» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
41 / 564
»»

vnetidebater ::

A110 je izjavil:

Denar je samo stvar, Spomini so neprecenljivi.


Torej praviš da bolje je biti reven, pijan in pol spominov kot imeti dom pri 21ih?

Nice.

Prosim nehaj zavajat folk s tem trapastim pisanjem po forumu.

A110 je izjavil:

Mi je žal da nisem privarčeval takrat vsak mesec 10e da bi imel danes 500e več? Niti približno. Toliko zaslužim na teden.


Če imaš enako mentaliteto kot takrat to pomeni zgolj več denarja za alkohol.


Če si nekdo želi kupiti nepremičnino se jo da kupiti. Samo moraš pa za nekaj časa spraviti vse stroške čimbližje 0 (tudi brezvezne "petkove pijače" po barih) in šparat. Pa se da kupit nepremičnino.

Zgodovina sprememb…

A110 ::

Ne ni res. Skozi leta se potrebe in prioritete spreminjajo. Nora leta sem pustil za sabo ker me enostavno ne pritegnejo več pa čeprav sem še malenkost pod 30. Ampak 10 let nazaj bi prioritete verjetno bile enake in za to mi ni žal. Debata se je začela ko je nekdo rekel da bi mogli dijakom pokazati da denar čez leta izgublja vrednost na kar sem odgovoril da to ni dobro ker večina dijakov za druga kot alkohol in cigarete tako ne zapravi denarja ker ga za kaj več niti nima. In še vedno mislim tako. S takim razmišljanjem res ne moreš privarčevati nic in si niti kupiti računalnika in plačati avtošola (kot sem si s 4 leti poletnega dela recimo sam). Da bi pa se kdo prikrajšal za zabave zato, da bo čez 10let imel 500e več (kot je nekdo omenil) pa tudi ni vredno.

Glede doma pri 21 pa, pokaži mi eno osebo ki ima dom pri 21 kupljen/zgrajen z izključno lastnimi sredstvi? Se če se pri 15 zaposlis to ni možno, kaj šele če odločiš študirati in doštudiras v 3 letih pri 22.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

energetik ::

Lej, hotel sem samo reči, da če jim to morda v OŠ večkrat pokažeš in razložiš, bodo prihranke (morda šele od poletnega dela ali šele od študentskega dela) vendarle vložili kam drugam. Če jim ne pokažeš, bodo čisto zadovoljni s tistim konstantnim kupom papirja, s katerim bodo lahko kupili vedno manj.
Jaz sem sicer očeta videl, kako je nosil domov DEM, kupljene s svežimi dinarji, ni pa recimo vedel, da bi lahko takrat ko smo dobili tisti vrednostni certifikat na začetku SLO, tisto vložil npr. v kakšne Krkine delnice. Ali vsaj zlato, ki je bilo takrat po nekih 350EUR... Če se ne motim, smo takrat mladiči dobili nekih 100kSIT, torej nekih 400EUR. Če bi tisto vrgel v zlato, bi imel danes 2000EUR, če bi v Krko takoj na začetku, bi imel 4kEUR... Sem pa pač svaljkal tistih 100kEUR na banki in ni bilo vse skupaj nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Okapi ::

Osnovni problem je, da dokler sam ne služiš denarja, je vse samo teoretične igra.

Jaz sem recimo začel služit denar za svoje konjičke s 14 leti, po osmem razredu osnovne šole, ko sem med počitnicami en mesec delal (in to preko veze, ker sem bil še premlad za študentski servis).

Potem pa ves čas, v povprečju vsaj en mesec letno, do prve redne službe deset let kasneje.

In še dodatno - dokler sam ne plačuješ svojih stroškov, je še dodatno samo teoretična igra. Potem šele ekonomika življenja dobi pravi pomen.

Pričakovati, da bo nekdo zaslužek od študentskega dela vlagal v neke varčevalne sheme, je iluzija. Mogoče kakšen luzer, ki ne ve, kaj je življenje.>:D

gruntfürmich ::

mah, od študentskega dela ali štipendije ali obojega je dosti denarja da lahko šparaš in žuraš. sam sem sicer že pred 20 leti šparal in žural. vlagal sem v sklade, od katerih itq ni bilo veliko haska, ampak vseeno. morda je danes vse skupaj dražje in tega ni možno, ne vem.

vsekakor pa mislim da bolj kot kam vlagati je pomembno ljudi naučiti da spremljajo svoje finance tako, da vestno pišejo VSE svoje prihodke in odhodke. ker večina folka, spoh revnega, nima pojma za kakšne vse bedarije zapravlja svoj denar. z vestnim beleženjem vsega pa dobiš vpogled v svoje navade in razvade.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Kaj je tema postala jamranje, kako ste kot študentje zapili svojo prihodnost???
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Vsi tako pluvate po A110, ampak jaz se z njim večinoma strinjam.

Ko sem se pri 25ih zaposlil je bila moja prva plača ~1900€.
Da boš za ceno druženja z vrstniki prišparal 500€ na letnem nivoju tekom SŠ, ni vredno tega.

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

Kaj je tema postala jamranje, kako ste kot študentje zapili svojo prihodnost???

