» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
87 / 628
»»

matobeli ::

A podobno kot smo bežali pred srbi in bosanci v 90ih?

Valvoline ::

matobeli je izjavil:

A podobno kot smo bežali pred srbi in bosanci v 90ih?

Lahko obisces kakega serijatskega multikulti getoja v vecjih eu prestolnicah, izbira je kr velika. Pa vprasas/pogledas v getojih kako je domacinom (ce je sploh kaksen ostal). Al pa kar na Kosovu, pa vprasaj srbe. Najboljsi biznis tam je sekljanje srbov za rezervne dele.

matobeli ::

A to v tistih mestih ki imajo prebivalcev za eno ali dve sloveniji?

Pri nas je uspeh če lahko kupijo dve bajti skupaj, pol je pa že na vrsti sosed ki je še bolj smotan kot oni.

Valvoline ::

https://www.ekspres.net/vesti/trgovina-...

To so nasi bodoci krampaci,mesarji,peki. Pravzaprav, veliko izkusnje imajo.

Mato989 ::

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Eh, to ne... centralizacija mora bit REGIJSKA(za začetek bi bilo dobro da bi predvsem spodbujali da se razvijajo MESTNE OBČINE)


Saj je regijska. Slovenija je manjša evropska regija.

Skratka. Ti bi samo rad, da bi center postavili okoli tvoje bajte. In fajn državno službo v JU, preko ceste. Kaj ne poveš kar direkt. >:D


Briga mene za JU, jaz bi želel da bi od plač JU imeli koristi v vseh regijah v Sloveniji ne pa 90% v LJ... to je vse.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Valvoline je izjavil:

Jaz bi bil zadovoljen z drzavnim parazitiranjem ter 2k neto/mesec za 0 dela tako kot 99% folka.

In zakaj nisi? Si v napačni stranki, ali kaj??

Valvoline je izjavil:


V zlahti mam 5-6 zaposlenih v JS, vem kak so tam zadeve brez skrbi.

Kako da te pa noben iz žlahte ne spravi v JS?

Ali pa ste v familiji sami lenuhi in potem sklepaš, da nihče v JS nič ne dela. :))
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

nekikr ::

matobeli je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Posledice kot so siptarizacija/islamizasija in podobno pa kar pozabimo ane.

V mojem mestu je edina občutna posledica 24/7 pekara.

V mojem tudi :( Ogaben kruh, 15 vrst ampak vsi isti. Suh burek in premalo nadevani buhteljni. Bljak.

matobeli ::

Ma ja, kvaliteta je drugotnega pomena :))

nekikr ::

No, poleg obupne pekarne, ki je sicer odprta 24/7, je pa v vrtcu zanimivo, ko pripelješ otroka in praktično ne slišiš slovenskega jezika na hodniku. Sama šiptarijada. Kolega ima otroka v vrtcu, v skupini, za katero sem se nekajkrat šalil, da ne vem kaj je ime in kaj priimek pri večini otrok (napisi na omaricah) - ne vem kaj je Elmau recimo. Najbž ime. Njegov otrok do par mesecev nazaj, zdaj bo star štiri leta, ni govoril praktično nič. So pa trije Slovenci v skupini, ostalo je vse od ne vem kje, ker jih ne razumem, najbrž jih tudi otrok ni.
Pa da ne bo kdo rekel, da s izmišljujem, preverite, če želite. Vrtec Mengeš. Enota Gobica.

PrimoZ_ ::

To podpiraš s tem ko navijaš za precenjene nepremičnine.

Valvoline ::

Iz clanka finance da ni vec delaca za dobit, hvala @nemedelat

Za delodajalce so podatki o trgu dela alarmantni, je v okviru 8. Konference slovenskih izvoznikov opozoril Primož Uranič, direktor prodaje pri kadrovski agenciji Naton. Na zavodu za zaposlovanje je bilo konec avgusta prijavljenih 69.292 brezposelnih, kar je 21,4 odstotka manj kot avgusta lani in najmanj po decembru 2008.

