» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
54 / 592
»»

-žiga- ::

damirj79 je izjavil:

Čeprav tehnično pravilno, je v resnici neumnost. Naš prispevek v državno blagajno ne pokriva naših stroškov za nazaj (ali naprej npr za penzijo), tako da praktično so njegovo OŠ in SŠ plačevali njegovi starši :)


Ja, in vsi ostali davkoplačevalci pred XX leti.
Se strinjam, da logika, kot sem jo opisal zgoraj, ni smiselna. Tako kot ni smiselno začeti jamrati nad tem, kako ti "zlobni levičarji" pobirajo tvoj težko prigaran denar, potem, ko si končno postal neto plus za državno blagajno.

BCSman je izjavil:

-žiga- je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Slabo je napisal, ker nisem ŠE nič dedoval... osebno žaljenje je pač domena levičarjev ki hočejo denar drugih oni bi pa čim manj delali to je jasno.


Dajmo predpostaviti, da ta domnevni levičar, ki te je domnevno užalil prispeva več v državno blagajno kot ti.
Glede na napisano s tvoje strani (10 let skoraj na minimalcu) ti verjetno še nisi prispeval dovolj, da pokriješ osnovno šolo. Kaj šele srednjo in naprej.


Potrebno je sešteti vse levičarje in vse desničarje in gledat kakšen je skupni prispevek posamezne skupine.


Jaz pa predlagam, da desničarji izberejo svojega heroja, levičarji pa tudi. Potem jih damo v areno ...
Ne vem še, kam bomo ta čas dali vse sredinske ali neopredeljene ljudi, ampak to so malenkosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -žiga- ()

Mato989 ::

-žiga- je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Slabo je napisal, ker nisem ŠE nič dedoval... osebno žaljenje je pač domena levičarjev ki hočejo denar drugih oni bi pa čim manj delali to je jasno.


Dajmo predpostaviti, da ta domnevni levičar, ki te je domnevno užalil prispeva več v državno blagajno kot ti.
Glede na napisano s tvoje strani (10 let skoraj na minimalcu) ti verjetno še nisi prispeval dovolj, da pokriješ osnovno šolo. Kaj šele srednjo in naprej.


Moji starši so plačevali zame, ne jaz, vidiš tak sistem ste želeli, torej jaz nisem za sebe nič rabil nikol vplačat ker je že to pokrito, to ste želeli taki kot ti ki bi radi družbo nad vsem =) Če bi blo po moje, bi moji starci morali dobit plačo na TRR in bi skantali za moje šolanje če bi se želel šolat po osnovni šoli... pa se levaki ne strinjajo. ampak to je off topic.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

-žiga- ::

Mato989 je izjavil:

Moji starši so plačevali zame, ne jaz, vidiš tak sistem ste želeli, torej jaz nisem za sebe nič rabil nikol vplačat ker je že to pokrito, to ste želeli taki kot ti ki bi radi družbo nad vsem =) Če bi blo po moje, bi moji starci morali dobit plačo na TRR in bi skantali za moje šolanje če bi se želel šolat po osnovni šoli... pa se levaki ne strinjajo. ampak to je off topic.


Ja, off topic in slamnati mož.

misticnimrk ::

Mato, lepo se odseli v US of A, tam ti bo sistem bolj pisan na kožo. Tudi beseda sociala je podobno osovražena kot beseda komunizem.
Ne vejo pa prav dobro kaj je eno ne drugo. Tako družbo lahko gojiš drugje.

CiClon ::

To pa je argument na ravni IQ 200 - odseli se.

Levaki odselite se družno na kak otok in bodo problemi v Slo rešeni. Simpl.

PrimoZ_ ::

CiClon je izjavil:

To pa je argument na ravni IQ 200 - odseli se.

Levaki odselite se družno na kak otok in bodo problemi v Slo rešeni. Simpl.


LOL.
Če poveš da so trenutne cene nepremičnin absurdne glede na plače v Slo. In da se ti ne zdi smiselno da se folk zakreditira za 30 let za nekaj tako osnovnega kot je streha nad glavo.
Potem si že kar komunist, ki bi rad nacionaliziral vso privatno lasnino :)
Dober slamnati mož.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

CiClon je izjavil:

To pa je argument na ravni IQ 200 - odseli se.

Levaki odselite se družno na kak otok in bodo problemi v Slo rešeni. Simpl.


LOL.
Če poveš da so trenutne cene nepremičnin absurdne glede na plače v Slo. In da se ti ne zdi smiselno da se folk zakreditira za 30 let za nekaj tako osnovnega kot je streha nad glavo.
Potem si že kar komunist, ki bi rad nacionaliziral vso privatno lasnino :)
Dober slamnati mož.


Cene nepremičnin so trenutno točno take kot si jih ljudje lahko in so pripravljeni si privoščit... če noben ne bi kupil bi cene prej ali slej padle, saj to je jasno vsem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

CiClon ::

PrimoZ_ je izjavil:

CiClon je izjavil:

To pa je argument na ravni IQ 200 - odseli se.

Levaki odselite se družno na kak otok in bodo problemi v Slo rešeni. Simpl.


LOL.
Če poveš da so trenutne cene nepremičnin absurdne glede na plače v Slo. In da se ti ne zdi smiselno da se folk zakreditira za 30 let za nekaj tako osnovnega kot je streha nad glavo.
Potem si že kar komunist, ki bi rad nacionaliziral vso privatno lasnino :)
Dober slamnati mož.


