» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
191 / 588
»»

Pat_MaGroin ::

Sam res, greš v rovte, potem pa 5 kolegov nima kam parkirat za obisk :), pa bromance s sosedom zagarantiran.

enemon ::

Invictus je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tole tut morda ni slabo, res nima velikega zemljišča pa obnovit bi jo moral, ampak za 150k je še kar sprejemljivo.

Pa še elitna lokacija je >:D

200m2 zemlje. To še avta ne moreš parkirat.

Prejšnji lastnik pa obdrži travnike in sadovnjake okoli bajte in teži s kosilnico, ko bi ti moral spat, pa non stop kontrolira, kaj se dogaja s prodano bajto.

Ne hvala...


Zakaj bi pa kontroliral, kaj se dogaja s prodano bajto? So eni res taki pacienti?

Pat_MaGroin ::

Sosednja bajta je verjetno lastnik.

Tole deluje kot da si je sin zgradil bajto na parceli zraven starsev, zdej pa se je odselil in fotr prodaja :).

matobeli ::

kriptobog je izjavil:


Tam bi morali zvedeti vse detajle obeh strani, da vidimo tocno kje je problem...


;)

mat xxl ::

200 m2 to še za avto ni parkirati , za PM gre 12 m2 za velikega pa 20m2 , tako da ene 5 vozil ni problema....

krho ::

velikBrokoli je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tole tut morda ni slabo, res nima velikega zemljišča pa obnovit bi jo moral, ampak za 150k je še kar sprejemljivo.

Pa še elitna lokacija je >:D

Mhm. Prej so prodajal še zraven garaže pa neki kmetijske zemlje za skoraj 500kEUR. Nekdo je nazadnje omenil, da imaš čez cesto od soseda eno gospodarsko poslopje, kjer se stalno dogajajo žurke.. Res elitna lokacija, k ti nažigajo muziko do 3h zjutraj in se ti derejo pred bajto.

Površino zemlje ponavadi napišejo površino parcele, se pravi je skupaj s parcelo pod hišo je 200 m^2. Kar najbrž res pomeni, da nimaš kam avta parkirat.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

velikBrokoli ::

krho je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tole tut morda ni slabo, res nima velikega zemljišča pa obnovit bi jo moral, ampak za 150k je še kar sprejemljivo.

Pa še elitna lokacija je >:D

Mhm. Prej so prodajal še zraven garaže pa neki kmetijske zemlje za skoraj 500kEUR. Nekdo je nazadnje omenil, da imaš čez cesto od soseda eno gospodarsko poslopje, kjer se stalno dogajajo žurke.. Res elitna lokacija, k ti nažigajo muziko do 3h zjutraj in se ti derejo pred bajto.

Površino zemlje ponavadi napišejo površino parcele, se pravi je skupaj s parcelo pod hišo je 200 m^2. Kar najbrž res pomeni, da nimaš kam avta parkirat.


Seveda sem uporabil ščepec sarkazma pri omembi elitne lokacije :)) praktično vsaka Gorenjska vukojebina je eLiTnA lOkAcIjA in "luksuzno" opremljena, po slikah sodeč pa vidiš, da so kupili WC školjko v Bauhausu za 10 eur.

OneYellow ::

Elitna je zato, ker noben gorenjski zahojen kmet ne bo prodal svoje zazidljive zemlje, če ni ravno nujno treba kupit večjega traktorja in je premalo subvencij. Druge zemlje pa nimaš because občine, monopol ipd. Tako da ali iščeš drugje, ali pa preplačaš "elitno" lokacijo. :)

Invictus ::

Elitna je zato, ker je nekdo tako to napisal...

200m2 zemlje je mogoče aktualno v Monaku, na Lužah pač ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buttcrack ::

Zravn je ranč, sicer je okoliš soliden ampak v teh krajih si avtohtonimi sosedi vedno v sporu, ne gre drugač. Z veseljem odseljen bližnji domačin.

OneYellow ::

A je kje na Gorenjskem sploh drugače? Kar sem imel stika z Gorenjci glede nepremičnin so bili po večini kar zahojeni.

velikBrokoli ::

Čisto odvisno, jaz sem imel kar dobre izkušnje z večino sosedov na Gorenjskem, je pa res, da sem bolj zapečkar in ne hengam s sosedi :D bolj so problematični razni Albanezerji in socialkarji, ki se cele dneve valjajo pred hišo/blokom..