Po moje bolj jamranje, kako so trenutne generacije študentom zapili prihodnost.
Quack !

Invictus ::

LeQuack je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kaj je tema postala jamranje, kako ste kot študentje zapili svojo prihodnost???

Po moje bolj jamranje, kako so trenutne generacije študentom zapili prihodnost.

Psihiatri bi imeli veliko povedati o ljudeh, ki za svoje napake krivijo druge...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Vsi tako pluvate po A110, ampak jaz se z njim večinoma strinjam.

Ko sem se pri 25ih zaposlil je bila moja prva plača ~1900€.
Da boš za ceno druženja z vrstniki prišparal 500€ na letnem nivoju tekom SŠ, ni vredno tega.


Če ni vredno pol pač ne jamrat da si ne morš privoščit v centru LJ nepremičnine pri 28tih po 8 letih žuranja in zapravljanja vsega od plače ane? Aja pa študiranja do 27tega =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

PrimoZ_ je izjavil:

Vsi tako pluvate po A110, ampak jaz se z njim večinoma strinjam.

Ko sem se pri 25ih zaposlil je bila moja prva plača ~1900€.
Da boš za ceno druženja z vrstniki prišparal 500€ na letnem nivoju tekom SŠ, ni vredno tega.
Noben ni rekel, da za ceno druženja in normalne porabe denarja. Govora je bilo samo o finančnem izobraževanju že najmlajših.

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Vsi tako pluvate po A110, ampak jaz se z njim večinoma strinjam.

Ko sem se pri 25ih zaposlil je bila moja prva plača ~1900€.
Da boš za ceno druženja z vrstniki prišparal 500€ na letnem nivoju tekom SŠ, ni vredno tega.


Če ni vredno pol pač ne jamrat da si ne morš privoščit v centru LJ nepremičnine pri 28tih po 8 letih žuranja in zapravljanja vsega od plače ane? Aja pa študiranja do 27tega =)

Ne bit debil še bolj kot si že.

Če 8 let (sš + fax) privrčujem 500€/leto, je to 4000 in če to plemenitim v nekih skladih imam na koncu recimo 5000€.
To mi bo pa res kupilo stanovanje v centru LJ :)

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Mato989 je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Vsi tako pluvate po A110, ampak jaz se z njim večinoma strinjam.

Ko sem se pri 25ih zaposlil je bila moja prva plača ~1900€.
Da boš za ceno druženja z vrstniki prišparal 500€ na letnem nivoju tekom SŠ, ni vredno tega.


Če ni vredno pol pač ne jamrat da si ne morš privoščit v centru LJ nepremičnine pri 28tih po 8 letih žuranja in zapravljanja vsega od plače ane? Aja pa študiranja do 27tega =)

Ne bit debil še bolj kot si že.

Če 8 let (sš + fax) privrčujem 500€/leto, je to 4000 in če to plemenitim v nekih skladih imam na koncu recimo 5000€.
To mi bo pa res kupilo stanovanje v centru LJ :)


Pa kakih 500 na leto, glede na to da so te PO ZAKONU starši DOLŽ NI vzdrževat dokler se šolaš lahko letno nardiš 6k prihodka... če ne zapravljaš za brezveze ampak skrbiš za prihodnost je to v 8 letih 50k od oka brez obrestno obrestnega računa...

To pa je že nekaj a? Skratka da se... poznam kolege ki so v 8 letih študentskega lajfa prihranili 35k pa so skoz žurirali... tistih 500€ je neka imaginarna cifra, če nič drugega je pa tudi 500€ na leto plus obresti bolje kot nič in jamranje kako ne morš kupit nobene nepremičnine.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Zakaj pa nisi naredil teh 6k prihodka tekom SŠ in študija ? Zakaj ti morajo starši dajat za stanovanje in moraš jemati kredit.
Bumbar.

Moja poanta je bila, da če narediš faks v roku (jaz sm se zaposlil pri 25ih) in če delaš nek faks, ki ti dejansko prinese dodano vrednost, potem tiste "izgubljene" prihranke tekom šolanja nadoknadiš 1,2,3...

Problem pa nastane če bluziš do 30ga in si na faksu samo zato, ker nisi vedel kaj početi v življenu (in tega še vedno ne veš).

Malidelničar ::

Saj ste že predhodniki napisali, da pač je 'tak' 'visok' nivo nepremičnin v Sloveniji problematika za mlade, ker nerealno ocenjujejo tok življenja. Zao tudi usajanje nad ''nerealnimi'' cenami v LJ in večjih mestih. Bivanje v mestu pač ni pravica. In ko se to kombinira z nizko ravnijo prihrankov potem imamo dejansko pri 30ih mlade brez prebite pare, ki bentijo nad državo.

Čeprav, če imaš mlad par in če oba čas 'mama hotela' izkoristita za šparanje potem bi tak par moral imeti med 50k in 60k kapitala za polog. To je bistveno nad 20% (oz. sedaj 30%?) minimalniega pologa, ki ga zahteva banka za stanovanjski kredit. Tu so potem še druge spremenljivke, koliko kateri od staršev pomaga, kako se mladi znajo 'obrniti'.