Bazen brezposelnih skoraj prazen
Preberite tudi
Avgusta v Sloveniji po skoraj dveh letih spet manj kot 70 tisoč brezposelnih
Podatki kažejo, da je na zavodu vsak mesec manj ljudi, na drugi strani napovedi delodajalcev povedo, da bodo vsi iskali kadre, a bazen brezposelnih je bolj kot ne izpraznjen. Skoraj ni več ljudi na trgu kadrov, ki bi jih delodajalec lahko dobil za delo v proizvodnji. A niso težave samo pri iskanju proizvodnih delavcev. V 20 letih, kar smo na trgu, se s takšnim kadrovskim položajem, kot je zdaj, še nismo srečali, je poudaril Uranič.

Veliko dolgotrajno brezposelnih
Delodajalci se spoprijemajo z izzivi na več področjih. Od dobrih 69 tisoč prijavljenih na zavodu je več kot 40 tisoč oseb dolgotrajno brezposelnih, torej so brez dela že več kot leto dni, je opozoril Uranič. To so ljudje, ki nimajo delovne kondicije. Poleg tega je veliko starejših od 55 let med brezposelnimi, trenutno je takih 20 tisoč. >>Za delodajalce vse to pomeni izzive, prilagajanje delovnih mest in izmen. Več kot 80 odstotkov vseh proizvodnih podjetij išče moške, a na zavodu je med brezposelnimi prijavljenih nekaj več kot polovica žensk.

Na drugi strani pa tisti, ki so na trgu dela, niso več pripravljeni delati za minimalno plačo ali delati v več izmenah. Tako da imajo delodajalci izzive tudi na tem področju.

Zadeve je treba urejati na ravni države
Ena od možnosti, kako pridobiti kadre, je seveda dvig plač, je dejal Uranič. A denimo za delavce iz držav nekdanje Jugoslavije sta bolj privlačni Avstrija in Nemčija, Madžarska pa je na državni ravni sprejela zakon, ki omogoča hitrejše postopke za zaposlovanje tujcev.

Delodajalci lahko prilagodijo delovna mesta tako, da bodo primerna za starejše od 55 let, prav tako bo treba prilagajati izmensko delo. Za usmerjanje na tem področju so že na voljo različni programi, tudi subvencije.

Z enakimi težavami s kadri, kot jih imajo slovenski delodajalci, se spopadajo tudi druge države. A pomembno je urejati stvari na ravni države.


Da vidimo se kak doug se bo vlekla ta zahodna parazijada pod motom hocem bit drzavni parazit.

V slovenistanu je drugace cca 200.000 lenuhov direkt prisesanih v JS/JU plus dodatnih 100.000+ pri paradrzavnih monopolistih. Na to se 500.000 upokojencev. Me prav zanima komu gre pripisat zaposlovanje, grem stavit da je novih 20-30.000 krvosesov na drzavne joske, zgolj v 2 letih. Klap klap.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Se dobr, da imamo tebe, da jih lastnoročno gor držiš...

Valvoline ::

jabe je izjavil:

Se dobr, da imamo tebe, da jih lastnoročno gor držiš...

Prazne floskule. Tolko lenuhov slovenski kolhoz ne more vzdrzevat, preprosta osnovnosolska matematika. Veselo do konca torej. Enkrat bo ze. Je pa tam pri tistih 300.000 drzavnih parazitov dejanska *odvecna mascoba najmanj 100k lenuhov* k jih bo treba takoj nogirat ter napotit gospodarstvu, ostalim znizat place za 30-50%. Pa takoj zmanjsat st placnih razredov iz 40 na 20. Tisti spodaj grejo za 10 razredov gor, uni pri vrhu za 10 razredov dol. napredovanja se ukinejo, sploh pa avtomaticna. Stevilo posrancev v DZ takoj /2 lahko tudi /3, enako velja za ministre in raznorazne kvazi svetovalce.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Invictus je izjavil:

poweroff je izjavil:


Ker če bodo ljudje enkrat dojeli, da je zdravstvo lahko poceni, stanovanja poceni, šolanje poceni... se ne bo ustavilo samo pri tem (govorim seveda za ZDA in druge države, kjer zdravstvo in šolstvo nista poceni).

Pa ravno ZDA si moral omeniti, kjer velja, da si moraš vse sam pridobiti...

Zdaj bipa to mislenost radi prenesli v Evropo...

FireSnake je izjavil:


Česar tako neumnega pa že dolgo ne!
Rodovitne zemlje imamo pa na pretek, ane?
Na prebivalca imamo najmanj rodovitne zemlje v Evropi. Ti je že kaj zazvonilo v betici?