Kakšne imate pa izkušnje z različnimi vrstami ogrevanja v hišah? V veliko hišah opazim, da ogrevajo na olje/pelete, le nove hiše uporabljajo toplotne črpalke. A se to splača gledati oz. po nakupu investirati v toplotno črpalko? Sem ravno tole gledal:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

jernejl ::

johnnyyy je izjavil:

jernejl je izjavil:

Danes je prosti trg samo pri prodaji in oddajanju v najem, kjer vlada divji zahod; prodaja in oddaja se vse živo po poljubnih cenah. Ko bi pa kdo rad prišel do svoje nepremičnine, pa je "trg" reguliran do skrajnosti. Jasno, obstoječim lastnikom tako stanje paše, ker jih privilegira.


Ne vem kje vidiš privilegije?! Če hočeš graditi, moraš imeti v lasti zemljišče, ki je predvideno za gradnjo.
V enem stavku se sprašuješ, kje vidim privilegij, v drugem pa ta privilegij čisto jasno zapišeš.
Janez in Polde imata vsak svoj grunt. Janez na svojem lahko gradi, Polde pa ne. Zato ker se je nekdo odločil, da je na Janezovem predvidena gradnja, na Poldetovem pa travnik. Čisto jasno je, da je Janez privilegiran. Tudi če sta zemljišči eno poleg drugega, je m2 Janezove zemlje vreden 10x več od Poldetove. Ne zato, ker bi Janezova zemlja bila toliko bolj rodovitna ali ker bi tam rasli tartufi ali bilo spodaj zlato, ampak zato, ker je nekdo rekel, da bo tako. In ta nekdo je država oziroma občina.
To bi bilo treba bodisi odpraviti (naj se dovoli stanovanjska gradnja povsod), bodisi regulirati tudi drugo stran in od tistega, ki ga je država privilegirala, tudi nekaj v zameno zahtevati. Pošten bi bil recimo tak visok davek, da bo tržna vrednost Janezovega zemljišča zaradi tega enaka Poldetovemu.

Če bi hoteli to spremeniti, potem bi morali najprej spremeniti zakon o kmetijskih zemljiščih, da jih lahko kupi vsak (ne samo priviligirani kmetje). To bi povzročilo dvig cen kmetijskih zemljišč in če se sprejme še zakon, da lahko gradiš kjer koli si lastnik, bi se tem zemljiščem še bolj povišala cena. Takšna sprememba bi šla najbolj na roko - lastnikom zemljišč.

Če nisi lastnik zemljišč(a) se zate kaj veliko ne bi spremenilo, saj boš za izgradnjo še vedno moral kupit zemljišče.
Saj to je jasno. Cena zemljišč, kjer se danes ne sme graditi, bi se malce povišala, cena zemljišč, kjer se že danes lahko gradi, pa bi zaradi bistveno večje ponudbe precej padla.
Na koncu bi lahko zemljišče za gradnjo kupil po nižji ceni kot danes.

trancer01 ::

Tam, kjer ni povpraševanja, lahko že danes kupiš poceni. Ostalo so pa nebuloze, ki so verjetno tudi neustavne, saj ne veš, kako in kdaj je neka zemlja postala zazidljiva in pod kakšnimi pogoji, koliko je morda lastnik za to zazidljivost že moral plačati itd.

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

trancer01 je izjavil:

Tam, kjer ni povpraševanja, lahko že danes kupiš poceni.
Kupovanje tam, kjer ni povpraševanja, je oksimoron. Lahko bi rekli tudi nebuloza.

Ostalo so pa nebuloze, ki so verjetno tudi neustavne, saj ne veš, kako in kdaj je neka zemlja postala zazidljiva in pod kakšnimi pogoji, koliko je morda lastnik za to zazidljivost že moral plačati itd.
Vse našteto so nebuloze. Kaj je pa važno, pod kakšnimi pogoji je neka zemlja na drugem koncu slovenije postala zazidljiva in koliko je nekdo za to plačal in še kup ostalih neumnosti, ki bi jih lahko našteval namesto "itd", pa jih po sreči nisi.
Naj vsem lastnikom zemlje dovolijo, da si na svoji zemlji postavijo hišo. Enostavno in pošteno.

Ali pa naj enim dovolijo in drugim ne, potem naj pa na drugo stran tehtnice naložijo toliko bremen, da se tehtnica uravnoteži.
Torej tistemu gruntu, kjer gradnjo dovolijo, naložijo toliko obveznosti, da ta grunt ne bo nič dražji od tistega, na katerem gradnja ni dovoljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

mr_chai ::

Kolk je pa težko recimo kmetijsko zemljo narediti zazidljivo ? Recimo imam nekaj zemlje, ki velja za boljša kmetijska zemljišča, ampak ima pa boniteto krepko pod 50 (mislim da 30) in zato ne rabiš plačati nobene odškodnine.
Kje se lahko zatakne ? Preprosto občini nisi všeč in ti reče NE! ?