Tako, da je odgovor na vprašanje ''Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji'' tudi morda sledeči: cene so takšne, ker vsi mladi gledate iste nepremičnine, ker ne gledate out-of-the-box, ker ste pri 35ih prepozno začeli razmišljati o nepremičnini in ker niste načrtovali svoje življenjske poti.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

energetik ::

PrimoZ_ je izjavil:

Moja poanta je bila, da če narediš faks v roku (jaz sm se zaposlil pri 25ih) in če delaš nek faks, ki ti dejansko prinese dodano vrednost, potem tiste "izgubljene" prihranke tekom šolanja nadoknadiš 1,2,3...
To je sicer res, vendar če se do šihta nisi naučil vlaganja in ravnanja z denarjem, je tudi naprej precej verjetno, da boš slabo ravnal z njim (v smislu, da zapravljaš preko zmožnosti ali da ti enostavno sedi na TRR in izgublja vrednost). Bilo je mišljeno, da s kakšnimi malimi viški že v dijaških in študentskih letih malce eksperimentiraš z različnimi vlaganji.
Saj sem bil tudi jaz precej finančno nepismen. Se spomnim, da sem mislim da za 25let dobil za darilo zlat kovanec, sem si mislil, kaj mi bo to. No, danes je vreden x3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

PrimoZ_ ::

energetik je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Vsi tako pluvate po A110, ampak jaz se z njim večinoma strinjam.

Ko sem se pri 25ih zaposlil je bila moja prva plača ~1900€.
Da boš za ceno druženja z vrstniki prišparal 500€ na letnem nivoju tekom SŠ, ni vredno tega.
Noben ni rekel, da za ceno druženja in normalne porabe denarja. Govora je bilo samo o finančnem izobraževanju že najmlajših.


Se strinjam da izobraževanje bi sigurno imelo korist.
Tako glede vodenja osebnih finac in da se predstavi razno razne finačne inštrumente, tveganja, načine varčevanja, itd...

Ima pa tudi A110 deloma prav, da pač najstniki v večini ne razpolagajo z nekimi konkretnimi finačnimi sredstvi in da jih v precejšni meri denar še ne zanima/skrbi.

bbbbbb2015 ::

dronyx je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

slovenčki smo obremenjeni z lastnino nepremičnine, drugod ne. in s tem povzročamo divjo rast.

Sem že večkrat tule napisal. Mi imamo velik delež lastniških stanovanj zaradi dediščine komunizma in Jazbinškove rešitve tega problema. Tudi drugje si večina želi biti lastnik nečesa, kot celo življenje plačevati drugemu za najem. To ni nobena naša posebnost. Dejstvo pa je, da si v pravem kapitalizmu številni tega ne morejo privoščiti, ker se račun ne izide. Če greš na YT in poglej prispevke na temo housing bubble in vpiši poljubno državo (Australia, Canada, USA...) je zgodba zelo podobna. Vsi vidijo v poceni kreditih zgodovinsko priložnost in posledica je strma rast cen stanovanj in drugih nepremičnin, ki so iskana na trgu. Ponekod stojijo na cesti pred hišo in licitirajo kdo da več. Potem je pa tu še armada investitorjev, zasebnih in podjetji, ki denar menja za beton in opeke. Včasih smo menjali dinarje za marke, danes menjajo evre in dolarje za beton in opeke. To je trenutna realnost, neposredna posledica politike easy money centralnih bank. Lahko pa da jaz vidim zarote.


Napisal si večkrat, samo nimaš pojma. Kaj zaboga vlačiš nek komunizem zgodbo, ker to nima več veze z vezo.
V tujini (kjer sem jaz bil večkrat, tudi na delu na projektih) je pogosto tako, da prideš v veliko mesto, začneš z najemom, ker ne veš, kako bodo projekti tekli.

Če kupiš nepremičnino, si se zabetoniral v mesto.

V Sloveniji je zelo rigidno razmišljanje, ljudje si v Domžalah kupijo nepremičnino, ter hodijo delat - v Ljubljano. Da bi šli recimo na Dunaj, si ne predstavljajo.

Večja je država (Slovenija je majhna), večja je fleksibilnost okoli lastništva.

Je pa res, da je ogromno mladih v Sloveniji, ki se šolajo do magisterija, nato pripraskajo do ene službice v JU, ter seveda čakajo na loj, da se bo nabral okrog bubregov. Seveda, da bi kaj sami sezidali ali pa renovirali, to bolj ne kot ja, ter stokajo.

Take imaš tudi v tujini, samo sorazmerno manj.

poweroff ::

Ne prelagat vse odgovornosti na mlade.

Če špekulanti pokupijo cel kup nepremičnin in sesujejo trg, nepremičnine držijo pa kot naložbo in je prazna, pač niso mladi krivi.

Konec koncev je funkcija nepremičnine, da se v njej živi, ne da hrani vrednost. In tukaj bi morala država narediti red.

Kar se bo zgodilo, ko bo to postalo politično vprašanje.
sudo poweroff

Invictus ::

Potem bo situacija kot je bila na Dunaju.

