreminjanja namembnosti. Pri meni je trajalo 2 leti. Zaračunali so odškodnino za spremembo iz kmetijskega v zazidljivo in je bilo to to. Če imaš pa sredi poljane eno parcelo, brez direktnega dostopa pa valda da ti ne bodo pustili. Kako boš pa dostopal do parcele? Tudi, ko se planira nova naselja in ureja oppn ne gre tako počasi. Vleče se samo, ker je v tak projekt vključenih žnj lastnikov in če se samo eden ne strinja vmes in ne da soglasja je projekt propadel.
Se pa strinjam, da bi lahko poenostavili to birokracijo, da bi zmanjšali tak postopek za vsaj eno leto.

zobnik ::

Red mora bit, zato da nižji, srednii sloj odpalkne stran, saj to niso državljani, so nesnaga grrrr.....tako da premožni lahko brez težav skeširajo 200.000 evrov za parcelo pa še 300.000 za novo prestižno hišo. Po naši občini Dobrova-Polhov Gradec je takih primerov kolikor hočeš.

kriptobog ::

zobnik je izjavil:

Red mora bit, zato da nižji, srednii sloj odpalkne stran, saj to niso državljani, so nesnaga grrrr.....tako da premožni lahko brez težav skeširajo 200.000 evrov za parcelo pa še 300.000 za novo prestižno hišo. Po naši občini Dobrova-Polhov Gradec je takih primerov kolikor hočeš.


500k kredita že navadn folk vzame, da kupi parcelo in postavi hišo. Pri nas v ulici je mlajši par. 400k krede. Vsak po 200k, na 30 let. In se lepo zida.

matobeli ::

Sej se da, dve dobri službici, starci dajo vsak svojemu za polog pa je rešeno.

Ampak, ta par ni "navaden folk", ker "navaden folk" dela za jurja/mesec. Za dobit 200k moraš met vsaj cca povprečno plačo in nič otrok.
Pa še to ti pol ostane sam minimalc, kar pomeni da delaš cel lajf za minimalca pa čeprav imaš dobro službo.

Lonsarg ::

Bistvo sploh niso cene, bistvu je povecevanje neenakosti. V trenutnem sistemu je mozno iz premozenja delati vec dobicka kot iz dela, torej se razlike povecujejo. Kje je meja, ko ima spodnjih 50% 1% bogastva al ko imajo 1 promil, kdaj poci?

Namesto da cakamo da poci je treba trend obrnit ze prej.

Nepremicnine niso edini problem, so pa eden vecjih ker 50% prebivalcev zapravlja tretino do polovico svoje zivljenskega prihodka za to da ima dom. Zalostno je ker je gradnja nepremicnine komaj 30% stroskov nepremicnine, torej problem je popolnoma umeten.

ginekk ::

Lonsarg je izjavil:


Nepremicnine niso edini problem, so pa eden vecjih ker 50% prebivalcev zapravlja tretino do polovico svoje zivljenskega prihodka za to da ima dom. Zalostno je ker je gradnja nepremicnine komaj 30% stroskov nepremicnine, torej problem je popolnoma umeten.


Tako da. Da je streha nad glavo naložbeni asset, je napačno.

In to se lahko uredi edino politično. Interpretacija "država bi morala" je čisto napačna, država smo mi vsi in ureditev znotraj katere živimo. Tudi ideja "pojdi za gasterbajterja in našparaj v tujini" je totalno mimo. Včasih je nismo rabli in smo bili mnogo revnejši v BDP na prebivalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

kriptobog ::

matobeli je izjavil:

Sej se da, dve dobri službici, starci dajo vsak svojemu za polog pa je rešeno.

Ampak, ta par ni "navaden folk", ker "navaden folk" dela za jurja/mesec. Za dobit 200k moraš met vsaj cca povprečno plačo in nič otrok.
Pa še to ti pol ostane sam minimalc, kar pomeni da delaš cel lajf za minimalca pa čeprav imaš dobro službo.


Ok. pa rečmo povprečen folk. Bolje? Starši jima niso pomagali, zato sta potrebovala 400k krede. Za lastna sredstva jima je banka štela to, da sta skeširala za papirje, izkop in ploščo - okoli 60k vse skupaj.
Ni najboljša računica, ker če eden izgubi šiht sta v kurcu. Ampak on nekaj fuša po šihtu, tako da verjetno bosta že sfurala v nekem uglednem času.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Bistvo sploh niso cene, bistvu je povecevanje neenakosti. V trenutnem sistemu je mozno iz premozenja delati vec dobicka kot iz dela, torej se razlike povecujejo. Kje je meja, ko ima spodnjih 50% 1% bogastva al ko imajo 1 promil, kdaj poci?

Namesto da cakamo da poci je treba trend obrnit ze prej.