Mato989 ::

Janez in Polde imata vsak svoj grunt. Janez na svojem lahko gradi, Polde pa ne. Zato ker se je nekdo odločil, da je na Janezovem predvidena gradnja, na Poldetovem pa travnik. Čisto jasno je, da je Janez privilegiran. Tudi če sta zemljišči eno poleg drugega, je m2 Janezove zemlje vreden 10x več od Poldetove. Ne zato, ker bi Janezova zemlja bila toliko bolj rodovitna ali ker bi tam rasli tartufi ali bilo spodaj zlato, ampak zato, ker je nekdo rekel, da bo tako. In ta nekdo je država oziroma občina.


Janez in Polde imata vsak 2 roki, Janez s svojimi zna nekaj naredit, Polde je pa nesposoben zato ker je lenuh.... čisto jasno je da je Janez priviligiran, zato mu odrežimo roke če ne bo delil denarja z Poldetom ker rok ne more... samo zato ker je nekdo rekel da bo tako in ta nekdo je narava...

To bi bilo treba bodisi odpraviti (naj se dovoli stanovanjska gradnja povsod), bodisi regulirati tudi drugo stran in od tistega, ki ga je država privilegirala, tudi nekaj v zameno zahtevati. Pošten bi bil recimo tak visok davek, da bo tržna vrednost Janezovega zemljišča zaradi tega enaka Poldetovemu.


Saj se od njega že v zameno zahteva, davek na promet z nepremičninami, DDV od vsakega kurca če se odloči gor gradit itd... da ne omenjamo prispevke za kanalizacijo potegnjeno elektriko itd... samo vi ste lakomni in vam nikoli ni dovolj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

jernejl je izjavil:

Janez in Polde imata vsak svoj grunt. Janez na svojem lahko gradi, Polde pa ne. Zato ker se je nekdo odločil, da je na Janezovem predvidena gradnja, na Poldetovem pa travnik. Čisto jasno je, da je Janez privilegiran. Tudi če sta zemljišči eno poleg drugega, je m2 Janezove zemlje vreden 10x več od Poldetove. Ne zato, ker bi Janezova zemlja bila toliko bolj rodovitna ali ker bi tam rasli tartufi ali bilo spodaj zlato, ampak zato, ker je nekdo rekel, da bo tako. In ta nekdo je država oziroma občina.
To bi bilo treba bodisi odpraviti (naj se dovoli stanovanjska gradnja povsod), bodisi regulirati tudi drugo stran in od tistega, ki ga je država privilegirala, tudi nekaj v zameno zahtevati. Pošten bi bil recimo tak visok davek, da bo tržna vrednost Janezovega zemljišča zaradi tega enaka Poldetovemu.

Nekako je potrebno regulirati, kje se sme graditi in kje ne. Sicer za kmetijske objekte veljajo druga pravila kot za stanovanjske. Izgradnja stanovanjskih je najbolj regulirana z namenom, da se vse zemlje ne pozida, ter da imamo vsaj gručasta naselja in ne hiš ki so med sabo oddaljene 1km. Če imaš zazidljivo parcelo zraven vseh priključkov je tudi več vredna, kot pa če so priključki dlje stran. V tem primeru se spet lahko vprašaš, kdo se je odločil da gre štrom/voda/kanalizacija mimo soseda in zakaj ne mimo tebe.
Trenutno v primeru spremembe namembnosti, pred pridobitvijo GD državi plačaš odškodnino, ki je odvisna od pozidave in bonitete zemljišča, tako da nek davek že imamo.

jernejl je izjavil:

Saj to je jasno. Cena zemljišč, kjer se danes ne sme graditi, bi se malce povišala, cena zemljišč, kjer se že danes lahko gradi, pa bi zaradi bistveno večje ponudbe precej padla.
Na koncu bi lahko zemljišče za gradnjo kupil po nižji ceni kot danes.