Rodovitne zemlje v Sloveniji je dovolj, samo se je nikomur ne ljubi obdelovati.

Zato pa imamo največji delež gozdov v Evropi. Ker se rodovitne površine zaraščajo...


Ne, NI, je dovolj, kaj tebi ni jasno?
Ravno nasprotno: premalo je je!
Dovolj jo je samo v tvojih blodnjah!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

poweroff ::

Kako je ni dovolj?

Zakaj pa potem ni obdelana? Očitno jo je preveč.

Pa nihče ne pravi, da bi morali na najlepših njivah graditi. Lahko bi pa tam, kjer je gozd.

Ampak ne, gozd je tudi sveta stvar.
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Kako je ni dovolj?

Zakaj pa potem ni obdelana? Očitno jo je preveč.

Pa nihče ne pravi, da bi morali na najlepših njivah graditi. Lahko bi pa tam, kjer je gozd.

Ampak ne, gozd je tudi sveta stvar.



Ce gozd ni sveta stvar potem razlozi onin ki jamrajo zaradi poziga amazonskega gozda kako je to nebodigatreba za nas in planet
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

poweroff je izjavil:

Kako je ni dovolj?

Zakaj pa potem ni obdelana? Očitno jo je preveč.

Pa nihče ne pravi, da bi morali na najlepših njivah graditi. Lahko bi pa tam, kjer je gozd.

Ampak ne, gozd je tudi sveta stvar.


Na prebivalca imamo najmanj rodovitne zemlje v Evropi.
Ti to kaj pove, da zna biti to težava?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

6bt9hmDwY ::

Valvoline je izjavil:

Iz clanka finance da ni vec delaca za dobit, hvala @nemedelat

Drugič me ne več omenjati, prosim :-)

Mato989 je izjavil:

Ce gozd ni sveta stvar potem razlozi onin ki jamrajo zaradi poziga amazonskega gozda kako je to nebodigatreba za nas in planet

O fyck, če nisi trol, je situacija veliko slabša, kot je že nakazano v nekaterih tvojih drugih 'varnostniških' komentarjih.

poweroff ::

Ti bi gradil v Amazonskem gozdu?

Pa ti resno primerjaš požig milijone hektarov gozda s pozidavo par deset ha gozda?

Na prebivalca imamo najmanj rodovitne zemlje v Evropi.

Po moje imajo v Vatikanu in Luksemburgu še manj, ampak OK.

Problem je vrtičkarstvo. Vsak bi imel eno mini zaplatico zemlje, ki bi jo on sam, SAM, BREZ SOSEDA, obdeloval.
sudo poweroff

Valvoline ::

FireSnake je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kako je ni dovolj?

Zakaj pa potem ni obdelana? Očitno jo je preveč.

Pa nihče ne pravi, da bi morali na najlepših njivah graditi. Lahko bi pa tam, kjer je gozd.

Ampak ne, gozd je tudi sveta stvar.


Na prebivalca imamo najmanj rodovitne zemlje v Evropi.
Ti to kaj pove, da zna biti to težava?

Pa verjetno tudi najvec zapuscenih kmetij na prebivalca, tudi tisto kar se proda sameva in propada, pac vlozen kes za boljse case v upanju na spremembo namembnosti siritev mest ter pozidavo.
Se kaj?

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Na drugi strani pa tisti, ki so na trgu dela, niso več pripravljeni delati za minimalno plačo ali delati v več izmenah. Tako da imajo delodajalci izzive tudi na tem področju.

Edino pravilno. Če dobi gozdar 1500€ korona dodatka, tisti, ki vodi en revir pa 5300, mesečno, se razume, kako naj potem nekdo drug gara cel mesec za minimalca v treh izmenah? Če se gremo tako bogatijo, potem naj bo za vse, ne samo za državne in paradržavne prisklednike.

PrimoZ_ je izjavil:

To podpiraš s tem ko navijaš za precenjene nepremičnine.