Sprejeli so zakon, ki je 3x obdavčil prazne nepremičnine. Cene so padle.

Kaj se je zgodilo? Špekulanti/investitorji so pokupili vse nepre,mičnine in zlobirali, da se je zakon ukinil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Ne ne, potem bo mato jokal, da on se je moral 10 let vsemu odpovedovat za svojo nepremičnino in ni fer da kdo drug dobi nepremičnino z manj odpovedovanja. Pa še starši in stari starši so si trgali od ust za njegove cigle.
Tega res ne moremo dopustiti, da bi stanovanja postala dostopnejša.

Pravica do kapitala/dobička >> pravica do strehe nad glavo.

Ali pač :)

A110 ::

Potem to ni problem zakona ampak idiotov na vrhu ki so zakon ukinili.

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

Potem bo situacija kot je bila na Dunaju.

Sprejeli so zakon, ki je 3x obdavčil prazne nepremičnine. Cene so padle.

Kaj se je zgodilo? Špekulanti/investitorji so pokupili vse nepre,mičnine in zlobirali, da se je zakon ukinil...


Torej zakon deluje.
Samo tisti, ki sprejemajo zakone so očitno podkupljive pizde.

Lobiranje je pa itak svoja zgodba, legalizirano podkupovanje. Po eni strani imaš proti korupcijske organe, po drugi pa strani pa dovoljuješ lobiranje. To je kot da poskušaš samega sebe dvgnit za lase.

Shegevara ::

Tele obdavčitve praznih stanovanj so samo blaženje simptoma in po mojem dodatni davki sploh NISO prava rešitev.

Treba bi blo pogledat v prostorske načrte občin. Treba bi bilo uredit več zemljišč v zazidljiva in v sunkovito večjem obsegu. Naj država na občine pritisne, da se prepusti več gradnje.
Naj mi en prosim pove zakaj se tako ne razmišlja? Kje je tu problem?

Če bi bilo dovolj stamovanj na trgu, davkov na prazna stanovanja sploh treba ne bi bilo, ker bi se enostavno bolj splačalo narediti in prodati oz. dati v najem kot pa sedeti na prazni nepremičnini, ki bi izgubljala vrednost, kar je tudi prav in logično. Ne pa, da nepremičnine dejansko pridobivajo vrednost, ker je tako malo ponudbe na trgu.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

Tele obdavčitve praznih stanovanj so samo blaženje simptoma in po mojem dodatni davki sploh NISO prava rešitev.

Treba bi blo pogledat v prostorske načrte občin. Treba bi bilo uredit več zemljišč v zazidljiva in v sunkovito večjem obsegu. Naj država na občine pritisne, da se prepusti več gradnje.
Naj mi en prosim pove zakaj se tako ne razmišlja? Kje je tu problem?

Če bi bilo dovolj stamovanj na trgu, davkov na prazna stanovanja sploh treba ne bi bilo, ker bi se enostavno bolj splačalo narediti in prodati oz. dati v najem kot pa sedeti na prazni nepremičnini, ki bi izgubljala vrednost, kar je tudi prav in logično. Ne pa, da nepremičnine dejansko pridobivajo vrednost, ker je tako malo ponudbe na trgu.



Vidiš jaz pa bi obdavčil nepremičnine, ampak bi nabil davke za nepremičnine za tiste nepremičnine ki niso zunaj lepo urejene, fasada, streha ki se podirajo itd... pa bi to poslal v promet za đabe in so zazidljiva zemljišča
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

energetik ::

Shegevara je izjavil:

Treba bi blo pogledat v prostorske načrte občin. Treba bi bilo uredit več zemljišč v zazidljiva in v sunkovito večjem obsegu. Naj država na občine pritisne, da se prepusti več gradnje.
Naj mi en prosim pove zakaj se tako ne razmišlja? Kje je tu problem?
Bi rekel da zato, ker imajo "ustrezni" ljudje v lasti "ustrezne" parcele, kjer potem zgužvajo N-stanovanj in jih tržijo kot "nadstandardne".

Tudi jaz ne vidim nobenega razloga, da se vse tako gužva tja, kjer že itak ni placa, kjer je drago in kjer je infrastruktura že zdavnaj preobremenjena, izven pa se postavlja kakšne nemogoče birokratske pogoje ali sploh ne naredi zazidljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

PrimoZ_ ::

Kje pa piše, da bi več stanovanj nujno znižalo cene. Oziroma oliko več bi jih morali imeti preden bi cene padle ?
Upoštevajoč mentaliteto, da se cegle kupuje za naložbo. V smislu če je prazno me ne stane nič, vrednost gre pa samo gor :)

Po moje rabiš obe strani, po eni strani povečat količino stanovanj, po drugi pa narediti hordanje le teh neprivlačno.

In ja občinarji so zagotovo v veliki meri povezani z razni nepremičninarji in lastniki parcel in imajo koristi če cene potiskajo v višavo.