Kaj točno bi se zgodilo v praksi je težko reči. Treba se je zavedati, da kmetje, ki so lastniki večine zemljišč pridobivajo subvencije glede na velikost, poleg tega so lahko kmetije zaščitene in kmetom to predstavlja dejavnost. In takšen ti ne bo prodajal zemlje, če le-to ne bo imelo konkretne cene. Pri izgradnji je pomembno kako imaš z urejenostjo infrastrukture. Če le-ta ni urejena ali je ni v bližini, potem ti nižja cena parcele kot posamezniku ne pomaga kaj veliko, je pa lahko to prilika za investitorje, ki bi gradili več stavb. Treba se je tudi zavedati, da so kmetijska zemljišča večja, kar pomeni, nakup večjega kosa zemlje, kar spet pride bolj vpoštev za investitorje. In če je gradnja predvidna povsod in zemljo lahko kupi vsak je to idealna prilika za investicijo.

Tako, da ne vem koliko se bi splačalo to liberalizirat. Stanovanja oz. hiše so že liberalizirane, pa cena zaradi tega ni nizka. Tako, da podobno se lahko zgodi tudi z zemljišči.

mr_chai je izjavil:

Kolk je pa težko recimo kmetijsko zemljo narediti zazidljivo ? Recimo imam nekaj zemlje, ki velja za boljša kmetijska zemljišča, ampak ima pa boniteto krepko pod 50 (mislim da 30) in zato ne rabiš plačati nobene odškodnine.
Kje se lahko zatakne ? Preprosto občini nisi všeč in ti reče NE! ?

Najprej daš pobudo na občino, le ta potem pobudo preuči in naredi prostorski akt, ki roma na ministrstva in zavode, potem ko vsi potrdijo se doda v OPN. Največkrat se zatakne pri državi in zavodih, saj imajo določene kriterije. In nekateri kriteriji. Pogledajo koliko je na območju praznih zazidljivih parcel in če jih je preveč potem ne sprejmejo. Razpršena gradnja ni več dovoljena - zato sanjajo o hiški na samem. Če te obkrožajo same pozidane parcele imaš dobre možnosti da uspeš, prav tako, če imaš parcelo tam kjer bi sprememba tvorila neko zaključeno celoto.

Sem gledal kako so to delali pri mojem zemljišču (takrat še nisem bil lastnik). Na severni strani so hiše, na južni in vzhodni pa je "graben" oz. odvodnjavanje. Zaradi grabna so rekli da je to celota ki spada k naselju. Vzhodno naprej so parcele, kjer gre meja dovoljenja za gradnjo po sredini parcel. Sem našel še neko drugo zemljišče v občini, ki je bilo na meji z zgrajenimi objekti, pa so zavrnili, ker ne tvori zaključene celote.

krho ::

velikBrokoli je izjavil:

Čisto odvisno, jaz sem imel kar dobre izkušnje z večino sosedov na Gorenjskem, je pa res, da sem bolj zapečkar in ne hengam s sosedi :D bolj so problematični razni Albanezerji in socialkarji, ki se cele dneve valjajo pred hišo/blokom..

Kakšne imate pa izkušnje z različnimi vrstami ogrevanja v hišah? V veliko hišah opazim, da ogrevajo na olje/pelete, le nove hiše uporabljajo toplotne črpalke. A se to splača gledati oz. po nakupu investirati v toplotno črpalko? Sem ravno tole gledal:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tole je takšna smešna trikotna parcela, pa glede na google maps zgleda, da se ti vsi čez dvorišče vozijo ... street view
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

iso2000 ::

krho je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Čisto odvisno, jaz sem imel kar dobre izkušnje z večino sosedov na Gorenjskem, je pa res, da sem bolj zapečkar in ne hengam s sosedi :D bolj so problematični razni Albanezerji in socialkarji, ki se cele dneve valjajo pred hišo/blokom..

Kakšne imate pa izkušnje z različnimi vrstami ogrevanja v hišah? V veliko hišah opazim, da ogrevajo na olje/pelete, le nove hiše uporabljajo toplotne črpalke. A se to splača gledati oz. po nakupu investirati v toplotno črpalko? Sem ravno tole gledal:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tole je takšna smešna trikotna parcela, pa glede na google maps zgleda, da se ti vsi čez dvorišče vozijo ... street view