Jaz jih nič ne podpiram, še kruha ne kupujem tam, ker je zanič. A da navijam za precenjene nepremičnine? A si me videl z vuvuzelo brskati po nepremicnine.net?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Valvoline ::

Bo kdo odgovarjal za kriminal z korona dodatki? Za koj K**c so talal denar parazitom? Za spanje?
https://www.delo.si/novice/slovenija/kr...
Frdamani lopovi, vse bo treba vrnit, do zadnjega centa !!! Ozakonjena tezka lopovscina !!!

Zgodovina sprememb…

mr_chai ::

Valvoline je izjavil:

Bo kdo odgovarjal za kriminal z korona dodatki? Za koj K**c so talal denar parazitom? Za spanje?
https://www.delo.si/novice/slovenija/kr...
Frdamani lopovi, vse bo treba vrnit, do zadnjega centa !!! Ozakonjena tezka lopovscina !!!


Ta denar boš vraču ti.

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Ti bi gradil v Amazonskem gozdu?

Pa ti resno primerjaš požig milijone hektarov gozda s pozidavo par deset ha gozda?

Na prebivalca imamo najmanj rodovitne zemlje v Evropi.

Po moje imajo v Vatikanu in Luksemburgu še manj, ampak OK.

Problem je vrtičkarstvo. Vsak bi imel eno mini zaplatico zemlje, ki bi jo on sam, SAM, BREZ SOSEDA, obdeloval.


Tudi v Amazonski gozd so šli z logiko kaj pa je par hektarjev gozda... in zdaj ga je vedno manj!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A. Smith ::

https://siol.net/siol-plus/kolumne/toma...

Tomaž Štih se je razpisal o stanovanjski politiki. Se mi zdi, da to paše sem.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nekikr ::

Paše in je spot-on, ker dejansko razume o čem piše.

Utk ::

To je bilo prilepljeno že prejšni teden. In tudi pojasni zakaj ukrepi kot so obdavčenje stanovanj, pa tudi gradnja državnih, ne bojo zalegli. Ker ni v tem problem.

nekikr ::

Ti pa samo tiho s takimi! Bogate je treba obdavčiti in razlastiti! To je ključ do blaginje pri vseh naših težavah in tegobah. Janšist!

Mato989 ::

Na prvem mestu je zemljiška politika. Snovalci projekta BTTV so povpraševanje naslovili na Koper, Ljubljano, Trzin, Kranj, Kamnik in Domžale. Neverjetno, kot se sliši, niti ena od teh večjih občin nima prostora za 50 hiš v velikosti 62 kvadratnih metrov. V Medvodah so še iskreno dodali, da so državni organi, ki podajajo mnenja o načrtovanih širitvah poselitvenih območij, postali zelo strogi pri širitvah naselij in bi jih zelo težko prepričali o takšni širitvi obstoječih naselij, dokler je v občini še vedno zelo veliko nepozidanih zemljišč ob obstoječih stanovanjskih gradnjah, ki so razpršena po območju vse občine. Po domače torej niti ne smejo prekvalificirati presežnega gozda in naselja postaviti tam, dokler niso poseljene prav vse s centralnim načrtom predvidene površine. Ta trdoideološka urbanistična samopašnost v praksi pomeni, da so mladim namesto obilice dostopnih in poceni zemljišč za gradnjo na voljo le redke (in zato drage) parcele najnižje kakovosti, torej tiste, ki jih ni želel nihče drug.


In tako je prav... ne vem kaj se tukaj pričakuje, da naj država dovoli kar gradnjo "vsepovprek" kot da imamo celo ZDA državo ravnine in prostora? To je dobro in POTREBNO nadzirat, sam bi šel še korak dalje... če že obdavčimo kogarkoli se naj obdavči lastnike parcel ki imajo na parcelah bajte ki so VIDNO v razpadajočem stanju in porušenimi strehami in te obdavčit tako da če ne plačajo se jih da na licitacijo za 1.000€ in dvigovanje po 1.000€...

Na drugem mestu je nekonsistentna davčna politika. Že pet vlad zapored se ne moremo odločiti, ali bomo liberalci in bomo obdavčili zemljo po njeni tržni vrednosti in brez izjem ali pa bomo komunisti in bomo obdavčili le "bogate prasce", ob tem pa, da se ne bi zamerili svojim premožnejšim volivcem, dodali toliko izjem, da na koncu davka ne bo plačal nihče. Ker se bodo ljudje ločevali, selili, prepisovali lastnino na otroke in, če bo treba, tudi hodili na Rožnik vsak prvi maj, da bodo le videti kot proletariat in jih bo Furs pustil na miru.