Kdo je govoril o komunistih, ki bi radi nacionalizirali vso privatno lastnino? In potem ti o slamnatih možeh ROfL LMaO

Jokaj še malo, kako si bogi, ker ne moreš do stanovanja in kako moramo vsi skupaj to porihtat. Verjetno ti mora država/družba tudi bejbo nabavit, ker si jo sam nesposoben dobit.

PrimoZ_ ::

CiClon je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

CiClon je izjavil:

To pa je argument na ravni IQ 200 - odseli se.

Levaki odselite se družno na kak otok in bodo problemi v Slo rešeni. Simpl.


LOL.
Če poveš da so trenutne cene nepremičnin absurdne glede na plače v Slo. In da se ti ne zdi smiselno da se folk zakreditira za 30 let za nekaj tako osnovnega kot je streha nad glavo.
Potem si že kar komunist, ki bi rad nacionaliziral vso privatno lasnino :)
Dober slamnati mož.


Kdo je govoril o komunistih, ki bi radi nacionalizirali vso privatno lastnino? In potem ti o slamnatih možeh ROfL LMaO

Jokaj še malo, kako si bogi, ker ne moreš do stanovanja in kako moramo vsi skupaj to porihtat. Verjetno ti mora država/družba tudi bejbo nabavit, ker si jo sam nesposoben dobit.


LOL.
Sem si kupil hišo, sam.

Ampak če je v državi mediana plač okoli 1500€ bruto. Je zame pač nenormalno kupovati kvadrat rabljenega stanovanja po 2500€/ kvadrat. Pa še ta cena je ugodna. In to ni tista LJ, ki jo tako radi mečete pod nos.

Jaz za razliko od SOCIOPATOV tule, opazim okoli sebe veliko ljudi kjer oba delata pa finančno dihajo na škrge samo zato da imajo prostor za živet.

Sedaj boste spet ven privlekli tist mitsko posedanje na kavi vsak dan, cel dan z novim ajfonom v roki.

Mato989 ::

Nič ne bomo to privlekli ven, dejstvo je da cena nepremičninam gre gor, ČE so kupci po teh cenah ali višjih, če jih ne bi bilo potem bo stagnirala in padala.

To je DEJSTVO
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

CiClon je izjavil:

To pa je argument na ravni IQ 200 - odseli se.

Levaki odselite se družno na kak otok in bodo problemi v Slo rešeni. Simpl.


LOL.
Če poveš da so trenutne cene nepremičnin absurdne glede na plače v Slo. In da se ti ne zdi smiselno da se folk zakreditira za 30 let za nekaj tako osnovnega kot je streha nad glavo.
Potem si že kar komunist, ki bi rad nacionaliziral vso privatno lasnino :)
Dober slamnati mož.


Cene nepremičnin so trenutno točno take kot si jih ljudje lahko in so pripravljeni si privoščit... če noben ne bi kupil bi cene prej ali slej padle, saj to je jasno vsem =)


Si na pečini, za tabo divja požar, pod tabo nekje v globini pa je voda.
In ko te dovolj peče pač skočiš, pa čeprav ne veš kako boš pristav v vodi in če je sploh dovolj globoka...

Isto je s tem kupovanjem stanovanj po napihnjenih cenah na kredo.
Folk nima izbere in se zakreditia za 20 ali 30 let, do vratu in nekako zvozijo ali pa tudi ne.

Jaz pa menim da ni zares potrebe potem, da bi se za streho nad glavo zapufal za toliko časa in tako velik znesek.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

CiClon je izjavil:

To pa je argument na ravni IQ 200 - odseli se.

Levaki odselite se družno na kak otok in bodo problemi v Slo rešeni. Simpl.


LOL.
Če poveš da so trenutne cene nepremičnin absurdne glede na plače v Slo. In da se ti ne zdi smiselno da se folk zakreditira za 30 let za nekaj tako osnovnega kot je streha nad glavo.
Potem si že kar komunist, ki bi rad nacionaliziral vso privatno lasnino :)
Dober slamnati mož.


Cene nepremičnin so trenutno točno take kot si jih ljudje lahko in so pripravljeni si privoščit... če noben ne bi kupil bi cene prej ali slej padle, saj to je jasno vsem =)


Si na pečini, za tabo divja požar, pod tabo nekje v globini pa je voda.
In ko te dovolj peče pač skočiš, pa čeprav ne veš kako boš pristav v vodi in če je sploh dovolj globoka...

Isto je s tem kupovanjem stanovanj po napihnjenih cenah na kredo.
Folk nima izbere in se zakreditia za 20 ali 30 let, do vratu in nekako zvozijo ali pa tudi ne.

Jaz pa menim da ni zares potrebe potem, da bi se za streho nad glavo zapufal za toliko časa in tako velik znesek.


To bi blo res in analogija pravilna, ampak zmeraj je še kakšna pot, ni samo 0 in 1 ni to bit =)

Spremeni prepričanja in potrebe in spremeniš marsikaj, spremeni izobrazbo in znanje in pojdi delat v tujino itd itd itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Si na pečini, za tabo divja požar, pod tabo nekje v globini pa je voda.
In ko te dovolj peče pač skočiš, pa čeprav ne veš kako boš pristav v vodi in če je sploh dovolj globoka...