Potem dobiš odgovor, da občina ne bo spreminjala namembnosti zemljišč, dokler je še kaka prazna parcela. Seveda za ugodnih 200€/m^2 ker je parcel skoraj nič :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kje pa piše, da bi več stanovanj nujno znižalo cene. Oziroma oliko več bi jih morali imeti preden bi cene padle ?
Upoštevajoč mentaliteto, da se cegle kupuje za naložbo. V smislu če je prazno me ne stane nič, vrednost gre pa samo gor :)

Po moje rabiš obe strani, po eni strani povečat količino stanovanj, po drugi pa narediti hordanje le teh neprivlačno.

In ja občinarji so zagotovo v veliki meri povezani z razni nepremičninarji in lastniki parcel in imajo koristi če cene potiskajo v višavo.

Potem dobiš odgovor, da občina ne bo spreminjala namembnosti zemljišč, dokler je še kaka prazna parcela. Seveda za ugodnih 200€/m^2 ker je parcel skoraj nič :)


In kako nardiš hoardanje neprivlačno? Ti bom jaz povedal, tako da povečaš privlačnost drugih investicij :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pa kakih 500 na leto, glede na to da so te PO ZAKONU starši DOLŽ NI vzdrževat dokler se šolaš lahko letno nardiš 6k prihodka...

A bejž. S čim? Dolžni so te "vzdrževat" tudi prek štipendije, ki pa ni namenjena temu, da boš ta denar dajal v štumf. Če ga lahko daš v varčevanje, potem štipendije ne rabiš (mislim socialne, s kadrovsko lahk delaš kar češ). 500 evrov na mesec pa ne prišpara tudi marsikater zaposlen ne, kaj šele študent. Če ti pa starši dajajo nek višek, da boš šparal...potem lahk šparajo oni namesto tebe, pa ti bojo že pol dali ko boš rabil, če bojo kaj našparali. Mislim da je to neko metanje denarja v otroke, da bojo oni šparali in si potem nekaj "sami" kupili najslabše. Če se otrok nauči, da malo dela čez poletje, malo spravlja denar od babice, in si čez 5 let kupi golfa ali ima za polog za stanovanje, se v resnici ni kaj dost naučil. Ker v naslednjih 10 letih ne bo pol tega prišparal ko bojo ti viri usahnili.

poweroff ::

Shegevara je izjavil:


Treba bi blo pogledat v prostorske načrte občin. Treba bi bilo uredit več zemljišč v zazidljiva in v sunkovito večjem obsegu. Naj država na občine pritisne, da se prepusti več gradnje.
Naj mi en prosim pove zakaj se tako ne razmišlja? Kje je tu problem?

V Ljubljani je dovolj zazidljivih parcel. Ampak jih levičarski (!) župan Janković ne da v promet. Vse stare komunistične tetke s Svetlano na čelu, mu pa ploskajo, kako dela z amlade. Zoki pač dela, se še spomnite tega gesla...? :))
sudo poweroff

LeQuack ::

poweroff je izjavil:

Shegevara je izjavil:


Treba bi blo pogledat v prostorske načrte občin. Treba bi bilo uredit več zemljišč v zazidljiva in v sunkovito večjem obsegu. Naj država na občine pritisne, da se prepusti več gradnje.
Naj mi en prosim pove zakaj se tako ne razmišlja? Kje je tu problem?

V Ljubljani je dovolj zazidljivih parcel. Ampak jih levičarski (!) župan Janković ne da v promet. Vse stare komunistične tetke s Svetlano na čelu, mu pa ploskajo, kako dela z amlade. Zoki pač dela, se še spomnite tega gesla...? :))


On da v promet, ko ima od tega nekaj. Recimo ravno ob PST-ju pri Golovcu se bodo gradile luksuzne hiše za izbrano elito.
Quack !

stara mama ::

poweroff je izjavil:


V Ljubljani je dovolj zazidljivih parcel. Ampak jih levičarski (!) župan Janković ne da v promet. Vse stare komunistične tetke s Svetlano na čelu, mu pa ploskajo, kako dela z amlade. Zoki pač dela, se še spomnite tega gesla...? :))

A to je un župan, ki prireja šov: "Žrebanje prejemnikov neprofitnih stanovanj", ko vleče ven listke s prejemniki stanovanj, da bojo lahko končno šli v najem?

Vidim ja, važen je populizem, pa še hvaležni moramo bit za to, da nam gospod sploh dodeli najemnino!!!
..namesto da bi se sistemsko kaj spremenilo, da do tega ne bi prihajalo....

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Drage nepremičnine so predvsem posledica dejstva, da gradbeno dovoljenje za novogradnjo čakaš predolgo.

Če bi gradbeno dovoljenje dobil v 1-3 mesecih (zakonski roki), bi cena starim bajtam strmo padla, ker jih ne bi nihče hotel obnavljati, ampak bi jih lepo porušili in zgradili nove... Tudi kakim starim blokom bi cena padla, ker bi celega podrli in na njegovem mestu naredili večjega z več stanovanji.

Sam sem raje kupil staro bajto, na lokaciji kjer hočem živeti, ker sem se lahko v enem letu vselil noter po obnovi. Parcel na teh lokacijah ni, pa tudi če bi jo dobil, dvomim, da bi do sedaj že dobil veljavno gradbeno dovoljenje. Žal imam premalo vez...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

perci ::

Žal imam premalo vez...