Tole sem šel jaz pogledat pred kakšnim letom in pol. Takrat je bila objavljena cena kar nekaj nižja - koliko točno se ne spomnim, mislim da pod 300 tisočaki. Za nakup se nisem odločil zaradi že omenjene trikotne parcele. Pa takoj zraven je kmetija, kar pomeni mrčes in ostalo kar se pač najde na kmetiji (vonjave, delovni stroji...). Če se prav spomnim čez dvorišče ne vozijo, so korita sedaj tam, je pa to pot za šolarje in seveda tudi kolesarje. Aja, pa dostop do kleti je trenutno le po stopnišču v hiši. Se mi zdi zelo nepraktično, če ima človek kolesa in druge večje predmete, pa je treba vse strogat po stopnicah vsakič ko želiš uporabit.
Kar se tiče ogrevanja pa je to verjetno stvar posameznika. Jaz sem lani kupil hišo in je notri plinska peč, je na voljo plinovod, pa bom dal sedaj toplotno črpalko v hišo, saj imamo talno ogrevanje po celi hiši in je vse pripravljeno na priklop. Bom pa obdržal tudi plinsko peč, če se kdaj zgodi kaj nepredvidenega z dobavo el. energije. To bo šlo v navezi s sončno elektrarno na strehi in v roku 7-8 let bi se morala investicija povrnit.Kar pomeni da bo potem ogrevanje "zastonj". Pa seveda tudi ostala elektrika za gospodinjstvo.

damirj79 ::

mr_chai je izjavil:

Kolk je pa težko recimo kmetijsko zemljo narediti zazidljivo ? Recimo imam nekaj zemlje, ki velja za boljša kmetijska zemljišča, ampak ima pa boniteto krepko pod 50 (mislim da 30) in zato ne rabiš plačati nobene odškodnine.
Kje se lahko zatakne ? Preprosto občini nisi všeč in ti reče NE! ?


Ne moreš kar tako kot se ti sprdne tega spremenit.

kriptobog ::

damirj79 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Kolk je pa težko recimo kmetijsko zemljo narediti zazidljivo ? Recimo imam nekaj zemlje, ki velja za boljša kmetijska zemljišča, ampak ima pa boniteto krepko pod 50 (mislim da 30) in zato ne rabiš plačati nobene odškodnine.
Kje se lahko zatakne ? Preprosto občini nisi všeč in ti reče NE! ?


Ne moreš kar tako kot se ti sprdne tega spremenit.


Ce mejis na naselje in imas poleg parcele infrastrukturo in dostop do ceste, se da resit. Ce tega nimas bo pa potrebno vec naporov in sodelovanje z lastniki sosednjih parcel in precej € in se vec casa.

MadMen ::

mr_chai je izjavil:

Kolk je pa težko recimo kmetijsko zemljo narediti zazidljivo ? Recimo imam nekaj zemlje, ki velja za boljša kmetijska zemljišča, ampak ima pa boniteto krepko pod 50 (mislim da 30) in zato ne rabiš plačati nobene odškodnine.
Kje se lahko zatakne ? Preprosto občini nisi všeč in ti reče NE! ?

So se prejema OPN, lahko daš vlogo za spremembo namembnosti, je pa tako da sama občina sprejme OPN, ampak vsako zadevo potrjujejo na ministrstvu, tako da nisi odvisen samo od lokalnih šerifov, načeloma imaš pa za spremmebo namembnosti kriterije in tvoj videz ne vpliva na to(lahko pa debelina modre kuverte). Zdej, če ta tvoja parcela "stoji" sredi polja, potem nimaš kaj dosti opcij da boš pri spremembi namembnosti uspešen...

enemon ::

Ali se lahko recimo zemljišču z rabo K2, ki leži v dolžini 100 metrov med dvema zazidljivima parcelama z rabo A - razpršena poselitev, spremeni raba v zazidljivo? Dostop bi bil s služnostjo čez sosedovo parcelo, direktnega stika z javno cesto ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

velikBrokoli ::

iso2000 je izjavil:

krho je izjavil:

velikBrokoli je izjavil:

Čisto odvisno, jaz sem imel kar dobre izkušnje z večino sosedov na Gorenjskem, je pa res, da sem bolj zapečkar in ne hengam s sosedi :D bolj so problematični razni Albanezerji in socialkarji, ki se cele dneve valjajo pred hišo/blokom..