Isto je s tem kupovanjem stanovanj po napihnjenih cenah na kredo.
Folk nima izbere in se zakreditia za 20 ali 30 let, do vratu in nekako zvozijo ali pa tudi ne.

Jaz pa menim da ni zares potrebe potem, da bi se za streho nad glavo zapufal za toliko časa in tako velik znesek.

Sej to je vse res, ampak v našem primeru požar ne pojenja, pečina je pa vse višja in višja. Če ne skočiš zdaj, boš drugo leto skočil iz še višjega. Ja, lahko čakaš na posredovanje boga ali helikopterja, ampak...bolj verjetno je, da boš z odlašanjem samo še globje padal. Poznam točno take primere. Ne kupijo, že 5 let, ker je vse drago. Guess what, v petih letih je vse postalo samo še dražje. Vprašanje, če jim uspe našparat sproti kolk grejo cene gor. Malokdo bo tolk časa živel, da bo dočakal državo, da nekaj rešit. Nisi vsako leto mlajši, v 10ih letih se pa nič kaj bistvenega ne spremeni. Razen cen proti gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

misticnimrk ::

PrimoZ_, bravo, dobra analogija.
Bi še kaj dodal ampak je res škoda besed, pač enim se neda dopovedat. Lahko mu daš bel list papirja pred nos pa te bo prepričeval da je bel AMPAK ne čisto bel je tudi malo vijola...

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Ja, ampak mene so subvencionirali STARŠI ki so me SPRODUCIRALI...

Narobe. Tebe subvencioniramo tisti, ki imamo od tebe precej več denarja. Nam sistem preko inflacije prikrito jemlje prihranke, tebi pa preko nizkih obrestnih mer omogoča subvencioniran kredit, s katerim lahko kupiš nepremičnino.
Moralo bi biti tako, da ne bi bilo inflacije, krediti pa bi morali biti prepovedani. Ampak potem si ti nikdar ne bi mogel kupiti stanovanja, temveč bi lahko bil kvečjemu moj podnajemnik, jaz bi pa z višino najemnine poskrbel za to, da ti nikdar ne bi uspelo privarčevati dovolj za nakup.

Skratka, problem je v tem, da se je nekdo odločil, da vam bo revežem dal poceni denar, s katerim potem kupujete nepremičnine, za katere sicer ne bi imeli dovolj denarja, in višate njihovo ceno nam, ki smo denar za nepremičnino dejansko privarčevali.

V resnici bi bilo edino pošteno, da če že obstaja (prikriti) davek na prihranke v denarju, bi moral obstajati podobno visok davek tudi na nepremičnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Mato989 ::

jernejl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja, ampak mene so subvencionirali STARŠI ki so me SPRODUCIRALI...

Narobe. Tebe subvencioniramo tisti, ki imamo od tebe precej več denarja. Nam sistem preko inflacije prikrito jemlje prihranke, tebi pa preko nizkih obrestnih mer omogoča subvencioniran kredit, s katerim lahko kupiš nepremičnino.
Moralo bi biti tako, da ne bi bilo inflacije, krediti pa bi morali biti prepovedani. Ampak potem si ti nikdar ne bi mogel kupiti stanovanja, temveč bi lahko bil kvečjemu moj podnajemnik, jaz bi pa z višino najemnine poskrbel za to, da ti nikdar ne bi uspelo privarčevati dovolj za nakup.

Skratka, problem je v tem, da se je nekdo odločil, da vam bo revežem dal poceni denar, s katerim potem kupujete nepremičnine, za katere sicer ne bi imeli dovolj denarja, in višate njihovo ceno nam, ki smo denar za nepremičnino dejansko privarčevali.

V resnici bi bilo edino pošteno, da če že obstaja (prikriti) davek na prihranke v denarju, bi moral obstajati podobno visok davek tudi na nepremičnine.


Narobe, tudi če ne bi bilo kredita bi jaz to stanovanje LAHKO kupil, ker sme mel dovolj kriptovalut takrat, samo sem raje vzel kredit pa si ne sposodil od starih še 10k ker je bilo bolje reskirat...

Ni ti uspelo, poceni denar mi je prinesel smao še malo več... ampak tudi manjko tega denarja bi rezultiralo v nakupu točno te nepremičnine (če odmisliva možnost da je nekdo ne bi prodajal ker ne bi mogel kupit bajte ajde)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:



Seveda želim, ampak imamo kje podatek ali nimamo ŽE zdaj f(x) bivalnih nepremičnin v SLO?


Če bi bilo razmerje povpraševanje/ponudba res uravnovešena, bi res imeli toliko tem na enem forumu s po tisoči komentarji na to temo?

in ne CIlj in Vpliv na naravo ni enak.

Jaz sem rekel zakaj je enak. Če se ne strinjaš, moraš to argumentirati, če ne je vseeno, če si tudi tiho. Ena nepremičnina zasede enako količino prostora ne glede na proces v ozadju, ki je privedel do te nepremičnine.



Prvič. V Sloveniji je še preveč neobdelane rodovitne zemlje. Ampak OK, če je dravsko polje zares tako izjemno strateškega pomena za kmetijstvo, (ki v Sloveniji predstavlja dober 1% BDPja), potem naj se ga ustrezno zaščiti z okoljskimi akti. Prostora za gradnjo je drugod še preveč. Naj se območja ustrezno zaščiti tam, kjer je to nujno.