Ti, ki poznaš vsakogar? Nemogoče.

gruntfürmich ::

ampak fantje, treba se je tudi zavedat na ne smemo vse rodovitne zemlje zabetonirat in asfaltirat !!!

perci je izjavil:

Žal imam premalo vez...

Ti, ki poznaš vsakogar? Nemogoče.

to je tudi meni čudno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Drage nepremičnine so predvsem posledica dejstva, da gradbeno dovoljenje za novogradnjo čakaš predolgo.

Če bi gradbeno dovoljenje dobil v 1-3 mesecih (zakonski roki), bi cena starim bajtam strmo padla, ker jih ne bi nihče hotel obnavljati, ampak bi jih lepo porušili in zgradili nove... Tudi kakim starim blokom bi cena padla, ker bi celega podrli in na njegovem mestu naredili večjega z več stanovanji.

Sam sem raje kupil staro bajto, na lokaciji kjer hočem živeti, ker sem se lahko v enem letu vselil noter po obnovi. Parcel na teh lokacijah ni, pa tudi če bi jo dobil, dvomim, da bi do sedaj že dobil veljavno gradbeno dovoljenje. Žal imam premalo vez...


Bah, ne bi smeli več ene novogradnje dovolit dokler so podrtije v radiusu 50km zračne....

Samo davek je potrebno dat, 50% vrednosti na tiste nepremičnine ki niso urejene če ne plačaš pa konfiskacija in dražba... mi moramo začet rušit bajte in pozelenjevat, ne pa še več gradbenih za potratne bajte
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Drage nepremičnine so predvsem posledica dejstva, da gradbeno dovoljenje za novogradnjo čakaš predolgo.

Če bi gradbeno dovoljenje dobil v 1-3 mesecih (zakonski roki), bi cena starim bajtam strmo padla, ker jih ne bi nihče hotel obnavljati, ampak bi jih lepo porušili in zgradili nove... Tudi kakim starim blokom bi cena padla, ker bi celega podrli in na njegovem mestu naredili večjega z več stanovanji.

Sam sem raje kupil staro bajto, na lokaciji kjer hočem živeti, ker sem se lahko v enem letu vselil noter po obnovi. Parcel na teh lokacijah ni, pa tudi če bi jo dobil, dvomim, da bi do sedaj že dobil veljavno gradbeno dovoljenje. Žal imam premalo vez...


Bah, ne bi smeli več ene novogradnje dovolit dokler so podrtije v radiusu 50km zračne....

Samo davek je potrebno dat, 50% vrednosti na tiste nepremičnine ki niso urejene če ne plačaš pa konfiskacija in dražba... mi moramo začet rušit bajte in pozelenjevat, ne pa še več gradbenih za potratne bajte


Itak. Pa še 50% davek na vse podedovane nepremičnine in na vse za katere so prispevali starši.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Drage nepremičnine so predvsem posledica dejstva, da gradbeno dovoljenje za novogradnjo čakaš predolgo.

Če bi gradbeno dovoljenje dobil v 1-3 mesecih (zakonski roki), bi cena starim bajtam strmo padla, ker jih ne bi nihče hotel obnavljati, ampak bi jih lepo porušili in zgradili nove... Tudi kakim starim blokom bi cena padla, ker bi celega podrli in na njegovem mestu naredili večjega z več stanovanji.

Sam sem raje kupil staro bajto, na lokaciji kjer hočem živeti, ker sem se lahko v enem letu vselil noter po obnovi. Parcel na teh lokacijah ni, pa tudi če bi jo dobil, dvomim, da bi do sedaj že dobil veljavno gradbeno dovoljenje. Žal imam premalo vez...


Bah, ne bi smeli več ene novogradnje dovolit dokler so podrtije v radiusu 50km zračne....

Samo davek je potrebno dat, 50% vrednosti na tiste nepremičnine ki niso urejene če ne plačaš pa konfiskacija in dražba... mi moramo začet rušit bajte in pozelenjevat, ne pa še več gradbenih za potratne bajte


Itak. Pa še 50% davek na vse podedovane nepremičnine in na vse za katere so prispevali starši.


Za vse so prispevali starši, brez njihove sperme in jajčeca tebe ne bi blo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

PrimoZ_ ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak fantje, treba se je tudi zavedat na ne smemo vse rodovitne zemlje zabetonirat in asfaltirat !!!


Dober point.
Samo se ti zdi ultra glupo, ko ti ne dovolijo spremembo namembnosti na 500m^2 skalnatega zemljišča na robu med travniki in vasjo, ki nima totalno nobene vrednosti.
A medtem mirno pozidajo hektare njiv na sorškem polju. Da imamo še N-ti trgovski center in hektare parkirnih površin :)

vnetidebater ::

PrimoZ_ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak fantje, treba se je tudi zavedat na ne smemo vse rodovitne zemlje zabetonirat in asfaltirat !!!