Tu se deloma z njim celo strinjam... ampak težava je ker tu pridemo do navzkrižja logiki... če je moj foter SEZIDAL BAJTO z mojim dedom in na ves material že plačal davek, zakaj bi moral letno plačevat še davek za to kar je že plačal... Zato pač trdim da bi morala biti prva nepremičnina do 120m2 neobdavčena, nato pa vsaka naslednja z progresivno lestvico (naslednja 0,1% od vrednosti, nato tretja 1%, četrta pa tudi če je že 5%) Problem je seveda v tem, ker tega ne bo, ker politiki imajo večinoma več stanovanj, navadna raja pač ne... hkrati pa je drugi problem ker politiki vidijo namesto tega raje obdavčimo VSE po 0,05% ali nekaj takega pa je... in pol spet na koncu potegnejo ta kratko oni z 1 nepremičnino.

Na tretjem mestu je preregulirana gradnja. Pri projektu BTTV je župan Trzina izrazil skepso glede finančne konstrukcije zaradi kompleksnosti gradbene zakonodaje. Gradnja je draga, ker morate danes zanjo pripraviti tri fascikle dokumentacije, vašim staršem pa je zadostovala tretjina enega. Vse to mora nekdo spisati, nadzirati - vi pa seveda dodatno plačati. In nič od tega ne morete graditi s prijatelji in sosedi kot nekoč, ker jih z gradbišča prežene inšpekcija za delo.


Spet to je pravilno, sicer sam ne poznam postopkov in tudi neumno se mi zdi da mi prijatelji in kolegi ne bi smeli pomagat ampak to da bi gradili MANJ kot najbolj zavarovane bajte kar gre je pač nesprejemljivo... Ni težava to da rabiš 3 fascikle, težava je to da ko te 3 fascikle VLOŽIŠ, ne dobiš odgovora v zakonsko določenem času 30 dni (mislim da je 30) ampak traja vse 1-2 leti... TU JE PROBLEM...

Na zadnjem mestu med dejavniki stanovanjske krize je ideološko poseganje države na trg. Pri projektu BTTV so bili najbolj brutalno ideološki v Ljubljani, kjer so pojasnili, da usmerjanje javnih sredstev v projekte, katerih cilj je prodaja nepremičnin, ni sprejemljivo. Kot da nikoli niso slišali za model, kje se zemljišča oddajo v najem za na primer 100 let in ostanejo občinska? In kot da gradnja neprofitnih najemnih stanovanj, ki jih gradijo zasebna podjetja v režiji države, ni prelivanje javnega denarja v zasebne žepe. In kot da naseljevanje zasebnikov v neprofitna najemna stanovanja ni prelivanje javnega denarja v zasebne žepe. Dodali so še slogan, da je eden od temeljnih ciljev stanovanjske politike odprava primanjkljaja najemnih stanovanj. Kot da s tem, ko si ljudje zgradijo svoja stanovanja, ni manj pritiska na obstoječa najemna stanovanja.


Ampak ta točka govori v neposrednem nasprotju zaključka tega gospoda kjer govori da je lastništvo ravno največja prednost, če da občina zemljo v 100 letni najem, to ni lastništvo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

nekikr je izjavil:

Ti pa samo tiho s takimi! Bogate je treba obdavčiti in razlastiti! To je ključ do blaginje pri vseh naših težavah in tegobah. Janšist!


Bomo volili levico.

FireSnake ::

Valvoline je izjavil:

FireSnake je izjavil:

poweroff je izjavil:

Kako je ni dovolj?

Zakaj pa potem ni obdelana? Očitno jo je preveč.

Pa nihče ne pravi, da bi morali na najlepših njivah graditi. Lahko bi pa tam, kjer je gozd.

Ampak ne, gozd je tudi sveta stvar.


Na prebivalca imamo najmanj rodovitne zemlje v Evropi.
Ti to kaj pove, da zna biti to težava?

Pa verjetno tudi najvec zapuscenih kmetij na prebivalca, tudi tisto kar se proda sameva in propada, pac vlozen kes za boljse case v upanju na spremembo namembnosti siritev mest ter pozidavo.
Se kaj?