Za pozidavo bi bila dovolj ožja okolica večjih mest, kjer bi na gosto postavili stanovanjske enote in bi bil vpliv od tega na okolje povsem zanemarljiv. Ne govorimo niti o promilu učinka na BDP. 60% Slovenije je poraščene in nevzdrževane. Za kmetijstvo bo vedno dovolj prostora.


Ja 60% Slovenije je nepozidane, verjamem to, ampak tu se šteje not nacionalni park, vsak jeben vrh triglav, itd... Jaz na Ptujsko Dravskem polju ko nardim turo s kolesom od Ormoža do Ptuja in potem do MBja ne vidim nič kaj ZARAŠČENEGA... bolj ali manj so vsa polja obdelana, na ravnicah pa ogromno bajt.

60% površine te države je gozda in se iz leta v leto veča. Ja, nekaj je naravnih parkov, nekaj je pragozda v Kočevju, nekaj je gora, ampak okolica večjih mest to ni. In že to bi bilo dovolj.

In prav je, da se sezida, tam kjer se lahko. Kmetijstvo bo že obstalo tudi če bo nekaj degradiranih njiv v okolici mest šlo za stavbna zemiljišča. Slabše od tega 1% državnega BDPja od celotne kmetijsko-gospodarske ne more biti v državi sploh pa ne s toliko neizkoriščenega prostora, kot ga imamo.



Problem je drugje, jaz bi recimo naredil tako:

1. uvedel bi zakon ki obdavči NEUREJENE nepremičnine(če je zazidljiva parcela in bajta gori propada davek nabiješ in če v 2 letih davka ni plačanega (2 leti zamuja) se nepremičnina nacionalizira in gre na dražbo z začetno ceno 1€ s tem da kupec podpiše pogodbo da bo v 2 letih tam stala bajtica po OPPN če ne je dolžan plačat kazen + zgubi nepremičnino (torej če nimaš primerno vzdrževane fasade, in okolice je davek višji! (okolico je sicer težje gledat ampak fasade pa komot, enako če se bajta podira itd...)

2. Začeli bi združevat parcele in prenehali izdajat gradbena dovoljenja za parcele ki so na ravnem

Overall moramo v SLoveniji centralizirat REGIJSKO ne državno... torej izbrat bi morali ene 10-12 mest (mestne občine) in forsirat da se folk naseli tam, drugje pa onemogočit gradnjo in poskrbet za kvalitetno naravo in obdelane njive, probat razdrobljene parcele združit in skupaj oddat v obdelavo da bodo kmetije večje...


Teli "predlogi" so pa že kar dobri indikatorji za obisk pri psihoterapevtu.

Hemi426 ::

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/le...

Arhitekt in nepremičninski podjetnik lepo pove, da večino njihovih stanovanj kupijo ljudje samo zaradi naložbe(ostakajo prazna).
In dokler država ne bo zgradila vsaj 1000 stanovanj, bodo cene takšne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

Invictus ::

Gregor P je izjavil:

Malo preveč ste se fiksirali na to slovensko anomalijo, da mora prav vsak imeti svoje lastinško stanovanje/hišo. V večini EU držav še pomisliš ne na to, ker najemniški trg čisto lepo deluje in se le seliš iz najemnine v najemnino glede na zaposlitev do dneva ko si že tako star, da rajši živiš v čem manjšem, priročnem.

Tako da drži to, da je treba pri nas v Sloveniji to nujno rešiti.

V vecini EU drzav si ravno tako zelijo lastno nepremicnino, ampak si je ze zdavnaj ne morejo vec privosciti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matijadmin ::

Gregor P je izjavil:

Malo preveč ste se fiksirali na to slovensko anomalijo, da mora prav vsak imeti svoje lastinško stanovanje/hišo. V večini EU držav še pomisliš ne na to, ker najemniški trg čisto lepo deluje in se le seliš iz najemnine v najemnino glede na zaposlitev do dneva ko si že tako star, da rajši živiš v čem manjšem, priročnem.

Tako da drži to, da je treba pri nas v Sloveniji to nujno rešiti.

Kako? Menda ne misliš na regulscijo in predpise? Trg ni pokazal samonikolno nobenih tendenc.
Vrnite nam techno!

damirj79 ::

Invictus je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Malo preveč ste se fiksirali na to slovensko anomalijo, da mora prav vsak imeti svoje lastinško stanovanje/hišo. V večini EU držav še pomisliš ne na to, ker najemniški trg čisto lepo deluje in se le seliš iz najemnine v najemnino glede na zaposlitev do dneva ko si že tako star, da rajši živiš v čem manjšem, priročnem.

Tako da drži to, da je treba pri nas v Sloveniji to nujno rešiti.

V vecini EU drzav si ravno tako zelijo lastno nepremicnino, ampak si je ze zdavnaj ne morejo vec privosciti...


Gregor P je izjavil:

Malo preveč ste se fiksirali na to slovensko anomalijo, da mora prav vsak imeti svoje lastinško stanovanje/hišo. V večini EU držav še pomisliš ne na to, ker najemniški trg čisto lepo deluje in se le seliš iz najemnine v najemnino glede na zaposlitev do dneva ko si že tako star, da rajši živiš v čem manjšem, priročnem.


Malo se zmente, en piše tko, drugi drugače.