Kakšne imate pa izkušnje z različnimi vrstami ogrevanja v hišah? V veliko hišah opazim, da ogrevajo na olje/pelete, le nove hiše uporabljajo toplotne črpalke. A se to splača gledati oz. po nakupu investirati v toplotno črpalko? Sem ravno tole gledal:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Tole je takšna smešna trikotna parcela, pa glede na google maps zgleda, da se ti vsi čez dvorišče vozijo ... street view


Tole sem šel jaz pogledat pred kakšnim letom in pol. Takrat je bila objavljena cena kar nekaj nižja - koliko točno se ne spomnim, mislim da pod 300 tisočaki. Za nakup se nisem odločil zaradi že omenjene trikotne parcele. Pa takoj zraven je kmetija, kar pomeni mrčes in ostalo kar se pač najde na kmetiji (vonjave, delovni stroji...). Če se prav spomnim čez dvorišče ne vozijo, so korita sedaj tam, je pa to pot za šolarje in seveda tudi kolesarje. Aja, pa dostop do kleti je trenutno le po stopnišču v hiši. Se mi zdi zelo nepraktično, če ima človek kolesa in druge večje predmete, pa je treba vse strogat po stopnicah vsakič ko želiš uporabit.
Kar se tiče ogrevanja pa je to verjetno stvar posameznika. Jaz sem lani kupil hišo in je notri plinska peč, je na voljo plinovod, pa bom dal sedaj toplotno črpalko v hišo, saj imamo talno ogrevanje po celi hiši in je vse pripravljeno na priklop. Bom pa obdržal tudi plinsko peč, če se kdaj zgodi kaj nepredvidenega z dobavo el. energije. To bo šlo v navezi s sončno elektrarno na strehi in v roku 7-8 let bi se morala investicija povrnit.Kar pomeni da bo potem ogrevanje "zastonj". Pa seveda tudi ostala elektrika za gospodinjstvo.


Zanimivo, ceno so februarja dvignili na 385k, pred kratkim pa spustili na 365k.

Ne vem kdo bo to sploh kupil, to so pobožne želje.. shit lokacija zraven ceste in kmetije in neumna parcela. Jao bože.

kriptobog ::

enemon je izjavil:

Ali se lahko recimo zemljišču z rabo K2, ki leži v dolžini 100 metrov med dvema zazidljivima parcelama z rabo A - razpršena poselitev, spremeni raba v zazidljivo? Dostop bi bil s služnostjo čez sosedovo parcelo, direktnega stika z javno cesto ni.


Bos moral vprasati veljake na obcini, ampak ce ni direktnega dostopa do ceste bo tezka. Tako so meni rekli, ko sem spraseval.

enemon ::

kriptobog je izjavil:

enemon je izjavil:

Ali se lahko recimo zemljišču z rabo K2, ki leži v dolžini 100 metrov med dvema zazidljivima parcelama z rabo A - razpršena poselitev, spremeni raba v zazidljivo? Dostop bi bil s služnostjo čez sosedovo parcelo, direktnega stika z javno cesto ni.


Bos moral vprasati veljake na obcini, ampak ce ni direktnega dostopa do ceste bo tezka. Tako so meni rekli, ko sem spraseval.


Aha, sem mislil, da se dogovorjena služnost tretira enako kot dostop do javne ceste.

OneYellow ::

Pekrski pujski recimo zelo lepo orišejo stanje na področju spremembe namembnosti.

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

Pekrski pujski recimo zelo lepo orišejo stanje na področju spremembe namembnosti.


Kot sem ze 100x povedal ne poznamo vseh plati zgodbe tam. Po vsej verjetnosti je v ozadju strosek izgradnje infrastrukture. Pri nas so to placali lastniki, okoli 50k po glavi pa so dobili komplet infrastrukturo in spremembo namembnosti. Lahko da je tu kaj podobnega pa tista baka pac noce kriti teh stroskov in se raje jebe s pujski.

Mas tudi primere ko je parcela zazidljiva pa ni ne ceste, ne infrastrukture... Po kaki logiki ne vem, ampak v tem primeru ti mora obcina urediti dostop do ceste. Koliko je jebanja s tem si pa ne predstavljam. Verjetno prevec, da bi vztrajal na taki parceli.

Zgodovina sprememb…

johnnyyy ::

OneYellow je izjavil:

Pekrski pujski recimo zelo lepo orišejo stanje na področju spremembe namembnosti.

Ne veš kaj je zadaj in kdo in zakaj zavira. Da bi bila država skoraj ne verjamem, saj so okrog pozidana območja. Tako da bolj špekuliram na občino. Lahko imajo kakšne osebne zamere in nekdo to spodbija, lahko je problem s poddimenzioniranjem komunalne ureditve. Lahko je kaj tretjega.

velikBrokoli ::

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Če koga zanima konjušnica v Radovljici, za pičlih 850k :D

OneYellow ::

Pa glede na to, da omenja mestno jedro je to še verjetno v tisti grapi pod cerkvijo, res top lokacija. Tole ne moreš biti resen, ko objavljaš oglas. Me zanima kdo tukaj koga nateguje, lastnik agenta ali agent lastnika, da so postavili takšno ceno.

velikBrokoli ::

Saj dobro omenijo zakaj si to želiš kupiti:

> Nakup je izjemna priložnost kot investicija za vse tiste, ki znate ceniti zgodovinsko in kulturno dediščino in boste v nepremičnini prepoznali potencijal. Obnova mora biti izvedena v skladu s predpisi, ki jih narekuje Lokcaijski informacija in namenska raba.