Ne vem, kaj si hotel povedati.
Iztočnica je bil,a da se 500m stran od ceste vse spremeni v zazidljiva zemljišča.
Kar sem jaz označil za idiotizem.

Kaj pa ti zdaj želiš dodati pa ne razumem, ker sploh ne spada v kontekst.

PrimoZ_ je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ti pa samo tiho s takimi! Bogate je treba obdavčiti in razlastiti! To je ključ do blaginje pri vseh naših težavah in tegobah. Janšist!


Bomo volili levico.


Ki bo to naredila, ali kako?
Daj mi, konkretno, razloži kako bo to potekalo?
Res me zanima.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

zavajon ::

Valvoline je izjavil:

Verjamem, privoscim ti cimvec milijonov. Jaz bi bil zadovoljen z drzavnim parazitiranjem ter 2k neto/mesec za 0 dela tako kot 99% folka.

Hm, a 99% folka dobi 2k na mesec za nič dela? Zakaj za vraga pa jaz poznam le tisti procent?!

dild0idis ::

zavajon je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Verjamem, privoscim ti cimvec milijonov. Jaz bi bil zadovoljen z drzavnim parazitiranjem ter 2k neto/mesec za 0 dela tako kot 99% folka.

Hm, a 99% folka dobi 2k na mesec za nič dela? Zakaj za vraga pa jaz poznam le tisti procent?!


Kje in kako?

Tudi mene zanima, pa verjamem, da še marsikoga.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

3p ::

Valvoline je izjavil:

jabe je izjavil:

Se dobr, da imamo tebe, da jih lastnoročno gor držiš...

Prazne floskule. Tolko lenuhov slovenski kolhoz ne more vzdrzevat, preprosta osnovnosolska matematika. Veselo do konca torej. Enkrat bo ze. Je pa tam pri tistih 300.000 drzavnih parazitov dejanska *odvecna mascoba najmanj 100k lenuhov* k jih bo treba takoj nogirat ter napotit gospodarstvu, ostalim znizat place za 30-50%. Pa takoj zmanjsat st placnih razredov iz 40 na 20. Tisti spodaj grejo za 10 razredov gor, uni pri vrhu za 10 razredov dol. napredovanja se ukinejo, sploh pa avtomaticna. Stevilo posrancev v DZ takoj /2 lahko tudi /3, enako velja za ministre in raznorazne kvazi svetovalce.


Odkod ta razkolniška zgodba, da je JS parazit? Zato "ker nič ne služijo" (računajo tebi), ker so plače iz državnega žaklja?

A si končal vsaj 4 razrede OŠ? Zakaj misliš, da je delo, ki ga plačam tudi jaz za tvojo familijo (recimo šolanje tvojih frocov, če jih imaš, ali pa zdravljenje tvoje stare mame) nič vredno in "parazitsko"? WTF? Le račun se poravna iz drugih virov.

Daj bog pamet JS, da začnejo sistematično izstavljati račune za opravljeno. Da ti froc vsak popoldan iz šole prinese račun: "poučevanje, varstvo, vzgoja, prehrana: 49€". Bi s tem postal ta sektor donosen? Ali pa če za tebe in tvojo družino enostavno prenehamo zadeve kriti iz skupnega žaklja in račune poravnaš sam. Bo tako boljše?

Povedano drugače. Če storitve, ki jih ti ponujaš, začnemo kriti iz državnega žaklja, pa ti delaš jutri isto kot danes, a s tem postaneš naenkrat neproduktiven parazit, ki "itak nič ne doprinese"?

Pa da ne bo podtikanja, nisem v JS, ampak mi ta vedno-znova kot-pokvarjena-plošča ponavljajoča se neumnost že dviguje res pokrov.

Koristi pa seveda le oblasti ("deli in vladaj"). Pravi nasprotnik reje iz ZS ni raja iz JS, ker ima 200€ več plače. In ker "nič ne dela".

PrimoZ_ ::

3p, ne se preveč razburjat.
Že vsi vemo da Valvoline laže ko pes teče.

Še sam prizna, da je lažnjvec.

PrimoZ_ je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Ok, jaz sem laznjivec, zdaj pa ti odgovori na gor postavljeno vprasanje

Res si.