Osebno pa mislim, da je najemniška politika stanovanj odvisna predvsem od demografskih posebnosti. V mestnem območju to lahko deluje, na obmestnem in ruralnem pa že ne več. Niti niso banke niti JU pripravljene na takšen način dela, ker bi moralo vse zelo hitro potekati, ne da ti samo menjava dokumentov vzame 14 dni časa.

ubermensch ::

PrimoZ_ je izjavil:

Pametnega se dela folk, ki je do 30ga živel doma v hotelu mamam, brez partnerja, brez otrok.
Tako seveda nimaš nobenih stroškov in lahko tud od minimalca neki prihraniš.

Če moraš plačevati najemnino in imaš otroke je vse skupaj precej drugače. Poleg tega dobri dohodki danes, ne pomenijo da je bilo vedno tako, sploh zadnjih 10 let je bilo za precej ljudi še kar jebnih in so pol časa preživeli na nekih prekarnih pogodbah in slabih/nerednih plačah.


Pa dobro, zakaj se vrtite v krogu? Ne rečem, da ima Mato popolnoma prava ali da se z njih strinjam, ampak tip je že stokrat povedal svoj način razmišljanja in vi še vedno iščete neke luknje v njegovem pristopu?

Del njegovega načrta so starši, ki otroka podpirajo (ker imajo najverjetneje samo enega in dajo vsa sredstva vanj), dokaj dobri dogodki, ogromno šparanja in odrekanja, investiranje, ne-imetje otrok dokler si jih ne moreš 100% privoščiti itd.

Vi pa mu potem razlagate, da njegov plan ne bo deloval, če imaš zgodaj otroke ali pa če nimaš staršev, ki ti pustijo, da pri njih živiš zastonj. Ja ne da res pizda, sej tip to ceu čas govori...

gruntfürmich ::

enemon je izjavil:

Mogoče pa vsem ne paše živeti blizu civilizacije? Poznam veliko starih vitalnih ljudi, ki bi umrli, če bi jih zvlekel v mesto. Tako pa so aktivni (mogoče vitalnost izhaja od tu), malo prčkajo po vrtu in njivi, nabirajo kostanj in gobe, kuhajo žganje... Zaposleni od jutra do večera. Če rabijo kaj iz trgovine, imajo blizu majhne vaške, tam dobijo vse, kar rabijo. Po novem jim celo kruh dostavljajo na dom. Starejši v mestih, ki jih poznam, pa večinoma prčkajo po TV cele dneve in so manj vitalni. Kljub temu, da so obkroženi z več ljudmi, pa so med seboj veliko manj povezani kot tisti na vasi.

Vsak naj se odloči zase, hočem pa samo povedati, da starejši na vasi niso že apriori na slabšem, vsaj po mojih videvanjih ne.

to je en tak romantičen pogled na vas, ki pa večinoma ne vzdrži dejstev.
se vidi da smo narod hlapcev in kmetavzov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

damirj79 ::

Kakšnih dejstev? Beri recimo "Cene stanovanj v LJ in drugod", kjer lahko komot prebereš tako pluse, kot minuse življenja v bloku oz. mestu. Univerzalne resnice ni, vsak ve zase če plusi odtehtajo minuse.

sm1x ::

https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/le...

A ste si to prebrali? Kar zanimivo branje.
Recimo:

Me pa zabava podatek na vaši spletni strani, na kateri ste ob opisu projekta Neuhaus v prvi alineji navedli, zakaj je ta lokacija v središču Ljubljane tako obljudena. Zapisano je, da je sodišče oddaljeno 150 metrov. Kakšno klientelo pričakujete?
-Odvetnike ... Trenutno so kupci stanovanj v Ljubljani naložbeni kupci. Redko kakšno stanovanje se proda, da bi v njem nekdo živel. Saj to veste?

Da, to je opazno predvsem pri novogradnjah, v katerih določena stanovanja več let ostajajo prazna.
-Ljudje dejansko imajo skupno 20 ali 22 milijard evrov na bankah, za katere plačujejo negativne obresti in zato iščejo naložbo. To je tudi razlog za tolikšen pritisk vseh teh kupcev na ceno trga, zato so šle cene gor. Ob tem pa je žalostno, da si ne morejo kupiti stanovanja tisti, ki ga potrebujejo.

zavajon ::

Invictus je izjavil:

V vecini EU drzav si ravno tako zelijo lastno nepremicnino, ampak si je ze zdavnaj ne morejo vec privosciti...

Poglej povprečne cene nepremičnin in povprečne plače v EU, pa potem podaj oceno, kdo si lažje privošči lastništvo nepremičnine, Slovenec ali EU-jevec.

Gregor P ::

... naj ponovim še enkrat, povprečni EU-jevec si sploh ne želi lastiti nepremičnine za bivanje; je povsem zadovoljen z najemom, ponekod tudi s stanovanjskimi zadrugami.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

dild0idis ::

Gregor P je izjavil:

... naj ponovim še enkrat, povprečni EU-jevec si sploh ne želi lastiti nepremičnine za bivanje; je povsem zadovoljen z najemom, ponekod tudi s stanovanjskimi zadrugami.


Raziskava ali rit?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

zavajon ::

Gregor P je izjavil:

... naj ponovim še enkrat, povprečni EU-jevec si sploh ne želi lastiti nepremičnine za bivanje; je povsem zadovoljen z najemom, ponekod tudi s stanovanjskimi zadrugami.