:))

OneYellow ::

S tem, da so trenutno aktivni trije oglasi za to nepremičnino. Očitno je lastnik tako nor in morda v tem primeru agencije nič krive. :)

Verjetno nekdo komaj čaka, da bo zaril skoraj mio v tole, da bo lahko potem obnavljal po pogojih kulturne dediščine. :))

Zgodovina sprememb…

NovakJ ::

Če smo že pri Radovljici in pobožnih željah:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
tole se prodaja že 5 let, ko sem prvič videl oglas 5let nazaj je bila 200 000.

Potem pa še tale cvetka 2km iz radovljice:
https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NovakJ ()

tikitoki ::

velikBrokoli je izjavil:

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Če koga zanima konjušnica v Radovljici, za pičlih 850k :D


Ce ceno prepolovis, je se vedno hudo predrago:)

OneYellow ::

Očitno si samo ful ljudi želi živet tam, zato takšna cena. Vsaj tako pravijo. To, da ni parcel ni krivo, da si en tak debil zmišljuje poljubno ceno.:))

Invictus ::

Radvoljica je bila vedno draga, skoraj kot Ljubljana...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

kriptobog je izjavil:

OneYellow je izjavil:

Pekrski pujski recimo zelo lepo orišejo stanje na področju spremembe namembnosti.


Kot sem ze 100x povedal ne poznamo vseh plati zgodbe tam. Po vsej verjetnosti je v ozadju strosek izgradnje infrastrukture. Pri nas so to placali lastniki, okoli 50k po glavi pa so dobili komplet infrastrukturo in spremembo namembnosti. Lahko da je tu kaj podobnega pa tista baka pac noce kriti teh stroskov in se raje jebe s pujski.

Mas tudi primere ko je parcela zazidljiva pa ni ne ceste, ne infrastrukture... Po kaki logiki ne vem, ampak v tem primeru ti mora obcina urediti dostop do ceste. Koliko je jebanja s tem si pa ne predstavljam. Verjetno prevec, da bi vztrajal na taki parceli.


To, da je parcela zazidljiva brez infrastrukture, je ponavadi tam, kjer je stala hiša, ki se je porušila, zazidljivost pa je ostala.

damirj79 ::

kriptobog je izjavil:

damirj79 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Kolk je pa težko recimo kmetijsko zemljo narediti zazidljivo ? Recimo imam nekaj zemlje, ki velja za boljša kmetijska zemljišča, ampak ima pa boniteto krepko pod 50 (mislim da 30) in zato ne rabiš plačati nobene odškodnine.
Kje se lahko zatakne ? Preprosto občini nisi všeč in ti reče NE! ?


Ne moreš kar tako kot se ti sprdne tega spremenit.


Ce mejis na naselje in imas poleg parcele infrastrukturo in dostop do ceste, se da resit. Ce tega nimas bo pa potrebno vec naporov in sodelovanje z lastniki sosednjih parcel in precej € in se vec casa.


Če si zamudil OPN razpis, skoraj nemogoče. Lahko samo upaš, da so upravniki potegnili črto plana OPN tudi čez tvojo zemljo. Ne vem kako je drugje po Sloveniji, na UE Nova Gorica gre OPN po polžje, med 5 in 10let, bližje drugi številki. Zato novih zazidljivih parcel ni, kar pa je, je hudo drago, tudi krš.

aviator ::

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

Da boste vedli kako lepe kumare in paradajz ima gospod xd.

johnnyyy ::

damirj79 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

damirj79 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Kolk je pa težko recimo kmetijsko zemljo narediti zazidljivo ? Recimo imam nekaj zemlje, ki velja za boljša kmetijska zemljišča, ampak ima pa boniteto krepko pod 50 (mislim da 30) in zato ne rabiš plačati nobene odškodnine.
Kje se lahko zatakne ? Preprosto občini nisi všeč in ti reče NE! ?


Ne moreš kar tako kot se ti sprdne tega spremenit.


Ce mejis na naselje in imas poleg parcele infrastrukturo in dostop do ceste, se da resit. Ce tega nimas bo pa potrebno vec naporov in sodelovanje z lastniki sosednjih parcel in precej € in se vec casa.