Nepremicnine niso edini problem, so pa eden vecjih ker 50% prebivalcev zapravlja tretino do polovico svoje zivljenskega prihodka za to da ima dom. Zalostno je ker je gradnja nepremicnine komaj 30% stroskov nepremicnine, torej problem je popolnoma umeten.


Ampak za neenakost so se odločili ljudje preko generacij in dedovanja in sposobnosti... Zakaj bi morali kaznovat nekoga katerega predniki so "pametno" investirali v nakup 3 nepremičnin, in dat tistemu katerega predniki so neumno ves denar zapravli za nove gadgete ki so danes vredni nič ali jih več ni... Jaz se z vsem strinjam kar praviš, ne strinjam se samo da mi to spreminjamo in na tak način delimo odpustke ljudem kateri so svoj rod rodili v revščino NAČRTNO ker ne mislijo za naprej...

Problem pa ni popolnoma umeten ampak je popolnoma naravno logičen... zakaj je tako ti bom zdaj odgovoril... če bi jutri zginilo s Sveta 50% prebivalcev v vsaki državi kaj meniš da bi se zgodilo s cenami nepremičnin na večini lokacij???? Če meniš da bi šle dol (kar je po moje pravilno) pomeni da je problem izključno v reprodukciji... Na dolgi rok se zadeva zbalansira sama od sebe, če ji dovolimo... če folk ne bo mel za stanovanje se (po logiki) naj ne bi razmnoževal, če se ne bo razmnoževal naslednja generacija ne bo imela toliko iskalcev nepremičnine in bo povpraševanje padlo, ponudba pa bistveno manj če sploh, in bo posledično cena padla (relativno glede na minimalca)

Težava tega je seveda to, da za to rabimo eno celo generacijo 60 let da pride do efekta. No saj smo potrebovali tudi celo generacijo 60 let da smo prišli do sem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

To z razmnoževanjem gre v napačno smer. Zdaj se folk plodi, potem pa jokajo da mora država posrkbeti za njih, ker imajo otroke.

ginekk ::

kriptobog je izjavil:

To z razmnoževanjem gre v napačno smer. Zdaj se folk plodi, potem pa jokajo da mora država posrkbeti za njih, ker imajo otroke.


Saj lahk pa korigirajo na drugi strani. 10% manjša penzija, ker ti ni uspelo narest otrok (bodoče delovne sile)

zobnik ::

Kar so predniki zgradil je danes treba temeljito obnovit. Ampak se ne splača. Splača se edino tistim, ki bodo itak pol prodal kot kao super hišo brez plesni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Lonsarg ::

Niti slucajno ne bos omejeval populacije tako da nalasc manj gradis, to ne deluje!

Ce je prebivalcev vec se pac mora vec zgraditi. Ce hocemo manj prebivalcev bo treba pac poskrbeti za manj rojstev in priseljencev.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Niti slucajno ne bos omejeval populacije tako da nalasc manj gradis, to ne deluje!

Ce je prebivalcev vec se pac mora vec zgraditi. Ce hocemo manj prebivalcev bo treba pac poskrbeti za manj rojstev in priseljencev.


Kako ne, če že marsikdo govori da če ne bo mel nepremičnine pač ne bo nardil froca ker mu je to neodgovorno... to je defakto omejitev razmnoževanja zaradi manjšega dostopa do nepremičnin...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

zobnik je izjavil:

Kdaj bo pa država nredila red po tistih kočah nad Pokljuko oz.pod ko se pelješ proti Bohinjski Bistrici, tisti kurniki so bile včasih nebivalne, zdaj pa so kar bivalne in še oddajajo jih poleti.

zakaj pa živali ne bi smele imeti lepega hleva, pa balkon za razgled?

ginekk je izjavil:

kriptobog je izjavil:

To z razmnoževanjem gre v napačno smer. Zdaj se folk plodi, potem pa jokajo da mora država posrkbeti za njih, ker imajo otroke.


Saj lahk pa korigirajo na drugi strani. 10% manjša penzija, ker ti ni uspelo narest otrok (bodoče delovne sile)

penzijo naj ima vsak takšno kot si jo je prišparal. zakaj karkoli korigirati?
če pa nisi našparal, pa te čaka topla postelja v zavetišču in cote iz karitasa ter hrana iz javne kuhinje... ne pa borčevska penzija po mrzlem stricu ter vavčerji za elektriko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

GregiB je izjavil:

Dejte mal bolj realno vse skupaj gledat... velika večina mlajših kupcev nepremičnin danes kupuje s podporo staršev, torej večino, v večini primerov pa kar celoten lastni vložek mlajše družine prispevajo starši, po svojih zmožnostih. Ostanek ponavadi predstavlja dolgoročni kredit. V nekem povprečnem, centralno-slovenskem mestu se gibljejo cene m2 stanovanja okoli 2K€. Se pravi, ene 60m2 stanovanje stane 120K €. In, če starši in mlada družina vržejo skupaj neke prihranke za npr. 40K€, je treba še vzeti kredit za cca 100K€ (razlika v kupnini in vložek v stanovanje pred vselitvijo). Ob neki "normalni" letni obrestni meri 5% (EurIbor + marža) na 20 let je mesečni obrok cca 660€. Zdej pa... pri povprečni neto plači 1.200€ mesečno si verjetno "povprečna" mlada družina z 2.400€ mesečnih prilivov to lahko privošči, kakor greš pa v podpovrečne familije, pa hitro zmanjka štrika...


:)):)):))

Povprečna cena 2k€/m2!?? 60m2 = 120k€!?? 8-O

:)):)):))

Kje ti živiš!?? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mato989 ::

Cena 2k na kvadrat je čisto realna v 75-80% Slovenije verjetno, v veliko od teh krajev celo pretirana =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FrRoSt ::

ginekk je izjavil:

Lonsarg je izjavil:


Nepremicnine niso edini problem, so pa eden vecjih ker 50% prebivalcev zapravlja tretino do polovico svoje zivljenskega prihodka za to da ima dom. Zalostno je ker je gradnja nepremicnine komaj 30% stroskov nepremicnine, torej problem je popolnoma umeten.


Tako da. Da je streha nad glavo naložbeni asset, je napačno.

In to se lahko uredi edino politično. Interpretacija "država bi morala" je čisto napačna, država smo mi vsi in ureditev znotraj katere živimo. Tudi ideja "pojdi za gasterbajterja in našparaj v tujini" je totalno mimo. Včasih je nismo rabli in smo bili mnogo revnejši v BDP na prebivalca.


Kaj pa je streha nad glavo!??? Potreba, morda nuja (za mlado) družino!??? 8-O8-O8-O

Kdaj je nisi rabil!??? 8-O8-O8-O

Ko si sesal mleko od svoje mame!?? :))

Mato989 je izjavil:

Cena 2k na kvadrat je čisto realna v 75-80% Slovenije verjetno, v veliko od teh krajev celo pretirana =)

Seveda! V Trbovljah, ali morda v Trebnjem!??

Ker npr. za neko Ivančno gorico to ne velja več!?

Je pri nas ta privilegij, da dobiš povračilo vožnje na delo, kar je za zahod unikum in nekateri si s tem kar dobro popravijo plače. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

kriptobog ::

FrRoSt je izjavil:

ginekk je izjavil:

Lonsarg je izjavil:


Nepremicnine niso edini problem, so pa eden vecjih ker 50% prebivalcev zapravlja tretino do polovico svoje zivljenskega prihodka za to da ima dom. Zalostno je ker je gradnja nepremicnine komaj 30% stroskov nepremicnine, torej problem je popolnoma umeten.


Tako da. Da je streha nad glavo naložbeni asset, je napačno.

In to se lahko uredi edino politično. Interpretacija "država bi morala" je čisto napačna, država smo mi vsi in ureditev znotraj katere živimo. Tudi ideja "pojdi za gasterbajterja in našparaj v tujini" je totalno mimo. Včasih je nismo rabli in smo bili mnogo revnejši v BDP na prebivalca.


Kaj pa je streha nad glavo!??? Potreba, morda nuja (za mlado) družino!??? 8-O8-O8-O

Kdaj je nisi rabil!??? 8-O8-O8-O

Ko si sesal mleko od svoje mame!?? :))

Mato989 je izjavil:

Cena 2k na kvadrat je čisto realna v 75-80% Slovenije verjetno, v veliko od teh krajev celo pretirana =)

Seveda! V Trbovljah, ali morda v Trebnjem!??

Ker npr. za neko Ivančno gorico to ne velja več!?

Je pri nas ta privilegij, da dobiš povračilo vožnje na delo, kar je za zahod unikum in nekateri si s tem kar dobro popravijo plače. ;)



Je unikum, ampak v tujini imaš na ta račun višjo plačo. Kako si s tem popraviš plačo pa ne zastopim. Če si blizu, da greš lahko peš, potem tudi prevoza nimaš kaj dosti. Itak pokuriš za prevoz, če imaš svoj avto pa še zdaleč ne pokrišej prevoza s potnimi storški. Ker prevoz ni samo bencin... Edino, če ti plačajo kilometrino, ti se pa voziš z avtobusom.

jernejl ::

kriptobog je izjavil:

Saj ti dovoli. Ne dovoli ti zidati na parceli, kjer nimaš dostopa. Če imaš do parcele dostop z javne ceste, v bližini infrastrukturo, potem ni problem spreminjanja namembnosti.