Seveda, enako kot ne potrebuje lastnega vrta in hleva, ker hrano pač kupuje v trgovini. Ampak povprečnemu balkanckemu kmetu se tega ne da dopovedati.

Telbanc ::

Gregor P je izjavil:

... naj ponovim še enkrat, povprečni EU-jevec si sploh ne želi lastiti nepremičnine za bivanje; je povsem zadovoljen z najemom, ponekod tudi s stanovanjskimi zadrugami.


Sploh u Nemčiji, tam zadovooljstvo vidmo rase, penzičem pa država pomaga plačevat za flat, da ne klošarijo. LOL.

https://www.delo.si/novice/svet/berlins...!?logout

https://www.delo.si/novice/svet/visoke-...!?logout

Kot sem že napisal, na štajerskem počas zmankuje hiš do 180 kvadratov, od l. 75. navzgor....v glavnem ponudba se vidno oži, ostajajo sam še veliki kolizeji.

Stanovanja so pa še, ampak....že drago.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

zavajon ::

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

dild0idis ::

zavajon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.


Torej potegnjeno iz riti.

Nizko je padel slo-tech zadnje čase.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Utk ::

Gregor P je izjavil:

... naj ponovim še enkrat, povprečni EU-jevec si sploh ne želi lastiti nepremičnine za bivanje; je povsem zadovoljen z najemom, ponekod tudi s stanovanjskimi zadrugami.

Sej jaz sem tudi povsem zadovoljen s toyoto, sploh si ne želim lastit tesle za 150 jurjev... Samo da tega mi nihče ne verjame. Tebi pa tudi ne.

damirj79 ::

Gregor P je izjavil:

... naj ponovim še enkrat, povprečni EU-jevec si sploh ne želi lastiti nepremičnine za bivanje; je povsem zadovoljen z najemom, ponekod tudi s stanovanjskimi zadrugami.



Kr neki. Ne želijo si lastiti nepremičnine, si pa zato zelo močno želijo lastiti premičnine - avtomobile? Kmečka logika pravi, da nekaj smrdi v tem.

zavajon ::

Utk je izjavil:

Sej jaz sem tudi povsem zadovoljen s toyoto, sploh si ne želim lastit tesle za 150 jurjev... Samo da tega mi nihče ne verjame. Tebi pa tudi ne.

Jaz ti popolnoma verjamem. Zakaj pa ti ne bi?

Okapi ::

zavajon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.

Logika je taka. Živiš 50-60 let v najemu, med tem za najemnine plačaš vrednost dveh (ali treh) stanovanj. Ko prideš v penzijo, je pokojnina nižja od plače, najemnina pa ostane enaka, kar pomeni, da se ti standard zniža. Na koncu otroku zapustiš 0, da mora začeti iz 0.

Pri nas pa vzameš posojilo, zaradi stroška financiranja plačaš samo 1,3 stanovanja, ko greš v penzijo, je stanovanje že zdavnaj tvoje, in na koncu otroku zapustiš 1 stanovanje.

Kaj je bolje?

Gambino ::

energetik je izjavil:

perci je izjavil:

Sam imam podobno situacijo kot ti, mislim, da sem kakšno leto starejši, dva froca (3 in 7).

Živim pa v stanovanju in ugotavljam, da (morda ne v enaki meri) uživam v istih stvareh. Je pa res, da že celo življenje živim v stanovanju in mi je kul.

Iz dnevne stopim na teraso v šlapah ali bos. Zelenjave si ne morem odrezat, to je res. Jo pač za vikend dobim od staršev, ki živijo v hiši in počaka v hladilniku.
Roštilj ravno tako uporabljam večkrat na teden, vendar ne na oglje (je potem svinjarija po terasi) ampak plinskega.

Pakiranje...načeloma imam 3/4 robe spakirane na prikolici, ki jo imam v garaži in jo samo zapnem, ko se odločimo (tudi samo za vikend). Ostalo pač znosim v dvigalo in zapeljem dol. 15 minut dela. Bi bilo pa še enostavneje, če bi lahko avto parkiral direktno pred stanovanje, to drži.

Kar se dojenčka tiče in spanja....če ste ga imeli v lupini in potem prestavili na teraso....isto smo tudi mi počeli BP v bloku. Ne vem, zakaj ti je to tako nepredstavljivo.

Kar je zame minus v bloku, je:
- nimaš delavnice
- nimaš vrta (to je lahko tudi plus)
- kvadratura je zagotovo malo nižja, kot bi bila v hiši
- na terasi pozimi ne upam zapalit kurišča, ker se bojim, da bo pepel vsepovsod.
Itak ne bomo nikoli skupaj prišli stanovanje/bajta. Kakor je komu prioriteta. Saj pravim, 8 let sem vmes živel v stanovanju, pa mi je bila vsa izkušnja zelo bedna. Je res, da ni bilo to neko luksuzno stanovanje z lastno garažo in atrijem. Ampak prav vsaka stvar sedaj v svoji bajti se mi zdi precej boljša in enostavnejša kot v stanovanju. Da ne omenjam zame glavne prednosti - da ni udarnega zvoka, ki se prenaša po betonu in čez stropove. Torej nobenih korakov, štemanja, basov od nekje iz bloka.