Dober point.
Samo se ti zdi ultra glupo, ko ti ne dovolijo spremembo namembnosti na 500m^2 skalnatega zemljišča na robu med travniki in vasjo, ki nima totalno nobene vrednosti.
A medtem mirno pozidajo hektare njiv na sorškem polju. Da imamo še N-ti trgovski center in hektare parkirnih površin :)


hja, takšne bedarije opravičujejo z gospodarskimi koristmi..... žnj delavcev bo zaposlenih v takih trgovskih centrih in bodo služili plače

PrimoZ_ ::

Ma ja...
Ne rečem da bi bila neka proizvodnja ali kaka podjetja ki ustvarja vsaj neko dodano vrednost.
Trgovine so zadnje na lestvici koristnosti.

Shegevara ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak fantje, treba se je tudi zavedat na ne smemo vse rodovitne zemlje zabetonirat in asfaltirat !!!


Je precej lažje zganjat ekološko problematiko, če seveda že imaš poskrbljeno zase ane?

Mogoče imaš ti celo hišo.. Ampak mladim pa novih stanovanj ne bi dopustil.

Mislim, da se ti in mato nimata nobene pravice oglašat o okoljskem vplivu novih gradenj. Nobene.

Shegevara ::

PrimoZ_ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak fantje, treba se je tudi zavedat na ne smemo vse rodovitne zemlje zabetonirat in asfaltirat !!!


Dober point.
Samo se ti zdi ultra glupo, ko ti ne dovolijo spremembo namembnosti na 500m^2 skalnatega zemljišča na robu med travniki in vasjo, ki nima totalno nobene vrednosti.
A medtem mirno pozidajo hektare njiv na sorškem polju. Da imamo še N-ti trgovski center in hektare parkirnih površin :)


Dober point? Tudi skalnato zemljišče je lahko koristno za kmetijsko živinorejo. Sosed ima osle in koze na takem skalnaku, da bi še kolibo težko postavil. Najbolje res, da gremo v agrarni srednji vek. Ene par priviligirancev bo v lastnih hišah in se drlo na ostale, ki jim preostane taborništvo, češ, zemlje za stanovanja pa že ne bomo dali, tle bo koruza, pa pika.

Mato989 ::

Shegevara je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak fantje, treba se je tudi zavedat na ne smemo vse rodovitne zemlje zabetonirat in asfaltirat !!!


Je precej lažje zganjat ekološko problematiko, če seveda že imaš poskrbljeno zase ane?

Mogoče imaš ti celo hišo.. Ampak mladim pa novih stanovanj ne bi dopustil.

Mislim, da se ti in mato nimata nobene pravice oglašat o okoljskem vplivu novih gradenj. Nobene.



Zakaj nimava? A zato ker sva pač nekaj kupila? Saj vsak lahko, saj ni 0 na voljo...

Dejstvo je, da ne bi smeli dajat gradbenih dovoljenj kjerkoli kjer sosed ni hiša oz še več, jaz bi sploh prepovedal gradnjo hiš samo še bloke, v mestih je treba vse nižje stavbe začet rušit in gradit 5 ali več nadstropne bloke... ne pa da maš sredi glavne ulice v LJ bajtico 1 nadstropno... potrata prostora
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Shegevara je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak fantje, treba se je tudi zavedat na ne smemo vse rodovitne zemlje zabetonirat in asfaltirat !!!


Dober point.
Samo se ti zdi ultra glupo, ko ti ne dovolijo spremembo namembnosti na 500m^2 skalnatega zemljišča na robu med travniki in vasjo, ki nima totalno nobene vrednosti.
A medtem mirno pozidajo hektare njiv na sorškem polju. Da imamo še N-ti trgovski center in hektare parkirnih površin :)


Dober point? Tudi skalnato zemljišče je lahko koristno za kmetijsko živinorejo. Sosed ima osle in koze na takem skalnaku, da bi še kolibo težko postavil. Najbolje res, da gremo v agrarni srednji vek. Ene par priviligirancev bo v lastnih hišah in se drlo na ostale, ki jim preostane taborništvo, češ, zemlje za stanovanja pa že ne bomo dali, tle bo koruza, pa pika.


Kaj pa se usajaš.
Jaz nisem proti zidanju stanovanj. Če sem proti čemu je to zidanje N-tega nakupovalnega centra na ravninski rodovitni zemlji. To je vse.
Sploh ker so taka dvojna merila, brez vez ne moreš pozidati niti neuporabnega konca bregu na katerem raste malo grmovja, če pa imaš veze pa pozidaš hektare rodovitne zelje za še en nakupovalni center.

In na površini enega nakupovalnega centra bi lahko naredil ogromno stanovanj, ker gradiš v višino vsaj nekaj nadstropij, če jih je samo 5 je to že zelo dober izkoristek.
Nakupovalni centri so pa povsem flat.

Invictus ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Drage nepremičnine so predvsem posledica dejstva, da gradbeno dovoljenje za novogradnjo čakaš predolgo.

Če bi gradbeno dovoljenje dobil v 1-3 mesecih (zakonski roki), bi cena starim bajtam strmo padla, ker jih ne bi nihče hotel obnavljati, ampak bi jih lepo porušili in zgradili nove... Tudi kakim starim blokom bi cena padla, ker bi celega podrli in na njegovem mestu naredili večjega z več stanovanji.