To seveda ne drži. Tile imajo dostop, pa ne morejo zidati, ker je kmetijsko.
 pekrski pujski

pekrski pujski


Zakonodajo je treba spremeniti tako, da bi bila možna stanovanjska gradnja na (skoraj) vseh kmetijskih površinah, postopek spremembe namembnosti bi bil avtomatiziran in bi trajal največ teden dni. Izjem, kjer to ne bi bilo mogoče, bi moralo biti pa zelo malo... recimo to, da nimaš dostopa s ceste, da bi šlo za gradnjo v priobalnem pasu ali v triglavskem narodnem parku. Morda še kakšna malenkost, to je pa to.
Prostora v sloveniji je tako veliko, da bi morale biti gradbene parcele približno zastonj.

Mato989 je izjavil:

Problem pa ni popolnoma umeten ampak je popolnoma naravno logičen... zakaj je tako ti bom zdaj odgovoril... če bi jutri zginilo s Sveta 50% prebivalcev v vsaki državi kaj meniš da bi se zgodilo s cenami nepremičnin na večini lokacij???? Če meniš da bi šle dol (kar je po moje pravilno) pomeni da je problem izključno v reprodukciji... Na dolgi rok se zadeva zbalansira sama od sebe, če ji dovolimo... če folk ne bo mel za stanovanje se (po logiki) naj ne bi razmnoževal, če se ne bo razmnoževal naslednja generacija ne bo imela toliko iskalcev nepremičnine in bo povpraševanje padlo, ponudba pa bistveno manj če sploh, in bo posledično cena padla (relativno glede na minimalca)
V sloveniji so se v zadnjih petih letih nepremičnine podražile za 50%, število prebivalcev pa je zraslo za 2%, ampak na račun priseljevanja, ne na račun rodnosti (ker naravni prirast je itak negativen). Taka podražitev cen nepremičnin ni posledica nobene naravne zakonitosti, temveč gre za napihovanje balona.

kriptobog ::

jernejl je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Saj ti dovoli. Ne dovoli ti zidati na parceli, kjer nimaš dostopa. Če imaš do parcele dostop z javne ceste, v bližini infrastrukturo, potem ni problem spreminjanja namembnosti.

To seveda ne drži. Tile imajo dostop, pa ne morejo zidati, ker je kmetijsko.
 pekrski pujski

pekrski pujski


Zakonodajo je treba spremeniti tako, da bi bila možna stanovanjska gradnja na (skoraj) vseh kmetijskih površinah, postopek spremembe namembnosti bi bil avtomatiziran in bi trajal največ teden dni. Izjem, kjer to ne bi bilo mogoče, bi moralo biti pa zelo malo... recimo to, da nimaš dostopa s ceste, da bi šlo za gradnjo v priobalnem pasu ali v triglavskem narodnem parku. Morda še kakšna malenkost, to je pa to.
Prostora v sloveniji je tako veliko, da bi morale biti gradbene parcele približno zastonj.

Mato989 je izjavil:

Problem pa ni popolnoma umeten ampak je popolnoma naravno logičen... zakaj je tako ti bom zdaj odgovoril... če bi jutri zginilo s Sveta 50% prebivalcev v vsaki državi kaj meniš da bi se zgodilo s cenami nepremičnin na večini lokacij???? Če meniš da bi šle dol (kar je po moje pravilno) pomeni da je problem izključno v reprodukciji... Na dolgi rok se zadeva zbalansira sama od sebe, če ji dovolimo... če folk ne bo mel za stanovanje se (po logiki) naj ne bi razmnoževal, če se ne bo razmnoževal naslednja generacija ne bo imela toliko iskalcev nepremičnine in bo povpraševanje padlo, ponudba pa bistveno manj če sploh, in bo posledično cena padla (relativno glede na minimalca)
V sloveniji so se v zadnjih petih letih nepremičnine podražile za 50%, število prebivalcev pa je zraslo za 2%, ampak na račun priseljevanja, ne na račun rodnosti (ker naravni prirast je itak negativen). Taka podražitev cen nepremičnin ni posledica nobene naravne zakonitosti, temveč gre za napihovanje balona.


O tej zadevi vemo točno toliko, kot smo slišali iz medijev. Kaj točno je tam problem pa niti ne vemo, lahko ugibamo. Če se zatopiš v samo zakonodajo ni težko spremeniti namembnosti, če so izpolnjeni vsi pogoji.
Kar se tiče rokov pa imamo roke za izdajo gradbenega dovoljenja. Koliko se ga kdo drži? Verjetno manj kot polovica upravnih enot. Kakšne so sanckije, če zamudijo rok? Jih ni. tukaj je problem. Rok ti ne koristi, če niso predpisane sankcije.
««
152 / 595
»»