Valvoline je izjavil:

Ko smo pri tem ....Delo ni več samo kopanje jarkov s krampom.... klasika pac, to je to panzahodno podcenjevanje dela ter poklicev. No pa nam povej, kdo bi po tvojem moral dobit vec za delo, tisti z krampom, ali npr kniznjicarka (2k neto) ki vegetira od ponedeljka do petka?


Glede na minutko googlanja, je knjižnjičar med 20 in 34 plačnim razredom, torej je bruto med 1.024,24 in 1.606,68.
Za 2k neto, bi morali biti plačni razred 50+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

3p ::

Ja, vem, pokrov mi je dvignilo (se opravičujem dotičnemu), ampak to zgodbo o tem, da JS "nič ne prisluži" in zato "nič ne dela" poslušam vedno znova. Res ne vem, ali je bil tisti, ki je to plasiral tak genij političnega marketinga ali pa je res tako težko stopiti korak nazaj in uporabiti sive celice.

Pa sploh ne pravim, da tam ni tudi "mešalcev megle". Mogoče res kak več kot v ZS, čeprav pri našem podjetništvu, kjer je v družinski firmi običajno zaposleno vso sorodstvo, za katerih polovico ni jasno, kaj bi sploh naj počeli, nisem tako prepričan.

nekikr ::

Odkod ta razkolniška zgodba, da je JS parazit?

Samo zato, ker jih je občutno preveč. Oz. jih je ponekod celo premalo, ampak zato, ker so sami sebi spisali take postopke, da je potrebnih vedno več ljudi. Je v zgornjem članku zapisano kako je s tem. Danes za novogradnjo potrebuješ 3 fascikle, včasih si rabil tretjino enega. Dela se pa pa ne tako drugače, le postopki so zapletenejši, potrebujejo podpis še petih dodatnih oseb. Vprašaj kakšnega arhitekta kako je s tem. Povedal ti bo točno tole: vsakič, ko govorijo o tem, da bodo poenostavili postopke in olajšali kakšno stvar se primem za glavo, ker to pomeni nekaj dodatnih postopkov in soglasij. Ko sem šel zadnjič po štampiljko za pravnomočnost gradbenega dovoljenja (se pravi, gradbeno dovoljenje je pravnomočno in vpisano v sistem, ampak moraš iti fizično k referentki, da prepiše v drugi sistem, da je pravnomočno (ker sistema nista povezana) in da ti gor da štampiljko, sem jo vprašal, kako da leta 2021 to ni avtomatizirano ali pa preko interneta? Pa je povedala točno to: da so jim to obljubljali ampak je zdaj treba delati dvojno. Torej, potrebujemo dva človeka, da opravita enako delo kot prej eden. Pred 20 leti je pa to opravil nekdo, ki je naredil še 20 drugih stvari. Je JS parazit? Da. Ker je leglo zasluženih kadrov in sam sebi namen. Je JS potreben in celo ključen del države? Absolutno. Z racionalizacijo in osebja in postopkov pa ne bi bil parazit ampak samo še ključen del.
Da ne govorim o tem, da so tam kadri z absolutno močjo parkirani desetletja. Čeprav je nekdo totalni kreten se mu moraš samo klanjati, če ne pozabi na tisto soglasje. Dodajmo še to, da so po njihovi raziskavi vsi nadpovprečni (kar je matematično precej čudno) in odlični (kar je izreden uspeh za HR službo), pa je mera polna.

Invictus ::

3p je izjavil:

Ja, vem, pokrov mi je dvignilo (se opravičujem dotičnemu), ampak to zgodbo o tem, da JS "nič ne prisluži" in zato "nič ne dela" poslušam vedno znova. Res ne vem, ali je bil tisti, ki je to plasiral tak genij političnega marketinga ali pa je res tako težko stopiti korak nazaj in uporabiti sive celice.

Pa sploh ne pravim, da tam ni tudi "mešalcev megle". Mogoče res kak več kot v ZS, čeprav pri našem podjetništvu, kjer je v družinski firmi običajno zaposleno vso sorodstvo, za katerih polovico ni jasno, kaj bi sploh naj počeli, nisem tako prepričan.

Saj uporabljamo sive celice, in smo tudi v postopkih. Pa traja., No koncu moraš pa še storitev, plačano z davki, še posebej plačati. In to ljudem, zaradi katerih plačuješ davke... Vsaj nekaj...