Če si zamudil OPN razpis, skoraj nemogoče. Lahko samo upaš, da so upravniki potegnili črto plana OPN tudi čez tvojo zemljo. Ne vem kako je drugje po Sloveniji, na UE Nova Gorica gre OPN po polžje, med 5 in 10let, bližje drugi številki. Zato novih zazidljivih parcel ni, kar pa je, je hudo drago, tudi krš.

Kolikor je meni znano se to povsod vleče, manj od 10 let težko doživiš. Drugače so bile parcele v okolici NG kakšno leto nazaj, ekstra poceni.

kriptobog ::

damirj79 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

damirj79 je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Kolk je pa težko recimo kmetijsko zemljo narediti zazidljivo ? Recimo imam nekaj zemlje, ki velja za boljša kmetijska zemljišča, ampak ima pa boniteto krepko pod 50 (mislim da 30) in zato ne rabiš plačati nobene odškodnine.
Kje se lahko zatakne ? Preprosto občini nisi všeč in ti reče NE! ?


Ne moreš kar tako kot se ti sprdne tega spremenit.


Ce mejis na naselje in imas poleg parcele infrastrukturo in dostop do ceste, se da resit. Ce tega nimas bo pa potrebno vec naporov in sodelovanje z lastniki sosednjih parcel in precej € in se vec casa.


Če si zamudil OPN razpis, skoraj nemogoče. Lahko samo upaš, da so upravniki potegnili črto plana OPN tudi čez tvojo zemljo. Ne vem kako je drugje po Sloveniji, na UE Nova Gorica gre OPN po polžje, med 5 in 10let, bližje drugi številki. Zato novih zazidljivih parcel ni, kar pa je, je hudo drago, tudi krš.


Skoraj, ne pa nemogoce. Precej odvisno od ljudi na obcini. Pri meni so hitro dovolili, verjetno so se veselili 30k komunalca…

Slabih 15 let so pa rabili za oppn za novo naselje, cca 15 parcel. Pa se to se je vleklo, ker eden od lastnikov ni bil za in ko je umrl je sine takoj klical, da je za in so v enem letu vse zrihtali.

mm&r ::

Ponavadi je objavljena časovnica spremembe prostorskega plana in to, da se vleče 15 let ne verjamem.

Tukaj je primer ene izmed občin.

Uradni list

V 6. členu so npr. določeni roki za posamezno fazo.

Pat_MaGroin ::

Mi lahko kdo pojasni, kaj je na Gorenjskem tako finega?

Folk je cuden za popizdit, tanormalni so se davno ze odselili, po besedah znanca s policije ima gorenjska največ prijavljenih incestov v Sloveniji, kar morda pojasni, zakaj so taki cudaki tam :).

buttcrack ::

Me prav zanima kakšno je tvoje poreklo...

Pat_MaGroin ::

Romsko :)

Lej, ne bit zdej užaljen, nisem jaz prisilil gorenjske očete/brate, da svoje hčerke/sestre bolj pogosto posilijo kot Dolenjci, Štajerci ali Primorci :).

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

mm&r je izjavil:

Ponavadi je objavljena časovnica spremembe prostorskega plana in to, da se vleče 15 let ne verjamem.

Tukaj je primer ene izmed občin.

Uradni list

V 6. členu so npr. določeni roki za posamezno fazo.


Kaj ko bi prebral zakaj se je vleklo 15 let?

OneYellow ::

Gorenjska je ok, če ti ustreza glede na življenjski stil. Imaš hribe, smučanje, Pokljuko, Bohinj za kopanje, letališče, če si hobi pilot, razglede itd. Pač všečna narava. Ljudje pa niti ne toliko. Kot bi vprašal zakaj je LJ tako všečna, da folk daje 6k za kvadrat. :)

enemon ::

OneYellow je izjavil:

Gorenjska je ok, če ti ustreza glede na življenjski stil. Imaš hribe, smučanje, Pokljuko, Bohinj za kopanje, letališče, če si hobi pilot, razglede itd. Pač všečna narava. Ljudje pa niti ne toliko. Kot bi vprašal zakaj je LJ tako všečna, da folk daje 6k za kvadrat. :)


Ja, če bi gledal samo na to, kakšni so ljudje, bi šel verjetno v Prekmurje (tam kjer so evangeličani). Drugače pa, kar se Gorenjske tiče, je tudi ogromno industrije in možnosti zaposlitve, predvsem Škofja Loka in Kranj.
««
191 / 588
»»