Sam sem raje kupil staro bajto, na lokaciji kjer hočem živeti, ker sem se lahko v enem letu vselil noter po obnovi. Parcel na teh lokacijah ni, pa tudi če bi jo dobil, dvomim, da bi do sedaj že dobil veljavno gradbeno dovoljenje. Žal imam premalo vez...


Bah, ne bi smeli več ene novogradnje dovolit dokler so podrtije v radiusu 50km zračne....

Samo davek je potrebno dat, 50% vrednosti na tiste nepremičnine ki niso urejene če ne plačaš pa konfiskacija in dražba... mi moramo začet rušit bajte in pozelenjevat, ne pa še več gradbenih za potratne bajte


Itak. Pa še 50% davek na vse podedovane nepremičnine in na vse za katere so prispevali starši.

In seveda naključno izbrati bajte, ki se bodo podržabvile in podrle. Odškodnina bo seveda na nivoju kupne moči 28 letnega študenta, ki non stop žura in zapravi vse sproti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Hja, trenutno so vsa ta pravila v pristojnoati obcin in ne drzave, tako da tezko to drzava zrihta. Razen ce pristojnosti vzame obcinam za gradbena dovoljenja in stuff.

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

Shegevara je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ampak fantje, treba se je tudi zavedat na ne smemo vse rodovitne zemlje zabetonirat in asfaltirat !!!


Je precej lažje zganjat ekološko problematiko, če seveda že imaš poskrbljeno zase ane?

Mogoče imaš ti celo hišo.. Ampak mladim pa novih stanovanj ne bi dopustil.

Mislim, da se ti in mato nimata nobene pravice oglašat o okoljskem vplivu novih gradenj. Nobene.



Zakaj nimava? A zato ker sva pač nekaj kupila? Saj vsak lahko, saj ni 0 na voljo...

Dejstvo je, da ne bi smeli dajat gradbenih dovoljenj kjerkoli kjer sosed ni hiša oz še več, jaz bi sploh prepovedal gradnjo hiš samo še bloke, v mestih je treba vse nižje stavbe začet rušit in gradit 5 ali več nadstropne bloke... ne pa da maš sredi glavne ulice v LJ bajtico 1 nadstropno... potrata prostora


Razmisli najprej kaj to pomeni "vsak lahko". Ravno to oviraš, če omejuješ novogradnjo. Če omejuješ, dejansko nasprotuješsan sebi, če zraven še govoriš "vsak lahko".

Z drugim odstavkom se pa načeloma strinjam.

PrimoZ_ je izjavil:


Kaj pa se usajaš.
Jaz nisem proti zidanju stanovanj. Če sem proti čemu je to zidanje N-tega nakupovalnega centra na ravninski rodovitni zemlji. To je vse.
Sploh ker so taka dvojna merila, brez vez ne moreš pozidati niti neuporabnega konca bregu na katerem raste malo grmovja, če pa imaš veze pa pozidaš hektare rodovitne zelje za še en nakupovalni center.

In na površini enega nakupovalnega centra bi lahko naredil ogromno stanovanj, ker gradiš v višino vsaj nekaj nadstropij, če jih je samo 5 je to že zelo dober izkoristek.
Nakupovalni centri so pa povsem flat.


Trgovski centri so se zelo razpasli, se strinjam.
Problem bi lahko rešili z mixed-use stanovanjsko/poslovnimi conami. V večjih evropskih mestih imaš pritličja trgovine in ostale storitve, v zgornjih nadstropjih pa stanovanja.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Dejstvo je, da ne bi smeli dajat gradbenih dovoljenj kjerkoli kjer sosed ni hiša oz še več, jaz bi sploh prepovedal gradnjo hiš samo še bloke, v mestih je treba vse nižje stavbe začet rušit in gradit 5 ali več nadstropne bloke... ne pa da maš sredi glavne ulice v LJ bajtico 1 nadstropno... potrata prostora
Zganjaš fašizem.. Ja morda da se to izvede le za novogradnje znotraj ringa, ne pa za celo SLO. Veš koliko kvadrature je na voljo v raznih vukojebinah? Kaj boš tam z blokom, če se bodo vsi odselili?

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejstvo je, da ne bi smeli dajat gradbenih dovoljenj kjerkoli kjer sosed ni hiša oz še več, jaz bi sploh prepovedal gradnjo hiš samo še bloke, v mestih je treba vse nižje stavbe začet rušit in gradit 5 ali več nadstropne bloke... ne pa da maš sredi glavne ulice v LJ bajtico 1 nadstropno... potrata prostora
Zganjaš fašizem.. Ja morda da se to izvede le za novogradnje znotraj ringa, ne pa za celo SLO. Veš koliko kvadrature je na voljo v raznih vukojebinah? Kaj boš tam z blokom, če se bodo vsi odselili?


Ne, varujem okolje... to da nekdo pozida zeleno površino je katastrofa... blok je bolj varčna oblika zato bi morali prepovedat gradnjo bajt... dokelr je v občini kaka bajta ki je porušena in prazna ter neurejena... take zaplenit preko davkov pa na dražbo.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
41 / 564
»»