Jas sem na vasi, pa mi vsako jutro petelin jebe spanec. To da ni motečih faktorjev v bajti se motiš!!!

damirj79 ::

Petelin živi nekje 5-7 let, če ne pride nov potem ko trenutni pogine, boš bil v miru. Imaš šanse 50/50, da ne bo novega. V mestu te zbudi vsako tele, ki se mu sprdne in trobi, ali prometna cesta ipd. Človek živi 70 let, ampak imaš 100% šanse, da bo takšnih telet vsako leto več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

zavajon ::

Okapi je izjavil:

zavajon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.

Logika je taka. Živiš 50-60 let v najemu, med tem za najemnine plačaš vrednost dveh (ali treh) stanovanj. Ko prideš v penzijo, je pokojnina nižja od plače, najemnina pa ostane enaka, kar pomeni, da se ti standard zniža. Na koncu otroku zapustiš 0, da mora začeti iz 0.

Pri nas pa vzameš posojilo, zaradi stroška financiranja plačaš samo 1,3 stanovanja, ko greš v penzijo, je stanovanje že zdavnaj tvoje, in na koncu otroku zapustiš 1 stanovanje.

Kaj je bolje?


Saj sem že prej napisal "povprečnemu balkanskemu kmetu se tega ne da dopovedati" ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

A110 ::

damirj79 je izjavil:

Petelin živi nekje 5-7 let, če ne pride nov potem ko trenutni pogine, boš bil v miru. Imaš šanse 50/50, da ne bo novega. V mestu te zbudi vsako tele, ki se mu sprdne in trobi, ali prometna cesta ipd. Človek živi 70 let, ampak imaš 100% šanse, da bo takšnih telet vsako leto več.


Sploh je zanimivo ko pobirajo smeti zjutraj v kaki "mirni" slepi ulici in potem mora voziti vzvrtno do izhoda, Tisto piskanje mi je uničilo nešteto juter v prejšnjem stanovanju

thramos ::

Utk je izjavil:


Sej jaz sem tudi povsem zadovoljen s toyoto, sploh si ne želim lastit tesle za 150 jurjev... Samo da tega mi nihče ne verjame. Tebi pa tudi ne.


Če maš dovolj prihodkov in premoženja, in bi si torej z lahkoto privoščil Teslo, ti verjamemo, zakaj ti ne bi?

Utk ::

Naivneži verjamejo marsikaj.

Invictus ::

zavajon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.

Zato, ker so v Nemciji razdalje precej vecje kot v Slo in se nocejo voziti vsak dan 3 ure v sluzbo in nazaj.

Tam, kjer so dobre sluzbe, so nepremicnine drage Zato je folk v najemu, ne zato, ker ne bi hotel imeti nepremicnine... Zdaj pa folk raje oddaja lastno nepremicnino, kot da bi jo prodal.

Ja, Severna nemcija je poceni, amopak tam je jebena ravnina, mivka in morje. Sluzbe so slabe, razen v Hamburgu. Tam je pa vse svinsjko drago. Tam okolica Frankfurta, Stuttgarta, kjerkoli je neka konkretna industrija, je vse drago...

BTW. 60 km stran od Muenchna, vrstna bajta, cirka 150m2 z pljuncem vrta, stane 700k. Hisa naceloma ni slaba, mesto pa par gostiln in trgovina. In nekaj cerkev, kot v Sloveniji :D. En bivsi Slo-Techovec, ki mu niste nic od Nemcije verjeli, zivi tam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

CiClon je izjavil:

A nima večina Slovencev v lasti nepremičnin in v njih verjetno največji del svojega premoženja? Zakaj točno bi potem morala država nižati cene nepremičnin in nižati vrednost premoženja večine Slovencev?

Res je. Mislim, da 79% slovencev ima lastno nepremičnino.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

zavajon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.

Logika je taka. Živiš 50-60 let v najemu, med tem za najemnine plačaš vrednost dveh (ali treh) stanovanj. Ko prideš v penzijo, je pokojnina nižja od plače, najemnina pa ostane enaka, kar pomeni, da se ti standard zniža. Na koncu otroku zapustiš 0, da mora začeti iz 0.

Pri nas pa vzameš posojilo, zaradi stroška financiranja plačaš samo 1,3 stanovanja, ko greš v penzijo, je stanovanje že zdavnaj tvoje, in na koncu otroku zapustiš 1 stanovanje.

Kaj je bolje?

to je en tak romantičen pogled na situacijo, ki pa z realnostjo nima nobene veze.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

To ni romantičen, ampak realističen pogled na situacijo.

Telbanc ::

zavajon je izjavil:

Okapi je izjavil:

zavajon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.

Logika je taka. Živiš 50-60 let v najemu, med tem za najemnine plačaš vrednost dveh (ali treh) stanovanj. Ko prideš v penzijo, je pokojnina nižja od plače, najemnina pa ostane enaka, kar pomeni, da se ti standard zniža. Na koncu otroku zapustiš 0, da mora začeti iz 0.

Pri nas pa vzameš posojilo, zaradi stroška financiranja plačaš samo 1,3 stanovanja, ko greš v penzijo, je stanovanje že zdavnaj tvoje, in na koncu otroku zapustiš 1 stanovanje.

Kaj je bolje?