Zadeve so zakomplicirali do amena, rokov, kljub zakonsko določenim, se nihče ne drži, ali pa so neživljensko dolgi. In nikome ništa...

To, da dela po nepotrebno kompliciranih pravilih, je zame enako kot da ne dela... Dodane vrednosti namreč ni, je pa lepa zaposlitvena opcija, če ti starši vse zrihtajo, sploh bivalni del...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jabe ::

Tisti, ki mu gre celokupno v gospodarstvu slabše, kot bi mu šlo v JS, ima dve levi. Iz povsem egoističnega vzgiba si želim, da nikdar ne dobijo službe v JS, ker potem bi bilo vse skupaj samo še hujše.

matobeli ::

So jo že dobili ;)

jabe ::

Kot vidiš, ne. Saj se fočkajo levo desno ljudje, ki trdijo, kako je tam vse bajno pa fajn. Najdes jih tudi po objavah, kjer praktično levom rukom (oziroma obema) imajo v 5s vsak problem rešen. Od svetovne lakote dalje. Kot misice...

6bt9hmDwY ::

jabe je izjavil:

Tisti, ki mu gre celokupno v gospodarstvu slabše, kot bi mu šlo v JS, ima dve levi. Iz povsem egoističnega vzgiba si želim, da nikdar ne dobijo službe v JS, ker potem bi bilo vse skupaj samo še hujše.

Ne gre za iti boljše v ZS ali JS, ampak za iti v JS zmerno, brez skrbi, brez (p)osebne odgovornosti, s polavtomatskimi napredovanji in predvidljivo z nič ali malo poslovnega napora od začetka do penzije, skozi vse krize...

jabe ::

V bistvu, če bereš sporočila tistih, ki zlivajo žolč po delavcih v JS, gre zgolj za to. Se pa strinjam s tabo, da temu zdaleč ni tako. In za to plačaš precejšnjo ceno. Bistveno manj denarja in bistveno več j* v živ mozag. JS je prva tudi v toksičnosti delovnega okolja.

6bt9hmDwY ::

jabe je izjavil:

Bistveno manj denarja in bistveno več j* v živ mozag.

Kakorkoli, očitno zdaleč ni to tako velik problem glede na vse skupaj, da bi ljudi začelo odvračati od zaposlovanja v JS.

jabe ::

Saj jih, razen levorucnih. Samo ti zares verjamejo, da je tam bolje.

Vsi ostali pa... Vedno je fajn imeti nekoga, da nanj znašaš svoje frustracije in nezadovoljstvo. JS je tak fajn prejemnik, ker še nekaj hudo politično nekorekten ni. Kot npr cigani pa geji... Ki tudi kasirajo zaradi raznoraznih problemov jamraca, ker se zato počutijo večvredne. Če vpijes nad JS, se ploska, pri onih drugih se moraš pa takoj nekaj zagovarjati.

6bt9hmDwY ::

jabe je izjavil:

Saj jih, razen levorucnih.

Izgleda, da je teh vedno več :-)
Recimo 1, 2, 3...

Če pa se ti ljubi kakšne tabelice z grafi narediti (meni se ne) še za zadnjih nekaj let: 4...

Invictus ::

Sam planiram še nekaj časa delati kot freelancer, potem si bom pa počasi poiskal neko službo v JU.

Nekje se moram pripraviti za penzijo, skupaj s službo gre težko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zavajon ::

Ja, res bo najbolje, da se za penzijo privadiš v JU. Ker če plačuješ minimalne prispevke, boš imel tudi minimalno penzijo, zato bo bolje, da se navadiš prej nekaj časa živeti z majhno plačo.

Malidelničar ::

Zakaj je tu v tej temi, ko je govora o nepremičninah, takšen odpor do Haloz?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Mato989 ::

Malidelničar je izjavil:

Zakaj je tu v tej temi, ko je govora o nepremičninah, takšen odpor do Haloz?


Zato ker se zelo slabo sliši za jamrača ki pravi da ni primerne nepremičnine oz. je vse predrago, če mu kdo pove da je vbistvu 2uri vožnje stran v ist državi zadeva pretty much 5% cene o katerih on jamra da so predrage...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
87 / 628
»»