Saj sem že prej napisal "povprečnemu balkanskemu kmetu se tega ne da dopovedati" ;)


Ne zastopiš te matematike, niti tega da grejo zaj nepremičnine spet gor, oziroma so že šle kar precej.

Če nekaj ne zastopiš, je bolje, da se vzdržiš komentarjev. V tem primeru ma Okapi 100% prav. Včasih je "dobra stara kmečka pamet" dost boljša kot kompliciranje in recimo sem že doživel...pisat razne pobožne želje, kak lah pol ta dnar obrneš recimo na borzi in podobne nobuleze, sem že slišal od enih. Dons so taki v najemu, jaz pa nisem v najemu.


Cegu zmerej zmaga. Sploh na dolgi rok.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Webmojster ::

Telbanc je izjavil:

zavajon je izjavil:

Okapi je izjavil:

zavajon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.

Logika je taka. Živiš 50-60 let v najemu, med tem za najemnine plačaš vrednost dveh (ali treh) stanovanj. Ko prideš v penzijo, je pokojnina nižja od plače, najemnina pa ostane enaka, kar pomeni, da se ti standard zniža. Na koncu otroku zapustiš 0, da mora začeti iz 0.

Pri nas pa vzameš posojilo, zaradi stroška financiranja plačaš samo 1,3 stanovanja, ko greš v penzijo, je stanovanje že zdavnaj tvoje, in na koncu otroku zapustiš 1 stanovanje.

Kaj je bolje?


Saj sem že prej napisal "povprečnemu balkanskemu kmetu se tega ne da dopovedati" ;)


Ne zastopiš te matematike, niti tega da grejo zaj nepremičnine spet gor, oziroma so že šle kar precej.

Če nekaj ne zastopiš, je bolje, da se vzdržiš komentarjev. V tem primeru ma Okapi 100% prav. Včasih je "dobra stara kmečka pamet" dost boljša kot kompliciranje in recimo sem že doživel...pisat razne pobožne želje, kak lah pol ta dnar obrneš recimo na borzi in podobne nobuleze, sem že slišal od enih. Dons so taki v najemu, jaz pa nisem v najemu.


Cegu zmerej zmaga. Sploh na dolgi rok.


Cigl zmaga MOGOČE na dolgi rok, če ga oddajaš in imaš srečo, da imaš solidne podnajemnike.

Če pa gledaš stanovanje, v katerem sam živiš kot investicijo pa boš konkretno razočaran. Že samo vzdrževanje cca. 1% letno, davki in inflacija ti pobereta skoraj ves dobiček, ki ga imaš z rastjo cene nepremičnine. Pa tudi 20 letno stanovanje boš težje prodal kot novo.

m0LN4r ::

Pa tudi 20 letno stanovanje boš težje prodal kot novo.
Odvisno bolj od lokacije. Novo pa je lahko tudi drek, kot tista nova v MB.
Pa inflacija ne laufa vzporedno z nekaterimi nepremicninami.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Telbanc ::

Webmojster je izjavil:

Telbanc je izjavil:

zavajon je izjavil:

Okapi je izjavil:

zavajon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Raziskava ali rit?

Logika. V Nemčiji so višje plače in nižje cene nepremičnin (pa ne mi zdaj metati ven center Muenchna), pa kljub temu 60% Nemcev nima lastne nepremičnine.

Logika je taka. Živiš 50-60 let v najemu, med tem za najemnine plačaš vrednost dveh (ali treh) stanovanj. Ko prideš v penzijo, je pokojnina nižja od plače, najemnina pa ostane enaka, kar pomeni, da se ti standard zniža. Na koncu otroku zapustiš 0, da mora začeti iz 0.

Pri nas pa vzameš posojilo, zaradi stroška financiranja plačaš samo 1,3 stanovanja, ko greš v penzijo, je stanovanje že zdavnaj tvoje, in na koncu otroku zapustiš 1 stanovanje.

Kaj je bolje?


Saj sem že prej napisal "povprečnemu balkanskemu kmetu se tega ne da dopovedati" ;)


Ne zastopiš te matematike, niti tega da grejo zaj nepremičnine spet gor, oziroma so že šle kar precej.

Če nekaj ne zastopiš, je bolje, da se vzdržiš komentarjev. V tem primeru ma Okapi 100% prav. Včasih je "dobra stara kmečka pamet" dost boljša kot kompliciranje in recimo sem že doživel...pisat razne pobožne želje, kak lah pol ta dnar obrneš recimo na borzi in podobne nobuleze, sem že slišal od enih. Dons so taki v najemu, jaz pa nisem v najemu.


Cegu zmerej zmaga. Sploh na dolgi rok.


Cigl zmaga MOGOČE na dolgi rok, če ga oddajaš in imaš srečo, da imaš solidne podnajemnike.

Če pa gledaš stanovanje, v katerem sam živiš kot investicijo pa boš konkretno razočaran. Že samo vzdrževanje cca. 1% letno, davki in inflacija ti pobereta skoraj ves dobiček, ki ga imaš z rastjo cene nepremičnine. Pa tudi 20 letno stanovanje boš težje prodal kot novo.


Lej, pr nas je tko, če prideš k psihiatru po 45 letu, te najprej vpraša, če maš rešen stanovanjski problem. Najemništvo je pač stresno.

S tem je vse povedano. Zaj največ pa jamrajo nad lastništvom nepremičnine ravno tisti, ki jo nimajo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

««
54 / 592
»»